• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات داوطلبان کنکور 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Behz@d

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نکا
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
شایعه ای بیش نبود!
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
برق
اینستاگرام
پاسخ : سوالات و مشکلات داوطلبان کنکور 94

میخوام برادرانه نصیحتت کنم نه از روی تعصب و غرض..

اصلا تو کنکور 100 زدن معنایی نداره مخصوصا تو درسی مثل شیی که صاحاب درست و حسابی نداره.
اگه تو امسال همراه ما کنکور میدادی میفهمیدی منظورمو! یکی از رفیقام همه درسای تخصصی رو ول کرد و چسبید به شیمی! واقعا هم شیمیش توپ شده بود! اما سر جلسه میدونی چی شد؟؟ کسی که خوراکش شیمی بود و باید بهتر وسریع تر از همه شیمی رو حل میکرد فقط برا این درس یک ساعت و بیست وسه دقیقه وقت گذاشت! این یعنی فاجعه یعنی تموم اون همه زحمتایی که کشیدی رفت به فنا یعنی برا رتبه خوب آوردن باس ی سال عقب بیفته.
شیمیتو تقویت کن خیلی خوبه اما نه برا صد زدن. برا اینکه سر جلسه بتونی از تموم دانشت برای حل سوالایی که معقوله،سوالایی که میدونی حلش ارزش داره، استفاده کنی. ارزش ی سوال محلول ها که فقط شاید30 ثانیه وقت بگیره با استوکیومتری که 3 دقیقه وقت میخواد یکیه! پس زرنگی تو 100 زدن نیس رسیدن به حدنصاب اون آزمونه.

برا کتاب نظر خاصی ندارم اما بدون شیمی مث ریاضی و فیزیک نیس که گسترده باشه! سختی سوالا بیشتر به وقتگیر بودنشه تا پیچیده بودن.
یعنی مهم نیس سوالای خیلی سخت کار کنی. فقط سعی کن درس رو خیلی خیلی خوب بفمهی. هر سوال در حد کنکور که بهت دادن (صرف نظر از وقت) بتونی حلش کنی. (البته حل چن تا سوال المپیادی هم ضرر نداره)

Roksana-Khanom

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
شیمی پلیمر

تو کنکور صد زدن معنی نداره
باید خودتو آماده کنی برای سوالایی که نتونی حلشون کنی
وگرنه سر جلسه کلی استرس میگیری

amirsaesh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبىرستان مىرداماد
شهر
اراک

یه سوال داشتم.مثلا واسه شیمى با باید تو سه تا پایه 5 تا کتاب مبتکران بخونیم مثلا.یعنى تو اىن مدت میرسیم این کارو انجام بدیم؟

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از amirsaesh :
یه سوال داشتم.مثلا واسه شیمى با باید تو سه تا پایه 5 تا کتاب مبتکران بخونیم مثلا.یعنى تو اىن مدت میرسیم این کارو انجام بدیم؟
من پیشنهادم اینه مبتکران نگیرید گاج نقره بگیرید ولی اگه گرفتید همشو نزنید !

پ.ن : صرفا پیشنهاد بود نظر بقیه هم محترمه ! :)

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از amirsaesh :
حتماً مبتکران بگیر و همه‌ش، بخصوص مندلیف هاشو بزن. کاملاً وقت می‌شه.

پنج تا چرا؟

تک جلدیاشو بگیر.
یدونه 2
یدونه 3
دو تا پیش

س__ارا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

@ پریناز و همه ی اون هایی که مشکل از خاب بیدار شدن دارن :D
من خودم همین مشکل رو داشتم بچه ها ، یه اپلیکیش اندروید هست به اسم "سلیپ از اندروید" این رو دانلود کنید ، رو گوشیتون نصب کنید
بعد من با همین آدم شدم دیگه :D
یه قسمتی داره به اسم " ریلی اویک" اونجا یک سری تنظیماتی فعال میکنید که تا اپلیکیشن متوجه نشه وقعن بیدار شدین آلارمش خفه نمیشه!
مثلن من زده بوده " شیک ایت" درجه سختیشم گذاشته بودم 5
بعد صبح ها که با یه صدای خیلی ناهنجاری زنگ میخورد ، من مجبور بودم با تکون دادن گوشی تو دستم (اونم باید با سرعت زیاد انجام بشه) اون 5000 شماره تموم شه
مثلن من 200 _300بار دستمو تکون میدادم تا 5000تموم شه و آلارم گوشی خفه شه! بعد اون دیگه واقعن خاب از رسرم میپرید :D
برید دانلود و نصب کنید حتمن اگه گوشی اندروید دارید.

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ✿خدیـــج ه✿ :
خواب بعدازظهر بدترین خوابیه که میشه داشت! فقط باعث کسلی میشه
سعی کنیم به جای خوابیدن بعدازظهر چند دقیقه ای در وضعیت ریکاوری قرار بگیریم! فکر میکنم از سر درد هم جلوگیری میکنه!

خواب ظهر خوبه ! ولی تایمش باید کم باشه نیم ساعت نهایت یک ساعت

Inaccessible

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
_
سال فارغ التحصیلی
00

به نقل از SaranaZ :
خواب ظهر خوبه ! ولی تایمش باید کم باشه نیم ساعت نهایت یک ساعت

نه خواب بعدازظهر برای اکثر افراد خوب نیست باعث کسلی بیشتر میشه
من خودم اگ بخوام بخوابم کم کم یه 2 ساعتی میشه :D

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از ✿خدیـــج ه✿ :
نه خواب بعدازظهر برای اکثر افراد خوب نیست باعث کسلی بیشتر میشه
من خودم اگ بخوام بخوابم کم کم یه 2 ساعتی میشه :D
خب همه همینجورین ! باید اینقدر اراده رو قوی کنید و آلارم بزارید تا سر نیم ساعت بیدار شید !! :-"

Inaccessible

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
_
سال فارغ التحصیلی
00

به نقل از CrazyBóy :
خب همه همینجورین ! باید اینقدر اراده رو قوی کنید و آلارم بزارید تا سر نیم ساعت بیدار شید !! :-"

نمیشه
یعنی میشه اما تا وقتی که دوباره بخوابم کسلم (:|اصلا وضع بدی میشه و نمیتونم درس بخونم :-"

Hypnotise

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شاهرود

سلام بچه ها
من فارغ التحصیلم و میخوام ریاضی فیزیک رو معلم بگیرم.

میدونم که مقدم نیا استاد فرزانگان 1و 2 هست. میخواستم بچه های فرزانگان راهنمایی کنن که ایشون غیر از هدف کجا درس میدن؟

من با ساعت کلاس هدف و همینطور شلوغی کلاساش مشکل دارم. برای همین دنبال یه موسسه دیگه ام
آقای مقدم به نظر من ذهن دانش آموز رو خلاق میکنه تدریسش
تدریس آقای ملاك پور به خوبی مقدم هست؟ آقاي محسن خليلي چطور؟

لطفا سریع جواب بدین. چون فردا اولین جلسه هدف هست و شايد اگر آقاي مقدم جای دیگه نباشن همون هدف ثبت نام كنم

برای فیزیک هم بین ذهبی و میرحسینی کدام رو انتخاب کنم. فقط شنیدم که برای فردی مثل من که پایه فیزیکش ضعیفه و قبلا فیزیک رو کنار گذاشته بوده، این دو مناسب نیستند چون بیشتر روی سرعت تست زنی کار میکنن. همینطوره؟
پس چه معلمی مناسبه؟ گرچه که من دوست دارم با یکی از این دو نفر بگیرم چون خیلی تعریف میکنن

بعد درسته که این دو هرجلسه حدود 200 تا تست میدن که برای جلسه بعد بیاری و میبرن پای تخته و دعوا میکنن اگه بلد نباشی؟ ~X(
چون خیلی ریاضی و فیزیکم ضعیفه از این قضیه نگرانم

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از sara.n :
من خودم همین مشکل رو داشتم بچه ها ، یه اپلیکیش اندروید هست به اسم "سلیپ از اندروید" این رو دانلود کنید ، رو گوشیتون نصب کنید
یه قسمتی داره به اسم " ریلی اویک" اونجا یک سری تنظیماتی فعال میکنید که تا اپلیکیشن متوجه نشه وقعن بیدار شدین آلارمش خفه نمیشه!
بعد صبح ها که با یه صدای خیلی ناهنجاری زنگ میخورد ، من مجبور بودم با تکون دادن گوشی تو دستم (اونم باید با سرعت زیاد انجام بشه) اون 5000 شماره تموم شه
مثلن من 200 _300بار دستمو تکون میدادم تا 5000تموم شه و آلارم گوشی خفه شه! بعد اون دیگه واقعن خاب از رسرم میپرید :D

یه آدمایی هستند، تو خواب اس ام اس مینویسن/ میخونن/جواب میدن و حرف میزنن اما متوجه نمیشن، برای اینا هم جواب میده؟! :D (لینک دانلود میشه بذارید؟! :-")

Neverchanged

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی

به نقل از آنـــا :
جامع مهروماه خوبه به نظر من. جمع و جور و خلاصه و طبقه بندى شده ست. همه ى نكته هاى مهم توش هست.
البته اينكه قراره زمين ضريب ١ بگيره رو به ما هم ميگفتن. :د

جامع مهر و ماه عالیه ولی کم حجم و مقوی سبز هم بد نیست (البته ما که کوچیک تریم. حرف شما واجب تره!!!!!!!:)) :D :D :D :D)

Neverchanged

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی

به نقل از Fireball.II :
تستاي فیزیک یک بصورت ميانگين چن ثانیه وقت ميطلبه؟یعنی حالت نرمالو مطلوبش ؟:-?

به نظر من بستگی داره چه کتابی میخونین. مثلا خوشخوان شاید حتی چند تستش یه هفته زمان ببرن :)) ;;) :)) :)) ولی کلا گاج شاید هر تست از دو دقیقه کمتر و خوشخوان هم سه چهار دقیقه خوبه ولی با زیاد تست زدن شاید حتی سی ثانیه هم بشه

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

به نقل از sadlove :
قرص یا داروی خاصی مصرف نمیکنی ؟ خواب آور باشه اینا.. :-?
گفتم که:
به نقل از پری ناز :
دوستان، من الان که حرف سردردو زدم، به داروم شک کردم رفتم عوارض جانبیشو دوباره خوندم؛ اینا رو توش پیدا کردم :
rapid weight gain
sleepiness or unusual drowsiness
trouble with sleeping
unusual tiredness or weakness
Abnormal dreams
blurred vision
dizziness, faintness, or lightheadedness when getting up from a lying or sitting position suddenly
کاملاً توجیه شدم. :|
به نقل از sara.n :
اینجوری هستم:
به نقل از E Nourollahi :
یه آدمایی هستند، تو خواب اس ام اس مینویسن/ میخونن/جواب میدن و حرف میزنن اما متوجه نمیشن، برای اینا هم جواب میده؟! :D (لینک دانلود میشه بذارید؟! :-")
تو خواب راه هم میرم.
امروز قرار بود یه ساعته بیدار شم؛ توی اون یه ساعت سه بار تلفن زنگ خورد و من پاشدم جواب دادم.
سر یه ساعت گوشیم آلارم زد. شیش بار اسنوزو زدم و توی هر 5 دقیقه ش یه فیلم سینمایی دیدم. آخرش خاموشش کردم.
دو بار بابام زنگ زد بیدارم کنه و دوباره خوابیدم.
یه مزاحم تلفنی ام بود که اصن یادم نمیاد بهش چی گفتم!
از امدادخودرو هم زنگ زدن مشخصات بابام و ماشینشو گرفتن و منم در همون حالت همه رو بهش گفتم و دوباره خوابیدم.
آخرش بعد از 3 ساعت با تلفنای مکرر مامان بابام بیدار شدم.

شما فجیع میدونین چیه؟ :-" :-"

Neverchanged

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی

به نقل از vid.hmd :
سلام دوستان
کتاب قرابت معنایی هامون سبطی فصل اول که در مورد نحوه خواندن ابیاته چقدر لازمه بخوانم؟

سلام. قرابت هامون سبطی رو به نظر من ( البته ما کوچیک تر از اینیم که نظر بدیم) کامل بخونین. خیلی کتاب مفیدیه. من با این سن کمم ( دوم دبیرستان) با خوندن کتاب ایشون بیشتر قرابت های کنکور تجربی 93 رو درست زدم (ریا نشه :)) :)) :))) و کتابشون عالیه.
به نقل از amirsaesh :

سلام. مبتکران پنج تا نداره. دومش دو جلده سومش تک جلدی و چهارمش دو جلده. شد پنج تا برای کل پایه ها (فک کنم منظورتون همین بوده :)) ;;) :)) :))) خوب پنج تا هم باشه واقعا می ارزه. من به شما پیشنهاد میکنم (البته من کوچیک تر این حرفام ) خیلی سبز رو هم بخونید

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

بسم الله لرحمن الرحیم

سلام.

خب اگه یه نگاهی به تاپیکا بزنی و از این و اون پرس و جو کنی، تهش به این میرسی که اینکه چه رشته‌ای و چه دانشگاهی مد نظرته، مهم‌ترین عامل برای موفقیتت و برنامه‌ریزیت و تلاشت ـه، یعنی یه انگیزه‌ی مهم برای درس خوندن تو این یه سال ـه، خب تکلیف من که هیـــــچ رشته و دانشگاه خاصی مدنظرم نیست چیه ؟! الان چیکار کنم ؟

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

یک مشکلی که من دارم "حسادت" ـه :D ، طوری که مثلا" چشم دیدن بقیه رو به هیچ وجه ندارم و این خب یه جورایی مشغولیت ذهنی ایجاد کرده برام و مانع شده ، مثلن تا میام درس بخونم میگم نکنه الان فولانی داره همین درسو با دقت بیشتر ازمن میخونه و "وای عقب موندم ازشون " و دیگر موارد .. ، چـه کنم ؟

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از سیزیف :
یک مشکلی که من دارم "حسادت" ـه :D ، طوری که مثلا" چشم دیدن بقیه رو به هیچ وجه ندارم و این خب یه جورایی مشغولیت ذهنی ایجاد کرده برام و مانع شده ، مثلن تا میام درس بخونم میگم نکنه الان فولانی داره همین درسو با دقت بیشتر ازمن میخونه و "وای عقب موندم ازشون " و دیگر موارد .. ، چـه کنم ؟
یکی از راه هاش اینه که اصلاً نتیجه آزمون ها و فلان دیگران رو نبینی.
ببین این قضیه خیلی بهت آسیب میزنه اگه همین الان کنترل نکنی.

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

شیمی سه نسبت به سالای 88 ، 89 چه تغییراتی داشته؟:-? چون من کتابم مبتکرانم مال اون موقعس. میخواسم بدونم خیلی بوده تغییراتش یا نه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا