• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

رقص های خلاقانه

دوست دارین رقص بعدی که راجع بهش بحث میشه کدوم باشه؟(3تا انتخاب میتونین داشته باشین)

• رای‌دهندگان
    80
  • شروع کننده موضوع

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان
خداییش هیچ جا نتونستم پیدا کنم واسه این تایپیک.یه جورایی خلاقیت داشت موضوش.. ل :Dل :Dلطفا حذف نشه.ممنون میشم انتقال بدین.(البته جایی واسه انتقال نیس.گشتم نبود نگردین نیست)
.
.
نمیدونم چرا ولی جامعمون یه جورایی بد نگاه میکنم به این موضوع.چطوره ورزش صبحگاهی آهنگ میذارن وانواع اقصام حرکات موزون؟؟املا؟؟؟رو انجام میدن ولی وقتی قضیه رقص میشه میگن حرامه واینا؟؟؟؟لطفا بیاین با دید وسیع تر نگاه کنیم به موضوع.رقص یکی از هنرهای هفتگانه باستانیه ویه جور ورزشم هست.یه نماد فرهنگیم محسوب میشه اگه رقصو باتاریخچه یاد بگیرین(مثلا من خودم واسه رقص آذری دی وی دی های اوتلار رو دیدم.تاریخچه حرکاتش مثلا دست تبریزی...مربوط میشد به مراسمی که زمان زردشت واسه تشکر از خدا برا محصولات کشاورزی میگرفتن
.
شاید تنها برنامه رقصی که تو ایران یه ذره محبوبه برنامه آقای خردادیان باشه.اونم اکثر رقصاش تکراریه مثلا عربی وباباکرم و.....که اینارو اکثرمردم بلدن
رقصای جالبی هست واسه یادگیری بیاین هر کی راجع بهش اطلاعات داره یا چیز جالبی راجع بهش میدونه بگه.مثلا:رقص محلی-رقص شیشه-آدم آهنگی-رقص مدرن -فرعون(دقت شود که باعربی متفاوته)
.
.
بعدا نوشت:از بچه های سایت پ.خ دادن که اقصام نه واقسام. :لایک.ممنون
خداییش سمپادیا اگه یه پست غلط املایی نداشته باشه باید تعجب کرد.
یه چیز قابل توجه هم اینکه آقاپسراهم میان واسه دیدن تایپیک :D چون ایشون پسر بودن
این نشون میده که فرهنگ غلط که پسرا نمیرقصن در حال اصلاحه.اصلا بعضی رقصا مخصوص پسران مثلا همین رقص شیشه وآدم آهنی که عاشق این رقصام.

زﮩرا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
کِرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : رقص های خلاقانه

میشه خودت شروع کنی ببینم میخوای چیکار کنی؟؟؟ همینجوری میخواید یه سری اطلاعات از ویکی پدیا بذارید یا عکس و فیلم جدیدی؟؟ یکم بیشتر کلا توضیح بده .

• شروع کننده موضوع

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

نظر من اینکه اول یه توضیح کلی بدم راجع به رقصها.بعد اگه استقبال شد روی رقص خاصی بحث کنیم ولینک بذارم و....از قدیم گفتم
نظر نظر مدیره... :D یاز نظر شما واجبتره..........؟؟؟؟واتس یور آیدیه؟(ساختار :D)
.
من اینارو از روی تجربیات خودم میگم ونوع استفاده ای که ازش میشه تو ایران(مثلا رقص مدرن تو دنیا زیر مجموعه ای از باله هست که حرکات زیمناستیک هم توش فراونه .ولی ایران یه جور رقص خلاقانس که هر کی یه جور میرقصدش.)
.
راستش موندم که باکدوم رقص شروع کنم که هم خلاقانه باشه هم استقبال بشه ازش.
.
رقص سرخ پوستی امیر حسینو میذارم.مربوط به مسابقات خردادیان توآنتالیا هست.جناب امیر حسین تو دور مقدماتی با لباس سفید عربی وآلمانی رقصید.بعد تو نیمه نهایی باباکرم وعربی وسالسا وآذری(خداییش اصلا درست نبود هیچ کدوم از رقصاش مثلا آذریش.ولی خوب کلی تعریف کردن ازش.از اون طرفم سولماز بیچاره اسپانیایی وآذری رو فوق العاده رقصید همش ایراد گرفتن ازش..چه میشه داوری مسابقات رقصمون هم ایرانیه.وبدون اصول.........................بعدش امیرحسین فینال فقط یه رقص سرخ پوستی کرد....انصافا هم عالیه رقصش.فک کنم اول شد دوم هم سولماز بود با رقص عربی فرعون..
.
لینکش اینه:از یوتیوپ گذاشتم.میتونین ببینین وهر کی نظر خودش رو بگه.....(خاهشا بیاین بادید وسیع تر نگاه کنیم.رقصم یه جور هنره و ورزش.)
https://www.youtube.com/watch?v=Yxpelp8Ei2I

• شروع کننده موضوع

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

به نقل از Mohad :
الان خدایی این تاپیک فازش چیه؟
اگه مثلن بود رقص خلاقانه ابداع کنید فیلم بذارید عالی میشد :)) :-"
رقصو هر کسی علاقه مند باشه تو گوگل می تونه سرچ کنه یا یوتیوب ببینه و یاد بگیره!
جدی مازا فازا؟؟؟؟
خداییش راستشو بگم؟؟؟؟میخواستم یه تایپیک باز کنم باعنوان رقص.بعئ جایی پیدانکردم .گفتم کجا بهتر از اینجا.یه کلمه خلاقیت اضافه کردم اولش حل شد قضیه :D (مدیران عزیز لطفا به دل نگیرن)
خوب شما داوطلبید که اولین نفری باشین که فیلم بذارین آیا؟اگه قبول کنین اولی باشین منم قول میدم دومی باشم. =)) =))بعد جفتمونو بندازن بیرون.همینجوری از تایپیک استقبال نشد.شاید این شکلی بشه.
خوب چیزای زیادی هست مثلا بافت دستبند که میشه گوگل سرچ کرد.ولی سمپادیاهم هست خوب.

زﮩرا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
کِرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی

چت نکنید :-w یه هفته امتحانی باز میمونه؛اگه همینجوری موند؛حذفش میکتم. :-"

• شروع کننده موضوع

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

اولش میخواشتم بی خیال تایپک شم.چون کسی علاقه نشون نمیده و وارد بحث نمیشه.
ولی خوب.دیدم چند نفر هستن که به رقص علاقه دارن.
این رقص امیر حسین مرحله نیمه نهایی(عربی باباکرم آذری سالسا)
https://www.youtube.com/watch?v=qnwnGql7i00
بیاین راجع بهش بحث کنیم.
چند تا دیگه هم میذارم.
مریم در نیمه نهایی(با اهنگ نازنین مریم مدرن رقصید وبا آهنگ عبدلمالکی ایرانی_عربی )
https://www.youtube.com/watch?v=R3a71BG3zxM
نیمه نهایی سولماز رو هم گذاشتم(اسپانیایی وآذری رقص پا)
نظر خودم:امیر حسین رقص آذریش افتضاح بود.چون1.حرکاتش اصیل نبود2(آذری وباله مثل بقیه رقصا نیستن یه چارچوب وتعریف مشخص دارن.یه جورایی اصلا خلاقانه نیستن).آذری رو یا باید رقص پا رقصید یا دست حد واسط هم نداره.3.اصلا مسلط نبود به حرکاتش...............
ولی سولماز عالی رقصید آذریو.اصلا ایرادی نداشت..........

زﮩرا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
کِرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی

ببین بیا بگو مثلا منظورت از بحث کردن چیه.شاید بکم چون الان مشخص نیست چیکار باید بکنن بچه ها زیاد نمیان. :)

• شروع کننده موضوع

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

خوب راجع به رقصاشون نظر بدن.همونکاری که من کردم..یامثلا قسمتایی که خوششون اومده رو بیان کنن.

زﮩرا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
کِرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی

خب بیا یکم کمک کنیم به این تاپیک گرچه من حس میکنم اصلا جاش توی فروم نیست کلا ولی خب صرفا کمک میکنم

اول که امیرحسین کیست؟چه میکند؟برای چه میکند؟دوما اینکه 20نفر رای دادن پس میتونن کمک کنن.سوما بنظرتو ایا وقتی یه سری رقص از یه سری اآدم میذاری که اجراشون کردن چه خلاقیتی داره؟؟ خلاقیت باید از خودمون باشه که خب بازم جاش نیست. چهارما بنظرم بیاید دررابطه با رقص هایی که ممکنه در آینده اجرا بشه صحبت کنید [nb] کلهم ایده ای بود که رسید به ذهنم [/nb] اگه کسی نظری داره برای ویرایش و یا بحث توی این تاپیک پی ام بده خواهشا تا بمونه وگرنه خب اینجور چیزا زیاد مناسب نیست مسلما.

با تشکر

• شروع کننده موضوع

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

به نقل از Mohad :
آره دقیقن با اون تاپیک "دخترونه لاکام"
اسم تایپیک اینه:دخترونه ناخونام.نه لاکام :-" :-"
جدن بچه ها اگه ایده ای خلاقیتی خلاصه حرفی برای گفتن دارین بیان کنین پیلیز.......تایپیک بنویسین.یا پ.خ بدین ........
من دیگه خسته شدم. (:| :rolleyes:
هیشکی علاقه نشون نمیده به رقص واینا.....

samira16

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
ندارم :-"
دانشگاه
دانشگاه گلستان-گرگان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

فک کنم باید بره تاپیک هنرها :-"
خوبه بمونه :-"

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

کلاً مقوله رقص چیزیه که در کشور ما خیلی خیلی محدود شده ، علاوه بر این که فکر کنم هیچ بودجه ای بهش تعلق نمیگیره حتی آموزش درست و حسابی هم برای علاقه مندان بهش وجود نداره (متاسفانه)

به نظرم بهترین راه برای آشنایی و یاد گرفتن رقص دیدن رقص های مختلف و تمرین باهاشون هست

اگر شما "Dance Cover" رو توی یوتیوب سرچ کنید رقص های خوبی پیدا میشن که اغلب تلفیق چندین رقص با هم هستند

یک برنامه هم هست که من خیلی دوستش دارم و به نظرم برای علاقه مندان میتونه مفید باشه "let's dance" ^_^

البته این شبکه برای آهنگ های کره ایه منتها کره ای ها روی رقص های هماهنگ به شدت کار میکنند به طوری که طراح رقص گروه درجه سه اف ایکس همون طراح رقص لیدی گاگا بوده و جایزه گرمی هم برده

آخرین رقصی که من یاد گرفتم Red Velvet _ Ice Cream Cake هست
به نظرم رقص بانمک و ساده ای داره میتونید از این جا ببینید و خیلی سریع یاد بگیرید ^_^

لینک دانلود

samira16

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
ندارم :-"
دانشگاه
دانشگاه گلستان-گرگان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

اینا عالی بودن :)) :)) x:
این سه تا دختر با خلاقیت زیادشون میکسی از آهنگهای مختلف رو تو ماشین اجرا می کنن

http://listenpersian.net/61845/رقص-سه-دختر-در-ماشین-با-اهنگ-های-مختلف/

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

راستی رقص Gangnam style رو با این ویدیو یاد گرفتم به نظرم رقص متفاوتی بود خیلی ها معتقدند سای فقط به خاطر رقصش مشهور شد

فقط دنس کاورش 147 میلیون نفر بازدید کننده داشته {-8

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

امروز مطلبی درباره ریشه رقص باباکرم خوندم که خیلی برام جالب بود.

سوسن حسنی دخت، در صفحه اینستاگرام خود با انتشار تصویری از کارناوال نوروزی در خیابان های نيويورک نوشت:

✍ از باباکـرم چه میـدانید..؟! باباکـرم شخصی بوده ازلاتهـای قـدیم به اسم رسمی کـرم کـریمی قصاب محله بوده در خيابان سيروس ( بوذرجمهری ) وهمه از او حساب میبردند. وقتی از کوچه پس کوچه های محله گذر میکرده بچه هاى فقير و يتيمى در طول مسيرش بودند که هر روز به آنها کمک ميکرد و با يک آبنبات آنها را خوشحال ميکرد , طورى شده بود که اين بچه ها اورا دوست داشتند و بابا کرم صدا ميزدند. هروقت از دور مى آمد, بچه ها با شادى دست ميزدند و ميخواندند بابا کرم...بابا کرم... و آقا کرم قصاب هم براى خوشحال کردن بچه هاى فقير با حرکت سر و گردن و دست (مدل بابا کرم امروزى) از کنار آنها ميگذشت. بعدها در کاباره ها با اضافه کردن حرکات ديگر, حرکات بابا کرم را تکميل و تا هم اينک از رقص هاى ماندگار ايران به جا ماند.

منبع

انصافا هم که رقص باباکرم یکی از اصیل‌ترین و قشنگ‌ترین رقص‌های ایرانیه.
فقط عیبش اینه که باید یه کُت هم همراهت باشه همیشه. :د
بندری هم که دیگه اصلا نمیشه حرفی در موردش زد. x: /m\

• شروع کننده موضوع

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

به نقل از NEO :
انصافا هم که رقص باباکرم یکی از اصیل‌ترین و قشنگ‌ترین رقص‌های ایرانیه.
فقط عیبش اینه که باید یه کُت هم همراهت باشه همیشه. :د
بندری هم که دیگه اصلا نمیشه حرفی در موردش زد. x: /m\
میدونم ضدحاله ولی حاشیه یه چیزی یگم :D
میدونستین رقص باباکرم حرامه؟صرفا واسه اینکه یه حرکت داره خم میشن از رو زمین صباح :)) برمیدارن مینوشن.وبعدش قیافشون میگیرن بخاطر تلخ بودن اون وبعد انگشت اشارشونو به حالت نمادین میزنن ظرف عسل ومیخورن .بخاطر اون کل رقص حرام شده...............ینی کل رقصا حرامه ها ولی مثلا اگه برای دل خودتون برقصین حلال میشه.ولی باباکرم تنهایی هم برقصین حرامه........

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

رقص آهنگ Catch me If You Can گروه گرلز جنریشن رو به شخصه کمتر از 24 ساعت بعد از انتشار کاور کردم ، یک رقص مدرن و سرعتی ^_^

دوستش داشتم

Likn

کمتر از 24 ساعت از انتشارش میگذره

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی سلولی و مولکولی
Dance Your PhD contest

وسط بحث‌هاتون یک پارازیت مرتبط بدم؛ یک رقابتی وجود داره، به نام Dance Your PhD [از عنوانش جذّابیت می‌چکه به زعم من :د] که در اون، افراد رو دعوت می‌کنن با یک رقص خلاقانه که باید تدوین و اجرا کنن، موضوع ریسرچ دکتری خودشون رو نشون بدن [یعنی صاحب تز باید خودش توی رقص باشه]، ازش فیلم بگیرن و بفرستن برای رقابت. کلّاً این سوال که «تز دکتری‌ات راجع به چیه؟» سوال خیلی معروفیه توی آکادمی و خیلی هم ترسناکه چون توضیحش سخته؛ این رقابت با این امید به راه انداخته شده تا خلّاقیت رو به حوزه‌ی قابل فهم کردنِ پاسخ این سوال بکشونه. این رقابت رو مجله‌ی معروف Science پشتیبانی مالی می‌کنه؛ برای هر رقصی که تدوین می‌شه، ۵۰۰ دلار جایزه می‌دن و به گروهی که طبق رأی داوران برنده بشه، یک ۵۰۰ دلار اضافه + یک سفر به دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا تا رقص رو اون‌جا اجرا کنن. موضوع رقص‌ها هم می‌تونه در زمینه‌ی شیمی، زیست‌شناسی، فیزیک و علوم اجتماعی باشه.

پر واضحه که این رقص‌ها خلّاقیت بسیار بالایی می‌طلبن چرا که باید کاملاً موضوع ریسرچ فرد رو نشون بدن، علاوه بر اینکه زیبا باشن و خوب اجرا بشن. شدیداً دعوتتون می‌کنم با سرچ کردن عبارت «Dance Your PhD contest» توی یوتیوب، رقص‌های مربوط رو ببینید؛ خیلی قشنگ و خلّاقانه هستن.

اطّلاعات بیشتر: http://gonzolabs.org/dance/
راجع به برنده‌‌های سال ۲۰۱۴: http://news.sciencemag.org/people-events/2014/11/dance-your-ph-d-winner-announced
ویدئوهای مربوط به برندگان سال ۲۰۱۴: http://gonzolabs.org/dance/videos/

پی‌نوشت یک: عالــــــی نیست؟
Me_Hulla.gif

پی‌نوشت دو: بله، geek هستم. خوشبختم.

آنتیگونه مذکر

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت

یه سوال داشتم دوستان کلن واسه یادگیری رقص فرقی نمی کنه از چه مدل شروع کنی؟!یا مثلا می گن اول اینارو یادبگیری بهتره
یا این که واسه اشخاص با استایل های مختلف رقص های خاصی توصیه نمی شه؟

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نقل از Sina Falakian :
یه سوال داشتم دوستان کلن واسه یادگیری رقص فرقی نمی کنه از چه مدل شروع کنی؟!یا مثلا می گن اول اینارو یادبگیری بهتره
یا این که واسه اشخاص با استایل های مختلف رقص های خاصی توصیه نمی شه؟

سلام برای رقصیدن هیچ مدل خاصی وجود نداره! شما از هر سبکی که علاقه بیشتری دارید شروع کنید برای یاد گرفتن رقص مورد نظر هم میتونید از یوتیوب استفاده کنید!

یک چیزی بگم برای یاد گرفتن یک رقص به جای این که سعی کنید با آهنگ تنظیم کنید اول با عدد تو ذهنتون بسپارید حرکت ها رو! :)

بالا