• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دوره‌ی دوم بازی مافیا

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
2ujbzt2cyoqwg6l103pb.jpg

خب بالاخره لحظه‌ی موعود فرا رسید و تاپیکِ اصلی برای مافیا زده شد! هرچند می‌دونم که با بازی آشنایی دارید ولی گفتم اجمالاً یه توضیح بدم در موردش.

شرح مختصری از بازی:

بازی به این صورت انجام میشه که در ابتدا افراد به دو گروهِ «شهروندان» و «مافیا» تقسیم میشن. مافیا که توی شهر رخنه کرده، سعی می‌کنه تا شهروندان رو از بین ببره و شهر رو به تصاحبِ خودش دربیاره. در مقابل هم شهروندان سعی می‌کنن تا از شهرِ خودشون دفاع کنن.
بازی توی دو فازِ «شب» و «روز» انجام میشه و هر فاز 48 ساعت طول می‌کشه. در فازِ روز همه‌ی شرکت‌کننده‌ها جمع میشن و تصمیم می‌گیرن تا برای محافظت از شهر کیو باید اعدام کنن. در فازِ شب مافیاها با هم ملاقات می‌کنن و نقشه‌های خودشون رو می‌کشن و یک نفر از شهروندان رو سربه‌نیست می‌کنن. نیرو‌های محافظتیِ شهروندان هم هرکدوم نقشِ خودشون رو انجام میدن.

کاراکترها
این بازی دو گروه اصلی دارد مافیاها و شهروندان

هر کدام از این گروه‌ها نقش‌های مختلفی دارند:

نقش‌های مافیایی
گادفادر - مافیای ساده - ناتاشا

نقش‌های شهروندی
اسنایپر - کاراگاه (رییس پلیس) - دکتر -فراماسون- روئین تن - کشیش - شهروند ساده - نانوا

مافیای ساده: در فاز شب به همراه گادفادر بیدار می‌شود و یک نفر را برای کشته شدن انتخاب می‌کند.

گادفادر (پدرخوانده): رئیس مافیا محسوب می‌شود که در فاز شب با مافیاهای ساده بیدار می‌شود. ضمناً گادفادر در فاز شب پس از مافیا جداگانه نیز بیدار می‌شود و می‌تواند نظر قبلی خود را نیز تغییر دهد، به هر حال انتخاب آخر با اوست.

ناتاشا: شخصیت منفی بازی که در فاز شب، با ندای خدا (پس از دکتر) بیدار می‌شود و یک نفر را انتخاب می‌کند که در روز بعد لال باشد. ناتاشا نقش مافیایی دارد و باید سعی کند که مافیا را کمک کند ولی از هویت همکارانش خبر ندارد. اگر کشیش درست عمل نکند شهروند منتخب در روز بعد حق صحبت کردن و رأی دادن ندارد.

دکتر: در فاز شب، با ندای خدا بیدار می‌شود و یک نفر را انتخاب می‌کند که از خطر کشته شدن توسط مافیا نجات یابد.

کشیش (پدر روحانی): در فاز شب با ندای خدا بیدار می‌شود و یک نفر را که حدس می‌زند لال شده باشد را انتخاب می‌کند که لال نباشد.

کارآگاه: در فاز شب، با ندای خدا بعد از کشیش بیدار می‌شود و یک نفر را که حدس می‌زند مافیا باشد را انتخاب می‌کند که از هویتش آگاه شود. (اگر فرد مورد نظر، گادفادر یا ناتاشا باشد خدا به کاراگاه جواب منفی می‌دهد، به عبارتی بهتر خدا فقط مافیاهای ساده را لو می‌دهد)

اسنایپر (پلیس): در فاز شب، با ندای خدا بیدار می‌شود و یک نفر را که حدس می‌زند مافیا باشد را انتخاب می‌کند که کشته شود.

رویین‌تن: شهروندی است که یک بار در فاز شب قابل کشته شدن نیست.

