• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چرا عقب مونده ايم؟

نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی 2 - دبیرستان حلی10
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
Shahed Uni
رشته دانشگاه
Computer Science
تلگرام
اینستاگرام
پاسخ : چرا عقب مونده ايم؟

به نقل از شبگرد نســـترن :
جداااااااااااااااااااااااااا؟؟؟؟؟ :O :O :O :O :O

نکنه منظورتون پیشرفت گرونیه؟؟؟؟یا فساد مردم؟؟؟ :))
بله جدا اونم در پیشرفت علم برو حال کن

به نقل از Bahar_R :
وارد جنگ بشیم مثلا ؟ یا تحریما ادامه پیدا کنه ؟ کشور با خاک یکسان بشه از نظر منابع مالی و انسانی که مثلا جلوی آمریکا وایستیم ؟
دوست عزیز بدون شک آمریکا دنبال منافع خودشه . نکنه توقع دارید خیریه باز کنن بگن ما فقط نظر خیرخواهانه داریم به همه ی کشور ها ؟؟
این وظیفه ی سیاستمدار های کشور هست که با سیاست هم منافع کشور رو حفظ کنن یعنی کشور رو به عنوان صلح برای قدرت های دنیا حراج نکنن هم اینکه افراط گری نکنن و سعی نکنن با همه ی دنیا دشمن باشن و در بیافتن . یعنی نه سیخ بسوزه نه کباب .

ضمنا بعضی از دوستان در مورد پیشرفت لطفا حرفهای تخیلی نزنید بیاید واقع بین باشیم :)
حکومت میتونه با سیاستی که میگی کاری که کنه بدون گوش دادن به حرف آمریکا و انگلیس هم بتونیم ادامه بدیم .
اونا هم هیچوقت نمیتونن ما رو با خاک یکسان کنن .
در مورد آمار هم آمار درسته لینک خبرش هم خیلی وقت پیش تو یه بحث دیگه بود داده بودم دیده بودید .

یعنی تا وقتی حکومت اینه تحریم خراب تر میکنه اوضاعو...در اصطلاح میشه قوز بالا قوز..
پس باید حکومت درست بشه نه اینکه به هر قیمتی تحریم برداشته بشه .

به نقل از Bahar_R :
وارد جنگ بشیم مثلا ؟ یا تحریما ادامه پیدا کنه ؟ کشور با خاک یکسان بشه از نظر منابع مالی و انسانی که مثلا جلوی آمریکا وایستیم ؟
دوست عزیز بدون شک آمریکا دنبال منافع خودشه . نکنه توقع دارید خیریه باز کنن بگن ما فقط نظر خیرخواهانه داریم به همه ی کشور ها ؟؟
این وظیفه ی سیاستمدار های کشور هست که با سیاست هم منافع کشور رو حفظ کنن یعنی کشور رو به عنوان صلح برای قدرت های دنیا حراج نکنن هم اینکه افراط گری نکنن و سعی نکنن با همه ی دنیا دشمن باشن و در بیافتن . یعنی نه سیخ بسوزه نه کباب .

ضمنا بعضی از دوستان در مورد پیشرفت لطفا حرفهای تخیلی نزنید بیاید واقع بین باشیم :)
اگه آمریکا میتونست با ما بجنگه و وارد جنگ بشه تا الآن شده بود و تازه اون موقع هم عراق بی چاره رو نمیفرستاد جلو بعد تحریم اگه نبود که بدتر بود ببین اونا تحریم رو بر میدارن ولی ازمون میخوان انرژی هسته ای رو بگذاریم کنار یعنی چی؟ یعنی به جای یه کوه الماس یه آب نبات بهت بدن درک کن

× سه پست متوالی ترکیب شد ! رعایت کنید لطفا.

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از @REZ!|@ :
بله خوبه ما هم رییس جمهورمون رو آمریکا انتخاب کنه؟
بعد ما مگه ابر قدرت نیستیم؟ چرا خودمون یه جبهه نشیم؟ ها؟
همون کره جنوبی ای که عین سگ از کره شمالی ترسید؟
تو بگو چرا با دشمنی دوس شیم که رحم نداره ، خود خواهه ، به فکر منافع خودشه ، دشمن اسلام بشره تو بگو
هر موقع آمریکا اومد گفت انرژی هسته داشته باش آزاد باش بعد گفت و دیگه کاری به عراق و سوریه و لبنان فلسطین و ... نداریم ما هم با کمال میل باهاش دوس میشیم ما که پدر کشتگی نداریم داریم؟نه
رئیس جمهور مارو آمریکا انتخاب می کنه ؟ :D
ما ابر قدرتیم ؟ فکر نمی کنم هیچ جای دنیا مارو ابر قدرت حساب کنن والا . خوبه که آدم آرمان هایی داشته باشه ولی در توهم برتری بودن فکر نمی کنم کمکی به پیشرفت کنه .
اصولا همه ی دنیا از کشوری که به هیچ قانون و قاعده ای پایبند نیست باید بترسن چون ممکنه ازش هرکاری سر بزنه . ضمنا فکر می کنم ادبیات بهتری برای بیان این حرفتون وجود داشته باشه .
ببینید رابطه ی صلح آمیز بین دو کشور دوستی دبستان نیست که بگیم فلان شخص آدم خوبیه باهاش دوست بشیم و فلانی آدم بدیه بقیه رو اذیت می کنه باهاش دوست نشیم . آمریکا خوب یا بد جز قدرت های جهانه و ما بخوایم یا نخوایم با اون مواجه هستیم . حالا میتونیم رفتار بچگانه نشون بدیم و منافع زیادی رو از دست بدیم یا اینکه باسیاست هم با اونها سازش کنیم و هم منافعمون رو حفظ کنیم .

به نقل از شبگرد فهیمه :
حکومت میتونه با سیاستی که میگی کاری که کنه بدون گوش دادن به حرف آمریکا و انگلیس هم بتونیم ادامه بدیم .
اونا هم هیچوقت نمیتونن ما رو با خاک یکسان کنن .
در مورد آمار هم آمار درسته لینک خبرش هم خیلی وقت پیش تو یه بحث دیگه بود داده بودم دیده بودید .
پس باید حکومت درست بشه نه اینکه به هر قیمتی تحریم برداشته بشه .
کسی نگفت دستور بگیر آمریکا و انگلیس باشیم . سیاست یعنی یه مقداری ما کوتاه بیایم تا منافعی که برامون مهم تره حفظ کنیم . ولی یک دندگی و در افتادن با همه ی دنیا عامل عقب افتادگی در آینده و در حال حاضر هست .
ما همین الان هم از نظر اقتصادی با خاک یکسان هستیم به لطف چند سال اخیر . :)
نه به هر قیمتی نباید برداشته بشه ولی باید برداشته بشه و وظیفه ی سیاستمدار اینه که کاری کنه به قیمت مناسبی تحریم برداشته بشه . که امید دارم در حال حاضر این اتفاق بیافته و واقعا هم شرایطش فراهمه .
به نقل از @REZ!|@ :
اگه آمریکا میتونست با ما بجنگه و وارد جنگ بشه تا الآن شده بود و تازه اون موقع هم عراق بی چاره رو نمیفرستاد جلو بعد تحریم اگه نبود که بدتر بود ببین اونا تحریم رو بر میدارن ولی ازمون میخوان انرژی هسته ای رو بگذاریم کنار یعنی چی؟ یعنی به جای یه کوه الماس یه آب نبات بهت بدن درک کن
آمریکا تا زمانی که ضرورتی نباشه وارد جنگ بشه اینکارو نمی کنه . فرماندهان و سیاستمداران آمریکا مسلما احمق نیستن که هزینه ی جنگی رو برای کشور ایجاد کنن که بیشتر ضرر هست تا منفعت .
ببخشید شما به نجات اقتصاد ، نجات مردم از فقر ، نجات صنایع از خطر نابودی و ... میگید آبنبات ؟؟ فکر می کنم بد نیست در مورد وضعیت اینها یه تحقیقی بکنید تا به عمق فاجعه پی ببرید . :) ظاهرا اصلا در جریان نیستید که اوضاع از چه قراره و در چه وضعی هستیم .

nastaran.kt

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
مدال قهوه ای زیست
دانشگاه
بهشتی
رشته دانشگاه
دارو

به نقل از @REZ!|@ :
این قدر iq ی بالایی داری من منظورم این بود که اگه جنگ هزینه داره پس چرا به این همه کشور داره حمله میکنه ولی به ما نه دلیلش ترس از ماست
بعد تو هم در مورد من قضاوت نکن

ببخشیدا اما من فک میکنم شما زیادی آرمان گرا هستید ... حکومت ما میخواد به زور وایسه جلو امریکا به قیمت چی؟؟؟

به قیمت به کثافت کشیده شدن کشورش...

ببخشید اما من فک میکنم که ادم هایی که زیادی غیرت کاذب دارن دارن این کشورو خراب میکنن،اونایی که نمیدونن سیاست چیه و الکی خودشونو وارد بازی هایی میکنن که برا مردمشون گرون تموم میشه...

به نقل از @REZ!|@ :
بله جدا اونم در پیشرفت علم برو حال کن

من که از خدامه...اما بیاید واقعیت هارو ببینیم..آمار بین الملل خیلی حرفا میزنه اما واقعیت چیه اقا؟؟؟ اینِ که مردم ما دارن ضجر میکشن و

فقط از کم فهمی شون کاری انجام نمیدن...

برا من مهم نیس تا 50 سال دیگه چه اتفاثی میفته ، برا من این مهمه که الان کجا وایسادیم...بسه دیگه اقا! این مردم خیلی با گذشته ی

درخشان سرخودشونو گول مالیدن ، دیگه نمیخواد اینده ی به اصطلاح یه مشت احمق اون ور که این امارشونم بوی گند میده و سیاست سر

خودمونو شیره بمالیم... :|

درضمن من هم یک ایرانی ـم ، ارزومه کشورم پیشرفت کنه، اما کو پیشرفت؟؟؟؟؟

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

لطفا حد و حدود خودتون رو بدونید و مسالمت آمیز بحث کنید . پست های اهانت آمیز و تحریک کننده ی دعوا حذف شد .

×@REZ!|@ اخطار دریافت کرد و در صورتی که دوباره تکرار کنه به لیست کابران خطا کار سایت ملحق میشه.

موفق باشید .

hosseinsohrabi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید عسگری گنبد
شهر
ازادشهر

چون ما ملت "تن پرور" ی هستیم...

هرکاری میکنیم تا از یه ساعت کار فرار کنیم،پول درآوردن از ساده ترین راه هارو میخوایم، تعطیلاتمون بیشتر از روزای کاری مونه، اداره هامون منتظر

یه فرصتن که به خودشون استراحت بدن،موقعی هم که دارن کار میکنن درست کار نمیکنن...

هرکسی هم تو اینجا استعدادی چیزی داره نمیمونه چون امکاناتی نداره،چرا امثال پروفسور سمیعی یا طباطبایی تو ایران نیستن؟ چون اون ور

براشون دستگاه هست امکانات هست، بهشون بها میدن...

چین الان اقتصاد جهان تو دستشه چون مردمش روزی 17 ساعت کار میکنن با اینکه از نظر میانگین هوش پایین تر از ایرانی ها هستن...

در ضمن تا وقتی که ما علیه قدرت های اول جهان بلند شدیم نمیتونم این کشور رو بسازیم با این سردمدارا و این مردم... :|
منظورتون رو از این حرف که نباید علیه قدرت ها بایستیم نمیفهمم کاش شفاف سازی میکر دین.

تا حدودی قبول دارم اما واقعا تحریم ها سازنده نیس... چون کمر مردم داره خم میشه، ما پول تزریق میکنیم به فلسطینو لبنان و سوریه که بتونیم

جلو امریکا و اسراییل وایسیم ، با این کار تحریما شدید تر میشه ، مردم بدبخت تر و فاسد تر میشن..

پیشرفت؟؟؟مگه الن پیشرفت داریم؟؟؟یه مشت جنس بونجوله چینی وارد میشه و خیلی از تولیدی های داخل ورشکست میشن، این پیشرفته؟؟؟
ببین این حرف هایی که داری میزنه به سیاست مربوطه برو تو بخش سیاست نظر بده یه کم به حق بقیه احترام بزارین دیگه تاپیکو تبدیل کردین به چت روم به گند کشیدین اینجا رو که خواهشا قوانین رو زیر پا نزارین. :لایک

× دو پست متوالی ترکیب شد .

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
علامه حلی (1) / هاشمی نژاد (1)
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
المپ فیزیک بودم که نیمهِ راه، کفشامو آویختم نمیدونم چرا!
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
« مهندسی صنایع و سیستم ها »

من یبار دگ تقریبا لازم دیدم حرفمو تکرار کنم!! :)

دوستانِ عزیزی هستن که زیرآب دین رو زدن در جامعه _ الان باید جوابگو باشن، چرا؟! .. در ایرانِ پیش از اسلام، جدای از مشکل و تبعیض هایی مثل جامعه طبقاتی، مهمترین عامل رونق کشاورزی طبقه دهقانان، توصیه های بسیار دین زرتشیت به کار و ارزش والای اون بود.

حالا هم اگ زیرآب عقاید مردم نـخوره، و برخی دوستان متخصص در امر مذهب ک واقعا قصور کردن و دین رو در یسری احکامِ خاص محدود کردن بذارن،
میشه کلی استفاده های مفید کرد از این عقیده مردم!! (اشاره به همون بحث سبک زندگی که البت لقلقه زبان نـباید باشه صرفا)

اونوقت کسی که معتقد بود به دین و معاد، احتکار نـمیکنه _ می بینه حدیث داریم کسی که برای رزق حلال تلاش کنه، مجاهد فی سبیل الله هست! کارگر فلان ارزش رو داره. و ...!

اما اگ دین رو گذاشتی کنار .. حالا چی غیر از سود و رفاه شخصی میتونه ملاک کار برای مردم باشه؟! اونوقت احتکار داریم _ کلاهبرداری داریم و الخ. (نگید الانم ک کشور دینیه، اینارو داریم! چون خواهید شنید، اصول نظام صرفا دینی شده، هنوز دولت و جامعه دینی تحقق نیافته درست و حسابی _ سبک زندگی ایرانی _ اسلامی)
دگ چیزی بنام بسیج سازندگی وجود نـداره که بره تو روستاها به مردم سواد یاد بده، خونه بسازه براشون و ..!! چون براش سودی نـداره اینکارا اون جوون شهری!

_ _

اما درباره تحریمها .. خب کسی در سوءمدیریت ها شک نـداره و عوامل داخلی. بالاخره کشور از زمان فتحعلی شاه قاجار تا سال 57 ، توسط مستشار خارجی اداره میشد همه اقتصاد و صنایع اصلی ش، پس ما تازه 35 ساله سابقه مدیریت کلانِ نسبتا مستقل داریم و اول راه به نسبت کشورهایی ک چندصدساله نه تنها مستقل بودن، که بقیه جهان رو استعمارم کردن و رشد تصاعدی داشتن برا همین.

بماند که جدای از دولت، خود مردم هم گاهی به خودشون رحم نـمیکنن! منظورم گرون فروشی هاست .. و البته، اشتباهات دولتها پس از جنگ که مردم رو رفاه زده کردن.
مثال زدن چین .. خب درست! چین توقع مردمش رو فعلا پایین نگه داشته تا درآمد کلی ش زیاد شه، بعد توزیع کنه. (البت ما این روش رو هم کامل قبول نداریم ولی منظورم تلاش و عدم رفاه زدگی شون بود!)

البته انصاف رو هم نـباید کنار گذاشت با دیدن صحبت های خودِ خارجی ها .. اداره یک کشور 76 میلیونی با حجم اقتصادی نسبتا بالای 900 میلیارد دلاری، اونم کشوری که دنیایی در تاریخ بهش طمع داشته،
کار سختیه در این شرایط که سنگین ترین فشارهای تاریخ به یک کشور، به ایران وارد شده! (اینجا بحثم عوامل ایجاد این فشار نیس فعلا)

یعنی بازم شما عمق فاجعه رو حس نـکردید!! این فشارها رو خیلی کشورا میتونست ساقطشون کنه.
_ _

در آخر، یک حرفی از مقام امریکایی :

« نماینده ولی فقیه در ایران نامه ای منشتر کرده که براساس آن، هدفگذاری کلی این کشور کار بروی صنایع و چند دانشِ مادر و استراتژیک هست تا بواسطه آنها، پیشرفت های عمومی نیز به جامعه تزریق شود.

اما مشکلِ ما (غرب) دقیقا همینجاست!! .. تمام علوم استراتژیک، دارای دو بُعد صلح آمیز و نظامی اند! پس ما نـمی توانیم به ایران اجازه دهیم به آنها دست پیدا کند!! »

.

hosseinsohrabi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید عسگری گنبد
شهر
ازادشهر

به نقل از Fitz William . Darcy :
من یبار دگ تقریبا لازم دیدم حرفمو تکرار کنم!! :)

دوستانِ عزیزی هستن که زیرآب دین رو زدن در جامعه _ الان باید جوابگو باشن، چرا؟! .. در ایرانِ پیش از اسلام، جدای از مشکل و تبعیض هایی مثل جامعه طبقاتی، مهمترین عامل رونق کشاورزی طبقه دهقانان، توصیه های بسیار دین زرتشیت به کار و ارزش والای اون بود.

حالا هم اگ زیرآب عقاید مردم نـخوره، و برخی دوستان متخصص در امر مذهب ک واقعا قصور کردن و دین رو در یسری احکامِ خاص محدود کردن بذارن،
میشه کلی استفاده های مفید کرد از این عقیده مردم!! (اشاره به همون بحث سبک زندگی که البت لقلقه زبان نـباید باشه صرفا)

اونوقت کسی که معتقد بود به دین و معاد، احتکار نـمیکنه _ می بینه حدیث داریم کسی که برای رزق حلال تلاش کنه، مجاهد فی سبیل الله هست! کارگر فلان ارزش رو داره. و ...!

اما اگ دین رو گذاشتی کنار .. حالا چی غیر از سود و رفاه شخصی میتونه ملاک کار برای مردم باشه؟! اونوقت احتکار داریم _ کلاهبرداری داریم و الخ. (نگید الانم ک کشور دینیه، اینارو داریم! چون خواهید شنید، اصول نظام صرفا دینی شده، هنوز دولت و جامعه دینی تحقق نیافته درست و حسابی _ سبک زندگی ایرانی _ اسلامی)
دگ چیزی بنام بسیج سازندگی وجود نـداره که بره تو روستاها به مردم سواد یاد بده، خونه بسازه براشون و ..!! چون براش سودی نـداره اینکارا اون جوون شهری!

_ _

اما درباره تحریمها .. خب کسی در سوءمدیریت ها شک نـداره و عوامل داخلی. بالاخره کشور از زمان فتحعلی شاه قاجار تا سال 57 ، توسط مستشار خارجی اداره میشد همه اقتصاد و صنایع اصلی ش، پس ما تازه 35 ساله سابقه مدیریت کلانِ نسبتا مستقل داریم و اول راه به نسبت کشورهایی ک چندصدساله نه تنها مستقل بودن، که بقیه جهان رو استعمارم کردن و رشد تصاعدی داشتن برا همین.

بماند که جدای از دولت، خود مردم هم گاهی به خودشون رحم نـمیکنن! منظورم گرون فروشی هاست .. و البته، اشتباهات دولتها پس از جنگ که مردم رو رفاه زده کردن.
مثال زدن چین .. خب درست! چین توقع مردمش رو فعلا پایین نگه داشته تا درآمد کلی ش زیاد شه، بعد توزیع کنه. (البت ما این روش رو هم کامل قبول نداریم ولی منظورم تلاش و عدم رفاه زدگی شون بود!)

البته انصاف رو هم نـباید کنار گذاشت با دیدن صحبت های خودِ خارجی ها .. اداره یک کشور 76 میلیونی با حجم اقتصادی نسبتا بالای 900 میلیارد دلاری، اونم کشوری که دنیایی در تاریخ بهش طمع داشته،
کار سختیه در این شرایط که سنگین ترین فشارهای تاریخ به یک کشور، به ایران وارد شده! (اینجا بحثم عوامل ایجاد این فشار نیس فعلا)

یعنی بازم شما عمق فاجعه رو حس نـکردید!! این فشارها رو خیلی کشورا میتونست ساقطشون کنه.
_ _

در آخر، یک حرفی از مقام امریکایی :

« نماینده ولی فقیه در ایران نامه ای منشتر کرده که براساس آن، هدفگذاری کلی این کشور کار بروی صنایع و چند دانشِ مادر و استراتژیک هست تا بواسطه آنها، پیشرفت های عمومی نیز به جامعه تزریق شود.

اما مشکلِ ما (غرب) دقیقا همینجاست!! .. تمام علوم استراتژیک، دارای دو بُعد صلح آمیز و نظامی اند! پس ما نـمی توانیم به ایران اجازه دهیم به آنها دست پیدا کند!! »

.
تمام حرف هاتونو قبول داریم حیف که دوستان میگن دلایل اسلامی نیارین وقبول نمیکنیم دلایل اسلامی رو اما اگر ما به دستورات اسلام عمل کنیم دیگر عقب مونده نخواهیم بود اگر همه ی ما دنبال علم میرفتیم چون دینمون گفته و نمیرفتیم دانشگاه ازاد و غیر انتفاعی و پیام نور مدرک الکی بگیریم دیگه الان مشکلی نداشتیم. :لایک

nastaran.kt

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
مدال قهوه ای زیست
دانشگاه
بهشتی
رشته دانشگاه
دارو

به نقل از hosseinsohrabi :
منظورتون رو از این حرف که نباید علیه قدرت ها بایستیم نمیفهمم کاش شفاف سازی میکر دین.

حرف هام کامل و واضح نوشته شده،و البته حرف های بهار و فهیمه هم منظور من بودن...رجوع شه به اونا..

به نقل از hosseinsohrabi :
ببین این حرف هایی که داری میزنه به سیاست مربوطه برو تو بخش سیاست نظر بده یه کم به حق بقیه احترام بزارین دیگه تاپیکو تبدیل کردین به چت روم به گند کشیدین اینجا رو که خواهشا قوانین رو زیر پا نزارین. :لایک

فک نمیکنم به جز یه نفر کسی تند صحبت کرده باشه، در ضمن سعی کنید حد خودتون رو بدونید و درست صحبت کنید...

چت روم؟؟؟؟اگه کس بیشتری هم بود ما استقبال میکردیم...

مدیر محترم اخطار دادن،فک نکنم احتیاج به گوش زد بی موقع بقیه باشه...

fitmal

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
کرمان (1 ر) - تهران (بقیه)
مدال المپیاد
یه سری مرحله 1 :-" 1 مرحله 2 :-"

به نقل از شبگرد علیرضا :
بله خوبه ما هم رییس جمهورمون رو آمریکا انتخاب کنه؟
بعد ما مگه ابر قدرت نیستیم؟ چرا خودمون یه جبهه نشیم؟ ها؟
همون کره جنوبی ای که عین سگ از کره شمالی ترسید؟
تو بگو چرا با دشمنی دوس شیم که رحم نداره ، خود خواهه ، به فکر منافع خودشه ، دشمن اسلام بشره تو بگو
هر موقع آمریکا اومد گفت انرژی هسته داشته باش آزاد باش بعد گفت و دیگه کاری به عراق و سوریه و لبنان فلسطین و ... نداریم ما هم با کمال میل باهاش دوس میشیم ما که پدر کشتگی نداریم داریم؟نه
نه این ک امریکا رییس جمهورمون رو انتخاب کنه ، نه ! اما این سیاست ک ما کاملا بخوایم در برابر پیشرفته ترین کشور جهان از لحاظ تکنولوژی و .. وایسیم غلطه همونطور ک وضعیت الان کشورم گویای این مطلبه!
+ میخوای ب فکر ما باشه مثلا؟؟ معلومه ک اینحوری نیس! دشمن باشیم ب ضرر خودمونه دودش تو چشم خودمون میره چون قدرت امریکا ازما بیشتره + مگه ما چند تا کشور مسلمون داریم؟؟ با بقیه قطع رابطه کنیم؟؟
ما باید با سیاست انرژی هسته ای داشته باشیم نه اینکه فقط شعار بدیم ما مشتی بر دهن امریکا خواهیم زد :-"
+ الان ب نظرتون کار ما درسته ک این همه پول بدیم ب این کشورا در حالی ک مردم کشور خودمون دارن میمیرن از گشنگی
+ اون امار غلط تلویزیون و اینارو هم بیخی شو شما ایران رتبه 1 تو 13 سال اخیر :-"

نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی 2 - دبیرستان حلی10
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
Shahed Uni
رشته دانشگاه
Computer Science
تلگرام
اینستاگرام

شما که حرف از سیاست میزنید همه ی اینا سیاسته ما اگه حتی انرژی هسته رو هم برداریم بازم همین آش و همین کاسست تو کل تاریخ وجود آمریکا کی آمریکا راست گفته که الآن دومین بارش باشه؟

hosseinsohrabi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید عسگری گنبد
شهر
ازادشهر

به نقل از fitmal :
نه این ک امریکا رییس جمهورمون رو انتخاب کنه ، نه ! اما این سیاست ک ما کاملا بخوایم در برابر پیشرفته ترین کشور جهان از لحاظ تکنولوژی و .. وایسیم غلطه همونطور ک وضعیت الان کشورم گویای این مطلبه!
+ میخوای ب فکر ما باشه مثلا؟؟ معلومه ک اینحوری نیس! دشمن باشیم ب ضرر خودمونه دودش تو چشم خودمون میره چون قدرت امریکا ازما بیشتره + مگه ما چند تا کشور مسلمون داریم؟؟ با بقیه قطع رابطه کنیم؟؟
ما باید با سیاست انرژی هسته ای داشته باشیم نه اینکه فقط شعار بدیم ما مشتی بر دهن امریکا خواهیم زد :-"
+ الان ب نظرتون کار ما درسته ک این همه پول بدیم ب این کشورا در حالی ک مردم کشور خودمون دارن میمیرن از گشنگی
+ اون امار غلط تلویزیون و اینارو هم بیخی شو شما ایران رتبه 1 تو 13 سال اخیر :-"
این شد یک حرف منطقی . این حرف درسته. اما بقیه ی دوستان کمی غیر منطقی میخواستن منظورشونو بدن . اما به نظرتون راهی که الان کشور ما هم بتونه پیشرفت کنه و هم اینکه منافع کشورمون در خطر نباشه چیه ؟ اگر دوستان راهکاری دارن خیلی خوش حال میشم بدونم.

fitmal

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
کرمان (1 ر) - تهران (بقیه)
مدال المپیاد
یه سری مرحله 1 :-" 1 مرحله 2 :-"

به نقل از شبگرد علیرضا :
شما که حرف از سیاست میزنید همه ی اینا سیاسته ما اگه حتی انرژی هسته رو هم برداریم بازم همین آش و همین کاسست تو کل تاریخ وجود آمریکا کی آمریکا راست گفته که الآن دومین بارش باشه؟
من ایرانی ام و مدافع حقوق ایران پس منظورم این نیست ک بیایم انرژی هسته ای رو برداریمچون حق هر کشوریه! ولی همونطور ک گفتم تو بازی سیاست باید میانه روهم باشی یعنی وقتی با یه ابر قدرتی مث امریکا طرفی فایده ای نداره بیای بگی مرگ بر امریکا و... بلکه باید یه حالت سازش میانی ب وجود بیاد.
-----
Hosseinsohrabi: راهش سازش تا ندی با کشورهای اروپایی و امریکاست +مشکل ما فقط اینا نیست نصف پیشرفت نکردنمون واسه اینه ک تو کشور خودمون ب کارهای تحقییاتی کسی اهمیت نمیده چون دانشگاه و صنعت هماهنگ نیست و.... مثلا ما یکی از معلمامون یه طرح داشت هرجارفت تو ایران یکی نگفت خرت ب چند هیچکیسرمایه گذاری نکرد اما اولین جا تو امریکا رو هوا زدشتش اینه فرق ما و امریکاما کشورمون مسیولینش باید دنبال پیشرفت باشن ک نیستن متاسفانه

hosseinsohrabi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید عسگری گنبد
شهر
ازادشهر

به نقل از fitmal :
من ایرانی ام و مدافع حقوق ایران پس منظورم این نیست ک بیایم انرژی هسته ای رو برداریمچون حق هر کشوریه! ولی همونطور ک گفتم تو بازی سیاست باید میانه روهم باشی یعنی وقتی با یه ابر قدرتی مث امریکا طرفی فایده ای نداره بیای بگی مرگ بر امریکا و... بلکه باید یه حالت سازش میانی ب وجود بیاد.
-----
Hosseinsohrabi: راهش سازش تا ندی با کشورهای اروپایی و امریکاست +مشکل ما فقط اینا نیست نصف پیشرفت نکردنمون واسه اینه ک تو کشور خودمون ب کارهای تحقییاتی کسی اهمیت نمیده چون دانشگاه و صنعت هماهنگ نیست و.... مثلا ما یکی از معلمامون یه طرح داشت هرجارفت تو ایران یکی نگفت خرت ب چند هیچکیسرمایه گذاری نکرد اما اولین جا تو امریکا رو هوا زدشتش اینه فرق ما و امریکاما کشورمون مسیولینش باید دنبال پیشرفت باشن ک نیستن متاسفانه
افرین. منم یکی از اشنایان مون یه طرح کشاورزی داشت رفت استانداری (استان گلستان) همه ی اتاق ها رو رفت بعد از اخر رسید به اتاق ابدارچی . ابدارچی گفت اشتباه اومدی من کاره ای نیستم اشنامون بهش گفت من همه ی اتاق ها رو رفت هیچ کس اونقدر سواد نئاشت که طرح منو بررسی کنه. شما هم قبول دارین نصف مشکلات ما داخلی هست. وقتی کار مندای استانداری یه استان اندازه ی یک چوپان چیزی سرش نمیشه باید چکار کرد؟ به این میگن فساد(از نوع اداری) بعدش هم اشنای ما طرح شو به ترکیه فروخت. پس من میگم اگه فساد ریشه کن بشه راه پیشرفت کشور تا حدود زیادی باز میشه. :لایک

shawn

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی شهرری
شهر
شهرری
مدال المپیاد
نقره شیمی

به نطر من دلیلش اینه که:
1.به عُرف جامعه خیلی بیش از حد توجه میکنن
2.اعتقاداتشون رو شخصی نمیدونن و به اعتقادات بقیه دخالت میکنن و با مخالفا مبارزه میکنن
3.همیشه چیزی که بوده و خودشون باهاش مخالفت کردن رو بهتر از چیزی که هست میدونن و میکوبن تو سرشون
4.معیار های شایستگی تو جامعه اصلا به هیچ وجه نشان دهنده ی شایستگی نیست
5.دغدغه های مردم خیلی پیش پا افتادست
6.مردم ما فقط راجع به نا به سامانی اوضاع حرف میزنن و ذره ای جرات عمل کردن ندارن
7.چیزایی مثل مرام،غیرت و ... خیلی بهش اهمیت داده میشه
8.ملت عادت دارن خودشون رو با بقیه مقایسه کنن
9.خیلی سطحی به مشکلات جامعه نگاه میکنیم و به مشکلات اصلی و بزرگ توجه زیادی نداریم
همین دیگه...

Darya-F

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانـــــــگان
شهر
تــــــــهران
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات چینی

در کشور کره جنوبی یه خیابون به نام خیابان "تهران" هست و در تهران یه خیابان به نام "سئول"..اون زمون رفت و امد زیاد داشتیم(این نامگذاری هم برای تحکیم این وحدت بوده)..کشور کره خیلی بدبخت بود..اونا هم مثل ما طعم جنگ رو کشیدند ..ما زود تر از اونا خودمون رو پیدا کردیم.یه روز رییس جمهورش به ایران گفت: امیدوارم روزی کشور ما از لحاظ پیشرفت مثل کشور شما بشه...(یعنی ببینید وضعش حتی از ایران اون موقع داغون تر بوده) ...و الان می ببینید که داره حرف اول رو میزنه..
یه مثال دیگه میزنم.کشور ژاپن رو..آمریکا بمب اتمی به 2 تا از شهرهاش زد.شنیده ها میگن که هنوز ام ظی نسل های متوالی آدم هاش اثرات خودش رو نشون میده.می بینید؟ سریع خودش رو جمع کرد..و حرف اول رو در صنعت میزنه..
اول از همه در زمینه کار باید ایجاد شغل بشه..باید رفت و امد ها با کشور های دیگه خوب بشه..باید جوونا رو بیشتر بورسیه کنند..یاید سطح فرهنگ مون رو با درس خوندن بالاتر ببریم..

nasrin.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی( گرایش جداسازی)

فک می کنم یکی از دلایلش این باشه که توایران البته نه همه جاش ولی بیشتر جاها این طوره که بجای اینکه فکر کنن تا کارو به نحو احسن انجام بدن یا از خلاقیت استفاده کنن و دستگاه جدید و مفید اختراع کنن بیشتر به این فکر می کنن تا تو کارای گروهی نتیجه کارو به اسم خودشون یعنی یه شخص نامگذاری کنن تا جایی که من دیدم تو جشنواره خوارزمی عده ی زیادی از افراد بصورت انفرادی تو مسابقات شرکت می کنن و البته هستن کسایی م که گروهی شرکت می کنن و موفق میشن اینا خب استثنان و دنیا هم پر از استثنائات .
اما در کشور پیشرفته ای مثه آمریکا به افراد اینقد بها میدن که دیگه فکرشون رو رو این بکار نمی برن که نتیجه کار به اسم کی بشه
و برمی گردیم به همون حرف همیشگی که تو ایران عمر آدما تلف میشه 100% نباشه 99/99% تلف میشه..!

alibasirat

کاربر حرفه‌ای

به قول شهید مطهری ما وغربیاهردو دین را ول کردیم.امااونادینی که جولوپیشرفتشون میگرفت ول کردن مادینی که باعث پیشرفت بودو ول کردیم.یه فیلم جدیدی ساخته شده درباره یه مسیحی که میخواد بیادایران پیش ابن سیناپزشکی یادبگیره.اطرافیانش بش میگن نرو اونجا پیشرفتس زرق وبرقشون میبینی محو اونا میشی.درواقع خیلی صریح بش میگفتن بری ایران اونا تهاجم فرهنگیت میکنن!ما دین اصلی اسلامو ول کردیم.مثلا مامیگیم روحانی.اصلاچیزی به نام روحانی دراسلام وجود نداشت روحانی درواقع یه واژه مال کلیساهاستکه کشیشا فقط توکار معنوی بودن کاربه مادیات نداشتن.اون زمان مثلا ابن سینا پزشک بود فلسفه میدونست یک عالم دینی هم بود.درواقع اون موقع طلبه ها ریاضی هم بلدبودند فیزیک هم بلدبودند شیمی هم بلدبودند اما الان (:|به نظرم ماباید برگردیم به تعاریف اسلامی اون موقع ها.بایدبرگردیم به اسلام!!!دینی که علم آمازی نفی میکنه اسلام نیست!

بالا