• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات داوطلبان کنکور 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.
نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار
پاسخ : سوالات و مشکلات داوطلبان کنکور 94

به نقل از نيلوفر ب. :
آقا اصن من ميخوام ازصفر شروع كنم ؟الان ديره ايا؟ :(
جا داره بازم به رستگار رحمانی اشاره کنم یا دیگه زیاد اشاره شده؟ :-"
http://www.kanoon.ir/Article/82422

Sanctum

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز - پردیس
رشته دانشگاه
دندان پزشكي

به نقل از sadlove :
دوستم پارسال بهمن شروع کرد . الان پزشکی دولتیه (:

5 ماه یعنی . پس دیر نیست .

الان پزشکیه دولتیه؟ خوب این چه ربطی داره؟
منظورتون اینه که رتبه و درصداش خوب شده دیگه؟

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از Sanctum :
الان پزشکیه دولتیه؟ خوب این چه ربطی داره؟
منظورتون اینه که رتبه و درصداش خوب شده دیگه؟

منظورم اینه ک دیر نیست با 5 ماه خوندن هم میشه پزشکی دولتی اورد در صورتیکه مفهومی خوند .
واقعن اینقدر مبهم بود ؟ :D :))

muhammed

کاربر فعال

به نقل از sadlove :
گاج نقره ای وقت تلفیه . خیلی اسونه . کنکور دیگه بیتاش اسون نیست .
من پارسال دو بار زدمش . نشر الگو هم زدم .
پاس نامه گاج هم خوب نیست . اونجوری ک باید توضح نمیده بیتا رو .

بازم قرابتم خوب نشد .
فقط با تست زیاد نیست..
این فقط نظر شماست! 80 ، 90 درصد رتبه برترا نظرشون همین نظر منه.
رمز موفقیت تو قرابت : تست فراوون + خوندن پاسخ تشریحی هاشه.
اما در مورد اینکه پاسخ گاج نقره ای خوب نیست باهات کاملا موافقم.
سطح دشواری قرابت نشر الگو یه سر و گردن بالاتر از قرابت معنایی گاجه چون همه ی تستای کنکور سراسری داخل و خارج و گزینه دو و سنجش و تالیفی ها رو شامل میشه. دیگه منبع فوق العاده ایه واسه تست + پاسخ تشریحی هاشم خوبه. اما گاج نقره ای همه تستای سراسری رو شامل نمیشه. به نظر من چندبار قرابت الگو رو بزن. بخدا خیلی خیلی موفق میشی. منم مثل شما بودم ؛ هر تست رو که میخونی چ درست چ غلط در صورت جواب دادن، پاسخ تشریحی اش رو هم بخون بعد برو تست بعدی. سعی کن درک ادبی ت رو یه کم بالا ببری اونم فقط با خوندن شعر (= تست زدن) به دس میاد. بعضی شعرای کتاب درسی فوق العاده ان. مثلا شعر پاییز ادبیات سال دوم، شعر خوان هشتم ادبیات سال چهارم، شعرای سهراب سپهری، سعدی و حافظ و .... درک ادبی ات رو فوق العاده بالا می بره.

nasma

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
مراغه

قرابت هامون سبطي رو هم دارم موضوعي گاج رو همچنين البته موضوعي رو نگه داشتم براي بعد عيد!(البته ديگه نگه نمي دارم!!)

حالا كه بحث استاد هست(!)، زبان فارسي هامون سبطي چقدر كارايي داره؟ با خوندن نظرات برخي دوستان كم كم دارم پشيمون ميشم از زدن تستاي
زبان فارسي!خودم كه خوندم ديگه به نظرم مياد هيچ سوالي نيست (واج تكواژ، واژه) كه نتونم جواب بدم! كلا ابهاماتم برطرف شده شايدم جوگير شدم :-/

• لایک
امتیازات: h@di

muhammed

کاربر فعال

به نقل از حمیـده :
بنده تو دو ماه تابستون(شایدم کمتر) روزی 6 صفحه از هامون سبطی خوندم، الان یه دونه هم تست قرابت نمی‌زنم، 99% تستاشو تو آزمون درست جواب می‌دم و درضمن، وقتی یه بیتی رو می‌بینم، ناخداگاه بیتایی که باهاش قرابت دارن میان تو ذهنم. این مورد آخر فقط با بررسی دقیق بیتا بدست اومده.
پس دیدید که! آدمی وجود داره که با روش کلاسیک! تونسته خوب بزنه. یه روش رو کامل تخریب نکنین لطفا!
شما خودتون اقرار فرمودید که با هامون سبطی، توی دوماه تونستید به این درک برسید ولی مطمئن باشید که با تست زدن کم قرابت احتمالش خیلی بالاس که نتونین هر 9 تست رو درست بزنین. توی تست زدن زیاد توی هر درسی (از ادبیات و ... بگیر تا زیست و شیمی و اینا) همه چی دستت میاد هم تله های تستی هم بی دقتی هات. سبطی رو به این دلیل گفتم خوب نیست ؛ چون قلمش شیوا و ساده و روون نیس چ تو زبان فارسی چ تو قرابت ولی یکی از باسواد ترین معلمای ادبی است. تخریبی در کار نیس!

Sanctum

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز - پردیس
رشته دانشگاه
دندان پزشكي

به نقل از sadlove :
منظورم اینه ک دیر نیست با 5 ماه خوندن هم میشه پزشکی دولتی اورد در صورتیکه مفهومی خوند .
واقعن اینقدر مبهم بود ؟ :D :))

من هنوزم نمیفهمم این بحث چه ربطی به پزشکی سراسری داره؟
اصلا شاید ایشون نمیخوان پزشکی قبول بشن!

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از Sanctum :
من هنوزم نمیفهمم این بحث چه ربطی به پزشکی سراسری داره؟
اصلا شاید ایشون نمیخوان پزشکی قبول بشن!

من رشتم انساني هستش :-"

• لایک
امتیازات: ZDM

Sanctum

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز - پردیس
رشته دانشگاه
دندان پزشكي

به نقل از نيلوفر ب. :
من رشتم انساني هستش :-"
بسیار خوب!
منظور منم این هست که بهتر بود به جای این که بگیم طرف پزشکی قبول شده بگیم رتبش خوب شده یا درصداش خوبه.

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از muhammed :
شما خودتون اقرار فرمودید که با هامون سبطی، توی دوماه تونستید به این درک برسید ولی مطمئن باشید که با تست زدن کم قرابت احتمالش خیلی بالاس که نتونین هر 9 تست رو درست بزنین. توی تست زدن زیاد توی هر درسی (از ادبیات و ... بگیر تا زیست و شیمی و اینا) همه چی دستت میاد هم تله های تستی هم بی دقتی هات. سبطی رو به این دلیل گفتم خوب نیست ؛ چون قلمش شیوا و ساده و روون نیس چ تو زبان فارسی چ تو قرابت ولی یکی از باسواد ترین معلمای ادبی است. تخریبی در کار نیس!
به نظرم هرکس کتاب خودشو داره! الان مثلا سبطی برای من خیلی روونه در حدی که بعضی وقتا میگم کاش یه سری درسا دیگه مم مثل این توضیح میدادن! هرکس به خودش مقایسه میشه...مثلا من همون جور که از زیاد توضیح دادن ژنتیک ارامفر بدم میاد از زیاد توضیح دادن ریاضی خیلی سبز خوشم میاد! چون ریاضیم ضعیفه اما ژنتیک رو بلدم..به نظر من که سبطی خوب توضیح داده.

h@di

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی شهرکرد
شهر
شهرکرد
مدال المپیاد
طلای ادبی (دورهٔ ۲۷)؛ مرحلهٔ ۱ کامپیوتر (دوره‌های ۲۳ و ۲۴)
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی نرم‌افزار

به نقل از k94 :
حالا كه بحث استاد هست(!)، زبان فارسي هامون سبطي چقدر كارايي داره؟ با خوندن نظرات برخي دوستان كم كم دارم پشيمون ميشم از زدن تستاي زبان فارسي!خودم كه خوندم ديگه به نظرم مياد هيچ سوالي نيست (واج تكواژ، واژه) كه نتونم جواب بدم! كلا ابهاماتم برطرف شده شايدم جوگير شدم :-/
الآن مثلاً وابسته‌شماری ریاضی ۹۰ (اصلاح شد :D ) که تو «مایهٔ رشک و حسرت عنصری» عنصری را یه بار شمرده، خط بعدش توی «آواز دلاویز و نغمهٔ پرشور چنگ شاعر» چنگ را دوبار شمرده (از پست قبلی‌م کپی کردم :-" ) را با استدلال می‌زنید؟ می‌شه یاد بدید؟ (زبان فارسیه ولی جزء اون سه گروه که نوشتید نیست البته!)
یه سؤال در بارهٔ همین زبان فارسی هامون سبطی: تکواژهای عجیب‌غریب را توی درسنامه‌هاش گفته یا باید کل تست‌هاش را زد تا پیداشون کرد؟
(چقدر تو این پست سوتی داده بودم :-" )

nasma

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
مراغه

به نقل از h@di :
الآن مثلاً وابسته‌شماری ریاضی ۹۲ که تو «مایهٔ رشک و حسرت عنصری» عنصری را یه بار شمرده، خط بعدش توی «آواز دلاویز و نغمهٔ پرشور چنگ شاعر» چنگ را دوبار شمرده (از پست قبلی‌م کپی کردم :-" ) را با استدلال می‌زنید؟ می‌شه یاد بدید؟ (زبان فارسیه ولی جزء اون سه گروه که نشوتید نیست البته!)
یه سؤال در بارهٔ همین زبان فارسی هامون سبطی: تکواژهای عجیب‌غریب را توی درسنامه‌هاش گفته یا باید کل تست‌هاش را زد تا پیداشون کرد؟
منم گفتم جوگير شدم خوب!! :-" الان بالكل گيجم كردي! چنگ رو چطوري دوبار شمرده!؟ :-?? عنصري يه بار درسته!!؟ ولي شمارش واج رو ديگه كه فكر كنم بشه زد :D ضمنا كدوم سه گروه؟! :-/

پ ن: من سوالاي رياضي 92 رو نگاه كردم ولي اصلا سوالي از وابسته شماري نيومده!

• لایک

h@di

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی شهرکرد
شهر
شهرکرد
مدال المپیاد
طلای ادبی (دورهٔ ۲۷)؛ مرحلهٔ ۱ کامپیوتر (دوره‌های ۲۳ و ۲۴)
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی نرم‌افزار

به نقل از k94 :
منم گفتم جوگير شدم خوب!! :-" الان بالكل گيجم كردي! چنگ رو چطوري دوبار شمرده!؟ :-?? عنصري يه بار درسته!!؟ ولي شمارش واج رو ديگه كه فكر كنم بشه زد :D ضمنا كدوم سه گروه؟! :-/

پ ن: من سوالاي رياضي 92 رو نگاه كردم ولي اصلا سوالي از وابسته شماري نيومده!
شما فمیدید چطوری شمرده، به ما هم بگید!
واج را آره، فقط اشکالش اینه تو چند سال اخیر دیدند واج‌شماری آسونه، سؤال نمی‌دند :D
سه گروه: واج، تکواژ، واژه
سؤال ۱۴ ریاضی ۹۰ بوده آقا، من اشتباهی نوشتم ۹۲ :-"

• لایک
امتیازات: morva

nasma

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
مراغه

به نقل از h@di :
شما فمیدید چطوری شمرده، به ما هم بگید!
واج را آره، فقط اشکالش اینه تو چند سال اخیر دیدند واج‌شماری آسونه، سؤال نمی‌دند :D
سه گروه: واج، تکواژ، واژه
سؤال ۱۴ ریاضی ۹۰ بوده آقا، من اشتباهی نوشتم ۹۲ :-"
به نظر من عنصري دوبار و چنگ يه بار بايد شمرده شه!خوب منم استدلالاي مخصوص خودم رو دارم(خيلي ضايعس ديگه مگه براي حد ما غير اينه!؟:D )البته بگم من منابع اصليم تخته سياه هست (كه اصلا به هيچ دردي نخورد)

و كتاب محوري(به درد بخورترِ) ولي هامون سبطي به گمانم خيلي بهتر اومد، كتاب چاپ قديمي هست مال سال 90، اگه اشتباه نكنم، دو جلدي هم هست!

• لایک

sampady

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
مدال المپیاد
فیزیک
دانشگاه
پلی تکنیک تهران

بچه ها خودتونو زیاد در گیر تکواژ و واج و اینا نکنید چون به نظر میاد این تکواژ شماری دیگه به اون شکل مد نظر طراحا نیست (سال 92که یه جمله کوتاه و ساده دادن ؛93 هم که اصن ندادن!)ادبیات خیلی مهمه و البته با مثلن هفته ای دو ونیم ساعت میتونید به 70وبالاتر فک کنید،لغت و املا هامون سبطی رو بخونید (کم حجم و خوبه)ارایه کار کنید خیلی سوالای راه دستین!قرابتم از میکرو گاج بخونید ولی تستاشو خوب حل کنید منظورم اینه که همه گزینه هارو بررسی کنید
موفق باشید

nasma

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
مراغه

لغت و املاي هامون سبطي وقتي به درد ميخوره كه كاملا مسلط بوده باشي! پس ابتدا نشر الگو(به نظر من)

sampady

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
مدال المپیاد
فیزیک
دانشگاه
پلی تکنیک تهران

اتفاقا اگه کتابو داشته باشید میبینید که دانش قبلی نمیخواد . چونکه
اول همه کلمات مهمو دسته بندی کرده بعد یه سری تمرین خوب و سخت اورده که قشنگ دانش اموز متوجه میشه که هر کدوم از صورت های املایی یک کلمه تو چه جور جملاتی کاربرد دارن.

mohammad farmahini

کاربر فوق‌فعال

من تو مدرسه ریاضی میخونم ولی میخوام تجربی شرکت کنم...
بعد پیش خودم گفتم اگه زیستم توی کانون از 80 بالاتر رفت کلاس زیست نمیرم ولی تا حالا بالاترین درصدم 60 بوده. :-s
به نظرتون کلاس اونجوری تاثیر داره؟ طرفای کرج کسی میشناسه معلم خوب؟

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از sampady :
اتفاقا اگه کتابو داشته باشید میبینید که دانش قبلی نمیخواد . چونکه
اول همه کلمات مهمو دسته بندی کرده بعد یه سری تمرین خوب و سخت اورده که قشنگ دانش اموز متوجه میشه که هر کدوم از صورت های املایی یک کلمه تو چه جور جملاتی کاربرد دارن.
م
اگه این کتاب رو اخرای زمستون شروع به خوندنش کنی دیره؟ فقط لغت سبطی رو منظورمه..

sampady

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
مدال المپیاد
فیزیک
دانشگاه
پلی تکنیک تهران

ینی املا شو دارید میخونید دیگه....یه نکته درباره لغت اینه که شما باید به واژه نامه های انتهای هر 3کتاب مسلط باشید بعد یه سری کلمه که تو واژه نامه
نیست ولی تو متن درس هست رو از هامون سبطی بخونید....کاری که من سال پیش انجام دادم و نتیجه داد این بود که از اواخر اذر یه شب در میون قبل خواب(!!)تاریخ ادبیات یا املا یا لغت میخوندم مثلن 10دیقه هم طول نمیکشید..بعد به مرور مسلط میشید
به نقل از سمپادك :
اگه این کتاب رو اخرای زمستون شروع به خوندنش کنی دیره؟ فقط لغت سبطی رو منظورمه..
نه اگر تا اون موقع واژه نامه یکی دوتا از کتابا رو خوب بلد باشید ،دیر نیست.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا