• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات تحصیلی

oparpar

کاربر فعال
شهر
تـ‌هـران/قـزوین
مدال المپیاد
می‌خونیم برای اخترفیزیک.
پاسخ : سوالات و مشکلات تحصیلی

دوستان لطفن کمک کنید من 2 تا مشکل بزرگ دارم :|
1) مثلن حدود 45 مین درس میخونم و 1 ساعت استراحت میکنم. :| بعد وقتی هم کمش میکنم احساس میکنم هنوز خستم. (:|
2)بعد از خوندن ا واحد( ک 45 مین یا 1h) هست اصولن، نمیتونم سر جای قبلیم درس بخونم و حتمن باید یک جای جدید برم و بعد از چند بار درس خوندن، جا کم میارم. :))
Help pls [-o<

انیس

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
جندی شاپور
رشته دانشگاه
پزشکی

X_X دوست عزیز شما می تونی قبل از شروع مطالعه استراحت کنی.هر 40 یا 45 دقیقه که درس خوندی 10 دقیقه استراحت کن نه یک ساعت.سعی کن یکجا درس بخونی چون هر دفعه که مکان مطالعه رو تغییر بدی طول میکشه تا ذهن شما اماده بشه و به محیط عادت کنه و هم چنین با تعویض مکرر مکان مطالعه عوامل بیشتری باعث عدم تمرکز شما میشن. هرچه دور وبر شما خلوت تر باشه بهتره اگه از یه جا موندن خسته میشی فقط یک بار جاتو عوض کن نه بیشتر.
با توجه به توانایی هاتون با برنامه ریزی درس بخونین طوری که بدونی کی باید چی کار کنی.

به نقل از آرینـآ :
واسه اول دبیرستان چه کتابای فیزیکی خوبه که هم تستاش خوب باشن هم اموزش داده باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هر چند از نظر من نیازی نیست اما معلم ما خوشخوان و انرژی اتمی معرفی کرد.

محمدرضا:پست متوالي شما يکي شد

Farzin2x

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی3کرج
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از parmis taheri :
1) مثلن حدود 45 مین درس میخونم و 1 ساعت استراحت میکنم. :| بعد وقتی هم کمش میکنم احساس میکنم هنوز خستم. (:|
2)بعد از خوندن ا واحد( ک 45 مین یا 1h) هست اصولن، نمیتونم سر جای قبلیم درس بخونم و حتمن باید یک جای جدید برم و بعد از چند بار درس خوندن، جا کم میارم. :))
Help pls [-o<
ببین بعد از اینکه هر درسو تموم کردی باید 5 دقیقه استراحت مطلق داشته باشی(نه بازی کنی،نه آهگ و...)
وقتی خوندن درسای اون روزه تموم کردی بین30-60 دقیق استراحت کن (هرکاری خواستی بکن :))بعدش درسای فردارو بخون
سعی کن اینطوری درس بخونی:
حفظی-یادگرفتنی و.....
یعنی مثلا اول زیست بعد ریاضی
زمان درس خوندن ت روزه مشخص کن و بین درسا پخش کن،هرکدومه بهتر یادمیگیری کم تر زمان لازم داره و زمان خوندن یه درس نباید بیشتر از 60 دقیقه باشه
مثلا اگه قرار 90 دقیقه ریاضی بخونی به ساعت ریاضی می خونی بعدش مثلا ادبیات بعد 30 دقیقه ریاضی

این را مو به مو رعایت کن قول میدم خسته نشی البته اینکه از درس خوندن لذت ببیری هم مهمه و یادت نره نمره ابزاره برای رسیدن به هدف نه خود هدف :D

Moshk

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1397

به نقل از Farzin2x :
ببین بعد از اینکه هر درسو تموم کردی باید 5 دقیقه استراحت مطلق داشته باشی(نه بازی کنی،نه آهگ و...)
وقتی خوندن درسای اون روزه تموم کردی بین30-60 دقیق استراحت کن (هرکاری خواستی بکن :))بعدش درسای فردارو بخون
حفظی-یادگرفتنی و.....
زمان درس خوندن ت روزه مشخص کن و بین درسا پخش کن،هرکدومه بهتر یادمیگیری کم تر زمان لازم داره و زمان خوندن یه درس نباید بیشتر از 60 دقیقه باشه
مثلا اگه قرار 90 دقیقه ریاضی بخونی به ساعت ریاضی می خونی بعدش مثلا ادبیات بعد 30 دقیقه ریاضی

این را مو به مو رعایت کن قول میدم خسته نشی البته اینکه از درس خوندن لذت ببیری هم مهمه و یادت نره نمره ابزاره برای رسیدن به هدف نه خود هدف :D
بعد خودت این کارا رو میکنی که پیشنهاد میدی؟! اگه آره پ چرا به مشکل میخوری میای تاپیک اول دب میگی آی من فردا امتحان دارم هیچ چی نخوندم :| و این هفته نتونستم هیچ چی درس بخونم و ...

نسبت به اون قسمت bold درس عربی و بحثمونو بت یاد آوری میکنم :D

Farzin2x

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی3کرج
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از مُشک :
بعد خودت این کارا رو میکنی که پیشنهاد میدی؟! اگه آره پ چرا به مشکل میخوری میای تاپیک اول دب میگی آی من فردا امتحان دارم هیچ چی نخوندم :| و هیچ چی درس نخوندم و ...

نسبت به اون قسمت بلد درس عربی و بحثمونو بت یاد آوری میکنم :D
بله استفاده می کنم ولی من چون سه روز هفتم پرته وقت کم میارم و اصلا مشکل برنامه ریزی ندارم :D
نمونش امروز خوب،کلاس المپ داشتم 7 برگشتم خونه،این برنامه که گفتم یجوریه که رو المپ جواب نمیده :((
یعنی جواب میده ها ولی باید الویت بندی کنی که المپ یا مدرسه و من سعی می کنم بینشون تعادل داشته باشم فعلا برای امسال

خو عربی من باهاش مشکل دارم قرار نیست که بقیه هم اینطوری باشن(من درس قبولش ندارم ولی بقیه که دارن :))
منم چون درس قبولش ندارم فقط می خوام ازش نمره بگیرم B-)

راضی شد؟

انیس

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
جندی شاپور
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Farzin2x :
وقتی خوندن درسای اون روزه تموم کردی بین30-60 دقیق استراحت کن (هرکاری خواستی بکن :) )بعدش درسای فردارو بخون
حفظی-یادگرفتنی و.....

اگه کسی بخواد الویت بندی بکنه اول از دروسی که باید برای روز بعد بخونه شروع میکنه و بعد می ره سراغ درسی که اون روز داده شده اونم نه هر درسی !مثلا ادبیات رو اگه امروز درس بده و من همین امروز بخونم تا هفته ی بعد یادم میره که یا اصلا وقت نمی کنم!
درس هایی مثل ریاضی , شیمی , فیزیک درس هایی هستند که باید اول وقت خونده بشن یعنی زمانی که مغز بیشترین بازده رو داره و خسته نیست.
اگه اول زیست خوند واقعا کی حوصله داره تمرین ریاضی حل کنه!
در مورد تقسیم زمان نمیشه تمام روز ها به یک اندازه درس خوند.خودشخص دیگه کم کم باید دستش بیاد که برای چه درسی چه قدر باید وقت بگذاره.بعضی دروس براش راحتره یا شایدم تسلط بیشتر داره که زمان زیادی نمی بره و بعضی روزها در هفته برنامه سبکتره.

Farzin2x

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی3کرج
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از 7913 :
اگه کسی بخواد الویت بندی بکنه اول از دروسی که باید برای روز بعد بخونه شروع میکنه و بعد می ره سراغ درسی که اون روز داده شده اونم نه هر درسی !مثلا ادبیات رو اگه امروز درس بده و من همین امروز بخونم تا هفته ی بعد یادم میره که یا اصلا وقت نمی کنم!
درس هایی مثل ریاضی , شیمی , فیزیک درس هایی هستند که باید اول وقت خونده بشن یعنی زمانی که مغز بیشترین بازده رو داره و خسته نیست.
اگه اول زیست خوند که بعدش کی حوصله داره تمرین ریاضی حل کنه؟!
در مورد تقسیم زمان نمیشه تمام روز ها به یک اندازه درس خوند.خودشخص دیگه کم کم باید دستش بیاد که برای چه درسی چه قدر باید وقت بگذاره.بعضی دروس براش راحتره یا شایدم تسلط بیشتر داره که زمان زیادی نمی بره و بعضی روزها در هفته برنامه سبکتره.
ببین این نوع تقسیم بندی اثبات شده که کار میکنه و من اینه از یه روانشناس می گم و اینکه درسای همون روزه بخونی خیلی بهتر تو ذهنت میمونه

amirsamans

کاربر نیمه‌فعال
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از parmis taheri :
Help pls [-o<
دلیل اصلی که بچه ها این طور میشه، اینه که مثه شما یه واحد برا خودشون در نظر میگیرن ^-^
نمیدونم کدوم مشاوری همچین چیزی رو باب کرده :O
باید یه جا بشینی و یه مبحث، مثلا یک فصل زیست رو تموم کنی، به این که میخوای یه ساعت بخونی یا چقدر هم کاری نداشته باشی. همچین چیزی رو بخودت تلقین نکن. X_X

amirsamans

کاربر نیمه‌فعال
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ :زیاد میخوابم.راه حلی هس؟

به نقل از ATM :
میدونی چیه؟اصلن نترس بهتره روزی 30مین از ساعت خوابت کم کنی.و هروقتم احساس خواب کردی درس نخونی و خودتو مشغول ی کار دیگه کن!بهتره زمانایی رو ک زیاد میخوابی رو بذاری واسه درسایی ک بش علاقه داره تا زمان خوابت کم بشه
زیاد یعنی چقدر؟ من اردیبهشت و خرداد 9 الی 10 ساعت میخوابیدم. P:>
مهم بازده بیداری تونه.
اصلا نگران خواب نباشین، نباید کم خوابیدن تاثیری روی کیفیت درستون بذاره. [-(
خواب از همه چی مهمتره. (;

w.k.A

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
شهر پر دود و گوگرد من
مدال المپیاد
ریاضی
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

دوستان میشه برای خواب منظم بگین چیکار کنیم؟
مثن با ی ساعت مشخص.
من شبا زود میخوابم ب امید اینکه صب زودتر بیدار شم و کارامو انجام بدم بعد بیدار نمیشم و تمام کارام میمونه. (:|
هلپ پلیز. :|

moOn:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ارومیه

به نقل از w.k.A :
دوستان میشه برای خواب منظم بگین چیکار کنیم؟
مثن با ی ساعت مشخص.
من شبا زود میخوابم ب امید اینکه صب زودتر بیدار شم و کارامو انجام بدم بعد بیدار نمیشم و تمام کارام میمونه. (:|
هلپ پلیز. :|
اگه شب ها زود بخوابی صبحِ زود بیدار شدن کار غیرممکنی نیست :D یکم انگیزه میخواد!
منو دوستم با هم برنامه ریزی کرده بودیم که طیِ یک هفته هرروز "نیم ساعت" از تایمِ خوابمون کم کنیم تا برسه به اون ساعتی که میخوایم و همون ساعت رو ادامه بدیم تا بدن و ذهنمون عادت کنه.
هرروز صبح هم بهم زنگ میزدیم تا مطمئن شیم که اون یکی از خواب بیدار شده :-"
واسه عادت کردن ، ورزش هم خوبه. نیم ساعت پیاده روی تا خواب از سرت بپره .

Moshk

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1397
پاسخ : مهندسی نرم افزار برم یا نرم؟

از نظر من بری نرم افزار بهتره، بازار کاری و ... هم خوبه
همه چی رو طبق خواسته های عقلانه ی خودت برو :>

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
پاسخ : مهندسی نرم افزار برم یا نرم؟

سلام
به نظر من الان خیلی زوده که بخای رو این مورد تصمیم گیری کنی. اطلاعات رو جمع کن ولی تصمیم رو بذار برای بعد از کنکورت. در مورد هر کدوم از رشته‌ها که بخای تو همین سایت اطلاعات خیلی زیادی هست و خیلیا تو این چند سال سوال و جواب کردن و یه FAQ مفصل به دست اومده. تاپیکای مربوط رو میتونی تو همین انجمن مشاوره تحصیلی و همچنین توی پاتوق فارغ التحصیلان دنبال کنی.
موفق باشی :D
پ.ن: اصن آیا رشته‌ای داریم که کسی توش بیکار نباشه؟ یا بشه گفت مثلا زیر دو درصد از فارغ‌التحصیلاش بیکارن؟

عطا فرهنگ

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی ، شهید بهشتی ، شهید دستغیب
شهر
تهران
مدال المپیاد
فیزیک بوتیم!

2 تا سوال :
1. من بعضی موقع ها حس میکنم سر درسایی مثل ریاضی و فیزیک ذهنم مثله همیشه نیست ؛ ضرب و تقسیم هم نمیتونم انجام بدم...
2. چه جور ساعت خواب رو کم کنیم؟

samira1996

کاربر فعال
شهر
کرج

سلام به همه
یه سوال راجبه کتاب گاج نقرا ه ای فیزیک و نحوه خوندنش...
من اصلا وقت نمیکنم همه ی تستای ستاره داره یه فصلشو بزنم و کلی وقتمو میگیره و از بقیه درسام جا میمونم و به برنامه آزمونم نمیرسم و... ولی خود مولف کتاب توصیه کرده حتما باید همه ی تستای ستاره دارشو بزنی .
آیا شماهم همینطور هستید؟
من حالا باید واسه این درس چکار کنم؟ ~X(

moOn:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ارومیه

به نقل از samira1996 :
سلام به همه
یه سوال راجبه کتاب گاج نقرا ه ای فیزیک و نحوه خوندنش...
من اصلا وقت نمیکنم همه ی تستای ستاره داره یه فصلشو بزنم و کلی وقتمو میگیره و از بقیه درسام جا میمونم و به برنامه آزمونم نمیرسم و... ولی خود مولف کتاب توصیه کرده حتما باید همه ی تستای ستاره دارشو بزنی .
آیا شماهم همینطور هستید؟
من حالا باید واسه این درس چکار کنم؟ ~X(
طبیعیه که اول کند باشی تو زدنِ تست هایِ فیزیک.
لازم نیست از اول بتونی تندتند تست بزنی و به همه یِ تست ها برسی. اگه از همین الان یه تعداد تست مشخص رو با توجه به زمانی که داری در نظر بگیری و خوب کار کنی،هم سرعتت میره بالا و هم بهتر از اینه که تعداد تست زیاد با کیفیت کم کار کنی.
من خودم معتقدم تو درسی مثل فیزیک تعداد تست خیلی مهم نیست. مهمه ولی نه در حدی که باعث آشفتگیت بشه. تست کم با حلِ تشریحی و حلاجی و انتخاب تست هایِ مهم و تکرار چند بارشون شاید کمک کنه : )

samira1996

کاربر فعال
شهر
کرج

ممنون از راهنماییتون !
ولی باز آدم ناخوآگاه فکرش درگیر میشه که من همه ی همون تستای ستاره دار هارم که نکته دارنو نزدم و شاید همون نکته ها به درد بخور باشن واسه سرجلسه ی کنکور از طرفی هم شاید بدون دونستن اون نکته نشه سوالای بعدیه خوده همون کتابم حل کرد !

نازلی

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان میاندوآب
شهر
میاندوآب

سطحش خیلی پایینه! خوشخوان خوبه!

نازلی

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان میاندوآب
شهر
میاندوآب

ببخشید تازه واردم اشتباه شد!
یه سوال!سال اولیا هم میتونن المپیاد شرکت کنن؟

Farzin2x

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی3کرج
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از نازلی :
ببخشید تازه واردم اشتباه شد!
یه سوال!سال اولیا هم میتونن المپیاد شرکت کنن؟
بله ولی نهایت تا مرحله دو
برای بعضی المپیادا مثل زیست مدالارو تو سال دوم و سوم میدن تو بعضیا مثل فیزیک فقط سال سوم

• لایک
امتیازات: h@di
بالا