• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ورزش های رزمی

به نظر شما کدوم هنر رزمی زیر از بقیه قوی تره؟

• رای‌دهندگان
    184

hanhyosoo

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان
پاسخ : ورزش های رزمی

من تیراندازی روتوی ورزش های رزمی ترجیح میدم :))

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام

عاغا یکی بیاد بهم بگه چجوری رو دستام وایسم؟ :D این سنسی گرام ما چند جلسه اس رو این کلید کرده ولی من نمیتونم انجامش بدم :-" کسی راه حلی داشت یا اینجا بگه یا پ.خ بده .

arez0u

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شاهرود

بیلاخره مامی رو راضی کردم برم تکواند :D
آخ جون :D
همین چند وقت پیشم یه مدال طلا بردم واسش :D
تبرک بگین دیگه :D :D

F.SlinK

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
hsh2
شهر
mshd

این سوال گروه اساسش مشکل داره به نظرم :-?
قویتری یا اینا مسله نیس..دعوت میکنم دوستان رو به مسابقات ufc که کاملا گویایه همه چی هست :))
باید دید کدوم ورزش چه نقصایی داره با یک ورزش دیگه کاملش کرد

persiangulf

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
شهر
کاشان
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن

کاراته = مادر رزمی ها
تمام!!!! :D

• لایک
امتیازات: CPHM

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

یه نگاه به نظر سنجی انداختم دیدم کونگ فو بیشترین امتیاز رو آورده . دوستان صرفا میخواستم بهتون بگم که کونگ فو یه هنر رزمی مستقل نیست !
حتی واژه کونگ فو هم به معنی "تخصص و حرفه ای بودنه" ! واژه کونگ فو رو حتی برای مسائل غیر ورزشی هم به کار میبرن .
شاید از دید خیلی هاتون کونگ فو براساس این فیلمای شرقی بهترین هنر رزمی باشه ، اما واقعیتش اینه که ورزش کونگ فو یه ورزش تلفیقی از اکثر رشته های رزمیه که بارز
ترینش ووشو عه و خیلی جالبه ووشو به عنوان سرچشمه ی کونگ فو خیلی کم رأی آورده من متعجبم :D
اگه توی ایران کونگ فو انقدر جا افتاده و عمومی شده تا حدی بخاطر فیلم هایی بوده که به اشتباه توشون بیشتر هنر های رزمی"کونگ فو" ترجمه شده و البته آقای ابراهیم میرزایی هم بی تاثیر نبودن توی محبوبیت این رشته.

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
من 3 سال تکواندو رفتم و واقعا خیلی دوسش دارم.
ولی در کل ووشو خیلی سنگینه! به نظر من همون شکل باکلاس دعوای خودمونه :|
پ.ن:
خب من هیچ وقت ووشو کار نکردم و نمیدونم چطوره :/ پس این نظر دادنم بیخود بوده کاملا و کوچک ترین ارزشی نداره :/

آخرین ویرایش:

Amir_ma82

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1400
راجع به جیتکاندو کسی اطلاعی نداره؟

Gadfly

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌فرزانگان
شهر
13
سال فارغ التحصیلی
13

یه نگاه به نظر سنجی انداختم دیدم کونگ فو بیشترین امتیاز رو آورده . دوستان صرفا میخواستم بهتون بگم که کونگ فو یه هنر رزمی مستقل نیست !
حتی واژه کونگ فو هم به معنی "تخصص و حرفه ای بودنه" ! واژه کونگ فو رو حتی برای مسائل غیر ورزشی هم به کار میبرن .
شاید از دید خیلی هاتون کونگ فو براساس این فیلمای شرقی بهترین هنر رزمی باشه ، اما واقعیتش اینه که ورزش کونگ فو یه ورزش تلفیقی از اکثر رشته های رزمیه که بارز
ترینش ووشو عه و خیلی جالبه ووشو به عنوان سرچشمه ی کونگ فو خیلی کم رأی آورده من متعجبم :D
اگه توی ایران کونگ فو انقدر جا افتاده و عمومی شده تا حدی بخاطر فیلم هایی بوده که به اشتباه توشون بیشتر هنر های رزمی"کونگ فو" ترجمه شده و البته آقای ابراهیم میرزایی هم بی تاثیر نبودن توی محبوبیت این رشته.
قرار نیست چون ووشو سرچشمه ی کنگ فوعه قدرت بیشتری داشته باشه و رای بیش تری بیاره. اتفاقا چون کنگ فو تلفیقی از حرکات مفید رشته های مختلفو در خودش داره، میتونه قوی تر هم باشه

نام مرکز سمپاد
شهید اژه‌ای 2
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
عمران
دوستان به هیچ وجه قصد قضاوتگرانه نگاه کردن به این تاپیک رو ندارم. ولی با توجه به درصدایی که دیدم و چند تا حرفی که خوندم، به نظرم اعضای گروه یه مقدار توجیه نیستن نسبت به موثر بودن یه رشته‌ی ورزشی. فکر می‌کنین اولین ورزش رزمی‌ای که پاش به المپیک باز شد چی بود؟ اولین و لازم‌ترین رشته‌ی رزمی‌ای که به یه نیروی نظامی- در اکثر کشورای دنیا- یاد میدن، چیه؟ کدوم ورزش رزمی‌ایه که حتی اگه طرف مقابلت تجهیزات دفاعی و کلاهخود و جلیقه داشته باشه، بیشترین اثر رو مقابلش داره؟ کدوم ورزش رزمی‌ای رو می‌بینید که توی مسابقات mma بیشترین استفاده رو داره؟ کدوم رشته‌ی رزمیه که ارتش‌های جهان هر سال توی مسابقات جهانیش شرکت می‌کنن تا قدرت و تواناییشون رو به رخ بقیه بکشن؟ جودو! جودو خطرناکترین رشته‌س. جودوس که اگر ضربه‌هاش رو به درستی روی کسی که باهاش آشنا نیست-حتی اگه خود بروسلی و فدور امیلیاننکف هم باشه- پیاده کنید، کاملا امکان شکستن گردن، خرد شدن ستون فقرات، یا نابود شدن استخوان ترقوه‌ش وجود داره! (نمونه‌ش رو کسی خواست میتونم براش لینک بفرستم از خود مسابقات mma) کیوکوشین کار می‌کنید؟ عالیه! کنگ‌فو سبک استاد میرزایی کار می‌کنید؟ احسنت! ولی یه مقدار فکر کنید که اگه این ورزش‌ها واقعا همونقدر که به نظر میاد، موثر بودن، الان ارتش امریکا و ایران این ورزش‌ها رو رها می‌کردن و میچسبیدن به جودو یا کراو ماگا؟ (خود کراو ماگا قفل مفاصل و خفگیش برگرفته از جودوئه. همونطور که جوجیتسوی برزیلی چند سال پیش از جودو برگرفته شد. هیچکدوم هنوز پختگی و جامعیت جودو رو ندارن. اسطوره‌ی هنر‌های رزمی و رشته ی جوجیتسو برزیلی، هلیو گریشی، که همین الان تعداد زیادی از رزمی کارا می‌پرستنش، توی مبارزه‌ی معروفش مقابل جودوکار معروف، کیمورا ، چنان مفتضحانه شکست خورد که هر کسی چشم دیدن داشت متوجه شد جودو هنوز چقدر از بقیه‌ی رشته‌ها جلو تره. توی هر بحثی از بقیه بهتر نیست. ولی وقتی همه‌ی ویژگیای یه هنر رزمی رو بررسی می‌کنیم، به ناچار باید قبول کنیم که به نظر میاد جودو با اختلاف جلوئه.) واقعا فکر می‌کنید سپاه با اون همه حسابگری و طمانینه‌ش در زمینه‌ی مسائل نظامی و سیاسی، برمیداره استاد میرزایی رو از کشور متواری می‌کنه و شانس خودش رو برای بهره بردن از رشته‌ای بهتر از جودو و کراو ماگا، از بین می‌بره؟! چرا حتی یه کشور توی دنیا نیست که این سبک کنگ‌فو رو به عنوان رشته‌ی پایه به سربازاش آموزش بده؟ چرا کوماندو‌های کانادا و اسرائیل و امریکا ویژگی مشترکشون اینه که همه کمربند مشکی جودو دارن؟ چرا پوتین که دیگه نماد یک مامور خوفناک کا گ ب در زمان جنگ سرد بوده و بعدا تبدیل به قدرتمندترین مرد جهان شد و به وسواس عجیبش نسبت به کیفیت تدابیر امنیتی اطرافش معروفه، بعد از شصت سال سن، هنوز داره مثل یه دیوانه‌ی ماه‌گرفته جودو تمرین می‌کنه؟ دوستان، نمی‌گم جودو در هر زمینه و سناریو از بقیه‌ی رشته‌ها بهتره. چنین حرفی احمقانه‌س. ولی به نسبت وقتی که از آدم برای یادگیری می‌گیره و آسیبی که به فرد تمرین کننده وارد می‌کنه، توانایی‌های فوق‌العاده‌ای به آدم میده. بعد از اون هم کشتی (آزاد یا فرنگی یا امریکایی) یا سامبو (کشتی روسی) خیلی موثر هستن. اگر هنوز فکر می‌کنید فقط چون بوکس و کنگ‌فو مشت یا لگد خوشگل و زیبا و ترسناک دارن، از چیزی مثل جودو خطرناکترن، مسابقه‌های mma رو ببینید. روندا رزی رو ببینید. شکستای کانر مک‌گریگور از امثال حبیب نورماگمدوف ببینید. برترین مبارز تاریخ mma (فدور املیاننکف) رو ببینید و سبک مبارزه‌ش رو بررسی کنید. مهم نیست چقدر محکم و دقیق مشت یا لگد می‌زنید، اگه با کسی که همون مقدار جودو کار کرده مبارزه کنید، و اون به دست یا پاتون برسه، یا دستش به دور کمرتون محکم بشه (که تجربه نشون میده معمولا همین اتفاق میوفته)، مبارزه تمومه. جودو رو دستکم نگیرید.

آخرین ویرایش:
  • لایک
امتیازات: solo
نام مرکز سمپاد
شهید اژه‌ای 2
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
عمران
نه اشکالی نداره
یعنی معیار شما برای مفید بودن یک رشته ورزشی استفاده از اون توسط ارتش‌های جهانه؟!
ارتش ایران از ژ۳ استفاده میکنن یعنی اسلحه قدرتمندتری وجود نداره؟! نه دوست گرامی بلکه شرایط و موقعیت و کاربرد در اون حوزه هست که تعیین میکنه چه چیزی بهتره... جالب‌تر اینکه شباهت شگفت‌انگیزی بین همه این موارد با کونگ‌فو وجود داره، بالاتر یه نفر گفته بود که کونگ‌فو تلفیقیه، خب این بهترین توجیه میتونه باشه برای بهترین بودن کونگ‌فو، از هر چیزی قسمت خوب و مفیدش توی کونگ‌فو جمع شده؛ قراره واقع‌بین باشیم نه اینکه صرفا از رشته ورزشی خودمون تعریف کنیم؛ در ضمن خطرناکترین با قوی‌ترین تفاوت فاحشی داره، خطرناک فقط میخواد به طرف مقابل آسیب برسونه اما قوی میتونه توی خیلی از زمینه‌ها عرض اندام کنه و فکر کنم تنها رشته ورزشی رزمی که فراتر از ورزش رفته و حتی وارد ابعاد ذهنی شده کونگ‌فو باشه،
اگر قرار باشه بین بقیه این رشته ها به غیر از کونگ فو یکیشون رو انتخاب کنم قطعا اون ووشو هست که خیلی از جودو بهتر و مفیدتره و توی مبارزات خیابانی هم خیلی به کارتون میاد و در ضمن خیلی زودتر شما رو به قهرمانی میرسونه(;

