• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات داوطلبان کنکور 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Aroosak

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
پاسخ : سوالات و مشکلات داوطلبان کنکور 94

به نقل از سیزیف :
اسون ترینش همین پمپ سدیم پتاسیم توی زمان پتانسیل عمل کتاب ازیه طرف بسته کشیده ش از یه طرف گفته بعد پتانسیل عمل زیادتر میشه فعالیتش پس میشه استنتاج کرد که قبلش یه فعالیتی داشته که الان زیاد تر میشه . یا اونجایی که مربوط به پیرچشمی ـه و خیلی سبز دوربینی گرفته و گاج نه و الخ .
پتانسيل عمل زماني بسيار بسيار كوتاه تر از اون هست كه بخوايم ببرسي كنيم ببينيم پمپ طول فعاله يا نه. ولي فعاليت پمپ طبق منابع معتبر زيسست شناسي در پتانسيل عمل برقرار هست.
درست مثل اين ميمونه كه يك هزارم ثانيه از دوره مار قلب رو انتخاب كني و بگي بطن چپ تو اين يك هزار ثانيه انقباض داره يا نه

A.H.Z

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
خرّم آباد
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از سیزیف :
اسون ترینش همین پمپ سدیم پتاسیم توی زمان پتانسیل عمل کتاب ازیه طرف بسته کشیده ش از یه طرف گفته بعد پتانسیل عمل زیادتر میشه فعالیتش پس میشه استنتاج کرد که قبلش یه فعالیتی داشته که الان زیاد تر میشه . یا اونجایی که مربوط به پیرچشمی ـه و خیلی سبز دوربینی گرفته و گاج نه و الخ .
به نظر من پمپ سدیم-پتاسیم هنگام پتانسیل عمل فعاله و بعد از پتانسیل عمل فعالتر میشه تا غلظت یون ها رو به حالت اول برگردونه و نکته اینه که از قبل سلول به پتانسیل آرامش رسیده....
به نظر من پیرچشمی مربوط به عدسیه و دوربینی مربوط به قطر کره چشم....ولی خب هر دو به یه درمان نیاز دارن اونم استفاده از عدسی همگرا است...

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

بعدیشم اینکه مثلن کتاب گاج اومده گفته که آب مروارید حتما جراحی میخواد وخارج کردن عدسی کدر وبعدش حالا میشه از عینک استفاده کرد یا عدسی مصنوعی بعد خیلی سبز گفته که یا ازجراحی استفاده میشه یا ازعینک
به نقل از AMirhOs$EiN :
به نظر من پمپ سدیم-پتاسیم هنگام پتانسیل عمل فعاله و بعد از پتانسیل عمل فعالتر میشه تا غلظت یون ها رو به حالت اول برگردونه و نکته اینه که از قبل سلول به پتانسیل آرامش رسیده....
به نظر من پیرچشمی مربوط به عدسیه و دوربینی مربوط به قطر کره چشم....ولی خب هر دو به یه درمان نیاز دارن اونم استفاده از عدسی همگرا است...
کانون با توجه به شکل کتاب بسته بودنش رو درست گرفته بود
به نقل از Aroosak :
پتانسيل عمل زماني بسيار بسيار كوتاه تر از اون هست كه بخوايم ببرسي كنيم ببينيم پمپ طول فعاله يا نه. ولي فعاليت پمپ طبق منابع معتبر زيسست شناسي در پتانسيل عمل برقرار هست.
درست مثل اين ميمونه كه يك هزارم ثانيه از دوره مار قلب رو انتخاب كني و بگي بطن چپ تو اين يك هزار ثانيه انقباض داره يا نه
درهر صورت مهم عه ،ببین کنکور به منابع معتبر نگاه نمیکنه کنکور به کتاب درسی و این کتاب کنکوریا نگاه میکنه که همشونم پر غلطن .

درکل خیلی سبز کتاب آشغالیه ونخریدش :-""" ، من سوالم بیشتر این بود که ازاین چیزایی که تو کتاب هست اینطوری تو کنکور سوال مستقیم میادهنوزم ؟مث کنکور 80 که درمورد دیاپدز لنفوسیتا اومده بوده وگفته بوده که ندارن ؟

SsSs1996

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرز...
شهر
تهران

بچه ها من نمیتونم درس بخونم بلد نیستم :((
یکی کمکم کنه
اصلا دلم ب درس خوندن نمیره
همه دوستام میخونن اما من دلم نمیخاد بخونم.تجربیم هستم اگه نخونم :( زندگیم خراب میشه

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از SsSs1996 :
یکی کمکم کنه
همه دوستام میخونن اما من دلم نمیخاد بخونم.تجربیم هستم اگه نخونم :( زندگیم خراب میشه
فک کنم انگیزه درس خوندن نداری :-? فک کنم از بین بچه ها ی پشتیبان انتخاب کن درساتو کنترل کنه
ساعت مطالعتو از کم شرو کن بعد زیاد 8->

Elnaz1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شــــــــــــــــــــــیراز
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
عشق است دامپزشکی...

من به شخصه کسیم که از سال دوم در به در دنبال پیدا کردن علاقم بودم
از این دانشگاه به اون دانشگاه
از این دانشجو به اون دانشجو
و در عرض 3 سال 5 بار نظرمو عوض کردم ...

خوبه که بخوای بدونی هر رشته چیه و چه آینده ای داره
اما حواست باشه در دنیایی از خیالات گم نشی

اتفاقی که واسه یکی از امثال من افتاد این بود بعد از این همه گشت و گذار در عین ناباوری شرایط جوری براش رقم خورد که نتونست ب هیچکدوم از اونا برسه و احساس سرخوردگی شدیدی پیدا کرد

الان تنها چیزی که مهمه اینه که آینده رو جوری رقم بزنی که خودت تصمیم بگیری نه رتبه ات برات تصمیم بگیره ... (;

masijoon

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید صدوقی یزد
شهر
یزد
دانشگاه
دانشگاه شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از SsSs1996 :
یکی کمکم کنه

باید نگاهتو به درس خوندن عوض کنی و این عملی نمیشه تا وقتی که هدفی واسه خودت در نظر بگیری ..... پس سعی کن هدفتو انتخاب کنی که همه ی اینا حل میشه با انتخاب هدف..... وقتی هدفو انتخاب کردی مدام بهش فکر کن مثلا تصور کن که سال دیگه این موقع داری چمدونتو واسه پزشکی دانشگاه تهران ببندی وقتی خودت پذیرفتی که جایگاهت اونجاست ( البته من باب مثال گفتم شاید هدفت جای دیگه باشه) انگیزت هم افزایش پیدا میکنه

moshiri

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بندر
مدال المپیاد
زکی!

درود
اقا من یه مشکل بزرگ دارم بزارید یکم توضیح بدم من جنوب زندگی میکنم هر سال حدود20روز میریم سر میزنیم شهر مادرم اینا که به من یکی اصلا خوش نمیگذره!امسال هم از اول تابستون شرو کردم با هفته ای 40 ساعت اگه برم اونجا جا واسه مطالعه نیست ؛خونه ی پدری و پررفت و امده کتابخونه هم اونجا یه روز در میونه روزای روج و جمعه چه خاکی به سر بریزم؟میدونم نابود میشم تو شهریور 3تا ازمون دارم همش بر باد میره،اترات بد روحیش هم بماند. با این وضع اونجا نهایتا بتونم هفته ای20 ساعت بخونم ،همه شستا بالا :))خدا اسیر پدر و مادر ناگاهتون نکنه بخدا اینقد حرص خوردم صدام گرفته
حالا من بدبخت چی کار کنم تو رو خدا یه چیزی بگین ~X( ~X(

.mary.

مریم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‌امین۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از عمه ی توکلی! :
درود
اقا من یه مشکل بزرگ دارم بزارید یکم توضیح بدم من جنوب زندگی میکنم هر سال حدود20روز میریم سر میزنیم شهر مادرم اینا که به من یکی اصلا خوش نمیگذره!امسال هم از اول تابستون شرو کردم با هفته ای 40 ساعت اگه برم اونجا جا واسه مطالعه نیست ؛خونه ی پدری و پررفت و امده کتابخونه هم اونجا یه روز در میونه روزای روج و جمعه چه خاکی به سر بریزم؟میدونم نابود میشم تو شهریور 3تا ازمون دارم همش بر باد میره،اترات بد روحیش هم بماند. با این وضع اونجا نهایتا بتونم هفته ای20 ساعت بخونم ،همه شستا بالا :))خدا اسیر پدر و مادر ناگاهتون نکنه بخدا اینقد حرص خوردم صدام گرفته
میتونی نری! :-"

moshiri

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بندر
مدال المپیاد
زکی!

به نقل از مریـم :
نمیشه، بهم اعتماد ندارن! :-" اینقدر مشکلات من با خانواده گوناگونه که اگه بگم فکر میکنید دارم اغراق میکنم، بگذریم :-<...

Inaccessible

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
_
سال فارغ التحصیلی
00

به نقل از عمه ی توکلی! :
درود
یعنی چون شلوغه نمیتونی درس بخونی؟؟ خب شبا بیدار بمون و درس بخون ... هفته ای 20 ساعت هم بد نیست حداقل خوبه که درس میخونی و از درس خوندن فاصله نمیگیری...بعد از اینکه از مسافرت برگشتین ساعت مطالعت رو افزایش بده.

Zed

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو/یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روان‌شناسی

یک سوال از دوستان دانش آموخته اگه بخوای دینی رو بذاری بعد عید چه اتفاقی می افته؟ چون اصلاً حوصله این که برای دینی وقت بذارم رو ندارم! :D

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از lab0o :
یک سوال از دوستان دانش آموخته اگه بخوای دینی رو بذاری بعد عید چه اتفاقی می افته؟ چون اصلاً حوصله این که برای دینی وقت بذارم رو ندارم! :D
ببین دینی رو واسه اینکه خوب بزنی باید تکرار شه،تکرار مداومش کم کم تو ذهنت تثبیتش می کنه،اگر قلم چی میدی در طول سال،دینی رو با همون برنامه بخون حتما.مفیده.اینکه کلشُ بذاری بعد عید خطرناکه یه کم.هم چون حجمش زیاده و واسه تسلط پیدا کردن تو وقت کمتر،خب مسلما باید بیشتر وقت بذاری روش و اینکه بعد عید کار هست اونقد که دینیه نخونده ممکنه برات تبدیل به استرس شه.
به نظر من از همون اول مهر با برنامه کم کم پیش برو خیلی به نفعته.

merzat

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
کرج
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1387
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی و کامپیوتر
رشته دانشگاه
هوافضا

به نقل از lab0o :
اگه قصد خودکشی دارین تو درس دینی حتما اینکارو کنید...

افخم نیا

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید سلطانی 3 (1 سابق)
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

سلام..از بچه های تجربی یه سوال دارم..ببینید تو کتاب سوم گفته که نورون رابط بین نورون حسی و حرکتی ارتباط برقرارمیکنه.در صورتی که تو چشم بین سلول های گیرنده نور (که نوعی نورون حسی اند) و نورون حسی که پیام عصبی رو به مغز میبرد نورون رابط وجود دارد!!!!یعنی بین دو نورون حسی هم میتواند نورون رابط وجود داشته باشد؟؟ممنون :-??

anahita96

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
مدال المپیاد
نقره ى شيمى
دانشگاه
علوم پزشكى تهران
رشته دانشگاه
پزشكى

اين كه تو چشم بين سلول گيرنده و نورون حسى اى ك پيام رو ب مغز ميبره نورون رابط وجود داره تو كتاب هست؟

Elnaz1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شــــــــــــــــــــــیراز
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
عشق است دامپزشکی...

به نقل از آنــا :
اين كه تو چشم بين سلول گيرنده و نورون حسى اى ك پيام رو ب مغز ميبره نورون رابط وجود داره تو كتاب هست؟
تا اونجایی که من میدونم نه
ولی شاید تو عکس پیدا کنی

به نقل از lab0o :

لطفا تمامی دروس عمومی رو از دی ماه شروع کنید

به نقل از افخم نیا :
سلام..از بچه های تجربی یه سوال دارم..ببینید تو کتاب سوم گفته که نورون رابط بین نورون حسی و حرکتی ارتباط برقرارمیکنه.در صورتی که تو چشم بین سلول های گیرنده نور (که نوعی نورون حسی اند) و نورون حسی که پیام عصبی رو به مغز میبرد نورون رابط وجود دارد!!!!یعنی بین دو نورون حسی هم میتواند نورون رابط وجود داشته باشد؟؟ممنون :-??
تقریبا یه همچین چیزی ...
کار نورون رابط برقراری ارتباط با نورون بعدی برای مهار یا تحریک نورون است ...

shahriyar.m

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از lab0o :
اشتباه محضه!!!بعد عید انقدر درسات زیاده که نمیرسی تازه دینی رو شروع کنی!!! از الان شروع کن!!! الان وقتت زیاده میتونی راحت بخونی

merzat

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
کرج
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1387
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی و کامپیوتر
رشته دانشگاه
هوافضا

به نقل از ℓζ£ :
لطفا تمامی دروس عمومی رو از دی ماه شروع کنید
تقریبا یه همچین چیزی ...
از دی!!!! :O

nasrin.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی( گرایش جداسازی)

به نقل از lab0o :
بعد عید برنامه ی مرور داشته باشی خیلی بهتره این جوری ذهنت منسجم تره و دیگه دغدغه تموم نشدن درسا رو نداری البته بنظر من
چون خودمم قبل از عید همه درسام یه دور شد بعد عید تستای بیشتری کار کردم + مرور

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا