• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انتخاب رشته - راهنمایی و مشاوره برای کنکور 93

sibsorkh2008

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان
شهر
تهران
پاسخ : انتخاب رشته - راهنمایی و مشاوره برای کنکور 93

برای آخرین بار میپرسم.
کسی از الزهرا خبر داره؟؟؟؟آیا آی تی ونرم افزار الزهرا رو بالاتر از cs شریف و تهران و امیرکبیر بزنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟سخت دانشگاههای دیگه به نرم الزهرا می ارزه؟؟؟؟؟/
تروخدا من مستاصل رو کمک کنید.
دانشگاه هم رفتم،گفتند شهریور به بعد بیایید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mh.darya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی معدن

به نقل از The Merovingian :
جریان "سریال ثبت گروه آزمایشی جدید در سامانه انتخاب رشته" چیه؟

یعنی من که الان تجربی کنکور دادم، میتونم تو رشته های مجموعه ریاضی فیزیک هم انتخاب رشته بکنم؟
نه فقط میتونید تو رشته های زبان و هنری که بر اساس سوابق تحصیلی گزینش میکنن انتخاب کنید !

saba987

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار(ساسویه)
مدال المپیاد
من : جوان ناكام.... :|
رشته دانشگاه
cs

سلام.... این مهندسی پزشکی بالینی دانشگاه شاهد چجوریاس؟؟؟؟

dissib

کاربر نیمه‌حرفه‌ای

به نقل از Marziye.S :
اینکه با هدف تعییر رشته,یه رشته دیگه رو بزنید که علاقه ندارید یعنی باعث بشید یه نفر دیگه که برعکس شما عاشق اون رشته هست به هدفش نرسه,اصلا کار درستی نیست
مسلما کسی که حاضره به خاطر تغییر رشته به رشته ای که دوسش داره یه رشته ای که دوسش نداره رو بزنه!!!!!،عاشق رشتشه و بهترین راه برای رسیدن به اونو این راه دونسته!

اگه من رتبم جوری بود که برق و نرم افزار شریف قبول نمیشدم و خیلی دوست داشتم این رشته ها رو، ولی مکانیک شریف رو میاوردم فکر میکنم این حق رو طبیعتا داشتم که با تغییر رشته از مکانیک به این دو تا برم.در غیر این صورت دیگه هیچ جوری اون دو تا رشته رو شریف نمیتونستم بخونم یا لااقل خیلی سخت میشد ینی همونطور که گفتین منی که عاشق برق و نرم افزارم به هدفم نرسیدم!که اینم کار درستی نیست.
من صرفا به خاطر سوالاتی که کردم از اساتید شریف و کسانی که تغییر رشته دادن فهمیدم داخل یک دانشگاه و از یک رشته هم سطح تر تغییر رشته خیلی راحت تره میخواستم این کارو کنم که منتفی شد.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از Mysterious Quéèn :
قضیه انتقالی چیه با وجودِ انتخاب و اینا؟
یکی از شروط تغییر رشته و انتقالی اینه که رشته و دانشگاه مقصد رو تو انتخاب‌هاتون زده بوده باشید.

نمیدانم

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

نرم افزار خواجه بهتره یا برق شهید بهشتی؟؟؟

هردو هم علاقه مند هست

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از آزاد... :
نرم افزار خواجه بهتره یا برق شهید بهشتی؟؟؟

هردو هم علاقه مند هست
آخه! از چه لحاظ الان باید بگیم کدوم بهتره؟!!‌یه سوالات عجیب و غریب می‌پرسید به خدا... تو مقایسه یه پایه‌ی مشترکی باید وجود داشته باشه خب!

mh.darya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی معدن

به نقل از dissib :
مسلما کسی که حاضره به خاطر تغییر رشته به رشته ای که دوسش داره یه رشته ای که دوسش نداره رو بزنه!!!!!،عاشق رشتشه و بهترین راه برای رسیدن به اونو این راه دونسته!

اگه من رتبم جوری بود که برق و نرم افزار شریف قبول نمیشدم و خیلی دوست داشتم این رشته ها رو، ولی مکانیک شریف رو میاوردم فکر میکنم این حق رو طبیعتا داشتم که با تغییر رشته از مکانیک به این دو تا برم.در غیر این صورت دیگه هیچ جوری اون دو تا رشته رو شریف نمیتونستم بخونم یا لااقل خیلی سخت میشد ینی همونطور که گفتین منی که عاشق برق و نرم افزارم به هدفم نرسیدم!که اینم کار درستی نیست.
من صرفا به خاطر سوالاتی که کردم از اساتید شریف و کسانی که تغییر رشته دادن فهمیدم داخل یک دانشگاه و از یک رشته هم سطح تر تغییر رشته خیلی راحت تره میخواستم این کارو کنم که منتفی شد.
در ادامه ی حرف های ایشون فکر میکنم تو تکمیل ظرفیت دانشگاه ها این مشکل هم حل بشه !

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از ! luminous ! :
در ادامه ی حرف های ایشون فکر میکنم تو تکمیل ظرفیت دانشگاه ها این مشکل هم حل بشه !
مگه دانشگاه‌های دولتی اصلی تکمیل ظرفیت می‌گیرن؟! من تا حالا همچین چیزی نشنیدم.

shervin13

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
آمل - مازندران
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی - راهنمایی البته :دی

به نقل از آنــا :
دانشگاه خوارزمى تربيت معلمه؟
اسم قبلیش تربیت معلمه .. چند سال قبل به خوارزمی تغییر نام داده تا اونجا که میدونم

نمیدانم

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

الان این دوستم خودش هم درگیر رسما

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

به نقل از ! luminous ! :
نه فقط میتونید تو رشته های زبان و هنری که بر اساس سوابق تحصیلی گزینش میکنن انتخاب کنید !

ولی از یکی از دوستام شنیده بودم که برای خرید این سریال مبلغی حدود 50 تومن باید بدی و میتونی حداکثر 3 تا انتخاب تو رشته ریاضی هم در کنار انتخاب رشته ت تو رشته تجربی داشته باشی.

من که هنوز نه برای انتخاب رشته و نه برای خرید چنین سریالی اقدام نکردم.

mh.darya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی معدن

به نقل از مهســـــــــــــا :
مگه دانشگاه‌های دولتی اصلی تکمیل ظرفیت می‌گیرن؟! من تا حالا همچین چیزی نشنیدم.
من شنیدم میگیرن ! :-?
البته مطمئن نیستم ، واسه همین هم گفتم " فکر میکنم " !

mh.darya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی معدن

ولی از یکی از دوستام شنیده بودم که برای خرید این سریال مبلغی حدود 50 تومن باید بدی و میتونی حداکثر 3 تا انتخاب تو رشته ریاضی هم در کنار انتخاب رشته ت تو رشته تجربی داشته باشی.

من که هنوز نه برای انتخاب رشته و نه برای خرید چنین سریالی اقدام نکردم.

ح) داوطلباني كه در يك گروه آزمايشي (علوم رياضي و فني، علوم تجربي، علوم انساني، هنر و زبان هاي خارجي) در آزمون سراسري سال 1393 ثبت نام نموده اند،
106 ريال )، منحصراً از طريق كارت هاي / در صورت تمايل در اين مرحله مي توانند با پرداخت هزينه مربوط (براي هر يك از گروه هاي آزمايشي مبلغ 000
بانكي عضو شبكه شتاب بصورت الكترونيكي، نسبت به انتخاب رشت ه از گروه يا گروه هاي آزمايشي مربوط از بخش رشته هاي تحصيلي صرفاً با اعمال سوابق
تحصيلي اقدام نمايند.
* تذكر خيلي مهم: لازم به تأكيد است در هر دو روش (پذيرش با آزمون و پذيرش صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي) هر داوطلب مي تواند متقاضي يك گروه
آزمايشي اصلي (علوم رياضي و فني، علوم تجربي و علوم انساني) و دو گروه آزمايشي هنر و زبا نهاي خارجي باشد . بديهي است يك داوطلب نمي تواند
همزمان متقاضي دو گروه آزمايشي از گروه هاي آزمايشي اصلي يعني گروه هاي آزمايشي علوم رياضي و فني، علوم تجربي و علوم انساني باشد.

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

اینی که شما نقل قول کردی مربوط به خود کنکور سراسری و ثبت نامش میشه. قبل از کنکور. و میگه نمیشه بین گروه های مادر، چند مورد رو انتخاب کرد و فقط یکی رو میشه کنکور داد. ولی هنر و زبان رو میشه انتخاب کرد. چه یکیش، چه هردو.

من منظورم این قسمت از سایت سنجشه که چهارمین مورد از بالا سریال ده رقمی نوشته. و میگه ثبت گروه آزمایشی جدید.

اگه منظورش از گروه جدید، هنر و زبان باشه پس چرا دارن مجددا اینجا هزینه دریافت میکنن؟

mh.darya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی معدن

اینی که شما نقل قول کردی مربوط به خود کنکور سراسری و ثبت نامش میشه. قبل از کنکور. و میگه نمیشه بین گروه های مادر، چند مورد رو انتخاب کرد و فقط یکی رو میشه کنکور داد. ولی هنر و زبان رو میشه انتخاب کرد. چه یکیش، چه هردو.

من منظورم این قسمت از سایت سنجشه که چهارمین مورد از بالا سریال ده رقمی نوشته. و میگه ثبت گروه آزمایشی جدید.

اگه منظورش از گروه جدید، هنر و زبان باشه پس چرا دارن مجددا اینجا هزینه دریافت میکنن؟
نه نقل قول من از دفترچه 2 بود ، صفحه آخر پارت 1 !
که مربوطه به انتخاب رشته س نه ثبت نام !
خب اگه قبلا هنر و زبان رو ثبت نام کردین که نیاز نیس مجدد هزینه پرداخت کنید ، این انگار مربوطه به کسایی میشه که قبلن ثبت نام نکردن .
:-?

niloooofar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
مرحله اول المپیاد شیمی سال دوم و سوم، مرحله اول المپیاد فیزیک سال سوم نفر اول المپیاد ریاضی استانی نفر چهارم المپیاد فیزیک استانی
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
برق الکترونیک
اینستاگرام

1برق شریف 2 برق تهران3 برق امبرکبیر 4 صنعتی اصفهان5 خواجه نصیر6 علم و صنعت7 الکترونیک شیراز8 کنترل شیراز9 صنعتی شیراز10صنعت نفت 11 چمران12 م.شیمی شریف13 تهران14.امیرکبیر15صنعتی اصفهان16 علم و صنعت17 شیراز 18صنعت نفت 19 اصفهان20نفت شریف21 تهران22امبرکبیر 23 شیراز 24 صنعت نفت 25 م.شیمی اراک 26 نرم افزار شریف 27 it شریف 28 نرم تهران 29 it تهران30 نرم امیرکبیر 31 it امیر کبیر32 نرم صنعتی اصفهان 33 it صتعتی اصفهان 34 نرم علم و صنعت 35 نرم خواجه نصیر 36 نرم الزهرا 37 it الزهرا38 it صنعتی شیراز39 نرم شیراز 40 it شیراز 41نرم چمران 42 صنایع شریف 43 صنایع تهران 44 صنایع امیرکبیر 45 صنایع علم و صنعت 46 صنایع صنعتی اصفهان 47 صنایغ خواجه نصیر 48 صنایع سنعتی شیراز

تا اینجا چطوره؟ :-s

رتبه هم 3048 منطقه 2

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

یه مقدارم از رشته های پایین تر بزن، آخرا هم حتما شهر خودت رو بزن.

niloooofar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
مرحله اول المپیاد شیمی سال دوم و سوم، مرحله اول المپیاد فیزیک سال سوم نفر اول المپیاد ریاضی استانی نفر چهارم المپیاد فیزیک استانی
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
برق الکترونیک
اینستاگرام

به نقل از SalehM :
یه مقدارم از رشته های پایین تر بزن، آخرا هم حتما شهر خودت رو بزن.
اونو که میزنم

ولی منظورت این بود قبول نمیشم ؟ :D :D :D :D :D

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از niloooofar :
1برق شریف 2 برق تهران3 برق امبرکبیر 4 صنعتی اصفهان5 خواجه نصیر6 علم و صنعت7 الکترونیک شیراز8 کنترل شیراز9 صنعتی شیراز10صنعت نفت 11 چمران12 م.شیمی شریف13 تهران14.امیرکبیر15صنعتی اصفهان16 علم و صنعت17 شیراز 18صنعت نفت 19 اصفهان20نفت شریف21 تهران22امبرکبیر 23 شیراز 24 صنعت نفت 25 م.شیمی اراک 26 نرم افزار شریف 27 it شریف 28 نرم تهران 29 it تهران30 نرم امیرکبیر 31 it امیر کبیر32 نرم صنعتی اصفهان 33 it صتعتی اصفهان 34 نرم علم و صنعت 35 نرم خواجه نصیر 36 نرم الزهرا 37 it الزهرا38 it صنعتی شیراز39 نرم شیراز 40 it شیراز 41نرم چمران 42 صنایع شریف 43 صنایع تهران 44 صنایع امیرکبیر 45 صنایع علم و صنعت 46 صنایع صنعتی اصفهان 47 صنایغ خواجه نصیر 48 صنایع سنعتی شیراز

تا اینجا چطوره؟ :-s

رتبه هم 3048 منطقه 2
چرا اینکارو میکنین آخه؟! ینی چی 80تا رشته انتخاب میکنین؟! که چی بشه مثلن؟!
میدونین با اینهمه کد و رشته احتمال اشتباه دستی زیاد میشه؟! یه لحظه فک کنین تو یکی از انتخابای اصلیتون یه اشتباه کوچیک تو کد رشته مرتکب شین ،میدونین چه فاجعه یی پیش میاد؟!
قرار نیس که حتماً همه 150تا رو پر کنین ... فقط رشته هایی که تو حدود قبولیش هستین رو بزنین و همچنین چنتا از رشته های بالاتر و چنتا رشته پایین تر
رشته های بالاتر رو واسه این بزنین چون شاید آخرش خواستین بفهمین کدوم رشته ها قبول نمیشدین و کدوما قبول میشدین
رشته های پایین ترم فقط واسه احتیاط بزنین

اگه این کارو بکنین تعداد رشته ها سروجمع بیشتر از 30تا نمیشه ...

درضمن به فکر انتقالی و تغییر رشته هم نباشین زیاد

بالا