• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چگونه یک دانشجو شویم؟!

آیا فهمیدین چجوری باید یه دانشجو بشین؟!

• رای‌دهندگان
    480

...............

کاربر فوق‌فعال
پاسخ : روز اول و ترم اول دانشگاه

به نقل از ! viola ! :
با تجربه ها بم گفتن ترم تابستونه فقط عمومی میدن. ولی بهتره که عمومیا رو با تخصصیا بخونی که معدلت رو ببره بالا!
نمی دونم چقد صحت داره!

خب معدل کل مهمه واسه ارشد.
اتفاقا ترم بالایی ها به من گفتن اگه میتونی عمومیا رو یه جور با پارتی بازی و اینا اصلا نگذرون و سر امتحانم نرو :|
بعد گفتن اگه پاریتی هم نداری صحبت کن که بتونی تو تابستون عمومیارو بخونی،اون آخرا تخصصیا سنگین میشه خسته میشی .

من شنیده بودم 7 ترمه میشه تموم کرد. ولی 6 ترمه رو نمیدونم. اگه بشه هر فشاری هم که باشه ارزشش رو داره

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

ترم تابسونی حداکثر 6واحده....فقط هم عمومی نیس بستگی به دانشگاهتون داره اکثرا دروس علوم پایه رم ارایه میدن...بعضی دانشگاها بزرگ حتی دروس تخصصی رو هم ارایه میدن مثن همین تابسون دانشگاه ما استاتیک و اینارم ارایه داد .

6ترمه هم تموم نمیشه کرد چون علاوه بر 140واحد اجباری چن واحد اختیاری هم دارین که باید اجبارا انتخابی بردارین :D ....& دلیل مهمتر اینکه فعلا جوگیرید :-"

DaMoN SaLvAtOrE

مهدی صفری
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم - تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
Health IT

صبر کنید یه ترم بگذره،ببینید اصلا حالشو دارید عادی تمومش کنید،بعد به فکر 6 ترمه باشید.

MAHia

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فَرزانـگانـ‌ـ ـیک
شهر
کرمان‌
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
باختم بهش... :دی
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی

بعد هیچ وقت از اینکه 7تا همکلاسی یه دانشگاه و یه رشته قبول شدید خوشحال نشید، غیرقابل کنترله آقا، غیر قابل کنترل. :‌))
یک دوست شیرازی هم پیدا کردیم، میگفت واقعا شماها همه با هم‌ـید؟ #چند نفر به یه نفر :‌))

...............

کاربر فوق‌فعال

به نقل از مـَهیا :
بعد هیچ وقت از اینکه 7تا همکلاسی یه دانشگاه و یه رشته قبول شدید خوشحال نشید، غیرقابل کنترله آقا، غیر قابل کنترل. :‌))
یک دوست شیرازی هم پیدا کردیم، میگفت واقعا شماها همه با هم‌ـید؟ #چند نفر به یه نفر :‌))

اوهوع :-"

ما از کلاس 40 نفره مون، 12 تامون دختریم، 28 تامون پسر :-"
بعد ازین 12 تا فقط من بومیم :| بقیه از شهرای دیگه اومدن :D
جالبترشم اینه که روز اولی انقدر با هم صمیمی شدیم همه فکر میکردن میشناختیم همدیگه رو قبلا :-"

در کُل من آدم اجتماعی ای هستم :-" :))

بله :D

MAHia

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فَرزانـگانـ‌ـ ـیک
شهر
کرمان‌
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
باختم بهش... :دی
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Fateme Rahmati :
اوهوع :-"

ما از کلاس 40 نفره مون، 12 تامون دختریم، 28 تامون پسر :-"
بعد ازین 12 تا فقط من بومیم :| بقیه از شهرای دیگه اومدن :D
جالبترشم اینه که روز اولی انقدر با هم صمیمی شدیم همه فکر میکردن میشناختیم همدیگه رو قبلا :-"

در کُل من آدم اجتماعی ای هستم :-" :))

بله :D

بعد من هیچ ایده‌ای راجع به اینکه مثن جمعیت کلاس فارسی عمومی‌مون 176 نفره ندارم، یو نُ؟ :‌))

یه گروه از دوستان شیرازی پیدا کردیم، بعد از اینکه فهمیدن ماهم سمپادی هستیم-خودشون هم هستن-به درجه ی گاز گرفتن زمین نائل شدن اصن. :‌))

AlirezaRajabi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
دانشگاه
تبریز

به نقل از Mohammadreza128 :
ترم تابسونی حداکثر 6واحده....فقط هم عمومی نیس بستگی به دانشگاهتون داره اکثرا دروس علوم پایه رم ارایه میدن...بعضی دانشگاها بزرگ حتی دروس تخصصی رو هم ارایه میدن مثن همین تابسون دانشگاه ما استاتیک و اینارم ارایه داد .

6ترمه هم تموم نمیشه کرد چون علاوه بر 140واحد اجباری چن واحد اختیاری هم دارین که باید اجبارا انتخابی بردارین :D ....& دلیل مهمتر اینکه فعلا جوگیرید :-"
حالا چه اصراریه که نمیشه شیش ترمه تموم کرد؛سوای این که حالا یه عده دانشگاه نرفته میخوان شیش ترمه تموم کنن و چون با محیط اشنایی ندارن؛بعدن خودشون میفهمن که حرفشون باد هوا بوده،اما شما بیاین یه درصد فکر کنید که این خانوم جزو اون افرادی هستن که با دیدن جو دانشگاه،هنوز هم پتانسیل شیش ترمه تموم کردن رو دارن؛تو این شرایطم باز چیزی وجود داره که شیش ترمه خوندن رو منتفی کنه؟
به نقل از ExDa :
صبر کنید یه ترم بگذره،ببینید اصلا حالشو دارید عادی تمومش کنید،بعد به فکر 6 ترمه باشید.
خب این نظر منه،ولی به نظرم این خانوم اگه میخواست یه ترم صبر کنه بعد تصمیم بگیره که شیش ترمه میخواد یا نه؛خب همون یه ترم بعد میپرسید،در ثانی،به نظرتون بهتر نیست که بیایم و در مورد شرایط شیش ترمه شدن حرف بزنیم تا اینکه هر کسی رو دیدیم که میگه "میخوام شیش ترمه تموم کنم"تو دلمون بهش بگیم؛"توعم یه گنده گوز دیگه".
اینجا سمپادیاست.فکر نمیکردم قبل از بررسی کردن چیزی بشه در موردش نظر داد؛اما مث این که سیاست های سمپادیا هم داره به قهقرا میره.

• لایک
امتیازات: fteh

DaMoN SaLvAtOrE

مهدی صفری
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم - تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
Health IT

به نقل از AlirezaRajabi :
خب این نظر منه،ولی به نظرم این خانوم اگه میخواست یه ترم صبر کنه بعد تصمیم بگیره که شیش ترمه میخواد یا نه؛خب همون یه ترم بعد میپرسید،در ثانی،به نظرتون بهتر نیست که بیایم و در مورد شرایط شیش ترمه شدن حرف بزنیم تا اینکه هر کسی رو دیدیم که میگه "میخوام شیش ترمه تموم کنم"تو دلمون بهش بگیم؛"توعم یه گنده گوز دیگه".
اینجا سمپادیاست.فکر نمیکردم قبل از بررسی کردن چیزی بشه در موردش نظر داد؛اما مث این که سیاست های سمپادیا هم داره به قهقرا میره.

خب اونم نظر منه.

و اینکه "توعم یه گونده گوز دیگه" شاید حرف دل شما بوده باشه، اما حرف من این نبود : ) حرف من این بود که صبر کن با محیط آشنا بشی بعدش تصمیم بگیر.

شما نزار به قهقرا بره، بجای جواب دادن ِ به ما، جواب ایشونو بده.

AlirezaRajabi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
دانشگاه
تبریز

به نقل از ExDa :
خب اونم نظر منه.

و اینکه "توعم یه گونده گوز دیگه" شاید حرف دل شما بوده باشه، اما حرف من این نبود : ) حرف من این بود که صبر کن با محیط آشنا بشی بعدش تصمیم بگیر.

شما نزار به قهقرا بره، بجای جواب دادن ِ به ما، جواب ایشونو بده.
مطمئن باش جواب میدادم،
اما اینکه جلوی شما جبهه گرفتم؛چون این سوال من و امثال من هم هست. :)
و اینکه در ادامه بگم که شاید ادبیاتم درست نبوده،اما خواستم نپیچونم،فقط همین،قصد توهین نداشتم. :)

• لایک
امتیازات: fteh
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

حالا چه اصراریه که نمیشه شیش ترمه تموم کرد؛سوای این که حالا یه عده دانشگاه نرفته میخوان شیش ترمه تموم کنن و چون با محیط اشنایی ندارن؛بعدن خودشون میفهمن که حرفشون باد هوا بوده،اما شما بیاین یه درصد فکر کنید که این خانوم جزو اون افرادی هستن که با دیدن جو دانشگاه،هنوز هم پتانسیل شیش ترمه تموم کردن رو دارن؛تو این شرایطم باز چیزی وجود داره که شیش ترمه خوندن رو منتفی کنه؟

من در جواب 6 ترمه خوندن گفتم نمیشه چون علاوه بر 140 واحد اجباری چند واحد (حدود 8-9 تا) اختیاری دارین که بین مثن 20 واحد میگن 8 تا انتخاب کن..اینجوری.....

با یه حساب سر انگشتی میشه دید از 16 واحد ترم 1 که بگذریم..ترمای دیگه باید بالای 24 واحد برداری تا تموم شه..که اگه معدلت بالا 17 هم شه بت نهایتا 24 واحد میدن ...

حالا یکی آشنا داره خیلیم خرخونه ...اصن داغون تیزهوشه و...بش ترمی 30 واحدم بدن دیگه من نمیدونم ....اصل و روند قانونیش اینه

اون مورد هم که گفتم جرگیر نشید منظورم این بود که مثن الان رویا پردازی نکنید که عاره من میترکونم هر ترم 24 تا 24 و فولان و اینا .....بذارید به جو آشنا شید یه ترم تموم شه بعد حساب کتاب واحدایی که هنوز اسمشونم نمیدونید بکنید ;))

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ! viola ! :
آره خب! همینجوری بشین سر کلاس!

بستگی به استادش داره! استاد بسیار حساس ما همین اول تذکر داد نسبت سلول به بافت رو دقیق بکشیم و دقیقا همون رنگی که میبینیم رنگشون کنیم. نریم سلول رو بزرگ بکشیم که کاریکاتور شه! خیلی هم تاکید داشت!

نه همون 36تایی رو ببر بلکه استادت دقیقتر باشه بگه سایه روشنشو هم رعایت کنین :D
عاقا ینی چی؟!؟! من نیومدم پزشکی که برم نقاشی بکشم! من اصن توانایی این کارارو ندارم! ینی تو قسمت عملی بافت شناسی باید نقاشی بکشیم؟! یه چیزی تو مایه های گزارش کار آزمایشگاه زیست؟! :-w

RezA19

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حقانی بندر
شهر
kermanshah
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
Razi university
رشته دانشگاه
Computer Engineering

امروز روز اول دانشگاهمون بود چقدر حال داد :)
کلن یه ملت رو سوژه کردم :)) =)) =))
موقعی که رفتیم کلاس پر بود (نیم ساعت دیر رفتیم سر کلاس :-" ) بعدش همه کلاس پر شده بود 65درصدش هم دختر بودن و فقط 3 تا جا پیش دخترا خالی بود اونایی که با من اومدن سر کلاس خیلی خجالتی بودن منم که با این حالت :-" :-" و ورد زبونم هم فقط just relax رو میگفتم :D خیلی شیک رفتم اونجا نشستم بالاخره دانشگاهه دیگه :D
شاخ و کول کلاس مون منم B-) B-) :-" ;))
ولی کل راهرو هارو گشتیم تا کلاسمون رو پیدا کردیم :D ریاضی1 و فیزیک داشتیم سر کلاس فیزیک داشت خوابم میبرد اصن اعصابم خورد شده بود از دست اینایی که میومدن هی زارت و زورت سوالای بچه گونه میپرسیدن ~X( ( 70صفحه تاپیک روز اول و ترم اول دانشگاه رو خوندم :D )

viola

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ف.ر.ز
شهر
- استپانچکوف -
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
:|
رشته دانشگاه
【 دندانپزشکی】

به نقل از Fateme.RMA :
عاقا ینی چی؟!؟! من نیومدم پزشکی که برم نقاشی بکشم! من اصن توانایی این کارارو ندارم! ینی تو قسمت عملی بافت شناسی باید نقاشی بکشیم؟! یه چیزی تو مایه های گزارش کار آزمایشگاه زیست؟! :-w
چرا! خیلی قشنگه! حس خوبی میده :D تو که دختری اینو میگی پس پسرا چه بگویند!!
آره بافت شناسی عملی گزارش کار میخواد! البته الان میگیرن همه چیو معرفی میکنن در ابتدا(!) بعد دو سه هفته میبرنمون آزمایشگاه و اتاق تشریح اینا...

آناتومی عمومی که بدتره! یه استاد بوق(!) گیرمون افتاد پاوراشو نمیده بهمون میگه از روی همین تصویری که تو کلاس میبینین بکشین! با اون اصطلاحات ثقیلش تو نمیدونی باید سر کلاس چیکار کنی دقیقا! تصویر رو بکشی یا به درسش گوش بدی و این اصطلاحات قلنبه انگلیسیشو به ذهنت بسپاری!

تازه تو که پزشکی هستی جنین شناسیتون 2واحده! که تو امتحانتون مثلا میگن شکل جنین 3هفته ای در رحم را بکشید :D ما دنتیستا جنین شناسیمون نیم واحده که نیاز نیس شکلاشو بکشیم :))

برو خودتو آماده کن که خروجیت یه نقاش میشی واسه خودت ;;)

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

اندر سوتی های روز اول دانشگاه! :-"

آقا من رفتم دانشگاه بی اینکه کلاس داشته باشم! :))
خوب مرده شور برده ها چرا کلاس ای و بی تشکیل میدین خوب! اونم بی اینکه به آدم بگن تو کلاس ای عی یا بی! :-"
کلن اینکه همین روز اول ضایه شدیم رفت! :-< دس از پا درازتر بعد یه ربع برگشتم خونه! :))

nasrin.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی( گرایش جداسازی)

از خودم تعریف نمی کنم ولی اصلا سوتی ندادم B-)
از اونجایی که یه هفته زودتر از شروع کلاسا اومدم خوابگاه هرروز میرفتم دانشگاه تا جاهای مختلفشو یاد بگیرم فقط نمیدونم چرا دانشجوهای سال بالاتر ازم آدرس می پرسن؟؟!! :-/ :-/
دیروزم رفتم واسه تشکیل پرونده ی سلامت یه آقاهه از مسئولا ازم پرسیر کارشناسیتم اینجا بودی؟؟ :)
منم گفتم آخه من بهم میخوره ارشد باشم؟!!! :-w
نمیدونم چرا ملت دانشگا فک می کنن من ترم اولی نیستم!!! :|

alex delpiero

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی (شعبه دیگری ندارد ...)
شهر
کرج
مدال المپیاد
سال 1388 قبولی المپیاد نجوم مرحله اول ، سال 1389 و 1390 قبول مرحله اول المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از Mohammadreza128 :
من در جواب 6 ترمه خوندن گفتم نمیشه چون علاوه بر 140 واحد اجباری چند واحد (حدود 8-9 تا) اختیاری دارین که بین مثن 20 واحد میگن 8 تا انتخاب کن..اینجوری.....

با یه حساب سر انگشتی میشه دید از 16 واحد ترم 1 که بگذریم..ترمای دیگه باید بالای 24 واحد برداری تا تموم شه..که اگه معدلت بالا 17 هم شه بت نهایتا 24 واحد میدن ...

حالا یکی آشنا داره خیلیم خرخونه ...اصن داغون تیزهوشه و...بش ترمی 30 واحدم بدن دیگه من نمیدونم ....اصل و روند قانونیش اینه

اون مورد هم که گفتم جرگیر نشید منظورم این بود که مثن الان رویا پردازی نکنید که عاره من میترکونم هر ترم 24 تا 24 و فولان و اینا .....بذارید به جو آشنا شید یه ترم تموم شه بعد حساب کتاب واحدایی که هنوز اسمشونم نمیدونید بکنید ;))

البته این محاسبات اشتباهه ...
با واحد های اختیاری بین 142 تا 145 واحد می شه مجموعا فکر کنم و ترم اول هم 18 واحد می دن .... که اگر ندن می تونید برید بگیرید برسونید به 18 ....
که با برداشتن ترمی 24 واحد و دو ترم تابستانی می شه 6 ترمه گذروند....
که البته بسیار بسیار سخت و تقریبا غیر ممکنه ولی خب ....

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
علامه حلی (1) / هاشمی نژاد (1)
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
المپ فیزیک بودم که نیمهِ راه، کفشامو آویختم نمیدونم چرا!
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
« مهندسی صنایع و سیستم ها »

منم ک دیروز روز اولم بود .. :-"

هیچی دگ؛ ازونجا ک قبلا حسابی نقشه دانشکده رو بررسی کرده بودم و حضوری هم چندبار تو تابستون گذرم افتاده بود و .. ؛ مشکل خاصی نداشتم درین زمینه. چندنفرم اومدن آدرس پرسیدن ک بعدا مشخص شد همکلاسی هستن با خودم و همونجا میرن ک من میرم!!
___
امروز اما رفتم سلف دانشگاه .. ورودی به دو طرف میرفت ک خب من ردّ یکی از پسرا رو گرفتم و رفتم بالا و ... ؛ بعدش کاشف به عمل اومد اونیکی مسیر میرفته طرف محل دخترا ! و خب از بیخ گوشم گذشت سوتیِ بزرگی!! :-?? :D

.

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

مورد داشتیم صفریه رفته گفته کتاب شیمی جیمز استوارت دارین؟ :-" گفتن جیمز ریاضیه عزیزم :-" گفته آها ینی شیمیش تموم شده؟ :-" :)) گاجه مگه؟ :))

Spacegirl

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ری
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
برنز کشوری نجوم دوره نهم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی

من سوتی هام از روز ثبت نام شرو شد...
داشتم فرم پر میکردم بعد آدرس خونمونو بلد نبودم!!!!
میگم ببخشید آدرسمونو بلد نیستم
طرف کاملا درکم کرد گفت عیب نداره فیزیکی ای دیگه طبیعیه!!!شریفی هم ک هستی!!
من ذوق مرگ شدم،خودشم فیزیکی بود گویا کاملا طبیعی این خنگ بازیا

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

امروز دیگه بالاخره واقعن کلاس داشتم! :))
از این پسرای سوژه یکی داشتیم تو کلاس! :)) کت شلوار قهوه ای اتو شده پوشیده بود موهاشم فرق کج سشوار شده! و با کیف دستی! :)) یه صحنه ی فان هم رقم خورد که این بنده خدا اومد تو سالن آب بخوره بعد از چند ثانیه درگیری با خودش حاضر نشد کیفشو بذاره رو زمین و آب بخوره! :)) یاد دبستانِ خودم افتادم :D آخرش کیفشو گرفته بود بین پاهاش و به طرز بسیار خنده داری داش آب میخورد!

استاد ادبیاتمون به شدت خل بود! :| کسی تو دانشگاه با موردی مشابه این مواجه شده؟! اومده میگه خوب حالا همه به من لبخند بزنین! :| قبل کلاس منم چون 8 صبحه حتمن صبحونه بخورین و ورزش کنین و شاد و سرحال بیاین سر کلاسِ من! :| یاد مربی مهد کودکم افتادم یه جورایی! :rolleyes:

بالا