• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بررسی منابع و کتاب‌ های مناسب کنکور 94

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : بررسی منابع و کتاب‌ های مناسب کنکور 94

به نقل از NiXi :
سلام، دوستان کتاب جامع شهاب اناری خوبه؟
دینی جامع خیلی سبز؟
شهاب اناری خوبه ولی کیاسالار بهتره
دینی هم گاج جامع تر و بهتره

muhammed

کاربر فعال

به نقل از NiXi :
سلام، دوستان کتاب جامع شهاب اناری خوبه؟ || بله واسه زبان انگلیسی کتاب فوق العاده ایه
ادبیات جامع خیلی سبز خوبه؟ || به نظر شخص خودم ادبیات موضوعی گاج عالی تره، ولی سبزم بد نیس!
دینی جامع خیلی سبز؟ || نه دینی طوسی رنگ گاج استفاده کن
برای لغت و املا خیلی سبز بگیرم یا الگو؟ || برا املا و لغت، کتابای هفت خوان «لغت و معنی» و «املا» مال انتشارات خیلی سبز فوق العاده عالی اند، از بقیه کتابای بازار بهترن.
ممنون می شم اگر زود جواب بدین. :D ؛ این از جواب سوالاتتون.

NT

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
NEYSHABUR
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
Amirkabir University of Technology
رشته دانشگاه
computer eng.

به نقل از payaaaaam :
احساس میکنم لغت و املای لقمه کتاب کاملی نیست
فکر کنم خودم اگه یه دفترچه از معنی ها و املا هایی که واسم سخته درست کنم کار بهتری باشه
واسه تاریخ ادبیات که دارم همین کارو میکنم

اره خب کامل نیس اضن...ولی میتونی مطالبی ک کم داره رو بهش اضافه کنی چیز به درد بخوری میشه....ولی باز هم میشه از اون هم خلاضه تر نوشت لغات رو مخضوضا...

moshiri

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بندر
مدال المپیاد
زکی!

اقا نظرتون درباره ی کتابای لقمه تو مباحث گیاهی.ژنتیک و 3فصل اخر پیش چیه؟کسایی که استفاده کردین لطفا نقدشون کنید...

...............

کاربر فوق‌فعال

به نقل از فقط تیلور سویفت!!! :
اقا نظرتون درباره ی کتابای لقمه تو مباحث گیاهی.ژنتیک و 3فصل اخر پیش چیه؟کسایی که استفاده کردین لطفا نقدشون کنید...

خب من چون رشتم ریاضی بوده، این کتاب و نخوندم.
ولی مجموعه کتابای لقمه رو داشتم. و خب فکر نکنم واسه الان به درد بخوره.
مجموعه کتابای لقمه _واسه درسای تخصصی البته_ یه جورایی فقط واسه دوران جمع بندی خوبه. که فقط یه دور متن درس و بخونی و تستاش و بزنی.
اما واسه درسای عمومی مثل ادبیات_که تاریخ ادبیات و کتاب لغتش واقعا عالیه_ همچنین کتاب زبان و عربیش و از الان بخونین بهتره.

خب از اون جایی که زیست هم درس تخصصیه از این قاعده احتمالا مستثنی نیست و بنده به شا پیشنهاد میکنم فعلا کتاب درسیتون رو دقیق بخونین و از کتاب لقمه فقط واسه دوران جمع بندی استفاده کنین.
باز دوستان تجربی بهتر میدونن و توضیح میدن حتما واستون.
موفق باشید

×پ.ن : مطمئنا هیچ کتابی اونقدر کامل نیست که بخواین فقط به اون تکیه کنید.
مهم ترین منبع کتاب درسیتونه.
من این و همیشه میگم و خیلیا نادیده میگیرن.
اما من خودم برای ریاضی، انتگرال و هندسه پایه رو کلا حذف کرده بودم. و اصلا یک دونه هم تست نزدم! ولی چون در طول سال کتابم رو بادقت کامل خونده بودم تو کنکور ریاضی رو 68 زدم. که میتونست خیلی بهتر هم باشه حتی....
پس اول کتاب خودتون رو به دقت بخونین

tiger woods

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شیخ انصاری
شهر
دزفول

سلام دوستان من به کمک و ها و نظراتتون برای کتاب های پیش ریاضی نیاز دارم:(لطفا برای هر درس بهترین کتاب برای تست و بهترین کتاب برای درسنامه و توضیحات و ... معرفی کنید)

1-دیفرانسیل:برای دیفرانسیل بهم کتاب انتشارات کوله پشتی رو دبیرمون پیشنهاد داده نظر شما چیه؟

2-شیمی:برای شیمی مبتکران میخوام بگیرم خوبه؟

3-فیزیک:میخوام میکروطبقه بندی گاج بگیرم نظرتون؟

4-زبان انگلیسی:انگلیسی شهاب اناری خوبه؟

5-هندسه 2:برای هندسه 2 لطفا بهم یه کتاب معرفی کنید که درسنامه قوی داشته باشه چون توی این درس ضعف دارم

6-یه کتاب خوب برای عربی هم معرفی کنید

برای بقیه درس ها هم اینقد تنوع بالاس ک ذهنیت خاصی ندارم لطفا خودتون کامل راهنمایی ام کنید برای انتخاب کتاب بقیه درسا

و با توجه به اینکه توی آزمون های کانون شرکت میکنم اصرار دارن آبی قلم چی بگیرم

شرمنده سوالام زیاد شد دوستای گلم,منتظر جواباتون هستم.مرسی

tiger woods

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شیخ انصاری
شهر
دزفول

دوستای گلم میشه لطف کنید وسریع تر منو راهنماییم کنید لطفا؟مرسی

Sanctum

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز - پردیس
رشته دانشگاه
دندان پزشكي

به نقل از tiger woods :
دوستای گلم میشه لطف کنید وسریع تر منو راهنماییم کنید لطفا؟مرسی
دوست عزیز لطفا وقتی که یه پستی رو میدید حداقل 48 ساعت صبر کنید. اگه پاسخی نگرفتید دوباره پست بدید.
6. واسه عربی کتاب زیاد هست. من عربی کامل گاج رو پیشنهاد میکنم.(توصیه میکنم به هیچ عنوان سمت ایاد فیلی مبتکران نرید.)
4. شهاب اناری خوبه. در کنارش اگر تونستید " ...و از متن نترسیم" انتشارات شبقره رو هم داشته باشید.
شیمی مبتکران خوبه. گاج هم خوبه ولی پیشنهاد من مبتکرانه.
3. گاج خوبه آره.( فک نمیکنم واسه فیزیک کتاب به درد بخور دیگه ای باشه)

atousa.a

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ری
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از tiger woods :
سلام دوستان من به کمک و ها و نظراتتون برای کتاب های پیش ریاضی نیاز دارم:(لطفا برای هر درس بهترین کتاب برای تست و بهترین کتاب برای درسنامه و توضیحات و ... معرفی کنید)

1-دیفرانسیل:برای دیفرانسیل بهم کتاب انتشارات کوله پشتی رو دبیرمون پیشنهاد داده نظر شما چیه؟

2-شیمی:برای شیمی مبتکران میخوام بگیرم خوبه؟

3-فیزیک:میخوام میکروطبقه بندی گاج بگیرم نظرتون؟

4-زبان انگلیسی:انگلیسی شهاب اناری خوبه؟

5-هندسه 2:برای هندسه 2 لطفا بهم یه کتاب معرفی کنید که درسنامه قوی داشته باشه چون توی این درس ضعف دارم

6-یه کتاب خوب برای عربی هم معرفی کنید

برای بقیه درس ها هم اینقد تنوع بالاس ک ذهنیت خاصی ندارم لطفا خودتون کامل راهنمایی ام کنید برای انتخاب کتاب بقیه درسا

و با توجه به اینکه توی آزمون های کانون شرکت میکنم اصرار دارن آبی قلم چی بگیرم

شرمنده سوالام زیاد شد دوستای گلم,منتظر جواباتون هستم.مرسی

1- برای دیفرانسیل این کتاب رو ندیدم ولی به نظر خودم الگو تست هم کتاب کاملی بود و هم نمونه سوالات زیادی داشت. بین خوشخوان و الگو که دیدم الگو به نظرم بهتر بود

2- مبتکران رو نمیدونم دوستان داشتن میگفتن خیلی کامله و در عین حال خیلی زیاده. واسه شیمی خیلی سبز به نظرم مختصر و مفید باشه. درسنامه های خوبی هم داره

3- گاج نقراه ای بی بروبرگرد بهترین کتاب واسه فیزیک هم پایه و هم پیش

5- هندسه درسیه که هرچی بیشتر مساله حل کنی بهتر یاد میگیری یه جورایی درسنامه ها تو خود سوالات هستن. واسه همین وقتتون رو زیاد رو درسنامه نذارید فقط و فقط سعی کنید سوال حل کنید ( البته در بیشتر درس ها هم به همین شکل بایید عمل کنید) - الگو تست اگه وقت داشته باشی حل کنی خوبه

- واسه گسسته پارسال الگو اموزش داشتم خیلی خوب بود. امسال هم یه کتابی انتشارات خیلی سبز بیرون داده. کتاب خوبیه

hasti25

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

میشه بگین علت اینکه مبتکران ایاد فیلی برای عربی خوب نیست چیه؟من دو سه روزه که این کتابو خریدم. ~X(

• لایک
امتیازات: مت

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

پس از اینکه سبک سوالات زیست شناسی و شیمی کنکور از سال 92 تغییر کرد خیلی از انتشارات شروع کردن به مطابقت سطح سوالاشون با کنکور که البته هنوز خیلیاشون تکمیل نشدن و با تکمیل شدنشون میتونن منابع خوب و قوی تری برای کنکور 94 باشن.
زیست شناسی:بعد از کتاب جامع گاج که خودش رو مطابق با سوالات کنکور کرد چند تا انتشارات دیگه هم دست به کار شدن.انتشارات مهر و ماه قراره کتاب جامعی رو تا چند ماه دیگه به بازار عرضه کنه که کلن بازنویسی شده و سوالاتش مطابق کنکور 92 و 93 خواهد بود(شمارشی-همانند برخلاف-می توان گفت و...)با توجه به کتابای زیست انتشارات مهر و ماه انتظار میره که کتاب خوب تستی برای داوطلبای کنکور باشه.یکی از نویسندگان این کتاب دکتر حامد اختیاری هست.

دومین کتاب زیستی که گفته میشد تو تابستون چاپ میشه ولی هنوز هم چاپ نشده کتاب بمب زیست شناسی انتشارات راه اندیشه هست.نویسنده کتاب دکتر وحید شایسته هستش و این کتاب هم اونجوری که گفته میشه طبق استاندارد های کنکور سال های اخیر خواهد بود
سومین کتاب هم که در دست چاپه هنوز زیست انتشارات فاره که زیست پیش۱ش فوق العادس

کتاب خیلی سبز تو سال سوم به طور کامل بازنویسی میشه.به نظر میرسه خود انتشارات خیلی سبز هم به این نتیجه رسیده که بیش از حد به جاده خاکی زده و سوالاش یه کوچولو!هم به کنکور شباهت نداره و تصمیم گرفته از بقیه عقب نمونه.البته به نظرم خیلی سبز باید تو هر 4 سال کتابای زیستش رو بازنویسی کنه چون واقعا تستاش قرابتی با کنکور نداره.

و در اخر کتاب پیش دو انتشارات نشر الگو هم داره نوشته میشه که تاریخ چاپش هنوز مشخص نیست.

شیمی:در حال حاضر همه جا حرف اینه که سطح هیچ کتابی در حد کنکور 93 نبود حتی مبتکران با اون همه دبدبه و کبکبش!اما تو زمستان و شاید دی ماه کتابی به بازار میاد که به نظر میرسه تو سال سوم قراره حسابی سوالای سخت و استاندارد و محاسباتی داشته باشه.مهندس علمداری تو انتشارات فار کتاب سال سوم رو داره به طور کامل بازنویسی میکنه و انتشارات فار اولین انتشاراتی خواهد بود که کتابی در حد کنکور 93 چاپ میکنه.همه از خوبی کتابای شیمی فار شنیدیم پس اگه میخواین تو کنکور 94 از دست سوالای شیمی اه و ناله نکنید خریدن این کتاب پیشنهاد میشه!

و در اخر در مورد کتاب زمین شناسی هم بگم که انتشارات نشر دریافت و دکتر چلاجور قراره کتاب جدیدی رو بنویسن.این کتاب اواسط اذر منتشر میشه

Sanctum

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز - پردیس
رشته دانشگاه
دندان پزشكي

به نقل از حدیث :
میشه بگین علت اینکه مبتکران ایاد فیلی برای عربی خوب نیست چیه؟من دو سه روزه که این کتابو خریدم. ~X(
البته من این کتابو زیاد نگا نکردم. چون از ترتیب بندی مطالبش خوشم نیومد، ثانیا تست هاشم جالب نیست و کمه. الان نمیدونم چجوری شده. ولی گاج تست هاش مطابق کنکور هستش یعنی یه بخشی داره به عنوان درک مطلب و ...
کلا به نظرم گاج کامل تره و مختصر و مفید.

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از حدیث :
تو که خریدی بشین بخون شاید خوشت اومد.
ولی خوب اونو برا این ميگن بده که خيليييي حجمش زیاده :D همون عربی كامل کفایت میکنه.

merzat

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
کرج
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1387
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی و کامپیوتر
رشته دانشگاه
هوافضا

به نقل از حدیث :
نه مشکلی نداره همونو بخون چند منبعی نکن بدجوری ضرر میکنی...

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

برای ریاضی تجربی، کتاب خوبی با سوالای خیلی خوبتر(!) و متنوع، به جز گاج توسی و جامع مهروماه و کتاب آبی !نیازمندیم! :D

• لایک
امتیازات: ZDM

ZDM

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
فرزانگان
سال فارغ التحصیلی
94

:)

mohadeseh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
هوافضا

من تو عمومیام ضعیفم نسبتا برای ادبیات گاج موضوعی بهتره یا خیلی سبز هر سال جداش ؟

برا عربی چی تست بزنم ؟؟زان فارسی درسنامه تخته سیاه کامله یا هامون سبطیو بگیرم ؟؟

ZDM

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
فرزانگان
سال فارغ التحصیلی
94

ز

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

کوله پشتی چطوره ؟ تاحالا از انتشاراتش کتابی نخوندم.(همون ریاضی تجربی)

ZDM

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
فرزانگان
سال فارغ التحصیلی
94

کوله پشتی بیشتر توضیحه

بالا