• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سيگار كشيدن

• شروع کننده موضوع ibtkm
  • تاریخ شروع
وضعیت
موضوع بسته شده است.

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی
پاسخ : سيگار كشيدن

خب،قبول کنین ملت خیلی رو سیگار کلید شدن،اگه اینطور نیس چرا ملت به همین مثالی که زدی کاری ندارن؟
یا در مورد اینکه به خودم ادم ضرر میرسونه،خب شیرینی جاتم به ادم خیلی ضرر میزنه،چرا کسی روش کلید نیست؟یا حالا خیلی چیزای دیگه که الان مغزم کار نیمکنه که یادم بیاد مثال بزنم!

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

ببین دلیل نمیشه چون جلو فلان کار بد رو نمیگیرن نباید جلوی سیگار کشیدنو گرفت.باید درباره همش حرف ها زده بشه.اینکه میگیم به بدن ضرر میرسون ما فقط نصیحت میکنیم.که آقا یا خانوم سیگار یا شیرینی برات بده.اما اینکه برای همه بده باید جدی و قاطع باشه.دقیقن مثل همین که نباید انقد ماشین تک سرنشین سوار بشیم یا نباید زباله بریزیم تو محیط زیست.

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

خب همین که یه تاپیک 12 صفحه ای در مورد سیگار کشیدن هست ولی در مورد اشغال ریختن تو محیط زیست یا خودرو تک سرنشین نیست نشون میده که ملت خیلی شدید تر روی سیگار کلیدن تا چیزای دیگه!من میگم خب دلیل این چیه؟(حالا این تاپیک مثال بود!)

samira16

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
ندارم :-"
دانشگاه
دانشگاه گلستان-گرگان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از مازیمون :
من ناراحت میشم! ولی حسی که من دارم به اون ربطی نداره.
حس تو به اون ربطی نداره چون نمیتونی کاری واسش بکنی در اون لحظه.
ولی در این جور موارد فکر میکنم تو همه ی دنیا اینجوریه که اشخاصی با آوردن روانپزشکی چیزی سعی میکنن اون فرد رو نجات بدن! یعنی این کارو می سپرند به اهلش! کسی که بلده!این یعنی بنی آدم اعضای یکدیگرند! یعنی همیشه اینجوری نیس که به من ربطی نداره و به تو ربطی نداره!
سیگار کشیدن هم یه جورایی به خودکشی شباهت داره، هم یه جورایی دیگه به آشغال ریختن یا شیرینی زیاد خوردن حتی!

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

به نقل از ایلیا :
خب همین که یه تاپیک 12 صفحه ای در مورد سیگار کشیدن هست ولی در مورد اشغال ریختن تو محیط زیست یا خودرو تک سرنشین نیست نشون میده که ملت خیلی شدید تر روی سیگار کلیدن تا چیزای دیگه!من میگم خب دلیل این چیه؟(حالا این تاپیک مثال بود!)
ببین برای محیط زیست اتفاقا" خیلی حرف ها زده شده.اما خب برای مثال همین استفاده بی دلیل از ماشین تک سر نشین کاره خوبی نیست امر بدیهی ای هستش و وقتی حرف از حفظ محیط زیست میشه چون همه میدونن استفاده از ماشین تک سرنشین کار اشتباهیه و ب محیط زیست آسیب میرسونه نمیان به وضوح بیان کنن.در حالی که واقعن روی این مسائل هم تاکید میشه.شما انجمن محیط زیستو در نظر بگیر.واقعن حرف های قشنگی زده شده برای حفظ محیط زیست و خب کدوممون رعایت میکنیم؟تز دادن هم مربوط به خودمونه.شما میتونی تاپیک بزنی در مورد هر کار اشتباهی و دلیل نمیشه که ملت کلیک کردن رو سیگار کشیدن.
ببین ما باید درباره همه چیز که برای جامعمون مضرِ اخطار هامونو بدیم.حالا اگه جایی این اخطار ها کم رنگه کوتاهی از همین ماها ست دیگه.

Anita H

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلّی ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
کامپیوتر

به نقل از ایلیا :
خب ببین، خیلی از مردم توی جمع سیگار میکشن، این کار باعث آزار بقیه افراد جمع هم میشه و به همین دلیل خیلیا دید خوبی نسبت به سیگار ندارن.
ولی چیزایی مثل آشغال ریختن توی محیط زیست یا خودروی تک سر نشین رو قشر زیادی از جامعه بهش مبتلا هستن(!) + به ملت در آنِ واحد ضرر نمیرسونن، یعنی کسی آشغال میریزه زمین، همون موقع به شما ضرری نمیرسه.
(عمرا اگه تونسته باشم منظورم رو برسونم)

+ کلا سیگار کشیدن وجهه ی عمومی خوبی نداره در نظر بعضیا (طبیعیه، هر کسی سلایق خاص خودش رو داره)

علیمپو

بچّه سنّی
نام مرکز سمپاد
حلی۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396

به نقل از amoo.majid :
خب ببین، خیلی از مردم توی جمع سیگار میکشن، این کار باعث آزار بقیه افراد جمع هم میشه و به همین دلیل خیلیا دید خوبی نسبت به سیگار ندارن.
ولی چیزایی مثل آشغال ریختن توی محیط زیست یا خودروی تک سر نشین رو قشر زیادی از جامعه بهش مبتلا هستن(!) + به ملت در آنِ واحد ضرر نمیرسونن، یعنی کسی آشغال میریزه زمین، همون موقع به شما ضرری نمیرسه.
(عمرا اگه تونسته باشم منظورم رو برسونم)

+ کلا سیگار کشیدن وجهه ی عمومی خوبی نداره در نظر بعضیا (طبیعیه، هر کسی سلایق خاص خودش رو داره)

حرفت درسته !
ولی یه اشتباهیه تو جامعه ، چون آشغال ریختن تو محیط به مراتب بیشتر ضرر میرسونه به جامعه ، تا سیگار کشیدن تو محیط بسته

N.KH

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه کردستان
رشته دانشگاه
مهندسی برق - الکترونیک

هستن اینایی که وقتی عصبانی میشن یا ناراحتن هی زرت و زرت سیگار دود میکنن آیا واقعن آرامش میده؟ تاثیر داره ؟

goooogooooli

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تهران!
شهر
تهران
مدال المپیاد
زیست.........................دوستان می گن برو شیمی ولی من از شیمی بدم میاد!
رشته دانشگاه
دندان پزشكي

من كلي از بچه ها سمپادي كه راهي بهترين رشته ها شريف و ... شدن مي شناسم كه تنها سيگار بلكه مشروبات الكلي و از همه بدتر هروئين و علف و ال اس دي و شيشه رو اوردن ولي تفنني مي كشن :|
كار احمقاااانه اي

فواد

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سنندج
شهر
سنندج(سنه)
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
کردستان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از N.KH :
هستن اینایی که وقتی عصبانی میشن یا ناراحتن هی زرت و زرت سیگار دود میکنن آیا واقعن آرامش میده؟ تاثیر داره ؟
آره.من شنیدم میده.فکر کنم مال مخدر تو سیگاره.شایدم خودشون به خودشون تلقین کردن که آرامش میده! :-?

rozaa

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بهشهر

عاغا ینی هی ما بگیم سیگار نکشید ضرر داره و ما خوشمون هیچ تاثیری نداره ولی تو کتاب زیست داریم ک این موادی ک تو سیگار هس میاد جای یه سری ا سلولای بدنو میگیره ب مرور زمان ب طوریکه بعد یه مدت اون قسمتا فقط در صورتی کار میکنن ک اون مواد سیگار و این چیزا وجود داشته باشن...

goooogooooli

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تهران!
شهر
تهران
مدال المپیاد
رشته دانشگاه
دندان پزشكي

من يكي كه واقعا از سيگار بدم مياد
دس به سيگار و قليون هم نزدم
ولي خيلي ها مي گن سيگار نشانه ضعف شخصيتيه!
البته مضرِ درك نمي كنم اونايي كه شش هاشون با دود سيگار پر مي كنن
مثل اين مي مونه كه دهنت بگذادي دم لوله اگزوز

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از فرزانهـ :
من كلي از بچه ها سمپادي كه راهي بهترين رشته ها شريف و ... شدن مي شناسم كه تنها سيگار بلكه مشروبات الكلي و از همه بدتر هروئين و علف و ال اس دي و شيشه رو اوردن ولي تفنني مي كشن :|
كار احمقاااانه اي

سیگار و مشروب خوب مشکلی نیست ولی به من بگو ال اس دی از کجا می خرن ؟ :)))

goooogooooli

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تهران!
شهر
تهران
مدال المپیاد
رشته دانشگاه
دندان پزشكي

به نقل از مازیمون :
بابا يكي شون پزشك قانونيِ :D
اون با دوز مناسب { البته مناسب يعني اينكه نمي ري :D،وگرنه تا ٤٨ ساعت توهم دارن،تا ١٢ ساعت اول هم كارتوني مي بينن {-8}
اون پسرِ براشون جور مي كرده :|
ديگه از كي مي خريده رو علاقه اي نداشتم بدونم :-&

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

من فكر مي كنم مسئله ي سيگار و قليان خيلي گسترده از اينه كه بخوايم در موردش با ديد "دلش خواست" حرف بزنيم.
طبق آمار در ايران سالانه ٢٠٠٠٠نفر به دليل مصرف سيگار جونشون رو از دست ميدن درحالي كه ٧٠٠٠نفر در سال جونشون رو در حوادث جاده اي از دست ميدن و من فكر ميكنم ميشه به اين گفت فاجعه.
طبق آمارهاي رسمي(احتمال وجود داره كه بيشتر باشه حتا) بالاى ١٠ ميليون سيگاري در كشور داريم.
كسي كه سيگار مي كشه علاوه بر اين كه به سلامتي خودش لطمه مي زنه، سلامتي اطرافيانش رو هم به خطر ميندازه.(حتا بيشتر از خودش) علاوه بر اين هزينه اي كه در سال صرف سيگار ميشه هزاران ميليارد تومانه و طبعات اقتصادي زيادي هم براي كشور و هم خود خانواده ها داره.

چيزي كه هست، نظر من اينه كه بايد در اين زمينه محدوديت به وجود بياد چون اين مسئله يك مسئله ي صرفن فردي نيست و مضرات و طبعاتي كه داره واضح و روشنه.

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

چ محدودیتی؟کپنیش کنن مثلا؟ :/

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

به نقل از ایلیا :
چ محدودیتی؟کپنیش کنن مثلا؟ :/
من با افرادي كه جوونيشون رو قبل از انقلاب طي كردن كه صحبت مي كردم در اين زمينه مي گفتن كه دولت در روستاها ترياك توزيع ميكرده بين پيرمردا كه اعتياد داشتن اگه اشتباه نكنم ميگفت سهميه داشتن و اون زمان جوونا نبايد از مواد مخدر استفاده ميكردن يعني اين مسئله قبح زيادي داشته اون موقع.

البته مسئله ي سيگار تا حدي فرق داره اما من فكرمي كنم بايد محدوديت دسترسي داشته باشه از نظر مكاني، نبايد تو هر دكه و سوپرماركتي به فروش برسه.
محدوديت سني هم من در موردش فكرمي كنم اما در مورد روش انجامش ايده ي خيلي خاصي ندارم.
در مورد افزايش قيمت هم از جهاتي خوبه و از جهاتي خطرناك به نظر ميرسه.

اما مهم تر از همه ي اينا كارفرهنگي ست.
ما اصلن نمي تونيم منكر تاثير زياد سينما و تلوزيون باشيم و خب من فكرمي كنم بايد در فيلم ها و سريال ها ترويج اين مسائل نشه و سعي در ريختن قبح اين جور مسائل نداشته باشن.

متاسفانه در كشور ما تفريحات سالم و مناسب براي جوونا چندان وجود نداره و خب اين مسئله هم جوونا رو سوق ميده به اين كه وقتشون رو با قليون تو قهوه خونه ها پركنن.

و مسئله ي ديگه هم اينه كه قليون با وجود اين كه بسيار بسيار مضرتر از سيگار هست قبح كمتري نسبت به سيگار داره.

حالا سودجويي هاي يك عده افراد رو هم بذارين كنار اينا؛مي بينين كه اين مسئله خيلي پيچيده و گسترده است و بايد يه اقدام همه جانبه و گسترده براش صورت بگيره؛
اما من فكرميكنم هر اقدامي يك گام اوليه اي براي انجام داره و شايد بشه گفت ايجاد محدوديت ميتونه اولين گام باشه.

иιℓσσ

Niloo
نام مرکز سمپاد
farzanegan amin1
شهر
esfahan
سال فارغ التحصیلی
1397

نمیدونم چرا خووووووووووووووشم نمیاد !!!!
دودش ک خفم میکنه...
ولی کلا خوشم نمیاد :|

imank92

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مدیریت مالی

به نقل از مازیمون :
خوب یا خب ؟ :))
والا ال اس دی رو تا جایی که من میدونم گرمی حدودا 10 12 میلیون تومنه :)) ما بین موادمخدر هم گرونترینشه ! حالا اینکه چه جوری پیدا کردن رو دیگه نمی دونم :)
به نقل از Miss Mysterious :
من فكر مي كنم مسئله ي سيگار و قليان خيلي گسترده از اينه كه بخوايم در موردش با ديد "دلش خواست" حرف بزنيم.
طبق آمار در ايران سالانه ٢٠٠٠٠نفر به دليل مصرف سيگار جونشون رو از دست ميدن درحالي كه ٧٠٠٠نفر در سال جونشون رو در حوادث جاده اي از دست ميدن و من فكر ميكنم ميشه به اين گفت فاجعه.
طبق آمارهاي رسمي(احتمال وجود داره كه بيشتر باشه حتا) بالاى ١٠ ميليون سيگاري در كشور داريم.
كسي كه سيگار مي كشه علاوه بر اين كه به سلامتي خودش لطمه مي زنه، سلامتي اطرافيانش رو هم به خطر ميندازه.(حتا بيشتر از خودش) علاوه بر اين هزينه اي كه در سال صرف سيگار ميشه هزاران ميليارد تومانه و طبعات اقتصادي زيادي هم براي كشور و هم خود خانواده ها داره.

چيزي كه هست، نظر من اينه كه بايد در اين زمينه محدوديت به وجود بياد چون اين مسئله يك مسئله ي صرفن فردي نيست و مضرات و طبعاتي كه داره واضح و روشنه.
قصد رد اینکه سیگار ضرر داره و ... رو ندارم ولی خیلی خوب میشه که بر اساس مدارک و مستندات صحبت کنیم !
تا جایی که من میدونم بالای 20 هزار نفر بر اثر تصادفات در سال میمیرن نه 7 هزار نفر ! ( منبع هم برین سایت آمار ایران ! )
در ضمن طبق این لینک ( http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B9%D9%84%D8%AA%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D9%85%D8%B1%DA%AF_%D8%AF%D8%B1_%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86) اگه بخونین می بینین اولین عامل مرگ و میر تصادفات هست و بعدش مواد مخدر !
=-=-=-=-=
نظر کلی خودم :
هر فردی مختاره هر جور دوست داره زندگی کنه اما به این شرط که به سایر افراد ضرری نرسونه ! حالا اینکه یکی فکر میکنه با سیگار کشیدن آروم میشه به خودش ربط داره ! ( ولی این قدر ازینا که تو ورزشگاه سیگار میکشن بدم میاد :-& به شدت احساس بدی بهم دست میده :-& :-& ) در کل اگه تو خیلـــــی از سریال نگاه کنیم میبینیم مثل سابق با مسئله سیگار برخورد نمیشه ! و حتی باعث میشه خیلیا دوس داشته باشن یه پکی بزنن ! ( منظورم سریالای ایرانی نیست ! )
یه ضرب المثلی هم سیگاریا دارن که میگن :
هر کاری رو که با علاقه انجام بدی 20 دقیقه عمرت رو زیاد میکنه سیگار هم ده دقیقه عمر رو کم میکنه ! پس سیگار رو با علاقه بکش تا عمرتو زیاد کنه :))))

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

خب؛
من آماری که دادم رو اصلاح می‌کنم.
هر سال در ایران 72000 به دلیلِ مصرفِ سیگار جونِ خودشون رو از دست می‌دن و بالغ بر 20000 نفر به دلیلِ حوادثِ رانندگی.

عذر می‌خوام واسه اشتباهی که پیش اومد.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا