• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ازدواج دانشجویی

• شروع کننده موضوع NEO
  • تاریخ شروع

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
پاسخ : ازدواج دانشجویی

به نقل از شواليه سبز :
دوستان خیلی بد دارین نسخه میپیچین واسه ملت :D ازدواج دانشجویی خوبه ! بده ! :|

بهزاد فرض کن یکی باباش توانایی مالی داره . تا وقتی که این بچه بتونه خودش درامد داشته باشه همه چیشو تامین کنه .

بعد تو فک کن یکی که هر شب بیرون داره پول خرج میکنه میگرده با دوستاش . گوشیش لمسیه . هر روز یه لباس میپوشه ! این خیلی خوبه به نظرت ؟ بنده به شخصه از این مورد احساس عذاب وجدان دارم که چقدر پول بیخود و بی جهت دارم تو این چیزا خرج میکنم . رفیق خودم ازدواج کرده . باباش پول داشته به این وضعی که تو گفتی نیفتاده . اما ولخرجی نکرده . الان بعد از گذشت یکسال هم کار داره . هم ماشین داره . پولایی که من دادم واسه تفریح و لباس و دیوایس های الکترونیکیم و اون کمتر از من خرج کرده . وقت هایی که من پای فیسبوک گذروندم و با دوستام ول گشتم اون استفاده مفید کرده . خلاصه زندگیش جهت دار شده . درسش هم داره میخونه و مشکلی نداره . دغدغه روحی و عاطفی هم دیگه نداره . مطمئنا من وقتی درسم تموم شه اگه سربازی هم باشه بعد به قول تو با این وضع زندگی سرمایه (!) هم بخوام جمع کنم در بهترین حالت هم بهش نمیرسم !!‌ :|

اینکه میگم هرشب بیرون بوده یه اصطلاحه واسه درک مطلب !

کسی ک باباش پولدار باشه ک مشکل مالی نداره !من مخاطبم با اون 99 درصدیه ک باباشون پولدار نیس :|

اینی ک تو میگی مورد خاصه،والا من هرکیو میشناختم ک تو سن من ازدواج کرده الان مشکل داره
من بحثم این نیس ک باید بجای تفریح و فیسبوک و .. کار کنیم، تفریح و خوشگذرانی حق هرکسیه ،با ی ازدواج عجولانه نباید از بین ببریش
منم میدونم بجای فیسبوک رفتن میشه کار کرد ولی اولا چرا باید همچین کاری کرد ؟!اونم تو همچین دورانی؟! :|
دوما واسه ی دانشجوی کارشناسی چ کاری وجود داره؟!تدریس؟مشاوره؟کار کردن تو پیتزایی؟!!
تنها کاری ک تو دورانی کارشناسی باید بکنیم اینه ک درس بخونیم و زمینه اشتغال آیندمونو فراهم کنیم همین !
تو اگه تو کارشناسی هم کار کنی نمیتونی از پس مخارج زندگی حتی واسه دوران نامزدی بربیای،مطمئن باش همه خرج خودتو زنتو از پدرت باید بگیری
خب اگه عاقل باشی چرا باید همچین کاری بکنی؟!میذاری ی وقتی ازدواج میکنی ک خودت از پس مخارجت بربیای
من نمیگم هرشب برو بیرون ولخرجی کن ،اصن تو کارشناسی وقت واسه این چیزا وجود نداره،ولی همون ی ذره تفریحم چرا باید از دست بدی؟! تو ی دلیل منطقی واسم بیار؟! ازدواج؟!زودتر ازدواج کنی ک چی بشه؟! بهتر بپرسم به چ قیمتی این چیزارو از خودت میگیری؟!

بهتر بگم سری ک درد نمیکنه رو دسمال نمیبندن!!

حالا جدا از مسائل مالی بیا جنبه روحی و روانیشو بررسی کنیم! خیلیا فک میکنن وقتی ازدواج کنن دیگه خیالشون راحت میشه،چشم از رو دخترا ورمیدارن، راحتتر با بقیه ارتباط برقرار میکنن ،استقلال معنوی پیدا میکنن، همدم پیدا میکنن و ... مسائل جنسی هم ک هنوز زوده چون برفرض ازدواجم بکنین چن سال نامزدین و این مورد کماکان حل نشده باقی میمونه
منم حرفای بالارو قبول دارم،این مشکلات حل میشه ولی درعوض خیلی مشکلای دیگه بوجود میاد! اصطلاح همسرداری چیز کمی نیس!خیلی مفهومش عمیقه !این ینی شما باید درهرحالت همسرتو راضی نگه داری !به نظر خودت آیا توانشو داری؟! مطمئنن نداری واگه نتونی راضی نگهش داری مشکلاتی پیش میاد که ده برابر مشکلای دوران مجردی روت تأثیر میذاره !! معذرت میخوام ک رُک حرف میزنم ،زن دیگه دوست دختر نیس ک اگه مشکل پیدا کردین یا خسته شدی ازش باهم بهم بزنین و همه چی تموم شه! حالا مشکلات زناشویی ی طرف تو این دوران مسائلی پیش میاد ک واقعن دست و پنجه نرم کردن باهاشون وقت و ذهن آروم میخواد ،رو همه چی ممکنه مشکل ایجاد بشه از حلقه و لباس گرفته تا خواسته های طرفین و همچنین مشکلات با خونواده طرفین ،ی دانشجوی کارشناسی مگه چقدر وقت و تجربه و حوصله داره ک بتونه با این مسائل کنار بیاد؟! :|

بچه ها ازدواج رو ساده نگیرین ،نگین زن میگیریم بعدش خدا کریمه ،خدا کریم هس ولی از وسط آسمون میخواد خونه و ماشین بفرسته واست ؟! شما که تازه ی ساله رفتین دانشگاه ،هنوز نمیدونین درآینده میخواین چیکاره بشین اصن دیدی از شغل آیندتون ندارین ، اصن نمیدونین همسرداری چیه و پشتوانه مالی ب اندازه کافی ندارین با چه تدبیری ازدواج میکنین؟ ی خورده فک کنین ببینین بعدش چ مشکلاتی پیش میاد ،ی خورده سبک سنگین کنین

+درمورد اینکه با بالا رفتن سن دیگه حس ازدواجم میره بگم ک این حرف کلن پایه و اساس نداره، متأسفانه ی عده اینو انداختن تو دهن ما ماهم هی تکرارش میکنیم ،ذوق و شوق ازدواج همیشه هست نگران نباشین ... و همچنین کافیه تحقیق کنین ببینین آمار طلاق تو کدوم رنج سنی بالاتره؟ میبینین کسایی ک زود ازدواج میکنن بیشتر طلاق میگیرن

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

اقا من ميگم هر كي بإباش پولداره بره ازدواج كنه ،منم ميرم ازدواج ميكنم :D :))

به نظرم تو دوران كارشناسي ادم دغدغه هاي زيادي داره ،پول ازهمه مهمتر بايد داشته باشه ،وگرنه بايد بره كارگري

ازدواج دانشجويي چه مزيتي داره؟ا ;;)

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Fitz William . Darcy :
من فقط خواستم بگم پسری که هم دکترا شو گرفته باشه، هم سربازی رفته باشه و هم شغلی مناسب به همراه تجربه کاریِ خوب و درآمد کافی (ک فرق میکنه بنا بر نظرات هرکس!!) و .. داشته باشه ؛

ایشون دگ خودش بزرگ خاندان هست و باید برای دیگران آستین بالا بزنه تو اون سن فک کنم ؟! :-? :D
.
نه فقط بحث دکترا گرفتن نیس هستن کسایی که با همون لیسانسم میتونن کار خوب پیدا کنن! منظور منم مثلا پست مدیریت در فلان سازمان نبود :D یه شغلی که درآمدش حداقل درحدی باشه که طرف دستش جلو باباش دراز نباشه!
حالا جدا از مسائل مالی باید از لحاظ شخصیتی به سری چیزا رسیده باشه که به نظر من آدم تو 21-2 سالگی نمیتونه بهشون برسه! به یه درک درست از زندگی مشترک و بایدها و نبایدهاش و وظایفی که تو یه زندگی مشترک وجود داره باید برسه دیگه! نمیشه گفت اوکی من طرفو دوست دارم میرم ازدواج میکنم بعدشم باهم نون و عشق میخوریم و از این نظرات ایده آل گرایانه!

kerpoocoder

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی غیر چینی
شهر
کرمون
مدال المپیاد
یه کم
دانشگاه
شهید باهنر کرمان
رشته دانشگاه
CS & Math

به نظر من بدترین انگیزه برای تصمیم های بزرگ پوله به غیر از ازدواج حالا می خواد دانشجویی باشه یا نباشه مهم پوله نه دانشجویی بودنش!

sanazr

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یزد
شهر
یزد
دانشگاه
شهید بهشتی‌
رشته دانشگاه
پزشکی‌

به نقل از SaranaZ :
واسه پزشکی ها خوبه ها آقا؛ اینا طرح دارن دو سال که حقوق خیلی خوبی میدن اگه شهر های دور برن شهرهای نزدیک هم حقوق خوبه من به این دوستان پیشنهاد میکنم سالهای آخر ازدواج کنن بره چون این بدبختا هفت سال هم باید درس بخونن بذاری تخصص هم بخونی که دیگه واقعا دیره

× اصلا سنگ خودم رو به سینه نمیزنما اصلا :))))
بذار پات برسه یونی بعد حرص بخور :-" :-w قبل از 25سالگی خوبه ازدواج :-" سارا پیدا کن :-"

dani

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
میاندوآب
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
کامپیوتر-سخت افزار

ازدواج دانشجویی خوبه به نظرم!!!
البته به شرطها و شروطها!
برا بعضیا لازمه و وقتشه!
ولی برا بعضیا ضرره و اصن خوب نیس!!
سنشم به نظرم به خود طرف بستگی داره؛ یکی تو 20 سالگی به یه بلوغ عقلی میرسه که یکی دیگه تو 30 سالگیش به اون حد میرسه!
پ متفاوته. و شرط اصلیشم به نظرم بلوغ عقلیه چون اگه اون نباشه چه بلوغ اقتصادی داشته باشه و چ نداشته باشه فرق نمیکنه و چندان به درد نمیخوره ازدواج کردنش!

mjz

Mohammad+Javad
نام مرکز سمپاد
نسل طلایی علامه حلی 2
شهر
تهران / شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
QUT
رشته دانشگاه
برق

به نقل از بهزاد 93 :
صد درصد با ازدواج دانشجویی مخالفم
بچه ها نکنین این کارو با خودتون
اون قدیما بود ک میگفتن 20 ساله شدی باید ازدواج کنی الان اوضاع خیلی فرق میکنه خیلی
الان باید درس بخونی،فوق بگیری،سربازیتو اوکی کنی،مشغول به کار بشی،سرمایه جم کنی بعد ب فکر ازدواج باشی،حالا خودتون ببینین این پروسه چقد طول میکشه!!
اگه زود ازدواج کنین برخلاف حرفایی ک میزنن شکسته میشین، اعصابتون ب هم میریزه،صدتا مشکل و دغدغه پیدا میکنین و ...
چنتا از رفیقای من با فشار خانواده ازدواج کردن الان وضعشون واقعا ناراحت کنندس ! کسی ک هرروز ی لباس میپوشید میرف دانشگاه اونم لباسای شیک،الان کل سال فقط دوبار لباس عوض میکنه . گوشی لمسیشو فروخت نوکیا دس دوم خرید .کسی ک هرشب میرفت بیرون واسه تفریح الان سه شنبه بلافاصله بعد از تموم شدن کلاسش میره شهرشون تا کار کنه .تمرکزش واسه درس خوندن کاملن از بین رفته و...

این دوران پر انرژی ترین و بهترین دوران عمرتونه ،با یه کار عجولانه از بین نبرینش، از زندگیتون لذت ببرین تا بعدا عقده ای نشین

اگه یکی همه شرایطی که میگی رو تقریبا داشته باشه، توی سن 22-23 سالگی

اما حالا ماشین خوب و خونه فلان جای تهران نداشته باشه (که خیلیا فکر میکنن این حداقل امکانت لازمه)

وقتی از خرج خودش و ی نفر دیگه بر میاد
حالا لازم نیس هر شب املت با سنگک بخورن خرجشون بره بالا... وقتی پولدارتر شدن :))

وقتی میبینه وقتشه....

به نظر من هیچ دلیلی نداره دست روی دست بذاره تا 30 سالش بشه و تازه بتونه ی خونه بخره(هر چند بیشتر از اینا طول میکشه)

**البته میتونن مثلا اول عقد کنن بعد از دوسال، عروسی کنن که احیانا به مشکلی هم نخورن**

اینا که میگم مورد داریم ها...
مهندس نفت هم نیس... حسابداری خونده...
دانشجویی ازدواج کرده... الان دوران نامزدی و میگذرونن با هم تا عروسی کنن :-"

foolproof

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
دانشگاه
دانشگاه اصفهان
رشته دانشگاه
م.شیمی

من نمیتونم نسخه کلی بپیچم.اما من به عنوان کسی که خودش ازدواج دانشجوییو تجربه کرداه میگم خیلی خوبه (;
البته اگه خوانواده ها به این اعتقاد داشته باشن که مسلما شما نمیتونید همراه درس خوندن استقلال مالی کامل دشته باشید.
زمانی که من خودم به نتیجه رسیدم که میتونم با این آدم زندگی خوبی داشته بشم خیلی ها میگفتن به درست لطمه میزنه و اینا.اما افتش مال یه ترم بود بعدش اصی یه آدم دیگه ی شدم. الان هم خودم هم همسرم کار میکنیم و درس میخونیم.زندگیمونم شکر خدا خوبه.البته انصافن خانوده هامون از نظر مالی هنوز حمایتمون میکنن.که این دقیقا فک میکنم تنها مورد منفیشه.که باور کنید انقد خوبی ها داره که میشه تا یه مدت این وابستگی مالی رو تحمل کرد.

sara1672

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan tehran
شهر
tehran
دانشگاه
shahid beheshti university of medical sciense
رشته دانشگاه
medicien

بنظرم به سن و سال نیس
به عقل و شعور و مسیولیت پذیریه

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

اقا اینجا مزدوج هم داریم? :D
الان دوتا پست بالایی رو دیدم به سلامتی متاهل شدن.

• لایک
امتیازات: dani

sadafak

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

بنظر من اگه به درس آدم لطمه نزنه خیلی چیز خوبیه اتفاقا..من خودم دلیل اینکه سن ازدواجی که واسه خودم تعیین کردم خیلی دیره بخاطر طول کشیدن دوره‌ی تحصیلی‌مه که میترسم باعث بشه تمرکزم از درس بیاد بیرون...اینکه همه میگن بچه‌بازی و این حرفا هم من خودمم تا چندوقت پیش اینجوری فکر میکردم ولی حقیقتی که هست اینه که خیلی کم هستن آدمایی که تو سن 23-24 مثلا تنها درگیری‌شون درس باشه؛چون خودمم خوشم نمیاد ازین دوستی‌ها و اینا ترجیح میدم اگه به جایی رسیدم که دیدم ازدواجم حالا لطمه‌ی جدی به درس خوندنم نمیزنه و کسی رو هم دیدم که طرز فکر و برنامه‌هاش برای آینده مطابق با طرز فکر و برنامه‌های خودم بود رابطه‌مون رسمی باشه نه به هر شکلی...
مشکلات مالی هم خب قاعدتاً هست دیگه اون اوایل؛پدر مادرای خودمونم خیلیاشون اوایل ازدواج خیلی چیزا رو نداشتن که الان بدستشون آوردن طبیعت زندگی اینه اصلا...گرچه به نخبگان و اینا وام مسکن میدن :-" سبد کالای متاهلین حتی :-" :D

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

دخترای سایت٬ شما اگر قرار باشه دانشجویی ازدواج کنید چه توقعاتی از طرف مقابل دارید؟ مثلا انتظار خونه مستقل دارید؟ یا انتظار پشتیبانی مالی؟ بعد خودتون رو در تامین هزینه زندگی مسئول میدونید یا به نظرتون چیزیه که پسر باید از پسش بربیاد و شما هم کارهای خونه رو بکنید مثلا؟
اصولا این دخترهان که تعیین میکنن پسرها ازدواج کنن یا نه! واسه همین از شما میپرسم :D

samira16

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
ندارم :-"
دانشگاه
دانشگاه گلستان-گرگان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

کلا تو بحث ازدواج "باهم ساختن زندگی" هست که تو ازدواج دانشجویی خب این پرنگ تره.
دیگه واقعا نمیشه گفت هزینه ها رو دوش یکی باشه، کارای خونه رو دوش یکی دیگه!
انتظار خونه مستقل و اینا نباید داشت انصافا! :D واضحه! خوابگاه های متاهی رو واسه همین گذاشتن اصن :"
کلا سختیاشم هست کنار خوشیاش که اول آدم باید خودشو طرفشو بشناسه ببینه میتونن کنار بیان با شرایط؟

maleck :)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

خیلی چیز خوبیه :D
ولی خب نباس انتظار داشت مثه ازدواجای دیگه باشه
بهر حال طرفین دانشجوعنو کارشون جستن دانشه فلن نه پول، پس خانواده ها باس تامینشون کنن تا حدی :-" :D
یکی از مشکلای بزرگ دانشجوهای ما الان اینه که وارد دانشگا ک میشن دمبال دانش نمیرن اصولن و دمبال چیز دیگه این :D ازدواج دانشجویی ازین جهت میتونه کمک کنه و حلال مشکلات باشه :D ( به شرط اینکه خانواده ها کمکشون کنن البته :D )

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

ازدواج دانشجویی خوبه ولی نه تو سال های دانشجویی! دوره دانشجویی دوره ی خوبیه برای اشنایی.

دانشگاه فقط محله کسب دانش نیست. برعکس کلاس ها بهونن. مهم افرادی هستن که باهاش اشنا میشین. ازمایشگاه ها هستن. کتابخونس. استاد هایی که باهاشون پروژه برمیدارین!

درس خوندن صرف در دانشگاه یعنی اتلاف ۴ سال وقت!

ازدواج دانشجویی رو باید به سال های اخر منتقل کنید! چون شما مدت زمان نیاز دارید برای شناختنه همدیگه! باید بشناسید باید چند بار از هم دور باشید. تا ببینید اصلن واقعن مربوط به هم هستید یا نه! وگرنه اگه با اولین عشق و علاقتون بخواید بلافاصله ازدواج کنید که رفیق بازی جلو درستونو نگیره که اصلن مسخرس!

بیاید قبول کنید که چیزایی که تو دانشگاه می خونیم هیچ کمکی نمی کنن بهمون. یعنی من خودم یه سری اسلاید های استاد هارو دارم که شب قبل امتحان می خونم! یه سری کتاب دارم که خودم می خونم پروژه هایی که انجام میدم و غیره. و در نهاایت چون وقت اضافی و الکی رو درسام نمیذارم هم معدلم خوبه 3.94/4 و هم کلی پروژه انجام میدم هر سال که تو رزومم می تونم اضافه کنم.

و هم رفیق بازی هامو دارم. مسافرتمو دارم. کاره نیمه وقت دارم، کلی از وقتم رو هم تو سمپادیام!

maleck :)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از مازیمون :
ازدواج دانشجویی خوبه ولی نه تو سال های دانشجویی! دوره دانشجویی دوره ی خوبیه برای اشنایی.

دانشگاه فقط محله کسب دانش نیست. برعکس کلاس ها بهونن. مهم افرادی هستن که باهاش اشنا میشین. ازمایشگاه ها هستن. کتابخونس. استاد هایی که باهاشون پروژه برمیدارین!

درس خوندن صرف در دانشگاه یعنی اتلاف ۴ سال وقت!

ازدواج دانشجویی رو باید به سال های اخر منتقل کنید! چون شما مدت زمان نیاز دارید برای شناختنه همدیگه! باید بشناسید باید چند بار از هم دور باشید. تا ببینید اصلن واقعن مربوط به هم هستید یا نه! وگرنه اگه با اولین عشق و علاقتون بخواید بلافاصله ازدواج کنید که رفیق بازی جلو درستونو نگیره که اصلن مسخرس!

