• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

راهنمای خرید: موبایل

hasti25

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
پاسخ : راهنمای خرید: موبایل

به نقل از حجتــ :
شرکتی که دور زمین استادیوم آزادی تبلیغش رو می کنن، تو شهر های بزرگ نمایندگی و پست اختصاصی داره، پشتیبانی آنی تلفنی داره، رنکش اینقدر بالاست، 100% مطئنه . اتفاقا من نظرم اینه که بسیار امن و مطمئنه و اگر می خوای بخری از دیجی کالا بخر. برا چی پشیمون بشی؟؟ گارانتی نداره از شرکت های معتبر که داره . مهلت تست نداره که داره . دیگه مشکل چیه؟؟!؟! کاملا م امنه . من کلی خریدم ازشون

IOS اصلا با اندروید قابل قیاس نیست . استیبل IOS بسیار بهتر و بالاتر از اندرویده . کار کن باهاش کامل متوجه میشی ...

ضمنا به خدا آیفون 6 خم نمیشه ! من پسر داییم داره ، هم 6 داره هم 6+ ، خم نمیشه بابا ! نزنید این حرفا رو ! فیلم میلم هاش رو ولش کن حقیقت رو بچست! زمان آیفون 5 هم فیلمهاش رو یادتونه که رو هوا پروزکتور میشد؟؟ کو پس ؟؟! فیلم هایی که تو نته رو خیلی جدی نگیرید ...
در مورد سایت دی جی کالا یه مورد بگم:بهترین مکان برای خرید موبایل.چون هم قیمتش ارزون تره و هم محصولاتش با کیفیت تره.ما تا حالا۴تا گوشی سفارش دادیم و به دستمونم رسیده.
پولتونو نمیخورن.خیالتون راحت :D

Sanctum

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز - پردیس
رشته دانشگاه
دندان پزشكي

به نقل از حدیث :
در مورد سایت دی جی کالا یه مورد بگم:بهترین مکان برای خرید موبایل.چون هم قیمتش ارزون تره و هم محصولاتش با کیفیت تره.ما تا حالا۴تا گوشی سفارش دادیم و به دستمونم رسیده.
پولتونو نمیخورن.خیالتون راحت :D

تو معتبر و مطمئن بودن دیجی کالا شکی نیست ولی نمیدونم شما رو چه حسابی میگین قیمتاش ارزون تره؟!

hasti25

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

به نقل از Sanctum :
تو معتبر و مطمئن بودن دیجی کالا شکی نیست ولی نمیدونم شما رو چه حسابی میگین قیمتاش ارزون تره؟!
من نسبت به بازار موبایل میگم.اگه نظرات کاربرای دی جی کالا روهم بخونین به این موضوع اشاره کردن که قیمتاش ارزون تره.
حالا من دیگه شهر شما رو نمیدونم :D

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

قیمت های دیجی کالا به نظر من ارزون نباشه گرون نیست . هیچ مغازه یا فروشگاهی حاضر نیست تا یک هفته گارانتی تعویض یا استرداد و
تا یک سال گارانتی تعمیر به شما بده . من میخواستم گوشی بگیرم هیچ مغازه ای ضمانت شرکتی نداشت همه شون ضمانت فاکتوری داشتن
و مطمئن باشید اگه فرداش خراب بشه به جای تعویض براتون با هزینه خودتون تعمیر میکنن در نتیجه اگه دیجی کالا 20.30 تومن هم
گرون تر باشه عوضش جنس اصل و با ضمانت میده دست مشتری ما تا الان بیشتر از یک میلیون ازش خرید کردم و همیشه راضی بودم انصافا.

Arshakeri

ARSALAN
نام مرکز سمپاد
سید رضی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
فرهنگیان
رشته دانشگاه
آموزش زبان انگلیسی
تلگرام
اینستاگرام
Q10 or moto x?

سلام. ميخوام كوشي بخرم لين اين دوتا موندم. كودومو بخرم?لطفا دلايلتونم بكين.

hojjatele

کاربر حرفه‌ای
شهر
قم
مدال المپیاد
ندارم !
رشته دانشگاه
نرم

اگر با گارانتی های معتبرش حساب کنید قیمتهاش بسیار مناسبه

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

اتفاقا قیمت‌های دی‌جی کالا نسبت به بازار گرون‌تره!
من یه گوشی با همون مشخصات با ضمانت شرکتی و کارت ضمانت طلایی دو ساله از نمایندگی همون برند خریدم که دقیقا با همون ضمانتنامه‌ای بود که خود دی‌جی کالا میداد و برام ۸۰ هزارتومن ارزون‌تر اون قیمتی که دی‌جی میفروخت تموم شد.
تازه مدلی که دی‌جی میفروخت تو جعبه‌اش هندزفری نداشت و ولی این مدل داشت!

ضمنا این ضمانت ۷ روز بازگشت کالا هم شرایط خاصی داره.
مثلا اینطور نیست که شما یه گوشی از این سایت بخرید و بعد یه مدت ازش استفاده کنید و اگه خوشتون نیومد پسش بفرستید.
این ضمانت هفت روز بازگشت برای شکستگی یا خط و خشی که ممکنه تو پروسه پست ایجاد بشه در نظر گرفته شده. (خودتون بخونید.)
من خودم تو اداره پست از نزدیک دیدم با جعبه‌های کوچیک و بزرگ پستی چقدر وحشیانه رفتار میکنن.
طبیعیه که تو این پروسه بلایی سر گوشی یا هر وسیله‌ی دیگه‌ای بیاد و سایت روشی رو برای استرداد محصولش و جلب رضایت مشتریش درنظرگرفته باشه.

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

من یه گوشی از دیجی کالا گرفتم که توو اطلاعات سایت نوشته بود اندروید 4.3 داره . اما وقتی رسید دستم ، بعد 2 هفته متوجه شدم
اندروید4.2 روشه . زنگ زدم و پشتیبانی گفت یا گوشی رو پس بفرستید و پول رو میریزیم حسابتون یا یه گوشی دیگه انتخاب کنید.
منم گفتم ممنون لازم نیست فقط اطلاعات رو ویرایش کنید رو سایت . اینجوری نیست که انقدر سخت بگیرن که نشه پس فرستاد. :-?

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از NEO :
این M8 چه چیزه خاصی داره که ملت اینقدر میخرنش؟ :-?
من دارم خيييييلي خوبه خيييييلي
همه چيش از همه گوشيا بهتره هم سخت افزارش که واقعا هم خوشگله هم محکمو خوب
هم خودش کلا توپه
آیفون بره بميره يعني

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از کوزت :
هم خودش کلا توپه
آیفون بره بميره يعني
پرسیدن "چیش" بهتره. سخت افزارش که الان دیگه حرفی برای گفتن نداره با این قیمت، در مورد خوشگلی هم فکر نمی کنم این قیمت منطقی باشه. خودش هم کلا توپه ما نفهمیدیم یعنی چی. و آیفون هم نمیمیره متاسفانه، هنوز زنده است.
حرفای احساسی نزنید دوستان اینجا، با دلیل و مدرک و منطق بیاید صحبت کنید.

Sanctum

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز - پردیس
رشته دانشگاه
دندان پزشكي

به نقل از amparisay :
پرسیدن "چیش" بهتره. سخت افزارش که الان دیگه حرفی برای گفتن نداره با این قیمت، در مورد خوشگلی هم فکر نمی کنم این قیمت منطقی باشه. خودش هم کلا توپه ما نفهمیدیم یعنی چی. و آیفون هم نمیمیره متاسفانه، هنوز زنده است.

تعجب ميكنم! رو چه حسابی میگین سخت افزارش حرفی واسه گفتن نداره؟ 2.3 GHz واسه سی پی یو کمه؟
اسنپ دراگون 801 یکی از بهترین چیپست هاست!
وفتی گوشی هایی با سیستم عامل یکسان مقایسه میشن، سخت افزارشون بیشتر مد نظر قرار میگیره.

speed

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
میاندوآب
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

در مورد دیجی کالا باید بگم ضمانت قیمت داره
یعنی اگه شما یه فاکتور معتبر ببری که جنسش همونی باشه که دیجی کالا داره و قیمتش کمتر از دیجی کالاس
با همون قیمت کمتر جنس رو میفروشه بهت
و خب این یعنی ارزون ترین قیمت ممکن رو داره میده بهت نسبت به کالایی که داره ارایه می کنه

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از amparisay :

شما برو توي سايت دي جي کالا يا هرجا مقايسه گوشي رو بزن
M8 با هر گوشي دوس داري مقايسه کن
يه نگا بنداز بعد بيا بگو حرف داره یا نداره
دوربين اولترا هيچ گوشي نداشته تاحالا
سخت افزارش بدنشه که هيچ گوشي نتونسته مث اين باشه ،صفحشه ! فيلم رونمايي شو نگا کن !!!!
کلا برو مقايسه کن شما
احساسي حرف نميزنم
اگه گوشي بدي بود مطمئن باش بهترين گوشي نميشد !

http://www.digikala.com/Compare/DKP-31659/DKP-43063/

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

به نقل از کوزت :
هم خودش کلا توپه
آیفون بره بميره يعني
دوربینش اولترا هست تنها ولی آیا از لومیا 1520 و نوت 4 و زد 3 بهتره مسلما خیر.
بدنش محکمه ولی آیا ضد آب هست مثل زد 3 و اس5؟ مسلما خیر.
cpuش قویه ولی عایا از نوت 4 قوی تره؟مسلما خیر.
صفحش از اس 5 و نوت 4 (چون دیدم میگم) بهتره؟خیر
باتریش از 1520 و زد 3 و اس 5 بهتره ؟خیر
پس الکی نظر ندین.

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی
پاسخ : Q10 or moto x?

به نقل از A.R.S.A.L.A.N :
سلام. ميخوام كوشي بخرم لين اين دوتا موندم. كودومو بخرم?لطفا دلايلتونم بكين.
بلک بری دوست داشتنیه خب :-" ولی نظر فنی با دوستان :D

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از کوزت :
شما برو توي سايت دي جي کالا يا هرجا مقايسه گوشي رو بزن
M8 با هر گوشي دوس داري مقايسه کن
يه نگا بنداز بعد بيا بگو حرف داره یا نداره
دوربين اولترا هيچ گوشي نداشته تاحالا
سخت افزارش بدنشه که هيچ گوشي نتونسته مث اين باشه ،صفحشه ! فيلم رونمايي شو نگا کن !!!!
کلا برو مقايسه کن شما
احساسي حرف نميزنم
اگه گوشي بدي بود مطمئن باش بهترين گوشي نميشد !

http://www.digikala.com/Compare/DKP-31659/DKP-43063/
مقایسه کردم قبلا دوست عزیز،
ام8 سنگین تره، دوربینش 4(!) مگاپیکسله و توی مقایسۀ کیفیتش با آیفون می تونی اینجا رو ببینی:
http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=1&idPhone1=6378&idPhone2=5685&idPhone3=6074
به نظر نمیاد اصلا حتی بشه با هم مقایسه شون کرد، نمی دونم شما چطوری دوربین M8 رو برتریش می دونی!
به لحاظ عملکرد توی بنچمارکها هم این رو ببین خوبه:
http://www.gsmarena.com/apple_iphone_6-review-1141p5.php
برای مقایسه هم این مال M8 هست، امتیازهاشون رو مقایسه کن:
http://www.gsmarena.com/htc_one_m8-review-1062p5.php
اعداد توی یه اردر هم نیستن حتی که بخوای مقایسه کنی!
بدنۀ جفت گوشی ها آلومینیومه، پس برتری یی ندارن به هم. سنسور تاچ آیفون رو فراموش نکن،240 فریم بر ثانیه فیلمبرداری آیفوون رو اصلا فراموش نکن، موندگاری باتری هم توی یه اردره، اختلاف عجیب غریبی با هم ندارن. اتفاقا از شانست ال سی دی ها هم با هم مقایسه شده اینجا:
http://www.gsmarena.com/apple_iphone_6-review-1141p3.php
و کنتراست ریشیو هاشون می بینی اختلاف عجیب با هم نداره! اگه تراکم پیکسلیشون برات مساله شده و فکر می کنی که خیلی بهتره ال سی دی M8، باید بگم که پیکسل های ال سی دی آیفون با چشم دیده نمیشه، در نتیجه تراکم پیکسلی بالاتر HTC به نظر یه عدد تبلیغاتی میاد که صرفا کند می کنه گوشی رو. دقیقا دلیلی که G3 از G2 با سخت افزار بهتر، امتیازهای خیلی بهتری نگرفت. بعد هم، کجا بهترین گوشی شده؟! من متوجه نشدم دقیقا...!

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

به نقل از کوزت :
هم خودش کلا توپه
آیفون بره بميره يعني

من پیشنهاد میکنم آیفون رو با هیچ برندی مقایسه نکنید . کلا محصولات اپل فازشون فرق داره.
مثلا لپ تاپ های اپل یا تب ت های این شرکت فازشون با بقیه خیلی فرق میکنه .
مقایسه شون از دیدگاه من مثل مقایسه پرادو با زانتیاس. فاز رانندگیشون خیلی فرق داره با اینکه دوتاشون ماشینن.

در ضمن یه مسئله مهم! چرا بدنه گوشی رو سخت افزار می دونید؟
اصولا میگن سخت افزار قدرتمنده و بدنه و قاب زیباست . سخت افزارش خوشگله؟محکمه؟ :-? :D

AliEBR

AliEBR
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مکانیک

در این که وان ام8 گوشی بسیار خوبی هست شکی نیس!
ولی بهترین هم نیس!
چون در حال حاضر هیچ چیزی نداره که بین همه گوشی ها برتر باشه
مثلا نوت 4 صفحه نمایش خیره کننده ای داره (به جرات میگم صفحه ای به این خوبی ندیدم!)
یا 1520 توی دوربین(بعد از 1020 :-") و باتری!
و...

در مورد تبلیغاتی بودن و بازی با اعداد فقط همینو میگم که اگه 441ppi و 4K بازی با اعداده پس 240fps چی میتونه باشه؟!
در مورد پی پی آی هم با کشیدن یه مثلث راحت میشه فهمید که تبلیغاتیه یا نه!
حد تفکیک پذیری چشم انسان 0.0003هه با یه محاسبه ساده میشه فهمید اگه شما وان ام 8 رو از فاصله حدودا 19 سانتی متری نزدیک تر بیارین در صورتی که چشماتون سالم باشن باید بتونین پیکسل هاش رو از هم تشخیص بدین!! این عدد برای آیفون 6 هستش 26 سانتی متر!

راسی بیت ریت فیلم برداری 4K نوت 4 چنده؟ زد3 چی؟

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از AliEBR :
در این که وان ام8 گوشی بسیار خوبی هست شکی نیس!
ولی بهترین هم نیس!
چون در حال حاضر هیچ چیزی نداره که بین همه گوشی ها برتر باشه
مثلا نوت 4 صفحه نمایش خیره کننده ای داره (به جرات میگم صفحه ای به این خوبی ندیدم!)
یا 1520 توی دوربین(بعد از 1020 :-" ) و باتری!
و...

در مورد تبلیغاتی بودن و بازی با اعداد فقط همینو میگم که اگه 441ppi و 4K بازی با اعداده پس 240fps چی میتونه باشه؟!
در مورد پی پی آی هم با کشیدن یه مثلث راحت میشه فهمید که تبلیغاتیه یا نه!
حد تفکیک پذیری چشم انسان 0.0003هه با یه محاسبه ساده میشه فهمید اگه شما وان ام 8 رو از فاصله حدودا 19 سانتی متری نزدیک تر بیارین در صورتی که چشماتون سالم باشن باید بتونین پیکسل هاش رو از هم تشخیص بدین!! این عدد برای آیفون 6 هستش 26 سانتی متر!

راسی بیت ریت فیلم برداری 4K نوت 4 چنده؟ زد3 چی؟
فیلمبرداری 240 فریم یه عدد نیست فقط دوست من. 240 فریم بر ثانیه میشه باهاش اسلوموشن درست کرد، فیلمهاش رو ببین توی اینترنت. در ضمن من آیفون رو جلوتر از 10 سانتی متر میارم هم نمیتونم پیکسلهاش رو ببینم. قطعا هم چشمم ایراد نداره :)
از یه عدد خطی که تو دادی، نمیشه فاصله بدست آورد، این فاصله ها رو و محاسبات ساده ات رو بنویس ما هم یاد بگیریم :)
چشم در حدود 0.07 درجه رو میتونه ببینه. (منبع ویکیپدیا) یه محاسبات مثلثاتی بزنی،میشه ببینی که هر 12.8 پیکسل آیفون طولش یه میلیمتره. یعنی هر پیکسل ابعادش میشه 0.078 میلیمتر. باز هم با تانژانت، میشه فهمید که برای دیدن پیکسلهای آیفون نیاز به فاصلۀ 1 میلیمتری از چشمت داری. حله؟ محاسبات درست بود؟! بسه برای اینکه این مساله دیگه تبلیغ باشه بیشترش آقا؟! نبود؟!
نوت 4 نهایتا 120 فریم بر ثانیه میگیره، زد3 هم 120 فریم که آیفون 5 اس 120 فریم می گرفت. نوت 4 و زد3 فیلمبرداری 4کی ندارن. (منبع:جی اس ام ارنا و دیجیکالا)
در کل هم ال سی دی های سامسونگ رنگها رو خیلی اشباع نشون می دن که سلیقه ایه، و به نظرم چیزی نیست که بخوایم به خاطرش بریم سامسونگ رو انتخاب کنیم! :)

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

به نقل از amparisay :
فیلمبرداری 240 فریم یه عدد نیست فقط دوست من. 240 فریم بر ثانیه میشه باهاش اسلوموشن درست کرد، فیلمهاش رو ببین توی اینترنت. در ضمن من آیفون رو جلوتر از 10 سانتی متر میارم هم نمیتونم پیکسلهاش رو ببینم. قطعا هم چشمم ایراد نداره :)
از یه عدد خطی که تو دادی، نمیشه فاصله بدست آورد، این فاصله ها رو و محاسبات ساده ات رو بنویس ما هم یاد بگیریم :)
چشم در حدود 0.07 درجه رو میتونه ببینه. (منبع ویکیپدیا) یه محاسبات مثلثاتی بزنی،میشه ببینی که هر 12.8 پیکسل آیفون طولش یه میلیمتره. یعنی هر پیکسل ابعادش میشه 0.078 میلیمتر. باز هم با تانژانت، میشه فهمید که برای دیدن پیکسلهای آیفون نیاز به فاصلۀ 1 میلیمتری از چشمت داری. حله؟ محاسبات درست بود؟! بسه برای اینکه این مساله دیگه تبلیغ باشه بیشترش آقا؟! نبود؟!
نوت 4 نهایتا 120 فریم بر ثانیه میگیره، زد3 هم 120 فریم که آیفون 5 اس 120 فریم می گرفت. نوت 4 و زد3 فیلمبرداری 4کی ندارن. (منبع:جی اس ام ارنا و دیجیکالا)
در کل هم ال سی دی های سامسونگ رنگها رو خیلی اشباع نشون می دن که سلیقه ایه، و به نظرم چیزی نیست که بخوایم به خاطرش بریم سامسونگ رو انتخاب کنیم! :)
کاملا در اشتباهی چون هر 2 4k ضبط میکنن.
و اگر هم به سایت display mate بری میبینی بهترین صفحه نوت 4 هست و از این سایت معتبرتر نیست.
نوت 4 دوربینش از همه لحاظ غیر slow motion از آیفون بهتره و همچنین صفحش و باتریش که دیگه بحثی نیست سرش.بدنه آیفون درسته با گیفیت تره ولی مقاومت کمتری داره و اگه از دستت بیفته تمومه تو تستای متعدد دیدن همه اینو و اینکه دیگه بگم سیستم عاملها هم دیگه فرق آنچنانی ندارن و نوت 4 اصلا تاخیری نداره.
ولی صفحه نوت 4 انصافا بهترین صفحست با آیفون 6 plus مقایسه کردم ولی آیفون 6 رو نه
قبول کنین بعد از آیفون 5 اپل دیگه پیشتاز نیست والانم فقط با سیستم عاملش محبوبه.

بالا