• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

هدف گذاری در دوران دانشجویی

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
دوران دانشجویی شاید به نوعی دوران گنگ و مبهمی باشه. مخصوصا اولش. از کنکور بیرون اومدید و تازه آزاد شدید از قفس کنکور و دبیرستان و نمیدونید کجا میخواهید پرواز کنید. البته خیلی ها تو دوران دبیرستان برخی از علایقشون رو مشخص کردند و تو انتخاب رشته هم اعمال کردند اما خب بازهم اونها کافی نیست. چون حتی رشته ای هم میرن دنیایی از تنوع رو جلوشون گذاشته. تازه اون مختص درسه٬ خود زندگی چی؟ علایق شخصی؟ خانواده؟ تفریحات؟ آینده؟
دوست دارم تو این تاپیک در مورد این موضوع صحبت کنیم. آیا شما حس کردید که دچار سردرگمی هستید؟ آیا فکر کردید بهش یا اصلا هرچه پیش آمد خوش آمد؟ آیا هدف دارید؟ تکلیفتون با خودتون مشخصه؟ اگر خودتون یا دیگران تجربه ای داشتید اینجا مطرح کنید.

اهمیت این موضوع از این جهته که وقتی میرسید سال سوم چهارم میبینید احساس میکنید باید یک کاری بکنید اما نمیدونید چه کاری. تحصیلات تموم میشه شاید حس کنید کاری نکردید و حسرت بخورید. بعد اون زمان هدف هایی مشخص کنید که بعدا واسش گیر بیافتید. مثلا سال چهارم تصمیم بگیرید اپلای کنید ولی نه زبان خوندید نه GRE نه مثلا معدل قابل قبولی دارید. یا مثلا تصمیم میگیرید ارشد کنکور بدید میبینید درسهایی که باید ارشد بدید رو اصلا خوب نخوندید. یا مثلا تصمیم میگیرید کار کنید ولی هیچ مهارت شغلی ای ندارید و تازه باید برید کار یاد بگیرید. یا مثلا میخواهید ارشد اصلا برید یه رشته دیگه ولی درس هاش رو بلد نیستید و ...

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
پاسخ : هدف گذاری در دوران دانشجویی

نمیدونم اسمش بلند پروازیه یا تخیله یا هدف گذاری ولی دوس دارم هرطوری که هست، یه جوری دستاوردی داشته باشم. چه بخواد در یک محیط کوچیک باشه چه در سطوح وسیع تر. از "مثل همه بودن" خوشم نمیاد. کلا "تمایز" رو دوس دارم. از این که یه اسمی از من یه جا بجا بمونه و کاری به اسم من ثبت بشه اینو دوست دارم. و میخوام براش تلاش بکنم و بهش برسم. میتونم بگم حس میکنم تمام هدفم از خلقتم و آفرینشم همینه :D هدفم رو انجام بدم بعد سرمو بذارم بمیرم :)) به نظرتون باید چیکار کنم تا بهش برسم؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

ببین اینی که میگی خیلیا میخوان اما مهم فهمیدن اینه که دقیقا میخوای چیکار کنی. مثلا یک نفر میخواد راه درمان ایدز رو پیدا بکنه. یا یک نفر میخواد تو حوزه باتری کاری بکنه که باتری‌ها عمر زیادی داشته باشند یا مثلا یکی میخواد تو حوزه موسیقی بزرگ باشه در سطح خفنا. مثلا شما که داروسازی هستید زمینه زیادی واسه تحقیق پژوهش دارید. اگر از الان مشخص کنی میخوای چیکار کنی میتونی شروع کنی تحقیق در اون زمینه و مطالعات و کارهاتو ببری اون سمت. شاید هم اصلا بخوای کار نامربوط به رشتت انجام بدی.

