• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

حضور زنان در ورزشگاه ها

با حضور دختران در ورزشگاه ها موافقید ؟

• بله

رای‌ها: 92 87.6%
  • خیر

رای‌ها: 13 12.4%

• رای‌دهندگان
    105

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی
پاسخ : حضور دختران در ورزشگاه ها

اگر استدلال‌شون اینه که امنیت نیس یا محیطش در شان خانوم ها نیست، باید گفت چطوره بذاریم هر کسی خودش انتخاب کنه امنیت خودش رو به خطر بندازه یا نه؟
مثلا ساعت ۲ نصف شب، کوچه های خلوت هم برای هر آدمی خطرناکه، حالا بیایم حکومت نظامی اعلام کنیم که ۱۰ شب به بعد حق ندارین بیاین بیرون چون امن نیس.

+ یه مقدار اون نیروی انسانی پلیس رو که وقتشون صرف گیر دادن بیخود به زن و بچه‌ی مردم می‌شه رو می‌تونن توی جاهایی که امنیتش مشکل داره بذارن. فکر کنم امنیت جانی آدما واجب تر باشه.

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

ممنوع بودن ورود خانم ها به استادیوم مصداق بارز و آشکار نقض آزادیه.اگر قراره ممنوع باشه باید برای همه افراد ممنوع باشه و اگر قراره آزاد باشه باید برای تمام افراد آزاد باشه. اگر برای همه افراد آزاد باشه اونوقت افراد بر اساس نقطه نظرات و سلیقشون تصمیم می گیرند که به ورزشگاه برند یا نه.در ضمن اینی که گفته میشه جو ورزشگاه ها برای خانم ها خوب نیست و این حرفها، باید در جواب گفت که هرکس عقل و قدرت تصمیم گیری داره که به چنین جایی بره یا نه.

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

کاملاً واضح‌ه که وضعیت ورزشگاه‌ها از نظر فرهنگی به شدت مشکل‌داره که خیلی برمی‌گرده به فرهنگِ همگانی.
تا چندسالِ پیش که والیبالِ کشور تا این حد ندرخشیده‌بود و طرفدار نداشت، والیبال به قولی یک ورزشِ دانشگاهی حساب می‌شد و می‌شد با خانواده رفت و نشست و ورزش‌ها رو دید(کاملاً و در همه‌جا نه.). ولی خب الان، اوضاع تا حدِ زیادی از نظرِ فرهنگی مشکل پیداکرده.

اما من فکرمی‌کنم هرکس باید حق‌داشته باشه برایِ احترام به خودش تصمیم‌ بگیره و به نظرم این ممنوعیت صحیح نیست.
داشتم به این فکرمی‌کردم که چه‌جوری می‌شه با فرهنگ‌بودن رو تویِ ورزشگاه‌ها و مکان‌هایِ عمومی افزایش داد. اگه قرار باشه این وضعیت ادامه‌پیدا کنه، همون نتایجی گرفته می‌شه که تا حالا گرفته‌شده.

برای اصلاح این بی‌فرهنگی خیلی کارها لازم‌ه، اطلاع از قوانین و حقوقِ شهروندی، آموزش صحیح و این که هر فرد به قوانین احترام بذاره. اما ممنوعیت هیچ وقت به اصلاح وضعیت کمک نمی‌کنه برای این مورد.

demon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
فیزیک

با یه دوستی صحبت میکردم میگفت اگه دخترا تو دانشگاه نباشن پسرا با شلوار سه خط و دمپایی میان!
اگه بهونه ی ممنوعیت اینه که جو ادبی-فرهنگی خوب نیست فکر کنم حضور خانم ها به خودی خود بتونه کمک کنه... تقریبا همه ی اقایون خانم ها رو رعایت میکنن و مودب تر میشن حالا میزانش فرق داره
تعداد زیادی از دخترا همین حالا هم با لباس مردونه میرن ورزشگاه و خب عواقبش به مراتب بدتر از وقتیه که با لباس خودشون برن!! پس اگه ازاد بشه انقد خانم مشتاق تو جامعه هست که برای شروع فرهنگ سازی نیروی انسانی کم نیاد

همه جوره هم احمقانه ست اینکه یه سری اخوند واسه نصف جامعه نسخه بپیچن که: تو نمی فهمی! خوب نیس بری اونجا!!

• شروع کننده موضوع

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

بچه ها گفتن که خانوما چرا واسش مبارزه نمیکنن؟
من همین الآن واسه بررسی این خبر رفته بودم فیس بوک سایت بی بی سی.اولش این خبرو دادن.....بعدش تکذیب کردن....بعد دوباره تازگیا تاییدش کردن.(آخرین بار تایید شده) :D
.شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده از تایید نهایی آیین نامه‌ حضور زنان و خانواده‌ها در سالن‌های ورزشی خبر داد.(عنوانش)
.
کامنتهای مردمو که میخوندم خیلی جالب بودن به نظرم.حرفای خودم هم هست.میذارمشون اینجا.
Sam Sung مگه حرام نبود ؟ چی شد؟ حلال شد؟ مگه پاهای مردا لخت نیست ؟
.
Hosein Satriani گاهی احساس میکنم زن اصن بشر نیست
.
Josef Kh اونم بخاطر فشار بین المللی بوده..وگرنه این کارو نمیکردن!
.
Setareh Shafizadeh
چرا هی تایید و تکذیب میشه؟! نمیریم ورزشگاه بابا! همین که میتونیم تو خونه نرمش کنیم دستون درد نکنه

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی

خب این موضوع رو اصلا و ابدا نباید دینی نگاه کرد مشکل مساعل فرهنگیه،برخی اقایون که شروع می کنن به هر چی دلشون خواس گفتن کلا ورود بچه ها هم زیاد خوب نیس،باید فرهنگ سازی شه،
مثلا دری که جدا باشه برای عبور مرور مثه اون زمانایی که والیبال میشد رفت و دید اون موقع در جدا نبود،با ادم واقعا شوکه میشد از تعریف خانومایی که رفته بودن،
فضا سازی و فرهنگ سازی باید باشه، ولی مسابقات بانوان که میشه رفت

زهرا27

بریزءیس
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زاهدان
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
الزهرا_خواجه نصیر
رشته دانشگاه
کامپیوتر

یکی ازد لایلی که این ممنوعیت بر داشته نمیشه وما حتی حاضریم جریمه هم بخاطرش پرداخت کنیم اینه که هردولتی که این مسیولیتو بپذیره باکلی انتقاد روبرو میشه از طرف گروه های تند رو داخلی که اصلا براشون مهم. نیس این کار واقعا درسته یا غلط فقط مهم اینه که بتونن دولتو تحت فشار قرار بدن .بقیه بحثا هم فقط درتوجیه این قضیه گفته میشه ودلیل واقعیش نیست.وگرنه از لیگ والیبال شروع کنن از دسته یک فوتبال شروع کنن بعد به ورزشگاه آزادی ومسابقات ملی هم میرسیم وکلیم راه حل براش وجود داره

_SAEED

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
دکتر شهریاری
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
دو تا نقره
خواستم این تایپیک رو زنده کنم ....
الان خیلی بحثش داغ شده و فیفا به ایران گیر داده که باید زنان در ورزشگاه ها حضور داشته باشن
مسینکه مسئولین هم پذیرفته اند تا حدودی البته

negaar_mgd

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
1403
آقا فیفا به "زنان ما" چیکار داره؟
ایرانیا غیرت دارن مگه شهر هرته زنا بریزن تو ورزشگاه تیم مورد علاقشونو تشویق کنن؟ اصن چه معنی میده زن صداش بلند شه؟
زنان ایرانی روی عفتشون حساسن آقا! به همین برکت قسم اگه به یکی از زنان ایرانی بی توجهی شه تو این مملکت=)

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
آقا فیفا به "زنان ما" چیکار داره؟
ایرانیا غیرت دارن مگه شهر هرته زنا بریزن تو ورزشگاه تیم مورد علاقشونو تشویق کنن؟ اصن چه معنی میده زن صداش بلند شه؟
زنان ایرانی روی عفتشون حساسن آقا! به همین برکت قسم اگه به یکی از زنان ایرانی بی توجهی شه تو این مملکت=)
خط اول رو خوندم فکر کردم پیام جدیه
اما من با خط اول موافقم
اگر حقی قرار باشه بگیریم برای زنانمون یا مردانمون یا کودکانمون ، خودمون باید بگیریم ، حس بدی داره که به خاطر تهدید فیفا چنین حقی به زنان داده بشه در حالی که خودمون نتونستیم بعد چهل سال یک مسئله به این سادگی رو حل کنیم . ما خودمون باید مسیری که فرهنگمون قراره پیشرفت کنه رو مشخص کنیم و فیفا و سایر سازمان های دیگه نباید دخالت کنن .
یه مسئله ی دیگه ام که اینجور اقدامات اگه شتاب زده و صرفا به خاطر تهدید خارجی ها باشه ،داره اینه که مثل رشد تکنولوژی تو غرب و مصرف ما از اون تکنولوژی ،شکافی بین فرهنگ استفاده و خود تکنولوژی به وجود میاد

شک ندارم در مورد ورزشگاهم اگه بخوایم شتاف زده و بدون صبر و حوصله پیش بریم با عواقب عقب موندگی فرهنگی مواجه میشیم

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
اما من با خط اول موافقم
اگر حقی قرار باشه بگیریم برای زنانمون یا مردانمون یا کودکانمون ، خودمون باید بگیریم ، حس بدی داره که به خاطر تهدید فیفا چنین حقی به زنان داده بشه در حالی که خودمون نتونستیم بعد چهل سال یک مسئله به این سادگی رو حل کنیم . ما خودمون باید مسیری که فرهنگمون قراره پیشرفت کنه رو مشخص کنیم و فیفا و سایر سازمان های دیگه نباید دخالت کنن .
یه مسئله ی دیگه ام که اینجور اقدامات اگه شتاب زده و صرفا به خاطر تهدید خارجی ها باشه ،داره اینه که مثل رشد تکنولوژی تو غرب و مصرف ما از اون تکنولوژی ،شکافی بین فرهنگ استفاده و خود تکنولوژی به وجود میاد

شک ندارم در مورد ورزشگاهم اگه بخوایم شتاف زده و بدون صبر و حوصله پیش بریم با عواقب عقب موندگی فرهنگی مواجه میشیم
ما می تونستیم حل کنیم همچین مسائل کوچیک و مزخرفی رو اگههه خودمون با هم عقایدمون یکی بود ..
وقتی. اقای مکارم برمیگرده میگه " حضور زنان لازم نیست" ی سری ادم هم هستن ک بدون سوال میفتن پشت اوت و حالا دولت هر کاری بیاد بکنه ، اون درصد اکثرا با ی حمایت متعصبانع از چیزی ک خودشونم نم دونن ، میان گند می زنن ب همه چی
هر چی می کشیم بخاطر این چند دستگی بودنمونه
باید یاد بگیریم متحد باشیم حتی با عقاید متفاوت.

negaar_mgd

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
1403
اما من با خط اول موافقم

این حقی که دارید میگید حق آزادیه که خیلی جاها داره پایمال میشه
این حق منه که بتونم تیم مورد علاقم رو توی ورزشگاه تشویق کنم، اگر واقعا مشکل تحریک شدن و این حرفاست که مثل مسابقات بانوان که باید کلی لباس بپوشن که مبادا نظر مردی بهشون بیفته آقایان هم توی مسابقات میتونن پوشیده تر باشن!
اگر مشکل اینه که صدای زن بلند میشه(!) بیان یه شیشه عایق صدا بزنن ترجیحا دودی که از اونطرف بانوان دیده نشن خدای ناکرده=]
اگرم با شادی و کلا وجود ما مشکل دارن بیان قشنگ اعلام کنن تا ما تکلیفمون مشخص شه
با این اوصاف اگر من بخوام مسابقه ی فوتبال رو توی استودیو تماشا کنم سه حالت وجود داره:۱.برم خارج از کشور ۲.خودمو به عنوان یه پسر جا بزنم ۳.بیخیال شم و بشینم تو خونه

