• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

شیزوفرنی یا افسردگی دو قطبی یا اسکیزو فرنی چیه؟

سپیده.

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان3
شهر
شهر _آدم های _افسرده.
پاسخ : شیزوفرنی یا افسردگی دو قطبی یا اسکیزو فرنی چیه؟

به نقل از sahere :
تا جایی که من فهمیدم در باره ی شیزوفرنی:

نوعی بیماری روانی است ولی در انواعش ارثی هم هست
آدم های خپلی هستن که چربی کم ذخیره میشه یا یه همچی چیزی بعد رو مغز اثر منفی میذاره!

میدونم اصلا خوب نگفتم چیه ولی برا من جالب بود! میدونم یه ربطی به چربی داش ولی یادم نی چه ربطی!!!!!!!!!!!!
شیزوفرنی ارثیه و در اثر ِعوامل ِمحیطی بروز پیدا میکنه.

MehrnaZz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله 1 ریاضی
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق

در عامل ارثیش 20 تا 40 درصد مواقع یک سال بعد بیماری تشخیص داده میشه
درمان قطعی هم نداره اغلب تا پایان عمر ادامه پیدا میکنه.
اینجور افراد بعد از اینکه به بیماریشون پی میبرن اغلب افسرده میشن و در 50 درصد مواقع اقدام به خودکشی میکنن که 10 درصد این خوکشی ها موفقه و منجر به مرگ میشه.

Dark knight

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید اژه (1)
شهر
اصفهان

pshyc به معنای روانِ
ولی اسکیزوفرنی(تلفظ انگلیسی) یا شیزوفرنی(تلفظ فرانسوی) به این صورت schizophrenia نوشته می شه که این کلمه ترکیب دو واژه ای (schizo (split و(phrene (mind است. schizo به معنای گسیخته و phrene به معنای روان است.
به مبتلایان به این بیماری اسکیزوید یا اسکیزویک گفته می شود
مانند بسیاری از بیماری های روانی مربوط به ژنتیک فرد می شه و محیط عامل تسهیل کننده بروز نشانه های بیماریِ

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

من با اين أفراد روبه رو شدم يه حالتي دارنويعني تو يه دنياي ديگن ،يه حالت تهوم زا دارن ،وحركات دستاشون وپاهوشون غير عاديه كلن چيزه بديه
تذكر لطفن از بحث خارج نشين :)

fateme.n

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجفآباد
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر

من درباره دوقطبی یه توضیحی بدم:

افرادی که به این بیماری دچار هستند دارای دوقطب هستند که اصطلاحا به یکی شیدایی و دیگری دپریشن میگند
در زمانی که فکر در حالت شیدایی به سر میبره خیلی شاد و پرحرف و پر از انرژی و تمایل به صحبت کردن با افراد متفاوت رو داره و به سمت جنس مخالف کشیده میشه و تمایلات جنسیش افزایش پیدا میکنه و گاهی اوقات پرخاشگر میشه.
در حالت دپرس که همون علائم افسردگی رو داره فرد گوشه گیر و بی حوصله هست و احساس ناامیدی میکنه و تنهایی رو ترجیح میده.

این دو حالت گاهی ممکنه هرچندوقت یکبار تغییر کنه و گاهی در یک روز هر دو باشند و تغییر کنند و حتی امکانش هست که هر دو همزمان باهم باشند...

این بیماری هیچ دلیل خاصی نمیتونه داشته باشه، گاهی ارثی و گاهی بخاطر فشارات عصبی هست اما دلیل شدت یافتنش بیشتر بخاطر فشارات عصبی و روانیه و درمان نکردن بیماریه

درمان اون دو مرحله است که روان درمانی و استفاده از داروئه یعنی هم باید به روانشناس مراجعه کرد و هم روانپزشک.
افرادی که به این اختلال دچار هستند باید یک برنامه معین داشته باشند و حتما برطبق اون عمل کنند...به خودشون برسند... و هروقت احساس پرانرژی بودن داشتن باید کنترل کنند و هروقت احساس دپرس داشتند باید عکسش عمل کنند و باهاش مبارزه کنند.
اگه درمان اون ادامه پیدا نکنه بیماری باز برمیگرده و ممکنه شدیدتر هم بشه
برای تشخیص بیماری هم بهتره به روانشناس مراجعه کنیم چون چیزی نیست که به راحتی تشخیص داده بشه و درمان بشه
و حتی امکانش هست در پی این اختلال، اختلالات دیگری هم به وجود بیاد.

بالا