• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

والیبال

• شروع کننده موضوع AmorE
  • تاریخ شروع

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم
پاسخ : والیبال

به نقل از Fateme.RMA :
کواچ عزیز هم که نه اعتقادی به تام اوت داره و نه اعتقادی به تعویض!
کواچ دیشب تنها کاری که میتونست بکنه رو کرد و هی تایم اوت گرفت ولی دیدیم که "هیچ" فایده ای نداشت. تعویض هم کرد.ولی وقتی بازیکنای روی نیمکتمون با بازیکنای فیکسمون خیلی فاصله دارن نمیشه خیلی تعویض کرد.

به نقل از əlireza :
ست سوم به بازی برگشته بودیم که تشکری یه اشتباه بچه گانه کرد و بعد اون طرف سرویساشو شروع کرد...
اون برگشتمون به بازی هم به خاطر تشکری بود البته.نمیدونم چرا کواچ بیشتر به تشکری بازی نمیده.چون هر وقت تو زمین بوده موثر و مفید بوده.بازی با لهستان رو یاداوری میکنم و سرویسای تشکری.

به نقل از ッ MαryαM ッ :
و کلا عبادی پور و تشکری تو بازی نبودن و به جاشون غفور و محمودی می بودن احتمال بردمون 70 درصد بود حداقل.
وات؟! انقدر بد بازی کردن غفور و محمودی که تویض شدن. و همون برگشتمون به بازی هم به خاطر تشکری بود. چرا همیشه دو نفر رو سیبل میکنیم ما و همه چی رو میندازیم گردن اونا؟ دیشب دریافت خوب نبود،توپ خوب به معروف نمیرسید،معروف نمیتونست مهاجما رو تغذیه کنه.موسوی هم هیچ نشانی از بهترین مدافع روی تور جام جهانی و موسوی که بازیای قبل دیده بودیم نداشت.هم تو دفاع ناموفق بود هم هرچی سرویس زد اشتباه. بعد مردم "گیر" میدن به تشکری و عبادی پور!

"تیم" خوب نبود به طور کلی.به شدت دست کم گرفته بودن.البته تو رسانه و بین مردم هم کاملا مشهود بود.همه از افتادن تو گروه آلمان و فرانسه راضی بودن در حالیکه ما قبلا هم خاطرات تلخی از این آلمان داشتیم و اصولا با مدل بازی آلمان هم خیلی راحت نیستیم.با مدل بازی برزیل و روسیه به مراتب راحت تریم!
توی هر تورنمنت جهانی که بودیم، همیشه بازی که فک میکردیم آسون تره و سرنوشت صعودمون رو تعیین میکرده دقیقا به بدترین شکل ممکن باختیم! و هنوزم درک نکردیم که تو اون سطح "آسون" وجود نداره و دست کم گرفتن هم بی معنیه.مگه تا همین 2 سال پیش کجای والیبال دنیا بودیم که الان "مغرور" میشیم؟! باخت دیشب هم به آلمان خیلی بیشتر روحی-روانی بود تا فنی.اون مشکلات فنی هم به خاطر همین مسائل روحی-روانی بودن.وگرنه هیچ تیمی در عرض 48 ساعت "متحول" نمیشه!

+این جمله ی "هیچی از ارزش هامون کم نمیشه" که این مجری گرامی هر دفه بعد هر باخت میگن، دقیقا یه معنی داره: "خیلی هم از ارزشامون کم میشه ولی خب میتونیم فرض کنیم کم نشده" :| یکی بیاد واسه من رابطه برد-باخت ورزشی رو با "ارزش" هامون تعیین کنه :| یه بازی بود که به دلایل متعدد باختیم همونطور که خیلی بازی ها رو به دلایل متعدد بردیم و بسیار مشعوف شدیم.چرا باید روی "ارزش" هامون تاثیر بذاره دقیقا؟! :| که هی بعد هر باخت خاطر نشان کنیم از ارزش هامون کم نشده؟ :|

+مهم تر از اینکه امشب صعود کنیم یا نه اینه که این روند عالی رو به پیشرفت رو ادامه بدیم و اومدن تو جمع 6 تیم برتر تورنومنت های جهانی دوباره و چند باره بارمون "تکرار" شه و به "ثبات" برسیم.