فراماسون: یکی از شخصیت‌های شهروندی است که در فاز شب با ندای خدا بیدار می‌شود و می‌تواند یکی از بازیکنان که احتمال می‌دهد شهروند باشد را انتخاب کند و با او لینک کند. خدا به بازیکن انتخاب شده توسط فراماسون به گونه‌ای که کسی متوجه نشود دست می‌زند، آن بازیکن چشم را باز می‌کند و ۲ نفر یکدیگر را شناسایی می‌کنند.(منظور از این حرکت شناسایی شهروندان به صورت مخفیانه می‌باشد.) در شب‌های بعد به همین ترتیب ۲ نفر می‌توانند چشم‌ها را باز کنند و با نفر سوم لینک کنند و ۳ نفر یکدیگر را بشناسند.۳ نکته وجود دارد: ۱- در هنگام لینک کردن در فاز شب، افراد تنها می‌توانند یکدیگر را به عنوان عضوی از شهروندان شناسایی کنند و حق فاش کردن هویت اصلی خود را ندارند ۲- در صورتی که فراماسون یا فراماسونها اشتباها با یک مافیا لینک کنند همه فراماسون‌ها کشته می‌شوند. در حالی که آن مافیا زنده می‌ماند. در این صورت در روز بعد خدا تمام نفرات حذف شده از بازی (کشته شدگان توسط اسنایپر، مافیا، و فراماسونها) را نام می‌برد و فقط اعلام می‌کند که شهر مرگ فراماسونی داشته است و این که چه کسانی فراماسونی کشته شده‌اند را اعلام نمی‌کند ۳- اگر فراماسون اصلی به هر نحوی کشته یا حذف شود در شب‌های بعد سایر کسانی که با فراماسون لینک کرده بودند حق چشم باز کردن یا قدرت لینک کردن با نفر دیگر را ندارند.

نانوا : نانوا یکی از شخصیت های مهم شهروندان محصوب میشه که اگه کشته بشه شهروندان تا 3 روز وقت دارن تا مافیا رو از بین ببرن.در غیر اینصورت از گرسنگی میمیرن !

نقش‌ها با توجه به تعدادِ کسایی که شرکت کردن قاعدتاً نمی‌تونه شامل همه‌ی موارد بالا بشه!

+ نقش‌های شب می‌تونن در صورتِ این که فکر می‌کنن با انجام حرکتی لو میرن یا چیزی به ذهنشون نمی‌رسه اون شب کاری انجام ندن.

قوانین:

هیچ کس حقِ صحبت درباره‌ی بازی در خارج از تاپیک رو نداره؛ بجز مافیا که فقط توی فازِ شب یه وبلاگ می‌زنن و آدرسِ اون رو به خدا اعلام می‌کنن و اونجا با همدیگه هماهنگ می‌کنن.

پس از کشته‌شدن به هر نحو شما حقِ صحبت درباره‌ی بازی رو ندارید.

بازی به صورتِ 48 ساعت شب و 48 ساعت روز برگزار میشه و توی فازِ شب تاپیک قفل میشه و تنها از طریقِ پ.خ می‌تونید با خدا در ارتباط باشید. شما در هر روز می‌تونید به یک نفر برای اعدام‌شدن رأی بدید و باید پستِ شما تنها شاملِ همین عبارات باشه:

من به اعدام ***** رأی میدم.

در کل چیزی به اسمِ اسپم اینجا نداریم و هرچی بگید فردا علیه‌تون استفاده میشه. اما با هرگونه سعی در اختلال ایجادکردن در روندِ بازی برخورد میشه!

به خاطر این که امکانِ گمراه‌کردنِ دیگران هم هست، اعلام‌کردنِ نقشتون توی فازِ روز مشکلی نداره!

نقش‌ها هم توسطِ خودم قرعه‌کشی میشه و طیِ دو سه روز آینده براتون پ.خ میشه و بعدش به طور رسمی بازی شروع میشه.

هر شخص تنها حقِ دادن 2 پست در هر صفحه و 3 پست در شبانه‌روز رو داره و نه بیشتر! اگه بحثِ تازه‌ای دارید پستاتون رو ویرایش کنید و پستای بقیه رو هم در صفحه مدام نگاه کنید تا ویرایش‌شده‌هاشون دیده بشن. تأییدکردن‌ها رو هم با لایک بکنید و به خاطرش پست ندید!

هر عضو هم باید در هر روز به من یه پیام بده که فعالیت داره؛ حتی اگه بخواد پستی هم نذاره!

آرا هم قابلیتِ تعویض ندارن!

در صورتِ لزوم قوانین جدیدی هم وضع میشه.

به عنوانِ خدا هرکی هم پستام رو لایک نکنه تبخیرش می‌کنم :-"

+ برای اطلاعاتِ بیشتر:
مافیا (بازی گروهی)

اطلاعیه:

شاید برای تخلفاتِ این بازی نمیشه بن و سایر اخطارهای سایت رو در نظر گرفت اما میشه از این بازی‌ها محروم کرد که!

قرار نیست این بازی همین یه دست باشه و تموم شه؛ کما این که یک دست هم برگزار شده بوده و اکثرتون شاهدِ دستِ قبلی بودید و تاپیکش رو که آرشیو شده دیدید. پس اگه می‌خواید بازم شرکت کنید و از بازی لذت ببرید، فقط کافیه همین قوانینِ ساده رو رعایت کنید.

در صورتی هم که شخصِ محروم‌شده در نظمِ تاپیک‌ها بخواد اختلال ایجاد کنه، اون وقت بهانه رو برای بن و اخطارهای سایت به خوبی به دستِ ما داده.

