• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آخرین کتابی که خوندید؟

Alyssa

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FRZ orginal
شهر
kerman
مدال المپیاد
ایش!!
پاسخ : آخرین کتابی که خوندید؟

بلندی های بادگیر
الانم دارم قمار باز رو میخونم!! x:

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

دن‌کامیلو و پسر ناخلف! جوانی گوارسکی
۲ ماه پیش رفتیم تئاتر شهر تئاتر دن‌کامیلو رو دیدیم که واقعا عــــــــــــــــــــــالی بود! بعدش دوستم گفت که کتابش از تئاترش هم بهتره حتی!
فعلا داره کتاب دن‌کامیلو و پسر ناخلف رو می‌خونم. سه تا کتابه. کتاب دوم اسمش دن‌کامیلو بر سر دوراهیه. کتاب سوم هم اسمش دن‌کامیلو و شیطانه.
دومی رو ندارم. ولی بعد از خوندن اولی می‌رم سراغ سومی.
داستان طنزه و درمورد یه کشیش و یه کمونیسته تقریبا! خیلی باحاله :)به‌خصوص قسمت مکالمات دن‌کامیلوی کشیش با مسیح :)

f.light

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک تهران
شهر
تهران

پرسی جکسون.داستانش باحاله آدمو مجبور می کنه تا آخرش ادامه بده!
بعد خاطرات به بچه ی بی عرضه که اونم قشنگه.
هر دو ی این مجموعه ها به شدت توصیه می شود!

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

"چشم هایش" بزرگ علوی
دیروز شروع کردم به خوندنش ، حتا یک دقیقه نذاشتمش کنار تا وقتی که تمومش نکردم ... خیلی خیلی خیلی عالی بود ، نمی شد گفت که داستان ، اجتماعیه یا عاشقانه . مبارزات سیاسی ِ دوره ی رضاخان با یه داستان ِ عاشقانه ی فوق العاده ترکیب شده ... نثر کتابم اصلن آدمُ خسته نمی کنه . اگه دنبال کتابی هستین که احساساتتونُ تحت تاثیر قرار بده و در عین حال شُما رو وادار به تحسین ِ شخصیت های مبارز بکنه ، از دستش ندید :X

• لایک
امتیازات: fteh

ALI79

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1 ارومیه
شهر
ارومیه

آخرین کتابی که خوندم کتاب هزار یک شب بود در دو جلد درواقع به نثر اصلی بود و واقعا خوندنش کمی مشکل بود...ترجمش هم عبداللطیف تسوجی بود....

• لایک
امتیازات: fteh

Flower

سينوهه
نام مرکز سمپاد
فـرزانگـآن
شهر
آمــل
سینوهه ، پزشک مخصوص فرعون

مشخصات کتاب :
نام کتاب : - سینوهه ، پزشک مخصوص فرعون -
نویسنده : - میکا والتاری ( Mika Waltari ) -
مترجم : - هادی عادلپور -

ماجرا : - سینوهه پسر خوانده ی "سنموت" و "کیپا" هست ، که خودشون بچه دار نمی شدن . وقتی سینوهه نوزاد بود "کیپا" اون رو توی یه سبد پیدا می کنه و به اصرار ،همسرش رو که یک پزشکِ فقراست ، راضی به بزرگ کردن این کودک می کنه . اسم "سینوهه" از روی یک افسانه ی معروف توی سرزمینشون "کِم" روی این کودک گذاشته میشه . ...

نظر من : روند داستان کاملا زیبا و با قلمی گیرا و جذاب نوشته شده . داستان از زبان سینوهه ی میان سال نوشته شده که به دلیل دونستن راز های فروان و چیز هایی که نباید می دونست در تبعید به سر می بره . از توصیف بیش از حد پرهیز کرده ، احساسات سینوهه رو به زیبایی شرح داده و یه تصویر کامل از مصرِ اون زمان به آدم میده . وقتی از تجربه های سینوهه می گه آدم خیلی چیزا از زندگی دستگیرش می شه . از اشتباهاتی که سینوهه مرتکب میشه ، از کنجکاویاش و ... .
در کل کتابیه که ارزش خوندن داره .

قسمتی از کتاب : - ... هیچ کس بدون آنکه تا این حد فروتن باشد ، نمی تواند در حرفه ی پزشکی موفق باشد و آن را دنبال کند . تو وقتی به میان آن ها بروی ، باید مثل شغال هشیار و مانند شیطان زیرک باشی تا کور و گمراه نشوی . اما در ظاهر لازم است که بی ضرر تر از یک کبوتر به نظر بیایی . زیرا یک مرد تا وقتی به هدفش نرسد ، نباید خود را به دیگران معرفی و ذات خود را آشکار کند ... - !!

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

[جهتِ ثبت در تاریخ جهتِ واردکردن در گودریدز. :-"]
آقا من مُردم این‌همه کتابِ قبل‍اًهزاربارخونده‌شده خوندم این چند وقته :‌))
«دشمن عزیز» و «هرگز رهایم مکن» -کازوئو ایشی‌گورو، نشر ققنوس، ترجمه‌ی سهیل سمّی- رو دی‌روز شروع و تموم کردم. یه مقدار ابهام داشتم هنوز درباره‌ی «هرگز رهایم مکن» که رفع شد بحمدالله :-" دوران رفع‌اشکال و جمع‌بندی ه به‌هرحال :-" و «دشمن عزیز» هم که مورد حبّ قرار گرفته‌بود و هست. :ط
سه‌گانه‌ی ایزابل آلنده رو هم چندوقت پیش خوندم. «شهر جانوران»، «سرزمین اژدهای طلایی» و «جنگل کوتوله‌ها»؛ نشر تندیس؛ ترجمه‌ی اسدالله امرایی. اینا رو فکر کنم اول راهنمایی خونده‌بودم اوّلین بار و کلّی راضی بودم؛ بعد الان دوباره که خوندم دیدم چه کودک بوده‌م و چه سریع هیجان‌زده می‌شده‌م با هر اتفاق کوچیکی :‌)) برای اون سن کلّی خوب بود؛ ولی طبیعتا الان نه دیگه. :ی
ممم.. «عطر سنبل، عطر کاج» رو هم خوندم؛ و «داستانی مرموز» از مارکز، نشر نی. همچنان بسیار دوست‌داشتنی و کیوت بودن هر دو.
«عادت می‌کنیم» و «چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم» از زویا پیرزاد -نشر مرکز- هم. «عادت می‌کنیم»، بیش‌تر از قبل روی اعصاب‌م بود رفتارهای «آیه». فضای داستان هم خیــلی غیرواقعی بود که قبلاً متوجه‌ش نشده‌بودم. با این که مدام می‌گه داستان توی تهران اتفاق می‌افته، ولی اصلا فضای ملموسی نداشت برای من. از وب‌لاگِ آیه بگیر تا وصف‌ش از اون بچه‌های دست‌فروش مسیر شمال و عروسی دوست آیه و خونه‌ی شیرین و خونه‌ای که سهراب زرجو می‌خره. نمی‌دونم به خاطرِ این ه که حداقل ده سال از نوشتن‌ش می‌گذره، یا کلا فضای فکری یه زن چهل‌واندی ساله فرق داره، یا چی. و البته که این‌ها باعث نمی‌شن حتی ذره‌ای کم‌تر از قبل دوست داشته‌باشم کتاب رو! با «چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم» هم که خب مُردم از فرط نوستالژیِ وصفِ فضای ولایت‌مون :-"
کلا خیلی هم خوب. من یک کنکوری هستم. :-"

پی‌نوشت.
به نقل از ALI79 :
آخرین کتابی که خوندم کتاب هزار یک شب بود در دو جلد درواقع به نثر اصلی بود و واقعا خوندنش کمی مشکل بود...ترجمش هم عبداللطیف تسوجی بود....
«طسوجی» نیستن دوست‌مون؟ :-"

Noo$hin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
تلگرام
اینستاگرام

دن کیشوت
نویسنده:سروانتس/نشر هرمس
دلیل خواندن این کتاب این بود که تو روزنامه خواندم:پادشاهی( فکر کنم یکی از لویی ها بود )با همراهانش در ساحل قدم می زد که می بیند یک مرد دارد کتاب می خواند و بلند بلند می خندد و همان موقع می گوید:این شخص یا دیوانه ست یا دارد دن کیشوت می خواند.

البته من نخندیدم.
---
اسم من میناست
نویسنده:Dوید آلمون/نشر ایران بان
برای دومین بار خوندم.

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

پس کوچه های سکوت
م مودب پور.

از رمان های عشق و عاشقی اصلا خوشم نمیاد و هیچ علاقه ای هم ندارم پول توجیبیم رو خرجشون کنم ولی دیروز یه دفعه هوس کردم از م مودب پور یه کتابی خونده باشم و 12 تومن خرج هوسم کردم و تا سه بیدار بودم که تموم شه بد نبود ولی از اولش میشد حدس زد تهش چی میشه خلاصه که از 10 نمره 5 رو میگیره کلا زده فک مردا رو اورده پایین :D

barani

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو ^.^
شهر
تهرانـــ
مدال المپیاد
ادبـــی
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی تکنولوژی نساجی

{بادبادک باز/خالد حسینی}

واقعا قلم قوی نویسنده آدمُ مبهوت میکنه 8-> به همون زیبایی ـه کتاب "هزاران خورشید رخشان" ـش بود !
توصیف احساسات شخصیت ها به حدی خوب بود که منم با شخصیت اصلی داستان عذاب وجدان گرفته بودم :-<
واقعا شرایط افغانستان وحشتناک بوده ها :rolleyes: اصن آدم یه جوریش میشه !
بخونیــــد !واقعا خوب بود >:D<

بادبادک باز (در افغانستان: کاغذپران باز)اولین رمان این نویسنده جوان افغانی - آمریکایی است. این رمان که در سال ۲۰۰۳ میلادی منتشر شد، در آمریکا و اروپا فروش خوبی داشت و به عنوان سومین اثر پرفروش همین سال شناخته شد. بن‌مایه‌های این اثر شامل زندگی امیر و پدرش به عنوان دو مهاجر در آمریکا و نیز تنش‌های قومیتی میان پشتون‌ها و هزاره‌ها است. این اثر با صدای خود نویسنده به صورت صوتی نیز وارد بازار نشر شده‌است. همچنین در دسامبر سال ۲۰۰۷ فیلمی با بازی (همایون ارشادی) به همین نام با اقتباس از این داستان ساخته شد.

Noo$hin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
تلگرام
اینستاگرام

به خاطر مسابقه شهر کتاب مرکزی برای سومین بار "کاخ اژدها" از آرمان آرین( جلد اول سه گانه ی پارسیان و من/نشر موج) و برای دومین بار"یک سال بدون او"از لیز کسلر ( نشر ایران بان ) را خواندم.
بعضی از کتاب هارو هر چند بار که بخوانی باز دلچسبه.

barani

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو ^.^
شهر
تهرانـــ
مدال المپیاد
ادبـــی
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی تکنولوژی نساجی

{مـــورخ/الیزابت کاستووا}

830صفحه بود.به آدمایی که حوصله ی کتابای طولانیُ ندارن پیشنهاد نمیشه !
از جمله کتابای "ادبیات گمانه زن"ـه !که با توضیح پشت کتاب باید اضافه کنم :ادبیاتی ـه دربرگیرنده ی سه ژانر علمی-تخیلی/فانتزی/وحشت X_X
من زیاد کتابای تخیلی دوس ندارم ولی این تخیلی ـه مسخره نبود!یه جوری بود که انگار واقعیه :D
چون جنبه ی تاریخی کتاب خیلی قوی بود و تاریخا دقیق و منطبق بر واقعیت بودن !
اگه مثه من این شبا تا سحر بیدار میمونید و کتاب میخونید، پیشنهاد میکنم بخونیدش ولی قول نمیدم بعدش خوابتون ببره ;;)
دیشب تا 6ـه صبح که هوا روشن شد خوابم نبرد :-" :- جو کتاب گیر !

bitabs

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
مرحله ی اول ادبی ب صورت شانسی !

