• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره روان‌شناسی

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ : مشاوره روان‌شناسی

به نقل از موازی :
کسی میدونه چطوری میشه تاثیرپذیری از اطرافیان رو به حداقل رسوند؟
دست خودم نیست ولی هرکس هر پیشنهادی بده خواسته یا ناخواسته امتحانش میکنم ولی 90%نتیجه بد میگیرم.مثلا با وجود اینکه اوایل از غذای دانشگاه و خوابگاه راضی بودم بسکه هم اتاقیام غر زدن و شکایت کردن از همه چیز ،منم ناراضی شدم.به حدی که یک ماه آخر حتی یکبار هم نرفتم سراغ غذای دانشگاه و فقط خودم غذا میپختم.این یه مثال بود. گاهی میتونم باهاش مقابله کنم و دیگه اون رو انجام ندم ولی گاهی هم این عمل مدت ها باهام میمونه.الان هم مطمئنم نمیتونم به غذای دانشگاه لب بزنم با وجود اینکه میدونم اونقدرا هم که میگن بد نیست. :|
تفسیر روان شناسانه شو نمیدونم ولی عامه بهش میگن دهن بین بودن.
اصلا خاصیت خوبی نیست، منم مبتلا هستم تا حدودی و باید تلاش کنی هر چند روز یک بار وقتی تنهایی به کارهات فکر کنی
کارهایی که فکر میکنی واقعا بد و اشتباهه رو تو خلوت خودت تصمیم بگیری کار درست رو انجام بدی
تغییرها همیشه منفی نیستن ولی تغییرات ادم موقع همرنگ جماعت شدن معمولا چیزی که خود ادم دوست داره هم نیست.

البته یه مشکل بزرگی پیش میاد این که من مدل رفتارم با مردم هر چند وقت یه بار ریست میشه :D چون میشینم فکر میکنم و فولان،،،بعد مردم فکر میکنن چون ازشون دور بودم باهاشون سرد شدم، نمیدونن که نشستم منطقی فکر کردم که روابطمو کم کنم با قصد دارم تلاش کنم روابطم در چهارچوب مورد نظر شخص خودم قرار بگیره، بعد اطرافیان محترم به شدت همت میگمارند یخ منو باز کنن و این اثرات دوری رو از بین ببرند

paml

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
اهواز
دانشگاه
شهیدبهشتی

چجوري بايد عادتمون رو تغيير بديم و 1 عادت خوب جايگزين كنيم؟؟؟

иιℓσσ

Niloo
نام مرکز سمپاد
farzanegan amin1
شهر
esfahan
سال فارغ التحصیلی
1397

خیلی برام اتفاق میوفته ک وقتی یه صحنه ای رو میبینم حس میکنم این صحنه رو قبلا هم دیدم !خیلی برام اشناعه مثلا!قبلا ها خیلی کم بود ولی الان خیلی زیاد شده !داره دیوونم میکنه!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97

من یه مدته از همه چی زده میشم! :-" قبلن به یه چیزی معتاد میشدم و برای مدت طولانی انجام میدادم ولی الان یه مدته هر چیو یک مدت کوتاه که انجام میدم ازش خسته میشم و میرم دنبال یه چیز دیگه! الان این عادیه؟ خیلی مشکل بزرگیه خیلی سخت چیزی پیدا میشه که سرگرمم کنه! چیکار باید بکنم؟ :|

moOn:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ارومیه

به نقل از Jok3R :| :
چجوري بايد عادتمون رو تغيير بديم و 1 عادت خوب جايگزين كنيم؟؟؟
اول:رفتاری که تصمیم داری بهش عادت کنی باید از فضایِ رقابتی دور باشه. به جایِ اینکه بگی من هرروز بیشتر از دوستم درس یا کتاب میخونم، بهتره بگی تصمیم دارم از این به بعد بیشتر مطالعه کنم.
دوم:باید بتونی حداقل روزی یک ساعت براش تایم بذاری.انتظار نابجائیه که روزی فقط 15 دقیقه ورزش کنی و بخوای که ورزش روزانه برات تبدیل به عادت بشه.
سوم:نباید برنامه یِ سنگینی باشه و بهت فشار وارد کنه.چه از لحاظ فیزیکی و چه روحی. مسلمن آدم ها به چیزی عادت میکنن که موقع انجامش بهشون سخت نمیگذره! شبکه هایِ اجتماعی،گوشیِ موبایل،مواد مخدر و ... هیچ کدوم سخت نیستن!
چهارم:باید بتونی به تنهایی انجامش بدی. مثلن عادت به مطالعه یِ گروهی به ندرت موفقیت آمیز میشه. چون هردفعه یه نفر بهونه میاره،یا یکی نمیتونه خودشو با جمع هماهنگ کنه و... اما اگه فقط خودت درگیر برنامه یِ عادت باشه، راحت تره از لحاظِ تداوم و استمرار.
پنجم:اگر حس کنی که به تدریج توانایی ت تو زمینه ای که میخوای بهش عادت کنی بهتر میشه،مسلمن انگیزه یِ بیشتری پیدا میکنی واسه ادامه.

جهتِ مطالعه یِ بیشتر هم کتابِ "اعتیادِ مثبت" اثر ویلیام گلاسر.
موفق باشی :)

paml

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
اهواز
دانشگاه
شهیدبهشتی

آقا/خانوم من يه مشكل بدي دارم ...

مثلا همين امروز ساعت 7:30 دقيقه خيلي خوشحال بودم از زندگي

ساعت 7:31 حالم از خودم به خاطر كاري كه با يه نفر كردم به هم خورد :|

7:32 با موضوع كنار اومدم عادي شدم :|

يعني ناگهان تغيير حس ميدم......

چي كار كنم؟؟؟ مشكلم چيه؟؟؟؟

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

به نقل از ♥niloo♥ :
خیلی برام اتفاق میوفته ک وقتی یه صحنه ای رو میبینم حس میکنم این صحنه رو قبلا هم دیدم !خیلی برام اشناعه مثلا!قبلا ها خیلی کم بود ولی الان خیلی زیاد شده !داره دیوونم میکنه!
این رو بگید آقا، منم شدید دچارش شدم، حتی یه سری پستا توی همین سمپادیا رو هم میبینم فکر میکنم قبلا خوندم، پست ح.ب نه ها ک بگیم کپیه، پستایی که احتمال کپی بودن ندارن حتی! یا مثلا موقع چَت کردن هم پیش میاد که حس میکنم این حرفا قبلا زده شده یه بار.

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

من یه مدته هر چی ب ذهنم میرسه همون اتفاق میفته :-"
مثلن میگم الان فلان حرفو به فلانی گفتم لابد اون حرف ایکس رو میزنه بعد همون حرفو دقیقن میزنه :-"

صد بار اتفاق افتاده تو این سه چهار ماه .

حس ششمه یعنی ؟ :-" :D

eng.um.mahdie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Farzanegan3
شهر
Mashhad
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از ایلیا :
این رو بگید آقا، منم شدید دچارش شدم، حتی یه سری پستا توی همین سمپادیا رو هم میبینم فکر میکنم قبلا خوندم، پست ح.ب نه ها ک بگیم کپیه، پستایی که احتمال کپی بودن ندارن حتی! یا مثلا موقع چَت کردن هم پیش میاد که حس میکنم این حرفا قبلا زده شده یه بار.
این که ما احساس میکنیم بعضی صحنه ها برامون آشناس یا قبلا تجربش کردیم مربوط میشه به زندگی که قبلا تو عالم برزخ داشتیم ینی ما یه زمانی قبلا زندگی کردیم و سرنوشتمون رو انتخاب کردیم و اینا که بحثش زیاد و تخصصیه.
*ولی اینکه تو چت حرفا تکراریه خب شاید مثلا با طرف حرف ندارین دیگه بزنین تکراری حرف میزنین و پست های ح.ب هم خب شاید چون بعضی افراد و پستاشون معمولا رو یه مطلب مانور میدن و اینا و خب اگه 10 تا پست دلتنگی وجود داشته باشه شاید 4تاش شبیه هم باشه،البته شایدم واقعا دوبار میخونیدشون! در هر صورت این موضوعی که میگید با قبل از * ارتباطی نداره...

eng.um.mahdie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Farzanegan3
شهر
Mashhad
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از sadlove :
من یه مدته هر چی ب ذهنم میرسه همون اتفاق میفته :-"
مثلن میگم الان فلان حرفو به فلانی گفتم لابد اون حرف ایکس رو میزنه بعد همون حرفو دقیقن میزنه :-"

صد بار اتفاق افتاده تو این سه چهار ماه .

حس ششمه یعنی ؟ :-" :D
اینکه یه سری اتفاقاتی که فکر میکنید براتون بیفته شاید دلیلش تلقینه و قانونی که "به هرچی فکر کنی اتفاق میفته" ولی خب اینکه میتونید ادامه ی یه مکالمه رو حدس بزنید جدا از حس ششم که زیاد چیزی دربارش نمیدونم! مربوط میشه به شناخت شما از طرف مقابلتون و اینکه شاید اونقدر اون رو میشناسید که میتونید حدس بزنید جوابش چیه،گاهی هم حرفی میزنید که جواب ثابتی داره و شاید هرکسی باشه جدا از شناختتون، همون جواب رو بده.

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

گفتم پستای غیر ح.ب :د توی چت هم بوده که مثلا اولین بارم بوده با طرف چت میکردم پیش اومده! یا اگرم اینجوری نبوده، به طرف گفتم گفته نه! بار اولیه اینو بهت میگم یا این حرف رو میزنیم.
ممنون در کل.

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

این فکر تو یه لحظه میاد سراغم ک عکس العمل و نتیجه نهایی این میشه . در حد تلقین نیست .

همیشه هم حرف نیست خب گاهی اتفاقه . حرف یه نمونش بود صرفن .

مثلن شده این فک ک یه اتفاق بد برای یکی میفته (یه شخص خاص ) و افتاده تو همون لحظه و من بعد فهمیدم :/

eng.um.mahdie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Farzanegan3
شهر
Mashhad
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از ایلیا :
گفتم پستای غیر ح.ب :د توی چت هم بوده که مثلا اولین بارم بوده با طرف چت میکردم پیش اومده! یا اگرم اینجوری نبوده، به طرف گفتم گفته نه! بار اولیه اینو بهت میگم یا این حرف رو میزنیم.
ممنون در کل.
و این:
چرا بعضي از اتفاقات را فكر ميكنيم قبلا ديديم؟
دژاوويك واژه فرانسوي به معني از پيش ديده شده است.دژاوو عبارت است از احساسي كه گويي شما صحنه، فرد يا شيئي را قبلا ديده و تجربه كرده ايد.تقريبا 70 درصد حداقل يكبار در طول عمر خود چنين پديده اي را تجربه كرده اند.حالت دژاوو معمولا بين ده تا سي ثانيه طول ميكشد و بيش از 40 نظريه در رابطه با چگونگي شكل گيري اين پديده منتشر شده است.دژاوو به دودسته تقسيم ميشود:يكي دواژووي تداعي گر كه در افراد سالم روي ميدهد.اين حالت هنگامي كه شما چيزي ميبينيد، ميشنويد يا ميبوييد، احساسي در شما پديد مي آورد كه چيز هايي را كه پيشتر ديده ايد، شنيده ايد يا بوييده ايد باي شما تداعي ميكند.اين نوع دژاوو يك تجربه مبني بر حافظه است و مراكز حافظه در مغز مسئول پيدايش آن هستند.نوع ديگر دژاوو بيولوژيكي است كه در افراد مبتلا به صرع لوب گيجگاهيي روي ميدهد.اين بيماران معمولا درست پيش از تشنج، دژاوو را تجربه ميكنند.فردي كه دژاوو بيولوژيكي را تجربه ميكند، به واقع باور دارد كه اين شرايط را عينا در قبل تجربه كرده است و يك احساس فوري كه سريعا ناپديد شود نيست.دژاوو در اختلالات رواني مثل اظطراب، افسردگيي، اختلالات گسستگي و اسكيزوفرنيا نيز مشاهده ميشود.بعضي نيز عكس اين قضيه را قبول دارند.يعني هرچه فرد آرام تر و آسوده خاطر تر باشد، احتمال اينكه دژاوو را تجربه كند بيشتر است.

eng.um.mahdie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Farzanegan3
شهر
Mashhad
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از sadlove :
این فکر تو یه لحظه میاد سراغم ک عکس العمل و نتیجه نهایی این میشه . در حد تلقین نیست .

همیشه هم حرف نیست خب گاهی اتفاقه . حرف یه نمونش بود صرفن .

مثلن شده این فک ک یه اتفاق بد برای یکی میفته (یه شخص خاص ) و افتاده تو همون لحظه و من بعد فهمیدم :/
این شاید مربوط به نیروی خاصی باشه که چشمای شما داره؛ میدونید که "شور بودن چشم" واقعا وجود داره و نمیخوام بگم خوبه یا بد اما عده ای این نیرو رو تو چشمشون دارن...
شده تا حالا مثلا بگی چه بچه ی نازی و بچه هه همونجا بخوره زمین؟ یا حادثه ای شبیه به این؟ :-?

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از eng.um.mahdie :
این شاید مربوط به نیروی خاصی باشه که چشمای شما داره؛ میدونید که "شور بودن چشم" واقعا وجود داره و نمیخوام بگم خوبه یا بد اما عده ای این نیرو رو تو چشمشون دارن...
شده تا حالا مثلا بگی چه بچه ی نازی و بچه هه همونجا بخوره زمین؟ یا حادثه ای شبیه به این؟ :-?

نه :-?

خب زخم چشم دورا دور هم مگه میشه ؟ ندیده :-?

× پست متوالی نده .

eng.um.mahdie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Farzanegan3
شهر
Mashhad
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از sadlove :
خب زخم چشم دورا دور هم مگه میشه ؟ ندیده :-?
بله میشه...
و این دوتا رو بخون:
به طور کلی از نظر عقلی چشم زدن امر محالی نیست، چه اینکه بسیاری از دانشمندان امروز معتقدند در بعضی از چشم‌ها نیروی مغناطیسی خاصی نهفته شده که کارایی زیادی دارد، حتی با تمرین و ممارست می‌توان آن را پرورش داد، خواب مغناطیسی از طریق همین نیروی مغناطیسی چشم‌ها است.

بسیاری نقل می‌کنند که خود افرادی را دیده‌اند که دارای این نیروی مرموز چشم بوده‌اند، و افراد یا حیوانات یا اشیایی را از طریق چشم زدن از کار انداخته‌اند. لذا نه تنها نباید اصراری در انکار این امور داشت بلکه باید امکان وجود آن را از نظر عقل و علم پذیرفت.
و
حس ششم (به انگلیسی: sixth sense) یا درک ماواری طبیعه (به انگلیسی: Extrasensory perception) که فرد به کمک حسی که وابسته به هیچ یک از حواس پنجگانه فیزیکی نیست و از طریق ذهن دریافت اطلاعات داشته باشد
اگه میخوای بدونی حس ششمت در چه حده کلیک کن :D

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

چشم زخم اصلن تو قرانه :د

ولی خب تا اونجا ک من میدونم اینجوریه ک مثلن من یکیو ببینم خوشم بیاد تعریف و تمجیدش کنم یه اتفاقی براش میفته :د

نه اینکه یه حس بد داشته باشم ک مثلن مامانم الان حس بدی براش داره میفته ناراحته و اون اتفاق هم رخ بده .

:-?

eng.um.mahdie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Farzanegan3
شهر
Mashhad
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از sadlove :
چشم زخم اصلن تو قرانه :د

ولی خب تا اونجا ک من میدونم اینجوریه ک مثلن من یکیو ببینم خوشم بیاد تعریف و تمجیدش کنم یه اتفاقی براش میفته :د

نه اینکه یه حس بد داشته باشم ک مثلن مامانم الان حس بدی براش داره میفته ناراحته و اون اتفاق هم رخ بده .

:-?
بله تو قرآنه!

بحث نیروی چشمی فراتر از اینه؛ اصلا یه سری انرژی های مثبت و منفی تو چشم آدما هست... من یه مدت که دربارش میخوندم تو کتابا توصیه شده بود به چشم همه ی آدما خیره نشید چون انرژی های منفی بدون اینکه شما بخواید بهتون منتقل میشه و خب همیشه منفی نیست این صرفا یه انرژیه که میتونه در جهت مثبت و منفی ازش استفاده بشه.
بعد اینکه نه تنها چشم این انرژی رو داره که از طریق ذهن هم منتقل میشه و اگه دلیل احساساتی که میگی تو شما این باشه خب اینجوریه که به موضوعی فکر کنی و واقعا اتفاق بیفته، ولی اگه واقعا این انرژی در شما باشه با تست های روانشناسی مشخص میشه وجودش.
اگه حس میکنی واقعا این حس درت شدیده بهتره به روانشناس مراجعه کنی و به نیرویی که داری جهت بدی و مثبت ازش استفاده کنی؛ که خیلی باحال میشه اونجوری!!

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

میشه اون تست رو پیدا کنی انلاین اگه هست ؟ :-"

مثلن چیکارا میشه کرد با این انرژی ؟ میشه استفاده کنم زندگی یکیو تباه کنم ؟ (< :D :-"

اون تستی ک بالا گفتی هم برا حس ششم یه خلاصشو بگو چطوریه من حوصلم نمیشه بخونم :D

eng.um.mahdie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Farzanegan3
شهر
Mashhad
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از sadlove :
میشه اون تست رو پیدا کنی انلاین اگه هست ؟ :-"

مثلن چیکارا میشه کرد با این انرژی ؟ میشه استفاده کنم زندگی یکیو تباه کنم ؟ (< :D :-"

اون تستی ک بالا گفتی هم برا حس ششم یه خلاصشو بگو چطوریه من حوصلم نمیشه بخونم :D
این صرفا یه تستی هسته که وجود داره و به هیچ وجه هم معتبر نیست،اگه میخوای نتیجه تستت معتبر باشه باید تو مراکز مشاوره ای بری (گرون هم هست احتمالا!)
اگه مشخص شد این نیرو رو داری یه ندا به من بده سفارش بدم یکیو کن فیکون کنی!! =P~

بالا