• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انتخاب رشته - راهنمایی و مشاوره برای کنکور 93

nasrin.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی( گرایش جداسازی)
پاسخ : انتخاب رشته - راهنمایی و مشاوره برای کنکور 93

به نقل از Mysterious Quéèn :
اگه بریم زندگیِ کارآفرینا رو بخونیم یا برنامه‌های مربوط به اونا رو گوش کنیم(رادیو) یا ببینیم؛ می‌بینین همه‌شون از یه خلاقیتِ ساده، از توجه به چیزایی که بقیه بی تفاوت ازش می‌گذرن یا حتی گاهی به خاطرش مسخرشون می‌کنن، شروع کردن و ادامه دادن و حالا به یه جایی و یه ثروتی رسیدن.

و ته حرفِ همه‌شون هم اینه که: جوونا نگن کار نیست، کارِ زمین مونده تویِ کشورِ ما خیلی زیاده اما همتِ بلند نه!
همیشه هم بندِ "پ" نیست.
توانایی هم خیلی مطرحه.
افرادِ زیادی مثلِ مسعود مشرقی(اگه اشتباه نکنم فامیلش رو) تو پیام نور درس خوندن و الان تویِ حوزه ی بتن فعالیت می کنه و ده ها جایزه برایِ اختراعاتش برنده شده و تونسته با 30 سال سن پولِ زیادی به دست بیاره، وجود دارن.
می‌گه همه از من می‌پرسن شریف درس خوندی یا امیرکبیر؟

الان یک فرد باید خلاق باشه تا موفق باشه.
کاملا باهات موافقم واقعا همت چاره سازه

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

پس ادم خلاق بشه بهش كار ميدن يا به مدرك ؟من ميگم هردوش

nasrin.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی( گرایش جداسازی)

به نقل از نيلوفر ب. :
پس ادم خلاق بشه بهش كار ميدن يا به مدرك ؟من ميگم هردوش
خب بعضی از سازمانا خیلی به مدرک اهمیت میدن اما بنظر من خلاقیت مهم تره

notebook

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان

عزیزم خیلی شعاری دارین به مسئله نگاه می کنین اونی میره شریف جدا از موارد استثنا یه چیزی بوده که رفته پس خیلی بهتر ازبقیه میتونه تو کارش تخصص داشته باشه البته من اینو انکار نمی کنم که به فرد و انگیزش برای کار و ایده نو داشتن بستگی نداره
خلاقیت وقتی خوبه که علم داشته باشی تا بدونی چطوری اون خلاقیت رو به عمل تبدیل کنی

...............

کاربر فوق‌فعال

خیلی عذر میخوام.
ولی اینجا تاپیک راهنمای و مشاوره انتخاب رشتست :)

لطفا این بحثارو بذارید بعدا. یا به صورت خصوصی ادامه بدین!
که پست ماها هم این وسطا دیده بشه.
لطفا کساییم که میخوان بمونن برای سال بعد اینجا بحث کنن.

ممنون

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

ببینین مشکل بیکاری فقط واسه درس خونده ها نیس.طرف یه مغازه باز میکنه برای کسبو کار تو بازار،بعد تو ماه درشو میبنده میره سراغ یه کار دیگه.انتظار داره رو صندلیش بشینه؛کارشم بگیره.
چه اونی که سرمایه داره،چه اونی که نداره
چه اونی که مدرک یه دانشگاه معتبر داره؛چه اونی که نداره
هر کدوم ازین افراد اگر پشتکار و خلاقیت نداشته باشن تو کارشون موفق نمیشن که هیچ،بیکارم میمونن

س__ارا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

خوب من واقعن موندم با این 500 هزار نفر محترم داوطلب رشته ی تجربی که با میانگین 71% رتبه ت زیر 500 هم نمیشه[nb]داغ به دل :))[/nb] چرا این سایت خیلی کم تجربی داره
بیشتر بحثا که ریاضی شد ِ تا این جا که من دنبال کردک

دوستان چند تا سوال دارم :

من با رتبه 600 ارزش داره ترم بهمن پزشکی شیراز بزنم یا اینکه حیف باید برم ترم مهر ؟
دوم اینکه شیراز اونقدر سطحش بالا هست که حاضر بشم 20 ساعت تو جاده باشم ؟ لطفن دوستان غیر تجربی هم راهنمایی کنن که چقدر مهمه آدم به مسافت توجه کنه
سوم اینکه چرا اصفهان شیوه نوین نیس اخه ؟ :-?
همینا دیگه

کلن با این رتبه من پزشکی تبریز قبولم ، اما دلم نمیخاد تبریز برم :د میخام بین ترم مهر و بهمن ِ شیراز و اصففهان انتخاب کنم
اشتباست آیا ؟

zeynab75

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از notebook :
عزیزم خیلی شعاری دارین به مسئله نگاه می کنین اونی میره شریف جدا از موارد استثنا یه چیزی بوده که رفته پس خیلی بهتر ازبقیه میتونه تو کارش تخصص داشته باشه البته من اینو انکار نمی کنم که به فرد و انگیزش برای کار و ایده نو داشتن بستگی نداره
خلاقیت وقتی خوبه که علم داشته باشی تا بدونی چطوری اون خلاقیت رو به عمل تبدیل کنی
بله حرف ماهم همینه.
گفتم! فکر نکنید ما که داریم اینارو میگیم از همه جا بی خبریم ُ خوشحال!
اما دیدیم کسایی رو که از صفر صفر شروع کردن. چرا دور برم برادر خودم. به قول تو دانشگاه تهران یه دانشگاه تاپ هم تحصیل کرد اما کاملا از صفر شروع کرد! کاملا! طوری بود که از کاری که راه انداخته بود ماهی بیست تومنم بدست نمیاورد! ولی گله نکرد و نا امید نشد. بله پشتوانه ی علمی مسلما مهمه اما همه چیز نیست.
بعدم مگه ما بحثمون سر دانشگاست؟ خب مسلما کسی که شریف میخونه امیر میخونه تهران میخونه و ... بیشتر تلاش کرده

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

بچه ها، مسوولین! نظرتون چیه تاپیک تجربیا و ریاضیا جدا بشه؟

sibsorkh2008

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان
شهر
تهران

به نقل از amparisay :
فرهنگیان؟! علوک پایه؟! آی تی؟! اینایی که گفتی خیلی فرق دارنا! همون نرم افزار رو بچسب، خوبه که!
کسی که اینا رو گفت دقیق بگو چیا گفت، دلایلش رو هم بگو.
منظور این بود که اگه فرهنگیان برم باید علوم پایه مثل ریاضی یا فیزیک بخونم که علاقه زیادی ندارم.افرادی که این رو پیشنهاد میکنند بیشتر به خاطر حقوقیه که در طول تحصیل میدن.آیا به تربیت دبیر رجایی هم پول میدن؟
آی تی رو هم اونطور که میدونم فقط امیرکبیر و تهران دارند که احتمال قبولیش خیلی کمه.(البته منظورم دانشگاه روزانه تهرانه)
اون فرد استدلالش این بود کسیکه بیرون کلاس بره میتونه به راحتی جای مهندس نرم افزار رو بگیره و برای این رشته به تحصیلات دانشگاهی نیازی نیست.اما رشته ای مثل صنایع و یا معماری حتمابه تحصیلات دانشگاهی نیاز داره تا موفق بشی...
تازه وقتی گفتم به این رشته و گرایش علاقه دارم پوزخند بدی زود و این حرفا رو گفت که کلا هدفم رو از دست دادم...
با عرض معذرت چندماه پیش هم کسی می گفت کامپیوتر رشته خاصی نیست و مال افراد کم هوش یا ببخشید خنگه!باز هم ببخشید،قصد توهین نداشتم صرفانقل قول کردم.
به نظر شما به جز نرم چه رشته ای آیند داره؟مثلا هوافضا خواجه نصیر خوبه؟یااینکه به دنبال علاقم برم و دنبال رشته هایی که آشنایی وعلاقه ندارم نرم؟

...............

کاربر فوق‌فعال

من یه سؤال دارم!!

الان من خیلی صحبت کردم. هم با دانشجوهای رشته ها. هم کلی سرچ کردم.
بیومتریال سر جاشه!
ولی اگه بخوام متالوژی رو بعدش بزنم عاقلانست؟ چون به احتمال 90 درصد شریفم قبول میشم حتی.

zeynab75

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از Fateme Rahmati :
خیلی عذر میخوام.
ولی اینجا تاپیک راهنمای و مشاوره انتخاب رشتست :)

لطفا این بحثارو بذارید بعدا. یا به صورت خصوصی ادامه بدین!
که پست ماها هم این وسطا دیده بشه.
لطفا کساییم که میخوان بمونن برای سال بعد اینجا بحث کنن.

ممنون
در نظر گرفتن این مسائل واسه انتخاب رشته خیلی مهم هستن ها! نه؟!

scare

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهاردانگه
شهر
تهران
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
متالورژی استخراجی

بچه ها در مورد دانشگاه آزاد سوال دارم. مثلا منبعی نیست که مثل سراسری رتبه قبولیای سال گذشته رو بده ؟ اصلا چه جوریه قضیش ؟ مثلا برق تهران شمال رتبه چند منطقه رو میگیره ؟ می شه یکی کمک کنه ؟

Niloofar.z

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بوشهر

سلام.
بچه هایی که دانشگاه های بهشتی ، تهران ، ایران یا شیراز بودن میشه به من کمک کنن. از نظر سطح علمی و استادا و وضعیت خوابگاه ها.
مخصوصا واسه من که راهم دوره اینا خیلی مهمه.
ممنون.

