• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات تصادفی

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID
یک سری سوالات هستن که ممکنه از دیدن چیزی برای آدم پیش بیان و چون جای خاصی واسه مطرح کردنشون نیست، از ذهن آدم میرن

مثلا این که خط کشی جاده ها با چه ماشینی انجام میشه؟ یا سرقفلی یعنی چی؟ یا آیا درسته که دم مارمولک سم داره؟ یا به اون بیلبیلک های فلزی سر بند کفش چی میگن؟ و...
خلاصه سوالاتی از این قبیل که آدم نمیدونه از کجا بپرسه و شاید اهمیتی هم نداشته باشن

سوالات تصادفی! توی این تاپیک هم بپرسید هم جواب بدید، شاید خاک بخوره، شاید هم یشه یک مرجع خوب برای کسب اطلاعات تصادفی

reflection

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
دانشگاه
UM
رشته دانشگاه
Genetics
پاسخ : سوالات تصادفی

تو دانشگاه هر روز موجودی رو میبینم که شبیه مارمولکه، از مارمولک بزرگتر ولی نه به اندازه تسماح یا سوسمار. همیشه هم یادم میره فکر کنم واقعا چی هستن این جانورا!

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

به نظر من یکی از «بهترین تاپیکها» همینه!

یه سوال داشتم که یه خرده جنبه‌ی تخصصی پیدا می‌کنه.

انیمیشنِ «سیاره گنج» یا «کمپانی هیولاها» رو احتمالا دیدین. دوبلورِ شخصیتِ «بن» که یه ربات بود تو اوّلی کی بود؟ همین دوبلور، «مایک وزافسکی» رو هم تو دوّمی دوبله کرده! عاشقشم یعنی :-""[nb]کودک خودتونید[/nb]

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از The Merovingian :
به نظر من یکی از «بهترین تاپیکها» همینه!

یه سوال داشتم که یه خرده جنبه‌ی تخصصی پیدا می‌کنه.

انیمیشنِ «سیاره گنج» یا «کمپانی هیولاها» رو احتمالا دیدین. دوبلورِ شخصیتِ «بن» که یه ربات بود تو اوّلی کی بود؟ همین دوبلور، «مایک وزافسکی» رو هم تو دوّمی دوبله کرده! عاشقشم یعنی :-""[nb]کودک خودتونید[/nb]

دوبلورش وحید نفره فکر کنم! :-"

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

در ورودی پارچین، بازرسیِ، که هر کسیو را ندن و فیلان، پارچینو یه منطقه تقریبا نظامی حساب کنین که بخش مسکونیم داره، بعد چند وقت پیش یه گودال خیلی عمیقه مستطیلی حفر کردن، یه چیزی گذاشتن توش، دورشو پ کردنو اینا، الان تقریبا شده مثل یه دست اندازه که یه صفحه راه راه سفید زرد داره، بعدا باسکولای تریلی کش و اینارو دیدین چطوریه؟ یه صفحس دورش خالیه بعد وزن میکنن با اون دیگه، این صفحه هم همونطوریه، بعد خب باسکول که نیست این، ما موندیم چیه :/ نظری ندارین؟ :-"

ShiNinG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد

من راجب نحوه ی زندگی اسکیموها و عشایر سوال دارم. بشدتتت هم ذهنمو گاهی مشغول میکنه! کسی اطلاعاتی داره در اختیارم بذاره لطفا. جدی جدی همه تو یه چادر میخوابن؟! همه ینی؟ مثلا یه خانواده حداقل چار نفری همه باهم تو یه چادر؟ بعد حموم کجا میرن؟ دستشویی چی؟ کلا بهداشت و رعایت میکنن؟ ازین سوالا :)) درگیره ذهنم واقعا://

mh.darya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی معدن

چند روز پیش یه متن برام فرستان که گفته بود اگه با مُهر روی گوشی لمسی بکشی کار میکنه و اینا !
بعد در کمال ناباوری اینکارو کردم و شد !
با خیلی از وسایل دیگه هم امتحان کردم ، مهر هم گرم نبود که بگیم به خاطر گرماش بوده ، البته من فکر میکنم این گوشیا با گرمای دست کار میکنن چون برام پیش اومده که دستم یخ بوده و تاچش کار نکرده ، اگه اشتباه فکر میکنم آگاهم کنید لطفن ! :D
کسی در این زمینه اطلاعاتی داره ؟ چه جوری کار میکنن این گوشیا ؟ چرا فقط با خاک این اتفاق میفته ؟ اونم خاکی که سرد بود !

پ.ن : نمیدونستم کجا باید این سوالو مطرح کنم ، اگه مربوط نیست و منظور از این تاپیک پرسیدن این سوالات نیست پاکش کنید بره ! :-"

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

چیزه، گوشیه من با هویج و خیار و سیب هم کار میکنه :-"

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

چرا مرغ و گوشت منجمد باید ارزون تر از گرمش باشه؟

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

به نقل از ShiNinG :
من راجب نحوه ی زندگی اسکیموها و عشایر سوال دارم. بشدتتت هم ذهنمو گاهی مشغول میکنه! کسی اطلاعاتی داره در اختیارم بذاره لطفا. جدی جدی همه تو یه چادر میخوابن؟! همه ینی؟ مثلا یه خانواده حداقل چار نفری همه باهم تو یه چادر؟ بعد حموم کجا میرن؟ دستشویی چی؟ کلا بهداشت و رعایت میکنن؟ ازین سوالا :)) درگیره ذهنم واقعا://
نه دیگه یه دونه چادر نیست که.میشه همه بچه ها رو ببرن تو یه چادر بزرگ مثلن. بعدشم بچه عم فرق داره.مثلن من تا 7سالگی پیش مامان بابام میخوابیدم. ازین نظر مشکل نداره.
به نقل از ایلیا :
چرا مرغ و گوشت منجمد باید ارزون تر از گرمش باشه؟
چون مواد منجمد شده مونده تر از گرمشه دیگه.بعد کلی هم مواد نگه دارنده میزنن که خراب نشه حتی.وقتی گوشت غیر منجمد فروش نداشته باشه و یا یه مرغداری یا گاوداری گوشتت خیلی زیاد باشه و نتونه قبل از خراب شدنش بفروشه منجمد میکنه.

mahya.m

M H Y A☀-
نام مرکز سمپاد
Fatzanegan
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
Inam na:)

به نقل از ShiNinG :
اووووووووووووووووووووووووووووم خوب ببین
اره خوب همه عشایر تو یه چادرن درضمن اینا چادراشون خیلی بزرگه بعضی هاشون اندازه یه خونه 100 متریه :D
و البته اونا جاهایی توقف میکنن که رودخونه ای چیری باشه.....................
اتفاقن میگن زنای عشایر خیلی تمیزن و وسواسن :))
به نظر من رندگی جالبی دارن x:

یههههههههههههههههههههه سوال دارم خفن از هرکیم میپرسم مثل میمون زل میزنه بهم :O :))
سواااااااااااااااااااااااااااااااااال مهمممممممممممممممممممم من بدبخت اینه اقا .....
بسکتبال ادمو بلند میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا افراد بلند میرن سراغ بسکتبال؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :D :-s

×صواع: لطفا پست متوالی ندید.

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از mahya.m :
یههههههههههههههههههههه سوال دارم خفن از هرکیم میپرسم مثل میمون زل میزنه بهم :O :))
سواااااااااااااااااااااااااااااااااال مهمممممممممممممممممممم من بدبخت اینه اقا .....
بسکتبال ادمو بلند میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا افراد بلند میرن سراغ بسکتبال؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :D :-s
بیشتر گزینه دوم، یعنی خب هر ورزش پرتحرکی مثل بسکتبال به بلند شدن قد کمک می کنه، اما نه اونقدر قابل توجه که مثلا 160 بشه 190
عوضش آدمای قدبلند تر توی بسکتبال موفق ترن

تو مایه های اون قضیه انتخاب طبیعی زرافه های گردن درازه

deniz_nabege

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب

من خودم بسکتبالیست حرفه ای نیستم ولی یه سالی میشه که بسکتبال میرم تغیر خاصی تو قدم اینجاد نشده و قدم از اولشم خیلی بلند نبود
تو بسکتبال قد میتونه یکی از عوامل موفقیت باشه
چند وقت پیش که رفته بودیم مسابقات بهترین بازیکن مسابقات یه دختری بود که قدش 160 بود یا شایدم کمتر
شما خواستی بسکتبال بری برو قدتو بهونه نکن :D

...ELINOR...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
آزاد مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از mahya.m :
من از سوم ابتدایی. بسکت کار میکنم و تاثیرشم کاملا حس میکنم
روی قد نمیدونم چقدره تاثیرش چون من از اول بلند بودم ولی کاملا ی بسکتبالیست تیپش متفاوت میشه
من بهت پیشنهاد میکنم اگه وقت داری بری کلاساشو حتما :)

Arshakeri

ARSALAN
نام مرکز سمپاد
سید رضی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
فرهنگیان
رشته دانشگاه
آموزش زبان انگلیسی
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از ایلیا :
در ورودی پارچین، بازرسیِ، که هر کسیو را ندن و فیلان، پارچینو یه منطقه تقریبا نظامی حساب کنین که بخش مسکونیم داره، بعد چند وقت پیش یه گودال خیلی عمیقه مستطیلی حفر کردن، یه چیزی گذاشتن توش، دورشو پ کردنو اینا، الان تقریبا شده مثل یه دست اندازه که یه صفحه راه راه سفید زرد داره، بعدا باسکولای تریلی کش و اینارو دیدین چطوریه؟ یه صفحس دورش خالیه بعد وزن میکنن با اون دیگه، این صفحه هم همونطوریه، بعد خب باسکول که نیست این، ما موندیم چیه :/ نظری ندارین؟ :-"
با این انرژیه الکتریکی میگیرن.....

sara999

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد

مگه پول چاپ نمیشه پس چرا بعضی کشورها به کشورهای دیگه بدهکار میشن خوب پول چاپ کنن واسه خودشون!!!!
واقعا ذهنمو سه ساله درگیر کرده ولی هیچ وقت نپرسیدمش :Dدی
کسی میدونه چطوریاست؟؟؟

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

تا جایی که من میدونم، پولی که چاپ میشه باید پشتوانه داشته باشه، مثلا ارز خارجی یا شمش طلا یا همچین چیزایی، توی دولت قبلی همین چاپ اسکناس بدون پشتوانه گند زد به اقتصاد و تورم رو انقدر زیاد کرد.

sara999

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد

به نقل از ایلیا :
تا جایی که من میدونم، پولی که چاپ میشه باید پشتوانه داشته باشه، مثلا ارز خارجی یا شمش طلا یا همچین چیزایی، توی دولت قبلی همین چاپ اسکناس بدون پشتوانه گند زد به اقتصاد و تورم رو انقدر زیاد کرد.
وا یه تیکه کاغذه دیگه پشتوانه چی؟؟؟؟
الان متوجه نشدم ...

بالا