البته در کل بگم ماندگار شدن قسمت زیادیش هم تصادفی میشه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

در راستای حرف محمد این رو بگم که بچه‌ها خیلی مهمه که دقیقا بدونین می‌خواین چی کار کنین. اگر زودتر تکلیف خودتون رو روشن کنین و فیلد کاری که می‌خواین برین توش عمیق شین رو مشخص کنین خیلی براتون خوبه. دیروز با دوستم حرف می‌زدم که شاگرد اوله و ان‌شاءالله از جای خوبی هم پذیرش می‌گیره. بعد خیلی جالب دیدم که همه‌ی کارها و تلاش‌هاش در راستای یک هدف بوده تا حالا! اونم اینکه بتونه نوروساینس بخونه و فیلد کاریش رو ببره در این زمینه. از درس‌های اختیاری که گذرونده بگیرید تا کارآموزی تا پروژه تا دروسی که TAشون شده تا اساتیدی که TAشون شده و الان بهش ریکام خواهند داد. همه‌ش در یک راستاست. ولی حالا من!!!‌ هر درس اختیاریم رو تو یه فیلد جداگانه برداشتم و کاملا از این شاخه به اون شاخه پریدم هی! هر درسی دم دستم بوده TAشدم! بدون اینکه ببینم به درد آینده‌م می‌خوره یا نه. الان مثلا نگاه می‌کنم می‌بینم اصلا هیچ کدوم از اون اساتیدی که می‌تونم ازشون ریکام بگیرم به درد فیلدی که من بهش علاقه دارم نمی‌خورن :|
این خیلی بده!‌اینکه بی‌برنامه باشید بده. از یه جا به بعد واقعا مشخص کنید علاقه‌ و هدفتون رو و در جهت همون هم پیش برید.
این بود توصیه‌های حسرت‌آمیز یه دانشجوی در شرف فارغ‌التحصیلی... :-<

--حالا شما یه مقدار صحبت کنید(اگر کسی بیاد اینجا!!) بعد من باز میام از حسرت‌هام می‌نویسم. شما هم من وبه صورت شطرنجی ببینید و ازم عبرت بگیرید تا به حال و روز من دچار نشید سال آخر!

a_mat_1995

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
اردبیل
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

در راستای پست مهسا بگم که، خیلی هم عجله نکنید در مورد انتخاب زمینه کاریتون تا ترم 3 درساتونُ بصورت عادی بگیرید. اون موقع فیلد ها رو بهتر می شناسید راحتر میتونید تصمیم گیری بکنید.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از امیـــ ع ـــر :
در راستای پست مهسا بگم که، خیلی هم عجله نکنید در مورد انتخاب زمینه کاریتون تا ترم 3 درساتونُ بصورت عادی بگیرید. اون موقع فیلد ها رو بهتر می شناسید راحتر میتونید تصمیم گیری بکنید.
بله بله!
از ترم ۴ به بعد تازه می‌تونید بفهمید چی به چیه. ترم ۵ دیگه مناسبه برای انتخاب یه سری فیلد...

speed

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
میاندوآب
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

کلا این قضیه هدف گذاری خیلی سخت بود تو دوران دبیرستان چون خیلی تنوع داشت میتونستی هرکاری بکنی و هر لحظه تصمیم جدید بگیری اما تو دانشگاه درسته بازم خیلی وسیعه ولی محدود تر شده و قطعا در ادامه هم محدودتر و محدودتر خواهد شد قاعدتا
این از این حالا بحث سر اینه که از کجا بفهمیم که چه کاری میتونیم بکنیم یا بهتر بگم کجا استعداد داریم تا بریم سراغش و رو اون سرمایه گذاری کنیم فک میکنم این مهم ترین بخش هدف گذاری باشه که بفهمیم کجا به درد میخوریم و البته استعدادشم داریم یا علاقه
یکی بگه این استعداد رو چطوری شکوفا کنیم؟

