• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اوّل دبیرستان

چه معدلی رو پیشبینی میکنید برای ترم دوم؟

• 20

رای‌ها: 8 16.7%
  • 19.90 تا 20

رای‌ها: 8 16.7%
  • 19.70 تا 19.50

رای‌ها: 10 20.8%
  • 19 تا 19.50

رای‌ها: 10 20.8%
  • 18 تا 19

رای‌ها: 6 12.5%
  • 17 تا 18

رای‌ها: 2 4.2%
  • زیر 17

رای‌ها: 4 8.3%

• رای‌دهندگان
    48
وضعیت
موضوع بسته شده است.

arezoo.s

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
فقط نه فصل مورتیمر خوندم......
پاسخ : اوّل دبیرستان

به نقل از Farzin2x :
یه دوست عزیزی بیاد مسائل زیر رو حل کنه.ثواب داره :D :D :D
1-برای اینکه حساسیت یک دماسنج جیوه ای بالاتر باشد،بهتر است مخزن جیوه...................ولوله ی متصل به مخزن.............انتخاب شود.
**باید بگید کوچیک تر،بزرگتر و باریکتر و گشادتر
+
چراشم بگید لفطاً

2-یک سماور برقی در هر ثانیه 1.5 کیلوژول انرژی الکتریکی را به گرما تبدیل می کند.این سماور در مدت 10 دقیقه دمای 3.5 کیلوگرم آب را از 30 درجه ی سانتی گراد به 80 درجه ی سانتی گراد می رساند.در این مدت چند کیلوژول انرژی گرمایی تلف شده است؟

3-نمودار بار الکتریکی عبوری از مقطع یک مقاومت بر حسب زمان،مطابق شکل زیر است.جریان عبوری از مقط این مقاومت در کدام لحظه بیشتر است؟
شکل
1)0 2)t1
3)t2
4)t3

4-نمودار جریان عبوری از مقط یک سیم بر حسب زمان مطابق شکل است.در 10 ثانیه اول،چند آمپر ساعت الکتریسیته از مقطع این سیم عبور می کند؟
شکل
1-لوله متصل به مخزن باید باریک باشه تا راحت تر تبادل گرما کنه

2-انرژی تولیدی =1500*60*10=900000 j

انرژی مورد نیاژ= 3.5*200*50=53500j

انرژی اتلافی = 846/5=53/5-900

3-t1 چون نسبت بین زمان و شدت جریان معکوسه...پس هرچی زمان بیشتر بگذره جریان کم تره وهرچی شدت بیشتره زمان کم تره!

4-اصلا مطمئن نیستم....ولی اول 20 ثانیه رو به ساعت تبدیل میکنیم که میشه 1 و بهدش ضربدر فاصله 20 و12 میکنیم که جواب آخر
ـــــــ
180

میشه 2 روی 45...که مطمئنا نمیتونه درست باشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! X_X X_X X_X

sadafak

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Farzin2x :
یه دوست عزیزی بیاد مسائل زیر رو حل کنه.ثواب داره :D :D :D
1-برای اینکه حساسیت یک دماسنج جیوه ای بالاتر باشد،بهتر است مخزن جیوه...................ولوله ی متصل به مخزن.............انتخاب شود.
**باید بگید کوچیک تر،بزرگتر و باریکتر و گشادتر
+
چراشم بگید لفطاً

2-یک سماور برقی در هر ثانیه 1.5 کیلوژول انرژی الکتریکی را به گرما تبدیل می کند.این سماور در مدت 10 دقیقه دمای 3.5 کیلوگرم آب را از 30 درجه ی سانتی گراد به 80 درجه ی سانتی گراد می رساند.در این مدت چند کیلوژول انرژی گرمایی تلف شده است؟

3-نمودار بار الکتریکی عبوری از مقطع یک مقاومت بر حسب زمان،مطابق شکل زیر است.جریان عبوری از مقط این مقاومت در کدام لحظه بیشتر است؟
شکل
1)0 2)t1
3)t2
4)t3