این بازی خیلی حساسه و هرگونه تخلف، تمامِ وقت و انرژی‌ای رو که بچه‌ها برای بازی صرف خواهند کرد هدر میده. خب منطقی هم هست که نمیشه ازین کارا چشم‌پوشی کرد.

+ بازم برای شرکت تو بازی مهلت هست. فعلاً تا فردا که قرعه‌کشی نمی‌کنم. تو این فاصله هم اگه کسی خواست می‌تونه پ.خ بده تا اسمشو تو لیست وارد کنم.

++ اونایی هم که شرکت کردن، مسلماً می‌دونن که باید برای بازی و خوندنِ پست‌ها و پست‌دادن وقت بذارن و حوصله کنن. پس اگه وقتشو ندارید همین الان اعلام کنید تا بازی خراب نشه.

لیستِ کسانی که اعلامِ آمادگی کردن:

1- arezoo.s
2- am.ma
3- ᵯịʂʂ-ȤᵰɍȤᵰɍ ツ
4- پــَـــرن
5- آرینـآ
6- Hossein9021
7- ali 73
8- minaz
9- http://www.sampadia.com/forum/index.php?action=profile;u=19358

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
پاسخ : دوره‌ی دوم بازی مافیا

خب بالاخره نقش‌ها هم مشخص شدن و به اعضا داده شدن و تاپیک باز میشه برای پست دادن و تا 48 ساعتِ دیگه که از 12 امشب حساب شده - دو ساعت و نیم حلالتون :-" - باز می‌مونه تا شهروندا پیشگیریِ بهتر از درمان کنن. (البته اگه نیان برای درست‌کردنِ ابرو بزنن چشم رو هم کور کنن :-" )

در حال حاضر 7 شهروند (1 اسنایپر، 1 کارآگاه، 1 دکتر، 1 کشیش و 3 شهروند عادی) و 4 مافیا (1گادفادر، 1 ناتاشا و 2 مافیا) در شهر وجود داره.

روزِ اول خیلی مهمه توی بازی و اگه چیزی نگید میگن مافیاس و نمی‌خواد تو چشم بیاد. اگه هم خیلی فعالیت کنین میگن نقشش مهمه خوشال شده :-"

شهروندای عزیز دقّت داشته باشید که شماها همدیگه رو نمی‌شناسید و مافیا می‌شناسه! پس اگه نمی‌خواید یکی‌یکی توسطِ اونا سربریده شید باید یجوری اثبات کنید به بقیه که شهروندید و هماهنگ شید! ;;)

ضمناً به هیچ وجه حق ندارید نقشتون رو به کسی بیرون از تاپیک بگیدا ! :د داخلِ تاپیک هم چون امکانِ گمراه کردن وجود داره مشکلی نیست! :D

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

سلام به دوستان
علی ام
واقعا این حضور چشم گیر در روز اول قابل تحسینه :D

arezoo.s

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
فقط نه فصل مورتیمر خوندم......

سلام سلام

آرزو هستم.......الان ساعت شیش ونیمه صبحه خواستم بگم خیلی بیکارم که الان اومدم!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-" :-" :-" :-" :-" :-" :-"

زهرا27

بریزءیس
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زاهدان
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
الزهرا_خواجه نصیر
رشته دانشگاه
کامپیوتر

سلام
منم زهرام.صبحتونم بخیر :)
هرکی مافیاست خودشومعرفی کنه :D

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

بچّه‌ها یه نکته‌ای رو هم اضافه بگم.
درسته که طبقِ قوانینِ بازی، در هر صفحه نباید بیش از 2 پست و در شبانه‌روز هم بیش از 3 پست بدید. ولی خب اینطورم نباشه که تمامِ حرفاتونو تو یه پست بزنید!
مجاز هستید که از سهمیه‌تون استفاده بکنید و خب بعضی حرف‌ها هم هستن که نیاز هست به تأیید و یا رد کردنشون با لایک و دیسلایک و اگه همه‌ی حرفا تو یه پست باشه، چنین چیزی مشکل میشه.
کم پست بدید، همیشه بدید! :D به جایی هم برنمی‌خوره! خدا هم ناراحت نمیشه :D

-zarA-

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هـنرستانمـوטּ
شهر
اصفهــاטּ
دانشگاه
هنر اصفهــاטּ
رشته دانشگاه
طراحی صنعتـی

عاقا عاقا من جا موندم :-"

سلام عرض شد خدمت هم بازی های محترم زهرا میباشم : )

علیمپو

بچّه سنّی
نام مرکز سمپاد
حلی۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396

بچه ها بذارین حداقل یه 2 - 3 روز بگذره ، بعد مثه دفه‌ی قبل تاپیک رو سوت و کور کنین :-"
با توجه به پستایی که دادین ، به نظر من "The Merovingian" مافیاس ;;) چون از همه بیشتر پست می‌ده !
+ کلا 3 تا پسر داریم ؟ :د جَم کنیم بریم خاله بازی کنیم خب ;;) #شوخی بود جبهه گیری نکنید

# حسین ، من این صحبتم در جریان بازی نبود :-" طعنه بود به اینکه هیچکی هیچی نمیگه ! من نتیجه گیری رو می‌سپارم به دوستان

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97

خب حالا چیکار باید بکنیم دقیقاً؟ :-" وایسیم تا شب بشه!؟ :)) میگم بیاین "The Merovingian" رو اعدام کنیم!

+ آخه من با این آواتار خوشگلم چجوری بم مشکوک میشین خو!؟ :))

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395

الان پست بديم مي گن مي خواد متهم كنه ،
خوب يعني چي بگيم مرووينجين رو اعدام كنن ،ديگه همه مي دونن كه اينكار نشدنيه .من به دو نفر بالا مشكوكم .

arezoo.s

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
فقط نه فصل مورتیمر خوندم......

من به خود شما مشکوکم!!!!!!!حسین نه هزاروبیست ویک!!!!!!!! کلا من به هر کی به کس دیگه مشکوکه مشکوکم از جمله خودم!!!!!!

Mah O_o

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96

منم مشکوکم
فعلا فقط حس مشکوکی دارم به کیو نمیدونم :-"

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

تایپک خیلی سوت و کوره برای اینکه بازی قوت بگیره خودم شروع میکنم به حدس زدن ، لطفا همه بیان یه چی بگن دیگه ...
به نقل از arezoo.s :
سلام سلام

آرزو هستم.......الان ساعت شیش ونیمه صبحه خواستم بگم خیلی بیکارم که الان اومدم!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-" :-" :-" :-" :-" :-" :-"
نه خداییش چه قد مشتاق اومدن به سایت بودی ها !! :D حتما نقش خوبی داری که ساعت 6 ونیم صبح اومدی و حتی خودتم به این موضوع واقف(؟) بودی :D
به نقل از زهرا27 :
سلام
منم زهرام.صبحتونم بخیر :)
هرکی مافیاست خودشومعرفی کنه :D
از جمله ی خیلی بدی شروع کردی به نظرم ! " هر کی مافیاس خودشو معرفی کنه !!" این جمله اصن جالب نبود و مشکوکم به تو

به نقل از ᵯịʂʂ-ȤᵰɍȤᵰɍ ツ :
عاقا عاقا من جا موندم :-"

سلام عرض شد خدمت هم بازی های محترم زهرا میباشم : )
اصن چه لزومی داره شما جا بمونی ؟؟ :D
+ اونایی که تا الان نیومدن برا چی نمیان ؟ میترسن لو برن ؟ مافیان که دیر میان ؟ یا قصد فعالیت ندارن ؟ یا تو سایت نمیان اصن ! :-/

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97

حالا شما چرا اومدین جمله جمله نقد میکنین پستا رو؟ :-" من بت مشکوکم! :))

+ میگم این 3 پست در شبانه روز منظورش 24 ساعت خودمونه یا شبانه روز بازی؟ :-"

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

به نقل از پــَـــرن :
حالا شما چرا اومدین جمله جمله نقد میکنین پستا رو؟ :-" من بت مشکوکم! :))

+ میگم این 3 پست در شبانه روز منظورش 24 ساعت خودمونه یا شبانه روز بازی؟ :-"
برای اینکه به بقیه کمک کنم تا وارد روند بازی بشن و همین طور سر بیگناهی الکی زیر دار نره
+ فک کنم شبانه روز خودمون
نقد کردن جمله به جمله از اصول بازی هست ، کسی که تهمت الکی میزنه باید بهش مشکوک شد :D

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97

اونایی که تهمت میزنن در کل چه با دلیل چه بی دلیل مشکوکن! :-" بعد اول شما مشکوکیتتون رو اعلام کردین بعد منم دلیلم این مشکوکیت شما بود! :-" خب من پست شبانه روزم تمام شد :))

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

به نقل از پــَـــرن :
اونایی که تهمت میزنن در کل چه با دلیل چه بی دلیل مشکوکن! :-" بعد اول شما مشکوکیتتون رو اعلام کردین بعد منم دلیلم این مشکوکیت شما بود! :-" خب من پست شبانه روزم تمام شد :))
نه اصن دلیل قانع کننده ای نیس ! بالاخره شهروند وظیفه داره مافیا رو پیدا کنه و مافیا شهروند رو بکشه و هر 2 تا برای کاراشون باید دلیل داشته باشن و منم دلایل خودم رو گفتم !
+ میتونی پست آخریت رو ویرایش کنی و حرفاتو تو ادامش بزنی :-"

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا