• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

المپیاد؟

• زیست

رای‌ها: 30 56.6%
  • ریاضی

رای‌ها: 30 56.6%

• رای‌دهندگان
    53
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
پاسخ : اطلاعاتی در باره ی المپیاد میخوام

رتبه شصت :O
نفر اول معاف میشه :-/
المپیاد ریاضی،فیزیک،نجوم،زیست،کامپیوتر،هندسه،نانو
فایدشم یگه خیلی کلیه.
یه جوری بخونی که به درسای دیگه لطمه نخوره،کمک خوبی برای دانشگاهه،قبل از کنکور با یه رقابت. جدی آشنا میشی و معافیت دیگه...

AliEBR

AliEBR
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مکانیک

:))

نه رتبه 60 نه رتبه 1!
اونایی که طلا میشن از کنکور دادن معاف میشن (10 نفر)
در ضمن نقره و برنز هم یه مقدار سهمیه روی نمره کنکورشون میگیرن (چون الان روی عددش بحث هست عدد خاصی نگفتم :-")

در کل به نظرم المپیاد هیچی که نداشته باشه روی نحوه درس خوندن و فکر کردنتون تاثیر میذاره
و همین خودش خیلی چیز خوبیه :)

Moshk

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1397

واقعا از اطلاعات شما تو موضوع المپیاد نا امید شدم :))
رشته های ریاضی،کامپیوتر،فیزیک،شیمی،زیست،ادبی،نانو،نجوم

طلایی ها از کنکور معافن که تعدادشون تو هر رشته متفاوته مثلا تو ریاضی 14 نفر شیمی 8 نفر فک کنم و...
نقره و برنز هم 20% سهمیه دارن یعنی باید 80% نمره نفر آخر قبول شد تو رشتشون رو بیارن تا بتونن برن اون رشته

بعد یه بخشانه هم به مدارس اعلام میشه درباره همین چیزایی که گفتین و خواستین اون تو توضیح داده میشه

Farzin2x

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی3کرج
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

من شنیدم که اونایی که وارد دوره ی تابستونه میشن بجز اونایی که طلا گرفتن یه کمکی تو سربازی بهشون میشه.
یعنی باید یه سری تحقیقات و... انجام بدی و تو سربازی هم فقط روز آموزشی میری.
(من فقط شنیدم و نمیدونم حقیقت داره یا نه)

Moshk

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1397

طلایی باید یه پروژه ای بدن واسه سربازی(دقیقا نمیدونم چجوری) بعد کارت سربازی میگیرن

sara.p79

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1398
سلام.
فکر می کنم حالا زمان خوبی برای پرسیدن سوالم و کمک گرفتن باشه. راستش نتونستم فضای مناسبی پیدا کنم برای مطرح کردنش.
بریم سر سوال: " من الان سال هشتم یا به عبارتی همون سوم راهنمایی هستم . در مورد المپیاد ریاضی یا فیزیک خیلی تردید دارم. نمی دونم کدوم رو ادامه بدم. ریاضی رو خیلی دوست دارم ولی فکر می کنم فضایی که توی مدرسمون هست اصلا فضای قشنگی نیست و آدم رو زده می کنه گرچه من هیچ وقت از ریاضی خسته نشدم."
دقیقا مشکل من فکر می کنم مثل خانم میرزا خانی بود.گرچه هیچ وقت مثل اون نمیشیم.ولی کسی که به ریاضی علاقه داشته باشه این رو حس می کنه.
خوشحال میشم کمکم کنید. ریاضی یا فیزیک ؟
لازم به ذکره که به خاطر رفتار معلم ها کا فکر می کنن من واقعا تلاش نمی کنم درصورتی که در هیچ امتحانی براشون کم نزاشتم ، من فیزیک رو هم اندازه ی ریاضی دوست دارم .

Fliqpy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
غیر انتفاعی علامه حلی 3
شهر
تهران
مدال المپیاد
هر جوری حساب میکنم افتخار نمیکنم بهش
دانشگاه
شريف
رشته دانشگاه
نرم افزار
پاسخ : خوشحال میشم کمکم کنید .

سلام
من دقیقا در جریان نیستم, ولی فرزانگان یک یکی از بهترین کادر اساتید های شهر تهران رو داره و تو پنج سال اخیر 6,7 تا طلای ریاضی داده بنابرین جو دبیرستان احتمالا تفاوت هایی داره, در ضمن اگر تا این حد به ریاضیات علاقه دارین خب ریاضی بهتره, ولی خب تصمیم با شماست که ببینید به ریاضی بیشتر علاقه دارید یا فیزیک. :)

sadeghmt

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
علامه حلي
شهر
كرمان

أصلا به محيط توجه نكن هر كدوم بيشتر دوست داري برو

• لایک
امتیازات: MTZ

Shiva.Sh

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان سبزوار
شهر
سبزوار
مدال المپیاد
ریاضی خوان

این علاقه است که استارت المپیادی شدن رو میزنه.وقتی خیلی زیاد یه درسی رو دوس داری میخوای بیشتر در موردش بدونی و از خوندنشم هم لذت میبیری. اما اگه علاقه ای نباشه هر چقد تلاش کنی بالا خره یه جا خسته میشی و در جا میزنی...
شما الان تو مرحله ای هستی که خودت باید تصمیم بگیری چون هیچکس از دل شما خبر نداره فقط خودتون میدونید به کدوم درس بیشتر علاقه دارید.پس به ندای دلتون گوش کنید... :) موفق باشید.

farnoosh hashemi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـگان یـک
شهر
تــهــران
مدال المپیاد
مرحله دوم 24 امین المپیاد کامپیوتر -ناکامی در مرحله۳
دانشگاه
صنعتی شریف

اولا که علاقه مهم تر از هرچیزیه . و اکیدا توصیه میکنم به علاقت بیشتر توجه کن .

