• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

هر چي پدر مادر گفتن عمل ميكنين؟

شما هر چي پدر مادرتون بگن به حرفشون عمل ميكنين؟

• هميشه

رای‌ها: 17 17.0%
  • فقط وقتايي كه باهشون اتفاق نظر دارم.

رای‌ها: 83 83.0%

• رای‌دهندگان
    100

f.light

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک تهران
شهر
تهران
پاسخ : هر چي پدر مادر گفتن عمل ميكنين؟

یه نکته ای که تو خانواده ی ما وجود داره اینه که من تا نظر نخوام کسی نظری در مورد کار من نمی ده اما وقتی که نظری ازشون خواستم دیگه حتما حرفشونو گوش می کنم.
من به پدر و مادرم خیلی اعتماد دارم!
هیچ وقت اشتباه راهنماییم نکردن.
اما خودم هم باید تصمیم گرفتن و یاد بگیرم پس خیلی وقتا خودم هرکاری بخوام می کنم!
اما تو تصمیم گیری های مهم حتما باهاشون مشورت می کنم.

سارگل

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2قم
شهر
قم
دانشگاه
دانشگاه کاشان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

خوش بحالتون من علاوه برپدر مادر بايد جواب خواهر برادرامم بدم وب گفته هاي اونام عمل كنم

نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
رتبه سوم المپیاد آزمایشی زیست
دانشگاه
علوم پزشکی كاشان
رشته دانشگاه
تخصص اطفال
تلگرام
اینستاگرام

من حدود 1 سال میشه که دیگه هرآنچه خود صلاح میدانم انجام میدهم و مسئولیتش هم با خودم هست
و قبل تر از اون شاید گاهی پرسش هایی ازشون میکردم و برای دخالتشون دلیل میخواستم و خب مسلما گوش هم میکردم به بعضی از حرفاشون نظیر اینکه درس بخونم (;
هیچ لزومی هم نمیبینم به حرف کسی گوش بدم که عقایدش با من خیلی متفاوت هست حالا این شخص هرکسی میتونه باشه
در کل ترجیح میدم اشتباه تصمیم بگیرم تا کسی برا تصمیم بگیره حالا تاوانش هرقدر میخواد سنگین باشه تا حالا که نشده و نخواهد شد

biogirl

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
مدال المپیاد
:|
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

اصن وجود داره همچین بشری که هرچی مامان باباش بگن گوش بده؟! :-? :-"

بنده که به شخصه جز در مواردی نادر دست از حرف خودم برنداشتم همون کاریو کردم که خودم میخواستم ;;) :D :-"

ولی خداییش سعی میکنم به نظراتشون فک کنم اگه دیدم به دردم میخوره استفاده میکنم ;;) :D

پریماه

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرز 1
شهر
تهران

بله متاسفانه همیشه حق باهاشونه و ما نمیفهمیم

برگ زرین

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

به نقل از می :
بله متاسفانه همیشه حق باهاشونه و ما نمیفهمیم
مخالفم!
ببینید پدر و مادرمون با اینکه خیلی آدمای محترمین ولی اشتباه میکنن!
مثال:
پدر پسر عمم بش گفت برو تجربی، اون رفته الانم خیلی داره اذیت میشه. امسال باید دوباره کنکور بده!

• لایک
امتیازات: reza7

shamim1378

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Frz2
شهر
Isf

هیچوقت همیشع وجود نداره..نمیشه گف همیشه پدرمادر درست میگن یاهمیشع فرزند اشتباه میکنه
منتها حدود 95% والدین فرزندشونو دوس دارن پس طبیعتا براش بهترین هازو میخوان پس این ب نفع ماعه ک ازونا کمک بگیریم برای رسیدن ب موفقیت چون بحثایی مثه حسادتو خودخواهیو ازین قبیل درمورد اونا صدق نمیکنه
اما خب اونا انسانن اشتباه میکنن پس همیشه ام حرفو پیشنهادشون درست نیس ب نظر من باید ازشون کمکو مشورت خواست بعد فکر و بعد انجام کار

زهرا27

بریزءیس
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زاهدان
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
الزهرا_خواجه نصیر
رشته دانشگاه
کامپیوتر

من الان دیگه سعی میکنم اگه قراره به حرفشون عمل نکنم حداقل جوری رفتار کنم که تشنج ایجاد نشه. بیشتر مواقع که دارن چیزی میگن و توصیه ای میکنن من فقط سکوت میکنم که بحث نکنیم ولی خب به اینکه آدم اگه خودش تصمیم نگیره هرچقدم تصمیمش خوب باشه راضی نمیشه ایمان دارم.

dark shadow

خائــن.
نام مرکز سمپاد
Farz2
شهر
KRG
سال فارغ التحصیلی
1399

به نقل از زهرا27 :
من الان دیگه سعی میکنم اگه قراره به حرفشون عمل نکنم حداقل جوری رفتار کنم که تشنج ایجاد نشه. بیشتر مواقع که دارن چیزی میگن و توصیه ای میکنن من فقط سکوت میکنم که بحث نکنیم ولی خب به اینکه آدم اگه خودش تصمیم نگیره هرچقدم تصمیمش خوب باشه راضی نمیشه ایمان دارم.
باهات موافقم.الان که تا یه چیز میگن کاملا حس یه تَرد شده رو داریم که هیچکس درکش نمی کنه.راستشو بخواین من میدونم هر وقت چیزی میگن به صلاح منه اما موافقت باهاشون خیلی واسم سخته.اکثر اوقات هم که درباره ی رفتار اشتباهم و کارای نادرستم یا دلیل عمل نکردن به رفتاراشون ازم جواب میخوان فقط به روبه روم خیره میشم و هیچ حرفی نمیزنم .البته اعتراف میکنم توی خونه خیلی حاظر جوابم اما توی مدرسه هر چی میگم دوستام یه چیز روش میگن و من ضایع میشم.ولی در چنین مواقعی توی خونه سعی میکنم حرفی نزنم که حداقل رومون بیشتر تو روی همدیگه وانشه.بعدشم مسیر اتاقم که طبقه ی بالا هست رو وقتی میخوام طی کنم پاهامو عین کوچولو ها میکوبم .اما الان کمتر شده!بعد هم که رسیدم به اتاقم خودمو یه دل سیر تخلیه می کنم و شروع میکنم به شکستن و تخریب وسایل.خب چی کار کنم دست خودم نیست.اوندفعه هم با مشت کوبیدم تو در چوبش تو رفت.پریز های اتاقم هم همه خراب شدن.حدود n تا خودکار هم سر همین قضیه شکوندم

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90

من نظر های بابامو بی کمو کاست و اهن و اوهون قبول میکنم

اما نظرای مامانمو گاهی اوقات مقاومت میکنم بعد تسلیم میشم

به نظرم ما نوجوونا هنوز عقلمون اون قدر کامل نشده که بخوایم تصمیم های درست در مواقع خیلی ضروری بگیرم البته در مواقعی چرا...

غالبا برای ارضا حس استقلال طلبی گوش نمیدیم به حرفا و بعد از یه زمانی که دیگه بزرگتر شدیم والدین به بچه ها اجازه میدن تو تصمیم گیری خودشون انتخاب کنن و میگن هر جور خودت میدونی...مثلا داداش خودم که الان دانشجو شده هر تصمیمی رو به عهده خودش میذارن خودش در مواقعی از پدر مادر مشورت میگیره

khashayarfn

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر - علوم تصمیم و دانش

هر تصمیمی یه هزینه و مسئولیتی داره! خیلی از ما به بهونه اینکه پدر و مادر بهتر میدونن از زیره باره این مسئولیت فرار میکنیم...

mahdi2161

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

کمتر پیش میاد که پدر مادرا اشتباه بکنن.
ولی بهر حال اونام آدمن و هر آدمی اشتباه میکنه
بنظر من اکثر اشتباهات هم از تغییر فرهنگ و وضع اقتصادی و جتماعی الان با زمان اونا ناشی میشه.
شاید چیزی که اونا میگن تو دورن خودشون یه تصمیم عالی بوده باشه.اما الان دیگه وضع تغییر کرده و ینطور نیست
خب در چنین مواقعی قطعا آدم نباید قبول کنه.
اما نه ب بی احترامی.
خیلی منطقی و ریلکس میشینی حرف میزنی باهاشون.
البته من ز اولشم به حرفاشون گوش میدادم
حرفای پدر و مادر و فک و فامیل و در و همسایه رو گوش میدم.
آخرش میشینم خودم نتیجه میگیرم.
خانواده هم با این روش ن هیچ مشکلی ندارن.
نهایتا یه دور دیگه نصیحتاشون رو گوشزد میکنن
در کل منظورم اینه که اگه خوب بود گوش بدید .نبود گوش ندید :D

بالا