• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

گپ دانشجویی

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
پاسخ : گپ دانشجویی

به نقل از شــقایــق :
آره پاس کردم سه واحد برنامه نویسی،با زبان فرترن.با حلقه و الگوریتم و شرط و اینا آشنام.متلبم این ترم دارم پاس می کنم اما وقت پروژم تا بعد عیده که تا اون موقع،متلب به جایی نمی رسه هنوز.
دقیقا مشکلم اینه که تاحالا زیاد سر و کار نداشتم با زبانای برنامه نویسی و شیوه یادگیریم نمی تونه مثه کسی باشه که کامپیوتر می خونه.
ببین اتفاقا کار تو خیلی ساده‌تره تا من که کامپیوتر می خونم. چون اصلا بیس فکریش فرق داره با زبان های برنامه‌نویسی که ما باهاش سر و کار داشتیم همیشه. در ساده‌ترین حالت وبدون اینکه بخوام به چیزهای جزئی اشاره کنم همین که matrix-based هست و با ماتریس‌ها کار می‌کنه کلا و نه متغیرها اذیتم می کنه در گام اول. اولین کدی که باهاش زدم چند روز پیش اشک یکی از سال بالاییهامونو درآورد موقعی که دیدش :)) گفت تو کلا فلسفه‌ی متلب رو بردی زیر سوال :D طول می‌کشه باهاش کنار بیام. برای شما قاعدتا راحت‌تر باید باشه :)

ضمن این‌که من نگفتم با help بشینی کار کنی. گفتم اول ویدئو ببین. برای من که خیلی مفید بود!

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از مهســـــــــــــا :
ببین اتفاقا کار تو خیلی ساده‌تره تا من که کامپیوتر می خونم. چون اصلا بیس فکریش فرق داره با زبان های برنامه‌نویسی که ما باهاش سر و کار داشتیم همیشه. در ساده‌ترین حالت وبدون اینکه بخوام به چیزهای جزئی اشاره کنم همین که matrix-based هست و با ماتریس‌ها کار می‌کنه کلا و نه متغیرها اذیتم می کنه در گام اول. اولین کدی که باهاش زدم چند روز پیش اشک یکی از سال بالاییهامونو درآورد موقعی که دیدش :)) گفت تو کلا فلسفه‌ی متلب رو بردی زیر سوال :D طول می‌کشه باهاش کنار بیام. برای شما قاعدتا راحت‌تر باید باشه :)

ضمن این‌که من نگفتم با help بشینی کار کنی. گفتم اول ویدئو ببین. برای من که خیلی مفید بود!
باید همین کارو کنم احتمالا :-< اگه استاد زبان آدمیزاد می فهمید :-" و وقت این لعنتیو میذاشت پایان ترم،من دیگه بلد بودم. والا :/

ممنون بابت راهنمایی

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از میم ح میم دال :
درس 3 واحدی برنامه نویسی یاد میدن بهت. ترم چندی؟ معمولا ترم 1 یا 2 یا نهایتا 3 بچه ها برمیدارن. بهترین راه یادگرفتن برنامه نویسی اینه که یک نفر آدمی که واقعا تدریس بلده تو کلاس بهت یاد بده البته برای استارت کار.
کتاب بگیری از الان میخونی؟ تجربه ثابت کرده وقتی از چیزی قرار نیست فعلا استفاده کنی یادگرفتنش خیلی هدفمند نیس و معمولا نتیجه خاصی هم نداره. برای اینکه فایده داشته باشه باید کد زد !

با توجه به گرایش الکترونیکت، بعدها به زبان C خیلی نیاز داری. کورس آنلاین برنامه نویسی C دکتر بازرگان قطعا چیز خوبیه چون خود دکتر به شدت آدم پرطرفداریه. سمپادی هم هست :D
بعد توی سایت های coursera و edX میتونی سرچ کنی introduction to programming و چیزی شبیه به این.
به شخصه کتاب خیلی توصیه نمیکنم. کتاب ها معمولا مرجع هستند و آموزشی نیستند. ولی خب آموزش C کتاب قلزم (مترجمشه) نسبتا معروفه و کتاب جعفرنژاد قمی.

