• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ازدواج دانشجویی

• شروع کننده موضوع NEO
  • تاریخ شروع

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
طلای المپیاد دانشجویی -مکانیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک
پاسخ : ازدواج دانشجویی

به نقل از بره ناقلا :
شما خوب جوری بحث میکنین که منم حس کردم با منید ، خوب جوری بالاخره باید نوشت که معلوم شه چه کسی رو میگید.
بالاخره خانواده باید کمک کنن ، خوب شما بفرمایید ، اجاره خانه بالاست، خوب بعد چی کار کنن، دختر بله بگه بعد کجا بمونن?
بررسی کردن شما و اطرافیانت به من چه ربطی داره آخه
اصلا مگه من میشناسم شما رو که بخوام نظر بدم
بحث در مورد ازدواج شما و اطرافیانت که نیست و نبوده
دیگه در این حد باید بتونید برداشت کنید که منظور صحبت ها چیه
=
جمله ی دومتون هم منافاتی با حرف من نداره .
من میگم لزومی نداره پسر صاحب خونه داشته باشه در وهله ی اول
به هر حال با کمک خانواده ها میشه با اجاره ی خونه شروع کرد مثلا
نباید این دید رو داشته باشیم که پسری که اقدام به ازدواج کرد ، باید همه چی تموم باشه

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از ali jahangiri :
بررسی کردن شما و اطرافیانت به من چه ربطی داره آخه
اصلا مگه من میشناسم شما رو که بخوام نظر بدم
بحث در مورد ازدواج شما و اطرافیانت که نیست و نبوده
دیگه در این حد باید بتونید برداشت کنید که منظور صحبت ها چیه
=
جمله ی دومتون هم منافاتی با حرف من نداره .
من میگم لزومی نداره پسر صاحب خونه داشته باشه در وهله ی اول
به هر حال با کمک خانواده ها میشه با اجاره ی خونه شروع کرد مثلا
نباید این دید رو داشته باشیم که پسری که اقدام به ازدواج کرد ، باید همه چی تموم باشه
دعوا داری عایا?
الان دوباره به اینجا میرسیم
شما یک مورد فرد همه چی تمام و یک مورد فردی که فک میکنی از نظر ما همه چی تمام نیست ولی شما فکر میکنی حق پیشقدم شدن داره رو توصیف کن.
مثلا بگو دانشجو سال 1 ارشد، شغل ندارد، خانه ندارد تا حد 10میلیون خانوادش بهش میدن و ،،

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از مازیمون :
ببینید لزومی نداره همه ی دوستی ها به نتیجه برسن! اصلن مدله سنتیش رو نگاه کن! هر کی رفت خواستگاری بله گرفت ؟!
یا حالا از بوسه بگذریم یک زنه بیوه حق زندگی نداره ؟
این مدل تفکر ایراد داره و خوب خوشبختانه داره کم کم از بین میره. ما باید قبول کنیم که هر رابطه ای قرار نیست اینده داشته باشه! شما با دوست هایه هم جنستون از راهنمایی و دبیرستان هم کاملن رابطتتون رو قطع می کنید!
ما نمی تونیم یک رابطه ی دوستی رو به زور به ازدواج ختم کنیم که. هر چیز مسیر طبیعیه خودش رو باید طی کنه. اگه ادامه دار شد ممکنه به ازدواج ختم بشه یا نشه! لزومی نداره زورش کنیم.

قرار نیست همه ی دوستی ها یا خواستگاری ها به نتیجه برسند
اما فرقه دوستی با خواستگاری اینه که دوستی پنهانه
فرقش اینه که تو دوستی 2 طرف مسئولیت خاصی احساس نمی کنند
سو استفاده تو دوستی خیلی بیشتره
من فقط می گم که اگه قراره دوستی خیلی جدی بشه بهتره هدف دار باشه و خانواده ها در اطلاع باشند
در مورد بوسه و ... هم گفتم تفکر عام هستش که همخونی با کارهای خودشون نداره
البته بگم هم که هرکس در حد خودش انتظار داره و فکر نکنم کسی که خودش تا الان ازدواج نکرده توقع زیادی داشته باشه ک همسرشم مثل خودش باشه ، می تونه بره با یه زن بیوه ازدواج کنه هیچ ایرادی هم نداره اما می تونه توقع یکی مثل خودش رو هم داشته باشه
به نقل از مازیمون :
اشتباه می کنید. خریده خونه به هر حال ضرر هست. مخصوصن تو دوران جوونی. شما الان تهرانید! سه ساله دیگه شاید اصلن ایران نباشید. چقدر می خواید از وقتتون رو بابته خونه تلف کنید ؟
اجاره بشینید می تونید محله کارتون عوض شد خونه رو با خیاله راحت عوض کنید. و تو دوران دانشجویی پس انداز معنیه خیلی خاصی نداره. بیشتر مساله زنده موندنه!
یک خونه ی نقلی ۵۰ متری تو تهران چند میلیون تومن هست ‌؟ زیره ۵۰ ؟ خوب دو نفر دانشجو چطور می خوان این پول رو بدن ؟
خب دیده من با شما خیلی فرق می کنه
چیزی که تو نظر منه دانشجوی کارشناسی با یه کار کنار درسش نیست
چیزی که من می گم یه شاغل هستش با درس کناره کارشه
یکی که کارش رو محکم کرده و کنار کارش بازگشت کرده به تحصیل و همونجا که کارش مشخصه و مسیر آینده اش تقریبا مشخصه می خواد زندگی کنه (;

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
طلای المپیاد دانشجویی -مکانیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از بره ناقلا :
دعوا داری عایا?
الان دوباره به اینجا میرسیم
شما یک مورد فرد همه چی تمام و یک مورد فردی که فک میکنی از نظر ما همه چی تمام نیست ولی شما فکر میکنی حق پیشقدم شدن داره رو توصیف کن.
مثلا بگو دانشجو سال 1 ارشد، شغل ندارد، خانه ندارد تا حد 10میلیون خانوادش بهش میدن و ،،
شرایط پیش قدم شدن یعنی میانگین همه جوونای حال حاضر
یه مقدار مطلق نداره این شرایط
با توجه به زمان حاضر تعیین میشه
و خب متوسط درآمد یه فرد ، شغل ، خونه داشتن یا نداشتن ، نظر من نیست . حقیقت جامعه ست
همین که فرد از هم رده ای های خودش عقب تر نباشه ، میشه مجوز برای اقدام به ازدواج
در غیر این صورت ، تعداد ازدواج ها خیلی خیلی کم میشه

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از بره ناقلا :
رشته و رانشگاه اصلا امتیاز نیستن ولی جزو شرایطن، باید به هم بیان.
مثلا کهکشان دندون پزشکی میخونه، همسر فرد دیپلمه بشه خوبه ایا?
بعد از کجا میدونین از خیابون نیستن? فکر میکنین تو دانشگاه چه خبره مگه..

داری سفسطه میکنی :D

من نگفتم کسی که دندون میخونه بره با فرد دیپلمه ازدواج کنه. ولی چیزی که میشه از حرفت برداشت کرد اینه که مثلا" اگه یه نفر پزشکی شهید بهشتی بخونه هم سطح شما نیست :-"

در مورد خط آخر حرفت هم قبول داری هر چقدر پسر نامناسب هست تو یونی دخترشم هست ؟

ینی کلا" میخوام بگم اینطوریام نیست که دخترا همه از مریخ اومده باشن و پسرا درب و داغون . بر عکسشم نمیگم. میگم کاملا" توازن هست بینشون. به طوریکه یه تناظر یک به یک قطعا" میشه پیدا کرد بین آدما (;

به نقل از امـیـرحـسـیـن :
قرار نیست همه ی دوستی ها یا خواستگاری ها به نتیجه برسند
اما فرقه دوستی با خواستگاری اینه که دوستی پنهانه
فرقش اینه که تو دوستی 2 طرف مسئولیت خاصی احساس نمی کنند
سو استفاده تو دوستی خیلی بیشتره
من فقط می گم که اگه قراره دوستی خیلی جدی بشه بهتره هدف دار باشه و خانواده ها در اطلاع باشند

در تأیید حرف مازیار باید بگم که الان زیاد هستن مواردی که خانواده ی دو طرف یا یک طرف در جریان دوستی هستن. نمیگم کامل جا افتاده تو جامعه ی ما اما داره یواش یواش جا میفته . الان 30 40 درصد مواردی که من میشناسم از گروه بالا هستن . و جالب این جاست که توی مواردی که خانواده یک طرف از رابطه خبر دارن خانواده ی دختر هستن.
سو استفاده تو دوستی کی بوجود میاد ؟ وقتی که از همون اول دو طرف با نیت دوستی وارد نمیشن . مثلا" طرف میگه آخرش به ازدواج ختم میشه موضوع . در حالی که باید درک کنه که دوستی شرایط خودشو داره و لزومی نداره آخرش دو نفر ازدواج بکنن ، اگر هم ازدواج کردن که چه بهتر.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

پزشکی بهشتی هم سطح نیست? :O
ببین از جهت تحصیلات، صرفا دو نفر تحصیلات اکادمیک داشته باشن یا هر دو نفر نداشته باشن، یا اگر خانمه تحصیلات دانشگاهی داره و اقا نداره، تحصیلاتش تو ذوق نزنه، اینا مناسبن.

نه ببین هیچ کی داغون نیست هرکسی شرایط خودشو داره، باید کسی مطابق شرایطش انتخاب کنه. مثلما اونایی که ما بهشون میگیم داغون، اونام به ما میگن داغون.
کلا دختر و پسر نداره هر دو خیلی انواع متفاوته.

من گفتم فکر کردین دانشگاه چه خبره، منظورم این بود این جوری نیست همه هی تو فکر ازدواج باشن و همه خواستگارا از دانشگاه :)) همین.

اقا من ناراحتم، این تاپیک تو انجمن پنهان باید باشه، الان ببینین من تنها دختری ام هی دارم بحث میکنم، خوب ادم در مضیغه است X_X

زشته پس فردا یه اشنا بیاد اینا رو بخونه.
بعدم من اصن معتقدم ادم تو بحث تءوری یه چزایی میگه ولی در عمل در شرایط که قرار بگیره ممکنه تفکرش عوض بشه

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از H̶O̶S̶E̶I̶N̶ :
در تأیید حرف مازیار باید بگم که الان زیاد هستن مواردی که خانواده ی دو طرف یا یک طرف در جریان دوستی هستن. نمیگم کامل جا افتاده تو جامعه ی ما اما داره یواش یواش جا میفته . الان 30 40 درصد مواردی که من میشناسم از گروه بالا هستن . و جالب این جاست که توی مواردی که خانواده یک طرف از رابطه خبر دارن خانواده ی دختر هستن.
سو استفاده تو دوستی کی بوجود میاد ؟ وقتی که از همون اول دو طرف با نیت دوستی وارد نمیشن . مثلا" طرف میگه آخرش به ازدواج ختم میشه موضوع . در حالی که باید درک کنه که دوستی شرایط خودشو داره و لزومی نداره آخرش دو نفر ازدواج بکنن ، اگر هم ازدواج کردن که چه بهتر.