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

من در واقع هنوزم نتونستم دقیق کاری که میخوام رو انتخاب کنم ولی بین3تا کاری که حدس میرنم احتمالا اینده شغلیم باشه شروع کردم و وارد شدم.
ولی در مورد خود ما خیلی بستگی به عامل ازدواج داره، تا تکلیفمون معلوم نشه هیچ کاری نمیتونیم بکنیم.
مثلا تخصص خوندن و طرحش رو هم 12سال طول میکشه که طرحشم تو تهران نیست، باید بدونی که میتونی ایا بری یا نه..

negginnium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
sth

وای خیلی تاپیک خوبیه این.
الان من مثلا نمیدونم قراره چه کنم بعد از تموم شدن درسم :D
و اینکه گاهی فکر میکنم با وجود این همه بی کاری ، برم دنبال شغل آزاد از همین الان حتی.
کار ِ مهم انجام دادن و موندن ِ اسمم قبلا برام خیلی مهم بود ولی الان دیگه فقط میخوام تو هر زمینه ای که برم، بهترین باشم. ولی مشکل الان اینجاست که نمیدونم خودمم اون زمینه چیه!

+ و اینکه شده بعد از ورود به دانشگاه تازه بفهمید علاقه چندانی به رشتتون ندارین؟!
بعدش آدم میاد میگه خب اینم از دانشگاه تو این زمینه که علاقه ندارم پس مهارتم به درد نمیخوره. مهارت ِ دیگه هم دیره واس شروعش :|
به کل همچین وضعیتیم الان :|

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

واي من الان واقعا خيلي ايندم مات شده برام
هيچي رو نميدونم مطمئن نيستم اصن بلدم نيستم فقط ميخوام بخونم معدلمم بد نشه و تموم شه
:( اصنم از دوران دانشجوييم لذت نميبرم
حالا تاپيکو ميخونم نظراتمو اضافه ميکنم :D

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از بره ناقلا :
من در واقع هنوزم نتونستم دقیق کاری که میخوام رو انتخاب کنم ولی بین3تا کاری که حدس میرنم احتمالا اینده شغلیم باشه شروع کردم و وارد شدم.
ولی در مورد خود ما خیلی بستگی به عامل ازدواج داره، تا تکلیفمون معلوم نشه هیچ کاری نمیتونیم بکنیم.
مثلا تخصص خوندن و طرحش رو هم 12سال طول میکشه که طرحشم تو تهران نیست، باید بدونی که میتونی ایا بری یا نه..
خوب منفی میدین ، بحث کنید چرا به نظرتون اشتباهه،

ارز 70 تا دختر ورودی ما ، تک تک بپرسید برنامت چیه، میگه بستگی داره وضعیت تاهلم چی بشه و بعد باید تصمیم بگیرم.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از بره ناقلا :
خوب منفی میدین ، بحث کنید چرا به نظرتون اشتباهه،

ارز 70 تا دختر ورودی ما ، تک تک بپرسید برنامت چیه، میگه بستگی داره وضعیت تاهلم چی بشه و بعد باید تصمیم بگیرم.
اینکه صالح چرا منفی داده رو نمی‌دونم. ولی نظر خودمو می‌گم.

شماها چون علوم پزشکی هستید و دوره‌ی تحصیلتون خیلییی طولانیه شاید این مسئله براتون مهم و تعیین‌کننده باشه. که خب برای شخصِ من اصلا قابل درک نیست.
بعد کلا هم در مورد خودم نظرم اینه که حتی اگر علوم پزشکی هم بودم باز تفاوتی نمی‌کرد وضعیتم:D چون شخصیتم جوریه که کلا همیشه اهداف و برنامه‌های خودم رو معیار و محور می‌گیرم و دیگری اگر قراره با من همراه بشه باید این برنامه‌ها و اهدافم رو هم بپذیره. برای همین به هیچ عنوان به وضعیت تاهلم بستگی نداره اینکه می‌خوام چی کار کنم. فقط یه بعدش به اون بستگی داره که اونو فعلا بهش فکر نمی‌کنم :D اونم اینکه اگر متاهل باشم با خیال راحت‌تری اپلای می‌کنم. چون تک و تنها زندگی کردن برای آدمی به حساسی و احساساتی‌ای من سخته واقعا :D ولی خب اینجوری هم نیست که اگر نباشم اپلای نکنم! کلا برام تعیین‌کننده نیست این قضیه. می‌دونی چی می‌گم؟

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از مهســـــــــــــا :
اینکه صالح چرا منفی داده رو نمی‌دونم. ولی نظر خودمو می‌گم.

شماها چون علوم پزشکی هستید و دوره‌ی تحصیلتون خیلییی طولانیه شاید این مسئله براتون مهم و تعیین‌کننده باشه. که خب برای شخصِ من اصلا قابل درک نیست.
بعد کلا هم در مورد خودم نظرم اینه که حتی اگر علوم پزشکی هم بودم باز تفاوتی نمی‌کرد وضعیتم:D چون شخصیتم جوریه که کلا همیشه اهداف و برنامه‌های خودم رو معیار و محور می‌گیرم و دیگری اگر قراره با من همراه بشه باید این برنامه‌ها و اهدافم رو هم بپذیره. برای همین به هیچ عنوان به وضعیت تاهلم بستگی نداره اینکه می‌خوام چی کار کنم. فقط یه بعدش به اون بستگی داره که اونو فعلا بهش فکر نمی‌کنم :D اونم اینکه اگر متاهل باشم با خیال راحت‌تری اپلای می‌کنم. چون تک و تنها زندگی کردن برای آدمی به حساسی و احساساتی‌ای من سخته واقعا :D ولی خب اینجوری هم نیست که اگر نباشم اپلای نکنم! کلا برام تعیین‌کننده نیست این قضیه. می‌دونی چی می‌گم؟

نمیدونم چی میگی :-حمایت_از_معصومه

ببین حقیقتا هرکاری بخوای بکنی هرجور ک بخوای زندگی کنی اصلا وضعیت تو قبل و بعد ازدواج فرق میکنه، چ اینکه شوهرت همکلاسیت باشه(دقیقا شبیه تو) چ اینکه یکی از پسرای فامیل باشه! نه تنها تو بلکه اون پسر هم بعد ازدواج زندگی‌ش فرق خواهد کرد، ی سری چیزا تحت تاثیر قرار میگیره مجبور میشید بخاطر هدف‌هایی ک تو زندگی دارید از هدف های خودتون بگذرین چ بسا هدف یکی از هدف‌های بزرگ زندگی‌تون تو دوره دانشجویی باشه.
البته فک میکنم ادامه بحث دیگه ب این تاپیک ربط نداشته باشه و باید ی تاپیک دیگه زده شه :د

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از Farz :
نمیدونم چی میگی :-حمایت_از_معصومه

ببین حقیقتا هرکاری بخوای بکنی هرجور ک بخوای زندگی کنی اصلا وضعیت تو قبل و بعد ازدواج فرق میکنه، چ اینکه شوهرت همکلاسیت باشه(دقیقا شبیه تو) چ اینکه یکی از پسرای فامیل باشه! نه تنها تو بلکه اون پسر هم بعد ازدواج زندگی‌ش فرق خواهد کرد، ی سری چیزا تحت تاثیر قرار میگیره مجبور میشید بخاطر هدف‌هایی ک تو زندگی دارید از هدف های خودتون بگذرین چ بسا از هدف یکی از هدف‌های بزرگ زندگی‌تون تو دوره دانشجویی باشه.
البته فک میکنم ادامه بحث دیگه ب این تاپیک ربط نداشته باشه و باید ی تاپیک دیگه زده شه :د
خب ببین به نظرم این کاملا به نوع شخصیت آدم و تربیت خانوادگی(منظورم اینه که اون چیزهایی که واسه آدم مهم شده یا نشده در طول دوران) بستگی داره.
اینو به جد می‌گم که برنامه‌های من برای خودم هیچ ارتباطی با تاهل نداره. ببین منظورم اینه که با کسی که بخواد برنامه‌هام رو به هم بریزه کاملا همراه نمی‌شم. مگه مجبورم؟! ببین یه سری اولویت‌ها برام هست که برنامه‌های تحصیلیم هم جزء همونان.
این کاملا بستگی به خود آدم داره و اصلا نه من می‌تونم برای تو نسخه بپیچم نه تو برای من. :)
کلا به نظرم بحث خیلی مفیدیه و اگر اینجا جاش نیست می‌تونه که جای دیگه‌ای براش ایجاد بشه. واللا میانگین سنی سایت خیلی رفته بالا :D دیگه بحثمون به اینجاها رسیده :))

توضیح:‌اینکه برنامه‌هایِ «من» منظورم این نیست که خودخواهانه برخورد می کنم و انعطاف‌پذیر نیستم ها!‌منظورم کلیاته. من کلیات اولویت‌های زندگیم رو به خاطر یه نفر دیگه به هم نمی‌ریزم. چون حق انتخاب دارم.
توضیح دوم: اینکه آدم تو طول زندگیش مجبور می‌شه از خیلی چیزهاش بگذره یا اصلا خیلی از اولویت‌هاش از اولویت می‌افتن و اهمیت خودشونو از دست می‌دن، به جای خود. ولی ای نباعث نمی‌شه که بگم برنامه‌ی تحصیل و زندگی من «بستگی» داره به تاهل! چون نداره. من برنامه‌ی خودمو دارم و دارم مسیر خودمو می‌رم. حالا ممکنه این وسط چیزی پیش بیاد که کلا عوض بشه مسیرم. ولی این باز به نظرم خیلی فرق داره با اینکه بخوام بگم بستگی داره به اون!
چقدر جدیدا بلد نیستم حرفمو بزنم :D نمی‌تونم منظورمو برسونم! مدت زیادیه که مخاطبم کامپیوتر بوده فقط :-<

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از مهســـــــــــــا :
خب ببین به نظرم این کاملا به نوع شخصیت آدم و تربیت خانوادگی(منظورم اینه که اون چیزهایی که واسه آدم مهم شده یا نشده در طول دوران) بستگی داره.
اینو به جد می‌گم که برنامه‌های من برای خودم هیچ ارتباطی با تاهل نداره. ببین منظورم اینه که با کسی که بخواد برنامه‌هام رو به هم بریزه کاملا همراه نمی‌شم. مگه مجبورم؟! ببین یه سری اولویت‌ها برام هست که برنامه‌های تحصیلیم هم جزء همونان.
این کاملا بستگی به خود آدم داره و اصلا نه من می‌تونم برای تو نسخه بپیچم نه تو برای من. :)
کلا به نظرم بحث خیلی مفیدیه و اگر اینجا جاش نیست می‌تونه که جای دیگه‌ای براش ایجاد بشه. واللا میانگین سنی سایت خیلی رفته بالا :D دیگه بحثمون به اینجاها رسیده :))

توضیح:‌اینکه برنامه‌هایِ «من» منظورم این نیست که خودخواهانه برخورد می کنم و انعطاف‌پذیر نیستم ها!‌منظورم کلیاته. من کلیات اولویت‌های زندگیم رو به خاطر یه نفر دیگه به هم نمی‌ریزم. چون حق انتخاب دارم.

نه واقعا؟ :)) :|
الان خود شما، ک داداش و خواهرت ازدواج کردن زندگی شون قبل و بعد ازدواج تغییر نکرده ینی؟ :-? تاحالا شده با زن‌داداشت یا خواهرت بحرفی؟ واقعا فک کنم نهایتا تا۲سال بعد ازدواج بشه مث قبل موند، در قبال چنین تغیری میخوای بگی همه‌چی مث قبل خواهد بود؟
و اینکه آیا زندگی ههه‌ش درسه؟همه‌ش استاد و تی‌ای و معدل و اپلای ـه؟یا فقط کار؟ یا فقط ازدواج؟ قطعا هیچکدوم! تلفیقی از اوناس
البته اگه بخوای ی دانشمند شی یا اینکه ی آدم خفن کامپیوتری ک اسمش بمونه بین مردم قطعا باید ی بازه از زندگی‌ت رو وقف درست بکنی، ولی نه همه ش رو. :]

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از Farz :
نه واقعا؟ :)) :|
الان خود شما، ک داداش و خواهرت ازدواج کردن زندگی شون قبل و بعد ازدواج تغییر نکرده ینی؟ :-? تاحالا شده با زن‌داداشت یا خواهرت بحرفی؟ واقعا فک کنم نهایتا تا۲سال بعد ازدواج بشه مث قبل موند، در قبال چنین تغیری میخوای بگی همه‌چی مث قبل خواهد بود؟
و اینکه آیا زندگی ههه‌ش درسه؟همه‌ش استاد و تی‌ای و معدل و اپلای ـه؟یا فقط کار؟ یا فقط ازدواج؟ قطعا هیچکدوم! تلفیقی از اوناس
البته اگه بخوای ی دانشمند شی یا اینکه ی آدم خفن کامپیوتری ک اسمش بمونه بین مردم قطعا باید ی بازه از زندگی‌ت رو وقف درست بکنی، ولی نه همه ش رو. :]
من عقب‌نشینی می‌کنم :))‌حوصله‌ی بحث کردن ندارم. اعصابم ضعیف شده کلا :D
ولی اشاره کردی به خواهرم و زن‌داداشم. خواهرم کلا شرایطش متفاوته (به لحاظ سنی و ...) ولی درمورد زن‌داداشم و داداشم باید بگم دقیقا ازدواجشون در راستای اهدافشون بود و الان هم دارن در همون مسیر با هم می‌رن. اتفاقا خیلی حرف زدم با جفتشون. واقعا فرق خاصی نکردن. و همه چیز براشون خیلی بهتر و هموارتر شده حتی.
+من منظورم از هدف و مسیر فقط درسی نیست که شما برمی‌گردی اینجوری به من می‌گی. + به سنم هم توجه کن :D مطمئن باش زندگی رو یه چیز انتزاعی نمی‌بینم و می‌دونم دارم چی می‌گم. به خصوص دقیقا بعد از ازدواج خواهر و برادرم و از نزدیک دیدن زندگیشون.

++احتمالا آدم‌هایی که منو از نزدیک می‌شناسن می‌دونن هدفم از زندگی به درس ختم نمی‌شه. حرفم هم اصلا این نیست که من فقط در راستای برنامه‌ی درسی خودم پیش می‌رم.

+++من می‌خواستم بحث راه بیفته. بقیه ادامه بدن. من هم مشکل جمله‌بندی و رسوندن منظورم رو دارم و هم حوصله‌ و اعصاب بحث کردن ندارم. :D
ادامه بدین من حمایت می‌کنم :D (البته به شرطی که اینجا جاش باشه)

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

×مرثی از حمایت های Farz

خوب اره ما هدفمون یه نقطه خاص که نیست تو زندگی،
البته هست ولی اون نقطه ، نقطه علمی نیست.
من هدفم به طور مثال اینه زندگی خوب و انسانی داشته باشم و مسیری رو برم که به جامعه بشری خدمت بیشتری بکنم، در عین حال زندگی راحت و مرفه نسبی رو هم حفظ کنم،
خوب?

ببین واقعا بستگی داره چی بشه، اگه مجرد باشی خوب میری تخصص میخونی و 8سالم به راحتی و ازاد میری طرحتو هرجای کشور میگذرونی و بعد مثلا هیءت علمی.
ولی اگر تخصص بخونی چی?
حتی پسراهم این مشکلو دارن الان یه اقایی تو ازمایشگاه ما داره phd میخونه یه مدت معضلش این بود با 8سال طرحش چی کار کنه، شاید دختر مورد علاقش قبول نکنه 8سال باهاش بره شهرستان و اونم بخواد تخصص بخونه که در شهرستان میسر نیست! نمیدونم چه تصمیمی گرفت اخر ولی دغدغه فکریش بود و داشت با دوستاش درمیون میزاشت، در حدی که یه مدت طولانی بنده خدا تو فکر بود چی کار کنم? که میگفت دیگه انگار باید 100میلیون بده و طرحشو بخره چون دختره مردمو که نمیشه ازش چنین انتظاری داشت.
که دوستاش میگفتن : نه! باهات میاد،،

فکر کن با همکلاسیت ازدواج کنی،،یا همسایه تون،،خوب فرق داره، برای خود منم صرف این که اینده کاریم چی میشه به اندازه فاکتورهای دیگه مهم نیست چون هدفم خیلی شارپ نیست، ولی برام مهمه انسانی و مفید زندگی کنم، (همین الان اذعان دارم دروغ گفتم و خیلی برام مهه! :-" )
تربیت خانوادگی هم مهم نیست زیاد،،قضیه تخصص ما با دکتری شما فرق داره چون 8سال طرح شهرستان شوخی نیست.

مثلا تو تاهل هم بین کار صنعتی و داروخانه فرق داره، خیلی هامون اگه همسرمون صنعتی باشه رومون تاثیر میزاره ولی خوب غیر داروساز و غیر صنعتی باشه خوب دخترا میرن داروخانه با حجم کاری کم تر و روزهای بیشتری رو به همسر تخصیص میدن،

البته بحث بسیار مهمیه، در حال حاضر

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

شخصا قصد رفتن ندارم ! ارشد هم قطعا میخوام مشهد باشم ! :D
اما هنوز بین خوندن مدیریت اجرایی و گرایش های مرتبط با رشته ام توی ارشد موندم ! :D

به ازدواج هم فکر میکنم ! :D

یه آینده دور شغلی هم متصور هستم برای خودم. اما خب زیاد برای بحث شغل آینده ام نمیخوام خودم رو از الان محدود کنم و انتظار خیلی خاصی از کار آینده ام داشته باشم.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از بره ناقلا :
×مرثی از حمایت های Farz

خوب اره ما هدفمون یه نقطه خاص که نیست تو زندگی،
البته هست ولی اون نقطه ، نقطه علمی نیست.
من هدفم به طور مثال اینه زندگی خوب و انسانی داشته باشم و مسیری رو برم که به جامعه بشری خدمت بیشتری بکنم، در عین حال زندگی راحت و مرفه نسبی رو هم حفظ کنم،
خوب?

ببین واقعا بستگی داره چی بشه، اگه مجرد باشی خوب میری تخصص میخونی و 8سالم به راحتی و ازاد میری طرحتو هرجای کشور میگذرونی و بعد مثلا هیءت علمی.
ولی اگر تخصص بخونی چی?
حتی پسراهم این مشکلو دارن الان یه اقایی تو ازمایشگاه ما داره phd میخونه یه مدت معضلش این بود با 8سال طرحش چی کار کنه، شاید دختر مورد علاقش قبول نکنه 8سال باهاش بره شهرستان و اونم بخواد تخصص بخونه که در شهرستان میسر نیست! نمیدونم چه تصمیمی گرفت اخر ولی دغدغه فکریش بود و داشت با دوستاش درمیون میزاشت، در حدی که یه مدت طولانی بنده خدا تو فکر بود چی کار کنم? که میگفت دیگه انگار باید 100میلیون بده و طرحشو بخره چون دختره مردمو که نمیشه ازش چنین انتظاری داشت.
که دوستاش میگفتن : نه! باهات میاد،،

فکر کن با همکلاسیت ازدواج کنی،،یا همسایه تون،،خوب فرق داره، برای خود منم صرف این که اینده کاریم چی میشه به اندازه فاکتورهای دیگه مهم نیست چون هدفم خیلی شارپ نیست، ولی برام مهمه انسانی و مفید زندگی کنم، (همین الان اذعان دارم دروغ گفتم و خیلی برام مهه! :-" )
تربیت خانوادگی هم مهم نیست زیاد،،قضیه تخصص ما با دکتری شما فرق داره چون 8سال طرح شهرستان شوخی نیست.

مثلا تو تاهل هم بین کار صنعتی و داروخانه فرق داره، خیلی هامون اگه همسرمون صنعتی باشه رومون تاثیر میزاره ولی خوب غیر داروساز و غیر صنعتی باشه خوب دخترا میرن داروخانه با حجم کاری کم تر و روزهای بیشتری رو به همسر تخصیص میدن،

البته بحث بسیار مهمیه، در حال حاضر

درسته معصومه. گفتم که شرایط شما فرق داره با ما. احتمالا برای کسی مثل من قابل درک نیست اصلا این شرایط. راستش یکی از دلایلی که نرفتم سمت تجربی هم اصلا همین مسائل بود. یعنی نظر همه درمورد من این بود که باید برم تجربی. ولی من به مسیر طولانی آینده‌ش نگاه می‌کردم و وحشت می‌کردم. می‌گفتم اگر بخوام مثلا یه پزشک خوب باشم آیا می‌تونم ضمنش یه مادر خوب هم باشم؟ و خب چیزی که تو دوستام می‌دیدم که مادراشون پزشک بودن غیر از اینو بهم می‌گفت. و قطعا مثال نقض هم براش زیاد بود. ولی من به توان خودم نگاه کردم و دیدم اون راه راه من نیست.
ولی این راهی که انتخاب کردمو تا حد زیادی بهش ایمان دارم :) به نظرم این مهمترین چیزه.

+کلا سن آدم از ۲۰ که بگذره خواه ناخواه این مسائل براش مهم می‌شه. چه برسه به شرایط طرح شما!

+یکی از پسرهای آزمایشگاهمونه. خیلی خفنه. بعد دانشجوی Phdه. این عالیه اصلا :)) هرچند وقت یک بار می‌زنه به سیم آخر و شروع می‌کنه به غر زدن :)) می‌گه من زن می‌خوام مامانم می‌گه زوده :)) مامانش می‌گفتن اول درستو تموم کن و شرایطتو به حالت متعادل برسون و بعد به ازدواج فکر کن.
با این حال رشته‌ی من یه جوریه که کلا کمتر از این مسائل داره. یعنی من دوستام که مکانیک می‌خونن هم تا حدی دغدغه‌ی این مسئله رو دارن. اینکه با کسی ازدواج کنن که بپذیره کار کردنشونو تو شرایط صنعتی. ولی خب من از این مسائل ندارم دیگه! واسه همینم یه مقدار برام یه جوریه فکر کردن بهش.
اگر نه حق با شماست :)

به نقل از نــيما :
شخصا قصد رفتن ندارم ! ارشد هم قطعا میخوام مشهد باشم !
اما هنوز بین خوندن مدیریت اجرایی و گرایش های مرتبط با رشته ام توی ارشد موندم !

به ازدواج هم فکر میکنم !

یه آینده دور شغلی هم متصور هستم برای خودم. اما خب زیاد برای بحث شغل آینده ام نمیخوام خودم رو از الان محدود کنم و انتظار خیلی خاصی از کار آینده ام داشته باشم.
من واقعا شمارو تحسین می‌کنم :D از اول یه سیر خیلی آروم رو پیش گرفتی و روی همونم جلو رفتی! واقعا آرامش موقع کنکور شمارو هیچ موقع فراموش نمی‌کنم! الانم که می‌گین برای ارشد هم حتی مشهد می‌خواین بمونین. واقعا خیلی خوبه اینقدر آرامش. من خیلی اذیت می‌کنم خودمو. خیلی!

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران