• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انتخاب رشته - راهنمایی و مشاوره برای کنکور 93

Pouria.K

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
Tehran-Mashhad
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
پاسخ : انتخاب رشته - راهنمایی و مشاوره برای کنکور 93

چرا از یه رشته خوب میگین ، هاع ؟ :| من ینی باز برم تحقیقات گسترده ؟ :( :D
مرسی کلی :ایکس

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

مهندسی شیمی دومین رشته ی پرطرفدار تو آمریکاس به همین خاطر اپلای کردنش راحت تره. همون طور که ALI PASHA گفت برای کار اگر برین اطراف خلیج فارس خیلی کارش خوبه . من شنیدم از کسایی که تو بازار کارش هستن و میگفت از دانشگاه های خوب راحت میرن قطر .

sibsorkh2008

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان
شهر
تهران

به نقل از Lily Delicated :
من رفتم همایش شریف و برگشتم! پدرم در اومد! دو شب نخوابیدم!
اما تصمیم گرفتم برم نرم افزار
اما مادر همچنان میگه بیا بیشتر تحقیق کنیم!
به نظرتون من همایش شریف رو برم یا دانشگاه تهران رو؟(هر دو رو نمی تونم برم)
از بسته ویژه انتخاب رشتش هم استفاده کردید؟؟؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از sibsorkh2008 :
به نظرتون من همایش شریف رو برم یا دانشگاه تهران رو؟(هر دو رو نمی تونم برم)
از بسته ویژه انتخاب رشتش هم استفاده کردید؟؟؟
از من بپرس :-" چون نیلوفر دوتاشو ندیده که :-"
دانشگاه تهرانو برو اگر فقط یکیشو می‌تونی بری.
شریف خیلی از دانشگاهشون تعریف می‌کنن تا اینکه رشته‌ها رو توضیح بدن.
تهران ولی به جز ۱۰-۱۱ دقیقه که دانشگاه رو معرفی می‌کنن بقیه‌‌ش واقعا معرفی رشته هاست مستقل از دانشگاه.
به نظر من شما که رتبه‌ت به نرم‌افزار شریف نمی‌رسه تهرانو برو که رشته‌ها رو بشناسی...

sibsorkh2008

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان
شهر
تهران

بچه ها من تا دیروز میخواستم فقط کامپیوتر بزنم و توی گرایشهاش مونده بودم.ولی آیا واقعا رشته خوبی هست و می ارزه به خاطرش حتی برم الزهرا؟الان رو رشته هایی مثل م.شیمی و م.پزشکی و هوافضا هم خیلی شک دارم. برای دختری که فعلا سرمایه ای هم نداره کدوم بهتره؟
البته هنوز کامپیوترا سرجاشه و در مورد cs خیلی شک دارم که به م.کامپیوتر ترجیح بدم.
اگه تغییر رشته توی امیرکبیر راحته خوبه برم cs اونجا و بعد تغییر بدم؟

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نقل از مهســـــــــــــا :
استادهای دانشکده کامپیوتر شریف خیلیییییییییییییییییییییییی خوب نمره می‌دن...
کلا معلوم بود استادای خیلی باحالی دارن، تنها استادایی بودن که سعی کرده بودن همه سوالای احتمالی بچه ها رو پیش بینی کنن و به همه کامل جواب دادن.
استاد برق که قشنگ پیچوند، فقط امیدوارم سر کلاس درسش هم اینطوری دانشجو ها رو نپیچونه چون خیلی حرص آدم در میاد وقتی یه سوال علمی میپرسی و با یه جواب چرت و پرت می پیچونن.

sibsorkh2008

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان
شهر
تهران

نه رتبه اصلا مهم نیست. به ما ایمیل زدن و گفتن به دوستامون معرفی کنیم و بگیم بیاین و بگیم که سخت‌گیری سر رتبه انجام نمی‌شه. هدف این هست که دانش‌آموزا رشته‌ها رو بشناسن. و مثل اینکه واقعا برنامه‌های خوبی ترتیب دادن.
از من بپرس :-" چون نیلوفر دوتاشو ندیده که :-"
دانشگاه تهرانو برو اگر فقط یکیشو می‌تونی بری.
شریف خیلی از دانشگاهشون تعریف می‌کنن تا اینکه رشته‌ها رو توضیح بدن.
تهران ولی به جز ۱۰-۱۱ دقیقه که دانشگاه رو معرفی می‌کنن بقیه‌‌ش واقعا معرفی رشته هاست مستقل از دانشگاه.
به نظر من شما که رتبه‌ت به نرم‌افزار شریف نمی‌رسه تهرانو برو که رشته‌ها رو بشناسی...
خیلی ممنون از کمکتون اگه بشه که حتما میرم.(یعنی راه بدن!! :D)
بعدا نوشت:ثبت نام کردم :)

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نقل از SalehM :
ببین این فاکتور ها رو بهش فکر نکن اصلا. بذار بگم چرا. شما مثلا یه ویژگی مثبت برای دانشکده کامپیوتر گفتی، من ده تا برای دانشکده برق میگم.
1. اعتبار بین المللی‌ش یه چیز عجیب غریبیه! یعنی شما بدون ریکام با معدل پایین میتونی تو دانشگاه های معمولی آمریکا بورس شی.
2. اساتیدی اونجا هستن که اگر بهت ریکام بدن، بی برو برگرد استنفورد میری برای ارشد.
3. امثال خانم مونا جراحی که امسال جایزه مهندسین جوان رو از شخص اوباما دریافت کرد فارغ التحصیل اونجاست.
4. چند سال پیش dean دانشکده مهندسی برق استنفورد اعتراف کرد که دانشکده مهندسی برق شریف، تهران و صنعتی اصفهان یکی از بهترین های دنیا هستند.
و خیلی مسائل دیگه که حضور ذهن ندارم.
ولی با این همه من جای تو بودم فقط و فقط و فقط علاقه رو ملاک قرار میدادم.
دانشکده نرم افزار شریف هم در فیلد خودش نظیر نداره. یه نکته دیگه هم این که TA شدن تو دانشکده کامپیوتر راحت تره و این خودش یه رزومه خوب حساب میشه. با 2 تا دانشجوی برق که سال آخری بودن و داشتن کار آموزی میگذروندن صحبت کردم میگفتن الان اگر اپلای گرفتن نرم افزار از برق راحت تر نباشه، سخت تر نیس.
وقتی هم از استاد برق راجب بازار کار پرسیدم توجیه بسیار مسخره ای داشت، گفت سالانه 10 به توان نمیدونم چندتا ترانزیستور تو دنیا تولید میشه که حتی از تعداد دونه های برنجی که در سال تولید میشه بیشتره و اگه از این همه ترانزیستور چندتا هم سهم شما باشه کارتون جور میشه! ببینید که یه عالمه وسایل میکروالکترونیک در اطراف ما هستن!اینا رو مهندسین برق تولید میکنن.
حرفاش درست بود اما وقتی که ما حداقل یه دونه از اینا رو می تونستیم خودمون تولید کنیم، ایران حتی یه میکروپروسسور معمولی هم تولید نمی کنه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

کلا معلوم بود استادای خیلی باحالی دارن، تنها استادایی بودن که سعی کرده بودن همه سوالای احتمالی بچه ها رو پیش بینی کنن و به همه کامل جواب دادن.
استاد برق که قشنگ پیچوند، فقط امیدوارم سر کلاس درسش هم اینطوری دانشجو ها رو نپیچونه چون خیلی حرص آدم در میاد وقتی یه سوال علمی میپرسی و با یه جواب چرت و پرت می پیچونن.
استادای برق اصلا لزومی نمی‌بینن سوالای بچه‌هارو جواب بدن آخه...فکر می‌کنن خب برق معلومه چیه دیگه...واسه همه‌م واضحه :))
ولی کامپیوتر سعی می‌کنن بچه‌ها رو جذب کنن. :)

دانشکده نرم افزار شریف هم در فیلد خودش نظیر نداره. یه نکته دیگه هم این که TA شدن تو دانشکده کامپیوتر راحت تره و این خودش یه رزومه خوب حساب میشه. با 2 تا دانشجوی برق که سال آخری بودن و داشتن کار آموزی میگذروندن صحبت کردم میگفتن الان اگر اپلای گرفتن نرم افزار از برق راحت تر نباشه، سخت تر نیس.
وقتی هم از استاد برق راجب بازار کار پرسیدم توجیه بسیار مسخره ای داشت، گفت سالانه 10 به توان نمیدونم چندتا ترانزیستور تو دنیا تولید میشه که حتی از تعداد دونه های برنجی که در سال تولید میشه بیشتره و اگه از این همه ترانزیستور چندتا هم سهم شما باشه کارتون جور میشه! ببینید که یه عالمه وسایل میکروالکترونیک در اطراف ما هستن!اینا رو مهندسین برق تولید میکنن.
حرفاش درست بود اما وقتی که ما حداقل یه دونه از اینا رو می تونستیم خودمون تولید کنیم، ایران حتی یه میکروپروسسور معمولی هم تولید نمی کنه.
بلی. دانشکده کامپیوتر شریف خیلی خوبه...دقیقا TAشدن هم توش خیلی راحته و واسه همین می‌شه آدم خودشو به استادا بشناسونه واسه ریکام گرفتن :D
و اینکه الان اپلای از نرم‌افزار خیلی راحت تره...

nassim#m

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

خانوم مهسای جان مرسی ک جواب میدین... معماری تهران، بهشتی، علموصنعت، هنر تهران، فردوسی انتخابای اولمه...خیالم بابت قبولی راحت باشه؟!
واسه منم دعا کنید..نگران میشم گاهی [-o<

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از nassim#m :
خانوم مهسای جان مرسی ک جواب میدین... معماری تهران، بهشتی، علموصنعت، هنر تهران، فردوسی انتخابای اولمه...خیالم بابت قبولی راحت باشه؟!
واسه منم دعا کنید..نگران میشم گاهی [-o<
واللا آمار می‌گه که قبول می‌شین... مگه اینکه اتفاق عجیب و غریبی بیفته. به هرحال جوری انتخاب رشته کنید که مطمئن باشید قبول می‌شید. مثلا چند جا دیگه هم بعد از فردوسی بزنید...
ولی ان‌شاءالله قبول می‌شید همون علم و صنعت.
فقط خوابگاه می‌دن همه‌شون دیگه؟

mh.darya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی معدن

کامپیوتریا میتونن ارشد برن مکاترونیک ؟
یکی بهم میگه میشه یکی میگه نمیشه ! :rolleyes:

sibsorkh2008

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان
شهر
تهران

ببخشید الان یه سوالی برام پیش اومد! :-s
من فک می کنم بیشتر از آشنایی با رشته ها به مشاور :-s تخصصی نیاز دارم.یعنی اینکه بیشتر تو مرحله اولویت بندی موندم. شریف یه چیزایی داشت 40 تومن برای انتخاب رسته.با این اوضاع همایش تهران می تونه برام مفید باشه؟ :rolleyes:البته معرفی رشته هم مفیده (;

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از ! luminous ! :
کامپیوتریا میتونن ارشد برن مکاترونیک ؟
یکی بهم میگه میشه یکی میگه نمیشه ! :rolleyes:
تونستن که...
همه می‌تونن کنکور ارشد هر رشته‌ای رو بدن.
ولی از نظر درسایی که تو کنکور میاد نه واقعا. چون باید کنکور برق یا مکانیک بدید.
قبلا مکاترونیک کنکور جدا داشت به عنوان یک رشته‌ی شناور(رشته‌ی شناور رشته‌ایه که می‌شه کنار یکی از رشته‌های اصلی امتحانش داد. مثلا می‌شد هم برق بدن و هم مکاترونیک. یا هم مکانیک بدن و هم مکاترونیک. یا...) ولی الان چند ساله که شده یکی از گرایش‌های برق و مکانیک و در نتیجه کسی که مکاترونیک می‌خواد باید حتما یا کنکور برق رو شرکت کنه و یا مکانیک و چون اونا شناور نیستن دیگه مکاترونیک هم شناور نیست!
از مهندسی برق اینا رو داره تو کنکور:
زبان-ریاضی-مدارهای الکتریکی۱و۲-الکترونیک۱و۲-ماشین-کنترل-منطقی
از مهندسی مکانیک:
زبان-ریاضی-سیالات-جامدات-دینامیک-ساخت و تولید

از مکانیک که هیچی کلا منتفیه!
از برق رو هم اگر کسی بخواد از کامپیوتر شرکت کنه فقط ریاضی و زبان و مدار الکتریکی۱و الکترونیک۱ و منطقیش رو می‌تونه بزنه. اگه سخت‌افزاری هم باشه فقط می‌تونه ریاضی و زبان و مدار و الکترونیک و منطقی بزنه...

به نقل از sibsorkh2008 :
من فک می کنم بیشتر از آشنایی با رشته ها به مشاور :-s تخصصی نیاز دارم.یعنی اینکه بیشتر تو مرحله اولویت بندی موندم. شریف یه چیزایی داشت 40 تومن برای انتخاب رسته.با این اوضاع همایش تهران می تونه برام مفید باشه؟ :rolleyes:البته معرفی رشته هم مفیده (;
به نظرم برو همایش...وقتی رشته ها رو بهت معرفی کنن خودت شاید بتونی اولویت‌بندی کنی. با داشنجوهایی هم که اونجان مشورت کن... شاید مفید باشه.
مگه مشاور چه کار خاصی انجام می‌ده آخه؟!‌

Rasoul

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران

چه شهر هایی نزدیک تهران آزاد پزشکی دارن؟

نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام

به نقل از sibsorkh2008 :
من پستای شما رو میخوندم یک موضوعی که توش واضح بود این بود که اولا اینکه شما خیلی خیلی سخت میگیرید تو انتخابتون حالا درسته که انتخاب مهمیه ولی جالبه بدونید خیلی ها تو همین تاپیک که دانشجو هستن به اون چیزی که خودشون اون اولش میخواستن نرسیدن ولی الآن خیلی هم راضی هستن از شرایطشون!
پس همش انتخاب رشته نیست که شما اینقدر روش دارید تمرکز میکنید! این رتبه بندی دانشگاه هم درسته مهمه ولی خب یه سری خوبی هایی هم هر دانشگاه نسبت به یک دانشگاه دیگه داره!
بعد اینکه راستش احساس میکنم شما خیلی نمیدونید قطعی چی می خواید یکم سردرگم هستید!
و در نهایت اینکه اینایی که مشاوره میدن و کلی هم پول میگیرن و اینا واقعا چه چیز خاص تری از حرفایی که ما تو همین تاپیک میزنیم میگن؟!
ما توی این تاپیک دانشجو های همون رشته رو داریم که صحبت میکنن اون مشاورا فکر نکنم دانشجو همه ی رشته ها باشن!!

nassim#m

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

واللا آمار می‌گه که قبول می‌شین... مگه اینکه اتفاق عجیب و غریبی بیفته. به هرحال جوری انتخاب رشته کنید که مطمئن باشید قبول می‌شید. مثلا چند جا دیگه هم بعد از فردوسی بزنید...
ولی ان‌شاءالله قبول می‌شید همون علم و صنعت.
فقط خوابگاه می‌دن همه‌شون دیگه؟
متشکرم...انشاالله..خوابگاهو که همه دانشگاهها یجورایی میترسونن آدمو که نمیدن... هیچکدوم قید نکردن که به ورودیای جدید قطعا خوابگاه میدن!

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

تغییر رشته دانشگاه تهران از سخت افزار و IT به نرم افزار چجوریه ؟! :D
---
یه مهندس نرم افزار تهران دقیقا چه فرقی با مهندس نرم افزار شریف می کنه ؟! :-"