فکر کنم معمولا فقط مادر دختر در جریان باشه :-"
لزومی نداره دو نفر ازدواج کنند اما وقتی مسائل خیلی جدی شد معمولا دختر انتظار ازدواج داره در صورتی که پسر براش اینطور نیست
در کل تو جامعه ی ایران هم این امکان نیست که تا هر مرحله ایی خواستین پیش برید بعدشم بگید دیگه نشد به ازدواج برسیم :-"
بحث جامعه به تنهایی هم نیست ها بحث مذهب آدم هم هست :)

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

فکر کنم معمولا فقط مادر دختر در جریان باشه :-"
لزومی نداره دو نفر ازدواج کنند اما وقتی مسائل خیلی جدی شد معمولا دختر انتظار ازدواج داره در صورتی که پسر براش اینطور نیست
در کل تو جامعه ی ایران هم این امکان نیست که تا هر مرحله ایی خواستین پیش برید بعدشم بگید دیگه نشد به ازدواج برسیم :-"
بحث جامعه به تنهایی هم نیست ها بحث مذهب آدم هم هست :)

وقت بحث مذهب پیش میاد، موضوع کاملن شخص به شخص فرق می کنه. حتا این رو هم میتونید ببینید که تعداد افرادی که مذهبی هستن رو به کم شدن هست.

خیلی از روش هایه زندگی در حاله تغییر کردن و مطابق شدن با زندگی روزمره و نیازه روزانه ی هر انسانن.

و تو ایران هم میشه تا هر مرحله ای رفت ولی ازدواج نکرد. و این باز بستگی به خوده فرد داره.

و گفتم زنان بیوه همونقدر حق زندگی دارن که هر زن یا دختره دیگه ای.

به صرف بودن یا نبودنه بکارت افراد طبقه بندی نمیشن.

galexy-A.R

کهکشـــــــان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Bushehr
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

چرا اینقدر بحث قاطی شد؟ اولا که این بحث مازیمون جاش یه تاپیکیه به نام دوستی یا ازدواج، دوستی جایگزین ازدواج، چقدر ازدواج بده، ببرید اونجا تبلیغ کنید ماهم میایم:-"""
دوم که اون بحث خودمون، که طرف با مفهوم ازدواج اشناست و برحسب اتفاق دانشجوهم هست.چرا بحث رفت به سمت پسرا مهم ترن توی ازدواج یا دخترا؟پسرا بهترن یا دخترا مثن:D

کی گفته ازدواج های نسلای قبل موفق بوده؟ امار طلاق های عاطفی رو دارید؟ خیر. کم نبودن افرادی ک از نظر عاطفی از هم جداشدن اما به دلیل رواج خیلی کمتر طلاق، جدانشدند و تحمل کردند. ضمنا قبلتر ها حمایت از طرف خانواده اونقدر نبوده که طرف بگه جدا میشم خونه ی بابام هست. تحمل زندگیش رو ترجیح میداده.

چرا سن ازدواج بالا رفته؟ دلیل زیاده. بهش فکر کنید:
1.قدیم طرف 18 سالش میشد. بهترین حالت درس خونده بود و یه دیپلم که میشد باهاش رفت بانک، اداره و فلان. کار و استقلال و زن و زندگی. بدترین حالتم هیچی. یه زمینی چیزی که همه داشتند. کشاورزی،بنگاه، اقتصاد هم میپذیرفت. الان مشکلات اقتصادی زیاد. 18 سالگی هم هیچی:د
2.طرف 18 سالش20سالش میشه، عاشق میشه.شرایطشونداره. دختره میره ازدواج میکنه. تا سال ها مهر دختره تو دلشه، میگه بیخیال میرم از زندگی لذت میبرم و لذت های موقت؛ به 30و اندی ک رسید و دید سنش بالا رفته و تنهاست و بالاخره پیری، بریم زن بگیریم.
3.حمایت خانواده ها خیلی بالاست. نسلی ک محروم بوده و ازصفرشروع کرده و حالا میگه بذار بچه هام محروم نباشن. حمایت حمایت. طرف خونه ی باباش در بهترین شرایطه و ساپورت کامل، که مثلا برو ازاد هم درس بخون تاتهش باما، خب میگه چرا برم ازدواج و تشکیل یه زندگی و مسئولیت و از صفر وشروع کنم و اینم ک اقتصاد و...
4. توقع بالای خانواده ها. ازدواج شده استرس خرید جهیزیه و مادرشوهرم چیزی نگه و خانواده زنم راضی بشن و عروسی چطور باشه و خلاصه اونقدر استرس که خود پروسه لذتش کمرنگ شده . ک حالا اشاره هم شد.
5. مخصوص تاپیک، مثلا آقا پسر میگه من میخوام ارشد بگیرم دکترا هم بگیرم سرکارم برم حالا تهش وقت شد ازدواج میکنم.الان دست و پاگیر میشه برام نمیتونم موفق شم.موفقیت یعنی پی اچ دی.. دخترخانمم همینطور.یعنی این وسط یکی باشه که از نطر فکری و اخلاقی بهشون بخوره هم بیخیالش میشن فک کنم:-?لابد دیگه.
و...

بره ناقلا جنسیتی نگاه نکن.دخترپسرچیه حرفتو بزن کی میاد بشمره؟ ...اها خیلیا:))اره عواقب داره.
خواهر من از خودت مایه بذار=))
منم تئوری بحث میکنم.برای زندگی شخصیم نیست حرفام الزاما.

پ ن:اگه به مشاهدات منه که سن ازدواج بالا نیست. هرچی ادم میبینم دارن تند تند ازدواج میکنند:))این هفتادیا زرنگند جدی:))یکم شجاعت و جسارت میخواد.

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از مازیمون :
وقت بحث مذهب پیش میاد، موضوع کاملن شخص به شخص فرق می کنه. حتا این رو هم میتونید ببینید که تعداد افرادی که مذهبی هستن رو به کم شدن هست.
خیلی از روش هایه زندگی در حاله تغییر کردن و مطابق شدن با زندگی روزمره و نیازه روزانه ی هر انسانن.
و تو ایران هم میشه تا هر مرحله ای رفت ولی ازدواج نکرد. و این باز بستگی به خوده فرد داره.
و گفتم زنان بیوه همونقدر حق زندگی دارن که هر زن یا دختره دیگه ای.
به صرف بودن یا نبودنه بکارت افراد طبقه بندی نمیشن.

اگه تعداد افراد مذهبی تو یه دوره ی تاریخی رو به کم شدنه دلیلش این نیست که اون مذهب جوابگوی نیاز های روزانه انسان نیست :rolleyes:
من قصد طبقه بندی آدم ها رو ندارم ، چیزی که هستش آدم همسر آینده اش باید اعتقاد هاش نزدیک به خودش باشه
یعنی دین یکسان داشته باشند ، حالا بالا پایین داره میزان پایبندیشون طبیعتا ، بهتره تو یه سطح باشند .

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

از بحث اصلی دور نشید بچه ها.

این معیارهای اخلاقی رو بازتر توضیح میدید؟ مثلا دختر از پسر از نظر اخلاقی چه انتظاری داره؟ پسر از دختر چه انتظاری داره؟

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از میم ح میم دال :

این معیارهای اخلاقی رو بازتر توضیح میدید؟ مثلا دختر از پسر از نظر اخلاقی چه انتظاری داره؟ پسر از دختر چه انتظاری داره؟
شما صرفا سوال طرح میکنی و میری ها :))

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

من نقش هدایت کننده رو دارم :D

هدایت که فقط با سوال پرسیدن نیست :-"
می تونی با بیان دیدگاه های شخصی هم هدایت کنی :P :P :P

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

هدایت که فقط با سوال پرسیدن نیست :-"
می تونی با بیان دیدگاه های شخصی هم هدایت کنی :P :P :P
والا :))
الان من حس میکنم آبروم شدیدا در خطره :))
اخه این بحثا چیه X_X
ما اصن از این حرفا بلدیم مگه ;))

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

بیخیال بابا راحت باشید:))

به نقل از بره ناقلا :
من تو دوستای دانشگاهم تقریبا همه دویتام خواستگارای با شرایط مالی خوب رو داشتن ولی خیلی ها هنوز مجردن، چون اخلاق طرف رو نپسندیدن،
خب مثلا چجوری بوده طرف که نپسندیدن؟

sadafak

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

من نرسیدم همه‌ی بحث رو بخونم ولی اکثرش رو دنبال کردم...
اول بگم که آقای جهانگیری که میگین هرکسی باید متناسب با شرایط خودش دنبال همسر آینده‌ش باشه کاملاً درسته اما اینکه میگید این انتظار که طرف مقابل بیس مالی و حالا قیافه‌ای و خانوادگی و تحصیلاتی خوبی داشته باشه و اخلاقش مورد پسند ما باشه انتظار زیادیه بنظرم این حرفتون اصلاً درست نیس...درسته سن ازدواج رفته بالا ولی این ربطی به ایده‌آل گرایی نداره...شاید یه دختر متوسط (از هر نظر) نیاز باشه که سطح انتظارات خودش رو بیاره پایین و واقع‌بینانه‌تر عمل کنه به قولی ولی یه دختر مناسب(و نه ایده‌آل حتی) همیشه خواستگارای خاص خودش رو داره تحت هر شرایطی و درواقع عاملی که باعث دیر شدن ازدواج میشه در این مواقع مربوط به دختره و نه پسر...مسئله این نیست که پسرا پا پیش نمیزارن مسئله اینه که همون‌طور که خودتون گفتید انتظارات دخترا رفته بالا...چیزایی که معصومه اشاره کرد انتظارات زیادی نبود اما انتظارایی که دخترا الان دارن(خودم حتی) شاید واقعاً زیاد باشه...
بعدم اینکه میگید انتظار خونه و ماشین و... مستقل یچیز رو بگم.یه پسر چه خانواده‌ی پولداری داشته باشه چه متوسط و چه ضعیف از لحاظ مالی تو سن 23-4 سالگی خودش معمولاً نمیتونه درآمد خیلی خوبی داشته باشه در حد تامین خونه و ماشین و... بصورت ایده‌آل مخصوصاً اینکه 2 سال هم باید بره سربازی قبل از ازدواج که خب تو اون بازه‌ی زمانی نمیتونه درآمد ثابت داشته باشه :-" .حالا شما دختری رو در نظر بگیرین از یه خانواده‌ای با وضع مالی نسبتاً خوب که پسری با شرایط خانوادگی مشابه میاد خواستگاریش،قطعاً این دختر از طرف مقابلش انتظار ماشین و خونه و مراسم و...در حد خودش داره و قطعاً میدونه که یه پسر درآمد مستقل‌ش درین حد نیس انتظار اون دختر هم برمیگرده به خانواده‌ی پسره.ینی تامین اینجور موارد رو تو اوایل زندگی وظیفه‌ی خانواده پسر میدونه همون‌طور که تهیه جهاز و اینا( :D) با درآمد مستقل خود دختر نیست معمولاً بلکه برعهده‌ی خانواده‌ی دختر هست...البته الانم خانواده‌ها به نسبت قدیم خیلی بیشتر همکاری میکنن تو این موارد....

