• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پیشنهادهای مربوط به محتوای سایت

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی
پاسخ : پیشنهادهای مربوط به محتوای سایت

به نقل از پوریا عابدی :
حسین جان دو قسمت حرفت برای من ناملموس بود خواستی بیا روشن کن :D
یکی اینکه ی مقدار سریع از تفسیر کلمه ی"منکرات"گذشتی.فلسفه ی آواتار یعنی تو چیزی بگذاری در حد و اندازه هایی ک برای تو معلوم شده است.منکر بله در اسلام بدین معناست در جامعه هم همین طور اما خب بیایم تفاوت جامعه ی واقعی با جامعه ی مجازی رو ببینیم(اصلا کاری ب فیسبوک و امثالهم ندارم ک علی رغم مذهبی نبودنم فوق العاده مشکل دار میدونمش!)
ببین عرف با قانون میفرقه.عرف میدونی کجا رعایت میشه؟توی خونه ها!..وقتی مهمونی فامیلی گرفته میشه.اون موقعی ک مردم میتونن چیزی ک میخوان باشن.
آیا عکس بی حجاب مذکور با عرفی ک ما میبینیم در مهمانی هامان مشکلی دارد؟ممکنه بگی بله خیلی از ما در مهمانی هامان اصلا آقایان یک طرف مینشینند خانم ها یک طرف و یا اصلا رز و مانعی مثل دیوار یا چادر بینشون کشیده میشه.محترمه این نظر و این سبک زندگی منتها آیا اون طرف قضیه خیلی دور از رواجه؟(دور از رواج یعنی همون نارایج :D )بیا منطقی باشیم ب قول خودت دوست من.جواب یک نه محکم هست!
پوریا جان من همیشه در خدمتم واسه روشنایی :D مفصل مینویسم با دقت بخون
دو بخش از پستت رو بولد (بلد!) کردم.
بخش اول، متاسفانه بزرگترین اشتباهی که رخ داده در کشور، همین بوده که ما جامعه مجازی رو جدای از زندگی واقعیمون دیدیم. ولی واقعا چیزی بیش از 14 سال قبل در تمام دنیا بحث second life مطرح شد (تفکری که بر اساسش اون سایت ساخته شد بعدها) و الان چندسالی هست که خیلی فراتر از این رفته و بحث واقعیت مجازی داره دنیارو اداره میکنه. جامعه ی مجازی ، بدون شک موثر و متاثر بر/از جامعه ی واقعی هست. پس نگو فرق داره!
کار بد ، بده!
دروغ همیشه بد هست. چه واقعی، چه توی یه سایت.
من بحثی که راجع به منکر کردم،بحث دینیش بود چون اون قانون بر مبنای همین نوشته شده. در مباحث دینی اجتماعی، ملاک عرف جامعه است. مثلا دین یه حکی داره که شما نباید موی نامحرم رو ببینی، حالا مثلا اگه توی یه کشور یا منطقه، رایج هست که چند تار موی جلوی سرپیدا باشه، اینجا اسلام مخالفت سختی نمیکنه! به این میگن عرف.
حالا الان در 99 درصد کشور ما، توی خیابون. از افراد که بپرسی، دیدن عکس بی حجاب یه خانم رو خوب نمیدونن. (امیدوارم فقط به جامعه اطرافتون نگاه نکنید!) به این میگن عرف! عرف یک کشور اسلامی، اینه که عکس بی حجاب گسترش پیدا نکنه. این بحث قانونی و دینیش.

راجب جمله دوم، توضیحات عرف رو بالا دادم. ولی این رو اضافه کنم که عرف چیزی نیست که توی خونه هست! اتفاقا عرف چیزیه که خارج از خونست. شما میتونی تا ابد توی خونتون مشروب بخوری هیچکسم کاریت نداره. اما به محض اینکه این عمل خارج از خونتون بشه، یعنی به دیگران بدی یا توی خیابون بخوری یا کاری کنی دیگران هم مصرف کننده شن، چون دیگه از چارچوب خانه خارج شده و وارد جامعه شده، محدودیت داره!