اگه در جواب حرف منه ک فک کنم خیلی بد متوجه حرفم شدی :/ :D
من نگفتم دانشگاه جای درس خوندنه، گفتم جای یاد گرفتنه. حرفی از درس نزدم اصن :/
من تو این سه ترمی که دانشجو بودم نهایتن 50ساعت درس خوندم :D یحتمل تا الانم مشروط نشدم :D

دانشگاه شمارو نمیدونم ولی دانشکده ما دمبال شناخت برای رسیدن ب آینده خوب نیستن! دمبال گذروندن حال ب هر قیمتین. کاری به آینده خودشون و بقیه ندارن :)
خیــــــــــــــــــــلی کم پیدا میشن بچه هایی که هدفشون از دوستی پیدا کردن شناخت و اشنایی باشه برای ازدواج.

ی چیز دیگه هم هس اینه ک خب اصن بحث سر خود ازدواجه :D ینی همه مراحل شناخت و اینا گذشته ک ب مرحله شناخت رسیده :D

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

از اون جایی که در جامعه ی ما اکثر ارتباطات از زمان دانشجویی و کارشناسی شکل میگیره، درواقع هنوز بسیاری از دانشجویان دیدِ منطقی و آگاهنه ای نسبت به این موضوع ندارند و درواقع هنوز ممکنه دچار احساساتی بشن و با مسائل عاطفی برخورد کنن و نه عقلانی و منطقی...
(شنیدین که همه ترم اولیا عاشق میشن :-")

و از طرفی کسی که 18-19 سالشه و تازه وارد دانشگاه شده و دختر/پسرای دیگه برخورد میکنه علاوه بر شکل نگرفتن افکار منطقی و برخورد آگاهانه در ذهنش درباره ی موضوع ازدواج و چشم اندازی که از آینده روبروشه، هنوز وارد بازار کار نشده و در اکثر موارد هیچ تجربه ی کاری نداره...

در سالهای آخر کارشناسی کم کم برخورد ها منطقی تر میشه و دانشجو ها تازه به فکر کار و شغل و آینده میفتن و میتونن منطقی تر و آگاهانه تر هم با موضوع روابط عاطفی و هم اشتغال برخورد کنن...

و چون این دوران نزدیک به آماده شدن برای کنکور ارشده، فکر میکنم بهتره که دانشجوها تو این زمان هم به فکر ازدواج نیفتن و با گذشت زمان و ورود به مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا هم پخته تر میشن و هم اکثرا کم کم وارد بازار کار میشن و میتونن چشم انداز منطقی و درستی رو نسبت به ازدواج و آینده داشته باشن...

از طرف دیگه با گذشت این زمان در دانشگاه میتونن هم دیگه رو بشناسن و درک درستی از وضعیت خودشون و طرف مقابلشون پیدا کنن...

در نهایت فکر میکنم که بهترین زمان واسه ازدواجای دانشجویی مقطع ارشد و یا دکتراست...
( نمیگم بعد از اتمام تحصیلات که یه وقت اونایی که عجله دارن ناراحت نشن :-" )

پستای دوستان رو نخوندم...اگه حرف تکراری یا اشتباهی زدم ببخشید به بزرگی خودتون

sadafak

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از میم ح میم دال :
دخترای سایت٬ شما اگر قرار باشه دانشجویی ازدواج کنید چه توقعاتی از طرف مقابل دارید؟ مثلا انتظار خونه مستقل دارید؟ یا انتظار پشتیبانی مالی؟ بعد خودتون رو در تامین هزینه زندگی مسئول میدونید یا به نظرتون چیزیه که پسر باید از پسش بربیاد و شما هم کارهای خونه رو بکنید مثلا؟
اصولا این دخترهان که تعیین میکنن پسرها ازدواج کنن یا نه! واسه همین از شما میپرسم :D
انتظار خونه مستقل نه اما انتظار پشتیبانی مالی چرا.ینی خودم بشخصه این انتظار رو دارم که طرف مقابلم یه منبع "ثابت" درآمد هم داشته باشه...خیلی بستگی به فاکتورهای مختلفی داره بنظرم،مثلا یه آدم 18 ساله هم دانشجو محسوب میشه تو بعضی رشته‌ها یه آدم 30 ساله هم دانشجوعه :-" خب قطعا توقعات آدم ازین دوتا یکی نیس.بعد من بشخصه وقتی میگم ازدواج دانشجویی چیزی که مد نظرمه دوره‌ی نامزدی و اینجور حرفاس که دوطرف درکنار شناختی که از هم بدست میارن زیر پوشش خانواده باشن :-" خونه‌ی مستقل اینا هم که واقعا الان شرایط بقدری گرونی شده که فکر نمیکنم کسی بدون حمایت مالی خانواده‌ش بتونه خونه بگیره چه برسه اونم به یه دانشجو!!ینی اینم باز برمیگرده به شرایط خانواده‌ها و انتظاراتشون...

demon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
فیزیک

اصولا مزخرفه!

ببینید یا داریم عشق و بعد ازدواج رو بررسی میکنیم که تکلیفش مشخصه! ادم ممکنه عاشق یه خر در پوست انسان بشه که تو جیره ی علوفش گیر کرده! بعد باهاشم ازدواج میکنه! توقع و اینایی در کار نیس!!
حالا این یارو یا تو دانشگاه یا سوپر مارکت!

یا بحث ازدواجه به این معنی که از بین گزینه های روی میز یکی رو انتخاب کنیم!
به شخصه ترجیح میدم طرفم "پول" _به هر معنایی_ داشته باشه تا "کارت دانشجویی"! بنابراین هیچوقت با دانشجو _به این معنی که قوت غالبش گشنه پلوست_ ازدواج نمیکنم!! حتی اگه خودم دانشجو باشم!

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از ✿Sadaf :
انتظار خونه مستقل نه اما انتظار پشتیبانی مالی چرا.ینی خودم بشخصه این انتظار رو دارم که طرف مقابلم یه منبع "ثابت" درآمد هم داشته باشه...خیلی بستگی به فاکتورهای مختلفی داره بنظرم،مثلا یه آدم 18 ساله هم دانشجو محسوب میشه تو بعضی رشته‌ها یه آدم 30 ساله هم دانشجوعه :-" خب قطعا توقعات آدم ازین دوتا یکی نیس.بعد من بشخصه وقتی میگم ازدواج دانشجویی چیزی که مد نظرمه دوره‌ی نامزدی و اینجور حرفاس که دوطرف درکنار شناختی که از هم بدست میارن زیر پوشش خانواده باشن :-" خونه‌ی مستقل اینا هم که واقعا الان شرایط بقدری گرونی شده که فکر نمیکنم کسی بدون حمایت مالی خانواده‌ش بتونه خونه بگیره چه برسه اونم به یه دانشجو!!ینی اینم باز برمیگرده به شرایط خانواده‌ها و انتظاراتشون...

تو دوران دانشجویی اصلن نباید خونه بگیرین!

ببینید دانشجو ها ممکنه دایم نیاز به تغییر مکان داشته باشن. به خاطر مشکلات زمانی لازمه بسته به محل دانشگاه یا محل کار محل زندگیشون رو هم عوض کنن. یا بعده فارغ التحصیلی اصلن کشور رو عوض کنن! پس خونه خریدن و داشتن منبع درامد ثابت تقریبن در حد یک ارزو هست.

( به عنوانه کسی که نسبتن زندگی مستقلی رو از ۱۸ سالگی تجربه کردم میگم. مثلن من تو یه خونه تعطیلاتمو میگذرونم. موقع دانشگاه اصلن میرم گرون تر یه جا ولی دمه دانشگاه میگیرم تا رفت و امدم کم شه! )

یا وقتی محل کارم رو عوض کردم محل زندگیمم تغییر کرد! یا بعضی وقتا دلم خواسته خونه بگیرم! بعضی وقتا اپارتمان. اینا همش بستگی به این داره که چه وضعیتی داشته باشم.

زندگی دانشجویی کلن اینجوریه. شما ها چون تقریبن همتون با پول پدر مادر زندگی می کنید. زندگی دانشجویی ی مستقل رو ازش یه ذره بی خبرید.

#روشن‌گری :-‌"

بالا