• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انتخاب رشته - راهنمایی و مشاوره برای کنکور 93

zeynab75

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
پاسخ : انتخاب رشته - راهنمایی و مشاوره برای کنکور 93

به نقل از سَعیده :
علوم پایه تا حد خوبی سخته فرزندم! بنده الان چهارساله دانشجوی فیزیکم میگم سخته ، نه به این معنی که نتونی یاد بگیری به این معنی که باید برای یادگیریش وقت زیادی صرف کنی.
من نمیگم آسونه که!! اتفاقا بنظرمن خیلی از رشته های مهندسی سخت تره چون مباحث تئوریش بیشتره.
من میگم آینده داره هر رشته ای واسه اهلش!

saeide

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج (گویا 3)
شهر
کرج
دانشگاه
تهران-شهید بهشتی
رشته دانشگاه
فیزیک-کارشناسی ارشد گرانش

به نقل از ~Dr.Shariati~ :
من نمیگم آسونه که!! اتفاقا بنظرمن خیلی از رشته های مهندسی سخت تره چون مباحث تئوریش بیشتره.
من میگم آینده داره هر رشته ای واسه اهلش!

صد در صد با حرفت با موافقم!
مشکل اینجاست که یه چیزایی جوه، خیلیا از خیلی چیزا اطلاعات ندارن ولی راجبش حرف میزنن، نمونه ش همون کسایی که منو میخواستن از فیزیک خوندن منع کنن!

یکی واسه من استدلال کرد گفت اگه مهندس باشی وقتی بخوای ازدواج کنی مهریه ت بیشتر میشه =)) =)) یعنی داغونم کرد با این استدلالش

رعنــا

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ابهر
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی.
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار
اینستاگرام

دکتری پیوسته بیوتکنولوژی نیمه متمرکزه؟؟؟ تو توضیحات آخر دفترچه دانشگاه تهران نوشته "پذیرش این رشته به صورت متمرکز انجام خواهد شد" حالا اگه این رشته رو بخوایم حتما باید انتخاب اولمون باشه؟ اگه زد و قبول شدیم میشه انصراف داد؟ (تا پارسالو میدونم میشد، ولی امسال هم میشه؟ )

nasrin.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی( گرایش جداسازی)

به نقل از ~Dr.Shariati~ :
استدلالتو نمیتونم قبول کنم.
ینی علوم پایه نمیتونه راهه صاف و بدونه دردسری داشته باشه؟
من گفتم راه صاف راه بدون دردسر از دهن من بیرون نیومد :D
منظورم از راه صاف اینه که مطلق درس بخونی اون طور که میدونم و سعیده خانم گفتن با علوم پایه انتظار نداری که تو صنایع کار کنی یعنی کارآفرینی وجود نداره
راه دررویی که گفتم کنار درس خوندن شغلی هم داشته باشی که مرتبط با رشته باشه یعنی همون کار آفرینی

nasrin.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

به نقل از رعنا. :
دکتری پیوسته بیوتکنولوژی نیمه متمرکزه؟؟؟ تو توضیحات آخر دفترچه دانشگاه تهران نوشته "پذیرش این رشته به صورت متمرکز انجام خواهد شد" حالا اگه این رشته رو بخوایم حتما باید انتخاب اولمون باشه؟ اگه زد و قبول شدیم میشه انصراف داد؟ (تا پارسالو میدونم میشد، ولی امسال هم میشه؟ )
والله تو دفترچه امسال نوشته بصورت متمرکز انجام میشه البته که تو مراحل بالاتر گذر ار هر مرحلش مصاحبه داره + شرط معدل

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از نسریــــن :
منظورم از راه صاف اینه که مطلق درس بخونی اون طور که میدونم و سعیده خانم گفتن با علوم پایه انتظار نداری که تو صنایع کار کنی یعنی کارآفرینی وجود نداره
راه دررویی که گفتم کنار درس خوندن شغلی هم داشته باشی که مرتبط با رشته باشه یعنی همون کار آفرینی
پزشک متخصص میشناسم بیکاره.
مهندسی که چیزی نیست.
همه اینا برمیگرده به اینکه آدم در کنار علم چقد عرضه داشته باشه.

