• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دبیرستان (متوسطه)

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
پاسخ : تغییر رشته از مهندسی به پزشکی

جنس درس خوندن پزشکی با مهندسی فرق داره. ممکنه پزشکی نتونی بخونی.

قانون اینه که فقط یک بار میشه در یک مقطع از تحصیل رایگان استفاده کرد. منم دقیق به جواب این سوال نرسیدم تاحالا. نمیدونم لیسانس و دکترای پزشکی یک مقطع حساب میکنن یا نه.

sepanta1990

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدرجایی اسلامشهر
شهر
اسلامشهر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فناوری اطلاعات(IT)

به نقل از Am!nM . A :
شما اوّل متوالی پست نده، تا بعد :-"

من چند ساله اینجا عضوم این اولین تاپیکمه. آها یعنی ساکت بشینم فقط گوش کنم؟ باشه. پس نظراتتونو بدین که منتظرم :D

MAHia

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فَرزانـگانـ‌ـ ـیک
شهر
کرمان‌
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
باختم بهش... :دی
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از میم ح میم دال :
قانون اینه که فقط یک بار میشه در یک مقطع از تحصیل رایگان استفاده کرد. منم دقیق به جواب این سوال نرسیدم تاحالا. نمیدونم لیسانس و دکترای پزشکی یک مقطع حساب میکنن یا نه.
دکترای حرفه ای معادل فوق لیسانس هست.

sepanta1990

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدرجایی اسلامشهر
شهر
اسلامشهر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه

جنس درس خوندن پزشکی با مهندسی فرق داره. ممکنه پزشکی نتونی بخونی.

:|

sepanta1990

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدرجایی اسلامشهر
شهر
اسلامشهر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه

به نقل از کهــربا :
همین میشه که پزشکایی مثل "در حاشیه" نمونه واقعی خودشونو تو جامعه پیدا میکنن :)

یعنی الان نمونه واقعی ندارن دیگه؟ آقا همین الانم شما از کنکوریا برو بپرس چرا میخوان برن پزشکی ببین چن نفرشون بخاطر پوله چن نفر بخاطر خدا؟ ما خودمون تا حالا که چن باری رامون افتاده بیمارستان مجبور شدیم یکی دو میلیون زیر میزی بدیم تا به مریضمون رسیدگی کنن :|

samira16

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
ندارم :-"
دانشگاه
دانشگاه گلستان-گرگان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

سوالی که الان واسم مطرحه این که باید حتما کنکور تجربی بدی و تو دانشگاه بخونی واسه مدرک دکترا؟
نمیشه مثن تابستون ها حالا خوند در کنار تحصیل بعد آزمون داد واسه گرفتن مدرک پزشکی عمومی؟ :-"

mjz

Mohammad+Javad
نام مرکز سمپاد
نسل طلایی علامه حلی 2
شهر
تهران / شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
QUT
رشته دانشگاه
برق

اولا خیلی محترمانه شما که اینقد به پول علاقه داری چرا درس خوندی؟؟؟

میدونستی اگر همین الان بری بازار کار کنی مثلا بازار مبل از همین پزشک ها هم بیشتر در میاری؟ :))

سوما که همه چی بستگی داره که مهندس خوبی بشی یا نه...

نه اینکه اینهمه تو شریف!!! بخونی و در قیف خروجی دانشگاه شریف!!! هنوز دانش آموز خرخون باقی بمونی...

اصن تو چرا رفتی شریف!!! ؟ میذاشتی من که اینقد به علم علاقه دارم میرفتم... :))

والا :))

توصیه من اینه که به درست ادامه بده...

اولا پزشک ها که همشون پزشک پولدار نمیشن..
مث مهندسا که همشون مهندس پولدار نمیشن...

دوما اینهمه پول جمع کنی تهش چی بشه؟ بدی بچت؟ مثلا پسرت؟ بشه آقا زاده؟ سختی روزگار نبینه؟
بعد یا میشه فتحعلی شاه... یا میشه ی سوسولی که آخرش شوهرش بدی... :-"

البته میشه آدم پولدار باشه ولی بچش رو مرد بار بیاره... بلکم خفن تر :-"

sepanta1990

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدرجایی اسلامشهر
شهر
اسلامشهر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه

به نقل از samira :) :
سوالی که الان واسم مطرحه این که باید حتما کنکور تجربی بدی و تو دانشگاه بخونی واسه مدرک دکترا؟
نمیشه مثن تابستون ها حالا خوند در کنار تحصیل بعد آزمون داد واسه گرفتن مدرک پزشکی عمومی؟ :-"

منظورتونو درست متوجه نشدم. اگه کنکور تجربی ندین چجوری میخوایین برین پزشکی. تو دو تا دانشگاهم که همزمان حق تحصیل نداری. نمیدونم شایدم ما رو سر کار گذاشتین :D

به نقل از B |_ UE :
اولا خیلی محترمانه شما که اینقد به پول علاقه داری چرا درس خوندی؟؟؟

میدونستی اگر همین الان بری بازار کار کنی مثلا بازار مبل از همین پزشک ها هم بیشتر در میاری؟ :))

سوما که همه چی بستگی داره که مهندس خوبی بشی یا نه...

نه اینکه اینهمه تو شریف!!! بخونی و در قیف خروجی دانشگاه شریف!!! هنوز دانش آموز خرخون باقی بمونی...

اصن تو چرا رفتی شریف!!! ؟ میذاشتی من که اینقد به علم علاقه دارم میرفتم... :))

والا :))

به قول معروف آنچه خوبان همه دارند تو (منظور پزشکی) یکجا داری :D

پول ، کلاس ، تحصیلات ، پرستیژ ، جایگاه اجتماعی و ..

آقا اشتباه کردیم رفتیم شریف. پزشکای ایرن از مهندسای گوگل بیشتر در آمد دارن :((

mjz

Mohammad+Javad
نام مرکز سمپاد
نسل طلایی علامه حلی 2
شهر
تهران / شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
QUT
رشته دانشگاه
برق

به نقل از sepanta1990 :
منظورتونو درست متوجه نشدم. اگه کنکور تجربی ندین چجوری میخوایین برین پزشکی. تو دو تا دانشگاهم که همزمان حق تحصیل نداری. نمیدونم شایدم ما رو سر کار گذاشتین :D

آقا اشتباه کردیم رفتیم شریف. پزشکای ایرن از مهندسای گوگل بیشتر در آمد دارن :((

الان اگر پرستیژ میخوای... کلاس میخوای... جایگاه اجتماعی! میخوای... حتی پول میخوای... فقط باید پول داشته باشی...

در ضمن پستم رو تکمیل کردم ادامش هم بخون :D

Swallow

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
tbrz
سال فارغ التحصیلی
97

تا چند سال اینده که شما وسط درستون هستید شاید وضعیت پزشک ها خوب نباشه همون طور هم که بقیه گفتند هر پزشکی ، پزشک خوبی و درنتیجه پولداری نمیشه در حال حاضر پزشک بیکار هم زیاد داریم
اگه آدم به درسش علاقه داشته باشه براش هر کاری میکنه ، چون دوست داره ، شاید شما از کجا بدونید که پزشکی رو هم چون دوست نداشتید بعد یه مدتی ول کنید که کار از کار گذشته.
با مهندسی هم میشه به اندازه کافی پولدار شد.

samira16

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
ندارم :-"
دانشگاه
دانشگاه گلستان-گرگان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از sepanta1990 :
منظورم اینه که خودت بخونی به جای رفتن به دانشگاه؟ بعدش نمیشه یه آزمون داد واسه گرفتن مدرک؟
یا حالا اگه این نشه که ، تحصیل مجازی تو دانشگاه هم میشه دیگه نمیشه؟

نازلی :)

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

میتونین بربن ترکیه دندون بخونین بیاین که مدتش خیلی کمتره
بعد اینو بدونین که ممکنه هفت سال دیگه پزشکی بشه عین مهندسی :|
همین رشته خودتونو ادامه بدید خیلی بهتره
البته این نظر منه حالا خود دانی

