• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اسید پاشی

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : اسید پاشی

به نقل از پوریا عابدی :
اما آیا کج فهمی ایجاد نمیکنه این مسئله؟..آیا نمیتونه اشتباه برداشت بشه
بله حق با شماست ما مسئول اشتباهات احمقانه و برداشت های ب دور از عقل نیستیم..اما نمیشه بهتر بیان کرد این مسئله رو تا جای بحثی نمونه؟
موافقم. وقتی چنین جمله ای از طرف چنین فردی مطرح میشه، هستن افراد تندرو که اگه تو ذهنشون یک حصار داشتن برای این قضیه امر به معروف، اون حصار هم براشون برداشته میشه. هستند کسایی که تفکرشون اینه که گور پدر همشون، بی حجابن، مفسدن، اصن نوش جونشون! باید همشون ریشه کن بشن! تو جامعه ای که توش چنین افرادی با چنین تفکری وجود داره نباید از طرف امام جمعه که شخصیت مهمیه گفته بشه تذکر لسانی کافی نیست که یه جورایی مجوز بده به افراد کج فهم.

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

و ضمنا..لطفا ب من نگین بدبین اما بیاین اونور قضیه رو نگاه کنیم.من نمیخوام تهمتی ب کسی یا نظام جمهوری اسلامی(ک برای شما نظام مقدس جمهوری اسلامی است ولی من چون مجبورم بی طرف نگاه کنم مجبورم این نقد رو وارد کنم و این دید رو داشته باشم)نیست..
بیاین ببینیم الان چجوریه وضعیت..
دونفر صورتشون رو از دست دادن..مقصودم از دو کلا عده ی کمیه..تمام زنان ایران چهره ی خود را آغشته ب اسید نمیبینند
اما اکنون در دل تک تک دخترانی ک روسریشون کمی عقب باشه دلهره هست..
اوکی.آقای احمد خاتمی بیاد بگه من در جریان اسیدپاشی نبودم..همه مبرا بشن
اما آیا این همون چیزی نبود ک نظام جمهوری اسلامی میخواست؟
یکم فکر کنیم..

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از Sanctum :
لطفا یکی به من بگه چرا اسید پاشی بده؟ این همه داد و بیداد میکنیم ولی نمیگیم چرا مخالفیم.
یعنی واقعا یکی باید بهت بگه چرا بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :O
یعنی خودت نمیدونی چرا بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :O

من شخصا ازت میترسم!!! :-s

بده چون بین مردم وحشت ایجاد میکنه
بده چون زیبایی یه دخترو ازش میگیره
بده چون ممکنه طرف کور بشه
بده چون صورت طرف از بین میره
بخاطر چی؟ بخاطر این که بدحجاب بوده؟ بخاطر این که یه بیمار روانی میخواد تو مسائل شخصی مردم و لباس پوشیدن و آرایششون دخالت کنه؟ بخاطر این که یه نفر میخواد نهی از منکر کنه و ملت با اسید ریختن تو صورتشون راهی بهشت کنه؟ بخاطر این که یه نفر از ظاهر یکی خوشش نمیاد؟

اصلا فرض میکنم اون بنده خدایی که تو صورتش اسید پاشدن بدترین آدمِ رو زمین باشه...یه فرد به چه حقی اونو مجازات میکنه؟ اگه ان فرد کار خلاف قانون کرده خب باید ببرن دادگاه و محاکمش کنن، نه که یکی با موتور رد شه و اسید بپاشه تو صورتش!

واقعا نمیدونی اسید پاشی بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :O

ساده ترن حالتش اینه که طرف اذیت میشه...اصلا کار به اسید نداریم...فرض کن من بیام تو خیابون مشت بزنم تو صورتت، تو هم دردت میگیره، خب این بد نیست؟ حالا فرض کنیم من 3769تا دلیلم واسه مشت زدن داشته باشم، نمیشه که همینجوری مجازاتت کنم چون بنظرم گناهکاری...

