• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ماه عسل

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
پاسخ : ماه عسل

به نقل از لنگه کفش! :
عاغاااا
خیلی بدبودماجرای امروزش
اشکم دراومد
فک کنم بهادره حروم زادس :-?
:((
:))
آقا یکی اینو برا من توضیح میده؟ :-"مطمئنین ب جای ماه عسل جریم سلطان نمیدیدین؟ :-??

maryammovahedzadeh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
یزد
رشته دانشگاه
مهندسی معماری
اینستاگرام

به نقل از لنگه کفش! :
عاغاااا
خیلی بدبودماجرای امروزش
اشکم دراومد
بابا بیخیال. این چه فکریه تو میکنی آخه؟

Minority

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
گلُزوادر

حوصله ی نقل قول کردن رو ندارم .
اول خطاب به جناب عابدی:ببین من یه بار دیگه هم تویه چند صفحه قبل ازت پرسیدم که تعریف شما از ریا چیه.من هر چی فکر می کنم برام موجه نیست که کجای این برنامه ریاست؟ریا یعنی (تعریفی که من ازش می دونم) این که یه فرد یه کاری انجام بده که یه سری مقاصدش رو به وسیله ی اون عمل،تحصیل کنه.همون جا هم بهت گفتم که علیخانی تویه سالای قبل با همین روند برنامه داری؛تا حالا چند بار بیرون انداخته شده و یک سال در میون برنامه داری کرده که عمدتا فکر کنم به این دلیل بوده که کسایی که به برنامش اومدن دردی داشتن که برای من و تو که تویه رفاه نسبی قرار داریم غریبن،ناآشنان؛درد اونا برای من حزن آلوده؛این که من توجه کنم به چیزهایی که دارم و اون طوری که باید ،قدرشنو نمی دونم و به واسطه این قدر ندانستن؛از زندگی خودم به خاطر چیزهای بی نهایت کوچیک؛ناراحتم.غمزده و ناراحت و متأثر شدن مردم تویه وقت افطار برایه بعضی از اونا قابل تحمل نیست و اعتراض می کنن که این یارو با برنامش چیه و مسئولای صدا سیما هم حضور اونو قطع می کنن و خب سال بعدترش درخواست طیف طرفداره علیخانی و بد بودن مجری دوره قبل دوباره اونو برگردونده.(احساس من اینه). {راستی بحثی در مورد این ندارم که ما مثلا به واسطه ی این نعمت هایی که داریم و دیگران ندارن؛بخوایم دردایی که واقعا بزرگن تویه موقعیت خودمون که حالا هر موقعیتی می تونه باشه{با توجه به شرایط هر فرد که خیلی با یه آدمه دیگه توبه شرایط دیگه متفاوته}فراموش کنیم.} ولی خب خودم و خودت می دونیم که عمده ی دردایی که ما داریم اون قدر اهمیت ندارن که بخوایم اصلا واسش غصه بخوریم و اگه به واسطه ی همین تذکر برنامه ی علیخانی به این فکر بیفتیم به نظرم خیلی هم خوبه.یه چیز دیگه ای رو هم که باید بگم اینه که من معتقدم ماهیت برنامه علیخانی برای عمده ی مردم خیلی می تونه ارزش فهمی بالاتری داشته باشه تا مثلا فراموش کردن یه سری چیزا.تاکید می کنم ارزش فهمی. :|

پ.ن1:خطاب به رادیکال:مثل همیشه فرافکنی(!!) نکن.میشه؟

goldokhtar

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
دانشگاه
همینجا
رشته دانشگاه
حقوق

برنامه ی امشب فوق العادع بود ...نه واسه این ک ی سری شعار بدم ها ..نه اصلن ...

برنامه ی امشب از اون حیث مهم بود ک زنده ان هنوز کسانی ک وجدانشون بیداره ..هنوز انسانیت درشون نمرده ...

اون خانم اولی خودش معلولیت داشت ..اما اون دختر رو پذیرفته بود چون درک میکرد این قضیه رو و مطمئن جاش تو اون دنیا خوب ِ خوبه ...

اینکه میگید میگم خدایا شکرت ..صرفا وصرفا بخاطر شکرگذاریه ..همین ...چرا ازدید بد نگاش کنیم ؟؟؟؟نه من ونه هیچ کدوم از ماها جای اون خانم نیستیم از درک ماها خارجه ...

واون دوتاقضیه دیگه ..دلم میخاد ی روزی جای آقا یوسف واون خانمه باشم ...خیلییی دلم میخاد ...یکی از آرزوهامه ....

ftnt

کاربر حرفه‌ای
شهر
مشهد

به نقل از لنگه کفش! :
عاغاااا
خیلی بدبودماجرای امروزش
اشکم دراومد

دقیقا از کجا به همچین نتیجه ای رسیدی؟
خب این جور که شما حرف میزنید، منم که این همه وقته دارم ماه عسل میبینم از این برنامه زده میشم.
...

nasrin.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی( گرایش جداسازی)

به نقل از فائزه.و :
دقیقا از کجا به همچین نتیجه ای رسیدی؟
خب این جور که شما حرف میزنید، منم که این همه وقته دارم ماه عسل میبینم از این برنامه زده میشم.
...

با نظر یه نفر دیگه رو اعتماد این برنامه که این همه ساله همراه رمضون مردم میشه عقیدتو عوض میکنی؟

خطاب به لنگه کفش"
از کجا می گی این حرفو؟
مامان و باباشو میشناسی؟
همسایتونه؟
چرا رو مردم انگی رو میزنی که از حقیقت امر خبر نداری؟

ftnt

کاربر حرفه‌ای
شهر
مشهد

به نقل از نسریــــن :
با نظر یه نفر دیگه رو اعتماد این برنامه که این همه ساله همراه رمضون مردم میشه عقیدتو عوض میکنی؟

قطعا نفهمیدی منظورم رو. :))
هدف چیز دیگه ای بود، که فک کنم دوستمون فهمید. :D امان از فرافکنی! :-"

لنگه کفش

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
کرمان

متاسفانه من دیشب بعدازاین پستم سریع اف شدم وگویابحثایی پیرامون پست من شدکه میخوام ازخودم دفاع نمایم :D
نمیدونم چرااین پستودادم که جای این کلمه اینجانبود
ولی بایدعرض کنم این وقایع درکشورماوجودداره ومتاسفانه بایدبپذیریم :-<
همچین کسایی ک نوزادوبابندناف توجاده رهامیکنن قصدشون هرچه زودترخلاص شدن ازاین نوزادهس وخیلیاکه امکانشودارن نوزادشون سقت میکنن
ولی اگربه قول شماهاخوشبینانه نگاه کنیم اگرپدرمادری معتادویافقیرباشن بچشون نگه میدارن که بره کارکنه براشون یااگربچه ناقص باشه حداقل چندروزپیش خودشون نگه میدارن بعدش یاتحویل بهزیستی میدن یایه جای امن مثلادرمسجدیاخیابون میزارن
خطاب ب اقای عابدی:من اصلااین برنامه های مزخرفونمیبینم
خطاب ب فایزه خانم:این مشکلات دیدادمونسبت ب برنامه عوض نمیکنه من تقریباهمه ی برنامه هارودیدم و میبینم
خطاب ب نسرین خانم:این انگی برای بچه نیس چون این بچه هیچ گناهی نکرده
خب عرایض بنده تمام شد
:D

Miraneh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
97

قبول کنید، برنامه ماه عسل واقعا فایده خاصی نداره.من نمیدونم به چه دلیل یه همچین برنامه ای هرسال باید تو ماه رمضون پخش بشه. اینکه یسری مهمون دعوت کنن که یکی چشم نداره،یکی خل میزنه،یکی فلجه،اون یکی کر و لاله،اون یکی قاتل بوده بخشیدنش،خب ؟ما تو زندگیمون اینا رو نمیبینیم؟ که چی بشه.یه بچه یه صورتش از نظر فیزیکی مشکل داره رو بیارن تو برنامه و علیخانی بپرسه شما به خاطر .. و انگار یجوری خودشو بگیره که نگه قیافه وحشتناک و بجاش میگه شکل فیزیکی خاص صورتش فلان و بهمان. واقعا حس ترحم رو ایجاد میکنه. خب هرکدوممون میبینیمش میگیم آخی بیچاره. بنظرم بد نیس که توضیح داده بشه راجع بهشون .ولی علیخانی خیلی رفتارش تحقیرآمیزه.من نمیدونم شما تاحالا یک بارم نگاهایی که به افراد دارای مشکلات مختلف میندازه رو زیر نظر گرفتید یا نه؟نگاه هایی که به اون آقا که اضافه وزن داشت، می انداختو نگاه کردید یا نه. اون طوری که به افراد دارای مشکل نگاه میکنه رو دیدید یا نه .ولی اگر قراره مجری ای باشه،نباید اینطوری نگاه کنه.اگر قراره فردی به خاطر شکل ظاهری ای که داره مسخره نشه،وقتی جایی دعوتش میکنن که همه ملت میتونن ببیننش، نباید همونجا،مجری همون برنامه اونقدر ناجور نگاهش کنه.
من اصلا از نگاهی که به اون آقا انداخت، خوشم نیومد.الانم میگم، لحنی که این آقا تو برنامه اختیار میکنه واقعا از نظر من بده.
اینکه بیچاره بودن افراد از جا های مختلف رو ببینیم و تو ذهنمون بگیم مرسی خدا که من لااقل اینطور نیستم،چه فایده ای داره.نصف جماعت مشکل‌دارو جمع کنید بیارید تو برنامه که مردم ببینن و بعضیا گریه کنن و بگن خدایا مرسی،ممنون، الحمد لله؟
بد نیس مثلا اون زوجی که خانمه فلج بود و با شوهرش یه زندگی عالی رو داشت. اونا واقعا آموزنده بودن.هیچ حس ترحمی هم نسبت بهشون در آدم ایجاد نمیشد.همش علاقه بود بینشون.آدم فکر میکنه که چقدر خوشبختن. دعا میکنه همه اینطوری باشن،همه خانواده ها همچین علاقه ای توشون باشه.
اگر یه مجری ای باشه که چنین لحنی نداشته باشه،چنین نگاه هایی نداشته باشه،بنظر من باعث نمیشه خیلیا حس ترحم تو دلشون نسبت به اون افراد مشکل‌دار پیدا کنن. بنظرم آقای علیخانی بهتره یه تجدید نظری روی رفتارش تو برنامه داشته باشه.
مخالفید هم مخالفید، چیکارتون کنم :د

نام مرکز سمپاد
بستان
شهر
یک
سال فارغ التحصیلی
2002

این رو بخونید.
متن لینک :
خبرنگار شرق در گزارشی با نام «ماه عسل اسپانسرها» نوشت:

"دامنه فعاليت‌هاي بازرگاني صداوسيما حالا به لحظات ملکوتي افطار و اذان مغرب در ماه مبارک رمضان نيز رسيده است. اين‌بار برنامه تلويزيوني «ماه‌عسل» در شبکه سوم سيما که همواره طي سال‌هاي اخير حاشيه‌ساز و انتقاد‌برانگيز بوده و با هدف توليد برنامه‌هايي با «تم» مذهبي روي آنتن مي‌رود، به حياط‌خلوت حاميان مالي شبکه سه سيما تبديل شده است. در هفته‌اي که گذشت اين برنامه تلویزيوني با اجرا و تهيه‌کنندگي احسان عليخاني ميزبان سه ميهمان متفاوت بود؛ بررسي‌ها نشان مي‌دهد، کاظم اسفندياري ميهمان اول برنامه «ماه‌عسل» همان برنده خودرو لکسوس 260ميليوني يکي از شرکت‌هاي توليد و توزيع‌کننده آبميوه است. ميهمان دوم اين برنامه مهدي تاج‌بخش که با پدرش در برنامه «ماه‌عسل» حضور يافت، برنده خودرو 300ميليون‌توماني بنز از سوي يکي از شرکت‌هاي توليد و توزيع‌کننده برنج و چاي است و برنده سوم يعني ابوالفضل حيدري که به‌جاي او برادرش در برنامه «ماه‌عسل» حضور يافت، برنده جايزه 110ميليون‌توماني يکي دیگر از شرکت‌هاي توليد‌کننده برنج است. حضور برندگان مسابقات قرعه‌کشي اين سه شرکت (که تبلیغاتشان مرتب در خلال این برنامه زیرنویس می‌شود) در این برنامه که مدعي تم مذهبي در ساعات افطار در ماه مبارک رمضان است دامنه انتقاد‌ها را گسترده‌تر کرده است. شرق معتقد است که این عمل بهره‌برداري تبليغاتي از اين برنامه و تبديل خوش‌شانسي برندگان به اسم «لطف و مرحمت خدا» در ساعات افطار در ماه مبارک رمضان است."
http://goo.gl/9X4EKZ

به بیان ساده این برنامه در قالب تبلیغات زیرپوستی لااقل در سه قسمت شرکت‌های فوق را دست خداوند برای یاری به تهیدستان نشان داده است.

انتقادها به این برنامه ادامه دارد، تابناک در گزارشی با اشاره به خبر شرق نوشت:

" مخالفان اين برنامه که ردپاي آنان بيش از پيش در فضاي مجازي به‌چشم مي‌خورد، انداختن توپ برخي آسيب‌هاي اجتماعي در کشور را در زمين مردم به‌جاي مسوولان، دوربودن سوژه‌هاي برنامه از متن اصلي و عمومي جامعه، نوع اجراي علیخانی و فضای بیش از اندازه غم انگیز بزنامه را دلیل مخالفت خود می‌دانند. این برنامه سال گذشته هم با حواشی همراه بود که اوج آن در ماجرای هدیه دادن یک پسربچه اتفاق افتاد. معصومه ابتکار در يادداشتي پرسيد: «آيا تنها وظيفه دست‌اندرکاران سيما پرکردن کنداکتورهاست؟ پس مسووليت حفظ کرامت انسان‌ها در هر دوسوي دوربين برعهده کيست؟آنچه که در ماه‌عسل رخ داد، هم سيماي شبکه سه را نازيبا کرد و هم شأن انساني کودکان را به ناکجا برد و هم دل مخاطبان را افسرد."
http://goo.gl/RYOR12

برخی صفحه‌های اجتماعی مجازی طی هفته گذشته نوشتند که این برنامه سعی دارد این تفکر را در میان مخاطبان جا بیندازد که «به بدبختی خو بگیرید و شاکر باشید که از شما بدبخت‌تر هم هست!»

در این میان اما موافقان معتقدند که تیم «ماه عسل» با نشان دادن افرادی که هیچ وقت دیده نمی‌شوند و نشستن پای درد دل آنها کاری درخورد توجه کرده است و آن را مناسب زمان افطار می‌بینند.

bitabs

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
مرحله ی اول ادبی ب صورت شانسی !

بابک بزرگه خوب بود مامانشم خوب بود :-"

زهرا27

بریزءیس
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زاهدان
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
الزهرا_خواجه نصیر
رشته دانشگاه
کامپیوتر

چه برنامه ای دم افطارپخش شه به نظرتون مفیده؟چه ویژگی هایی داشته باشه؟سوژه های ماه عسل کیا باشن که مفیدبه نظربرسه؟اصن از برنامه ی زمان افطار چه توقعی دارید؟چندتاازبرنامه های صداوسیما هستن که جذابن وارزش نگاه کردن دارن؟فک کنم اگه رواینا بحث کنیم بهتر به نتیجه برسیم معلومه ماه عسل ایرادم داره شاید امسال از خیلی اوقات دیگه بیشتر اما فک نمیکنم همش بدبختیارونشون بده.بنظرم سعی میکنه انسانیتی که توماه رمضون دنبالشیم رو به رخ بکشه ویادآوری کنه توفیلما نیس.سعی میکنه نه اینکه همجا موفق باشه.خیلی جاها شده جایی واسه اینکه خیلیا کمک خیرینو جمع کنن حتی گاهی آدم حس میکنه این همه حرف زدن که آخرش بگن آرزوم اینه یه خونه ازخودم داشته باشم.این برنامه اشکال زیاده داره اما این اشکالا اونقدهستن که برنامه تعطیل شه واگه این اتفاق بیفته چی بجاش پخش بشه؟

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

بنده ادله مو آوردم تو پستای قبلی
صرفا اینکه ترحم و برانگیختن این حس هرگز..هرگز انسانیت نیست

mohaddes

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بـنـاب
سال فارغ التحصیلی
94
اینستاگرام

من جای اون خانومه بودم، همون شب اول میمردم. تازه فهمیدم چقدر کوچیک و بدم .

اصن چی واسه اون مَرده موند؟!

Arghavan

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان

ماه عسل امشب صرفاً به خاطر داستان خوبش و معجزه ای که این خانومه توی زندگیش لمس کرده بود ، عــالی بود×همین.

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

اگر درباره ی طمعکاری و حماقت محضش حرف میزد مفیدتر از شرح تک تک دعاهاش با ذکر ساعت نبود؟ :-? جدّاً؟!
حتی یه کلمه نگفت تقصیر خودم بود که به اون وضعیت گرفتار شدم؛ دیگه آدم که همه چی رو رو حسابِ قضا و قدر نمیذاره؛ خدا به آدم عقل داده، شکرگذاریش اینه که فکر کنی دیگه؟ حداقل یکم درباره ی این قضیه حرف میزد که شاید چهار نفر که تو وضعیت مشابهی ان عبرت بگیرن و با ساده لوحی و بی فکری خودشونو تو دردسر نندازن!

lady star

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تبریز

به قول داداشم که یهو آخر برنامه گفت:عظمت و ابهت خدا رو داشتین؟!! :D
معجزه یعنی همین به قرآن :)
فقط من درد کمرم بیشتر شده...خداییش این یه قسمتش خیلی سخته :))

++MaRyAm++

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف آباد
سال فارغ التحصیلی
94

با شدتی ک این خانومه از تاریکی میترسیده وقتی گوشیش خاموش شد باید سکته هه رو میزده واقعا هیچ توجیهی غیر از لطف خدا و معجزه نداره!!!
اما واقعا عقل نداشته عاخه تو این دوره زمونه کی میگه بیا من بهت ۲میلیارد ناقابل بدم؟ی ذره عقلم چیز خوبیه والا ب خدا :D

barani

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو ^.^
شهر
تهرانـــ
مدال المپیاد
ادبـــی
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی تکنولوژی نساجی

وای :rolleyes: اصن تصورشم سخته :-< اون همه روز ؟تو چاه :|

اگه من بودم اونقد جیغ میزدم که همون روز اول میمردم :-"

یاد مستندای من و تو افتادم !

+به نظرتون واقعا اون حسای معنوی میاد سراغ آدم ؟اصن مغز کار میکنه در این حد که آدم یاد شعب ابی طالب بیفته :rolleyes: ؟

Miraneh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
97

فهمیدم فقط من نیستم که وقتی میرم تو پذیرایی باید یه پیش‌مرگ با خودم ببرم،اول اون چراغا رو روشن کنه بعد من برم. :د

نمیشد این آقاهه مجری والیبال اون تبلیغای رایتل کوفتی رو نمی‌گفت تا اون خانومه یکم بیشتر راجع به اون شبای باحال وحشتناک‌ش حرف می‌زد!؟

بالا