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

من نمیدونم واقعا چه چیزی باعث به وجود اومدن این تفکر شده :| کی گفته درآمد پزشکی خیلی زیاد و فوق العاده س؟! پزشکی خیلی دیر بازده هستش! اون تفکری که الان تو ذهن شماس از پولداریِ پزشکا، مربوط به یک پزشک متخصص و جراح هستش که حداقل 13-14سال به سختی درس خونده. و فقط هم درس خوندن نیست. اون پزشکی که مریضا تو مطبش صف کشیدن و ماهی فلان تومن درمیارن، بهترین پزشک ها در حیطه ی تخصصی خودشون هستن از لحاظ مهارت و تجربه و این حرفا. فکر میکنین چند نفر از کسایی که تو کنکور پزشکی قبول میشن اخرش به چنین فردی تبدیل میشن؟! :)) خیلی زیاد بخوایم درنظر بگیریم شاید بشه گفت از هر 20نفر یک نفر! یکم بیشتر فکر کنین خواهشا! :|

l.brisc

کاربر نیمه‌حرفه‌ای

به نقل از sepanta1990 :

وقتی مدرک پزشکی میگیری فقط شان و جایگاه اجتماعی ش رو می‌تونی تضمین کنی که داشته باشی.
فکر می‌کنی همون اول که شروع به کار میکنی درآمدت با این پزشکایی که به مریضتون رسیدگی کردن یکی میشه؟ اونم با توجه به وضع الان که گرایش ها اکثرا طرف پزشکیه و تا چند سال دیگه جامعه اشباع میشه از همین پزشکا.
بعد از حداقل 18 سال درس خوندن که میری برای کار برای این که درآمدت بالا تر بره باید کلی تلاش کنی تا جا بیفتی و مهم تر از همه این که وقتت پر میشه. وقت نمی‌کنی حتی به خانواده ت برسی. وقتی علاقه ای نداری به این رشته و فقط به خاطر درآمد میخوای واردش بشی چطور میتونی مطمئن باشی که موفق هم میتونی باشی توش؟
نباید کلی حرف زد. پزشکای بیکار ، کم درآمد ، پزشکایی که شب و روز سر شیفتن هم هستن و تعدادشون هم کم نیست اونطور که من دیدم.

Frmesk

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی/ نوروساینس
پاسخ : انتحاب رشته در دبیرستان

به نقل از Arash H :
یه جمله تاثیر برنگیز بگم. داداشم با شنیدن این جمله به رشته تجربی شتافت
"من ترجیح میدم رو ساخته دست خدا مطالعه کنم تا ساخته دست انسان"

خوب این جمله درمورد همه ی رشته های ریاضی صدق نمیکنه البته.مثلاً رشته ی فیزیک نظری یا گرایشایی مثل کیهان شناسی.
این رشته ها مطالعه روی ماهیت جهانه.جهانم ساخته دست خداس:د

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

یک پزشک بعد ۷ سال درس خوندن اولین درآمدش حداقل ۳ تومن هست. ۷ سال مدرک گرفتنش طول میکشه. وگرنه بعد ۵ سال وارد محیط کار و بیمارستان میشن. الان یک نفر دکترای برق بگیره بشه هیئت علمی تازه از ۲ تومن شروع میکنه. در صورتی که دکترا گرفتن خیلی سخته. هیئت علمی شدن هم مصیبت!

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ : انتحاب رشته در دبیرستان

به نقل از twinkle :
کار خاصی تو این زمینه انجام ندادم تا الان ولی با افرادی که تو این رشته هستنن بحث کردم راجع بهش.واحدایی که میخونن و کلا اون مسیری توش فعالیت میکنن برام هیجان انگیزه. میدونم رشته ی سختی هم هست.در کل در مورد اینکه به این رشته علاقه دارم مطمئنم. :)

مسئله م معلوم نبودن موقعیت شغلیشه.اینکه تو ایران به رشته های تحقیقاتی اهمیت نمیدن.درحالیکه اگه برم پزشکی بخونم که علاقه هم دارم ولی کمتر،میتونم از لحاظ مالی وضع خوبی پیدا کنم.
خوب شما پزشکی بخونی بعد تخصص هماتولوژی یا ژنتیک یا ایمونولوژی پزشک هم هستی درامدم داری نصف وقتتم برو تحقیق کن.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

یک پزشک بعد ۷ سال درس خوندن اولین درآمدش حداقل ۳ تومن هست. ۷ سال مدرک گرفتنش طول میکشه. وگرنه بعد ۵ سال وارد محیط کار و بیمارستان میشن. الان یک نفر دکترای برق بگیره بشه هیئت علمی تازه از ۲ تومن شروع میکنه. در صورتی که دکترا گرفتن خیلی سخته. هیئت علمی شدن هم مصیبت!
پزشکا اولین حقوقشونو در زمان اینترنی میگیرن، نه بعد از فارغ التحصیلی.
کسی اگه انقد بهش فشار میاد چرا وام تحصیلی نمیگیره?

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از sepanta1990 :
آقایون داداشام.. سمپادیهای عزیز..سلاااام :D
آقا من رشته مهندسی کامپیوتر تو شریف میخونم. ولی پرستیژ و پول پزشکی بدجوری رو مخمه. یعنی خیلی وقته دهنو درگیر کرده این همه بخونیم تو بهنرین دانشگاه کشور بعد آخرش بریم سر کار فوقش 5-6 تومن بدن. آقا پزشکی بهتر نی؟ به قول پزشکای بیمارستان حاشیه نون تو مریضه . کلاس کاریشم که بماند..
به نظرتون بعد لیساسن، فوق بگیرم (حالا فوق به چه دردی میخوره؟؟) یا برم پزشکی یا داروسازی و یه پولی جمع کنیم برا بچه هامون. میشه؟ بخصوص اونایی که پزشکی میخونن نظر بدن؟ کنکورم برام مهم نیس قبول میشم..

من واقعا خیلی خوشحالم پزشکی نخوندم. با تمام علاقه ای که دارم و بعد از خوندن دارو بیشتر شد حتی .

چون گرفتن هزینه از مردم در ازای درمان جان اون ها غیر انسانیه در دین ما هم مکروه شمرده شده.
خداتونو شکر کنین پزشکی نخوندین.
گرفتن هزینه از مردم باید در حد کم باشا وگرنه خدا راضی نیست، پزشکی فرق داره. باید خیلی انسان وارسته ای باشین.و بتونین فقط برای خدا کار کنین صرفا در این حد پول بگیرید که زندگیتون معمولی بچرخه.

بهترین کار سازندگی و تولیده.

با پست قبلیم ترکیب شه لطفا

ali99

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
helli
شهر
teh

یه فرد اگه بخواد تو رشته های مهندسی استاد تمام بشه یه چیزی حدود 20 سال حداقل ( حدود 9 10 سال تا دکتری از طرفی برای استاد یار/ دانشیار و استاد تمام هم کمه کمه 12 سال وقت لازمه ) باید درس بخونه ومقاله و ... داشته باشه ! حالا حقوق یه استاد تمام چه قدره ؟ فوقش 6 7 تومن ! ولی به شخصه دانشجوی سال پنجم دندون میشناسم که حدود 4 تومن داره ! بعد 4 سال نه 20 سال !
خب طبیعیه که همه جذب پزشکی شن ! تو اینکه تلاش زیادی لازم داره شکی نیس ولی تو این دوره زمونه شما با پول دکتر هم میتونین بشین :| ( آزاد بین الملل سال 92 دوستم با 16000 قبول شد :| )
به نظر من که شما بعد لیسانس اگه بری پزشکی خیلی ام خوبه ! دانشجو شریفم هستی الان که نشون میده میتونی خیلی راحت قبول شی :)
موفق باشی

بالا