nasrin.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

به نقل از SalehM :
مهندسی که چیزی نیست.
کارآفرینی که نباید با مدرک آن چنانی باشه
یکی رو دیدم با مدرک سیکلش میره تو بانکا واسه افراد بی سواد فیش پر میکنه کار خنده داریه اما واقعا لازمه این چیزیه که به ذهنش رسیده و برمیگرده به همون عرضه

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

بچه ها یه سوال من انتخاب رشته کردنی شمارع خونمونو اشتباه نوشتم مشکلی ایجاد میکنه یا ویرایش کنم؟

saeide

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج (گویا 3)
شهر
کرج
دانشگاه
تهران-شهید بهشتی
رشته دانشگاه
فیزیک-کارشناسی ارشد گرانش

به نقل از نسریــــن :

من اون همه شغل صنعتی با فیزیک مثال زدم، گل لگد کردم آیا ؟؟؟

شما به صنعت چی میگی؟؟؟؟

زهرا27

بریزءیس
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زاهدان
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
الزهرا_خواجه نصیر
رشته دانشگاه
کامپیوتر

من چون نفت نمیارم اصن دنبالشم نرفتم ولی یه مهندسی ایمنی هست تو دفترچه که استان ما سهمیه داره من نفهمیدم اصن چی هست؟

Minority

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
گلُزوادر

به نقل از SalehM :
مهندسی که چیزی نیست.

صالح به اون پزشک متخصصی که میگی بیکاره بگو بیاد من براش یه کار دست و پا کنم.به عنوان یه موجود آزمایشگاهی باید روش تحقیق انجام شه به هر حال.{اینطوری نیست دیگه کوتاه بیاین.والا}

f...s...r...t

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
....
دانشگاه
....
رشته دانشگاه
....

پردیس های خودگردان رو اگه وارد کنیم مث قبلا هم قبولی روزانه رو میزنه وهم بین الملل؟ینی2تا؟

sibsorkh2008

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان
شهر
تهران

سلام
انتخاب رشته گزینه دو الکیه؟آخه چیزهایی که اون گفت قبولم بقیه میگن احتمالش خیلی کمه :(( :-s :-<
برام دعا کنید [-o<
اگه فقط یه رشته در تهران بزنم کار اشتباهیه؟

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
علامه حلی (1) / هاشمی نژاد (1)
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
المپ فیزیک بودم که نیمهِ راه، کفشامو آویختم نمیدونم چرا!
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
« مهندسی صنایع و سیستم ها »

توی مرکز تحصیلات تکمیلی زنجان یادمه یه آزمایشگاه راه انداختن که توی کل منطقه غرب آسیا فقط همین آزمایشگاه هست و البته تو دنیا هم کمه ، کارشون تله اندازی نوری بود ، هدفشون این بود که بتونن دارو رو با این تکنیک وارد بدن بیمار بکنن و روش جدیدی برای درمان سرطان پایه گذاری کنن (دقیق یادم نیست چون سه سال پیش رفتم سمینارشو)

اسم اینجا ک میاد همیشه، پدر من میزنه تو خاطراتش زمان حضور پروفسور ثبوتی در دانشگاه شیراز! ک خب الان تو تحصیلات تکمیلی زنجانه و موسسش بوده.
اون مرکز برای فیزیک و چیزهای مرتبط باهش، عالیه اصن! 8->
_____

و در راستای اینکه فکر میکنن علوم پایه در آمد نداره هم بگم که، این دبیر فیزیک ما، درآمدی که از تدریس داشت شاید 10% از کل درآمدش بود!
به شدت ثروتمنده، ارث و اینا هم نیستا، هفته ای هفت - هشت ساعت تدریس میکنه. کار اصلیش همین چیزاست.

در همین مشهد، دیدم در اقوام ک کارش فروش دانش فنی هست و برای اینکار از تیم های قوی علوم پایه استفاده میکنه. میره سراغ صنایع و مثلا می بینه فلان فرمول شیمیایی نیاز دارن،
بعد میاد سراغ مثلا پسرخاله من ک دکتری شیمی هست و میگه اینو اوکی کن .. پولم ک عجیب توش هست اگ بتونی اولش اعتمادسازی کنی!

اینا هم باز برمیگرده به همون حرف قدیمی ک تو هر زمینه ای میرین ، بهترین ک باشین بیکار نـمی مونین. منتها کسی هم لزوما نمیاد در بزنه بگه کار با حقوق خوب و تضمینی برای شما جناب عالی، بفرمایید !! :-"

پ.ن: باز رگ فیزیک x: من زد بالا! بحث نـکنم ک یدفعه میزنه به سرم برم فیزیک بخونم! :-?

سلام
انتخاب رشته گزینه دو الکیه؟آخه چیزهایی که اون گفت قبولم بقیه میگن احتمالش خیلی کمه

سلام!

الکی ک نـه؛ ما به گزینه 2 میگیم خوش بینانه ، به سنجش میگیم بدبینانه! => شما وسطشو بگیر !!

مورد زیاد دیدم سنجش رشته هایی رو نـداده اما گزینه دو داده؛ و این موردها همونارو دقیقا قبول شدن! پس میشه امیدوار بود همیشه. :)

پ.ن: خودتم میگی احتمالش کمه ؛ اما صفر ک نـیست ؟! :-??

.

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Fitz William . Darcy :
اسم اینجا ک میاد همیشه، پدر من میزنه تو خاطراتش با پروفسور ثبوتی تو دانشگاه شیراز! ک خب الان تو تحصیلات تکمیلی زنجانه و موسسش بوده.
اون مرکز برای فیزیک و چیزهای مرتبط باهش، عالیه اصن! 8->
_____

در همین مشهد، دیدم در اقوام ک کارش فروش دانش فنی هست و برای اینکار از تیم های قوی علوم پایه استفاده میکنه. میره سراغ صنایع و مثلا می بینه فلان فرمول شیمیایی نیاز دارن،
بعد میاد سراغ مثلا پسرخاله من ک دکتری شیمی هست و میگه اینو اوکی کن .. پولم ک عجیب توش هست اگ بتونی اولش اعتمادسازی کنی!

اینا هم باز برمیگرده به همون حرف قدیمی ک تو هر زمینه ای میرین ، بهترین ک باشین بیکار نـمی مونین. منتها کسی هم لزوما نمیاد در بزنه بگه کار با حقوق خوب و تضمینی برای شما جناب عالی، بفرمایید !! :-"

پ.ن: باز رگ فیزیک x: من زد بالا! بحث نـکنم ک یدفعه میزنه به سرم برم فیزیک بخونم! :-?

.

باز هم برمیگردیم به حرف اول من!
99% قضیه رابطه اجتماعیه.
و کشور های صنعتی هم تازه دارن درک میکنن که سرمایه اجتماعی یعنی چی. خیلی هم زور میزنن تقویتش کنن.

niloooofar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
مرحله اول المپیاد شیمی سال دوم و سوم، مرحله اول المپیاد فیزیک سال سوم نفر اول المپیاد ریاضی استانی نفر چهارم المپیاد فیزیک استانی
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
برق الکترونیک
اینستاگرام

بچه ها مهندسب ابمنی چیه؟؟؟

خواهش میکنم ج بدین

niloooofar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
مرحله اول المپیاد شیمی سال دوم و سوم، مرحله اول المپیاد فیزیک سال سوم نفر اول المپیاد ریاضی استانی نفر چهارم المپیاد فیزیک استانی
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
برق الکترونیک
اینستاگرام

بچه ها تو اون مصاحبه خدایی گفته مهلت تا 20 امه ولی تو قسمت انتخاب رشته گفته 23امه جریان چیه؟؟؟

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

من در مورد کامپیوتر علمص و بهشتی تحقیقات بیشتری انجام دادم و با یکی از دوستام که با استاید خیلی رفیق :D بود صحبت کردم. گفت که بهشتی استادای بهتری داره و بیشتر هم رو به پیشرفته. به خصوص تو نرم افزار

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
علامه حلی (1) / هاشمی نژاد (1)
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
المپ فیزیک بودم که نیمهِ راه، کفشامو آویختم نمیدونم چرا!
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
« مهندسی صنایع و سیستم ها »

یسری نکات مهم به چشمم خورد !!

1) این قضیه کارت اعتباری توی منوی انتخاب رشته اصلی، برای همون بحث پیام نور یا مدل صرفا براساس سوابق تحصیل و دانشگاه هایی مثل رجایی و .. ست دگ؟!

یعنی امثال من ک روزانه و دولتی براساس آزمون + سوابق هستن، با همون شماره پرونده و .. میتونن برن برا انتخاب رشته دگ؟!

http://register1.sanjesh.org/CSSarasari93/
____

2) اصلاحیه شماره 2 اومده. دوستان ببینن شاید بدرد شون بخوره .. :)

http://92.242.195.142/NOETDownload/DownloadHandler.ashx?id=536

____

3) درباره اصلاح و تصحیح انتخاب رشته ک قبلا بحث شده بود؛ اینو تو اطلاعیه های هفته پیش سنجش دیدم ک فکر کنم مهم باشه.

ديهي است پس از تائيد نهايي كدرشته‌هاي انتخابي توسط داوطلب، شماره 15 رقمي توسط سيستم به عنوان رسيد در اختيار داوطلب قرارداده خواهد شد. اين رسيد پس از انجام كامل مراحل و ارسال اطلاعات در يك صفحه مجزا ارائه مي‌شود.

داوطلبان بايستي توجه داشته باشند كه فقط يك بار اجازه انتخاب رشته به هر داوطلب داده مي‌شود و در صورت انتخاب رشته و دريافت رسيد 15 رقمي به هيچ عنوان اجازه تصحيح و يا انتخاب رشته مجدد را نـدارند.

لذا داوطلبان بايستي در انتخاب رشته نهايت دقت را داشته باشند. ضمناً به داوطلبان توصيه مي‌گردد پس از دريافت رسيد از بخش مشاهده اطلاعات حتماً از فهرست كدرشته هاي انتخابي خود در فرم انتخاب رشته اينترنتي كه بالاي آن رسيد 15 رقمي و شماره پرينت درج گرديده است يك نسخه پرينت تهيه و آن را تا زمان اعلام نتايج نهايي نزد خود نگهداري نمايند.

______

4) درباره مهلت نهایی انتخاب رشته در حال حاضر ؛ اینه. (هرچن ممکنه مثل همیشه تمدید شه اما دقیقه 90 نـباشیم بهتره!! :-")

مهلت انتخاب رشته : مهلت انتخاب رشته از روز چهارشنبه 15 مرداد ماه 1393 تا پایان روز پنج شنبه 23 مرداد ماه 1393 می باشد

_________

به پوریا!

** شما میـــــــــــــــــــتـــــــــــــونیـــــــــن ویرایش کنین دوستان ! میتونین ! خیالتون راحت باشه !بنده امتحان کردم ! میشه ! مهدی پاکش کن اون قسمت رو

من عین متن سنجش رو گذاشتم خب!! بهتره باشه .. و ترجیحا اینکارو نـکنن دوستان بهتره! یعنی اگرم بقول تو بصورت تجربی شده، لااقل روش حساب باز نـکنیم بهتره! :)

.

Pouria.K

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
Tehran-Mashhad
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

* عزیزان ، بنده انتخاب رشته کردم ، کسی سوال داشت از مراحل کار ، در خدمتم !

** شما میـــــــــــــــــــتـــــــــــــونیـــــــــن ویرایش کنین دوستان ! میتونین ! خیالتون راحت باشه !بنده امتحان کردم ! میشه ! مهدی پاکش کن اون قسمت رو :D

*** من رو سرویس کردن ، برا همین 40 تا پر کردم دیگه ، وگرنه اگه به خودم بود ، 10 تا هم کافی بود :D کمه آیا ؟:د

بالا