• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خوش‌تیپ باشیم

چقدر به خوش تیپ بودن اهمیت میدید؟

• اهمیتی نمیدم

رای‌ها: 12 3.4%
  • صرفا در حد اینکه بد نباشم

رای‌ها: 63 17.8%
  • معمولی

رای‌ها: 71 20.1%
  • نسبتا سعی میکنم خوش تیپ باشم

رای‌ها: 135 38.1%
  • خیلی اهمیت میدم و سعی میکنم خوش تیپ باشم

رای‌ها: 73 20.6%

• رای‌دهندگان
    354
  • شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
این تاپیک برای بحث و سوال در مورد خوش‌تیپ شدنه. مثلا نوع لباس پوشیدن٬ کفش٬ عینک٬ مدل مو٬ ساعت و ...
در نظرسنجی هم شرکت کنید.

سوال اول. چیکار کنیم خوش تیپ باشیم؟ :D

Mah O_o

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
پاسخ : خوش‌تیپ باشیم

اولیشو من میذارم :D

بنظره من اینکه خوش تیپ باشی این نیس که قیافت تو خیابون جیغ بزنه :-\
فک کردم مشخصاتم میگم (;

خب:
باید ببینی چی بهت میاد
سعی کنی رنگا بهم بخورن
اگه حس میکنی چاقی یا لاغری ی لباسی انتخاب کنی که هیکلت رو مناسب نشون بده

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

من فکر میکنم اول باید یه تم کلی لباس رو در نظر بگیریم بعد در چهارچوبش لباس هامونو بپوشیم. مثلا حواسمون باشه الان دارم اسپرت میپوشم، یا الان دارم تریپ خانومانه(یا اقایانه) میپوشم، بعد مثن کیف گل گلی تابستونی در چهارچوب لباس خانومانه مجلسی نمیگنجه.
بعد کفش و کیف رو مطابق لباسامون بپوشیم بسته.
بعد فصل پاییز زمستون بیشتر لباسای تیره میپوشن لباسای گل گلی و رنگی رنگی و حتی سفید رو میزارن برای تابستون

البته من خودم الانم مانتو خالخالی سبزمو میپوشم.

Mahdiye.Z

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از میم ح میم دال :
این تاپیک برای بحث و سوال در مورد خوش‌تیپ شدنه. مثلا نوع لباس پوشیدن٬ کفش٬ عینک٬ مدل مو٬ ساعت و ...
در نظرسنجی هم شرکت کنید.

يكم سوال كلي نيست ؟! جزئي ترش كنيم راحت تر ميتونيم دانسته ها رو به اشتراك بذاريم.. مثلا چطور توي دانشگاه خوشتيپ باشيم ، چطور توي مهموني خودموني خوشتيپ باشيم توي مهموني رسمي چطور و ...
+
خب من مجبورم خيلي كلي و جسته گريخته به چنتا چيز اشاره كنم !
به نظر من خيلي مهمه .بايد حين پوشيدن هرن وع لباسي به فرم بدن و هيكل توجه كرد .[مخصوصا خانوما !] اونچه كه يه فرد كوتاه مي پوشه با يه فرد بلندقد ، قاعدتا نبايد مثه هم باشه ! طرح پارچه مخصوصا .. بايد خيلي دقت كنيم اونچه كه مي پوشيم عيوب بدنمون رو تا حدي مخفي كنه .
و در ضمن تميزي و خوش بو بودن و اراسته بودن سهم بزرگي داره در اينكه شما از ديد بقيه خوش تيپ ديده بشيد .

به نقل از بره ناقلا :
من فکر میکنم اول باید یه تم کلی لباس رو در نظر بگیریم بعد در چهارچوبش لباس هامونو بپوشیم. مثلا حواسمون باشه الان دارم اسپرت میپوشم، یا الان دارم تریپ خانومانه(یا اقایانه) میپوشم، بعد مثن کیف گل گلی تابستونی در چهارچوب لباس خانومانه مجلسی نمیگنجه.
بعد کفش و کیف رو مطابق لباسامون بپوشیم بسته.
دقيقا .. بايد بدونيم داريم كجا ميريم و بايد رسمي باشيم يا نه ! و تكليف خودمون رو از همون اول مشخص كنيم !
مثلا پوشيدن كفش اسپرت با شلوار پارچه اي اصلا جالب نيست ..
+
يه چيزي قبلنا توي مدرسه خيلي به چشم مي اومد اينه كه طرف با كفش روباز ( شايدم جلوباز ) جوراب ضخيم رنگي (اونم دريغ از ذره اي همخواني با رنگ كفش) استفاده ميكرد ! نكنيد جان من اينكارو ! :-"

farhid

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
مرحله 1 کامپ
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار

کفش و ساعت خیلیییییی مهمه هم واسه دخترا هم پسرا :-" :-" :-"

به طور تصصی در بقیه موارد خیلی وارد نیستم :-" :-"

maleck :)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

مختصر و مفید میگم: جلف و جواد نباشین ‎:D

FarnazZ

FarnazZ
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشكي

به نظر من يكي از نكات مهم اينه كه ببينيم چي واقعن بهمون مياد ،

مثلا با هر رنگ پوستي نميشه هر رنگ لباسي رو خريد :|

و اينكه رنگ به جنسيتم بستگي داره، مثلا اقايون رنگ صورتي جيغ و قرمز و اين داستانا :-"

به نظر من در خانم ها سعي كنن كيفي كه ميخرن اصل باشه، چون كيفم حائز اهميت براي خانوم هاست و هميشه يه عالمه چيزي توشه :D

كياناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان ۱
شهر
اصفهـان
سال فارغ التحصیلی
96

به نقل از The Merovingian :
اول اينکه عوض اينکه همه لباسهاتون رو از مارکهاي متوسط بخرين، يه کفش درست حسابي بخرين (مثلاً آديداس يا نايک يا تيمبرلند اصل) اونوقت ديگه اصلاً اهميتي نداره شلوارتون يا پيرهنتون چه مارکيه! يا اصلاً نو يا کهنه‌ست. کلاً اگه کفش خوب باشه، بقيه‌ی مسائل اهميتي نداره. اصولاً زاويه‌ی نگاه دخترا وقتي با يه پسر روبرو ميشن، از پائين به بالا هستش! يعني اول کفش رو مي‌بينن بعد چيزاي ديگه! يه نکته کلي هم بگم: «نو و کهنه بودن لباس» خيلي مهم نيست، تميز بودنشه که خيلي مهمه!
با این تیکه مخالفم. شما نمی‌تونی کفشِ نیم‌میلیونی رو با شلوار صدهزارتومانی بپوشی و بگی خوش‌تیپم. یا مانتوهای برند که آدم از جنس پارچه و طراحی‌شون لذت می‌بره رو با یه شال معمولی. چون اون قسمتِ معمولی‌تر، ارزشِ قسمتِ گرون‌تر رو از بین می‌بره و طرف به‌جای این‌که بگه به‌به چه کفش یا مانتویی تازه می‌گه این کیه که هر تیکه‌ش یه‌سازی می‌زنه. لازمه که در پوشش بعضی اجزا گرون‌تر از بقیه باشن اما در کل باید همگی نسبتاً تو یک رینج قیمت باشن به‌نظرم.
درضمن به‌نظرم اون‌قدرها به قیمت و مارک‌بودن لباس‌هاتون اهمیت ندید. واقعاً همون‌قدر که خانواده‌تون توان داره برای لباس پول خرج کنید. مثلاً من که خانواده‌م طبقه‌ی متوسط محسوب می‌شن لازم نیست کلّی زور بزنم و کفشی رو بخرم که آدمِ مازراتی سوار می‌پوشه. چون من با اون‌شخص فرق دارم و این کفشی که می‌پوشم انگار مالِ من نیست و یه‌جزء اضافه‌س تو تنم. و این باز به همون عقیده‌م برمی‌گرده که بهتره تقریباً در یک رده باشن اجزای مختلفِ پوشش‌مون.

Shery

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجـنورد
سال فارغ التحصیلی
95

نظر من هم در راستای حرف بقیه اینه که : خوشتیپ بودن بیشتر به سلیقس تا مارک لباس!
میشه بسیار شیک و هماهنگ باشی بدون اینکه سرتا پا مارک دار باشی :-?
کسیم که یه کفش مارک بپوشه لزوما خوشتیپ نیست :-?

