• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

گپ و گفت با مدال نقره ی المپیاد جهانی نجوم! سهیل انصارین

Farzin2x

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی3کرج
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
پاسخ : گپ و گفت با مدال نقره ی المپیاد جهانی نجوم! سهیل ا

درود
از چه زمانی جدا برای المپیاد شروع به خوندن کردی؟
بیشتر تو کار خوندن کتاب بودی یا رصد ستاره ها و صور فلکی؟
چقدر تو روزه به المپیاد اختصاص می دادی؟
شده یه سال از مدرسه معافت کنن؟
رو درسای مدرستت تاثیره داشته؟
رتبه کنکورت چقدر شده ناقلا؟

اینا سوالای درسی بود
و در ادامه غیر درسی ها:

رشتت تو دانشگاه چیه؟

الان در حال استراحتی بعد از اون همه تلاش؟

دوستداری از کشور خارج بشی و به جایی مثل استرالیا یا آمریکا یا هر جای دیگه ای که برای اختر شناسا بهشت حساب میشه بری و همیشه اونجا بمونی؟

شده کسی بهت حسودی کنه؟

بنظرت خودت چقدر باهوشی،یعنی هوش خودتو معمولی میدونی و فکر میکنی بخاطر تلاشت به اینجا رسیدی یا نه احساس می کنی از بقیه باهوش تر؟

من دیگه مغزم داره ارور میده
قبول داری خبرنگاری سخته؟

:-|

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

به نقل از starscream4002 :
سلام،

ممنون بابت تبریک،

عدم وجود امکانات؟؟ واقعا؟! کسی که خودش بخونه و خودش، می شه محمدرضا حسن پور از مدرسه نمونه دولتی شهرستان کاشمر استان خراسان. (حتی خونه شون هم تو یکی از روستا های اطراف کاشمره. نه خودش. و اونجا تو خوابگاه می موندن) خودش تنهایی منابع رو خوند و طلا شد. سال های دور هم نبوده این اتفاق. همین سال پیش بوده. (ایشون هم دوره ای و دوست خوب من بودن در جهانی هم نقره شدن و من افتخار می کنم که با همچین شخصیت بزرگی هم مدال بودم!)

موفق باشید،

س.ا.
ببين خب امکانات ماهم در همين حذ و شايد کمتر بودش،درحدي حتي نميدونستم المپياد نجومي هم هست و وقتي سوم خبردار شدم بکوب خودم خوندم و خب نشد،فکر کنم رقابتش در شرايطي خيلي غيرعادلانس وقتي يکسري ها از سال اول خوندن و کار کردن و استاد داشتندو مدرسه حمايتشون کردن و کلي هم دوره داشتن اما حتي وقتي من المپياد قبول شدم حتي مدرسه نميدونستن المپياد چيه.

starscream4002

عنوان؟
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی 1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
مدال نقره دوره هشتم المپیاد نجوم و اخترفیزیک، مدال طلای دوره نهم المپیاد نجوم و اخترفیزیک، مدال نقره هشتمین المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
دانشگاه صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از Farzin2x :
درود

**سلام

از چه زمانی جدا برای المپیاد شروع به خوندن کردی؟

**تقریبا از اواخر آذرماه سال دوم دبیرستان

بیشتر تو کار خوندن کتاب بودی یا رصد ستاره ها و صور فلکی؟

**تا خود دوره 40 کلا کارم خوندن بود صرفا. آسمون صاف رو تا اون موقع از نزدیک ندیده بودم. طوری که از دیدن کهکشان آندرومدا با چشم غیر مسلح تو دوره 40 حسابی ذوق زده شده بودم و تو رصدگاهمون تو دماوند اینور و اونور می دویدم تا چشمی پیدا کنم برای تلسکوپ

چقدر تو روزه به المپیاد اختصاص می دادی؟

**منظور چند ساعت در روز به خواندن المپیاد اختصاص می دادم؟ خب، خواندن مطالب جدید معمولا حدود 3 ساعت یا کمتر و حل سوال هم بستگی به روز داشت. ولی معمولا از 1 ساعت بیشتر بود.