به نقل از شــقایــق :
آره پاس کردم سه واحد برنامه نویسی،با زبان فرترن.با حلقه و الگوریتم و شرط و اینا آشنام.متلبم این ترم دارم پاس می کنم اما وقت پروژم تا بعد عیده که تا اون موقع،متلب به جایی نمی رسه هنوز.
دقیقا مشکلم اینه که تاحالا زیاد سر و کار نداشتم با زبانای برنامه نویسی و شیوه یادگیریم نمی تونه مثه کسی باشه که کامپیوتر می خونه.

نیلوفر : خب الان برنامه نویسی پاس کردی یا نه؟ یا این ترم داری دنبال منبع می گردی؟
خب رشتت چیه؟ پروژه هات چیا هستن؟ در چه حدن؟ آخه پروژه داریم تا پروژه !!! پروژت در حد یک کد برای محاسباته؟ در حد نمودار کشیدنه؟ در حد بهینه سازیه؟ در حد شبیه سازیه؟

notebook

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان

اوووم خیلی طول میکشه ادم برنامه نویس بشه؟
:-??
ارزو دارم برنامه نویس بشم و سمپادیا رو خوشگل تر بکنم و رنگ ستاره ها رو صورتی

با اینکه رشتم به برنامه نویسی نمی خوره ولی دوس دارم یادبگیرم الان از کدوم رشته ها می تونم درباره برنامه نویسی سوال کنم؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از notebook :
اوووم خیلی طول میکشه ادم برنامه نویس بشه؟
:-??
ارزو دارم برنامه نویس بشم و سمپادیا رو خوشگل تر بکنم و رنگ ستاره ها رو صورتی

با اینکه رشتم به برنامه نویسی نمی خوره ولی دوس دارم یادبگیرم الان از کدوم رشته ها می تونم درباره برنامه نویسی سوال کنم؟
ببین برنامه‌نوس شدن معنی نداره! یعنی چی آخه؟! هدف از برنامه‌نویسی چیه!؟ خوشگل کردن سایت هیچ ربطی به برنامه‌نویسی نداره! بلد بودن html و css می‌خواد که هیچ کدوم از اینا برنامه‌نویسی حساب نمی‌شن.
برنامه‌نویسی یه ابزاره صرفا! هدف نیست. باید ببینی از برنامه‌نویسی چی می‌خوای. یعنی چه نیازی داری که در راستای اون نیازت بری یه زبان خاص برنامه‌نویسی رو یاد بگیری و باهاش کار کنی.
یه موقعه که نیازت اصلا همیشن خوشگل کردن سایته که اون زبان برنامه‌نویسی نمی‌خواد! باید بری html و css یاد بگیری. یه موقعه که یه تعداد زیاد دیتا داری و می خوای باهاشون کار کنی. باید بری زبان R یاد بگیری. یه موقعه که می‌خوای یه سایت دینامیک خودت و بدون استفاده از چیزهای آماده مثل دروپال و وردپرس و ... طراحی کنی باید بری زبان‌های برنامه‌نویسی مربوطه‌شو یاد بگیری. مثل php،asp.net،ruby،python،java و ... یه موقعه می‌خوای اپلیکیشن اندروید طراحی کنی، باید بری جاوا یاد بگیری. یه موقعه می‌خوای کارهای مربوط به شبکه انجام بدی، باید بری C یاد بگیری و... . اول نیازت رو بشناس و بعد برای رفع اون نیاز ابزار مناسبت رو انتخاب کن.
موفق باشی.