Roy@ 188

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1395

به نقل از ميم :
يه چيزي قبلنا توي مدرسه خيلي به چشم مي اومد اينه كه طرف با كفش روباز ( شايدم جلوباز ) جوراب ضخيم رنگي (اونم دريغ از ذره اي همخواني با رنگ كفش) استفاده ميكرد ! نكنيد جان من اينكارو ! :-"
خواهر من خوبه شما قبلنا میدیدی...من هنوزم گاهی اوقات میبینم...چند روز پیش توی داروخانه بودم.یه خانومه با خواهرش و دوتا دختراش از روستا اومده بودن شهر که دارو بخرن.یکی از اون دخترا شال آبی،پالتوی قرمز جیغ،لگ مشکی براق،جوراب طوسی و سفید و یک کفش تابستونی قهوه ای جلوباز پوشیده بود...اون دختره رنگین کمون بود.شال آبی کمرنگ،از این چیزایی که بازیگرا تو TV باید بذارن تا گردنو موهاشون معلوم نشه(نمیدونم اسمش چیه)که رنگش سفید بود،مانتوی سبز،سوئیشرت قرمز،لگ مشکی براق،جوراب سفید و کفش قرمز جلو باز...
من اون لحظه که دیدمشون اینجوری بودم... :-& :-& :-&سرگیجه گرفته بودم...ملت با چه امیدی این لباسارو میپوشن؟؟؟؟؟؟آیا بویی از ست کردن بردن؟؟؟؟؟؟
حالا شما مارکو اینجور چیزارو میگین،تو رو خدا یه جوری اول اینارو درست کنین بعد برسین به بقیه چیزا...

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

درمورد خوش تیپ بودن بگم که مرتب بودن مهمتر از هر چیزیه یکی هم اینکه مثلا لباسی ک میپوشیم ب قد و هیکلمون بیاد و اینا ;))
یکی هم خوش تیپ بودن به طرز رفتار هم ربط داره :)) مثلا یکی تو خیابون همش ب این و اون نگاه کنه هرچقدر هم خوش تیپ باشه خب همه میگن بی شخصیته و هیچ کسم ب تیپش اهمیت نمیده ;))

zahra96

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 / میدیا
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه هنر تهران
رشته دانشگاه
گرافیک

من همیشه دلم میخواست آدمای تو خیابونو مثل سیمز ببرم تو ستینگ و لباس و مو و ایناشونو تغییر بدم :-" در نتیجه بعید نیست ازم که اینجا شرکت کنم :-"

مهم ترین چیز تو لباس پوشیدن رنگ و ترکیب رنگه. یه کسی تو یه کنفرانس فشن شرکت کرده بود میگفت به گفته یک دیزاینر همه ی آدما متعلق به یه فصل ـن. اینطوری که بهار-تابستون مربوط به آدما با رنگ پوست/چشم روشنه و پاییز زمستون تیره. مثلا زمستون تیره تر از پاییزه. نکته کلیش اینه که اگه یکی زمستون باشه بهتره رنگ های روشن نپوشه چون تمرکز از چهره ش میره تو لباسش! متاسفانه فرصت نشد جزییات بیشترو از طرف بپرسم :-<

حالا در مورد لباس مارک اصلا اصلا اهمیت نداره. مهم قشنگیه. کسی که چیزی از فشن حالیش باشه قشنگی واسش مهمه نه برند. ولی خب گاهی (یا بیشتر از گاهی:| )آدم چیز مورد قبولش رو تو قیمتای متوسط پیدا نمیکنه و یا کوتاه میاد یا بیشتر خرج میکنه. برند بودن همه چی ولی عین رنگین کمون ست کردنشون نشان دهنده ی بورژوا بودن و بی سلیقگیه.
چیز دیگه در مورد ست کردن رنگا اینه که خیلی کار بدیه که سرتا پا مثلا بنفش بپوشی ولی یکیش درواقع بادمجونی باشه یکیش بنفش-آبی. این یکی از فجایای ست کردنه. یه رنگ بودن به معنای ست کردن نیست :د از رنگای مکمل استفاده کنید یا از خاکستری های رنگی. خاکستری ها انواع دارن مثلا بعضیاشون به قهوه ای میزنن و در واقع از هر رنگی میشه خاکستری داشت. حتی خود خاکستری ها باهم ترکیب خوبی میشن.

بعد اینکه رنگ خودتون رو پیدا کنید. به هرکسی یک سری رنگ بیشتر میاد. اونا رو که پیدا کردید روشون بیشتر مانور بدید.
اگه شلوار جین زیاد میپوشید یه جین درست حسابی بگیرید. رنگی باشه که به پیرهن/مانتوهایی که معمولا میپوشید بیاد. خرج کردن پول بیشتر روی شلوار جین و کفش (در صورت امکان) به نفعتونه چون هردوش به مقدار زیادی استفاده میشن و هم خودتون ازشون خسته نمیشین هم عمر بیشتری دارن.

اگر عینکی هستید بسیییار حواستون باشه. عینک شخصیت شما رو به لحاظ بصری تعریف میکنه.عینکی رو اتنتخاب کنید که به شخصیتتون بیاد. بعد اینکه عینک خودش میتونه مثل لباس خوش سلبقگی شما رو تحت شعاع قرار بده و خیلی تابلو تر از شلوار و کفش و فلانه چون رو صورتتونه.بعد اینکه عینک های فلزی رو فراموش کنید آقا :د کائوچویی بگیرید! هم سبک تره هم قشنگ تره! بعد اینکه فریم های فلزی هم زود رنگشون میره هم سنو میبرن بالا معمولا هم مدلاشون محدوده. ببینید شکل صورتتون چجوریه. صورت کشیده با فریم مستطیلی میتونه دراز تر بشه ولی با فریمای منحنی دار تر تعدیل میشه حالت صورت.
در مورد عینک آفتابی هم همینطور. چیزی که مد میشه لزوما نخرید! باید به شخص شما بیاد. شما عینکی که مد شده رو بزنید و قیافه تون عین مگس شه فقط میخواید اعلام کنید "من سلیقه ندارم و هرچی مد شه میخرم" :-"

×ساعت آقا ساعت. خیلی مهمه :د رو انتخابش وقت بزارید. :د

Mah O_o

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96

نوع لباس پوشیدن خیلی مهمه
مثلا ی فرد میتونه با استعدادی که داره حتی یه شلوار کردیو جوری بپوشه که بهترین تیپو داشته باشع(جدی میگم)
ولی کسیم هس لباس مارک(که بنظر بعضیا خوش تیپیه!!!!!!!!) رو جوری باهم میپوشه که تو تنش زار میزنه!
+
خودم تیپ دخترو اینجوری دوس دارم:هر لباسی که بود استینش سه ربع باشه و همچنین ساعت مچی و دستنبد خیلی مهمه
کفشم فقط اسپرت
x:

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

اجازه بدین من این رو برای یه عده توضیح بدم. تیپ نمیزنی کلاغا ببینن لذت ببرن که. یا بری سر کارت، لیوان چاییت و مانیتور پی سیت ببینه کیف کنه که. اینطوره؟ مسلمه که چی منظورمه. خودتونو گول نزنین یا احساستونو قورت ندین.
ببین؛ وضعیت ظاهری یک نفر روی روحیه ی خودشم تاثیر میذاره و قابل قبول هم نیست که شما یه نفر به نمایندگی بیای بگی نه، پسرا فقط هدفشون جذابیته!

آدما همونطور که توی جامعه ظاهرشونو حفظ میکنن تا احترام و جذابیت داشته باشن، خودشونم نیاز دارن که تا یه حدّی این آراستگیو داشته باشن حتّی اگه تنها باشن یا فقط با محارمشون باشن یا فقط با همجنساشون باشن مثل تو خوابگاه یا مدرسه. (تو این موضوع لطفاً پای اختلالات جنسیو وسط نکشین! یه چیز کلّی داریم میگیم.)
من درباره ی پسرا نمیتونم بیام نظر بدم چون برادر ندارم که زندگی روزمره ی یه پسر تو خونه ی خودشو دیده باشم.
ولی از همه ی دخترایی که موقع ناراحتی یا موقعی که میخوان واسه درس خوندن روحیه بگیرن، ناخناشونو لاک میزنن و موهاشونو مرتّب میکنن و شایدم یه رژ لب خفن میزنن میخوام که دستشونو ببرن بالا. :-" می بینی؟ :-"
اینکه دختری کاملاً محجّبه باشه دلیل نمیشه که روی مدل کوتاهی موهاش دقّت و وسواس نداشته باشه. اینکه پسری یه مدّت طولانی نخواد از خونه درآد بیرون دلیل نمیشه که صورتشو اصلاح نکنه، ممکنه تو آینه خودشو ببینه و بدش بیاد اصن!
اصلا خودمو مثال بزنم؛ همیشه قبل از خواب موهامو شونه میزنم. همیشه به محض بیدار شدن صورتمو میشورم و مسواک میزنم حتّی اگه احدالناسی خونه نباشه. اگه واسه م روز خاصی باشه بهترین لباسامو تو خونه ام میپوشم. خیلی وقتا تو خونه یا زیر مقنعه (مقنعه مو پشت گوشم نمیدم!!) گوشواره میندازم. مدرسه ام که میرم اگه ست نکنم لااقل به تمیز بودن صورت و مرتب بودن موهام و خوب بودن کفش و لباسام اهمیت میدم. این چیزا واقعاً روی روحیه و خلق آدم تاثیر دارن.

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به ساعت هم دقت می کنید شما؟ جدن؟ :))

راستی نظرتون در مورد شلوارهای رنگی برای پسرها چیه؟

notebook

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان

اوووووم من خو خیلی بستگی داره به اینکه گجا بخوام برم و اونچا چه افرادی باشن مسلما در خوش تیپ بودن حساس ترم

شلوار رنگی هم :))
بعضی رنگ هاش مث صورتی یا سبز خیلی جلفن !

math.messi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
مدال المپیاد
مرحله ی اول المپیاد ریاضی 92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نظر من مهم ترین چیز کفشه!‏ من وقتی کسی رو برای بار اول میبینم سعی میکنم از رو کفشش شخصیتش رو بشناسم!‏
کیف هم حتما باید با کفش ست شه!هر چی تیپتون خوب باشه ولی کیف و کفش جور نباشه کل تیپتون بهم میخوره!‏
شلوار هم نه باید خیلی تنگ(ساپورت :-& ) و نه خیلی گشاد باشه!‏ باید با مانتو جور باشه
واسه ست شال و مانتو هم اگه مانتوتون تیره باشه مثلا قهوه ای شال باید روشن تر مثلا کرم باشه. یا اگه مانتو ترکیبی از دو رنگ باشه شال باید اون رنگی باشه که کمتر تو مانتو هست تا اون رنگ به چشم بیاد. و اگه مانتو خیلی شلوغ پلوغ و رنگی رنگی باشه شال باید ساده باشه.
اگه خواستین بیرون رفتنی لاک بزنین ترجیحا کمرنگ(‏ کرمی-صورتی)‏ باشه.این جور رنگا بیشتر باعث میشن ناخونا خوشگل به نظر بیان.قرمز هم اصلا نزنین خیلی بد به نظر میرسه و به چشم میاد.
اگه خواستین دستبند دست تون کنین متناسب با رنگ لباس باشه.اگه ظریف باشه خیلی خوشگل تر از یه چیز کت و کلفت و خشنه!‏

هر لباسی رو هم نمیشه تو هر موقعیتی پوشید.
خوب وایسین!‏
 اگه کج و کوله وایسین کل تیپتون به هم میخوره.

حالا بازم اگه چیزی یادم افتاد میگم!‏ :D

fesqeli

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

به ساعت هم دقت می کنید شما؟ جدن؟ :))

راستی نظرتون در مورد شلوارهای رنگی برای پسرها چیه؟
ست کردن ساعت دیگه واقعا مال کسیه که یکم پولاش زیادی کرده،مخصوصا اگه بخواد ساعت مارک بخره!

شلوار رنگی واسه پسراییه که میخواند جلب توجه کنند (البته منظورم رنگایی مثل زرد و قرمز و سبز و اینجور رنگای جلفه) وگرنه رنگایی مثه سفید و آبی ملایم و یشمی و ... برای ست بودن با لباس میتونه باعث خوش تیپی بشه

ترکیب رنگ خوب و مرتب بودن لباس و شخص باعث خوش تیپی میشه.
حالا شاید ست بودنش یا همخوانی مدل لباسها(مجلسی،اسپرت و ...) باعث بیشتر خوش تیپ شدن بشه اما همون دو مورد اول میتونه کافی باشه

RREEZZAA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96

در نظرسنجی هم شرکت کنید.

بنظرم بهترین خوش تیپی همون سادگیه...

بالا