ناتور دشت :D

خوب بود با دنیای یه پسر 17 ساله آشنا شدم :D راستش بعد خوندنش دوس دارم یه پسر 17 ساله داشته باشم :D

Tipo

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد...-اوریانا فالاچی
خب من که خیلی خوشم اومد خیلی قشنگ بود
از نظر نثر روون بود و خیلی کلمات عجیب و غریب بکار نبرده بود داخلش
داستان قشنگی هم داشت به نظر من
داستان درباره ی یک خانومی بود که باردار شده بود و با بچش صحبت میکرد و میخواست بهش بگه این دنیایی که میخواد بیاد و داخلش زندگی کنه چه طوریه و اولای کتاب داره رفتارای مردمو با کسی نشون میده که بچه داره ولی ازدواج نکرده :D
کلا کتاب خوبی بود و اگر وقت زیادی برای کتاب خوندن ندارید و میخواید یه کتاب کم حجم باشه این کتاب پیشنهاد میشه :)

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90

از اول تابستون کتابای زیادی خوندم ...بعضیاشو که یادمه میگم و همشون فوق العاده جالبن...
تیره بختان جامعه-سپید دندان-طاعون ارغوانی-آورای وحش(که موضوعش با سپید دندان یکیه تقریباً)-[size=10pt]همه از جک لندن.
[size=12pt]موبی دیک [size=8pt][size=10pt]از هرمان ملویل
[size=12pt]مجموعه کتابهای تالار وحشت [size=10pt]گروه سنیش مناسب بچه های اول راهنمایی دوم راهنماییه و نویسنده:آر ال استاین
[size=12pt]سگ ولگرد-سه قطره خون:[size=10pt]از صادق هدایت
[size=12pt]تام سایر - شاهزاده و گدا:[size=10pt]اسم نویسنده رو به یاد ندارم اما نشرش نشر افق بود.نشر افق هم که کتابای جالبی میزنه.
[size=12pt]
[/size]افسانه پندراگن جلد 1 نویسنده نمیدونم.
[/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size]

راستی دیشب هم قلعه حیوانات رو خوندم.

• لایک
امتیازات: Tipo

Frmesk

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی/ نوروساینس

در انتظار باران/شیلا گوردن

داستان خیلی قشنگی داشت.در مورد سیاهپوستای آزادیخواه بود که مقابل سفید پوستا ایستادن.
داستان این کتابه هم در مورد ی پسر سیاهپوسته که خانواده اش تو مزرعه ی ی سفید پوست خدمتکارن.
اون میخواد هرجور شده درس بخونه.
و توی این مسیر مجبور میشه مقابل دوست دوران بچگیش -که از سفیدپوستاس-قرار بگیره...
کتاب قشنگیه.

ارنواز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 / فرهنگ
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
باستان شناسی

دزیره - آن ماری سلینکو - ترجمه: ایرج پزشکزاد

«دزیره کلاری» دختر یه حریر فروش توو شهر مارسی در فرانسه س که بر حسب اتفاق با ژوزف بناپارت آشنا میشه و این مقدمه ای میشه برای آشنایی با ناپلئون بناپارت و حوادث عاشقانه بین شون و ارتقا درجه ناپلئون و کنسولی و پادشاهی و سقوطش.. قهرمان داستان این دختره س که بعد از شکست عشقی (:D) یک ژنرال دیگه عاشقش میشه و خلاصه اینکه نقش مهمی توو تاریخ فرانسه بین سالهی 1794 تا 1814 بازی میکنه.. نوسینده داستان ادعا میکنه همه مطالب رمانش بر اساس واقعیته اما من نمیدونم چه مقدارش سندیت داره. اما به طور کلی و از جنبه ادبی، رمان بسیار جذاب و هیجان انگیزی بود. پیشنهاد میکنم بخونیدش.

Mahdiye.Z

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

آواي فاخته -نوشته ي جي .كي رولينگ - انتشارات تنديس - ترجمه ويدا اسلاميه

لولا لندري مدل معروفي هست كه بواسطه ي سقوط از بالكن خونه ش كشته شده . پليس معتقد هست كه لولا خودكشي كرده اما برادر لولا(جان بريستو) بر اين باوره كه لولا كشته شده و براي اثبات عقيده ش پيش يك كاراگاه خصوصي به نام كورمورن استرايك مي ره و از اون مي خواد كه راز اين مرگ مشكوك رو اشكار كنه ..

اواي فاخته يك رمان جنايي محسوب ميشه . شخصيت پردازي ها و توصيف ها بسيار خوب هستن . من دوستش داشتم .

Miraneh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
97

آئینه‌زار - مهدی شجاعی
شامل چند تابلوی نمایشی هست که هرکدوم از تابلو ها موضوع خاصّ خودشون رو دارن.تابلو ها به ترتیب : 1-توپولوژی 2- سیاست 3- فوتبال 4- المپیاد 5-قضاوت 6-تعلیم و تربیت 7-تکلیف 8-تعلیمات دینی 9-خدمت 10-طبابت 11-مشورت 12-وصلت هستن. هرتابلو نمایشنامه کوچیکیه،و صحنه هم وصف میشه در ابتدای هرتابلو. هنگام گفتگوی چند نفر هم حس و حرکات اون فرد حین صحبت گفته میشه توی (پرانتز). برگه دوم کتاب نوشته: «تمام شخصیت‌ها، حوادث و وقایع این کتاب، برگرفته از کشور افغانستان، در دهه های گذشته است و هیچ ربطی به اینجا و امروز ندارد» به این دلیل هست که اگر بعضی از تابلو هارو بخونید، می‌بینید که براتون آشنا هستن بعضی قسمت هاش، ولی بنظر من آقای شجاعی خیلی هم کتاب رو بی‌منظور ننوشتن، می‌تونید تابلوی چهارم یعنی «تابلوی المپیاد» رو در نظر بگیرید که بنظر من جالب‌ترین تابلوی کتاب بود.
درکل کتاب کوچیکی هست ولی جالبه، توصیه می‌شه که خوانده شه!

barani

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو ^.^
شهر
تهرانـــ
مدال المپیاد
ادبـــی
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی تکنولوژی نساجی

{از رنجی که میبریم /جلال آل احمد}

کتاب دوست داشتنی ای نبود !
همونطور که تو کتاب ادبیات خوندیم جلال آل احمد این کتابُ تحت تاثیر گیله مرد/بزرگ علوی نوشته !
مشکل اصلیم که باعث شد تا آخر با کتاب ارتباط برقرار نکنم این بود که : با اون قسمتی از تاریخ -که زمان داستان بود- اصلا آشنا نیستم !و نمیتونم خوب درکش کنم !
فضای غم انگیز و خفه کننده ی گیله مرد دقیقا اینجا پیاده شده بود :rolleyes:
ولی طبق سبک جلال آل احمد کتاب پر از تعبیرای عامیانه و جمله های کوتاه بود !
توصیفاتشم خیلی قوی و گیرا بود !
ولی خیلی دوسش نداشتم ;;)

یکی از توصیفات جذاب کتاب :

حتی صدای سگ های پاسبان نیز که از سرمای شب مینالیدند در هوا یخ میزد و سنگینی میکرد و در گوشه ای از تاریکی شب می افتاد و گم می شد

بالا