بنظرم این واقعاً به خود دختر یا پسر بستگی داره ولی خب یچیزایی هست...بعضی وقتا طرف مقابلت یسری بدی‌هایی داره که دیگه توش شکل گرفته مثلا مغروره یا بددهنه یا خیلی از خود راضی‌ه و دختر هم به همین دلیل جواب رد میده بعضی وقتا هم یه پسری تصمیم به ازدواج میگیره ولی هنوز اونقدری که باید درک درستی ازین مسئله نداره و به بلوغ عقلی لازم نرسیده...بازم ممکنه جواب دختره منفی باشه...بعد انتظارات دخترا خیــلی متفاوته با پسرا.پسرا چه مذهبی باشن چه نه بنظر من یه ضمیر ناخودآگاه سنتی دارن توی کشور ما بدلیل مسائل فرهنگی(اکثریتشون) ولی دخترا کمتر اینجورین...مثلا درمورد "همسر آینده" اغلب پسرا خیلی حساسن که مثلا طرف مقابل‌شون سنگین باشه و خیلی چیزا رو رعایت کنه و علاوه بر این خیلیاشون با گذشته‌ی طرف مقابل هم کاملاً کار دارن ینی براشون مهم هست که مثلاً در گذشته دختره با کس دیگه‌ای دوست نباشه یا از کس دیگه‌ای خوشش نیومده باشه حتی(البته میگم اکثراً؛همه اینجوری نیستن) ولی دخترا اون دو تا موضوع اصلی معمولاً براشون مهمه ولی خیلیا با مورد سوم ینی گذشته‌ی طرف کار چندانی ندارن با اینکه خیلی حساس‌ترن شاید...ولی ی قضیه‌ی کلی هم که هست طبیعتاً هر فردی از طرف مقابلش حداقل به اندازه‌ی خودش انتظار داره...ینی اگه خودش چیزی رو رعایت میکنه دوس داره طرف مقابلش هم اون موارد رو رعایت کنه...

Lotfi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان- 92
شهر
قم
مدال المپیاد
يادمه روزگاري شيميايي شدم در حد 6 فصل مورتيمر فقط!
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی قم
رشته دانشگاه
پزشکی

من از شما می پرسم: دانشجوی پزشکی؟؟ ازدواج؟!
معمولا از بچه های مهندسی اینطور شنیدم که تا ترم دو و سه، یکی دو مورد ابراز علاقه! داریم...ما مورد داشتیم 3، 4 سال دوستمو میخواسته... دوستم هم حدس زده بوده... بعد توی دوران اینترنی ازدواج میکنند.(هر دوشون مذهبی بودن. دوستی در کار نبوده)
که البته خیلی باعث آسیبه. مثلا دوست من ذهنش درگیر بود همش :D فکر کنم اگه زودتر پسره میومد جلو، حل میشد مساله... چون پدرومادر جفتشون در حد پشتیبانی بچه هاشون بودن...
توی خانواده مون هم زیاد ازدواج دانشجویی داشتیم که الحمدلله همشون موفق بوده و اینا رو که میبینم، به نظرم چیز خوبیه
جالبه که همشون هم با شرایط نه چندان خوب مالی شروع کردن و در جریانشون هستم.
به نظرم یادآوری این نمونه ها، باعث افزایش انگیزه و امید میشه. چیزی که دانشجوهای پزشکی عمدتا ندارن :-[
و اما
جدا از بحث تمکن مالی و ... به نظرم پسری که توی سن کم اقدام به ازدواج میکنه یا خیلی شوته یا خیلی اعتماد به نفس و جرئت داره... برای دخترا، قابل اتکا بودن همسر آینده شون خیلی مهمه :>
برای شخص خودم، وضعیت مالی اصلا مهم نیست... چون دیدم بارها و بارها مواردی که بعدا ادرست شده. ولی اکثر دوستام واقعا براشون مهمه که اول زندگی، چه طور میگردن یا چطور زندگی میکنند و دیگران راجع به وضعیتشون چه فکری می کنند

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

وضعیت مالی مهمه نمیشه بی هیچ پشتبانه مالی وارد زندگی شد که! یعنی حدااقل باید بدونی یه مبلغ فیکسی رو داری!

ما با اون موردی که شما مثال زدی مشکل دارم این که گفتی مذهبی بودن و دوستی نبوده اینا همدگیرو میخواستن نباید باهم آشنا میشدن؟؟ همین جوری یه راست رفتن ازدواج کردن؟!!

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

من الان نشستم منطقی فکر کردم (<
توی این تاپیک بسیار شعار دادم.
عملا باید فرد مقابل از نظر من از جهت مالی واقعا اکی باشه و توانایی اش از خودم کم تر نباشه.

بالا