• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سمپادی‌های دانشگاه‌های مشهد

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد
پاسخ : سمپادی های دانشگاه فردوسی

یه اطلاعیه تویِ سایت اومده که برایِ اطلاع از زمانِ ثبتِ نام و تقسیم‌بندی ها بچه‌ها به سایت دانشکده‌ای که قبول شدن مراجعه کنن.

+
من فکر می‌کنم میزانِ رضایت خیلی ربط داره به رشته‌ای که می‌خونیم.
وقتی رفتم پیشِ مشاور به من گفت الان که قراره مهندسی شیمی بخونی(می‌دونستم که قبول می‌شم و بالایِ مکانیک زدم‌ش که اون هم قبول می‌شدم) اصلن به این فکر نکن که برایِ ارشد و دکترا این جا بمونی و گفت که گروهِ م.شیمی از برق و مکانیک و عمران و کامپیوترِ فردوسی پایین‌تره.
و با چندنفر که کارشناسی‌شون رو از این جا گرفته‌بودن و برایِ ارشد شریف بودن حرف زدم.

اما در کل با دیدنِ هسته‌هایِ پژوهشی فردوسی و بررسی‌هایِ دیگه و حرف‌هایی که این جا زده‌شد، الان خیلی نگران‌م و خیلی تویِ دلم خالی شده و شاید یه ذره هم پشیمون باشم!

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
علامه حلی (1) / هاشمی نژاد (1)
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
المپ فیزیک بودم که نیمهِ راه، کفشامو آویختم نمیدونم چرا!
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
« مهندسی صنایع و سیستم ها »

به نقل از Mysterious Quéèn :
یه اطلاعیه تویِ سایت اومده که برایِ اطلاع از زمانِ ثبتِ نام و تقسیم‌بندی ها بچه‌ها به سایت دانشکده‌ای که قبول شدن مراجعه کنن.

+
من فکر می‌کنم میزانِ رضایت خیلی ربط داره به رشته‌ای که می‌خونیم.
وقتی رفتم پیشِ مشاور به من گفت الان که قراره مهندسی شیمی بخونی(می‌دونستم که قبول می‌شم و بالایِ مکانیک زدم‌ش که اون هم قبول می‌شدم) اصلن به این فکر نکن که برایِ ارشد و دکترا این جا بمونی و گفت که گروهِ م.شیمی از برق و مکانیک و عمران و کامپیوترِ فردوسی پایین‌تره.
و با چندنفر که کارشناسی‌شون رو از این جا گرفته‌بودن و برایِ ارشد شریف بودن حرف زدم.

اما در کل با دیدنِ هسته‌هایِ پژوهشی فردوسی و بررسی‌هایِ دیگه و حرف‌هایی که این جا زده‌شد، الان خیلی نگران‌م و خیلی تویِ دلم خالی شده و شاید یه ذره هم پشیمون باشم!

اطلاعیه مربوط به ثبت نام مهندسی رو گذاشته بودم دگ!! منتها مدارک مورد نیاز در اطلاعیهِ کلی هست که همون سایت مدیریت آموزشی داده و توش گفته به سایت دانشکده مربوطه مراجعه کنید ! :-"

خب مشاوره رو چه حسابی گفته گروه م. شیمی فردوسی بدرد نـمیخوره مثلا ؟!

اینکه م.شیمی فردوسی؛ نسبت به مکانیک و عمران فردوسی کمتر معروفه، واضحه خب. اما باید ببینی خودت اولویت رو به رشته دادی یا دانشگاه؟! صرف اینکه فلان رشته ی این دانشگاه بهتره، دلیل نمیشه من رشته ای ک دوست دارم رو بذارم کنار و برم اون یکی!!

دوما من شنیده و دیده بودم ک م.شیمی فردوسی در سطح خوبی هست که اتفاقا ؟! یعنی تو ربرخی رتبه بندی های رشته محورِ بین المللی، جزء 5 تای اول کشور هستش :-?
....

در کل اینکه برای تحصیلات تکمیلی خیلی از رشته ها، همه باز فکرامون روی شریف و تهران و تربیت مدرس و .. خواهد رفت بحثی نـیس!

منتها اگ م.شیمی فردوسی بهترین جایی بوده ک این رشته رو میاوردی و اینکه مکانیک فردوسی رو هم درعین اینکه میاوردی، پایین تر زدی ؛ و اگ همه این کارا رو با علم انجام دادی و اینکه براساس تمایزات تخصصیِ م.شیمی و مکانیک، این رشته رو دوس داشتی ک بالاتر زدی =>

دگ الان بهش فکر نـکن و مطمئن باش بهترین انتخابت بوده و کارشناسی رو سفت بچسب و با انگیزه بخون .. برا ارشد هم بعدا ک خودت پیش رفتی چند ترم، تصمیم میگیری و قضاوت بهتری میتونی بکنی. (;

.

nassim#m

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

...

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

به نقل از Fitz William . Darcy :
اطلاعیه مربوط به ثبت نام مهندسی رو گذاشته بودم دگ!! منتها مدارک مورد نیاز در اطلاعیهِ کلی هست که همون سایت مدیریت آموزشی داده و توش گفته به سایت دانشکده مربوطه مراجعه کنید ! :-"

خب مشاوره رو چه حسابی گفته گروه م. شیمی فردوسی بدرد نـمیخوره مثلا ؟!

اینکه م.شیمی فردوسی؛ نسبت به مکانیک و عمران فردوسی کمتر معروفه، واضحه خب. اما باید ببینی خودت اولویت رو به رشته دادی یا دانشگاه؟! صرف اینکه فلان رشته ی این دانشگاه بهتره، دلیل نمیشه من رشته ای ک دوست دارم رو بذارم کنار و برم اون یکی!!

دوما من شنیده و دیده بودم ک م.شیمی فردوسی در سطح خوبی هست که اتفاقا ؟! یعنی تو ربرخی رتبه بندی های رشته محورِ بین المللی، جزء 5 تای اول کشور هستش :-?
....

در کل اینکه برای تحصیلات تکمیلی خیلی از رشته ها، همه باز فکرامون روی شریف و تهران و تربیت مدرس و .. خواهد رفت بحثی نـیس!

منتها اگ م.شیمی فردوسی بهترین جایی بوده ک این رشته رو میاوردی و اینکه مکانیک فردوسی رو هم درعین اینکه میاوردی، پایین تر زدی ؛ و اگ همه این کارا رو با علم انجام دادی و اینکه براساس تمایزات تخصصیِ م.شیمی و مکانیک، این رشته رو دوس داشتی ک بالاتر زدی =>

دگ الان بهش فکر نـکن و مطمئن باش بهترین انتخابت بوده و کارشناسی رو سفت بچسب و با انگیزه بخون .. برا ارشد هم بعدا ک خودت پیش رفتی چند ترم، تصمیم میگیری و قضاوت بهتری میتونی بکنی. (;

.
م.شیمی فردوسی بعد تهران و اصفهان و شیراز، در کشور 4اُم حساب می‌شه.
بی‌چاره نگفت "به درد نمی‌خوره" گفت اون گروه‌ها بهترن و شاید رویِ حساب کسانی که به‌ش مرتبطن و تویِ این رشته و همین دانشگاه تحصیل کردن.
با علاقه انتخاب کردم و البته خیلی تحقیق؛ امروز واقعن به هم ریختم اما.
ولی باز یادِ حرفِ همون مشاورم افتادم که گفت "از یه جایی به بعد باید گوشاتو بگیری" قبل‌ش این هشدارها رو به من داده‌بود و خب تونستم با خودم کنار بیام و حتمن توصیه‌هاتون رو جدی می‌گیرم و مرسی. :)

zeynab75

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

کی گفت شنیده ورودیارو میفرستن پردیس ۵و۶ ؟! ;;)
شایعه بود!
۲و۴ !
۲ اغلب سه نفرست، فاز ارشداش وایرلس داره میشه رفت چسبید به دیوارشون!
۴ چهاروشش نفرست، همه از یک کنار ورودین در نتیجه وایرلس نیست، فضاش جنگلیه!

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

ضمنن برایِ جشنِ ورودی و میثاقِ مهر؛ من خودم چون علاقه‌ای به سخنرانی‌هایِ طولانی، تکراری و خسته‌کننده ندارم، همراهِ خودم حتمن کتاب و یک موزیک‌پلیر خواهم داشت. :D

Hamid.s

‌Bug
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

اون جشن کلی که دانشگا میذاره. ناهار میدن و نصف روزه و اینا. نرین. مگه اینکه بخواین دور همی با دوستاتون باشین. به درد نمیخوره. با یک سری چیزای جزیی آشنا میشین که مهم نیستن بعدا هم راحت آشنا میشین. ما رو هم نبردن اینور اونور که بگیم حداقل با دانشگا آشنا شین. فقط میان یک سری چیزی میگن بیشتر عصابتونو خورد میکنن. الکی خودتونو خسته نکنین.

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه

ما که ثبت نام کردیم و کارت دانشجویی رو هم تحویل گرفتیم!! B-) :-"

فعلا همین دگ! .. :-??

پ.ن: شاید بعدا ویرایش شه پستم ک از حالت شبه اسپم هم در بیاد یکم!! :D

.

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

ما که ثبت نام کردیم و کارت دانشجویی رو هم تحویل گرفتیم!! B-) :-"

فعلا همین دگ! .. :-??

پ.ن: شاید بعدا ویرایش شه پستم ک از حالت شبه اسپم هم در بیاد یکم!! :D

.
اتفاقن می‌خواستم بپرسم! :D
من فردا باید برم ثبت‌نام.
چه جوریاس؟ چه قدر وقتتون گرفته‌شد؟

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه

به نقل از Mysterious Quéèn :
اتفاقن می‌خواستم بپرسم! :D
من فردا باید برم ثبت‌نام.
چه جوریاس؟ چه قدر وقتتون گرفته‌شد؟

خب ترجیحا صبح زود برید ؛ چون باید اولش نوبت بگیرید و منتظر شید! .. یعنی اینکه نوشته 8 شروع میشه، ما ک 8:40 نوبت گرفتیم، شماره م 82 بود!
و تا 10 به بعد حدودا طول کشید تا نوبتم بشه!! :|

تو این مدت، دو تا فرم ک موقع نوبت گرفتن بهتون داده شده رو پُر میکنید ک چیز خاصی نیس، علایق و مشخصات و اینا!! :-"

بعدم ک نوبتت شد، میری باجه تطبیق مدارک و اون 4 مدرک اصلی رو ؛ اصلش رو میدی و بعدم میری کارت دانشجویی ت رو میگیری و خداحافظ!

4 مدرک اصلی = 1) گواهی (موقت برای پسران) دیپلم .. 2) گواهی (موقت برای پسران) پایان دوره دانشگاهی .. 3) ریز نمرات دیپلم (سه سال اول دبیرستانه!) ک تمبر داره .. 4) ریز نمرات پیش دانشگاهی ک تمبر داره!

همین دگ! کپی شناسنامه و اون رسید ثبت نام اینترنتی و تاییده تحصیلی پُست و .. رو لااقل امروز از ما نـخواستن و نـگرفتن!! :-??

quicktime_2

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد یک
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
نرم افزار

البته آخر ها هم برید مشکلی پیش نمیاد! کل کار منم (از نوبت گرفتن تا دریافت کارت دانشجویی) که شماره ام ۱۸۰ بود، یک ساعت و نیم طول کشید حدوداْ.
البته از من اون گواهی «فراغت از تحصیل» رو هم گرفتن.
عکس هم نخواستن اصلا.

quicktime_2

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد یک
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
نرم افزار

یک سوال:
اکسس پوینت های اینترنت دانشکده مهندسی همیشه روشنه دیگه؟ پس چرا امروز تو سالنی که برای ثبت نام درنظر گرفته بودن، هیچ شبکه‌ای پیدا نمی‌شد؟ (گوشی من که پیدا نکرد)
ترفند خاصی داره؟ یا از عمد اون اکسس پوینت مخصوص اون سالن رو خاموش کرده بودن؟

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

یکی از دوستانم که صبحِ زود رفته بود به من توصیه کرد که حدود 11 اینا برم، گفت اون موقع که بری زود کارت راه می‌اُفته و اینا.
گفت خیلی از بچه‌ها واسه خاطرِ نگرانی صبحِ زود می‌رن برای همین شلوغ می‌شه و دیر کارت راه می‌اُفته.

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه

کل کار همون 1 تا 1.5 ساعته حداکثر! منتها از فرط بیکاری، و براساس نظریه نسبیت و .. !! شما زمان برات مثل همه نـمیگذره! :-" :D

فرق خاصی هم شاید نـداشته باشه با این اوصاف پس ک کِی بری! منتها صبح خوبیش اینه ک تا ظهر اونجا نـیستی و 10 اینا تمومه! شاید همین؟! :-?

بطور خلاصه ، از شماره 20 ک نوبتش بود و ما رفتیم تو آمفی تئاتر، تا 82 ک من بودم؛ 1 ساعتی علاف بودیم! حالا حساب کن دوستِ من ک موقع ورود 70 اینا رسید و شماره ش حدود 160 بود، چقد باید علاف باشه حدودا ؟!

البته از من اون گواهی «فراغت از تحصیل» رو هم گرفتن.

جدی؟! چرا اینجورین اینا ؟! ما ک فقط 4 مدرک اصلی رو دادیم!!! :-??

بمن اول گفت ریز نمرات دیپلم، بعد ریز نمرات پیش، بعد گفت مدرک دیپلم و گواهی پایان دوره پیش .. دگ چیزی نـخواست خودش و منم تاکید کردم همیناس؟! گفت آره تمومه!

پ.ن: سجاد هم ک با من بود، همینارو داده فقط !!

یکی ک امروز دیدم و فک کنم آشنا !! بود ؛ گفت با سال بالاییا مشورت کن .. الان ک زمان حذف و اضافه ست (29 تا 31 شهریور) ، گاهی میگن بعضی درسارو میشه و بهتره ترم 1 بگیری مثلا!

خب الان هنوز به ما برنامه درسی و امکانات اینجوری رو تو بخش آموزشی پرتال نـدادن ک! نـمیشه کاریش کرد مثلا ؟! :-?

.

mahboobe

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد

این فنی رو چرا تو بیابونا ساختن؟ حداقل 4 بار از در باهنر رفتم تا علوم و برگشتم :rolleyes: جالب بود از هر کی می پرسم یه جور آدرس می ده. رفتم میدون با هنر همین طور سیخ ایستادم زنگ زدم دوست سال بالایی م برداشت بردم :-" :))
بعد به من کارت ندادن، مشکلی نیس نه؟

Milad96

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتي شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار

آقا زمینای ورزشی دانشگاه تون عــــــــالی بود، تازه زمین تنیس رو هم دیدم، شاخ درآوردم! :D

امکانات تون بالاست ها!!!

(دانشکده روانشناسی فکر کنم مارو برده بودند واسه فوتبال)

niloooofar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
مرحله اول المپیاد شیمی سال دوم و سوم، مرحله اول المپیاد فیزیک سال سوم نفر اول المپیاد ریاضی استانی نفر چهارم المپیاد فیزیک استانی
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
برق الکترونیک
اینستاگرام

بچه هایی که مهندسی شیمیه فردوسی آوردن میشه یگن رتبشون چن بوده؟؟؟

mahen1375

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
دو بار مرحله اول فیزیک یه بار کامپیوتر یه بار ریاضی!
دانشگاه
اگه خدا بخواد شریف
رشته دانشگاه
عمران سازه برق ریاضی محض فی

سلام
منم نرم افزار فردوسی ورودی 93

امروز گفتن 15-16 واحد میدن :-<

برنامه کلاسی رو کی میزنن؟

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه

به نقل از Bentolhoda :
سلام
منم نرم افزار فردوسی ورودی 93

امروز گفتن 15-16 واحد میدن :-<

برنامه کلاسی رو کی میزنن؟

الان برا تعداد واحدا غصه میخوری؟! :-? :D

همه جا همینه! ترم یک بین 16 تا 18 نهایتش میدن بطور معمول .. بخصوص ک ترم هم برا ما دیرتر شروع میشه کمی، و خب هنوز به جوّ و .. عادت نـداریم + یسری درسا پیش نیاز و اینا دارن،

کلا بد نـیس همین تعداد واحد بنظرم. غصه خوردن براشو ک دگ اصن درک نـمی کنم !! :-"
_______

برنامه کلاسی؟! سوال خوبیه .. نـمیدونم !! :|

تو همین هفته ولی باید بزنن قاعدتا ؟! :-??

.

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

الان برا تعداد واحدا غصه میخوری؟! :-? :D

همه جا همینه! ترم یک بین 16 تا 18 نهایتش میدن بطور معمول .. بخصوص ک ترم هم برا ما دیرتر شروع میشه کمی، و خب هنوز به جوّ و .. عادت نـداریم + یسری درسا پیش نیاز و اینا دارن،

کلا بد نـیس همین تعداد واحد بنظرم. غصه خوردن براشو ک دگ اصن درک نـمی کنم !! :-"
_______

برنامه کلاسی؟! سوال خوبیه .. نـمیدونم !! :|

تو همین هفته ولی باید بزنن قاعدتا ؟! :-??

.
یه سال بالایی امروز به من توصیه کرد که وقتی حذف و اضافه شروع شد، یه درسِ عمومی اضافه کنم به درسام. :-??

خانومی که مسئولِ تطبیقِ مدارک و اینا بود گفت از فردا انتخاب واحد برایِ سال اولی ها رو شروع می‌کنن.

بالا