• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اسید پاشی

Veteran

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
عروس زاگرس ؛ آلامتو
پاسخ : اسید پاشی

به نقل از میعاد :
veteran

تو دوست عزیز من ازت یه خواهش دارم.
گقتی بسیج و سپاه.
اصلا بسیج رو هیچ فقط سپاه،ازت میخام یه مدرک مستدل و قابل اتکا برای من ارایه کنی که این اتفاق مربوط به این ارگانه.یا اصلن این ارگان ربطی به این ماجرای اسید پاشی داره.
متسدل خواهش میکنم.نه اینکه فلانی در فلان شبکه فلان حرفو زد،یا اینکه چرا مسولین سکوت کردن و ... .تو اگه یه مدرک به من دادی هیچ حرفی نیست اما اگه ندادی لااقل اینو بدون که طبق معمول حرکت بعدی اینه که وقتی متهم یا متهمین دستگیر بشن صحبت از این میشه که اینا فیک هستن و اینا متهمین اصلی نیسنو اینا صحنه سازیه و دسته خودشون در کاره و ... و درضمن بدون هر حرفی که میزنی اگه قابل اتکا باشه خودت سنگین تری وگرنه توام یکی از همونایی هسی که نگا میکنن ببینن بقیه چی میگن اونم تکرار کنه.اگه هر کس هر حرفی رو که میشنوه قبل از اینکه به یه نفر دیگه منتقلش کنه یکم رد مورد فکر کنه و تحقیق کنه الان وضعمون این نبود.

دیگه جایی که منطق حاکم باشه باید حق رو پذیرفت .بله قبول می کنم که زود قضاوت کردم و هیچ مدرکی هم دال بر تاییدِ حرفم ندارم.
من معذرت می خوام . :)
اخبار رو هم به طور کاملا دقیقی ای دنبال نکردم . بیشتر از سایت ها خبری.بماند که واقعا رسانه های غربی خصوصا بی بی سی و صدای

آمریکا تو این چند روز کم شیطنت نکردن و از آب گل آلود ماهیگیری .

ازا ونجایی که بین اسید پاشو قربانی هیچ گونه خصومت ناموسی یا چیزی شبیه به این وجود نداشته :

ممکنه کار یک نفر بوده و فرد خودش تصمیم به این کار گرفته ،

یا این کار توسط چند نفر و به طور برنامه ربزی شده ای انجام شده .

در هر دو حالت چیزی که من رو متعجب میکنه انگیزه ی فاعله . با خودش چی فک کرده که رفته همینطور و بی دلیل رو صورت دخترِ

مردم اسید پاشیده ؟ روانی بوده ؟ شکی نیست ! ولی ممکنه که پشتش هم به یک جایی گرم بوده باشه ،

یا برای ایجاد جو منفی در شرایط فعلی که بحث حجاب و عفاف خیلی گرم شده از طرف عوامل بیگانه

، یا اینکه فرد از طرف گروه های مذهبی تندروبه این کار تشویق شده .
در این حالت ممکنه اون گروه بسیج باشه . ولی بازهم احتمالش نیست که این فرد واقعا از یک مسوول رده بالا

دستوری برای انجام این کار گرفته باشه .

منتظر می مونیم تا ببینیم چی میشه . ولی میعاد عزیز ، حتی اگر این افراد واقعا جزو اعضایِ معمولی بسیج باشن ،

واقعا" انتظار داری که این خبر درز پیدا کنه ؟ من که فکر نمی کنم .حتی بسیج شاید حاضر نشه که اعلام کنه بله این افراد از ما بودن

ولی خود سر عمل کردن و ما این کارشون رو محکوم میکنیم و از این حرفا .

به هر حال ممنون از تلنگرت . من فقط از احتمالات صحبت می کنم و از چیزی مطمئن نیستم.

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
طلای المپیاد دانشجویی -مکانیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک

1 .
اطراف مرز ، نزدیکای سیستان چندتا سرباز و مسوول رو ترور کردن
هفت نفر سروان و سرگرد و سرهنگ برای بررسی مساله ، با هواپیما رفتن برای پی گیری داستان
هواپیما سقوط میکنه و هر هفت نفر می میرن
آمبولانس اعزام میشه برای نجات افراد سقوط کرده
آمبولانس چپ میکنه و کشته میده

2 .
اسید پاشی اول رخ داد ، خبری پخش نشد
اسید پاشی دوم که رخ داد ، بی بی سی برد روی خبر
دیدن تابلو ـه . گفتن سرنخ گیر آووردن

3 .
چند تا جوون یه کلیپ درست کردن روی آهنگ هپی
در اسرع وقت رفت روی اخبار سراسری که ما دستگیرشون کردیم در عرض کمتر از فلان ساعت

4 .
بعد از ماچرای اسیدپاشی های متوالی ، یه عده جوون ، روی موتور رد میشن ، با یه بطری حاوی آب . دخترا رو میترسونن

5 .
قصاب محله ی ما ، طلب کارهاش ریختن تو مغازه ـش ، اموال مغازه ـش رو غارت کردن
خودش رو دار زد

همه ی اینا ، مثل تار و پود به هم ربط دارن . باید فکر کرد .

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96

Veteran

به قول خودت 2 تا احتمال هست...
1عوامل بيگانه
2بسيج و سپاه

عوامل بيگانه اگه اين کارو بکنن،يه نفعى براشون داره چون امنيت ايرانو بهم ميزنن...
اما هدف اصلى سپاه و بسيج حفظ امنيته پس تقريبا بعيده که بياد به اين صورت امنيت جامعه رو بهم بزنه و به قول خودت براى شيطنت هاى bbc و... بهونه بوجود بياره...

FarnazZ

FarnazZ
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشكي

واقعن الان دانشگاه رفتن خيلي ترسناكه
همين ديروز چند تا از بچه ها مون از ترس اسيد پاشي نيومدن داشنگاه...
نميدونم اشد مجازات واقعن براي اسيد پاش ها كافيه يا نه...اما اينا نشون دهنده يه زيربناي غلط فرهنگي تو بعضي از خانواده ها و بعضي جوامعه..
:|
هر موتوري ادم تو خيابون ميبينه ميترس..
خيلي بده

Veteran

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
عروس زاگرس ؛ آلامتو

به نقل از Free boy :
Veteran

به قول خودت 2 تا احتمال هست...
1عوامل بيگانه
2بسيج و سپاه

عوامل بيگانه اگه اين کارو بکنن،يه نفعى براشون داره چون امنيت ايرانو بهم ميزنن...
اما هدف اصلى سپاه و بسيج حفظ امنيته پس تقريبا بعيده که بياد به اين صورت امنيت جامعه رو بهم بزنه و به قول خودت براى شيطنت هاى bbc و... بهونه بوجود بياره...

تایید میکنم . ولی بحث من سر تعصب هایِ کور کورانه اس . مشی این دست آدم ها رو نمیشه همون مشی کلی بسیج و سپاه دونست .

ولی در همین بسیج و سپاه افرادی حضور دارن که ممکنه خود سرانه دست به این کارها بزنن .

این افراد هم عموما از رده بالاهای این نهادها نیستن ، بیشتر در حد شاغلین پاره وقت و یا بچه های گروه های مذهبی و حلقه های

صالحین و از این دست هستند.به هر حال باز هم نمیشه قاطعانه نظر داد . فقط امیدوارم اگه واقعا این احتمال من حقیقت داشته باشه و این

افراد به نوعی با بسیج یا سپاه هر گروه دیگه ای در ارتباط باشن ،

بسیج یا سپاه با شهامت این مطلب رو اعلام بکنن و اون افراد رو از خودشون ندونن .

البته هم ممکنه که این افراد خود سر و کاملا تصادفی دست به این کار زده باشند که البته احتمالش با وجود کم بودن ، وجود داره.

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
علامه حلی (1) / هاشمی نژاد (1)
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
المپ فیزیک بودم که نیمهِ راه، کفشامو آویختم نمیدونم چرا!
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
« مهندسی صنایع و سیستم ها »

خب تا اینجا اخبار حاکی از اینه که اولا ضارب «یک فرد» بوده در هر 4 مورد اسیدپاشیِ اثبات شده.

و خب معاون امنیتی وزارت کشور هم گفته فعلا مدرک مستندی درباره اینکه کار سازمان یافته و گروهی بوده باشه، نـداریم (شاید چیزی مث قتل های سریالی که در همه جای دنیا هست و ../مثلا ضارب به دلیلی چون شکست عشقی! از دخترا متنفر شده و اینطوری عکس العمل نشون داده؟!) +

کسانی که به آنها اسیدپاشی شده از نظر عرفی حجاب خوبی داشتند و از نمونه افراد بدحجاب به تعبیر امروزی نـبودند. حتی یکی از آنان از خانواده ایثارگران و جانبازان کشور است.
این شایعات که این اقدام علیه بدحجابی صورت گرفته، بی‌اساس است.

پ.ن: من نمیدونم این دو دستگی اخبار، شیطنت رسانه هاست یا نه؟! چون وزارت کشور گفته 4 نفر قربانی داشته تا الان که اثبات شده، و آخریش 23 مهرماه بوده؛
اما به نقل از نیروی انتظامی هم اخباری هس ک میگه «7 یا 8» قربانی .. ک البت این نقل قول ایراد داره چون یعنی این نیرو نـمیدونه بالاخره 7 نفر قربانی اند یا 8 نفر ؟!
و البته ممکنه بازهِ زمانی که در نظر گرفتن این دو ارگان، متفاوت باشه مثلا؟! :-?

میعاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور-اهواز
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

در اینکه ممکنه فرد خاطی ی نفر از اعضای ی ارگان باشه با اینکه این عمل توسط اون ارگان ب صورت برنامه ریزی شده اتفاق افتاده خیلی تفاوته،برای مثال بسیج.ممکنه کسی ک این کارا رو انجام داده از اعضای بسیج بوده باشه اما این دلیل قانع کننده ایه برای اینکه این عمل ب خود بسیج نسبت داده بشه؟

من در مورد اینکه این فرد یا افراد کی هستن و به کجا مربوطن نمیتونم.هیچ نتیجه گیری بکنم ( البته اگه تصمیم با خودم باشه و اجازه ندم بقیه برام خط فکری مشخص کنن)

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96

Veteran

بله ممکنه از 4 تا آدمى که اين کارا رو کردن 2 تاشون بسيجى هم باشن...
اگه هم يه بسيجى اين کارو کرده باشه نميشه بهش گفت بسيجى...
اما اينجورى نيست که بسيج براى انجام امر به معروف اين کار رو سازمان داده باشه :)

• شروع کننده موضوع

ابوالفضل

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سبزوار
رشته دانشگاه
پزشکی

میگن آدمی رو که خوابیده میشه بیدار کرد ولی کسی که خودشه به خواب زده نه....

آقا میعاد لازمه ذکر کنم بسیجو سپاه 2 تا چیز مجزا نیس.....بلکه بسیج یک بخشی از سپاهه
از طرفی شما گفتید مدرک.....میشه بفرمایید چه چیزی رو مدرک حساب میکنید؟؟ شاید فقط چیزی که از طرف دادستانی کل کشور تایید بشه؟؟ ها؟
درسته مدرک وجود نداره.....ولی یه سری شواهد وجود داره... به نظرتون اطلاعات ایران که مدعی هس از قوی ترین سازمان های اطلاعاتی جهانه چطوری نتونسته عاملین این کارو شناسایی کنه؟؟؟
به نقل از ali jahangiri :
3 .
چند تا جوون یه کلیپ درست کردن روی آهنگ هپی
در اسرع وقت رفت روی اخبار سراسری که ما دستگیرشون کردیم در عرض کمتر از فلان ساعت
در حالیکه تونستن این هپی هارو که به قول خودشون دست نشونده استکبار جهانی بودند زودی دستگیر کنند؟؟

گفتید مسوولین اظهار نظر کردند....درسته اما کدوم مسوولین؟؟ آیا رییس جمهور یا مقام معظم رهبری چیزی در این مورد گفتن؟؟ حداقل این کارو محکوم کردند؟؟خواستار مجازات عاملین شدند؟؟
به نظرتون این مسئله مهم تره یا تسلیت برای درگذشت فرزند امام جمعه کرمان؟/

کسی مدعی این نشده که کل بسیج در این کار دست داشته بلکه ما معتقدیم یه سر نخ برمیگرده به همین عامرین به معروف....

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

و رسانه ملّی سکوت می‌کند.

اون زمانی که مرزبان هامون رو ربودند، فرمانده نیروی انتظامی یک ماه در نظرها دیده نشد.

لعنت.

میعاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور-اهواز
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

سوشیانت:
اولا که عزیزم مام بیداریم،شما تنها نیسی (;
دوما در مورد مجزا بودن یا نبودن سپاه و بسیج،من نمیدونم اینو از کجا اوردی تو بحث شما من گفته بودم مجزا هستن؟
سوما هم در مورد مدرک،نه عزیزم من از دادستانی نخواستم،اسمی از دادستانی دیدی شما تو بحثای من؟ :)
من گفتم ی چیز قابل اتکا ،شما همونو ارایه کن از دادستانیم نبود نبود،درضمن اینم ک با یکم فکر کردن میشه فهمیدو فلانو بهمان همش فرضیس وقتی میخوای از فکرت دفاع کنی فرضیه جوابگو نیس.
من بازم برمیگردم به،حرف قبلیم،من شک ندارم متهم یا متهمین ک دستگیر بشن ادامه این حرکت اینه ک گفته بشه اینامتهمین واقعی نیسنو اینا رو برای بستن دهن مردم گرفتنو ....
ببین پسر خوب این فقط تو نیسی ک از این ماجرا ناراحتی،هرکس ذره ای از انسانیت در وجودش باشه و هنوز وجدان داشته باشه نمیتونه خودشو درقبال این جادثه ناراحت جلوه نده،اما این اخلاق ک هنوز ثانیه نگذشته ما بریم مثه کارآگاه متهم پیدا کنیم تفهیم جرم کنیم بعدش شرو ب داد و بیداد که ااای چرا هیچ کاری نمیکنید باید ترک بشه،قبلا هم گفتم اگه دادستان . رییس جمهور و امثالهم نمیان اظهار نظری بکنن چون اونا در قبال کوچکترین حرفی که بزنن باید پاسخگو باشن،چون حرفاشون جنبه حقوقی داره،پس نمیتونن هنوز چیزی نمیدونن بیان کسی یا جایی رو متهم کنن.

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه

ولی یه سری شواهد وجود داره
بلکه ما معتقدیم یه سر نخ برمیگرده به همین عامرین به معروف....
مدارک دادستانی رو نـمیخوایم، شما همین سرنخ و شواهد رو معرفی کنی ممنون میشیم!

درضمن، اون تصویری که دادم و داشت ازین وقایع برای فشار بر مجلس درباره قانون امر به معروف استفاده میکرد ؛ خودش کار متضادیه!!

چون اتفاقا اگه این موضوع امر به معروف، قانونمند بشه مثل همین که صریحا در قانون بیاد آحاد مردم و نهادهای غیرحکومتی حق نـدارن از تذکر زبانی و .. فراتر برن و خودسر، عملی کنن => موجب ریشه کنی و برخورد با خودسری های احتمالی آمر به معروف هم میشه و مثبته.

پ.ن: من جزئیات دقیق طرح مجلس رو الان نـمیدونم و قصد دفاع از هر کارِ مجلس رو هم نـدارم (اینو برای پیشگیری از حرفای قابل پیش بینیِ بعدی میگم!!) ؛ اما حالت کلی موضوع و + بودنش رو عرض کردم.

اینم ازون استدلال هاست ک میگن ما چطوری میریم فضا اما پرایدمون انقد داغونه! یا ما که نیروهای مسلح مون قویه چطور از پس دو تا تروریست کوچیک برنمیایم!! .. این مدل (شبه) استدلال ها، بدرد گرفتنِ اذهان و تایید مردم میخوره صرفا، نه بحث مستدل دوست عزیز :)

واضحه که سازمان های اطلاعاتی، کارهای گستردهِ سازمان یافته رو راحتتر میتونن پیگیری کنن تا کارهای ناگهانیِ برنامه ریزی نـشدهِ ناشی از خودسری فردی یک مثلا روانی رو!
درضمن جهت اطلاع، در اخبار اومده چند مظنون شناسایی شدن درین باره و فعلا رسانه ای نـشده جزئیات تا تحقیقات به نتیجهِ خاصی برسه.

آیا رییس جمهور یا مقام معظم رهبری چیزی در این مورد گفتن؟؟ حداقل این کارو محکوم کردند؟؟خواستار مجازات عاملین شدند؟؟

دوست عزیز! رئیس جمهور و رهبری، سرقت ماهِ گذشتهِ منزل فامیل مارو هم محکوم نـکردنا والا!! .. این رسانه های خاص و شبکه های اجتماعی بودن که از این رخداد، یه بحران کلانِ امنیتی ساختن ؛
و اگ قرار باشه مسئولان هم به این بزرگ شدنِ این شکلی دامن بزنن که نقض غرض و القای ناامنی و .. میشه!! اینم راستش واضحه.

.

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Fitz William . Darcy :
این رسانه های خاص و شبکه های اجتماعی بودن که از این رخداد، یه بحران کلانِ امنیتی ساختن ؛
چقدر راحت حرف می‌زنی. :‌)
یعنی این قضیه هنوز بحران نیست؟
امنیتی نیست؟
تعریفت از نا امنی چیه؟ :‌)
الان مردم جرات نمی‌کنن از خونه‌هاشون برن بیرون. :‌)

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه

بالا نوشت! .. این !!

به نقل از SalehM :
چقدر راحت حرف می‌زنی. :‌)
یعنی این قضیه هنوز بحران نیست؟
امنیتی نیست؟
تعریفت از نا امنی چیه؟ :‌)
الان مردم جرات نمی‌کنن از خونه‌هاشون برن بیرون. :‌)

جرئت نـمیکنن ، چون از 4 مورد اسیدپاشی در یک شهر، در سراسر کشور یک غول ساختن و این مردم، از چیزی میترسن که خودشون ساختن و عمدهِ این نـاامنیِ بیشتر فکری رو خودشون ایجاد کردن و هنوزم دارن دامن میزنن متاسفانه. :)

من مسئله رو ساده بمعنای بی اهمیت جلوه نـمیدم، چون اسیدپاشی روی یک نفر هم شدیدا محکومه .. اما اسیدپاشی که از دیرباز بوده و چیز جدیدی نـیس، منتها اینبار نحوه تعامل مردم و گروه ها و رسانه ها شکل متفاوتی به موضوع داده!
_________
تعریفم از بحران امنیتی در سطح ملی، قطعا اسیدپاشی در یک شهر نیس .. مرزای ایران و کشورای همسایه رو اگ نگاه کنی، متوجه میشی منظورم از بحران و ناامنی چی میتونه باشه .. چیزی مثل نگرانی از انفجار ناگهانی یک بمب، کنارت، در خیابون اونم بصورت شبکه ای توسط گروه های سازمان یافته مثلا!

پ.ن: این بازیِ آب بجای اسید هم ک بدتر میکنه وضع رو، علت اصلی ایجادشو من همین دامن زدن خودِ مردم و رسانه ها بشکلی خاص به این موضوع میدونم و زیادی و بد عمومی کردنِ یک رخداد.

.

N.KH

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه کردستان
رشته دانشگاه
مهندسی برق - الکترونیک

به نقل از Sanctum :
لطفا یکی به من بگه چرا اسید پاشی بده؟ این همه داد و بیداد میکنیم ولی نمیگیم چرا مخالفیم.
اسید پاشی حالا به هر دلیلی، هر دلیلی یک کار کاملا غیر انسانیِ

وقتی یکی با دلهره و ترس از خونه میره بیرون
یا یکی اصن نمیره بیرون
به نظر شما با چرا مخالفِ ؟؟؟

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

من توی اینجور بحث ها معمولا شرکت نمیکنم دیگه، ولی فقط چند نکته میگم خوبه که در اظهار نظراتتون به این نکات هم توجه کنید:

1- سیستم اطلاعاتی ایران قوی هست به قدر کافی، لکن علم غیب نداره! مثلا در مورد کلیپ هپی، ساختمان های اطراف و از همه مهم تر صورت افراد کاملا پیدا بود. ولی در مساله اسید پاشی حرف از یک عدد موتور سیکلت هست که در مناطق مختلف با کلاه کاسکت در چند ثانیه این کارو میکنه. در نتیجه بالاخره تا وقتی این اقدام جلوی یه دوربین اتفاق نیافتاده یا شاهدان عینی با توضیحات دقیق وجود داشته باشن، شناسایی واقعا یه عملیات حرفه ای اططلاعاتی لازم داره که اونم کار 5-6 روز نیست.

2-
اتفاقا همین عدم شناسایی توسط اطلاعات یه نشونه اس که این حرکت خیلی حرفه ای و سازمان یافته نیست. چون حرکات سازمانی معمولا برنامه ریزی های سنگین داره و همین فعالیت های برنامه ریزی باعث شناساییشون میشه. ولی مثلا من همین الان یه کلاه کاسکت بزارم برم یه شهری یه کاری بکنم، پیدا کردنم سخت تره در شرایط برابر. چون نه به آدم مشکوکی وصل هستم نه تماس هایی داشتم نه فعالیت های مشکوکی. امیدوارم منظورمو متوجه شده باشید.

3- اظهار نظر مسئولان مثه اظهار نظر های ما نیست که هرروز بتونیم یکیو متهم کنیم. اونها صبر میکنن تا نتیجه قاطعی پیدا بشه. ضمن اینکه مثلا اظهار نظر رئیس جمهور خودش یه جو روانی خیلی وحشتناک راه میندازه. در نتیجه تا زمانی که ضرورتی پیدا نشده معمولا این جور خبرها از طرف مقامات عالی کشور رسانه ای نمیشه.

4- راجع به اینکه کار آمران به معروف هست یا نه چند نکته :
الف) هیچ فردی که کوچکترین اعتقادی به اسلام داشته باشه چنین کاری نمیکنه چون هیچ جای اسلام چنین امر به معروفی اجازه داده نشده
ب) رئیس بسیج و سپاه هر دو در مصاحبه هاشون خواستار شناسایی هرچه سریعتر افراد و صدور حکم افساد فی الارض شدن! اظهار نظری که کمتر کسی انجام داده این روزها
پ) هر فرد معتقدی میدونه امر به معروف اصلا ینی چی! اینکه شمشیر دستت بگیری ملت رو بکشی که امر به معروف نیست! امر به معروف ینی راهنمایی فرد ، ارشادش، اسید پاشی چه جور ارشادی میتونه ایجاد کنه؟
ت) در طول تاریخ حکومت ائمه و پیامبر، حتی یک مورد هم دیده نشده که با این وضع ملتو مسلمون کنن مثلا. این چیزا اصلا به دینی که پیامبرش مبدا رحمت توی دنیاست و به عیادت فردی که هرروز اشغال روش میریزه میره ، ربطی داره؟؟

5- توجه به چند نکته میتونه تقریبا مشخص کنه که این اتفاقات به سیستم امر به معروف ربط داره یا نه
اولا طرح قانون حمایت از آمران معروف در مجلس
دوما بحث های انصار حزب الله و امر به معروف
سوما شهادت اون بنده خدا که نهی از منکر کرده بود

این سه مساله باعث شدن که امر به معروف در جو کلی کشور در چند ماه اخیر خیلی مورد توجه باشه، در نتیجه با اولین اتفاق خیلی راحت میشه وصلش کرد به مساله امر به معروف. در حالیکه هر ادم عاقلی اگر بخواد برای امر به معروف حتی از روی بیشعوری این کارو بکنه به این توجه میکنه که اولا در حال حاضر همه میفهمن خب این بوده چون جو مطرحه. دوما لااقل میذاره بعد از تصویب قانون حمایت که ریسکش کمتر باشه. سوما اگه مثلا انصار باشن نمیان یه ماه قبلش اعلام کنن که ما میخوایم فعالیت های خفنی انجام بدیم!

از طرف دیگه، مگه فقط بدحجاب توی اصفهان هست؟ یا مثلا بسیج و سپاه فقط توی اصفهان هستن؟ اصفهان از هیچ نظری اولویت خاصی در امر به معروف نداره. از نظر تاثیر گذاری اگه بود باید از تهران شروع میشد، از نظر فساد اگه بود باید از شیراز شروع میشد، و از نظر افراط اگه بود باید از قم شروع میشد. چرا اصفهان؟؟ و چرا هیچ جای دیگه نه؟

فکر میکنم یه نگاه ساده به این موارد بتونه این احتمال رو خیلی تشدید کنه که این در بهترین حالت، یه طرح برای تخریب بحث امر به معروف هست و در بدترین حالت، یه مشکل روانی از یه روانی!

6- از همه مهمتر اینه که توی این جور مسائل ما سعی کنیم روش تحلیل و بررسی رو یاد بگیریم و قضاوت های بیجا نکنیم. به محض اینکه یه خبری از یه جایی شنیدیم به همون اکتفا نکنیم و داد بیداد کنیم. بقیه چیزهارو هم بررسی کنیم، از منابع موثق استفاده کنیم، تحلیل چند جانبه و کلان داشته باشیم، و از همه مهمتر حلم و بردباری داشته باشیم تا شرایط روشن تر بشه.

اخر حرفم اینو بگم که این جمله ی امیرالمومنین امام علی (علیه السلام) برای همینجور مواقع هست که میفرمایند " کن فی الفتنه کابن البون"
ینی در فتنه ها (شرایطی که تصمیم گیری شفاف امکان نداره به هر دلیلی) مانند بچه شتری باش که نه شیری میده نه سواری میده.

الان این مساله خیلی مبهمه، پس با اظهار نظرهامون سعی کنیم کاری نکنیم که اذهان عمومی رو منحرف کنیم خواسته یا ناخواسته به سمت خاصی، چرا که مسئولیت خیلی عظیمی در پی داره.

---
به نقل از پوریا عابدی :
ی سفسطه ای رو ببینیم لطفا اینجا.ممکنه کسی ک این کارو کرده مسلمان واقعی نباشه و درست نفهمیده باشه اسلام رو..اما آیا میتوان منکر این شد ک بالاخره از آثار اسلام بر اون افراد بوده این عمل؟..پس لطفا بیایم دین رو بهتر معرفی کنیم اقلا.
بله میتوان منکر این بود چون فعلا از روی هیچ چیزی نمیشه این برداشت رو کرد. رجوع کنید به مورد 6 بالا!
ولی در کل با ایده ات راجع به معرفی بهتر دین موافقم

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

ی سفسطه ای رو ببینیم لطفا اینجا.ممکنه کسی ک این کارو کرده مسلمان واقعی نباشه و درست نفهمیده باشه اسلام رو..اما آیا میتوان منکر این شد ک بالاخره از آثار اسلام بر اون افراد بوده این عمل؟..پس لطفا بیایم دین رو بهتر معرفی کنیم اقلا.

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Hespride :
پ) هر فرد معتقدی میدونه امر به معروف اصلا ینی چی! اینکه شمشیر دستت بگیری ملت رو بکشی که امر به معروف نیست! امر به معروف ینی راهنمایی فرد ، ارشادش، اسید پاشی چه جور ارشادی میتونه ایجاد کنه؟
من هنوز نظری ندارم درباره مقصر این اتفاقات، ولی یه نگاه به صحبت های چند وقت اخیر امام جمعه اصفهان که گفته بود مسئله حجاب دیگر از حد تذکر گذشته است و برای مقابله با بدحجابی باید جدیت به خرج داد و از نیروی قهریه استفاده کرد و همچنین صجبت های افراد بسیار روشن فکر و دینداری مثل احمد خاتمی کاملا این جمله شمارو نقض میکنه.

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

به نقل از Fateme.RMA :
من هنوز نظری ندارم درباره مقصر این اتفاقات، ولی یه نگاه به صحبت های چند وقت اخیر امام جمعه اصفهان که گفته بود مسئله حجاب دیگر از حد تذکر گذشته است و برای مقابله با بدحجابی باید جدیت به خرج داد و از نیروی قهریه استفاده کرد و همچنین صجبت های افراد بسیار روشن فکر و دینداری مثل احمد خاتمی کاملا این جمله شمارو نقض میکنه.
منظور از نیروی قهریه اسید پاشی نیست عزیز دل من. منظور اینه که بحث از برخورد فرهنگی، به برخورد قانونی تبدیل شه. ینی مثلا مجلس قانون وضع کنه راجع به نحوه برخورد، و قوه قضایی و مجریه قانون رو اجرا کنه :)

--
اهان یه نکته ای رو اضافه کنم.
امر به معروف و نهی از منکر بحث فردیه. وقتی یه کاری تبدیل به یک ناهنجاری عمومی بشه، دیگه بحث نهی از منکر نیست، بحث حکومت اسلامیه و سیستمش کلا فرق میکنه با قوانین امر به معروف و نهی از منکر

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از Hespride :
منظور از نیروی قهریه اسید پاشی نیست عزیز دل من. منظور اینه که بحث از برخورد فرهنگی، به برخورد قانونی تبدیل شه. ینی مثلا مجلس قانون وضع کنه راجع به نحوه برخورد، و قوه قضایی و مجریه قانون رو اجرا کنه :)
معلومه ک منظور از نیروی قهریه اسیدپاشی نیست حسین عزیز..نه تو رو خدا میخوای شخص احمد خاتمی ک این همه دارن میدن بش منبر نماز جمعه رو بیاد همچین حرفی بزنه..
اما آیا کج فهمی ایجاد نمیکنه این مسئله؟..آیا نمیتونه اشتباه برداشت بشه
بله حق با شماست ما مسئول اشتباهات احمقانه و برداشت های ب دور از عقل نیستیم..اما نمیشه بهتر بیان کرد این مسئله رو تا جای بحثی نمونه؟

بالا