البته من هم قصد قضاوتگرانه نگاه کردن نداشتم:))
نه بابا داریم صحبت میکنیم. خنده نداره که:D. واقعا بحث قضاوت و اینا نیست میخوایم چیز مفید یاد بگیریم. راستش شما فقط به اون قسمت ارتش ایرانش گیر دادین و تقریبا بیست خط توضیح بنده رو درمورد ارتش اسرائیل و امریکا و پوتین و کوماندو های دنیا و تقریبا هر چیز دیگه ای که گفتم رو سر اون یه مورد سپاه ایران، که مثالش به نظر چندان منطقی و مرتبط نمیاد، رد کردید. فکر کنم شما بیشتر دارید از موضع واقع بینانه در این مورد فاصله می‌گیرین. ولی درمورد ادامه‌ی حرفاتون خیلی مشکلی نمی‌بینم. اگر میشه یه مقاله‌ای چیزی درمورد فلسفه‌های منحصر بفرد و جدا از مبارزه‌ای که از کنگ‌فو باقی مونده و در ورزش‌های دیگه یافت نمیشه معرفی کنین. اگر هم نمیشه فقط نام ببرین من برم بررسی کنم ببینم چیزی دستگیرم میشه یا نه. نمیگم وجود ندارن. فقط چیزی ازشون نمیدونم. درمورد ابعاد ذهنی چیزی از رفقای وینگ چون کار یا سبک آقای میرزایی نشنیدم. در پاراگراف آخر یه مقداری، چطور بگم، توخالی مطلب رو جمع کردین. مثل اینه که من دو صفحه مطلب مستند و قابل بررسی درمورد فواید مصرف سبزیجات تازه ارائه بدم و شما در اعتراض به بنده در دو خط بنویسید که "نه خیر. شیرینیجات و سیب‌زمینی سرخ کرده بهتر است. اگر قرار بود چیز دیگه ای انتخاب کنم همبرگر انتخاب میکردم چون بهتر است و زودتر شما را به سلامتی بدن میرساند":-?. نه استنادی. نه دلیلی برای مخالفت. نه بررسی ابعادی... اگر هم میخواستین فقط نظر خودتون رو بگید، هیچ اشکالی نداره. ولی خب ریپلای کردن پست بنده فقط پست خودتون رو کم محتوا جلوه میده که به من ربطی نداره حقیقتا. معمولا وقتی کسی ریپلای میکنه یعنی حرف خاصی برای گفتن پیرامون اون نقطه نظر داره. من حرف خاصی ندیدم. من با شناختی که از یکی دیگه از دوستای ورزشکارم که سابقه ی 8 ساله ی تمرینات سخت ووشو رو داره، میتونم بگم با 8 سال کار کردن مداوم توی جودو قابل مقایسه نیست. باز هم ارجاعتون میدم به بهتری و آسونترین روش ممکن: سرچ کردن در اینترنت. و باز هم میگم، من و شما بهتر از ارتشای دنیا نمیدونیم که چه رشته ای بهتره. اگر اینطور فکر میکنید که من حرف دیگه ای ندارم (و با عرض شرمندگی در این صورت نمیتونم جلوی خنده مو بگیرم=))). خوشحال میشم در ادامه برای رفع نواقص پاسختون، به تجربه‌ها یا مطالعاتی که تا الان درمورد نقاط ضعف جودو در برابر ووشو داشتید، اشاره کنید. من الله توفیق

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
xy
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
من خودم ۵ سال کیوکشین کاراته کار کردم
و الان ۲ ساله که مشغول کنگ فو ام
بنظرم کلا ورزش های رزمی خوبه به خصوص برا خانم ها
کمر مشکلی دان یک کاراته ام و خط یک کنگ فو

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
من زیاد با رشته های دیگه آشنایی ندارم... اما رشته هایی مث کاراته رو بزارین مقابل بوکس..
ب نظر من بوکس و کیک بوکسینگ ب نسبت بقیه رشته ها بهتره.. ضربه های آزاد تر و...

Zizigholo

انسانم آرزوست:)
نام مرکز سمپاد
نژاد ستاری
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
خب من فقط کاراته کار کردم و بقیه رو زیاد نمی‌دونم
ولی سبکی که ما بودیم (شوتوکان ) کمیتش تا حدی کنترلی بود ( ولی من ط همون کنترلی هم ضربه دیدم دو بار) و کاتا
جمعا با اینکه ط کمیته داغون شدم اما دوستش دارم خیلی جذاب بود تا حدی که کشوری رفتم و مدال گرفتم اما بعد برای اینکه ب درسام برسم و دیگه داغون تر از اینی که هستم نشم دیگه نرفتم ولی ورزشای رزمی کلا رو روحیه آدم تاثیر میزارن حتی ط سبک آدم اینجوری که من در حین کاراته والیبال شروع کردم عملا مثل ربات کار میکردم . 😂😂

Zahra89

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1408
میگم بچه ها من حدودای یه ماه دارم کیوکوشین کاراته میرم. اونایی که رفتن نظرشون چیه؟؟؟ من ۱۲ سالمه و اولین بارمه میرم حس میکنم فوق دیره ... و همینطور کلی جلسه گذشت ولی چیزه خاصی یاد ندادن در حد یه زوکی و جودان با ی سانچی و رقص پا ولی به طور معمولی نه خیلی فیکس .. بنظرتون ادامه بدم؟؟

merfan x1

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد
میگم بچه ها من حدودای یه ماه دارم کیوکوشین کاراته میرم. اونایی که رفتن نظرشون چیه؟؟؟ من ۱۲ سالمه و اولین بارمه میرم حس میکنم فوق دیره ... و همینطور کلی جلسه گذشت ولی چیزه خاصی یاد ندادن در حد یه زوکی و جودان با ی سانچی و رقص پا ولی به طور معمولی نه خیلی فیکس .. بنظرتون ادامه بدم؟؟
درکل تو باشگاه خیلی یاد نمیدن
بیشتر تمرین هست تا یاد گرفتن

بالا