notebook

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان

رشته من به کل هیچ ربطی به برنامه نویسی نداره واسه همین اگه سوالام یکم احمقانه از دید شما بنظر میرسن مال همین قضیه است :|
خب با برنامه نویسی چه کارایی میشه کرد؟
اون htmlکه گفتین چه جوری یاد بگیرم؟

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

همون اسم هوم ورک واسش بهتره :D چون پروژه نیس واقعا :د
مهندسی شیمی،ببینید یه شبکه لوله هست با یه سری مشخصات که باید دبی پیدا کرد براشون. در همین حد کلی گفتم. و اینکه کد برای محاسباته.من اگه بدونم استارتو چه جوری باید زد که یه پیشرفتی ببینم خوبه :د که مهسا می گن مثه اینکه بهتره از ویدیو شروع کرد.برسم خونه انجام میدم حتما.ایشاا... که بشه :د

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از notebook :
رشته من به کل هیچ ربطی به برنامه نویسی نداره واسه همین اگه سوالام یکم احمقانه از دید شما بنظر میرسن مال همین قضیه است :|
خب با برنامه نویسی چه کارایی میشه کرد؟
اون htmlکه گفتین چه جوری یاد بگیرم؟
این چه حرفیه؟!‌ احمقانه کدومه؟! کاملا سوالت طبیعی بود!
با برنامه‌نویسی همه کاری می‌شه کرد. یه مقداریش رو مثال زدم تو پست قبلیم. هرجا بخوای کاری رو با کامپیوتر انجام بدی لاجرم باید با کامیپوتر حرف بزنی! پس باید زبونشو بفهمی! زبون کامپیوتر هم صفر و یکه! ولی مسلما رار نیست شما باهشا به زبان صفر و یک صحبت کنی. پس باید از یه زبان واسط کمک بگیری. پس می‌ری و یه زبان برنامه‌نویسی رو به تناسب نیازت انتخاب می‌کنی و یاد می‌گیری :)
HTML رو می‌تونی بری از این سایت یاد بگیری :) خودم اولین بار دوم دبیرستان از این سایت یاد گرفتم.

niloooofar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
مرحله اول المپیاد شیمی سال دوم و سوم، مرحله اول المپیاد فیزیک سال سوم نفر اول المپیاد ریاضی استانی نفر چهارم المپیاد فیزیک استانی
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
برق الکترونیک
اینستاگرام

به نقل از شــقایــق :

نیلوفر : خب الان برنامه نویسی پاس کردی یا نه؟ یا این ترم داری دنبال منبع می گردی؟
نه پاس نکردم!

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از شــقایــق :
همون اسم هوم ورک واسش بهتره :D چون پروژه نیس واقعا :د
مهندسی شیمی،ببینید یه شبکه لوله هست با یه سری مشخصات که باید دبی پیدا کرد براشون. در همین حد کلی گفتم. و اینکه کد برای محاسباته.من اگه بدونم استارتو چه جوری باید زد که یه پیشرفتی ببینم خوبه :د که مهسا می گن مثه اینکه بهتره از ویدیو شروع کرد.برسم خونه انجام میدم حتما.ایشاا... که بشه :د
خب محاسباتش از چه طریقه؟ محاسبات ماتریسی داره؟
ببین من یک کد نمونه ساده که چند روز پیش نوشتم که یک شرطی رو چک میکنه و یک مقداری رو مشخص میکنه رو میگذارم اینجا :

کد:
EpsR=3.5;
Z0=50;
b=0.0017;

if (sqrt(EpsR)*Z0)<120
    W=b*(30*pi/(sqrt(EpsR)*Z0)-0.441);
else
    W=b*(0.85-sqrt(0.6-30*pi/(sqrt(EpsR)*Z0)-0.441));
end

disp(W);

این یک کد ساده ست که سه تا متغیر تعریف میکنی. بعد اگر رادیکال اپسیلون آر در زدصفر از یک عددی کوچکتر بود W میشه یک مقداری. در غیر این صورت از یک فرمول دیگه حساب میشه. بعدشم با دستور disp میاد W رو نشون میده.

الان تو بیا کدت رو کاغذ بنویس عادی. مثلا بنویس متغیرها چی هستند و مقدارشون چیه. بعد بنویس شرط ها چی هستند. ببین چی لازم داری. بعد بر اساس اون برو تو هلپ سرچ کن. متغیر تعریف کردن واضحه. ولی مثلا برای شرط تو هلپ سرچ کن if. ببین چه شکلیه شبیه اون بنویس. متلب قابلیتش اینه که کارهای ریاضی راحت تره. مثلا اگر شبکه داشته باشی احتمالا ماتریس داری. تو متغیرت رو به صورت ماتریسی ذخیره میکنی. بعد ضرب اینا بدی قشنگ میفهمه خودش ماتریس رو چجوری ضرب کنه. لازم نیست کلی کد بنویسی بهش حالی کن ماتریس چجوری ضرب میشه.

به نظرم برای متلب به تاپیک سوالات متلب مراجعه کنیم بهتره.

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از مهســـــــــــــا :
ببین برنامه‌نوس شدن معنی نداره! یعنی چی آخه؟! هدف از برنامه‌نویسی چیه!؟ خوشگل کردن سایت هیچ ربطی به برنامه‌نویسی نداره! بلد بودن html و css می‌خواد که هیچ کدوم از اینا برنامه‌نویسی حساب نمی‌شن.
برنامه‌نویسی یه ابزاره صرفا! هدف نیست. باید ببینی از برنامه‌نویسی چی می‌خوای. یعنی چه نیازی داری که در راستای اون نیازت بری یه زبان خاص برنامه‌نویسی رو یاد بگیری و باهاش کار کنی.
یه موقعه که نیازت اصلا همیشن خوشگل کردن سایته که اون زبان برنامه‌نویسی نمی‌خواد! باید بری html و css یاد بگیری. یه موقعه که یه تعداد زیاد دیتا داری و می خوای باهاشون کار کنی. باید بری زبان R یاد بگیری. یه موقعه که می‌خوای یه سایت دینامیک خودت و بدون استفاده از چیزهای آماده مثل دروپال و وردپرس و ... طراحی کنی باید بری زبان‌های برنامه‌نویسی مربوطه‌شو یاد بگیری. مثل php،asp.net،ruby،python،java و ... یه موقعه می‌خوای اپلیکیشن اندروید طراحی کنی، باید بری جاوا یاد بگیری. یه موقعه می‌خوای کارهای مربوط به شبکه انجام بدی، باید بری C یاد بگیری و... . اول نیازت رو بشناس و بعد برای رفع اون نیاز ابزار مناسبت رو انتخاب کن.
موفق باشی.

حتا لازم نیست دیگه css یا HTML یاد بگیری :-"

برنامه ای مثل Adobe Muse کلن این نیاز رو از بین بردن، هر چند هنوز اگه خودت با HTML یا CSS آشنایی داشته باشی قدرت های خیلی بیشتری داری.

زبان های برنامه نویسی یادگیریشون معمولن با هدف خاصی هست. همونطور که مهسا گفت. و خوب یادگیریشون زمان بر نیست.

مثلن به طور کلی من همیشه میگم اگه اول C++ یاد بگیرید خیلی بهتره! چرا ؟ چون ساختارش مشابه باقی زبان هایی هست که باهاش برمی خورید.

یعنی Java رو من تقریبن هیچ وقت براش وقت نذاشتم که یادبگیرم. صرفن شروع کردم برنامه نوشتن باهاش!

یا یادگیری پایتان نهایتن ۱ ساعت طول میکشه.

( قطعن کار های تخصصی تر نیاز به مدت زمان بیشتری دارن. و اون به طور خاص مربوط به نیاز شما میشه )

منظورم اینه که یک زبون برنامه نویسی مثل Java یا سی++‌ رو یاد بگیر ( در حد اینکه ساختار کلاس و فانکشن هارو بدونی ) بعد بر حسب مساله ای که باهاش روبه رو هستی برو سراغ بهترین زبان.

مثلن من از CLISP یا از Prolog مجبورم استفاده کنم که خوب Prolog هیچ ربطی به هیچ کدوم از زبان های بالا نداره :-" ولی خوب وقتی مغزت امادگی برخورد کردن باهاش رو داشته باشه خیلی راحت تر یاد میگیری :D

notebook

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان

خو من خیلی سر در نیاوردم از حرفای مهسا و مازیمون :|
یعنی از چند طریق میشه برنامه نویسی انجام داد که هر کدوم از این روش ها مخصوص کار خاصی هستن؟
ولی بعضیاشون برای بیس کار لازمه یاد بگیریم؟
CSS وhtml و ..... زبان برنامه نویسی هستن؟
بعد مازیمون اینکه نوشتین c++ این همون سی پلاس هست؟ تو دبیرستان یه چیزایی یادمه بهمون درباره الگوریتم و اینا می گفتن و کلی مربع و لوزی و اینا می کشید پای تخته :D

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از notebook :
یعنی از چند طریق میشه برنامه نویسی انجام داد که هر کدوم از این روش ها مخصوص کار خاصی هستن؟
بعد مازیمون اینکه نوشتین c++ این همون سی پلاس هست؟ تو دبیرستان یه چیزایی یادمه بهمون درباره الگوریتم و اینا می گفتن و کلی مربع و لوزی و اینا می کشید پای تخته :D
:))
در این حد ناواضح بود حرفم؟!‌
ببین! برنامه‌نویسی یعنی کلا این‌که از یه طریقی با کامپیوتر حرف بزنی. همون طور که برای حرف زدن با آدم‌ها نیاز به یه زبان هست برای حرف زدن با کامپیوتر هم نیاز به زبان هست. همو نطور که انواع زبان‌های انسانی رو داریم، خب انواع زبان‌های کامپیوتر رو هم داریم! برنامه‌نویسی به عمل صحبت کردن با کامپیوتر به صورت ساخت‌یافته با یکی از اون زبان‌های استاندارد که کامپیوتر می‌فهمدشون می‌گن. حالا می ریم سراغ این که کدوم زبان رو انتخاب کنیم. خب این یه چیز ثابت نیست. شما بخوای محاصبات عددی انجام بدی نمی‌ری با زبان C بشینی با کامپیوتر حرف بزنی! می‌ری از نرم‌افزار متلب استفاده می‌کنی مثلا!
یا اگر می‌خوای سایت طراحی کنی نمی‌ری با ++C یا همون سی پلاس پلاس که خودت گفتی برنامه‌نویسی کنی! می‌ری سراغ زبان‌های استاندارد برنامه‌نویسی وب.
یا اگر می‌خوای واسه خود تیه صفحه‌ی هم پیج طراحی کنی که توش اطلاعاتت رو بگذاری و رزومه‌ت رو و... کلا نمی‌ری سراغ برنامه‌نویسی! می‌ری چیزهایی مثل html و css یاد می‌گیری که همون طور که گفتم بلا هم این‌ها اصل ازبان برنامه‌نویسی نیستند. یه سری اسکریپتن. بیشتر انگار داریم با browser حرف می‌زنیم از طریق این‌ها تا با کامپیوتر.
من می گم شما ببین برای چی می‌خوای با کامپیوتر حرف بزنی. خب؟!‌ بعد برو به تناسبش زبان لازم رو یاد بگیر.
اگر باز هم به نظرت حرفام پیچیده‌ست یا متوجه منظورم نمی‌شی دیگه فکر کنم حرف نزنم بهتر باشه. چون تمام توانم رو به کار گرفتم برای این‌که موضوع رو قابل فهم کنم.

notebook

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان

حله کرفتم چی گفتین!
خو منم تو پست قبلیم همینارو گفتم دیگه اشاره کردم که از چند طریق میشه اینکارو انجام داد (;
سال دوم یه ذره بهمون الگوریتم نویسی یاد دادن

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از notebook :

اره اون همون سی++ عه من نمی دونم ماله من چرا اونطوری میاد :-"

ببین الگوریتم که خوب زبون برنامه نویسی نیست :D

الگوریتم یه چیز ثابت هست مثل مثلن انتگرال گرفتن! خوب تو می تونی از یک معادله انتگرال بگیری برای فیزیک!‌برای شیمی! یا حتا برای حل یک مساله ی اقتصاد!

الگوریتم هم یک روش حل مساله هست! زبون های برنامه نویسی هر کدوم برای مصرف خاصی نوشته شدن

مثلن اگه زبون های BASIC رو بشناسید میبینید اینا همه کار باهاشون میشه کرد و دقیقن به هیچ دردی نمی خورن :-" چون تو هیچ کاری تخصص ندارن :D

مثلن R یا متلب برای امار و احتمالات و ماشین لرنینگ خیلی خوبن :D

برای برنامه نویسی وب خوب باید تا حدی HTML, JavaScript, CSS بلد باشی که از اینجا انگلیسی هستن ولی انگلیسی سختی ندارن و بیشتر بازی کردن ما مثال هاش هست. خیلی سریع می تونی یاد بگیری.

مثلن سایتی مثل سمپادیا خوب با PHP نوشته شده. و خوب برای اطلاعات اعضا از DataBaseاستفاده می کنه. که مثلن برای استفاده از دیتا بیس باید چیزی به اسم SQL یاد بگیری.

خوب حالا ممکنه sqlite باشه یا MySql یا هر چیزی دیگه در هر صورت تقریبن مشابهن.

به طور کلی چیزی که تو میبینی صرفن یک مجموعه ای از CSS و HTML هست. چیزی که تو نمیبینی ولی تقریبن همه کار هارو انجام میده PHP هست. (‌بعضن مقداری AJAX هم داره ولی خوب قابل صرف نظر کردن هستن. )

مثلن برای اینکه یه حسی داشته باشی نسبت بهش یه کاری کن. رو صفحه رایت کلیک کن بعد Inspect Element رو بزن. بقلش یه جا تنظیمات CSS رو نشون میده! رنگارو عوض کن بازی کن باهاش ببین نظرت چیه!‌

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

دوستان دوستان !
يه کتاب ریاضی عمومی 2 بگيد که هم خيلي قطور نباشه هم خوش فهم باشه و مثال توش زیاد باشه
کلا خوب باشه ديگه
من استوارت دارم خيلي خوبه اما واقعا قطوره خسته ميشم هي !!!!

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

به نقل از کوزت :
دوستان دوستان !
يه کتاب ریاضی عمومی 2 بگيد که هم خيلي قطور نباشه هم خوش فهم باشه و مثال توش زیاد باشه
کلا خوب باشه ديگه
از استوارت بهتر میخای ؟؟ :D خوش فهم تر از استوارت اصن وجود نداره :D

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از ali 73 :
از استوارت بهتر میخای ؟؟ :D خوش فهم تر از استوارت اصن وجود نداره :D
یکم بزرگه خب :D : تنبل

niloooofar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
مرحله اول المپیاد شیمی سال دوم و سوم، مرحله اول المپیاد فیزیک سال سوم نفر اول المپیاد ریاضی استانی نفر چهارم المپیاد فیزیک استانی
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
برق الکترونیک
اینستاگرام

:| :| :|

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از کوزت :
دوستان دوستان !
کلا خوب باشه ديگه

حساب دیفرانسیل و انتگرال
انتشارات فاطمی

نویسنده : سیاوش شهشهانی :-"

• لایک
امتیازات: farz
بالا