دوما به عنوان یک آدم سالخورده (!) که تو همینجایی که فکر میکنی فضاش خوب نیست درس خونده ، اتفاقا باید بگم فوق العادست!ببین هرچند من نمیتونم تضمینی بدم ازین که هم سن هات که قراره باهاشون "المپیادریاضی فرزانگان یک ) رو تشکیل بدین کیا هستن ، چون اصولا جو رو بچه ها میسازن ؛ اما بنظرم هرچقدرم بدباشه درحدی نیست که بخاطرش نری ریاضی!
نمیدونم چرا فک میکنی فضای قشنگی نیست!یعنی فکر نمیکنم هیچ کدوم از ماها ، تاحالا همچین حسی داشته باشیم!
+موفق باشی:)

Ali.N

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
بيرجند
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
سه سال ناکامی در مرحله دو ریاضی و دو سال ناکامی در مرحله دو کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از sara.p79 :
سلام.
فکر می کنم حالا زمان خوبی برای پرسیدن سوالم و کمک گرفتن باشه. راستش نتونستم فضای مناسبی پیدا کنم برای مطرح کردنش.
بریم سر سوال: " من الان سال هشتم یا به عبارتی همون سوم راهنمایی هستم . در مورد المپیاد ریاضی یا فیزیک خیلی تردید دارم. نمی دونم کدوم رو ادامه بدم. ریاضی رو خیلی دوست دارم ولی فکر می کنم فضایی که توی مدرسمون هست اصلا فضای قشنگی نیست و آدم رو زده می کنه گرچه من هیچ وقت از ریاضی خسته نشدم."
دقیقا مشکل من فکر می کنم مثل خانم میرزا خانی بود.گرچه هیچ وقت مثل اون نمیشیم.ولی کسی که به ریاضی علاقه داشته باشه این رو حس می کنه.
خوشحال میشم کمکم کنید. ریاضی یا فیزیک ؟
لازم به ذکره که به خاطر رفتار معلم ها کا فکر می کنن من واقعا تلاش نمی کنم درصورتی که در هیچ امتحانی براشون کم نزاشتم ، من فیزیک رو هم اندازه ی ریاضی دوست دارم .
بابا شماها چقدر ناشکرین...اوضاع شهرستانیا رو ببینی گریت میگیریه حالا با وجود بهترین اساتید میای این حرفا رو میزنی؟؟؟واقعا که...

sara.p79

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1398

به نقل از Farnoosh_H :
اولا که علاقه مهم تر از هرچیزیه . و اکیدا توصیه میکنم به علاقت بیشتر توجه کن .

دوما به عنوان یک آدم سالخورده (!) که تو همینجایی که فکر میکنی فضاش خوب نیست درس خونده ، اتفاقا باید بگم فوق العادست!ببین هرچند من نمیتونم تضمینی بدم ازین که هم سن هات که قراره باهاشون "المپیادریاضی فرزانگان یک ) رو تشکیل بدین کیا هستن ، چون اصولا جو رو بچه ها میسازن ؛ اما بنظرم هرچقدرم بدباشه درحدی نیست که بخاطرش نری ریاضی!
نمیدونم چرا فک میکنی فضای قشنگی نیست!یعنی فکر نمیکنم هیچ کدوم از ماها ، تاحالا همچین حسی داشته باشیم!
+موفق باشی:)
مرسی و شما هم .
راستش من جو راهنمایی رو گفتم . بله دبیرستان عالیه و راهنمایی خودتون که میدونین بچه ها به همه چیز فکر می کنن جز درس ! البته همه نه

sara.p79

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1398

به نقل از Ali.N :
بابا شماها چقدر ناشکرین...اوضاع شهرستانیا رو ببینی گریت میگیریه حالا با وجود بهترین اساتید میای این حرفا رو میزنی؟؟؟واقعا که...
جو ربطی به امکانات نداره . مشکل من اینه که معلما یه جوری باهات رفتار می کنن انگار هیچی از ریاضی نمی دونی ...جوری می زننت زمین که از علاقت کلا زده میشی . نه من عاشق مدرسمونم و از خدا هم ممنونم که اینقدر امکانات در اختیار من گذاشت ولی رفتار معلم ها قضیش فرق می کنه

Ali.N

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
بيرجند
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
سه سال ناکامی در مرحله دو ریاضی و دو سال ناکامی در مرحله دو کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از sara.p79 :
جو ربطی به امکانات نداره . مشکل من اینه که معلما یه جوری باهات رفتار می کنن انگار هیچی از ریاضی نمی دونی ...جوری می زننت زمین که از علاقت کلا زده میشی . نه من عاشق مدرسمونم و از خدا هم ممنونم که اینقدر امکانات در اختیار من گذاشت ولی رفتار معلم ها قضیش فرق می کنه
البته قبول دارم.دکتر علیپور با اینکه خیلی بارشه ولی خیلی مغروره و خوشش میاد همه رو کوچیک کنه...ولی باز من ازش خوشم میاد...
عباس ثروتی هم این قدر ادم مزخرفیه که رسما به بچه های شهرستانی که اومده بودن کلاسش گفته بود شما الکی تلاش نکنین چون شاگردام تو انرژی اتمی و حلی صددرصد قبولن...ببینین ادم چقدر میتونه سطح فکرش در حد جلبک باشه...

...ELINOR...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
آزاد مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

ی اشتباهی هس ک اکثرا انجامش میدنو اگه انجامش ندی از خیلیا جلویی...اینکه ی رشته رو شروع کنیو تا اخر ادامه بدی.من دوستایی داشتم ک سال اول کلاسای زیست و ریاضیو میرفتن ک خب ربطی ب هم نداره و پشیمون شدن
من شناختی رو شما ندارم ولی خواهر خودم هم سنته و دارم روش کار میکنم ک قطعا ریاضی شرکت کنه چون واقعا باهوشه..

از طرفی باید بدونی ک ریاضی المپیادیه ک بیشتر ب هوش مربوطه و ربطشم ب درسای مدرسه کمه و فیزیک تلاش و علاقه ی زیاد میطلبه چون اکثرا از فیزیک بر میگردن کسایی ک علاقه ندارن

sara.p79

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1398

به نقل از Ali.N :
البته قبول دارم.دکتر علیپور با اینکه خیلی بارشه ولی خیلی مغروره و خوشش میاد همه رو کوچیک کنه...ولی باز من ازش خوشم میاد...
عباس ثروتی هم این قدر ادم مزخرفیه که رسما به بچه های شهرستانی که اومده بودن کلاسش گفته بود شما الکی تلاش نکنین چون شاگردام تو انرژی اتمی و حلی صددرصد قبولن...ببینین ادم چقدر میتونه سطح فکرش در حد جلبک باشه...
نگفتم !

khalil 56

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه جعفری
شهر
تبریز

یه سوال :|
کسی دو بار مدال نقره یا برنز کشوری بگیره سهمیش تو کنکور با کسی که یه بار نقره یا برنز گرفته فرقی میکنه آیا ؟؟

h@di

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی شهرکرد
شهر
شهرکرد
مدال المپیاد
طلای ادبی (دورهٔ ۲۷)؛ مرحلهٔ ۱ کامپیوتر (دوره‌های ۲۳ و ۲۴)
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی نرم‌افزار

به نقل از khalil 56 :
یه سوال :|
کسی دو بار مدال نقره یا برنز کشوری بگیره سهمیش تو کنکور با کسی که یه بار نقره یا برنز گرفته فرقی میکنه آیا ؟؟
فرقی نداره :-"
(تا جایی که اطلاع دارم البته...)

saate777

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
همدان
پاسخ : مشاوره انتخاب رشته المپیاد

با سلام
با توجه به ظرفیت محدود کلاس های رشته ی ریاضی بالاجبار در سال آینده در رشته ی تجربی تحصیل خواهم کرد. با توجه به اینکه المپیاد کامپیوتر منحصر به دانش آموزان رشته ی ریاضی است:
1- آیا امکان شرکت در آن برای من به هیچ طریقی وجود ندارد؟
2- چنانچه پس از قبولی ( به فرض پذیرفته شدن در آزمون مرحله ی اول و دوم) تغییر رشته دهم چطور؟
3- این تغییر رشته ممکن است تا مهر ماه سال سوم ممکن نباشد. سوال دوم را با توجه به این شرط توضیح دهید!
مرسی

sh.kh1377

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره ی زیست دوره هجده و طلای دوره نوزده
پاسخ : مشاوره انتخاب رشته المپیاد

به نقل از saate777 :
با سلام
با توجه به ظرفیت محدود کلاس های رشته ی ریاضی بالاجبار در سال آینده در رشته ی تجربی تحصیل خواهم کرد. با توجه به اینکه المپیاد کامپیوتر منحصر به دانش آموزان رشته ی ریاضی است:
1- آیا امکان شرکت در آن برای من به هیچ طریقی وجود ندارد؟
2- چنانچه پس از قبولی ( به فرض پذیرفته شدن در آزمون مرحله ی اول و دوم) تغییر رشته دهم چطور؟
3- این تغییر رشته ممکن است تا مهر ماه سال سوم ممکن نباشد. سوال دوم را با توجه به این شرط توضیح دهید!
مرسی
فقط بايد رياضي فيزيكي باشي كه بتوني مرحله اول كامپيوتر بدي اصلا تو سايت سناد نمي توني غير زيست و شيمي و ادبي بزني اگه تجربي باشي

بالا