• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انتقاد از مديران داخلی

notebook

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان
پاسخ : انتقاد از مديران داخلی

کو ؟
کو؟
من ندیدم کدوما بیشترین میزان نارضایتی رو داشتن
از کجا باید بریم ببینیم
کدوم نظر سنجی اصن؟

بعد یه سوالی در راستای پست مهسا :
مگه تیم مدیران و کاربران تو دو جبهه مخالفن؟!
یعنی چی مدیرمون رف طرف کاربرا ؟

مدیرا همشون کاربرن فقط یه سری دریافت وحی از جانب خدای سایت دارن و معجزاتی نظیر حذف پست و ... که کاربرای عادی ندارن

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

من تاپیک ارزیابی عملکرد مدیران انجمن رو دیدم . توی انجمن مدیران داخلی هم چِک کردم این مسئله رو .
مهسا این مسئله رو مطرح کرده بود اما فقط خودش و یکی از داخلی ها با طرح موافقت کرده بودن ، در نتیجه کلا
این طرح رسمیت نداره و یه اقدام خودسر از طرف زننده ی تاپیک به حساب میاد .
اون مدیری که موافقت کرده بود هم مسئولیتی نداره چرا که وظیفه ش موافقت و مخالفت با طرح هاست و اگه
یه طرحی با رأی اکثریت رسمیت پیدا نکنه اونایی که موافق هم بودن مسئولیتی ندارن چرا که کسی که
بدون هماهنگی تاپیک زده مسئول نتایج اون طرحه . تیم مدیریت هیچ مسئولیتی رو در خصوص این طرح و
فاش شدن اطلاعات دیگران برعهده نمیگیره چون رسمیت نداشته و محصول خودسر عمل کردن برخی مدیران اسبقه.
مبنای کار ما فعالیت و پست ها و نظرهای تاپیک هماهنگی مدیران داخلیه.
چیزی که ثبت شده یک موافقه . شما برای زدن تاپیک باید از مافوقت کسب اجازه میکردی.

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

به نقل از Nirman :
من تاپیک ارزیابی عملکرد مدیران انجمن رو دیدم . توی انجمن مدیران داخلی هم چِک کردم این مسئله رو .
مهسا این مسئله رو مطرح کرده بود اما فقط خودش و یکی از داخلی ها با طرح موافقت کرده بودن ، در نتیجه کلا
این طرح رسمیت نداره و یه اقدام خودسر از طرف زننده ی تاپیک به حساب میاد .
اون مدیری که موافقت کرده بود هم مسئولیتی نداره چرا که وظیفه ش موافقت و مخالفت با طرح هاست و اگه
یه طرحی با رأی اکثریت رسمیت پیدا نکنه اونایی که موافق هم بودن مسئولیتی ندارن چرا که کسی که
بدون هماهنگی تاپیک زده مسئول نتایج اون طرحه . تیم مدیریت هیچ مسئولیتی رو در خصوص این طرح و
فاش شدن اطلاعات دیگران برعهده نمیگیره چون رسمیت نداشته و محصول خودسر عمل کردن برخی مدیران اسبقه.
بذار همینجا جواب بدم چون اون تاپیک رو خودم زدم نه ی مدیر 2تا از همکارا موافق بودن که یکی دیگه از همکارا به من گفت تاپیکشو بزن منتظر نظر اون 2تا نمون اونا نمیخوان نظر بدن
این دیگه ربطی به من نداره من مسئول ش نیستم رسمی یا غیر رسمی
صرفا خواستم روشن کنم :-"

notebook

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان

خب چرا همون موقع که تاپیک زده شد اگه خودسرانه بوده جلوش گرفته نشده ؟

Moshk

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1397

یعنی قشنگ داره اختلافات بین مدیرا فاش میشه :|
تیم باشین کنار هم متحد
همدیگه رو خراب نکنید
+یکدل و یک هدف باشید

اوپس حواسم نبود من که اصلا ربطی به اون پیازه ندارم! :|

نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مدیریت کسب و کار

به نقل از مُشک :
یعنی قشنگ داره اختلافات بین مدیرا فاش میشه :|
تیم باشین کنار هم متحد
همدیگه رو خراب نکنید
+یکدل و یک هدف باشید

اوپس حواسم نبود من که اصلا ربطی به اون پیازه ندارم! :|
این اختلاف نیست! صرفا بوجود اومدن ناهماهنگی جزییه. در این مورد خاص، منم اگر جای نیرمان بودم مسلما با همین لحن محکم از تیم مدیریتی و افراد مافوق و مادون خودم دفاع می‌کردم.

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

به نقل از Nirman :
چیزی که ثبت شده یک موافقه . شما برای زدن تاپیک باید از مافوقت کسب اجازه میکردی.