به نقل از پوریا عابدی :
قسمت دوم حرفت ک دوست داشتم روشنتر بشه آخرشه ک میگی لطفا رعایت حال دوستانت رو بکن
آیا منظورت اینه ک ب اسم لطف مجبوره این کارو بکنه شخص عضو در سمپادیا یا مقصودت اینه ک عزیزجان شما آزادی ولی بهتره این کارو بکنی؟

با تشکر از حسین همیشه در صحنه >:D< :D
نه خیر. هیچ جای پست من اجباری توش نبود. من یه مثال زدم برای یه عزیزی که پخ داده بود، اینجا تکرارش میکنم.
من به عنوان یه دوست، میام بهت میگم پوریا، عکس اواتارت که شطرنجه، منو یاد یه دوستم میندازه که باهم شطرنج بازی میکردیم حالا فوت کرده. اگه امکانش هست عوضش کن.
حالا تو میگی نههههههه الا بلا من باید همین اواتارو داشته باشم؟
نه دیگه. پیش خودت میگی این اواتار ارزش چندانی نداره، عوض میکنم که دوستم اذیت نشه. نه تو چیزی از دست دادی نه دوستت ارامشش خراب میشه.
این یه لطف هست که تو میکنی در حق دوستت. میتونی هم بگی نه به من چه که یاد اون میافتی برو گریه کن جونت درآد!
میفهمی حرفمو؟
من میگم مثلا یه خانم یه عکس از صورتش بزاره، یا با یه شال معمولی ، چیزی ازش کم نمیشه. ینی چیزی اذیتش نمیکنه با این حرکت. ولی وقتی میبینه که عکس بی حجابش داره یه دوست رو اذیت میکنه، میتونه این لطف رو بکنه و اون عکس رو نزاره.
بازم میگم، این یه لطفه. لطفی که ما در جامعه هر روز داریم صدها بار میکنیم و صدها بار بهمون لطف میکنن. اگه توی خیابون یکی بهمون راه میده، اگه یه مغازه دار 50 تومن پولشو نمیگیره یا شما بقیه شو نمیگیری، اگه جاتو توی اتوبوس میدی به یه پیرمرد، اینا همه کاراییه که هیچ اجباری رومون نیست. ولی ما انجامش میدیم چون به ارامش جامعه و اطرافیانمون اهمیت میدیم!

کل حرفم اینه که ببینیم برای هر کاری که میکنیم، هر کاری، چه چیزهایی به دست میاریم و چه چیزهایی از دست میدیم!

والسلام

به نقل از GCD :
محض اطلاع، اشاعه فحشا و منکرات به اونایی بر میگرده که پورن و اینا پخش می کنن یا اینایی که شارژ میگیرن وب میدن و...
درنتیجه این که به یکی که آواتار 200×200 پیکسلیش تصویر بی حجاب خودشه رو "اشاعه دهنده فحشا و منکرات" بدونیم، بسته به طرز دیدگاه میتونه توهین به اون فرد محسوب بشه، که به طرز جالبی شکستن قانونیه که سرش بحث بود!
من تعریفی از منکر ارائه دادم و به هیچ وجه به کسی همچین حرفی نزدم و اشاعه دهنده کسی رو نخواندم!
منکر تعریف مشخصی داره در جامعه که فکر نمیکنم هیچ نیازی به توضیحش باشه. حالا ممکنه صدهابار صدها جا انجام بشه که این ربطی به تعریفش نداره.

باز هم میگم، بحث سر اینه که میشه با بقیه مراعات و مدارا کرد!

من هم نه مامورم، نه مدیرم اینجا، نه خودم روی این چیزا اینقدر حساسم (دوستانی که توی میتینگ ها بودن شناختن منو حدود روابطمو) ، صرفا نظرم رو گفتم به این امید که ارامش جامعه ی سمپادیا سر چیزای بی ارزش خراب نشه

---
ویرایش نهایی: فکر میکنم حرف ها زده شده، بحث قانون سمپادیا و محیط مجازی هم مطرح شده. بحث روابط اخلاقی اجتماعی هم مطرح شده.
دیگه پوریا جون اگه باز نیاز به روشنایی بیشتر داری پخ بده چون بحثش تمومه اینجا (;

Parniyan_A

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
زنجان
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

والا عرف جامعه ی ما اینطوری نیست ;;)خوشبختانه
که اگه بود این همه عکس بی حجاب مردم تو ف.ب و ... نبود
#درباره روستا ها حرف نمیزنم.شهرو میگم

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

بیایم روز 31 شهریور رو به بهانه اینکه فرداش مدارس شروع میشه بعنوان روز دیسلایک معرفی کنیم، همه به هم دیس بدن اون روز. :-"

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نقل از SalehM :
بیایم روز 31 شهریور رو به بهانه اینکه فرداش مدارس شروع میشه بعنوان روز دیسلایک معرفی کنیم، همه به هم دیس بدن اون روز. :-"

اگه همه به شما دیس بدن جذاب تره فکر کنم ;;)

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از Radikal :
اگه همه به شما دیس بدن جذاب تره فکر کنم ;;)

من که نمی دونم امروز چه روزیه! و مهم نیته! به نیت ۳۱ ام من از الان به ایشون دیس دادنو شروع می کنم :))
#شوخی

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از SalehM :
اسپم نده. خیلی اسپم میدی.

Kinder

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران/جامعه‌شناسی

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از میم ح میم دال :
اسپم نده. خیلی اسپم میدی.
جدی گفتم. :/

به نقل از Hespride :
اینجا قراره مدیرا نظر بدن، ولی فقط اونا نظر نمیدن!
مدیرا کارشون شده مچ‌گیری. واستادن تا یکی یه حرفی بزنه بپرن بش. من می‌آم پیشنهاد محتوایی می‌دم، میگن اسپم می‌دی. پیشنهاد فنی می‌دم، کسی اهمیت نمی‌ده. معلومه که اسپم می‌دم. برای کسی اصلا اهمیت نداره. سینا باگ بانگ رو پنجاه بار فکر کنم گفته. اهمیت نمی‌دن. من الان بیام خطرناک ترین نوع باگ رو بگم، اهمیت نمی‌دن. من چند صفحه قبل اومدم اسپمر گذاشتم، اصلا کسی نگاه نکرد ببینه چی هست!!

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

سلام
یه موردی بود دلم میخواست خیلی وقت پیش بگم وقتش پیش نیومد تا الان.و مخاطب این حرفم مدیرا نیسن بلکه تمام کسایی هستن که اینجا به نسبت فعالیت بالایی دارن.
همتون میدونید که سمپادیا نسبت به دو تا سه سال پیش جَوِش چه از نظر محتواهای علمی چه از نظر روابط بچه ها بدتر شدهحالا شاید بعضیا بیان این حرفو ردش کنن
کاربرا گروه گروه شدن.اکیپ جداگانه دارن،تو حرف بزناشون اکیپ خودشونو مورد خطاب قرار میدن،و یه جورایی خودشونو از بقیه جدا میکنن حتی اگه ادعای کول بودنم نکنن.تو بحثا و دیسکاشنای علمی سایتم اگه بیان شرکت کنن میدونن لحنشون چه جوری باشه که طرف مقابل که خیلی وقتی نیس میاد اینجا و با فروم آشنایی نداره ضربه فنی شه.خلاصه بگم فعالیت همگانیِ در عین صمیمت تبدیل شده به یه سری فعالیت(چه با محتوا چه بی محتوا) مختص یک یا دو سه تا گروه.
میدونم این بحث قبلن به صورتای دیگه ای مطرح شده ولی تا حالا راه حل قوی براش پیشنهاد شده عایا؟
من از هیچ شخص خاصی انتظار ارائه راه حل ندارم.من از همه انتظار دارم که راه حل بدن برای این موضوع.این مشکل به دست یک یا دونفر حل نمیشه باید همه بهش فکر کنن و ببینن چیکار کنیم سایت به وضع قبل خودش برگرده

بیاین جوی بسازیم که همه با هم در کنار هم لذت ببرن نه یه سری افراد خاص در کنار هم.
ببخشید اگه یه بحث دیرینه رو مطرح کردم ولی لازم دیدم دوباره بگم

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نظرم اگه یه جوری میشد که کاربرایی که تازه عضو شدن تا یه مدتی نتونن تاپیک بزنن خودشون و حتما نیاز به هماهنگ کردن با مدیر انجمن مربوطه باشه،آخه می بینیم هر روز که یه سری تاپیک الکی و بی محتوا یا کپی پیست یا تکراری زده میشه توسط کاربرای جدید که شاید چند ساعت یا مثن 3،4 روزه که عضو شدن. و این فقط زحمت پاک شدنشُ میده به مدیرا!
حالا اگه به این شکلم نه،ولی فکر می کنم خوبه که یه فکری براش کرد.

mjz

Mohammad+Javad
نام مرکز سمپاد
نسل طلایی علامه حلی 2
شهر
تهران / شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
QUT
رشته دانشگاه
برق

این امکان وجود داره که تو صفحه مشخصات
ی قسمتی باشه که بنویسه شخص مورد نظر الان داره پست میده یا داره فلان تاپیک رو میخونه یا امثالهم...

دیدم توی بعضی سایت ها و میگم... خیلی بدرد میخوره... میدونید که :D

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی

برگزاری استریت رو از تو اخبار بردارین خب. :-"

N@R

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان♥♥♥
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

پیشناهاد میکنم یه فونت بهتر به پاسخ ها اضافه شه ...
65.gif

( من که هیچ تفاوت خاصی بین 9 تا فونت موجود در اینجا نمیبینم والا!
7.gif
)

مثلاً بی-نـازنـیـن
025.gif

یا بی-زر و اینا دیگه
018.gif

DaMoN SaLvAtOrE

مهدی صفری
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم - تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
Health IT

به نقل از نـازنـیـن :
پیشناهاد میکنم یه فونت بهتر به پاسخ ها اضافه شه ...
65.gif

( من که هیچ تفاوت خاصی بین 9 تا فونت موجود در اینجا نمیبینم والا!
7.gif
)

مثلاً بی-نـازنـیـن
025.gif

یا بی-زر و اینا دیگه
018.gif
اون 9 تا فونت موجود هم ، برای انگلیسی هستن نه فارسی، رو فارسیش فقط arial تاثیر میزاره فک کنم.

9 تا فونت لود کنن سنگین میشه، ولی خب یکی راه داره اضافه کنن :-" بسی هکم خوشگل و شکیل میشه سایت.

• لایک
امتیازات: N@R

N@R

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان♥♥♥
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ExDa :
اون 9 تا فونت موجود هم ، برای انگلیسی هستن نه فارسی، رو فارسیش فقط arial تاثیر میزاره فک کنم.

9 تا فونت لود کنن سنگین میشه، ولی خب یکی راه داره اضافه کنن :-" بسی هکم خوشگل و شکیل میشه سایت.

یکی عم یکیه ! :-"

ولی بهتر نیست از فونتای انگلیسی کم شه بجاش چند تا فونت فارسی خوب اضافه کنن؟!
اینجا اکثراً فارسی مینویسیم آخه ! :|
:-"

DaMoN SaLvAtOrE

مهدی صفری
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم - تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
Health IT

به نقل از نـازنـیـن :
یکی عم یکیه ! :-"

ولی بهتر نیست از فونتای انگلیسی کم شه بجاش چند تا فونت فارسی خوب اضافه کنن؟!
اینجا اکثراً فارسی مینویسیم آخه ! :|
:-"
انگلیسی ها روی کامپیوتر همه هست، نیازی به لود شدن نداره، اما فارسی ها دارن.

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

این وضع چت باکسه :

chatbox.jpg

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

کسی تو چت باکس اینطوری رفتار بکنه بن میشه. اول موقت و در صورت تکرار دائم.

در مورد فونت هم راستش فونت های فارسی تو وب خیلی راحت نیست استفاده کردنشون. نتیجه مطلوب گرفتن ازشون آسون نیست. چون اندازه و شکل و هماهنگیشون با ظاهر و ساختار مهمه. میتونید امتحان کنید. روی فایرفاکس Firebug نصب کنید. سایت رو باز کنید برید تو فایرباگ قسمت css سرچ کنید body. فونت رو نوشته tahoma. فونت هایی که میخواید رو امتحان کنید به جاش بزنید مثلا فونت نازنین. درجا فونتای سایت عوض میشن.

Moshk

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1397

به نقل از میم ح میم دال :
کسی تو چت باکس اینطوری رفتار بکنه بن میشه. اول موقت و در صورت تکرار دائم.
یعنی چت باکس بر میگرده؟ :D

بالا