4-نمودار جریان عبوری از مقط یک سیم بر حسب زمان مطابق شکل است.در 10 ثانیه اول،چند آمپر ساعت الکتریسیته از مقطع این سیم عبور می کند؟
شکل
1.بنظر من مخزن باید بزرگتر باشه و لوله‌ی متصل به مخزن هم باید باریک‌تر باشه.چیزی که ما به عنوان حساسیت در نظر میگیریم اینه ک با تغییر دمای کم جیوه سریع‌تر بره بالا دیگه.درسته؟حالا بالا رفتن جیوه در اثر افزایش حجمش‌ه.افزایش حجم که هست V2-V1.طبق فرمول هم داریم v2=v1*α∆θ.پس اختلاف این دو تا هم اگه از V1 فاکتور بگیریم میشه v1*(1-α∆θ) پس میفهمیم هرچقدر V1 بیشتر باشه اختلاف این دو تا ینی افزایش حجم مایع‌مون هم بیشتر و محسوس‌تر میشه.پس مخرن باید جیوه‌ی بیشتری رو تو خودش جا بده و بزرگ‌تر باشه.راجب قطر لوله هم میدونیم که افزایش حجم=سطح*افزایش ازتفاع.هرجقدر استوانه‌ی لوله‌مون شعاع قاعده و درنتیجه سطحش بیشتر باشه به ازای افزایش حجم برابر افزایش ارتفاع کمتر میشه ینی دقت دماسنج میاد پایین پس شعاع لوله تا جایی ک ممکنه باید کوچیک باشه و لوله باریک باشه.
سوال 2 رو که انیس گقت.راهش همونه.
3.جریان میشه q/t ینی تو نموداری که داده شیب هر نفطه(خط مماس) میشه جریان لحظه‌ای.اگه از t1 , t2 , t3 خط مماس بکشیم شیب خط مماس t3 از همه بیشتره ینی q/t یا همون جریانش بیشتره.
4.ببین احتمالا شما نخوندین ولی ازونجایی ک شما مطالب بالاتر از اول گزاشتی قبلا شاید بدونی اینو :-" آمپر ساعت ینی A.T دیگه.درسته؟تو هر نموداری سطح زیر نمودار به ما کمیتی رو از جنس حاصلضرب محورهای مختصات(تو این نمودار I و t) میده.پس اینجا مساحت زیر نمودارت ینی همون مساحت ذوزنقه بهت آمپر ساعت رو میده.شکلای ساده‌ترش بیشتر قابل فهمه مثلا اگه تو این نمودار برای I به شما مقدار ثابت(خط صاف) میداد میومدی اون مقدار ثابت رو ضرب در زمان میکردی برای حل مسئله دیگه.درسته؟درواقع مساحت مستطیلی رو که زیر نمودار ایجاد شده بود حساب میکردی.اینجا چون مقدار I متفاوته باید یا میانگین رو بدست بیاری ضربدر زمان کنی یا طبق همونی ک بهت گفتم مساحت زیر نمودار که اینجا میشه 32*10=320

l.brisc

کاربر نیمه‌حرفه‌ای

به احترام تاپیک بی مودیر سوم قبلی خودمون که فاط پارسال این موقع ها زدش ، یک دقیقه سکوت می کنیم و میریم که آزمونو بدیم ؛)
برای بار سوم میپرسم ، نگفتن معدل امسال نوزده و چند صدم به بالا خوبه ؟ بعد این که تو کلاستون چن تا بیست داشتین ؟ بعدم اینکه نوزده و هفتادو پنج آ بیس نشد ؟
بعد بهتون گفتن نفر یک تا سه هر مدرسه ای تو این ازمونه واسش تقدیر نامه معتبر سمپاد و اینا میاد ؟
هر کی اول تا سوم شد تقدیر نامشو بزاره اینجا ما عم ببینیم ؛)
تازه، نظر سنجی تون هیچکدام و همه موارد نداره :-"

• لایک
امتیازات: :)

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

یاد تاپیکه بخیر :>
بما گفتن دو نفر اخر هرکلاس اخراج میشن, چیزه, معدل منظورمه نه آزمون :-" هفتادو پنجارو معلما رتد کردن خودشون, بعدم اینکه بیستای پارسال امسال امیدی ب بالای ۱۹.۵ هم ندارن

Moshk

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1397

خیلی امتحان مضخرفی بود شخصا ورقم قهوه ای شده بود دیده نمیشد سوالا :|

☺☺☺☺☺

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
قم

با دبیر ادبیات خوشحالی که ماداریم وهیچ وقت نمیپرسه ومتقابلا ماهم نمیخونیم حتی برای ترم همینکه ادبیات تستاشو منفی نزده باشم صللللللللللللوات

Farzin2x

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی3کرج
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

افتضاح بود.
سر فیزیکش با بچه ها تو کلاس دعوا کردیم.چرا سوالاش اینقدر ایهام داشت.اون سطج شیب داره تو خلا بود یا زمین؟
اون یکی سطح شیب داره هم گفته اصطکاک هم سرعت ثابت.
اون سوالا گرما منظورش از مجموع یعنی دوتا جسمو بهم بچسبونی یا ترکیب کنی یا قاطی کنی؟
همه ی فیزیکش دو وجهی بود سوالاش :| :| :| :| :| :| :| :|

• لایک
امتیازات: Arina

sadafak

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

دقترچه‌ی سوال رو دادن بهتون؟کدوم درسش سخت‌تر بود بنظرتون؟

صبا شفق

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 2
شهر
تهران

وقت آزمون کم نبود ؟ من درست نرسیدم ادبیات و فیزیک بزنم ریاضیش گفتن بهتون یه سوالش غلطه ؟ به ما دفترچه دادن

Miraneh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
97

صفحه اول ریاضی رو که تمام کردم، دستام به حالت فلج دراومدن،دیگه نمیتونستم چیزی بنویسم.
عمومیاش رو خوب دادم و ازین جور چیزا، ؛؛) فیزیکش رو هم فقط سریع گذشتم از روش، ولی سر ریاضی، دیگه خسته شده بودم.
فیزیکش خیلی یجوری بود،خوشم نیومد از سوالاش :/
بنظرم بیشتر از بقیه گیج میکرد.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
پزشکی

ریاضیش خیلی خوب بود
ولی فیزیکش سوالاش یه جوری زده بود
تو کلاس ما که همه از فیزیک ناراضی بودن
ادبیات و اجتماعی هم خیلی راحت بود

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام

نگید وقت آزموت کم بود که سرمو می‎کوبم تو دیوار. :| بابا کجاش کم بود؟ بنده به شخصه یه ربع نشسته بودم تا برگه ها رو بگیرن!!! :|
خداوکیلی امسال خیلی آسون و باحال بود. من پارسال برگه پاسخ‎نامه ام تقریباً سفید بود، اونایی که زده بودم هم تقلّب بود. :| ولی امسال همه رو فوری جواب دادم؛ در صورتی که فکرشم نمی‎کردم بتونم حتی یه سوال از ریاضی یا فیزیک‎ش جواب بدم. 8->
×باید اضافه کنم هیچیِ هیچیِ هیچی نخونده بودم. :|

بعداً نوشت: فیزیک‎ش که از همه آسون‎تر بود. :/

نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی 2 - دبیرستان حلی10
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
Shahed Uni
رشته دانشگاه
Computer Science
تلگرام
اینستاگرام

سلام
بچه ها بیایم یکی یکی از سوال اول شروع کتیم حل کنیم
سوال اول رو بکی قرار بده

به نقل از Farzin2x :
++c
درس میدن.
البته از رو ppt و تو سایت.
اینموبلاگش منتها هنوز اسلایدای ++c را نذاشته با اینکه باید ترم اول می ذاشتشون.
ازاینجامی تونید سوالای ترم اول کامپیوترو هم دانلود کنید شاید بدردتون خورد.(نوشته:کامپیوتر اول)

امتحان شما چقدر خوب بود
تستیه مال شما
برا ما 5 تا سوال بود که باید برنامه مینوشتیم
مثلا این که : برنامه ای بنویسید که چراغ راهنمایی را شبیه سازی کند و 30 ثانیه قرمز و 1 دقیقه سبز باشد
ما هم باید میشستیم کلا از اول این برنامه رو مینوشتیم اونم نه یه سوال 5 تا سوال

صبا شفق

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 2
شهر
تهران

به نقل از Suspicious Girl :
نگید وقت آزموت کم بود که سرمو می‎کوبم تو دیوار. :| بابا کجاش کم بود؟ بنده به شخصه یه ربع نشسته بودم تا برگه ها رو بگیرن!!! :|
خداوکیلی امسال خیلی آسون و باحال بود. من پارسال برگه پاسخ‎نامه ام تقریباً سفید بود، اونایی که زده بودم هم تقلّب بود. :| ولی امسال همه رو فوری جواب دادم؛ در صورتی که فکرشم نمی‎کردم بتونم حتی یه سوال از ریاضی یا فیزیک‎ش جواب بدم. 8->
×باید اضافه کنم هیچیِ هیچیِ هیچی نخونده بودم. :|

بعداً نوشت: فیزیک‎ش که از همه آسون‎تر بود. :/
خدایی تو مدرسه ما کسی نبود از وقت کم ناراضی نباشه چه جوری زدی آخه ریاضیاش زیاد بود 50 دقیقه کم نیست برای 25 ریاضی ؟

• لایک
امتیازات: Arina

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام

به نقل از شفـق :
خدایی تو مدرسه ما کسی نبود از وقت کم ناراضی نباشه چه جوری زدی آخه ریاضیاش زیاد بود 50 دقیقه کم نیست برای 25 ریاضی ؟

سوالا آسون بود خُب! زود حل می‎شدن. بچه های ما همه زودتر تموم کردن.

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

پووووف، همه 19 ب بالا شدین نمیگین معدلتونو، بعد من شدم 17.12 میام میگم :-"

Farzin2x

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی3کرج
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از ایلیا :
پووووف، همه 19 ب بالا شدین نمیگین معدلتونو، بعد من شدم 17.12 میام میگم :-"
چرا نمی گیم 19.59 :D :D

<Al!ReZa/>:اون پایینش سوال تشریحی هم هستشون

sadafak

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

بچه‌ها زمان آزمون رو همینجوری عشقی نمیدن..یه حساب کتابی داره...اگر وقت کم آوردین ینی که هنوز سرعت تستتون زیاد خوب نیس که خب با توجه به پایه و سنتون خیلی طبیعی‌ه اتفاقا این آزمونا رو میگیرن که شما اوضاع خودتون دستتون بیاد و جبران کنین و بهتر شین... نتیجه‌ش بعد آزمون وگنه دیگه به هیــــچ‌وجه مهم نیس.
اگر هم وقت زیاد آوردین دو حالت داره:یا تسلطتتون رو تستا خیلی خوبه که خب آفرین واقعا چون درصد کمی از بچه‌ها از پایه اینجورین و بقیه کمبود سرعتشون رو تو سالهای بعد جبران میکنن :) حالت دوم هم اینکه یه سری سوالا رو دقت نکردین یا مفهوم سوال رو خوب متوجه نشدین و آسون گرفتینشون که دراین صورت اضافه آوردن زمان هم هیچ سودی نداره براتون.کلاً سعی کنین وقت اضافه آوردینم بشینین دوباره سوالاتونُ چک کنین همیشه...
×سوالایی که بلد نبودین یا اشکال داشتین یا بنظرتون غلط بود رو بزارین اینجا با هم بحث کنید راجع بهشون :)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97

به همتون کارنامه دادن؟ :-? به ما هنوز ندادن! گفتن تا وقتی همه شهریشونو ندن خبری از کارنامه نیست! بچه ها طی یک حرکت انقلابی تصمیم گرفتن شهریه نیارن! :))

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا