• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سمپادی‌های دانشگاه‌های مشهد

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
علامه حلی (1) / هاشمی نژاد (1)
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
المپ فیزیک بودم که نیمهِ راه، کفشامو آویختم نمیدونم چرا!
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
« مهندسی صنایع و سیستم ها »
پاسخ : سمپادی های دانشگاه فردوسی

به نقل از Mysterious Quéèn :
یه سال بالایی امروز به من توصیه کرد که وقتی حذف و اضافه شروع شد، یه درسِ عمومی اضافه کنم به درسام. :-??

خانومی که مسئولِ تطبیقِ مدارک و اینا بود گفت از فردا انتخاب واحد برایِ سال اولی ها رو شروع می‌کنن.

خب همین دگ!! اینو تو پست قبلی م هم گفتم .. منتها مسئله اینه بنا بر تقویم آموزشی، حذف و اضافه فردا شب= 31 شهریور تمومه زمانش!!

و برا ما در بهترین حالت تا اون موقع تازه انتخاب واحد شده و برنامه درسی مون اومده رو پرتال!

=> چطور باید چنین کاری کنیم ؟؟!! دگ تموم میشه ک زمانش!! :-?

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

به نقل از Fitz William . Darcy :
خب همین دگ!! اینو تو پست قبلی م هم گفتم .. منتها مسئله اینه بنا بر تقویم آموزشی، حذف و اضافه فردا شب= 31 شهریور تمومه زمانش!!

و برا ما در بهترین حالت تا اون موقع تازه انتخاب واحد شده و برنامه درسی مون اومده رو پرتال!

=> چطور باید چنین کاری کنیم ؟؟!! :-?
خب من فکر می‌کنم خودشون تدابیری اندیشیدن برایِ این موضوع؛
البته اون سال بالایی‌ گفت که ما از زمانِ حذف و اضافه مطلع نشدیم و البته نمی‌دونستیم که می‌تونیم این کار رو انجام بدیم، ولی تو انجام‌ش بده.

و این که من شنیدم 14 واحد انتخاب می‌شه برایِ ما.

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه

به نقل از Mysterious Quéèn :
خب من فکر می‌کنم خودشون تدابیری اندیشیدن برایِ این موضوع؛
البته اون سال بالایی‌ گفت که ما از زمانِ حذف و اضافه مطلع نشدیم و البته نمی‌دونستیم که می‌تونیم این کار رو انجام بدیم، ولی تو انجام‌ش بده.

و این که من شنیدم 14 واحد انتخاب می‌شه برایِ ما.

من اصن چنین فکری نـمی کنم درباره این دوستان!! تدابیر ؟! :-" :D
_________

خب ما ک مطلعیم فعلا نشده انجام بدیم! من مدام اتفاقا برا همینا چک میکنم پرتالم رو از روزی ک دسترسی دادن بهمون!
..

بسته به رشته فرق میکنه! مثلا برق و مکانیک شنیدم 18 واحد هم شاید بدن؟!

تو چارت رشته ما هم ک 16 واحده ترم 1 ؛ اما خب انقد چارت دیدم برا رشته م ک به هیشکدوم اطمینان نیس!! هرکدوم یه حرف میزنن ..

فقط باید منتظر بود تا برنامه و .. بیاد و دسترسی هایی باز شه برامون تو پرتال! :-??

.

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

حتما اونایی که عمومی ندارن عمومی بردارن .. حتما

مخصوصا رشته ما اگه مث پارسال باشه استادا که حتما باید عوممی داشته باشین ولی همون 16 یا 15 واحد کفایت میکنه برای ترم اول

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

به نقل از امــیـــررضـــا :
حتما اونایی که عمومی ندارن عمومی بردارن .. حتما

مخصوصا رشته ما اگه مث پارسال باشه استادا که حتما باید عوممی داشته باشین ولی همون 16 یا 15 واحد کفایت میکنه برای ترم اول
البته اون سال‌بالایی گفت کلن یک عمومیِ دیگه اضافه کن؛ چه عمومی داشتی و چه نداشتی و البته اگه از پسِ پاس کردن‌ش برمی‌یای.

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
دانشگاه فردوسی _ برنامه درسی و غیره !

دوستان گرامی .. :-"

اولا خواستم بگم ک ظاهرا همونطور ک قبلا گفتم؛ اصن ترم 1 نـمیشه واحد اضافی برداشت و فقط باید با همونایی ک میدن/دادن بهمون کنار اومد! برنامه درسی امروز اومده و حذف و اضافه هم ک دیشب تموم شد!! پس هیچی دگ .. :-?

دوما ؛ کسی خبر نـداره دقیقا کلاسا از کِی شروع میشه؟!

الان زبان خارجه کلاسش غیرحضوریه، تا بیایم و با این سامانه کلاس های الکترونیکی آشنا شیم و .. ، خودش زمان میبره ک!! ساعت این کلاس زبان اگرچه غیرحضوریه، فعلا تو برنامه من 8 - 6 صبحه !! :|

در پایان هم صرفا جهت اطلاع و تبادل نظر و .. !! ؛ به من 14 واحد دادن. :-"

.

nassim#m

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

تعداد واحدهای موردقبول:16
ما فقط جمعه ها کلاس نداریم :| :|
#شروع فرد ینی چ؟! بعد اون درسایی ک نارنجین چ منظوری دارن دقیقا؟!

A l p h a

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
کامپیوتر - معماری کامپیوتر
تلگرام

به نقل از _نسیم_ :
تعداد واحدهای موردقبول:16
ما فقط جمعه ها کلاس نداریم :| :|
#شروع فرد ینی چ؟! بعد اون درسایی ک نارنجین چ منظوری دارن دقیقا؟!
هر واحد درسی یعنی نصف ساعت در هفته ، یک درس یک واحدی هر دو هفته یکبار باید تشکیلی بشه ، دو واحدی هفته ای یکبار و سه واحدی یک جلسه ثابت و یک جلسه متغیر (همون نارنجیه :D ) ، چهار واحدی هم که دو جلسه در هفته
بالای پرتال نوشته هفته ی فرده یا ذوج ، اگه فرد باشه اون شروع فرد هارو باید برین ، اگه ذوج باشه باید شروع ذوج هارو برین ! :D
البته بیشتر درس های سه واحدی به اجبار اساتید دو جلسه در هفته تشکیل میشه ! :D

mahboobe

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد

چرا من هنوز برنامه درسی ندارم؟ نگران باشم؟ :-s

nassim#m

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

به نقل از A F S H I N :
هر واحد درسی یعنی نصف ساعت در هفته ، یک درس یک واحدی هر دو هفته یکبار باید تشکیلی بشه ، دو واحدی هفته ای یکبار و سه واحدی یک جلسه ثابت و یک جلسه متغیر (همون نارنجیه :D ) ، چهار واحدی هم که دو جلسه در هفته
بالای پرتال نوشته هفته ی فرده یا ذوج ، اگه فرد باشه اون شروع فرد هارو باید برین ، اگه ذوج باشه باید شروع ذوج هارو برین ! :D
البته بیشتر درس های سه واحدی به اجبار اساتید دو جلسه در هفته تشکیل میشه ! :D
چقد پیچیدس :D
نوشته هفته زوج
فقط دوشمبه یه کلاس دارم ک نوشته شروع زوج...کل هفته بیکارم ینی؟! :| :-?? ~X(

**فکنم فهمیدم چشد :D :-" :-"

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

دوستان زیاد در قید و بند این شروع زوج و فرد نباشید ! الان که شما تشریف میارید هفته سوم آموزشی حساب میشه و چه شروع فرد باشه و چه شروع زوج تفاوتی نخواهد داشت .
فقط اون کلاس هایی تون که توی برنامه درسی تون به رنگ قرمز هست هفته در میون هستن ! که البته اکثر اساتید کلاس های هفته درمیونشون رو هم ثابت میکنند ! :D

zeynab75

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از niloooofar :
بچه هایی که مهندسی شیمیه فردوسی آوردن میشه یگن رتبشون چن بوده؟؟؟
تو آرشیو نتایج نوشتن اغلب

۱۸ واحد
آموزش گفت اضافه نمیشه کرد.
مهندسیارو اکثرا ۱۴ واحد و ۱۶ واحد بستن!!
تو یک روز تو یک ساعت دوتا درس هردوتام فرد و سفید(!) ینی چی؟!