Jein

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان I

ما خودمون این باور غلط ُ ایجاد کردیم که این گروه آسونه و به راحتی میشه ازش صعود کرد .
جهانگیر سید عباسی دیشب خیلی با اطمینان از برد می گفت در حالی که هیچ چیز غیر ممکن نیست ...
قبل تر هم بهروز عطایی گفته بود صعود از این گروه راحته .
ما هیچ وقت جای بازیکن نیستیم ، جای مربی نیستیم ، توی جو ورزشگاه نیستیم . واسه همین نباید توهین کنیم . دیشب بعد بازی شنیدم که به بازیکنامون حتی فحش می دادن . به گروزر آلمان و سرویساش . به دریافت ایران . به دفاع .
درسته که دریافت مون اصلا خوب نبود ولی آخه فحش ؟؟ :|
به ارزش و تا همین جای تورنمنت عالی بودن کاری ندارم ؛ این تیم به هدفش رسیده . دمش هم گرم :)

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از آیدا-ق :
کواچ دیشب تنها کاری که میتونست بکنه رو کرد و هی تایم اوت گرفت ولی دیدیم که "هیچ" فایده ای نداشت. تعویض هم کرد.ولی وقتی بازیکنای روی نیمکتمون با بازیکنای فیکسمون خیلی فاصله دارن نمیشه خیلی تعویض کرد.
تایم اوت ها (حداقل به نظر من) زیاد به موقع نبودن. البته کیفیت تیم پایین تر از اونی بود که بخوایم بگیم به تایم اوت و اینا باختیم.
میرزاجانپور دیشب واقعا بد بود به نظرم اگه تشکری بیشتر بازی میکرد بهتر بود. به هرحال وقتی ما دوتا بازیکن شاخصمون که غفور و موسوی باشن دیشب خوب نبودن دیگه بماند که بقیه چیکار میکردن!

+تیمی که خوب سرویس بزنه و دریافت اول تیم مقابل رو تضعیف کنه خیلی دستش باز تره برا یه بازی خوب. دیشب آلمان واقعا عالــــــــی سرویس زد و ما افتضاح! حتا قائمی که به نظر من بهترین سرویس زنمونه دیشب نتونست زیاد تاثیر گذار باشه.

senatoor

کاربر فعال

آغا دیروز رو ول کنید ی چیز شد تموم شد مهم اینه که اولا تا این جا اومدیم بالا که دممون گرم
بعدشم هنوز شانس داریم برا صعود حتی اگه صعود هم نکنیم مهم بازی خوبیه که قراره امشب کنیم

#امید داشته باشین همیشه کارایی رو کردن که حتی فکرشم سخته دیدی امشبم از همون کارا تونستن کنن

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از Fateme.RMA :
تایم اوت ها (حداقل به نظر من) زیاد به موقع نبودن. البته کیفیت تیم پایین تر از اونی بود که بخوایم بگیم به تایم اوت و اینا باختیم.
میرزاجانپور دیشب واقعا بد بود به نظرم اگه تشکری بیشتر بازی میکرد بهتر بود. به هرحال وقتی ما دوتا بازیکن شاخصمون که غفور و موسوی باشن دیشب خوب نبودن دیگه بماند که بقیه چیکار میکردن!

+تیمی که خوب سرویس بزنه و دریافت اول تیم مقابل رو تضعیف کنه خیلی دستش باز تره برا یه بازی خوب. دیشب آلمان واقعا عالــــــــی سرویس زد و ما افتضاح! حتا قائمی که به نظر من بهترین سرویس زنمونه دیشب نتونست زیاد تاثیر گذار باشه.
آخه در همه مواقع ممکن تایم اوت گرفت،و هیچ کودوم هیچ کمکی نکردن،ینی چیزی نبود که تایم اوت روش اثر بذاره،تو سرویسای گروزر هم هیچ خللی ایجاد نمیشد!
دقیقا منم همینو میگم.تشکری میتونست خیلی موثر تر باشه.میرزا جانپور قدرتیه اصولا و دقتشم پایینه،دیشبم که اصلا خوب نبود.کاملا درسته،موسوی خصوصا.

آره قطعا همینه.ماخودمون بازی با لهستان که برگشتیم،با سرویس بود،بازی با آمریکا که بردیم با سرویس بود.وقتی خوب سرویس زده بشه خلاقیت رو از تیم مقابل میگیره.تیم مقابل "منفعل" میشه به نوعی.

به نقل از senator9894 :
#امید داشته باشین همیشه کارایی رو کردن که حتی فکرشم سخته دیدی امشبم از همون کارا تونستن کنن
انشاا...

نام مرکز سمپاد
helli1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93

من تو شعور این غفور شک دارم! :| باو یکی نیست بهش بگه دفاع مقابلت دو متره! خیلی از تو درازترن باید توپ‌ت رو بالا بگیری و با دست دفاع بازی کنی! مرتیکه باز اصرار داشت تو زمین بخوابونه و هعی هم دفاع میشد! انصفافا تیم‌مون یکم تو صحنات حساس بدون فکر بازی‌میکنه.
کواچ رو هم باید براش یه فکر اساسی کرد. آخه چرا دوست به غلامی بازی داد؟ باو طرف خسته‌ست اصلا نمی تونه بپره! ولی خوب خدایی یه فکری به حال سرعتی زنامون هم باید بکنیم. تیم های مقابل با تقریب خوبی هر توپی که به سرعتی زن‌شون برسه تبدیل به پوئن میشه ولی تو تیم ما این امر زیاد خوب نیست!

آیدا :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

فعلا بچه ها بهتر از دیشب دارن بازی می کنن 8->

notebook

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان

وای نه X_X
یعنی همه چی تموم شد؟
1 ست که فعلا دادیم :((

notebook

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان

الهی
واقعا عالی بود
مرسی بچه ها
<D= غیرت ایرانی رو به نمایش گذاشتین و قدرت های والیبال رو انگشت به دهن کردین همین که بقیه تیم ها می دونن جلو ایران کارشون راحت نیست یه دنیا ارزش داره
ماشاالله بچه ها
با آرزوی موفقیت های روز افزون

ARAGOL

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 3 تهران
شهر
تهران

وای؛ یه جوری ـن که اصلا اومدن که ببازن؛ هیچ کس خوب بازی نمیکنه، تاکید میکنم هیچ کس! بی دقت، بدون تمرکز، فقط بازی میکنن که بره جلو فرانسه، معروف به زور یه پاس رو اون ـم به منطقه خاص زمین میده و مهاجم هر کسی هم که باشه توپ رو دو دستی تقدیم فرانسه میکنه؛ اصلا من ندیدم یکی توپ رو بکوبونه محکم (تک و توک بود در غفور و موسوی و میرزاجانپور، اما دائمی نبود این حرکت در هیچ کس). معروف همش پاس میده به یه نقطه خاص، موسوی هم که راه رفتنش تو زمین هم بی انگیزه است. اصلا سرحال بازی نمیکنن.
باز هم میگم به نظر من این تیم خسته ـست و دیگه نمیتونه (هم به لحاظ جسمی و هم روحی) یا نمیخواد بیشتر از این بازی کنه. (البته قبل از بازی ها معروف و موسوی به خستگی تیم اشاره کرده بودند که باخستگی خود این بازی ها جمع شده). باید این پذیرفته بشه که ما هنوز واقعا تیم سطح اولی نشدیم _و جا داریم برای پیشرفت که امیدوارم به سطح اول دنیا برسیم_، این نکته از این بازی ها در این مراحل کاملا مشخص ـه که تیم یه جوری شل و ول ـه که کواچ هم هر کاری میکنه تا برگردن به بازی، نمیتونه.

× من اصلا دیگه نمیتونم ببینم بازی رو. :-<

notebook

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان

خدا کنه زودتر تموم شه همشون بغض دارن
مسابقه لعنتی
ناراحتن خو

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

اصلن به برد و باخت کاری ندارم چون معتقدم هر دو جزء بازی هستن و مهم یه بازیِ خوبه.
اما به نظرِ من باید این اُفتِ ناگهانی بررسی بشه.

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

خوب مسابقات جهانی برای ما تموم شد
پیشرفت خارق العاده ای داشتیم نسبت به دوره قبل.
تا همین جا تیم ما کار فوق العاده ای انجام داد. کاریو کرد که قهرمان لیگ جهانی نتونست بکنه. صربستان و ایتالیا با اون همه تجربه و سابقه درخشان جهانی نتونستن انجام بدن! پس میتونیم به تیممون افتخار کنیم! :)
یادمون باشه که ما فقط دو ساله که در صحنه والیبال جهان مطرح شدیم، انصاف نیست که بعد 2سال انتظار مدال مسابقات جهانی رو داشته باشیم! تیم ما شاید از لحاظ فنی کیفیت بسیار خوبی داشته باشه، اما چیزی که کم داره تجربس! امیدوارم این روند خیلی خوب والیبال ما حفظ بشه و بتونیم تو المپیک خوب بدرخشیم. :)

میریم برای قهرمانی آسیا! x:

hamed.yas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مشد
سال فارغ التحصیلی
1345
مدال المپیاد
مدال تو مشتم بود.از چنگم درآور
رشته دانشگاه
پزشک. دکتر. طبیب

خوب بودیم.توقع زیادی نباید داشت.چون دوره های اولمونه.
ولی تا این حد ضایه؟؟ X-( X-( X-( X-( X-(
بعدشم از اینا ===> :(( :(( :(( :((

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96

من خوب میدونم که ما نباید توقع زیاد داشته باشیم...
اما آدم وقتی فکر میکنه و میبینه که ما راحت میتونستیم جزو 4 تا باشیم،حرصش میگیره [-(
اگه به قول کواچ،آلمان رو حساب میکردیم و مثل بچه ها دنبال انتقام گیری از فرانسه نبودیم،الان صعود کرده بودیم... :|
ما نه به آلمان باختیم،نه به فرانسه...
ما به کم انگیزگی و بچه بازیای خودمون باختیم :|

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

خیلی لذت بخشه به نظرم این بازی غیرت مندانه تیممون :X

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
علامه حلی (1) / هاشمی نژاد (1)
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
المپ فیزیک بودم که نیمهِ راه، کفشامو آویختم نمیدونم چرا!
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
« مهندسی صنایع و سیستم ها »

من دیشب فقط آخرای ست اول و اولای ست دوم رو دیدم ؛ اینا نای بازی نـداشتن و بی انگیزه بودن کاملا!! نمیدونم امروز صبح ک دیدم خبرشو،

چطوری دو ست گرفتن از فرانسه! و برای چی مثلا؟!

اگ قرار بود انگیزه بذارن پای کار، موقع بازی با آلمان بود ک .. !!

مشکل ما همینه ک زود قانع میشیم! میگیم خب ما ایتالیا با اون افتخارات رو زدیم اونطوری!! خب که چی؟! ما دو ساله خیلی از بازیا ایتالیا رو بردیم .. صربستان رو بردیم و غیره!

جای اینکه قبل از حذف، شروع به زمینه چینی کنیم برای حذف احتمالی مون و مدام بگیم تا همینجا ک اومدیم خوبه .. باید به فکر صعود به هرچه بالاتر باشیم خب! :-?? :|

بله پنجم و اینام خوبه نسبت به عملکرد سابق مون، اما وقتی تیم پتانسیل روی سکو رفتن رو داشته کاملا، نباید صرفا با 19 شدن دور قبل مقایسه کنیم و بگیم بهتر شدیم !!
_______

بهرحال دگ تموم شد و خسته نـباشن. اکثر بازی هاشون خوب بود و البت برای من خاطره انگیز ترین بازی ک میمونه از این جام، اون بازی عجیب جلوی لهستان هست .. خاطره ای ک ترکیبی هس از تلخ و شیرین! :)

پ.ن: ظاهرا قرار بود از اونجا برن کره؟! خب چ کاریه! نـمی شد تیم ب رو بفرستن برا اینچئون ؟! :-?

.

...ELINOR...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
آزاد مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

این والیبال چرا اینجوریه؟؟
ینی تاثیر روحیه انقد زیاده؟؟
خب واقعا دلیل این بردن و باختنا چیه ک وقتی دو ست از فرانسه میگیرن نمیتونن از آلمان ی ست بگیرن یا اون بازی اونروز آرژانتین...آمریکا لهستانو میزنه از آرژانتین میخوره..........
من ک ب قدرت درک خودم شک کردم :-??

Shery

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجـنورد
سال فارغ التحصیلی
95

...ELINOR... :
هم تاثیر روحیه خیلی زیاده هم تاثیر استرس!
اینکه میدونستن فرانسه رو سه صفر باید ببرن ؛ اونم با اختلاف امتیاز بالا ؛ طبیعتا استرس شدیدی ایجاد میکنه!
همچنین اینکه با باخت فجیعی که جلوی آلمان داشتن واقعا خودشونو باختن!
ببینین بازی ها بعضی موقع ها نمیگیره ، و این برای همه تیما پیش میاد!
و خیلی چیزا تو برد دخیل هستن ، و قابل پیشبینی نیست !
ما آلمانو یه بار سه صفر زده بودیم ، ولی حالا سه صفر باختیم! آلمان عالی بازی کرد ولی خب همه میدونیم اون روز ، روز ما نبود
چون از معروف تا ظریف همه بد بازی کردن ؛ و بازیشون نگرفت و بعد اختلاف ده تایی ست اول و روحیه تضعیف شده نتونستن برگردن به بازی!
حرف منم اینه که خب ما باختیم به آلمان ، ولی نمیتونستیم 3-1 یا حداقل با اختلاف امتیاز کمتر ببازیم ؟!!!

ولی درباره فرانسه واضحه ، فرانسه فقط یه ست میخواست که صعودش قطعی شه خب ست اولو گرفت و خیالش راحت شد!
بعدش دلیلی نبود که بازیکنا فشار ببینن ، چند تا بازیکن اصلی شون رفتن بیرون تا برای اول-چهارمی استراحت کنن! و راحت بازی کردن

Fitz William . Darcy : ذخیره ها از ست سوم ،با انرژی و خیلی بهتر بازی کردن طوری که اختلاف امتیاز به 7 هم رسید !

حالا یه سوالی که واسه من پیش اومده اینه که ، تو بازی ایران-آلمان همون اوایل که بازی تازه شروع شد
چرا انقدر بی حال و بی انگیزه و ناراحت بودن ؟! حتی چهره هاشون مثل بازی قبل نبود !
اینجوری بودن ==> L-:

بالا