• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

Sherlock

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم
پاسخ : Sherlock

به نقل از Am.mA :
فوق العاده بود نقدت ، خیلی حال کردم باهاش :D
ولی اگه 2 تا اپیزود اول سیزن 3 ، یه هیجانی داشت بد نبود :D
کسی نمیدونه کلا چند تا سیزنه ؟
تیکه آخر سیزن 3 هم جالب بود :د ( Miss me ? )
میشه رو این بحث کرد که موریارتی رو چیجوری میخوان زنده کنن ؟ یا کسی هست که راهشو با اسم اون میخواد ادامه بده ؟!
فقط امیدوارم مثه مرگ شرلوک ماسمالیش نکنن
:D نظرلطف.
توجه:خوندن این پست ایشون و این پست من به کسایی که ندیدن این قسمت رو اصلا توصیه نمیشه چون داستان لو رفته عملا! :D.
هیجان که داشت.اپیزود1وقتی معلوم شد شرلوک زنده ست و اومد ملت رو غافل گیر کرد.اون معمایی که راجع به انفجار پارلمان حل کرد(اون صحنه که توی مترو بودن و شرلوک میگفت نمیتونه بمب رو خنثی کنه...دیگه هیجان انگیز تر از اون نمیشد! یا حتی وقتی واتسون رو میخواستن بسوزونن)اپیزود 2 هم بیشتر مرموز بود تا هیجان انگیز.اگه دقت کرده باشین تومراسم عروسی اونجا که مِری(آماندا ابینگتون) داره کارتای تبریک عروسی رو که اونایی که نیمدن فرسادن میخونه،به یه پیغامی میرسه که زیرش نوشته CAM مخفف چارلز آگوستوس مگنسن ه.ینی تو همون اپیزود 2 داره در مورد دشمن جدید یه سرنخ هایی میده.تو اپیزود 1 هم نشونش داد.به نظرم خیلی هوشمندانه بود این کارشون.
کلا 3 سیزنه که هر سیزن شامل 3 اپیزود میشه.(هر اپیزود 1ساعت و نیم)
"فوق العاده بود!".وقتی شرلوک داشت تبعید میشد و بعد 10 دیقه برش گردوندن...موریارتی باعث شد شرلوک از تبعید برگرده! اینجا به وضوح داره نشون میده ابر قهرمان ها بدون ضد قهرمان هاشون یه چیزی کم دارن و این ضدقهرمان ها هستن که ابرقهرمان ها رو به تکامل میرسونن و تبدیل میکنن به "ابرقهرمان".
تا جایی که من میدونم تو کتابای سرآرتور یکی هست که میخواد راه موریارتی رو ادامه بده وگرنه خودش مُرده...اگه بخوان به اثر وفادار باشن احتمالا چنین چیزیه،البته بازم هیچی معلوم نیست ولی نظر خود من اینه که یه دشمن جدید ه که میخواد سعی کنه خودشو موریارتی جابزنه.
مرگ شرلوک رو "ماسمالی" نکردنا،به صورت یه راز باقی گذاشتن...برعهده تخیل خودمون :D.

• شروع کننده موضوع

علیمپو

بچّه سنّی
نام مرکز سمپاد
حلی۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396

آره قبول دارم ! ( در رابطه با هیجان )
بازم خیلی حال کردم :د برو نقّاد شو :D
ماسمالی بود دیگه ! آخه با عقل جور در نمیاد اصن :D هی میگفت آنالیز کردم فلان قدر احتمال وجود داشت ، جان میپرید واسه حرفش :د
بعد وقتی هم که جان ازش پرسید چیزی نشون نداد :D تهِ سِتَم بود

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

چرا به نظر منم مرگ شرلوک یه جورایی ماسمالی بود! به خصوص اون فرضیه اول که با کش بود و این حرفا :| دیگه اون واقعا بعید به نظر میومد!

به نقل از آیدا-ق :
اگه دقت کرده باشین تومراسم عروسی اونجا که مِری(آماندا ابینگتون) داره کارتای تبریک عروسی رو که اونایی که نیمدن فرسادن میخونه،به یه پیغامی میرسه که زیرش نوشته CAM مخفف چارلز آگوستوس مگنسن ه.ینی تو همون اپیزود 2 داره در مورد دشمن جدید یه سرنخ هایی میده.تو اپیزود 1 هم نشونش داد.به نظرم خیلی هوشمندانه بود این کارشون.
من عاشق این دقت کردنتم! :)) من اصن متوجه نشدم!

+فصل سه به نظرم خیلی در تقابل با شرلوک واقعی کتابای کانن دویله. اون شرلوک بویی از انسانیت و احساسات نبرده و واسه من اصن قابل هضم نیس که چه جوری تو اپیزود سوم به خاطر مری حاضر شد اینهمه خودشو به زحمت بندازه. و همچنین پدر مادر شرلوک که من تو کتابای کانن دویل ردی ازشون پیدا نکردم (البته تا الان). به هرحال واسه اینام نمیشه بهش ایراد گرفت چون این داستان شرلوک داره تو یه فضای کاملا متفاوت اتفاق میفته و قرار نیس دقیقا جزئیات داستان کانن دویل توش رعایت بشه ولی خوب به نظرم اون شخصیت "خالی" از هرگونه احساس شرلوک باید رعایت میشد.

+ آقا اگه کسیم خواس جای موریارتی برگرده نمیشه بازیگرش همین اندرو اسکات باشه؟! عالیه این بشر! 8->

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از Am.mA :
ماسمالی بود دیگه ! آخه با عقل جور در نمیاد اصن :D هی میگفت آنالیز کردم فلان قدر احتمال وجود داشت ، جان میپرید واسه حرفش :د
بعد وقتی هم که جان ازش پرسید چیزی نشون نداد :D تهِ سِتَم بود
نه اونا که چرت بودن :D در اصل هیچ کودوم از اون فرضیات واقعیت نداره فقط فرضیه بودن.بعد اکران اون قسمت از نویسنده ها پرسیدن کودوم یکی بود بالاخره گفتن ممکنه هیچ کودوم نبوده باشه!

به نقل از Fateme.RMA :
چرا به نظر منم مرگ شرلوک یه جورایی ماسمالی بود! به خصوص اون فرضیه اول که با کش بود و این حرفا :| دیگه اون واقعا بعید به نظر میومد!
من عاشق این دقت کردنتم! :)) من اصن متوجه نشدم!
اون که هیچی :)) خب اگه کش ی در کار بود که میدیدم ش! کلا اونا الکی بودن،ینی درنهایت نگفت چطوری زنده مونده شرلوک ینی یا برعهده تخیل گذاشتن یا واسه سیزن 4.

:)) من متوجه شدم اون CAM یه چیزیه که مرموزه و مخفف اسم یکیه ولی نه دیگه در این حد که بفهمم مخفف اسم کیه! بعدا تو یه سایتی خوندم که مخفف اونه.(البته من داستانای سرآرتور رو کامل نخوندم و اصلا اسم اون دشمنه رو نمیدونسم)

+در اصل فصل سوم یه کار جدیدی بود دیگه،چیزی که تو کتابای سرآرتور کمتر پیدا شه.به نظرم شرلوک اونقدرام پر از "احساسات" نشده بود.ینی خیلی بحث احساسات مطرح نبود،بیشتر بحث این مطرح بود که شرلوک هم یک "انسان" ه و "ضعف" های خودش رو داره و واقعیت زندگی هر انسانی با یک سری مسائل احساسی هم گره خورده به هرحال.شرلوکی که فصل 1 دیدیم خصوصا هیچ وقت نمیتونه وجود خارجی داشته باشه،به نظرم تو دو سیزن بعدی شرلوک رو سعی کردن از حالت ابرقهرمانایی که هیچ وقت شکست نمیخورن به یک "انسان" ی که مسائل رو حل میکنه و هوش سرشاری داره و "اشتباه" میکنه تبدیل کنن،یه چیز خیلی واقعی تر. درضمن نمیشه یکی بره گم و گور شه یه مدت مدیدی بعد که برگرده همه چیز سر جاش باشه و خودش همون آدم قبل.
پدر و مادر شرلوک هم کاملا بحث جدیدی بوده انگار.خب هر انسانی پدر مادر داره دیگه! :D در جهت انسانی تر شدن شرلوک بوده این قضیه.

+آره واقعا.فک کنم نمیتونن از خیر این بازیگرای خوب بگذرن واسه همین هر کی میمیره رو برش میگردونن :))

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از آیدا-ق :
:)) من متوجه شدم اون CAM یه چیزیه که مرموزه و مخفف اسم یکیه ولی نه دیگه در این حد که بفهمم مخفف اسم کیه! بعدا تو یه سایتی خوندم که مخفف اونه.(البته من داستانای سرآرتور رو کامل نخوندم و اصلا اسم اون دشمنه رو نمیدونسم)

+در اصل فصل سوم یه کار جدیدی بود دیگه،چیزی که تو کتابای سرآرتور کمتر پیدا شه.به نظرم شرلوک اونقدرام پر از "احساسات" نشده بود.ینی خیلی بحث احساسات مطرح نبود،بیشتر بحث این مطرح بود که شرلوک هم یک "انسان" ه و "ضعف" های خودش رو داره و واقعیت زندگی هر انسانی با یک سری مسائل احساسی هم گره خورده به هرحال.شرلوکی که فصل 1 دیدیم خصوصا هیچ وقت نمیتونه وجود خارجی داشته باشه،به نظرم تو دو سیزن بعدی شرلوک رو سعی کردن از حالت ابرقهرمانایی که هیچ وقت شکست نمیخورن به یک "انسان" ی که مسائل رو حل میکنه و هوش سرشاری داره و "اشتباه" میکنه تبدیل کنن،یه چیز خیلی واقعی تر. درضمن نمیشه یکی بره گم و گور شه یه مدت مدیدی بعد که برگرده همه چیز سر جاش باشه و خودش همون آدم قبل.
من که دقیقا همین داستانشو 2هفته قبل از دیدن سریال خونده بودم تو قسمت دوم به ذهنم نرسید! :)) البته ناگفته نماند، تو کتابای کانن دویل این آقا فامیلش مگنوسن نیس. میلورتن ه! اینجارو ببینین!

آره منم نظرم همین متفاوت بودن با داستانای کانن دویله. چون اونجا شرلوک مطلقا شکست ناپذیره. ینی دقیقا چیزی که تو میگی، از اون حالت "انسان" بودن خارج شده و اشتباه نمیکنه! اگرم بکنه اون اشتباه خیلی جزئیه و تاثیر گذار نیس و بعد دوباره خودش مث سوپرمن میاد و همه چیو درست میکنه!
و اینکه تو داستانای کانن دویل زیاد اثری از موریارتی نیس (تا جایی که من خوندم و میدونم البته :-" ) فقط تو همون داستان اخرین مساله سر و کلش پیدا میشه و آخر همون داستان هم میفته ته دره! البته تو همین داستان شرلوک میگه که موریارتی پشت همه جرایمه، ولی اسمی ازش نیومده تو داستای دیگه. ولی اینجا ما از فصل اول داریم اسم موریارتی رو میشنویم.

+اینجارو هم ببینین. راس میگه دیگه بنده خدا! موریارتی وقتی به اون روش خود کشی کرد دیگه زنده موندنش خیلی هندیه! :-"

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از Fateme.RMA :
من که دقیقا همین داستانشو 2هفته قبل از دیدن سریال خونده بودم تو قسمت دوم به ذهنم نرسید! :)) البته ناگفته نماند، تو کتابای کانن دویل این آقا فامیلش مگنوسن نیس. میلورتن ه! اینجارو ببینین!

آره منم نظرم همین متفاوت بودن با داستانای کانن دویله. چون اونجا شرلوک مطلقا شکست ناپذیره. ینی دقیقا چیزی که تو میگی، از اون حالت "انسان" بودن خارج شده و اشتباه نمیکنه! اگرم بکنه اون اشتباه خیلی جزئیه و تاثیر گذار نیس و بعد دوباره خودش مث سوپرمن میاد و همه چیو درست میکنه!
و اینکه تو داستانای کانن دویل زیاد اثری از موریارتی نیس (تا جایی که من خوندم و میدونم البته :-" ) فقط تو همون داستان اخرین مساله سر و کلش پیدا میشه و آخر همون داستان هم میفته ته دره! البته تو همین داستان شرلوک میگه که موریارتی پشت همه جرایمه، ولی اسمی ازش نیومده تو داستای دیگه. ولی اینجا ما از فصل اول داریم اسم موریارتی رو میشنویم.

+اینجارو هم ببینین. راس میگه دیگه بنده خدا! موریارتی وقتی به اون روش خود کشی کرد دیگه زنده موندنش خیلی هندیه! :-"
آره آره..میلورتون ه.ولی به هر حال M ه دیگه! :D

دقیقا یه جوری مثه ابرقهرمانایی مثه سوپرمن(و اسپایدر من و ...) ینی یه جور "ابرانسان"...یا حتی نزدیک تر بهش مثل "دکترهو".در صورتی که دکتر هو اصلا انسان نیست و ارباب زمان ه ولی شرلوک "قرار"ه انسان باشه پس اینجوری خیلی منطقی تر و واقعی تر هم هست.
دقیقا! "بازی سایه ها" یی که فیلم سینمایی ه داره همون داستان سرآرتور رو نشون میده و موریارتی فقط یک بار کلا حضور فیزیکی پیدا میکنه.
شخصیت هاشون هم کاملا متفاوته.توی سریال موریارتی یه نابغه ی دیوانه ست که همیشه "آنرمال" ه ظاهرش.ولی توی کتاب موریارتی یه ریاضیدان ه و خیلی هم ظاهر موجه و نرمال ی داره.

+خیلی مسخره میشه خدایی ش:)) من که خودم به شدت معتقدم موریارتی زنده نشده ویکی داره راهش رو ادامه میده صرفا(مثل کتاب).ولی واقعا حیف بود آندرو اسکات...مثلا ممکنه طرف ظاهرشم شبیه موریارتی درآورده باشه(:-" عمل جراحی و اینا:)) )

• شروع کننده موضوع

علیمپو

بچّه سنّی
نام مرکز سمپاد
حلی۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396

اگه زنده باشه خیلی باحال میشه :)) چیجوری میخوان ماسمالیش کنن اصن ؟
احتمال 99 درصد یکی دیگس که راهشو ادامه میده

FarnaoO:D

Far_Naz
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97

نقداتون عالین!!
فقط یکی اون وسط مسطا گفت دوبار هر اپیسودو دیده :))
خب با عرض پوزش باید بگم از سر بیکاری تابستون می تونم به راحتی بگم خیلی خیلی بیشتر دیدم!!!!! :D :D :D :D :D :D :D X_X X_X X_X X_X
من آخرش نفهمیدم ....اون جایی که داشت جلوی دوربین توضیح میداد چه جوری جان وبقیه رو گول زده..راست میگفت؟؟؟؟؟
وچه جوری موریارتی هنوز میتونه زنده باشه؟ :-?

• شروع کننده موضوع

علیمپو

بچّه سنّی
نام مرکز سمپاد
حلی۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396

به نقل از FarnaZoO :
نقداتون عالین!!
خب با عرض پوزش باید بگم از سر بیکاری تابستون می تونم به راحتی بگم خیلی خیلی بیشتر دیدم!!!!! :D :D :D :D :D :D :D X_X X_X X_X X_X
من آخرش نفهمیدم ....اون جایی که داشت جلوی دوربین توضیح میداد چه جوری جان وبقیه رو گول زده..راست میگفت؟؟؟؟؟

نه اونم یکی از احتمالات بود ! البته یه جور به نظر می رسید که راس میگه !
احتمالا خودش زنده نیس ، یکی دیگه راهشو ادامه میده
اگه خودش زنده باشه که مسخره میشه :)) احتمالا اگه زنده باشه بگن وقتی گلوله شلیک شده جا خالی داده :)) :D

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از FarnaZoO :
من بودم :-" خب اصن ادم با یک بار دیدن که چیزی نمیفهمه! ینی جزئیات رو متوجه نمیشه...بار اول فقط فیلم رو میشه دید و یه دید کلی ولی بار دوم چشم آدم به حقایق باز میشه اصن :))
نه...به نظر میرسه همه اون فرضیه ها صرفا فرضیه باشن و هیچ کودوم واقعیت نداشته باشن.
معلوم نیست زنده باشه ها...طبق کتاب یکی راهشو ادامه میده.توی فیلم هم نشون نداد که موریارتی زنده ست،صرفا یه فیلم کوتاهی بود که میشه توجیه کرد قبل مرگش تهیه شده بوده یا اصلا مونتاژ بوده باشه.

FarnaoO:D

Far_Naz
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از آیدا-ق :
من بودم :-" خب اصن ادم با یک بار دیدن که چیزی نمیفهمه! ینی جزئیات رو متوجه نمیشه...بار اول فقط فیلم رو میشه دید و یه دید کلی ولی بار دوم چشم آدم به حقایق باز میشه اصن :))
نه...به نظر میرسه همه اون فرضیه ها صرفا فرضیه باشن و هیچ کودوم واقعیت نداشته باشن.
معلوم نیست زنده باشه ها...طبق کتاب یکی راهشو ادامه میده.توی فیلم هم نشون نداد که موریارتی زنده ست،صرفا یه فیلم کوتاهی بود که میشه توجیه کرد قبل مرگش تهیه شده بوده یا اصلا مونتاژ بوده باشه.
اشکال نداره عزیزم !!!!واقعا بایک بار همه چی رو نمیشه فهمید........ولی من بعد از 2 ،3 بار که دیدم صرفا برای وقت تلف کردن 7،8،9،10 بار دیگه دیدم!!!!!!!
X_X X_X X_X X_X X_X X_X

به نظر من بهترین قسمت های فیلم ، قسمت های خنده دارش بودن =))
یک اون جایی که همه برای کریسمس توی خونه ی والدین شرلوک جمع شده بودن بعد مایکرافت با مامانش بحث می کنه خصوصا اون جمله که میگه:نمیدونستم چک نکردم منم خوشحالم؟قیافش خیلی باحال بود =)) =))
اونیکی اون جایی که شرلوکبه جان میگه برام مهم نیست ما دور خورشید میچرخیم یا دور حیاط خونموم ^#^
وقسمتی که خنده دار نیس ولی باحاله اونجاست که جان میفهمه زنش قبلا چیکاره بوده توی اون راهرو :)

×پست متوالی ممنوع.

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

اینو ببینین حتما. جالبه. گفته که تیزر رسمی نیست ولی خوب یه سری صحنه های جدید توش هس که نمیدونم از کجا اومدن...!
http://www.aparat.com/v/02Bea

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

بندیکت کامبریچ برای بهترین بازیگر نقش اول مرد و مارتین فریمن برای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و استیون موفات هم برای بهترین فیلم نامه برنده امی شدن >:D<

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

از امی همیشه به عنوان اسکارِ آثار تلویزیونی یاد میکنن و جایزه خیلی معتبریه.این اولین امی بندیکت و مارتین فریمن ه.
سریال شرلوک از 12 دسته بندی امی، تو 7 دسته برنده جایزه شد.

shaylin

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
khorasan

قسمت دوم این فصل عاولی بود
خیلی خندیدم
زنِ واتسون(فریمن)خیلی قیافش بامزس
ولی خیلی باحال بود ک شرلوکم گولشو خورد
اون مرده ک شرلوک کشتش خیلی چندش بود مثن اونجا ک اومد خونه شرلوک :| :| :|
دگ اینک موریارتی خیلی خوبه فصل چهارم ک دوباره میاد خیلی خوب میشه
راستی جالب بود ک فهمیدم مایکرافت نویسنده سریاله نمیدونستم :D
اونجایی ک شرلوک و مایکرافت داشتن سیگار میکشیدن بعد مامان شرلوک اومدن خوب بود با قسمت سخنرانی شرلوک تو عروسی جان :)) :))
نویسنده هاش گفتن شرلوک قراره فصل 4بیشتر شبیه ادما بشه! :D :D

Swallow

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
tbrz
سال فارغ التحصیلی
97

فصل جدید کی میاد؟ 2016 یا 2017 ؟

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

انگار مسئولینش گفتن مهم نیست کی میاد! مهم اینه که وقتی بیاد معرکس :D

قرار بود 2015 بیاد... پوسترشو من دیدم... :-?

Flower

سينوهه
نام مرکز سمپاد
فـرزانگـآن
شهر
آمــل

از بهترین سریال هایی که دیدم . :D بعد از دیدن این سریال کلا همش دنبال فیلم و سریال های بریتانیایی گشتم که ببینم . :-" عجیب ترین چیز اینه که فصل به فصل بهتر و بهتر میشه . :D بازیگر شرلوک " بندیکت " به حد کافی واسه کل سریال معرکه هست . :> از نوع فیلم برداری تا حالات صورتشون همه خیلی باحاله . =)) :D
خودم شخصا دیدنش رو توی بی بی سی فارسی شروع کردم بعد دیدم هفته ای یه قسمت ( هر قسمت رو نصف می کردن توی هفته پخش می کردن ) کفاف کنجکاوی منو نمیداد دانلود کردم همش رو یهو دیدم ( چندین بار !! )

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

توی قسمت اول فصل سوم شرلوک، دوست پسر مالی، تام که اخرش میاد، کیه این؟..
که شرلوک و جان به هم نگاه میکنن بعد میگه یه کلمه م حرف نزن؟..

بالا