• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

نغمه‌ای از یخ و آتش

• شروع کننده موضوع NEO
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت
615x330_thrones.jpg

مجموعه کتاب‌های نغمه‌ای از یخ و آتش که توسط نویسنده‌ی بزرگ «جرج آر.آر مارتین» نوشته شده‌اند روایت‌گر داستان جنگ‌های خونین خاندان‌های مختلف بر سر تصاحب تخت‌ پادشاهی هفت قلمرو در سرزمین فانتزی و خیالی وستروس هست.
این مجموعه‌ی حماسی-فانتزی که نگارشش از سال ۱۹۹۱ آغاز شده و همچنان نگارش کتاب‌های پایانی اون ادامه داره به شیوه‌ی سوم شخص و همچنین از دید شخصیت‌ها روایت میشه.

به طور کلی داستان نغمه‌ای از یخ و آتش روایت‌گر سه خط داستانی مجزا ولی مرتبط با هم هست.
در ابتدا جنگ‌های خاندان‌های مختلف با هم بر سر تصاحب تخت ‌آهنین در وستروس.
بعد از اون ماجراهای مربوط به دیوار و تهدید رو به رشد موجودات فراطبیعی به نام «آدرها».
و در نهایت وقایع مربوط به «دنریس تارگرین» دختر ایریس تارگرین آخرین پادشاه‌ تارگرین‌ها که برای بازپس‌گیری تخت‌ پادشاهی از خاندان «براتئون» تلاش میکنه.

میشه گفت اصلی‌ترین ویژگی این مجموعه که سبب تفاوتش با سایر کتاب‌های فانتزی میشه اولا وسعت بسیار بزرگ و تاریخ کهن سرزمین‌ها، خاندان‌ها و شخصیت‌های بسیار زیاد اونه و ثانیا رویه‌ایه که نویسنده‌ی اون در مرگ شخصیت‌های مثبت داستان در پیش‌گرفته به طوریکه شما به هیچ‌وجه نمیتوند درباره آینده یک شخصیت با قاطعیت نظر بدید.

در ابتدای شروع به نگارش کتاب، قرار بود این مجموعه به صورت یک سه‌گانه منتشر بشه ولی در ادامه و با پیشرفت داستان این رقم به تدریج به چهار، پنج، شش، و در نهایت هفت کتاب افزایش یافت.

کتاب‌های منتشر شده به شرح زیر هستند:

• بازی تاج و تخت تعداد فصول: ۷۳ سال انتشار: ۱۹۹۶
  • نبرد پادشاهان تعداد فصول: ۷۰ سال انتشار: ۱۹۹۹
  • طوفان شمشیرها تعداد فصول: ۸۲ سال انتشار: ۲۰۰۰
  • ضیافتی برای کلاغ‌ها تعداد فصول: ۴۶ سال انتشار: ۲۰۰۵
  • رقصی با اژدهایان تعداد فصول: ۷۳ سال انتشار: ۲۰۱۱
  • بادهای زمستان در حال نگارش
  • رویایی از بهار در انتظار نگارش

همینطور که می‌بینید نگارش کتاب‌ها بسیار زمان‌گیر و طولانیه و اصلی‌ترین دغدغه‌ی طرفدارن این مجموعه نه رسیدن تخت‌ آهنین به شخصیت مورد علاقه‌شون بلکه زنده موندن مارتین نویسنده کتاب و تموم کردن اونه. :D

خوب اگر خواننده این مجموعه هستید بیاید بگید که در حال حاضر مشغول خوندن کدوم کتابید و شخصیت و خاندان موردعلاقتون کیه؟
و همچنین به نظرتون تخت‌ آهنین هفت قلمرو در نهایت به کی میرسه و چرا؟

در کل هر صحبت یا نظری در رابطه با این مجموعه دارید خوشحال میشم بشنوم.

kimiyakim

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Earth Kingdom
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : نغمه‌ای از یخ و آتش

به شدت منتظر این تاپیک بودم که خوشبختانه نئوی عزیز این کارو انجام دادن.
من خودم دو کتاب اولو به فارسی خوندم با ترجمه ی خانم مشیری.
والان سومین کتاب رو به زبان اصلی دارم میخونم.فصل 24 هم هستم.
اگه زبان اصلی میخونین باید زبانتون خیلی عالی باشه چون مارتین کم وبیش قرون وسطایی نوشته.من اولاش برام سخت بود.
خط سیری داستان عالیه وباید بگم تو لیست کتابای من این triology اوله.
من فکر میکنم حکومت به استنیس بهتره برسه نه صرفا برا اینکه حقشه یا نه.برای اینکه کمابیش عادله.
راب بدک نبود ولی اشتباهات زیادی کرد.که به خاطرشونم هم مرد.ولی پادشاه خوبی نمی شد.
رفتار عادلانه ای که استنیس با داوس داشت مدنظرمه.5 انگشتش رو برید ولی مقام شوالیه ای اعطا کرد بهش.
quote های کتاب هم عالین. x:

• لایک
امتیازات: NEO
  • شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از مرلین جادوگر! :
به شدت منتظر این تاپیک بودم که خوشبختانه نئوی عزیز این کارو انجام دادن.
من خودم دو کتاب اولو به فارسی خوندم با ترجمه ی خانم مشیری.
والان سومین کتاب رو به زبان اصلی دارم میخونم.فصل 24 هم هستم.
اگه زبان اصلی میخونین باید زبانتون خیلی عالی باشه چون مارتین کم وبیش قرون وسطایی نوشته.من اولاش برام سخت بود.
خط سیری داستان عالیه وباید بگم تو لیست کتابای من این triology اوله.
من فکر میکنم حکومت به استنیس بهتره برسه نه صرفا برا اینکه حقشه یا نه.برای اینکه کمابیش عادله.
راب بدک نبود ولی اشتباهات زیادی کرد.که به خاطرشونم هم مرد.ولی پادشاه خوبی نمی شد.
رفتار عادلانه ای که استنیس با داوس داشت مدنظرمه.5 انگشتش رو برید ولی مقام شوالیه ای اعطا کرد بهش.
quote های کتاب هم عالین. x:

منظورت ترجمه‌ی سحر مشیریه دیگه؟
ایشون بعد از کتاب دوم یهو غیبشون زد.
در حال حاضر وبسایت وینترفل تا پایان کتاب سوم ترجمه کرده. میتونی از اونجا بخونی.

من البته مطمئنم وستروس به دنریس نمیرسه.
ولی خوب خیلی دلم میخواد استنیس قبل مردنش انتقامش رو از لنیسترها بگیره و همشون کشته بشن و در نهایت حکومت به یکی مثل برن یا جان برسه که اصلا دنبالش نیستند.

پ.ن: آقا خواستین اسپویل کنید قبلش یه هشداری چیزی بدید. :D
حالا من اینا رو میدونستم، مشکلی نداره ولی خوب در کل کار از محکم کاری عیب نمیکنه.

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

من تا آخرای کتاب سوم خوندم، هیچ ایده‌ای هم دربارۀ سرنوشت Throne ندارم. از شخصیت‌های داستان که هنوز نمرده‌اند هم Danearys و Jon Snow رو دوست دارم. لطفاً نویسنده این دو تا رو نکشه. :-"

راستی، متن اصلی خیلی خوبه؛ متن اصلی بخونید.

× مقایسه فیلم و کتاب رو می‌شه برای Game of Thrones اجرا کرد ها.

kimiyakim

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Earth Kingdom
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از NEO :
ببینید این نامرد چی گفته:

10523312_656905631092194_3621978113138029262_n.jpg

:|
جعلیه آقا!جعلی!
مارتین توییتر نداره!
در تایید حرف نسترن باید بگم که هیچی متن اصلی نمیشه!
وسریال تو خیلی جاها با کتاب فرق داره!

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از مرلین جادوگر! :
جعلیه آقا!جعلی!
مارتین توییتر نداره!
در تایید حرف نسترن باید بگم که هیچی متن اصلی نمیشه!
وسریال تو خیلی جاها با کتاب فرق داره!

مارتین توییتر داره. اینجا.
ولی من این متن رو هیچ‌جاش پیدا نکردم ولی با این وجود توی خیلی از صفحات خارجی بازتاب داشته.
منم البته امیدوارم واقعی نباشه این مطلب و بیشتر از این عذابمون نده این مردک بیمار!

منم بعد از خودن کتاب سریال تو چشمم سیاه شد و کلا علاقه‌ام رو بهش از دست دادم.

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

بچه‌ها یادتونه تو کتاب اول موقعی که آریا توی سرزمین پادشاهان بود و از سیریو فورل شمشیرزنی یادت میگرفت یه روز برحسب دستوری که مربی‌ش بهش داده بود، گربه‌های قصر رو دنبال میکنه تا بگیردشون ولی یکیشون فرار میکنه و آریا بعد از تعقیبش وارد یه سرداب و بعد از اون یه جای چاه مانند میشه و اونجا توی تاریکی دو نفر رو پیدا میکنه که داشتن درباره قتل جان آرین و نقشه برای قتل ادارد صجبت میکردند. خوب؟
این دو نفر تا جایی که یادمه، اگر اشتباه نکنم، یکیشون یه مرد چاق با ریش طلایی بود و یکی دیگه‌شون یه شمشیرزن.
خوب سوالم اینه که این دوتا کی بودن؟
از اون موقع تا حالا نتونستم جوابی براش پیدا کنم و این سوال مثل خوره افتاده تو جونم.

kimiyakim

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Earth Kingdom
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از NEO :
بچه‌ها یادتونه تو کتاب اول موقعی که آریا توی سرزمین پادشاهان بود و از سیریو فورل شمشیرزنی یادت میگرفت یه روز برحسب دستوری که مربی‌ش بهش داده بود، گربه‌های قصر رو دنبال میکنه تا بگیردشون ولی یکیشون فرار میکنه و آریا بعد از تعقیبش وارد یه سرداب و بعد از اون یه جای چاه مانند میشه و اونجا توی تاریکی دو نفر رو پیدا میکنه که داشتن درباره قتل جان آرین و نقشه برای قتل ادارد صجبت میکردند. خوب؟
این دو نفر تا جایی که یادمه، اگر اشتباه نکنم، یکیشون یه مرد چاق با ریش طلایی بود و یکی دیگه‌شون یه شمشیرزن.
خوب سوالم اینه که این دوتا کی بودن؟
از اون موقع تا حالا نتونستم جوابی براش پیدا کنم و این سوال مثل خوره افتاده تو جونم.
ایلریو موپاتیس و واریس بودن...در باره ی اون حرفایی هم که می زدن بعدا معلوم میشه.منتها اسپویل نمی کنم :)

• لایک
  • شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

طبق اظهارات ناشر مارتین، کتاب "بادهای زمستان" در سال ۲۰۱۵ منتشر نخواهد شد.
فشار برای زودتر تموم کردن این کتاب به روی مارتین به حدی زیاده که حتی مارتین دچار بیماری و استرش شده! (اینجا)

این نقل قول رو که از زبون خود مارتین هست رو هم بخونید حتما.
(خیلی اعصابش خورده بنده خدا. :د)

امیدوارم کتاب بادهای زمستان در برنامه‌ی هیچ کدام از ناشرانم نباشه. سال‌ها تلاش کردم تا اونها رو متقاعد کنم تا وقتی کتاب رو تمام نکردم و تحویلشون ندادم، اون رو وارد زمانبندی انتشار نکنن. برنامه‌ریزی کردن و به روزآوری برنامه و به تعویق انداختن زمان انتشار کتاب فقط مردم رو عصبانی می‌کنه. ترجیح می‌دم تا وقتی که مطمئن نیستم، هیچ زمانی رو برای انتشار اعلام نکنم. این برخلاف استاندارد ناشرانه، اما خب . . . این جنگیه که همیشه توی اون پیروز نمی‌شم.

من خودم رو با اخبار مربوط به کتاب خودم سرگرم نمی‌کنم. می‌دونم چه قدر مردم منتظر این کتاب هستن. می‌دونم این انتظار مدت زیادی طول کشیده و اینکه چقدر هیجان‌زده هستند. هنوز دارم روی کتاب کار می‌کنم. وقتی تمام شد همینجا اعلام می‌کنم. هیچ سرنخی برای کشف یا کدی پنهان در کار نیست. وقتی تاریخ انتشار رو اعلام کنم خیلی واضح و بدون پیچیدگیه. تاریخ انتشار رو با کریسمس، روز ولنتاین و یا تولد آبراهام لینکولن مصادف نمی‌کنم. کتاب در یکشنبه‌ی عید پاک به همراه مسیح احیا نمیشه. وقتی تمام شد میگم تمام شده، حالا هر روزی که می‌خواهد باشه.

نمی‌دونم دیگه چه‌طور واضح‌تر از این بگم!

خوب این مورد برای ما خیلی خبر بدیه چون باید یک سال بیشتر صبر کنیم تا کتاب جدید رو بخونیم و تازه ممکنه تو این مدت خیلی از مسائل ریز و درشت داستان رو فراموش کنیم و این خودش خیلی بده.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

من اولین باره میخوام کتاب زبان اصلی بجز درسی بخونم.
ایا خیلی ریسک بزرگیه که بخرم زبان اصلی رو بعد نتونم بخونم? من اخه کلا جز رمانهای سخیف، هرکتابی دستم میگیرم حوصلم سرمیره

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از بره ناقلا :
من اولین باره میخوام کتاب زبان اصلی بجز درسی بخونم.
ایا خیلی ریسک بزرگیه که بخرم زبان اصلی رو بعد نتونم بخونم? من اخه کلا جز رمانهای سخیف، هرکتابی دستم میگیرم حوصلم سرمیره

اولا که اگه بخوای نسخه کاغذی زبان اصلی رو بخری که خیلی گرون در میاد و نمی‌صرفه. [nb]البته من خودم چون علاقه زیادی به این مجموعه دارم تصمیم دارم در آینده وقتی تمام کتاب‌ها منتشر شد همین نسخه‌هایی که عکسشون تو پست اول هست رو بخرم. ولی الان نه، شاید ده سال دیگه مثلا. :د[/nb]
ثانیا وقتی ترجمه هست چرا زبان اصلی؟
زبان اصلی حتی اگر دایره فهم لغات انگلیسیت خیلی قوی هم باشه باز ممکنه به مشکل بر بخوری و یه مدت زمانی طول بکشه تا به کتاب عادت بکنی چون مارتین از یه نوع زبان قرون وسطایی واسه نگارش کتاب استفاده کرده.
الان ترجمه‌های خیلی خوبی هم به صورت چاپی و هم به صورت اینترنتی موجوده. من ترجمه رو پیشهاد میکنم.

Parpari

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز

من تازه شروع به خوندنش کردم
بازی تاج و تختُ میخونم
شخصیت مورد علاقه جان اسنو و سرسی x:
توی خاندان ها استارک خیلی خوبه که با توجه به سریتل همه نابود میشن :-<
دیگه باید کتاب بخونم ببینم کدوم خاندان مورد علاقم میشه :-"

• لایک

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

خب من تازه شروع کردمش و بسیار بسیار ممنونم از محمد که معرفی کرد این مجموعه رو. ینی دیروز عصر من جلد یک رو خریدم و شروع کردم به خوندن و به قدری برام جذاب بود که تا 5 صبح خوندم و تمومش کردم :))
اینکه هر فصل از دید یک شخصیت بیان میشه خیلی جذاب و متفاوته. روند داستان طوریه که کاملا خواننده رو ترغیب میکنه به ادامه دادن. 3>

از ترجمه نشر ویدا هم راضی بودم خیلی خوب و روون بود! ;))

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی سلولی و مولکولی

به نقل از NEO :
اولا که اگه بخوای نسخه کاغذی زبان اصلی رو بخری که خیلی گرون در میاد و نمی‌صرفه. [nb]البته من خودم چون علاقه زیادی به این مجموعه دارم تصمیم دارم در آینده وقتی تمام کتاب‌ها منتشر شد همین نسخه‌هایی که عکسشون تو پست اول هست رو بخرم. ولی الان نه، شاید ده سال دیگه مثلا. :د[/nb]
ثانیا وقتی ترجمه هست چرا زبان اصلی؟
زبان اصلی حتی اگر دایره فهم لغات انگلیسیت خیلی قوی هم باشه باز ممکنه به مشکل بر بخوری و یه مدت زمانی طول بکشه تا به کتاب عادت بکنی چون مارتین از یه نوع زبان قرون وسطایی واسه نگارش کتاب استفاده کرده.
الان ترجمه‌های خیلی خوبی هم به صورت چاپی و هم به صورت اینترنتی موجوده. من ترجمه رو پیشهاد میکنم.

من نتونستم به این اعتراض نکنم. مارتین دقیقاً «کجا» از یه زبون قرون وسطایی استفاده کرده؟ احتمالاً اوّلین کتابیه که من پیشنهاد می‌کنم فارسی‌ش رو بخونین چون به زبان اصلی بسیار بسیار بد نوشته شده. نه «بد» به معنیِ سخت، بلکه «بد» به معنی بی‌کیفیت. مارتین به عنوان کسی که ادّعا می‌کنه تالکین رو دوست داره باید لااقل تلاش می‌کرده همون‌قدر نثرش رو حرفه‌ای، هوشمندانه و تمیز نگه داره. درسته که حتّی توی یک لیگ و سطح هم نیست با مارتین، ولی دیگه زیادی سطحیه نثرش.

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

سایت آمازون فرانسه در یک پست تاریخ قرار گرفتن کتاب ششم یعنی بادهای زمستان، برای فروش را قرار داد.این تاریخ 9 مارس 2017 مصادف با 12 اسفند 1395 می باشد.گرچه هنوز خبر انتشار کتاب توسط خود مارتین و منبع رسمی دیگری تایید نشده و بهتره که هنوز منتظر تایید خود مارتین باشیم.

بالا