قطعا همینجوری یهویی نمیشه ورود بانوان رو آزاد کرد، از خیلی وقت پیش باید فرهنگ سازی میشد که الان نیان تهدیدمون کنن! از مسابقات کوچیک تاورزشگاه های بزرگ و مسابقات بین المللی

اگر من بخوام صداموببرم بالا تا حقمو بگیرم به عنوان اغتشاش گر شناخته میشم، غیر از اینه؟

maleck :)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
وظیفه حکومت تامین امنیت مردمه اما نه با سلب آزادیشون.
اگر شرایط ورزشگاه ها مناسب حضور خانوما نیست، حکومت وظیفه داره این شرایط رو مهیا کنه. اگر نمیتونه مهیا کنه باید جمع کنه بره، حق گرفتن حقی رو نداره.

mahdiar__m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ezhei2
شهر
nesf jahan:)
سال فارغ التحصیلی
1403
ببخشید طرف صحبتم اون افرادین که گفتن خیر:
میگم به قول یه بازیگر دیوونه منقلب میشین؟
میترسین مردا فحش بدن و دچار گناه شین(یه باور مسخره)
نه ازین خبرا نیست
همه ی افراد حق دارن برن ورزشگاه
درسته باید بین مردام فرهنگ سازی شه ولی
دختری که دوس داره باید ورزشگاه بره

چی سرجاشه آخه تو این مملکت:-"
هیچی
حق دخترا رم دارن میخورن

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

omidreza

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1400
من نمیدونم چرا خود دختران ایران زمین برای گرفتن حقشون تلاش نمیکنن و کسی دیگه (فیفا) باید حق شما را بگیره...!

پ.ن:البته تو ایران گرفتن حق = نقض قوانین اسلام
امیدوارم این اخبار خوب ادامه داشته باشه...:RedHeart<D=
تبریک

reyhaneh24

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
دو تا برنز کارآفرینی
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روانشناسی
چجوری باید حقمون رو بگیریم دقیقا ؟؟
دیگه چند نفر باید خودشونو جا پسر جابزنن و برن ؟؟
چند نفر دیگه باید ریش و سبیل بذارن و موهاشونو کوتاه کنن ؟؟

هنه ی اینا بهونه است
کار از جای دیگه لنگه و الکی بهانه و سرپوش و اسم اسلام رو روش میذارن -___-

mahdiar__m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ezhei2
شهر
nesf jahan:)
سال فارغ التحصیلی
1403
خدایا
یه دعا برا تموم دخترا و زنان کشورم
حقشونه با تنهایی با دوستاشون با خونواده یا حتی با دوس پسرشون برن ورزشگاه
خدایا دعا میکنم روزی بتونم با خواهرم برم ورزشگاه
روزی دختران سرزمینم بیان ورزشگاهو از تیم محبوبشون حمایت کنن
هعی خدا همه چیو به دین ربط میدن یه سریا

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
اقا به منم موافقم ولی فکر میکنم یه سری مشکلات جدی تر ریخته توجون مملکت که باس اون مشکلات اعتراض کنیم حل کنیم

mmd_b3

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی2
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
1399
اقا به منم موافقم ولی فکر میکنم یه سری مشکلات جدی تر ریخته توجون مملکت که باس اون مشکلات اعتراض کنیم حل کنیم
بلخره باید از یه جایی شروع شه یا نه؟؟
البته با اعتراض خودمون هم اینا درست نمیشه چون دوگانگی بین مردم وجود داره واقعا
هنوز تعصبی هایی وجود دارن ک نمیخان این اتفاق بیفته
مگه این که فیفا یکاری کنه:-":))

بالا