شده یه سال از مدرسه معافت کنن؟

**سال پیش دانشگاهی که برای المپیاد جهانی می خوندم و اصلا تبریز نبودم.

رو درسای مدرستت تاثیره داشته؟

**من حداکثر تلاشم رو کردم تا از تاثیر منفی تا حد ممکن بکاهم. و معدلم هم در طول دبیرستان، بالای 19.5 بوده.

رتبه کنکورت چقدر شده ناقلا؟

**مدال طلای کشوری از لازمه های شرکت در مسابقات المپیاد جهانی است. همانطور که احتمالا می دونین، دارندگان مدال طلای کشوری از کنکور معاف هستن. یعنی اصولا رتبه کنکور همه طلا های کشوری 0 هست!

اینا سوالای درسی بود
و در ادامه غیر درسی ها:

رشتت تو دانشگاه چیه؟

**مهندسی برق در دانشگاه صنعتی شریف

الان در حال استراحتی بعد از اون همه تلاش؟

**استراحت؟! کدوم استراحت؟! تازه قسمت اصلی کار ما شروع شده در دانشگاه...

دوستداری از کشور خارج بشی و به جایی مثل استرالیا یا آمریکا یا هر جای دیگه ای که برای اختر شناسا بهشت حساب میشه بری و همیشه اونجا بمونی؟

**رشته دانشگاهی ام که کلا هیچ ارتباطی با اخترشناسی نداره! ولی راجع به ماندن در خارج، فکر کنم جوابم منفیه. چون در هر صورت درس می خونیم تا یه کاری برای کشورمون انجام بدیم.

شده کسی بهت حسودی کنه؟

**جواب این رو من باید بدونم؟!

بنظرت خودت چقدر باهوشی،یعنی هوش خودتو معمولی میدونی و فکر میکنی بخاطر تلاشت به اینجا رسیدی یا نه احساس می کنی از بقیه باهوش تر؟

**راستش رو بخواین، نمی دونم. به نظرم پارامتر شانس هم خیلی تاثیر گذار هست در المپیاد مثل تلاش و هوش و ...

من دیگه مغزم داره ارور میده
قبول داری خبرنگاری سخته؟ **کاملا قبول دارم!

Farzin2x

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی3کرج
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

**مدال طلای کشوری از لازمه های شرکت در مسابقات المپیاد جهانی است. همانطور که احتمالا می دونین، دارندگان مدال طلای کشوری از کنکور معاف هستن. یعنی اصولا رتبه کنکور همه طلا های کشوری 0 هست!
من فکر کردم که نقره ی کشوری داری(شرمنده)
رشتت تو دانشگاه چیه؟

**مهندسی برق در دانشگاه صنعتی شریف
چه گرایشی(قدرت،مخابرات،الکترونیک،کنترل)؟

چه فکری داشتی از نجوم رفتی برق؟
طبیعتا اگه کنکو رمعاف شدی می تونی از سال دوم دوتا رشته هم زمان بخونی،نقشه برای رشته ی دوم داری؟

شده کسی بهت حسودی کنه؟

**جواب این رو من باید بدونم؟!
بالخره از رفتار دیگران می شه فهمید

بخاطره افتخاراتت تا حالا مغرور شدی یا اینکه شریف می خونی و اینا؟

آسمون شهرتون چقدر ستاره داره؟راه شیری مشخصه؟می گن با چشم غیر مسلح می شه2500تا ستاره تو یه آسمون صاف دید،شهر شما شامل این تعداد میشه؟

starscream4002

عنوان؟
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی 1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
مدال نقره دوره هشتم المپیاد نجوم و اخترفیزیک، مدال طلای دوره نهم المپیاد نجوم و اخترفیزیک، مدال نقره هشتمین المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
دانشگاه صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از Farzin2x :
من فکر کردم که نقره ی کشوری داری(شرمنده)چه گرایشی(قدرت،مخابرات،الکترونیک،کنترل)؟

**فعلا الکترونیک مد نظرم هست. البته شاید تغییر بدم به مکاترونیک

چه فکری داشتی از نجوم رفتی برق؟

**به مهندسی برق بیش از سایر رشته ها علاقه دارم.

طبیعتا اگه کنکو رمعاف شدی می تونی از سال دوم دوتا رشته هم زمان بخونی،نقشه برای رشته ی دوم داری؟

**ترجیح می دم وقتم را روی همین رشته متمرکز کنم.

بالخره از رفتار دیگران می شه فهمید

**من کلا سعی می کنم از رفتار های بقیه زود قضاوت نکنم.

بخاطره افتخاراتت تا حالا مغرور شدی یا اینکه شریف می خونی و اینا؟

**احساس غرور برای یک موفقیت در ذات آدمی هست و در حد اعتدال خوبه. (هم زیادیش اشکال داره هم کم بودنش) منم سعی می کنم در حد اعتدال نگه دارم.

آسمون شهرتون چقدر ستاره داره؟راه شیری مشخصه؟می گن با چشم غیر مسلح می شه2500تا ستاره تو یه آسمون صاف دید،شهر شما شامل این تعداد میشه؟

از تبریز 100 تا ستاره دیده بشه، زیاده. ولی در محل کوه سهند در جنوب تبریز، یکی از صاف ترین آسمان های ایران رو می شه شاهد بود. راه شیری حتی در زمان شفق هم مشخصه از اونجا.

• شروع کننده موضوع

R.af.hou

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
کرمان
مدال المپیاد
نقره هشتمين دوره المپياد نجوم!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
م. عمران

سلام!

از زمانی که یادم میاد، به بازی فیفا علاقه داشتم و فکر کنم از فیفا 98 شروع کردم!
تو فیفا معمولا تیم های پاریس سنت ژرمن یا دورتموند یا یوونتوس رو برمیدارم. به هر 3 تا تیم علاقه خاصی دارم که برای هر کدومش هم علت خاصی دارم.
بد ترین باختم 11-8 بوده! بازی 40 دقیقه ای که در آخر دوره 40 پارسال با یکی از هم اتاقیام زدم.

سوال بعدی؟!

س.ا.
ایول! پس در زمینه ی تیم هایی که برمیداریم مثه همیم تا حدی! :D و جفتمون از فیفا 98 شروع کردیم! :))
در کل هم تیم های مورد علاقه ت همینا ن؟
غیر از فیفا بازی ای میکنی؟؟ اگه آره چی؟ :D
بعد اینکه بد ترین نمره ای که تا حالا گرفتی چند بوده؟ :D
از چه تاپیکی بیشتر خوشت میاد تو سمپادیا؟ :D
باز هم همینا! (;

starscream4002

عنوان؟
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی 1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از R.af.hou :
ایول! پس در زمینه ی تیم هایی که برمیداریم مثه همیم تا حدی! :D و جفتمون از فیفا 98 شروع کردیم! :))

**فقط فیفا 98!!!

در کل هم تیم های مورد علاقه ت همینا ن؟

**تقریبا. کلا تیم های سری آ (لیگ ایتالیا) رو دوست دارم. همه شون عالی هستن.

غیر از فیفا بازی ای میکنی؟؟ اگه آره چی؟ :D

**Battlefield, Warface, Need For Speed, Call of Duty, Counter Strike, Assassin's Creed, etc

بعد اینکه بد ترین نمره ای که تا حالا گرفتی چند بوده؟ :D

**نمره 14.5 تو ادبیات در سال پیش دانشگاهی. برای امتحان کلا نخونده بودم!!

از چه تاپیکی بیشتر خوشت میاد تو سمپادیا؟ :D

**هر تاپیک فعال یا تاپیک مکالمه به زبان انگلیسی. (که شامل هر چیزی غیر از تاپیک !Let's Talk تو فروم English می شه!!)

باز هم همینا! (;

**منتظر سوالای بعدی هستم!!

:-|

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

چرا سخن هاي مارا پاسخگو نيستيد.
پ.ن: :))

starscream4002

عنوان؟
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی 1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از :-" :
چرا سخن هاي مارا پاسخگو نيستيد.
پ.ن: :))

معمولا به سوال پاسخ می دن! سوالی پرسیدین آیا؟!

به هر حال، به نظرم می شه با درس خوندن درست بر شرایط غیر عادلانه المپیاد غالب شد.
چیزی که می تونم بگم اینه که عمرا شرایط شما نمی تونست از محمدرضا بدتر باشه. تو یه شهر کوچیک در خراسان رضوی درس می خوند. تازه خوابگاهی بود و مدرسه اش هم سمپاد نبود. از طریق اینترنت با المپیاد آشنا شده بود. و خودش خوند و طلا شد.

موفق باشید،

س.ا.

starscream4002

عنوان؟
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی 1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی برق

یعنی صندلی داغ همش همین بود؟!

Swallow

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
tbrz
سال فارغ التحصیلی
97

یعنی صندلی داغ همش همین بود؟!
پس چى بپرسیم؟ :D
یه سوال:به نظرتون وقت بزاریم براى المپیاد؟ کنکور و المپیاد رو میشه با هم خوند؟ ;;)
فعلاً همینا! مرسی

Pouria.K

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
Tehran-Mashhad
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

سلام سهیل !
نظرت رو در مورد بچه های اتاق بغلیتون ، تو خوابگاه، اتاق 207 که ما هستیم ، چیه ؟ :-" :)) بابت کانفیگ کردن اینترنت و اینا هم کلی مرسی :))

A.D.00

A.D.00
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی برق

سلام ، تبریک و اینا ...
گفتن سوال درسی نپرسین زیاد ولی من بیشتر سوال درسی میپرسم!
1.کلپنرو خوندین ؟! چطوره سطحش ؟! تمارینشو راحت حل میکردین ؟!
2.فولز رو چی ؟! چطوره ؟! تمارینشو حل میکردین ؟!
3.ماریونم بگید لطفا ؟!
4.معلّم داشتید ؟!
5.خودتون درس میدین ؟! برنامه ای برای تدرسی دارین ؟!
6.قصد اپلای و اینا دارین ؟!
7.خوابگاه چطوره ؟!
8. سلف رو هم بگین لطفا ؟!
خیلی ممنون و موفّق باشین

starscream4002

عنوان؟
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی 1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از Swallow :
پس چى بپرسیم؟ :D
یه سوال:به نظرتون وقت بزاریم براى المپیاد؟ کنکور و المپیاد رو میشه با هم خوند؟ ;;)
فعلاً همینا! مرسی

سلام،

تصمیم با شماست. تصمیم گرفتن برای المپیاد خوندن یه تصمیم مهم دوره دبیرستان شماست که تاثیر زیادی رو آینده شما داره. برای همین روش المپیاد خوندن بهتره طوری باشه که راه برگشت بذاره و لطمه ای به درس های مدرسه وارد نکنه. با یه برنامه ریزی درست می شه هم به المپیاد رسید، هم به درس های مدرسه و هم به کار های متفرقه اوقات فراغت. مثلا خودم در دوران المپیادی ام، هم درس های مدرسه رو می خوندم و معدلم رو بالای 19 نگه می داشتم و هم درس های مربوط به المپیاد رو می خوندم. همچنین رو کامپیوتر گیم بازی می کردم و اینترنت گردی می کردم و هم ماکت هواپیما و گلایدر می ساختم.

راجع به رابطه المپیاد با کنکور، اشاره می کنم که رتبه زیر 300 المپیادی تا دلتون بخواد هر سال هست. که نشون می ده المپیاد مشکلی با کنکور نداره. المپیاد روحیه جنگندگی و تلاش رو ایجاد می کنه که بهتون کمک می کنه در این امر. اتفاقا رتبه 2 کنکور تجربی امسال المپیادی بوده. سال پیش هم تعداد زیادی از رتبه های 1 تا 20 از المپیادی ها بودن.

موفق باشید،

س.ا.

starscream4002

عنوان؟
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی 1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از پـــوریـــــا . ک :
سلام سهیل !
نظرت رو در مورد بچه های اتاق بغلیتون ، تو خوابگاه، اتاق 207 که ما هستیم ، چیه ؟ :-" :)) بابت کانفیگ کردن اینترنت و اینا هم کلی مرسی :))

سلام!

همه تون بچه های خوب و ساکت و درس خوانی هستین! قوانین اتاق شما هم خیلی جالبه xD

starscream4002

عنوان؟
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی 1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از NimA-SXƛTƎ :
سلام ، تبریک و اینا ...

**سلام و ممنون و اینا ...

گفتن سوال درسی نپرسین زیاد ولی من بیشتر سوال درسی میپرسم!
1.کلپنرو خوندین ؟! چطوره سطحش ؟! تمارینشو راحت حل میکردین ؟!

**کلپنر از کتاب های خیلی خوب برای مبحث مکانیکه. سطحش مناسبه و متنش هم ترجمه خوب و قابل فهمی داره. راجع به حل کردن تمارین هم بستگی داره راحت رو چی تعریف کنیم!

2.فولز رو چی ؟! چطوره ؟! تمارینشو حل میکردین ؟!

**من بیشتر مکانیک رو از روی همین کتاب فولز و البته کتاب اوربیتال مطالعه کردم و تمارین فولز رو هم حل کردم.

3.ماریونم بگید لطفا ؟!

**ماریون سوالای خیلی خوبی داره ولی کلا بهتره به متنش نگاهی نندازین! سطحش یکم بالاتر از فولز و کلپنره ولی ترجمه اش افتضاحه. با 2 کلمه می شه توصیفش کرد: Google Translate

4.معلّم داشتید ؟!

معلم به اون شکل معلم دایمی نداشتم. (کلا مدرسه مون چند جلسه کلاس گذاشت برامون که بیشتر حل تمرین بود) بیشتر از طریق اینترنت و اینا راهنمایی می گرفتم از پیشکسوتان برای چگونگی مطالعه و برنامه ریزی و اینا

5.خودتون درس میدین ؟! برنامه ای برای تدرسی دارین ؟!

**قبلا درس می دادم ولی الآن دیگه از جایی درخواستی نیومده و منم کلا بی خیالم.

6.قصد اپلای و اینا دارین ؟!

**اگه لازمه ی خدمت به کشورم فرا گرفتن یه سری مباحث در کشور های خارجی باشه، بله، اپلای می کنم.

7.خوابگاه چطوره ؟!

**خوابگاه ما (احمدی روشن) خیلی خوبه و نزدیک دانشگاه هم هست. ولی فعلا با مسئول خوابگاه یه عدم هماهنگی هایی پیش اومده که فکر کنم امروز رفع بشه. (معلوم نیست بالاخره ما باید احمدی روشن بمونیم یا می فرستنمون طرشت 3)

8. سلف رو هم بگین لطفا ؟!

**من که از غذا هاش راضی ام! کیفیتشون عالی نیست ولی بد هم نیست!

خیلی ممنون و موفّق باشین

**خواهش می کنم. شما هم موفق باشید،

س.ا.

Farzin2x

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی3کرج
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

معلم به اون شکل معلم دایمی نداشتم. (کلا مدرسه مون چند جلسه کلاس گذاشت برامون که بیشتر حل تمرین بود) بیشتر از طریق اینترنت و اینا راهنمایی می گرفتم از پیشکسوتان برای چگونگی مطالعه و برنامه ریزی و اینا
خب شما هم الان منو راهنمایی کنید
از دو هفته پیش برای المپیاد فیزیک شروع کردوم جدی هم هستم هم برای مدال هم برای پیشرفت و علاقه ی زیاد خودم به فیزیک
کلاسای مدرسمون هم از هفته ی دیگه شروع میشه و احتمالا معلماش هم بچه های جهانی خودمونن
چیکار کنم تا هم به درسای مدرسم برسم (معدل)هم در حدود 3-4 ساعت تو روزو برای المپ بخونم و به اینترنت و تفریحم هم برسم؟

starscream4002

عنوان؟
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی 1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از Farzin2x :
خب شما هم الان منو راهنمایی کنید
از دو هفته پیش برای المپیاد فیزیک شروع کردوم جدی هم هستم هم برای مدال هم برای پیشرفت و علاقه ی زیاد خودم به فیزیک
کلاسای مدرسمون هم از هفته ی دیگه شروع میشه و احتمالا معلماش هم بچه های جهانی خودمونن
چیکار کنم تا هم به درسای مدرسم برسم (معدل)هم در حدود 3-4 ساعت تو روزو برای المپ بخونم و به اینترنت و تفریحم هم برسم؟

برنامه ریزی! برای هر کاری یه مدت زمان منطقی در نظر بگیرین! اگه مثلا از مدرسه مشقی چیزی دارین که زیاد طول می کشه، از زمان المپیاد خوندن کم کنین. ضمنا، سعی کنین درسا رو تو کلاس یاد بگیرین. یعنی واقعا گوش بدین سر کلاس و شب ها هم زود بخوابین. من که با همین برنامه کار کردم و راضی ام ازش. (سعی کنین بیشتر مشقای مدرسه رو تو خود مدرسه تموم کنین.)
وقت های اینترنت و بازی رو بین وقت استراحت ها جا بدین. مثلا من بعد درسای مدرسه، قبل اینکه شروع به خوندن درسای المپیادی کنم، یه نیم ساعت استراحت می کردم و فروم های مختلف و اینا رو چک می کردم.

البته این تقریبا کار هایی هستن که خودم انجام می دادم! برنامه شما بستگی به خودتون داره!

امیدوارم مفید واقع شده باشه.

موفق باشید،

س.ا.

بالا