• شروع کننده موضوع

ابوالفضل

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سبزوار
رشته دانشگاه
پزشکی

یه نگاه به گذشته هم من اینجا ایجاد کنم

کسی قتل های محفلی کرمان رو یادش هس؟؟ یا ازش اطلاع داره؟؟[nb]سال81[/nb]
اونجا هم وضعیت مشابه همین بود تقریبا!!

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از سوشــیانت :

جهت اطلاع و یادآوری، نقل قول از ویکیپدیا:

قتل‌های محفلی کرمان به قتل‌هایی گفته می‌شود که در سال ۱۳۸۱ در کرمان اتفاق افتاد و آن ۶ تن از اعضای بسیج یکی از مساجد کرمان ۱۸ نفر از شهروندان کرمانی را به قتل رسانیدند.. این افراد در چندین مرحله به اعدام محکوم شدند. اما در یک مرحله به دلیلی که رضایت خانواده‌های مقتولین خوانده شد، حکم اعدامشان لغو شد. در سال ۱۳۹۲ چهار نفر از متهمان این پرونده حکم نهایی اعدام را از دیوان عالی کشور دریافت کردند و حکم جهت اجرا ابلاغ گردید.

در این قتل‌ها تعدادی از اعضای دفتر تحکیم وحدت یکی از مساجد کرمان اقدام به کشتن ۵ نفر نمودند. این افراد در بازجویی‌ها با اشاره به شنیدن سخنرانی محمدتقی مصباح یزدی آنرا دلیل اعمال خود داستند. مصباح یزدی در آن سخنان گفته بود «اگر کسی خلاف شرعی مرتکب شود مومنان وظیفه دارند به او تذکر دهند، در مرحله بعد وظیفه دارند که به پلیس معرفی اش کنند، و اگر بعد از چند بار به این نتیجه رسیدند که پلیس و دستگاه قضایی نیز این افراد را مجازات نمی‌کنند، خودشان می‌توانند دست به کار شده و خاطیان را به سزای اعمال خود برسانند.» مصباح یزدی با فرستادن نامه‌ای به دادگاه صدور فتوا را تکذیب نمود. اما گفت تمام سخنانش در کرمان «استنساخ از منابع معتبر فقهی بوده‌است.»

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

به نقل از پوریا عابدی :
و ضمنا..لطفا ب من نگین بدبین اما بیاین اونور قضیه رو نگاه کنیم.من نمیخوام تهمتی ب کسی یا نظام جمهوری اسلامی(ک برای شما نظام مقدس جمهوری اسلامی است ولی من چون مجبورم بی طرف نگاه کنم مجبورم این نقد رو وارد کنم و این دید رو داشته باشم)نیست..
بیاین ببینیم الان چجوریه وضعیت..
دونفر صورتشون رو از دست دادن..مقصودم از دو کلا عده ی کمیه..تمام زنان ایران چهره ی خود را آغشته ب اسید نمیبینند
اما اکنون در دل تک تک دخترانی ک روسریشون کمی عقب باشه دلهره هست..
اوکی.آقای احمد خاتمی بیاد بگه من در جریان اسیدپاشی نبودم..همه مبرا بشن
اما آیا این همون چیزی نبود ک نظام جمهوری اسلامی میخواست؟
یکم فکر کنیم..
نظامی که امنیت ملیشو بخاطر این ، اونم با احمقانه ترین راه زیر سوال ببره باید ... کرد توش! اخه این چه حرفیه پوریا جان؟
مثلا نمیشد گشت ارشادو صد برابر کنن؟ بگیر ببند راه بندازن؟ باید میومدن امنیت رو زیر سوال میبردن؟؟

به نقل از سوشــیانت :

یه نگاه به گذشته هم من ایجاد کنم
شونصد مورد اسید پاشی در چندین سال گذشته، شونصد مورد دزدی و اختلاس ، شونصد مورد قتل و دگر سوزی و .... :)

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

حسین جان دلبندم..من آیا گفتم نباید چیزی کرد تو این نظامی ک ازش گفتم؟ :))
منتها نگرفتی..تاثیر این کار..صدبرابر..شاید هزار برابر صدتا گشت ارشاده..
(من و تو در نفی این عمل و غیراخلاقی بودنش مشترکیم رفیق..منتها تو میگی این اتفاق انجام نشده..من میگم هیچ بعید نیست چون کاملا ب نفع نظام بوده)

sana.sh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
شريف
رشته دانشگاه
عمران

امروز صبح هم گذشت و من زنده ام ;;)

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از sana.sh :
امروز صبح هم گذشت و من زنده ام ;;)
شایان ذکر است در صورت اسیدپاشی هم میتوان زنده ماند بعضا :D اقلا از لحاظ جسمی..وگرنه از لحاظ روحی شخص را میتوان بیماری بی هیچ جبرانی تلقی کرد

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

به نقل از پوریا عابدی :
حسین جان دلبندم..من آیا گفتم نباید چیزی کرد تو این نظامی ک ازش گفتم؟ :))
منتها نگرفتی..تاثیر این کار..صدبرابر..شاید هزار برابر صدتا گشت ارشاده..
(من و تو در نفی این عمل و غیراخلاقی بودنش مشترکیم رفیق..منتها تو میگی این اتفاق انجام نشده..من میگم هیچ بعید نیست چون کاملا ب نفع نظام بوده)
توصیه میکنم یه بار دیگه پستمو بخونی
اون همه حرف زدم برای اینکه بگم هویجوری اظهار نظر نکنیم.
من خودمم نگفتم کار کسی هست یا نه، بلکه فقط یه سری اماره برای تحلیل ارائه کردم.
شمام الان مثلا یه دلیل مطرح کردی ، هرچند خیلی زیر سواله
خیلی اتفاقات ممکنه به نفع نظام باشه، اینکه نمیشه دلیل

---
هدفم ارائه همون ملاک ها بود فقط. بقیه اظهار نظرها و تحلیل ها با شما (;

میعاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور-اهواز
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

اینکه بی ربط ترین مسایل رو به هم مربوط کنیم کار زیاد سختی نیست.

شما یه نگاه به گذشته کردی و قتل های محفلی کرمان رو به این ماجرا مربوط کردی،اول که باید بهت تبریک بگم کار زیرکانه ای بود،دوم هم اینو بگم که خییلی قتلا و اسیدپاشی ها و ... دیگه هم بوده که خب میشه با یه نگاه دیگه به گذشته اونا رو هم اینجا مطرح کرد و خیلی شیک نتیجه گرفت که بله اینم یکی از هموناس تمام.

نه عزیزم اینطوریام نیست.مشکل همون مشکلیه که من اول مطرح کردم.داوری و قضاوت بیجا.شما میخوای فکر کنی در مورد این مسیله فکر کن ولی جو نده.یا حداقل جنبه عمومی بهش نده.
من که چندین بار گفتم اون فرد یا افرادی که این کارو کردن هیچ بویی از انسانیت نبردن ولی یه چیزی خیلی برام جالبه،اون کسایی که این ماجرا رو ربطش میدن به فلان ارگانو فلان بسیجو فلان نهاد و امر به معروفو نهی از منکر،برادر من وقتی شهید خلیلی برای دفاع از ناموس منو تو رفت جلو با قمه زدن گردنشو خورد کردن چرا این همه سر وصدا نشد؟
چرا نیومدن بگن اینی که قمه زده ماله فلان جاست؟
ماله بهمان نهاده؟
یا چرا اونجا فکر نکردیم که شاید اون کار سازمان دهی شده باشه؟
اون بنده خدا هم که یه مدت ناخوش احوال بود بعدشم فوت شد بازم کسی صداش در نیومد.

پ.ن:جالبیش اینجا بود که وقتی اون بنده خدا رو گرفتن زیر باد کتک،بازم یه نفر اونجا پیدا نشد .... کنه بره جلو نذاره این بدبختو بزنن :)

در قبال این حرف که این اسیدپاشیا یه کار سازماندهی شده و نمیدونم با برنامه قبلیو در جهت ارعاب مردم اونم از طرف دولته منم مثلا الان میتونم با خودم بشینم فکر کنم خب این جوی هم که راه افتاده که اره این کارو فلان جا انجام داده یه کار سازماندهی شده و با برنامه ریزی قبلی و ... :)
ولی نه عزیزم.برعکس اون چیزی که تا یه اتفاقی میفته همه به تمسخر میان میگن الان همه چیو میندازن گردن امریکا که اره نظام استکبار فلان کردو بعدشم کر کر میخندن که شماها توهم توطئه دارین الان بیشتر داره توهم توطئه دیده میشه. :)

Hashie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

این که نیروی انتظامی با این مسئله اینقدر خونسرد برخورد میکنه واقعا روی اعصابه ! نمیدونم هنوز عمق فاجعه رو متوجه نشدن یا چی اما واقعا وضعیت ترسناکیه. اگه یکی دو نفر بودن قربانیان حادثه، اونوقت تصور میشد که این قضیه شخصیه که چیزی از قباحت کار کم نمیکنه اما من نمیدونم واقعا انگیزه ی اون شخص یا گروه اسیدپاش چی میتونه باشه که روی چندین نفر اعم از چادری و غیرچادری اسید پاشیدن... یعنی اگه حتی یه چیزی مثل داعش بود آدم خیالش راحت تر بود ! حداقل اونا یه چارچوبی برای خودشون دارن، اینایی که اسید میپاشن معلوم نیست روی کیا دقیقا اسید میپاشن، عینا انگار تفریحیه این کارشون.
امیدوارم هرچی زودتر این افراد رو پیدا کنن و روی صورت خودشون اسید بپاشن.

• شروع کننده موضوع

ابوالفضل

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سبزوار
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از میعاد :
ولی نه عزیزم.برعکس اون چیزی که تا یه اتفاقی میفته همه به تمسخر میان میگن الان همه چیو میندازن گردن امریکا که اره نظام استکبار فلان کردو بعدشم کر کر میخندن که شماها توهم توطئه دارین الان بیشتر داره توهم توطئه دیده میشه. :)
شما راست میگی....... این دفعه تقصیر (< بزرگ نیست... ربطش دادن به اسراییل :)
نماینده مجلس:اسراییل در اسید پاشی نقش دارد

به نقل از میعاد :
شما یه نگاه به گذشته کردی و قتل های محفلی کرمان رو به این ماجرا مربوط کردی،اول که باید بهت تبریک بگم کار زیرکانه ای بود،دوم هم اینو بگم که خییلی قتلا و اسیدپاشی ها و ... دیگه هم بوده که خب میشه با یه نگاه دیگه به گذشته اونا رو هم اینجا مطرح کرد و خیلی شیک نتیجه گرفت که بله اینم یکی از هموناس تمام.

نه عزیزم اینطوریام نیست.مشکل همون مشکلیه که من اول مطرح کردم.داوری و قضاوت بیجا.شما میخوای فکر کنی در مورد این مسیله فکر کن ولی جو نده.یا حداقل جنبه عمومی بهش نده.
من که چندین بار گفتم اون فرد یا افرادی که این کارو کردن هیچ بویی از انسانیت نبردن ولی یه چیزی خیلی برام جالبه،اون کسایی که این ماجرا رو ربطش میدن به فلان ارگانو فلان بسیجو فلان نهاد و امر به معروفو نهی از منکر،برادر من وقتی شهید خلیلی برای دفاع از ناموس منو تو رفت جلو با قمه زدن گردنشو خورد کردن چرا این همه سر وصدا نشد؟
به نظرم این دو تا موضوع بیشتر به هم میخورن تا اون استدلال اولی شما که لامپ،روغن پالم،داعشو مطرح کردی تا بگی مردم جوگیرن و الکی حساس شدن :)
پ.ن:جالبیش اینجا بود که وقتی اون بنده خدا رو گرفتن زیر باد کتک،بازم یه نفر اونجا پیدا نشد .... کنه بره جلو نذاره این بدبختو بزنن :)
اینکه ملاک نیس..... تو خیابون ما هم دعوا شد...طرفو چاقو چاقو کردن موتور پلیسی که از اون جا رد شد ت.خ.م نکرد بره جلو چه برسه به مردم عادی

میعاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور-اهواز
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نظرم این دو تا موضوع بیشتر به هم میخورن تا اون استدلال اولی شما که لامپ،روغن پالم،داعشو مطرح کردی تا بگی مردم جوگیرن و الکی حساس شدن :)

به نظرم یه بار دیگه پست منو بخون شما.
من وقتی اون موضوعاتو مطرح کردم خودمم گفتم ربطی به این مسیله نداره من داشتم در مورد یه چیز دیگه حرف میزدم که یه بار دیگه با دقت پستمو بخونی موتجهش میشی وگرنه منم میدونم اسیدپاشی به روغن پالم ربطی نداره عزیزم.

اینکه ملاک نیس..... تو خیابون ما هم دعوا شد...طرفو چاقو چاقو کردن موتور پلیسی که از اون جا رد شد ت.خ.م نکرد بره جلو چه برسه به مردم عادی

ملاک چی؟

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

راجع به اینکه کی اینکار رو کرده ترجیح میدم بحث نکنم چون علی رغم اینکه هر کس در این مورد عقیده ای داره و میتونه براش دلایل خوبی هم داشته باشه، تا وقتی که نمیتونیم به مدارک و اسناد تکیه کنیم -که این مدارک و اسناد و اطلاعات همیشه یه بخش هاییش محرمانه‌س و هیچوقت دست ما نمی افته- هیچکدوم از طرفین لزومی بر قبول کردن حرف طرف مقابل نمی بینه.
علتش هم همینطوره و ممکنه به خیلی مسائل برگرده که مشابه مورد قبله.

اما این افراد هرکی که هستن به نظر من اصلا کسایی نیستن که مثلا یه تندرو با عقایدش خودش ذهنشون رو مسموم کرده باشه یا بخاطر اینکه باور دارن اینکار درسته انجامش میدن. فکر می کنم علت خیلی پیچیده تری از این حرفا داشته باشه و این صرفا ظاهر قضیه‌س.

راجع به برخورد با این افراد؛ خب یه ویژگی که اینکار داره اینه که یه نوع جنایت کاملا برنامه ریزی شده‌س که تحت هیچ شرایطی نمیشه گفت خشم لحظه ای بوده یا تصادفی بوده اما همچنان یه دلیل برای مناسب نبودن مجازاتی مثل اعدام یا قصاص وجود داره. اگر توی تشخیص به هر دلیلی پلیس و نیروی امنیتی اشتباه کنه فاجعه ای به بار میاد حتی بدتر از خود اسیدپاشی.
به عنوان مجازات میشه علاوه بر اینکه تاجایی که امکان داره ازشون خسارت بگیرن همراه با حبس طولانی با اعمال شاقه یا به شکلی که با جامعه تماس نداشته باشن که خطر ایجاد کنن.

میعاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور-اهواز
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

راجع به برخورد با این افراد؛ خب یه ویژگی که اینکار داره اینه که یه نوع جنایت کاملا برنامه ریزی شده‌س که تحت هیچ شرایطی نمیشه گفت خشم لحظه ای بوده یا تصادفی بوده اما همچنان یه دلیل برای مناسب نبودن مجازاتی مثل اعدام یا قصاص وجود داره. اگر توی تشخیص به هر دلیلی پلیس و نیروی امنیتی اشتباه کنه فاجعه ای به بار میاد حتی بدتر از خود اسیدپاشی.
به عنوان مجازات میشه علاوه بر اینکه تاجایی که امکان داره ازشون خسارت بگیرن همراه با حبس طولانی با اعمال شاقه یا به شکلی که با جامعه تماس نداشته باشن که خطر ایجاد کنن.

کسی که این کارو کرده با خودآگاهی این کارو کرده همونطور که خودت گفتی پس از روی حماقت نبوده پس وقتی کسی از روی خودآگاهی یه کاری رو بکنه نه حماقت پتانسیل خیلی بالایی داره برای اینکه دوباره اون عمل رو تکرار کنه.
در مورد خسارت،اون خسارت چقدر میتونه بالا باشه که بتونه یک درصد از صدمات وارده تسکین ببخشه؟
شاید بگی مجازات اعدام مگه چیزی رو درست میکنه؟
بله اعدام یا قصاص اول صدمه دیده ها رو کمی اروم میکنه،دوم حس امنیت رو به جامعه تا حدودی بر میگردونه چون مردم میدونن اون فردی که این عمل رو مرتکب شده قصاص شده و دوباره به سمت این کار دست نمیبره،سوم باعث میشه یه نفر دیگه که به هر دلیل احمقانه ای قصد داره یه همچین کاری بکنه حتی یه درصدم شده از نتیجه کارش بترسه.
من مطمئنم وقتی کسی بخواد یه همچین کار کثیفی بکنه اگه بهش بگن مجازاتت اینه که از جامعه دورت میکنیم یا خسارت خیلی زیادی ازت میگیریم تو تصمیمش شل که نمیشه هیچ با استواری بیشتری هم به کارش ادامه میده چون مانعی رو جلو خودش نمییبینه.

h@di

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی شهرکرد
شهر
شهرکرد
مدال المپیاد
طلای ادبی (دورهٔ ۲۷)؛ مرحلهٔ ۱ کامپیوتر (دوره‌های ۲۳ و ۲۴)
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی نرم‌افزار

اگر عاملان این کار به بعضی نهادها ارتباط داشته باشند، به احتمال زیاد یک حبس چند ساله می‌گیرند، بعد از چند ماه هم مشمول بخشش می‌شوند و می‌آیند بیرون. قبلاً موارد این‌طوری بوده. (دربارهٔ این که به بعضی نهادها مرتبط اند یا نه به اندازهٔ کافی بحث شده این‌جا. من چیزی نمی‌گویم.)
بعد جالبی‌ش این‌جاست که مثلاً دیروز اصفهان تظاهرات بوده علیه این اتفاقات، تهران هم یک خبرهایی بوده، تلویزیون مطلقاً چیزی نمی‌گوید. به جایش گیر داده به به‌اصطلاح خودشان فتنه ۸۸ و این که بعضی‌ها یزید بودند و ما اهل بیت و این که روحانی تو با اجازهٔ چه کسی حرف از بخشش می‌زنی؟
پی‌نوشت: معصومه ابتکار توی وبلاگ شخصی‌ش نوشت:
برای دوستانی که می پرسند باید بگویم: وزیر بهداشت شخصا برای درمان اقدام کرده، وزیر کشور دستور رسیدگی و برخورد جدی داده، موضوع در جلسه این هفته دولت گزارش شده و دستور برخورد قاطعانه با این جنایت در هیات وزیران هم داده شد. این اتفاق باید نقطه پایان اسید پاشی در ایران باشد، نقطه زوال خشونت علیه زنان ...
http://ebtekarm.persianblog.ir/post/249

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از میعاد :
کسی که این کارو کرده با خودآگاهی این کارو کرده همونطور که خودت گفتی پس از روی حماقت نبوده پس وقتی کسی از روی خودآگاهی یه کاری رو بکنه نه حماقت پتانسیل خیلی بالایی داره برای اینکه دوباره اون عمل رو تکرار کنه.
در مورد خسارت،اون خسارت چقدر میتونه بالا باشه که بتونه یک درصد از صدمات وارده تسکین ببخشه؟
شاید بگی مجازات اعدام مگه چیزی رو درست میکنه؟
بله اعدام یا قصاص اول صدمه دیده ها رو کمی اروم میکنه،دوم حس امنیت رو به جامعه تا حدودی بر میگردونه چون مردم میدونن اون فردی که این عمل رو مرتکب شده قصاص شده و دوباره به سمت این کار دست نمیبره،سوم باعث میشه یه نفر دیگه که به هر دلیل احمقانه ای قصد داره یه همچین کاری بکنه حتی یه درصدم شده از نتیجه کارش بترسه.
من مطمئنم وقتی کسی بخواد یه همچین کار کثیفی بکنه اگه بهش بگن مجازاتت اینه که از جامعه دورت میکنیم یا خسارت خیلی زیادی ازت میگیریم تو تصمیمش شل که نمیشه هیچ با استواری بیشتری هم به کارش ادامه میده چون مانعی رو جلو خودش نمییبینه.
خب اینا درست منم نگفتم کسی که اینکار رو کرده برای رحم کردن بهش قصاص نشه. اتفاقا به شخصه توی همچین موردی اگر مشخص بشه که یه آدمی 100٪ خود اسیدپاشه اصلا دلم نمی سوزه براش ولی مسئله اینه که اگر پلیس اشتباه کرد چی؟ اگر یکی رو گرفتن (بر فرض خطای غیرعامدانه) و مدارکی هم بر ضدش پیدا کردن که به نظرشون کافی اومد و این فرد قصاص شد و مثلا 2 سال بعد مشخص شد که این آدم بی گناه بوده میدونی چه فاجعه ای اتفاق افتاده؟ یک شهروند بی گناه به بدترین شکل مورد شکنجه ی غیرقابل برگشت قرار گرفته.
اتفاق افتادن چنین خطایی هم اصلا غیرممکن و نامحتمل نیست. همونطور که توی کشور هایی مثل آمریکا -با اون همه تکنولوژی های شناسایی مجرم- مورد های زیادی از اتهام به قتل بوده که بعد از 10-20 سال خطاها مشخص شده.

خسارت زیادی که میگم گرفته بشه، بیش از اینکه جنبه ی پیشگیرانه داشته باشه باید مخارج سنگین درمان قربانی رو تامین کنه. از جامعه دور نگه داشتنش هم که مشخصا برای تامین امنیت جامعه‌س.

و اما پیشگیری از این جرم؛ پیشگیری از جرم روش های به مراتب بهتری براش وجود داره تا اینکه یکی رو شکنجه کنیم که بقیه عبرت بگیرن.
مثلا اینکه جوری حساسیت به خرج داده بشه که هر آدمی نتونه اسید تهیه کنه که حالا بخواد این استفاده رو کنه. بارها شده سر مسائل ناموسی افراد اسیدپاشی انجام دادن. این یعنی اسید در دسترس خیلی ها هست. این باید جلوش گرفته بشه.
یا افرادی که مسئولیت فرهنگسازی و جهت دادن به جامعه بر عهده شونه جو جامعه رو طوری تنظیم کنن که افراط گرایی مهار بشه یا این افراد هر سیاستی که پشت اینکارشونه خنثی بشه.
خیلی راه ها هست.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

اخه چه جور حساسیتی به خرج داده بشه برای تهیه اسید?
کلی کارگاه رنگ سازی و کود سازی و ،،وجود داره بگذریم از کارخانه ها و ازمایشگاها،، خوب مواد شیمیایی رو نمیشه اونقدرا فروشش رو بسته کرد .
همین الان من مثلا یه ادم مریض،،،میتونم شنبه برم از ازمایشگاهمون100 سی سی سولفوریک اسید بردارم ..خوب وسیله کارمه، بخوان به برداشتن و خریدن اینام گیر بدن که نمیشه

بالا