من اساسنامه رو خوندم ولی هیجای اساسنامه ذکر نشده واسه زدن یه تاپیک باید از مافوق اجازه گرفت
--وظایف: تقریبا بیشتر بخش های انتظامی و نظم سایت مربوط به مدیران داخلی هست، وظایف اون‌ها به شرح زیره:

۱) انتخاب مدیران انجمن‌ها ۲) بررسی عملکرد مدیران انجمن و ارزیابی عملکرد آن‌ها ۳) بررسی قوانین وضع شده توسط مدیران هر انجمن ۴) بررسی اتفاقی پست‌های کاربران و در صورت نیاز انجام اعمال مدیریتی ۵) دادن هشدار به کاربران متخلف ۶) معرفی کاربران جهت منع دسترسی به مدیران ارشد ۷) بررسی پروفایل کاربران و در صورت نیاز اصلاح آن‌ها ۸) شناسایی کاربران غیرسمپادی ۹) مدیریت تابلوی اخبار ۱۰) هماهنگی با مدیران انجمن جهت برگزاری مسابقات و نظرسنجی و ... در محدوده انجمن‌ها و سفارش کارهای گرافیکی مربوطه به گروه گرافیک ۱۱) سرپرستی موقت انجمن‌های بدون مدیر ۱۲) آموزش مدیران انجمن و رفع مشکلات آن‌ها ۱۳) بررسی انتقادات و شکایات مربوط به مدیران انجمن از سوی کاربران ۱۴) تصمیم‌گیری در مورد اعطای نشان‌ها ۱۵) انتخاب داوران مسابقات و امور مربوط به مسابقات ۱۶) ارائه گزارش کار به مدیران ارشد در همان انجمن مخصوص مدیران داخلی ۱۷) برگزاری شب‌نشینی‌ها و شب‌نشینی‌های خاص

دیگه مشکل از من نبوده اگه جایی ذکر میشد حق با شما بود و اینکه اگه اون تاپیک میگی مشکل داشته خود مدیر کل هم پس نباید لایک میکرد
به من ربط نداره وقتی مدیرای خودتون تمایل ندارن نظر بدن یکی از همکارا به من گفت تاپیکشو بزن تو 10روزم صبر کنی کی اونا نظر نمیدن
این دیگه مشکل من نیس اگه فک میکنی زدن اون تاپیکم اشتباه بوده پس حتما تو اساسنامه هم ذکر کنید واسه زدن تاپیک باید از مافوق اجازه بگیرید :|

نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مدیریت کسب و کار

ایسعی کردم تا جایی که میشه خلاصه باشه. پس اگر در جریان داستان مدیر گزینی نیستید این بخش های قبل از اون دوتا خط رو بخونید.
حرفای من و اعتراضم از اونجایی شروع شد که تیم مدیر داخلی نسبتا جدید، تصمیم گرفتن مدیر گزینی میان دوره ای بذارن. سپس همونطور که به صورت مشروح توی پست های قبلم گفتم، ابتدا انجمن عکاسی توی لیست مدیرگزینی نبود و سپس اضافه شد و یه سری هم اومدن درخواست دادن. از جمله خودم. سپس به درست یا غلط یه مدیر انتخاب شد برای اون انجمن. که من ازونجایی که به قول پوریا اعتماد به نفسم بالا بود، اعتراض کردم.
دلیل اصلی اعتراضم هم این بود که به صورت صددرصد مطمئن بودم حتی اگر من انتخاب نشم هیچکدوم دیگه از کسایی که درخواست میدن هم انتخاب نمیشن چون سابقه ای که بیان کرده بودن برای مدیریت یک انجمن گفتگو در مورد یه موضوع تخصصی کافی نبود. به خصوص فردی که انتخاب شد متاسفانه، که به نظرم صرف داشتن یه دوربین گرون و رفتن به چهارتا کلاس اسم خودشون رو گذاشتن عکاس. و خب تبریک هم گفتم که انتخاب شدن.
فقط من دیدم نسبت به انتخاب مدیریت این بود که در شرایط برابر برگزار خواهد شد و واقعا تمامی افراد صادق هستن و پای حرف هاشون می‌مونن:

به نقل از The Sustainables :
تفاوت ِ این‌سری با دفعاتِ قبل اینه که عملکرد مدیران انجمن ها ثبت میشه و مدیران مُلزم به ارائه گزارش فعالیّت هستن و در نهایت براساس فعالیّتی که در دوره معینی دارن به صورت سوابق مدیریتی ثبت خواهد شد.

به نقل از Farz :
دوستانی ک درخواست میدن همینجوری چندتا انجمن رو میگن امیدوارم متوجه باشن مدیر انجمن شدن صرفا حذف اسپم و قفل کردن تاپیک نیست، مرتب کردن انجمن، حذف /انتقال تاپیک های بیمورد، بالا آوردن و یا ایجاد تاپیک های جدید و جذاب، در صورت امکان زدن مسابقه و… جزو وظایف ی مدیر انجمن ه.
بعد الان هرچی نگاه می‌کنم، هرچی فکر می‌کنم، هرچی سعی می‌کنم درک کنم حکمت کار مدیران رو، نمیتونم. چون انجمن عکاسی واقعا، حقیقتا، خداوکیلی با قبلش هیچ فرقی نکرده. هیچی. هیچی. هیچی :( این کارشون خب انصاف نبود. بعدش من در روند اعتراضاتم یه سری اتفاقا افتاد که Farz رفت و پستای حذف شده منو گشت و اومد گفت که تو اینطوری بودی و فلان و بهمان. نمیشه مدیر باشی. توی پست های خودش گشتم و مثال آوردم براش که خودشم گذشته ـش همچین باحال نبوده و از مدیر فعلی عکاسی هم مثال آوردم. بعد ایشون رفت مدیر بعدی اومد. آقای پوریا. دوست 3 ساله من توی دبیرستان. بعدش منو نشناخت! این خیلی به من ضربه زد واقعا. چرا؟ چون ایشون اومداز کارش دفاع کنه. که منو انتخاب نکرده چون کفایت اونجا رو نداشتم. درحالی که اگر ایشون روی یکی از لینک هایی که داده بودم توی متن درخواست برای مدیر گزینی مطمئنا اسم منو میدید. چون یکیش سایتم بود و اون یکی اینستاگرام که توی هردوتاش اسمم بود. پس ایشون (و احتمالا بقیه مدیرای داخلی عزیزمون) حتی روی اون لینک ها کلیک نکردن. من به خودم حق میدم که این تصور برام پیش بیاد که لابی گری یا به قول دوستان باند بازیه :D (هرچند واسه مدیر گزینی یه سایت باند بازی معنی نمیده خود کلمه ـش) یا مثن اون خانوم عزیز دردونه چند تا از دوستاش توی تیم مدیریت هست و انتخاب میشه و من نمیشم.
بعد از این ماجرا و طی روند اعتراض من، خیلی اتفاقی برام 10 درصد هشدار اومد که چرا سال فارغ التحصیلی نداری :)) خیلی اتفاقی! ینی اگر الان نیم ساعت توی سایت بگردما، خاضرم قسم بخورم بیست تا مورد پیدا میکنم که میشه بهشون تذکر داد. (مثلا توی قوانین سایز عکسو مشخص کرده اما عکس یکی از کاربرای خاک انجمن خورده سایت، بزرگتر از اون حده و میشه تذکر داد. اما چون خب شناخته شده ست و دوست خیلیاس، بهش تذکر داده نمیشه.) این جریانات توی این پستم کامل صحبت کردم راجبش: این واین.

به شخصه اگر ذره ای جربزه توی وجود شخص فعلی مدیر انجمن ببینم از بجث خارج میشم. اما نمیبینم. بعد به من گفتن که:

به نقل از پـــوریـــــا . ک :
بحث اینه که تو فکر میکنی که حق با تو هستش ، بعد ما که میگیم نه ، بخاطر اینه که اشتباه خودمونو قبول نمیکنیم ! اعتماد به نفست بالائه عزیز من ، وگرنه چجوری همچین حرفی میزنی ؟ چون گفتیم مدیر نشدی ، یعنی اینکه اشتباه کردیم ، بعد اینکه ، وقتی اعتراض کردی و بازم گفتیم نه ، یعنی نمیخوایم اشتباهمونو قبول کنیم ؟ کی گفته ؟ چی شده که همچین فکر کردی با خودت عزیز من ؟

من اعتماد به نفسم بالا نیست عزیزم. خیلی هم اولش تاکید کردم که مبتدی هستم و جا داره کار عکاسی رو یاد بگیرم (که البته مشت کردین همین حرفو زدینش تو دهنم) اما در مجموع من این فکرو با خودم کردم، چون زمانی که مدیریت این گروه عکاسی با 1500 نفر عضو، در اینستاگرام با من بود [nb]https://instagram.com/p/s706GLl1ss/?modal=true[/nb] (که الان به خاطر مشغله دادمش به یکی از دوستانم) وقتی مسابقه برگزار می‌کردیم 2-3 هزار تا عکس میومد. (توی هشتگ #فوتوشوتینگ توی اینستاگرام میتونین چک کنین!) از کاربرای عضو و غیر عضو. و ما از بین اونا انتخاب می‌کردیم. اعتماد به نفس داشتم چون توی کیش سه روز رفتیم مسافرت و من عکس گرفتم و توی نمایشگاهشون همون روز چاپ کردن. اعتماد به نفس داشتم چون توی مسابقه عکاسی یه دانشگاه بین گروه های خبرنگاری و عکاسی اون دانشگاه که اونجا تحصیل میکردن من به عنوان شرکت کننده آزاد نفر اول شدم. یا گرافیک که درخواست دادم و خب راجب اون حرفی نیست چون اعتراضی هم ندارم.

بهتون توصیه میکنم این مطلبی که نوشتم رو بخونین حتما! همه شو خودم و از روی چند منبع نوشتم. زحمت کشیدم براش
به نقل از آقافریبرز :
مدیریت چیست؟
یکی از مهم ترین فعالیت ها در زندگی اجتماعی بشر امروز، مدیریت است. اصطلاح مدیریت به معنی فرآیند انجام کارها به طور اثربخش و کارا، به وسیله دیگران است. برای رسیدن به چنین اهدافی، مدیران فرآیندی را دنبال می‌کنند که شامل اجزایی چون تصمیم گیری، برنامه ریزی، سازماندهی، هدایت، نظارت و کنترل است. این ها، چهار وظیفه اصلی یک مدیر هستند. [nb]الوانی، سید مهدی. مدیریت عمومی. سال 77[/nb] (الوانی، 1377، ص17)
گربه چشار (Cheshire Cat) در بخشی از داستان آلیس در سرزمین عجایب می‌گوید که:
اگر اهمیت ندهید به کجا می‌خواهید بروید، مهم نیست از کدام مسیر خواهید رفت.
حرف نیرمان که گفت من تدبیر و قدرت بحث درست اینا ندارم اصن درست. خب؟ فکر می‌کنی اگر منو مدیر انجمن می‌کردید، رفتارم همین می‌بود؟ این همه دردسر پیش میومد؟ یا اگر واقعا مثل همون قسمت متن که قرمز کردم شما سعی در پیش رفتن خوب کارها داشتین منو مدیر اونجا میذاشتین الان یه انجمن گرم عکاسی داشتیم؟ ها؟ یا اون قسمت نقل قول که میگه گربه چشایر توی آلیس گفته فلان. تو و دیگر مدیران سایت، واقعا براتون پیشرفت سایت مهمه یا قدرت نمایی؟ ها؟
همونطور که امیررسا کاتب (یکی از بچه های تیم عکاسی اینستاگرام که گفتم) رو مجاب کردم اونجا با من کار کنه، میتونستم بکشونمش اینجا، افراد علاقه مند رو آموزش بدیم، باهاشون صحبت کنیم و سوالاشونو جواب بدیم، برای گرفتن عکسای بهتر نقدشون کنیم، مسابقه بذاریم (حتی با جایزه نقدی -کارگاه عکس نگاه تهران که گفتم از آشناهاس میتونست تقبل کنه ساپورت مالی رو-) و و و ... ؟ بهتر نبود؟ هوم؟ تو که امیررسا رو میشناسی دیدی عکسایی که میگیره! حتی همین چند وقت پیش یکی از عکساشو دزدیدن توی روزنامه برای تبلیغ به کار بردن! :)) شرایطی که گفتم خوب بود یا الان که مگس نمیپره توی انجمن عکاسی؟ ها؟ این روش کارتون انصافه؟ درسته؟ کلاهتو قاضی کن! خدای وکیلی حق با کیه؟ من از این آدمی که الان مدیر اونجاس هیچ شناختی نداشتم. خب؟ حتی پروفایلشم ندیده بودم اما به خاطر این رویه ای که شما پیش رفتین الان حتی انقدر بدم میاد حرف بزنم باهاش که حاضر نیستم عیب کاراشو براش پ.خ کنم یا پیشنهاد بدم بهش برای بهتر شدن انجمنش! مثل اینه که یه فرد سرمایه گذار، پولشو جایی سرمایه گذاری کنه که یه آدمی که هیچی بلد نیست بشه رییس پروژه ـش! حالا اون آدم نه میتونه بیخیال سرمایه ـش بشه نه حاضره بره و زیر دست اون کسی که هیچی بلد نیست و باهاش صحبت کنه (حتی برای بهتر شدن پروژه خودش).

چیزی که واضحه اینه که من دلم خیلی پره. اما گوش شنوا که هیچ. اصلا گوشی وجود نداره. بلافاصله بعد از دیدن اسم من کنار یه پاسخ تاپیک، تنها چیزی که به ذهنتون میرسه اینه که (اگر مطلبی که نوشتمو بخونین) یه ایرادی ازم بگیرین و بزنینش توی سرم. پس واقعا دیگه دلم نمیخواد ادامه بدم این بحث مزخرفو. اگر قرار باشه اتفاقی بیفته، میفته.
در پناه حق باشید!

در جواب میعاد: من معذرت میخوام که از شما نام بردم. مدیر انجمن عکاسی هم اگر حرف های من براش مهم بود اعتراض می‌کرد یا نهایتا استعفا می‌داد.

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از The Sustainables :
من هی گفتم بگم نگم الان بگم میگن مدیر داخلی مون هم رفته طرف کاربرا و از این حرفا ولی خب تیم مدیریته دیگه :-" کاش حداقل وقتی این همه واسه این تاپیک وقت گذاشته میشه یکم حواستون بش میبود که اینو امروز ی چن مین زودتر از اتمامش باید انتقال بدین انجمن مدیران تا کاربران عادی نتونن نتایجش رو ببینن :-"
این همه بحث سرش بود که کاربرا میگفتن چرا نباید ببینن الان دیگه همه تونستن ببینن :|
خب اینی که تو زدی یعنی همه خبردار بشن که میتونن ببینن! این چیزارو معمولا خصوصی تذکر میدن. نه تو این تاپیک.

مبنای تصمیم گیری در مورد تاپیک ها و کارهایی که از سمت مدیران انجام میشه٬ تصمیم جمعیه. تو این بحث نظرسنجی هم گویا نوعی سوتفاهم و ناهماهنگی پیش اومده. خیلی جای دعوا نداره.

به نقل از ♥hastikhanoom♥ :
فکر کنم تا این موضوع هست کسی به این توجه نکنه گرچه کلا توجه نمیشه.
+درسته که بنای سایت تولید محتوای علمی نیست و کاربرا نیومدن مباحثه علمی داشته باشن (جناب مدیر فرمودن البته )
اما سایت سه تا ویژگی خوب داره
۱-کاربرای فعال که توی این اعتراض ها هم به خوبی میشه دید.
۲-سطح علمی کاربرا
۳-ویژگی های سنیشون.
می بینین که تو بعضی رشته ها هر چند تعدادشون کمه اما بحثای خوبی میشه که زیر بنای پروژه ها و مقالاته.
قسمت فیزیک،زیست شناسی و یه جاهایی مثل نوروساینس با همکاری خود مدیرا فعال تر میشه.
و این هم افتخاریه برای مدیر سایت هم کاربرا.
شاید اگه تشویق به فعالیت کنیم بیشتر بریم. عقیده ی شخصی من اینه چه کاربر عادی چه مدیر میتونن نقش مهمی برای انتقال اطلاعات اون زمینه داشته باشن.
یعنی مدیر زیاد مسءولیت متفاوتی نداره از نظر محتوا.
+فقط خواستم که اگه وقت دارین،روش یه فکر کوچولو بکنین
الان مخاطب این متن کی بود؟! کلا یکم گنگ نوشتی.

جناب فریبرز! بابا اینارو صدبار گفتی. اولا درست نیست مدیر فعلی رو تخریب کنی اینجوری. دوما این همه هم دادوبیدار لازم نیست. حرف هات رو گفتی و شنیدیم ما همه. آدم اول باید خودشو بتونه مدیریت کنه. نظر و فکر و رفتار و کلام خودشو مدیریت کنه. این همه گیردادن به یک موضوع و پست های طولانی٬ فقط رو اعصاب بقیه بودنه. من جوابتو دادم تو پست قبلیم. شما نمیتونی خرخره یک سرمایه گذار رو بگیری بگی من مدیر بهتری هستم واست مدیر فعلیتو بردار منو بذار جاش! بلکه باید خودتو به مرور زمان ثابت کنی که بهتری. همین.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

من دختر خبیم،کلا پینهادِ بدون مخاطب دادم،
فقط دیدم مدیر گزینیه گفتم به این موضوع هم پرداخته بشه خوبه.
همین

میعاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور-اهواز
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

ببخشید من نمیخوام درین جر و بحث انتخاب مدیر انجمن و اینا دخالتی داشته باشم فقط ایشون تو پست هاشون از بقیه کاربرا هم اسم میبرن که درون صورت بقیه هم میتونن بیان اینجا جواب بدن ولی این تاپیک جای این چیزا نیست.

پس خواهشا از کسی اسم نبر. (مدیر انجمن عکاسیو هم که همه چی بهش نسبت داده شد دیگه خداییش باید به خاطر کنترلی که داشته رو خودش هیچی نگفته بهش تبریک گفت)

کلا از مدیرا درخواست دارم اجازه داده نشه در مورد بقیه صحبت بشه چون بحث همینطوری تا ابد کش پیدا میکنه.

ممنون.

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

کام. دفاک. آن.

من الان سه روزه هی میبینم تاپیک انتقاد از مدیران داخلی بالاست و توش دقیقا "دعوا" راه افتاده[nb]هدفم از نوشتن این پست هم فقط اینه که اعصابم خورد نشه، چون من یه سری تاپیکا مهمن واسم و پستاشونو میخونم، این یکی از اون تاپیکاست و وقتی هی بحثای مسخره می کنید من باید کلی پست بخونم. وظیفه ای و مسئولیتی ندارم، صرفا نظراتم[/nb]
البته گیر دادن به مدیرا کار عجیبی نیست، همه می کنن در سطوح مختلف، خود منم خیلی میکردم قبلنا

اصولا گیر دادن به مدیرهای ارشد کار محبوبیه چون برای بقیه این رو تداعی می کنه که فرد مثلا "انتقاد کننده" پیشنهاد بهتری برای اداره انجمن داره، یعنی فقط مخالف با کار مدیر انجمن نیست، بلکه یه روش برای اداره انجمن به ذهنش میرسه که به نظر خودش بهتر میتونه مدیریت کنه، و برای دفاع از این روشش بحث می کنه با مدیرا و کاراشون رو زیر سوال میبره

این هست، خب؟ حالا شماها نمیاید بگید من به فلان دلیل فنی، با فلان روش مدیریت این فرد مشکل دارم. بجاش اومدی میگی "مدیرای داخلی شماها فلان و بهمانید چون من رو بجای X انتخاب نکردید به عنوان مدیر انجمن" و نهایت حرفت اینه که "من عکاس شاخی ام و مدیری که شما گذاشتید هیچ کاری نکرده تو انجمن"
خب نکرده باشه! مدیر انجمن که بولدوزر نیست یهو یکشبه انجمن رو کنفیکون کنه. اگه تو ایده ای داری، میخوای تاپیکی بزنی، راه و برنامه ای داری برای این که توی انجمن مگس پر نزنه، خب اجراش کن! حتما که نباید عنوان مدیریت داشته باشی

اما درباره ناعدالتی، آره! فرق هست بین درجه های کاربری و کاربری که سه ستاره سبز داره با کسی که سه تا قرمز یا زرد داره برابر نیستن. هیچ جا قانونی نوشته نشده، کسی هم نمیگه اما درجه های کاربری خیلی با هم فرق دارن. چرا؟ طبیعیه، کاربری که درجش بالاتره بیشتر توی انجمن بوده.
بزار چندتا مثال بزنم مفهومی درک کنی:
میخوای بری سفر و کلید خونتو بدی دست یکی از همسایه ها برای احتیاط، میدی به اونی که 10 ساله همسایتونه یا اونی که هفته پیش اسباب کشی کرده؟ حتی اگه اون همسایه جدید بگه من توی مجتمع قبلیم مدیر ساختمون بودم و همه کلیدا دستم بود، عقل سلیم میگه به اونی که 10 ساله میشناسیش
یا میخوای تعمیرکار بیاری برای خونه ات یا هرچی، زنگ میزنی به تعمیرکاری که میشناسیش یا از توی آگهیا یه فرد رندوم انتخاب می کنی؟
یا میخوای خرید کنی، ترجیح میدی بری اون مغازه ای که همیشه ازش خرید میکردی یا یه جای جدید باز شده؟
وجه اشتراک تمام این مثالا و هزارتای دیگه از این دست، یک چیزه: سابقه بیشتر = شناخت بیشتر = اعتماد بیشتر.
چیز عمدی و قابل کنترلی هم نیست، نمیدونم به تکامل ربط داره یا چی ولی هرچی هست، آدمیزادبه طور پیشفرض اینجوری عمل می کنه

سمپادیا با بقیه فروما خیلی فرق داره، اونم جو فرومه. توی فرومای کامپیوتر یا عکاسی یا موبایل یا بورس یا... افراد با هم ویژگی مشترکی ندارن، آدما میان و میرن که مطلب دلخواهشون رو پیدا کنن.
اما سمپادیا اینجوری نیست، سمپادیا همه رو جمع کرده توی یک مهمونی بزرگ، همه با هم یک ویژگی مشترک داریم، یک اجتماعیم با فرهنگ و اخلاقا و رسم ها و سنت های سمپادیایی
طبیعتا اونایی که زودتر اومدن به این مهمونی تا الان با جَوِّش آشنا شدن و اونایی که تازه رسیدن، توی این جمعیت احساس تنهایی می کنن و از نحوه ادارش بدشون میاد و به میزبان اعتراض می کنن، ولی اگه یکم وقت بزارن و تلاش کنن، خودشونو به بقیه بشناسونن، مطمئنا خیلی بهشون خوش خواهد گذشت
و به همین ترتیب کاربری که درجه بالاتری داره، زمان بیشتری رو در فروم گذرونده و با زیر و بمش آشنا تر از فردیه که درجه پایینی داره. تخصصش مورد بحث نیست اینجا، نه، فقط سمپادیا

اگه مدیریت انجمن رو فقط به عنوان بحث فنی در نظر بگیریم، بله، ممکنه مهارت یک فرد خیلی خوب باشه و زمانی که توی زمینه تخصصش یک فرد به اصطلاح "ضعیف تر" میشه مدیر، میگیم انتخاب اشتباه بوده
اما مدیران داخلی فقط از جنبه فنی به قضیه نگاه نمی کنن، براشون مهمه که فرد چقدر، کجا چه فعالیت هایی داشته، چقدر بوده، چقدر مشتاقه و...[nb]نه این که مثلا خطکش بزارن و میلیمتری بسنجن، عواملیه که از ذهن فرد میگذره موقع تصمیم گیری. درواقع اینجوریه که مدیر داخلی پست های رندوم از فرد رو میخونه، لحنش و برخوردش با بقیه و[/nb] و برآیند نظر همه داخلی ها، بعد از اعلام موافقت یا مخالفتشون انجام میشه. مدیران داخلی سوابق کاربر توی سمپادیا رو میسنجن، نه این که کی، کجا چیکارست، و سوابق توی سمپادیا = ارسالها و رفتارهای فرد در سطح انجمن، برای این که مدیر انجمن نباید فقط فنی کار کنه، باید "مدیریت" کنه
طبیعتا کسی که اصطکاک کمتری با جو فروم داره برای مدیریت ارجحیت داره بر فردی که -هرقدر هم متخصص در زمینه فنی- ناآگاه با روال مسائل و
فضای کاربری سایت هست

در نهایت هم، درک می کنم که برای تو درکش سخته که با این اطلاعات و سوابق توی مدیریت انجمن تایید نشدی، اما همونطور که خودت هم گفتی مدیریت مهم نیست و مشکل تو با "بی عدالتی" بود، درست؟ خب، اینجا بی عدالتی انجام نشده، صرفا یک سوء تفاهم بر سر تعریف عدالت بوده که امیدوارم سوء تفاهم برطرف بشه. درسته که چیزی برای تو تغییر نکرد اما تجربه های خوبی کسب کردی که با فعالیت مفید مسلما دیده و احساس میشه.
درضمن، بن به درخواست کاربر، به درخواست کاربر رفع میشه و نیازی به ساخت اکانت جدید نیست که سوابق چندتیکه بشن

نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مدیریت کسب و کار

خب نکرده باشه! مدیر انجمن که بولدوزر نیست یهو یکشبه انجمن رو کنفیکون کنه. اگه تو ایده ای داری، میخوای تاپیکی بزنی، راه و برنامه ای داری برای این که توی انجمن مگس پر نزنه، خب اجراش کن! حتما که نباید عنوان مدیریت داشته باشی.

اگر ایده من به این شکل باشه که بخوام مثلا شکل اون انجمنو تغییر بدم به این صورت که علاوه بر مسابقات، آموزش هم یک زیر انجمن اونجا باشه، نباید مدیرش باشم؟

در عین حال حرفات متقاعد کننده بود. تشکر می‌کنم :د امیدوارم این حرفها و حرفهای گذشته تلنگری باشه برای مدیر الان که یه عملی بکنه :-" منم قول میدم کمک کنم.

پست بعد» آره GCD گفت بهم. گفتش شما برو تاپیک هایی که میخوای توی اون زیر انجمن باشه بده، بعد که ایجاد شد، انتقال میدیم به اونجا.

میگم بیا الان دیگه جواب ندیم به پست های هم. اصطکاک ادامه پیدا میکنه :د ولی من میتونم جواب شما رو اینطوری بدم که چه تضمینی هست که من زحمت بکشم و چند تا تاپیک آموزش بزنم و پاک/ویرایش نشه؟ هوم؟ اگر مدیر می‌بودم مثلا، این اختیار خودم بود.

ولی جدی. بحث تموم شده ست دیگه. گفتم که کمک می‌کنم.

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از آقافریبرز :
اگر ایده من به این شکل باشه که بخوام مثلا شکل اون انجمنو تغییر بدم به این صورت که علاوه بر مسابقات، آموزش هم یک زیر انجمن اونجا باشه، نباید مدیرش باشم؟

صرفا جهت اطلاع ساخت زیر انجمن در حیطه اختیارات مدیر انجمن نیست! حتی دسترسی به زیر انجمن هم در حوزه اختیارات مدیر انجمن نیست. من وقتی مدیر زیست بودم و مدیر زیر انجمن ژنتیک نبودم هیچ گونه دسترسی به ژنتیک نداشتم.

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

به نقل از Weeping Angel :
صرفا جهت اطلاع ساخت زیر انجمن در حیطه اختیارات مدیر انجمن نیست! حتی دسترسی به زیر انجمن هم در حوزه اختیارات مدیر انجمن نیست. من وقتی مدیر زیست بودم و مدیر زیر انجمن ژنتیک نبودم هیچ گونه دسترسی به ژنتیک نداشتم.
دست داخلی هم نیس زدن انجمن یا زیر انجمن همینطوری الکی نیس تازه مدیران ارشد و کل باید اوکی بدن بعد خودشون بزنن :-"

-zarA-

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هـنرستانمـوטּ
شهر
اصفهــاטּ
دانشگاه
هنر اصفهــاטּ
رشته دانشگاه
طراحی صنعتـی

من لازم دونستم یه دفاعی از خودم بکنم با اینکه اصن تو این بحثا نیستم و اینجا رو‌هم جای این حرفا نمیدونم و اگه کسی با من مشکلی داره پ.خ بده تا توجیحش کنم ولی در کل اینو بگم که برگزتری مسابقه الکی نیس وقتی الان داره مسابقه برگزار میشه باید نوبت بگیری واسه برگزاری مسابقه و برای اموزشم نیاز داریم استقبال بشه الان کسایی ک توی انجمن عکاسی شرکت میکنن تا حد یه عکاس اماتور عکاسی رو بلدن و بیشترین قعالیتم توی عکس های ماعه و از نظر کیفیت هم عکسا عکسای خوبی هستن و نیاز ب اموزش کمه
یه سری اموزش تکنیکه که باید اول استقبال بشه تا اجرایی بشه
بازم میگم اینجا انتقاد از مدیر انجمن نیست و جای این حرفاهم اینجا نیست و دلیلی نیست یه مدیر همه برنامه هاشو توضیح بده

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

همین که تا همین حد هم مدیران دارن بابتِ انتخابشون و اعتراضِ یکی دیگه اونم تو یه سایتی مثلِ این سایت، توضیحات میدن و به جای این که از یه نقطه‌ای به بعد بحث رو مختومه اعلام کنن، باز هم دارن فرصت میدن و جوابگو هستن برید خوشحال باشید. همیشه فردِ بهتری برای مدیریت تو هر انجمنی هست! حقیقته. ولی تا این حد جلو اومدن، لزومی نداشت و البته باید ممنون بود.

به نقل از ᵯịʂʂ-ȤᵰɍȤᵰɍ ツ :
من لازم دونستم یه دفاعی از خودم بکنم با اینکه اصن تو این بحثا نیستم و اینجا رو‌هم جای این حرفا نمیدونم و اگه کسی با من مشکلی داره پ.خ بده تا توجیحش کنم ولی در کل اینو بگم که برگزتری مسابقه الکی نیس وقتی الان داره مسابقه برگزار میشه باید نوبت بگیری واسه برگزاری مسابقه و برای اموزشم نیاز داریم استقبال بشه الان کسایی ک توی انجمن عکاسی شرکت میکنن تا حد یه عکاس اماتور عکاسی رو بلدن و بیشترین قعالیتم توی عکس های ماعه و از نظر کیفیت هم عکسا عکسای خوبی هستن و نیاز ب اموزش کمه
یه سری اموزش تکنیکه که باید اول استقبال بشه تا اجرایی بشه
بازم میگم اینجا انتقاد از مدیر انجمن نیست و جای این حرفاهم اینجا نیست و دلیلی نیست یه مدیر همه برنامه هاشو توضیح بده

توجیح نمیشن دیگه. نمیشن.

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID
نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

notebook

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان

من واقعا این سوالو بدوم هیچ قصد و غرضی می پرسم ولی صادقانه جواب بدین :-"
واقعا تو انتخاب مدیرا دوستی و اینا هیچ نقشی نداره؟
بعد شاید توانایی یکی که مثلا ستاره هاش سبز یا قرمزن بیشتر از یه خاک انجمن باشه صرف اینکه اون بیشتر تو انجمن بوده و سایت روبهتر. میشناسه که نیست
مثلا من یکی از مدیرای بازنشسته رو دیدم که 2تا قرمز داشت و بقیش آبی بود ولی توانایی مدیریتی بالایی داشته ک مدیر کل بوده

بالا