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

49432118053360739412.png

چندتا سوال!
1. اون نوارِ زردِ بالا ساعتِ شروع و پایانِ کلاس هست دیگه؛ نه؟

2.الان شنبه دو تا کلاس با هم هم‌زمان شدن یعنی چی؟

3.به من گفتن شماره‌یِ کلاسا با توجه به راهرو و طبقه و ایناست؛ چه جوریاس؟

پ.ن: طبقِ تقویمِ آموزشی کلاسایِ ترم اولی‌ها از همین شنبه یعنی 5اُمِ مهرماه شروع می‌شه.

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه

میگم وقتی هفته زوج باشه یا فرد، ربطی به کلاس های ثابت نـداره ، پ چرا بازم برا همشون نوشته زوج و فرد رو ؟! واقعا دلیلش چیه ؟! :-?

بعد با این حساب، ما از شروع کلاسا عملا بدون توجه به زوج و فردی ک نوشته، همه رو باید بیایم دگ ؟! (البت بجز بحث یک هفته در میون های 3 واحدی مثلا!)

۱۸ واحد
آموزش گفت اضافه نمیشه کرد.
مهندسیارو اکثرا ۱۴ واحد و ۱۶ واحد بستن!!

18 تا؟! پ چرا یکی از دوستان ک م.شیمی هست و امروز صبح برنامه شو چکید، 16 واحد داشت ؟! تبعیض جنسیتی رخ داده آیا ؟! :-? :-"
________

به من گفتن شماره‌یِ کلاسا با توجه به راهرو و طبقه و ایناست؛ چه جوریاس؟

این لینک پست پارسال نیما درین باره هست تو همین تاپیک ! (;

پ.ن: فقط یه سوالی! الان ریاضی1 ک نوشته «کلاس 5» با توجه به سه رقمی بودن کلاسها، منظورش چیه و این کلاس، کجاست ؟! :-"
______

همچنان منتظرم یکی بیاد و بگه من دقیقا چیکار کنم این زبان رو ک 6 صبح پای نت تشکیل میشه آخه ؟! ظاهرا عمومی ها اینطور شدن، چون فارسی عمومی بچه های م.شیمی مون هم 6 صبحه و به همین ترتیب!

ازونجا ک هردو 3 واحدی اند؛ این احتمالا به این معناس ک یه هفته شیمی دارین و هفته دگ، ریاضی ؛ یکی در میون! و چون حدس زدن واضحه این موضوع، مثلا قرمزش نـکردن جفتشونو ؟! :-?

پ.ن: یک احتمال دورتر هم میگه شاید کلاس هاش 1 ساعته باشن؟! اما خب خیلی بعید تره و بالایی منطقی تره!

یه مورد دگ یادم رفت! چرا پشت کارت دانشجویی دوستان از رشته های دگ؛ نام رشته رو به لاتین نوشتن اما برا کارت من نـنـوشته ؟! :|

.

nassim#m

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

همه کلاس مجازی دارن؟! نکنه منم ازین کلاسا دارم خبر ندارم؟! :-?? :-"

**فردا میرین همایش؟!؟ این همایشا همون اردو معارفس !؟؟ :-? :-?

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه

به نقل از _نسیم_ :
همه کلاس مجازی دارن؟! نکنه منم ازین کلاسا دارم خبر ندارم؟! :-?? :-"

**فردا میرین همایش؟!؟ این همایشا همون اردو معارفس !؟؟ :-? :-?

برنامه ت رو ببین اول .. البت اگ ارائه مجازی باشه درسی، تو برنامه نـنـوشته! بلکه توی «گروه های درسی مجاز» باید بگردی دنبال اون درس و ساعت و .. ؛ اطلاعاتشو ببینی!
تا الان ک زبان و فارسی اینطوری بودن !! :-??

پ.ن: راستی شما ک هنوز ثبت نام نـکردین! برنامه هم نـباید داشته باشین علی القاعده ؟! :-? .. پ هیچی فعلا!
_________

فردا ک حرم هست .. اما من بشخصه احتمال زیاد نـرم! چون کار خاصی نیس دگ واقعا + صرفا سخنرانی نجفی و امام جمعه و رئیس دانشگاه و .. ست و شروع نمادین سال تحصیلی ورودی های جدید!! (بماند ک تهران مثلا چندروزه دارن میرن کلاس یا حتا جاهای دگ!!) :-"

.

nassim#m

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

برنامه ت رو ببین اول .. البت اگ ارائه مجازی باشه درسی، تو برنامه نـنـوشته! بلکه توی «گروه های درسی مجاز» باید بگردی دنبال اون درس و ساعت و .. ؛ اطلاعاتشو ببینی!
تا الان ک زبان و فارسی اینطوری بودن !! :-??

پ.ن: راستی شما ک هنوز ثبت نام نـکردین! برنامه هم نـباید داشته باشین علی القاعده ؟! :-? .. پ هیچی فعلا!
_________

فردا ک حرم هست .. اما من بشخصه احتمال زیاد نـرم! چون کار خاصی نیس دگ واقعا + صرفا سخنرانی نجفی و امام جمعه و رئیس دانشگاه و .. ست و شروع نمادین سال تحصیلی ورودی های جدید!! (بماند ک تهران مثلا چندروزه دارن میرن کلاس یا حتا جاهای دگ!!) :-"

.
برنامه دارم آقا،برنامه دارم،الانم دارم میبینمش.... :-w من شمبه کلاس دارم،اما ثبتنام حضوریم هنو معلوم نیس کیه...ولی باتوجه ب "میم"اول فامیلم هفتمه احتمالا...
**زبان کلاس 12....ینی حضوریه

A l p h a

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
تلگرام

چند تا نکته رو من بگم فکر کنم خیال خیلی ها راحت تر بشه :D

کلاس های عمومی ، یعنی کلاس هایی که با یک شماره مشخص میشن ، شماره ی 1 تا 5 که البته 5 ممیز هم داره ، تو راه رو عمومی تشکیلی میشه ، یعنی راه دوم طبقه ی دوم !
کلا دانشکده ی مهندسی به صورت یک E هست ، که سه تا راه رو داره و سه تا طبقه ! :D

یک نکته ی دیگه این که اگه اول برین راهرو مد نظر ، بعد برین طبقه ، بعضی وقت ها اگه اول برین بالا بعد برین سمت راه رو مد نظر به هدف نمیرسین ! :D

کلاس هایی که ساعتش هنوز مشخص نشده رو میزنن ساعت 6 صبح ، پا نشین 6 برین دانشگاه ، کلاس ها از 8 شروع میشه ، وقتی ساعت و مکان کلاس مشخص بشه خودشون اعلام میکنن بهتون ! :D

کلاس ها مجازی عموما کلاسی تشکیل نمیشه ، فایل صوتی تو پرتال مجازی هست باید خودتون برین گوش بدین ، بعدش هم میرین امتحان !
vu.um.ac.ir

الان فقط یک سوال برای من پیش اومد ، مگه ثبت نام تموم نشده ؟ :D

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه

به نقل از _نسیم_ :
**زبان کلاس 12....ینی حضوریه

من چرا مدام یادم میره تو مهندسی نیستی ؟! :-"

خب اون دروس عمومی ک گفتم بصورت مجازی ارائه شده، برای دانشکده مهندسیه! زبان شما رو الان دیدم، همون حضوری و معمولی هستش. (استادتونم فک کنم همین خواجوی باشه؟!)

اینو منم شنیدم از آشناهای تو فردوسی مون .. منتها گفتم و گفتی خودتم دگ! زبان و فارسی غیرحضوری هستش و اینو رسما نوشته => اینطوری نیس ک برای نامشخص بودن ساعت، نوشته باشه 6 صبح صرفا!
...
کلاس ها مجازی عموما کلاسی تشکیل نمیشه ، فایل صوتی تو پرتال مجازی هست باید خودتون برین گوش بدین ، بعدش هم میرین امتحان !
vu.um.ac.ir

الان تو پرتال گفته برا این زبان و .. ک مجازی ارائه میشن، به اینجا مراجعه کنیم ک!! پ این یکی سایتی ک الان دادی چیه باز ؟! :-?
الان تو سوالات متداول این سایتی ک گفتمو دیدم، همین سایتی ک گفتی رو هم معرفی کرده! بالاخره از کدومشون باید وارد سامانه شد و آیا فرقی میکنن و .. ؟!

ولی اگ واقعا اینطوری باشه ک فایل صوتی ش باشه و .. ؛ ک اتفاقا با منطق هم میخونه ؛ خیلی بهتر میشه واقعا.

خدا عمرت بده!! اصن مشکل بزرگی رو حل کردی برام تا حدودی!! >:D< :D

الان فقط یک سوال برای من پیش اومد ، مگه ثبت نام تموم نشده ؟

ثبت نام مهندسی چرا .. البت برا اونایی ک نـتونستن این هفته ثبت نام کنن، مهلت دادن همین 5 و 6 مهر رو بازم!

اما مثلا نسیم ک الان معماری هس، خب هنوز ثبت نام اصلی شون نـرسیده و این هفته ک میاد ، هستش!!

اینم میدونستما!!

الان ازین عبارت «کلاس های عمومی» دو برداشت میشه کرد خب! برداشت اول ک من تا الان داشتم این بود ک منظور = دروس عمومی مثل همین زبان و غیره! ک اینا دگ غیرحضوری اند الان و منم فک نمیکردم ریاضی1 و فیزیک 1 اونجا تشکیل شه اولش!

اما الان ک فک می کنم ظاهرا میشه معنی عمومی رو اینطور هم گفت ک = کلاسایی ک مشترکه برای عموم رشته ها و جمعیت زیاده و .. !

یا شایدم هردو مثلا ؟! :-?? :-"

.

A l p h a

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
تلگرام

اینو منم شنیدم از آشناهای تو فردوسی مون .. منتها گفتم و گفتی خودتم دگ! زبان و فارسی غیرحضوری هستش و اینو رسما نوشته => اینطوری نیس ک برای نامشخص بودن ساعت، نوشته باشه 6 صبح صرفا!
...
الان تو پرتال گفته برا این زبان و .. ک مجازی ارائه میشن، به اینجا مراجعه کنیم ک!! پ این یکی سایتی ک الان دادی چیه باز ؟! :-?
الان تو سوالات متداول این سایتی ک گفتمو دیدم، همین سایتی ک گفتی رو هم معرفی کرده! بالاخره از کدومشون باید وارد سامانه شد و آیا فرقی میکنن و .. ؟!

ولی اگ واقعا اینطوری باشه ک فایل صوتی ش باشه و .. ؛ ک اتفاقا با منطق هم میخونه ؛ خیلی بهتر میشه واقعا.

خدا عمرت بده!! اصن مشکل بزرگی رو حل کردی برام تا حدودی!! >:D< :D
کلا مطمعن باش کلاس ساعت 6 نیست
همه ی اطلاعیه ها تو همون سامانه ی مجازی اعلام میشه ، اگه قرار باشه درسی به صورت کلاس اجرا باشه ، تو وی یو ، اعلام میشه بعد میرین اونجا ، من تا به حال نرفتم :D

الان ازین عبارت «کلاس های عمومی» دو برداشت میشه کرد خب! برداشت اول ک من تا الان داشتم این بود ک منظور = دروس عمومی مثل همین زبان و غیره! ک اینا دگ غیرحضوری اند الان و منم فک نمیکردم ریاضی1 و فیزیک 1 اونجا تشکیل شه اولش!

اما الان ک فک می کنم ظاهرا میشه معنی عمومی رو اینطور هم گفت ک = کلاسایی ک مشترکه برای عموم رشته ها و جمعیت زیاده و .. !

یا شایدم هردو مثلا ؟! :-?? :-"
این درسایی که میگی اسم کاملا ریاضی عمومی یک ، ریاضی عمومی دو و ...
+ کلا کلاس های عمومی یک سری کلاسه بزرگه که درس هایی که دانشجوهای زیادی دارن اونجا تشکیلی میشه معمولا

بالا