(به نقات قوت خود توجه داشته باشید - گرم و صمیمی بودن ، با نمک بودن ، پذیرا بودن ، جذاب بودن ، سازگاری داشتن، خوشبین بودن ، ماجراجویی ، سخاوتمندی ، دوستانه بودن ، همکاری داشتن و نشاط داشتن!! :D)

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

به نقل از notebook :
کاملن درسته این حرف.
مدرک مُهمه اون هم خیلی زیاد. اما "یادگرفتن" خیلی مهم‌تره و البته "مدرک واقعی" گرفتن.
شریف آرزویِ همه‌یِ بچه‌هایِ ریاضی‌ست مِن جمله خودِ من، نمی‌خوام شعار بدم، چون خودم تصمیم داشتم اول پشتِ کنکور بمونم، اما بعدش فکر کردم و دیدم راه‌هایِ زیادی برایِ موفقیت به ویژه برایِ بچه‌هایِ ریاضی وجود داره. ارشد هست، دکترا هست و لزومی نداره من یه سال از عمرم رو تلف کنم و پشتِ کنکور بمونم، اونم وقتی می تونم تویِ این سال کُلی به تجربه‌م اضافه کنم؛ و بعدش دانشگاه‌هایِ دیگه هم که خاله‌بازی نمی‌کنن. قسمتِ اعظمِ کار رو دوشِ خودِ ماست. این که چه قدر دنبالِ مهارت باشیم نه صرفن پاس کردنِ واحدها.
چه قدر دنبالِ تحقیق و تولید علم باشیم؟نااُمید نشیم.

البته این کاملن واضح و مبرهنه که دولت و سیستم توجه زیادی به بحث تحقیق و تولیدِ علم نداره و سیستم مشکل داره؛ اما وقتی داشتم مصاحبه‌یِ یکی از بچه‌هایِ شریف که سال 76 وارد ام آی تی شده بود رو می‌خوندم از همین روحیه‌یِ خودمون که همه‌چی رو گردنِ سیستم می‌اندازیم و از نظرِ تحقیقات کوتاهی می‌کنیم، انتقاد کرده‌بود.

notebook

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان

عزیزان من نمی خوام بمونم پشت کنکور :D
فک کردم سو تفاهمی شده باشه
:D
بله معلومه که اگه کسی بخواد و دنبالش باشه حتما می تونه موفق باشه
ولی خب یکم حمایت می خواد که ...............................

...............

کاربر فوق‌فعال

محمد پسندیده فرد از بالا تا پایین همه رو لایک میکنه ها :))

الان هیچکس نیست جواب من و بده؟؟ :-"
عاقلانست متالوژی و بذارم اولویت دوم تا پنجمم؟

test123

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

بچه ها کسی هست ک اینجا دامپزشکی اطلاعاتی داشته باشه ؟؟؟ راجع به آینده شغلی و اینا ؟ و همچنین درآمدش ؟؟؟ ممنون میشم

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از ســــارا . م :
خوب من واقعن موندم با این 500 هزار نفر محترم داوطلب رشته ی تجربی که با میانگین 71% رتبه ت زیر 500 هم نمیشه[nb]داغ به دل :))[/nb] چرا این سایت خیلی کم تجربی داره
بیشتر بحثا که ریاضی شد ِ تا این جا که من دنبال کردک

دوستان چند تا سوال دارم :

من با رتبه 600 ارزش داره ترم بهمن پزشکی شیراز بزنم یا اینکه حیف باید برم ترم مهر ؟
دوم اینکه شیراز اونقدر سطحش بالا هست که حاضر بشم 20 ساعت تو جاده باشم ؟ لطفن دوستان غیر تجربی هم راهنمایی کنن که چقدر مهمه آدم به مسافت توجه کنه
سوم اینکه چرا اصفهان شیوه نوین نیس اخه ؟ :-?
همینا دیگه

کلن با این رتبه من پزشکی تبریز قبولم ، اما دلم نمیخاد تبریز برم :د میخام بین ترم مهر و بهمن ِ شیراز و اصففهان انتخاب کنم
اشتباست آیا ؟
اول تهران رو بزن بعد بهشتی و بعدش دانشگاه ایران و شاهد تو تهران. احتمال داره قبول بشی.
اصفهان نزدیک تر نیست؟

notebook

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان

متالوژی علاقه داری؟

بالا