• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کی از چی استفاده می‌کنه؟

• شروع کننده موضوع

ArtmisSoR

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‎امین
شهر
Isf
دانشگاه
پلی‌پیکنیک
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
سلام.
هدف از این تاپیک معرفی گجت‌هایی هست که ما در زندگی روزانه‌ی خودمون استفاده می‌کنه. برای شرکت در بحث کافیه که به‌طور کامل به این دو سوال جواب بدین؛

۱. از چه سخت‌افزارهایی در زندگی خود استفاده می‌کنید؟
۲. از چه نرم‌افزارهایی استفاده می‌کنید؟

برای نمونه خودم شروع می‌کنم.

من یک لپتاپ ایسوز مدل K43T دارم که دو سه ماه هست باتری‌ش dead شده و مستقیماً به آداپتور وصلش می‌کنم.
گوشی همراه‌‌م یک نوکیا مدل ASHA 205 صورتی رنگ هست که باوجود اسمارت نبودن٬ خوش دست و سبک و کارراه‌اندازه؛ قصد خرید گوشی دارم٬ ولی ترجیح می‌دم منتظر محصول ۲۰۱۴ اپل بمونم و بعد تصمیم بگیرم.
یک MP4 مارشال هم دارم که سرگرمی چهار پنج سال پیشم بود و الان دیگه استفاده‌ی چندانی ازش نمی‌کنم.
یک ویولن TF و یک مترونوم هم دارم که گوشه ی اتاقم خاک می‌خورن و فقط وقتی‌که دلتنگی عارض می‌شه سراغ‌شون میرم.
دو تا عینک دارم - یکی با فریم مشکی کائوچویی و یکی هم بدون فریم- که بدون اونا دنیا رو خط‌خطی می‌بینم!

سیستم عامل‌م ویندوز۷ و متأسفانه تا حالا توفیق مهاجرت به لینوکس رو پیدا نکردم.
مسنجرم Trillian که هم‌زمان سه تا IDم و اگه بخوام اکانت‌های شبکه های اجتماعی‌م رو مدیریت میکنه.
مرورگرم گوگل‌کروم هست٬ هرچند اوپرا رو هم برای مواقع خاص دارم.
از Notesx برای نگه داشتن یادداشت‌هام روی دسکتاپ استفاده می‌کنم.
snipping tool محبوب‌ترین ابزار ویندوزیه که خیلی زیاد به کار می‌برم.
فیلم‌ها رو هم با KMplayer میبینم. : )
گاهی برای طراحی مدار یا برد الکترونیک از Altium Designer R.10 استفاده می کنم و کامل ترین میدونمش.
برای کدنویسی آی‌سی از Codevision AVR استفاده می‌کنم که شک دارم بهترین باشه ولی کافیه.

نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام
پاسخ : کی از چی استفاده می‌کنه؟

چ تاپیک خوب و بامزه ایه! آفرین!

خب من به عنوان لپتاپ از مکبوک پرو ۱۳ اینچی مدل ۲۰۱۱ استفاده میکنم که کاملا نیازهام و برطرف میکنه و تا سال ۲۰۱۸ که ساپورت میشه قراره نگهش دارم.
یک لپتاپ اچ پی پاویلیون هم دارم که برا بازی های سبک و یک سری کارهای دیگه ازش استفاده میکنم.
گوشی هم یه لومیا ۵۲۰ دارم که با پولهایی که خودم درآوردم خریدم و خیلی دوسش دارم! x: اما خب نیازهام و رفع نمیکنه به طور کامل و احتمال زیاد ماه دیگه ایفون بگیرم به کمک پدر.
یه آیپاد تاچ هم دارم که دستمه بطور موقت برا آهنگ گوش دادنام.
هدفون klipsch S4 هم دارم که میتونم بگم تو رنج قیمت ۵۰۰ تا یک ملیون بهترین انتخابه و کیفیت صداش مست میکنه آدم رو.
یک ماشین حساب مهندسی کاسیو ۵۸۰۰ هم هست که میتونم بگم بهترینه و همه کارامو راه میندازه.
یک براون سری سه هم هست که برا اصلاح صورت ازش استفاده میکنم و ۵ ساله دارمش و آخ نگفته!

سیستم عاملم Mac OS X Mavericks هستش که انقدر خوبه که وقتی با ویندوز کار میکنم قشنگ زجر میکشم!
مرورگرم سافاری هستش که از نظر طراحی و راحتی کار کاملا راضیم ازش.
برای پخش موسیقی از آیتونز استفاده میکنم که با توجه به وسواسی بودن من به موسیقی هام و مرتب بودنشون بهترین انتخابه برام.
برای فیلم و اینها هم چون Kmplayer نیست برا لپتاپم از VLC استفاده میکنم که کامله فقط زیرنویس رو نمیشه جلو عقب کشید که گاهی اذیت میکنه.
برای عبور از فی*تر از کریو استفاده میکنم که کاملا راضیم ازش.
از بیت تورنت هم برای دانلود تورنتهام استفاده میکنم و برای دانلود های غیر تورنت هم از flashget.

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

اول تشکر حسابی بابت تاپیک،خیلی خوبه >:D<
خب بریم سر اصل مطلب :-"
از کلاس سوم یه پی سی خونگی دارم،موقع خودش سلطان بود :-" الان ولی تقریبا جز داغون ترین سیستماس!ولی با این حال هنوزم بیشترین استفادم از همین پی سی خونگیه
یدونه جوی بوک بنکیو هم دارم(نِت بوک در واقع!)اینم قدیمیه :D ولی مذیت خیلی خوبش سبک بودنشه،برای همین فلا با ضعیف بودنش میسازم تا شرایط برای خرید یه الترا بوک فراهم بشه،چون با سنگین بودن لپ تاپ های معمولی نمیتونم کنتار بیا،و متسفانه پولم هم اندازه لپ تاپای معمولیه نه الترا بوک :D
موبایلم هم هوآوی وای 511 ئه،که یه بررسی نصفه نیمشو که خودم انجام دادم :D میتونین اینجا ببینین :-"
یدونه آیپاد شافل چینی هم داشتم،15 خریده بودم :)) نسبت به قیمتش خوب بود،ولی به فنا رفت :-" بعدشم دیگه اسمارت فون که خریدم سراغ پلیر نرفتم!
یدونه هدفون سونی هم دارم مدلشmdr-668mv عه،ارزش مادیش نمیدونم چقده،چون هدیس،ولی خیلی دوسش دارم و صداش هم عالیه،فقط حیف طی یه حماقت یه طرفش از کار افتاد :-< بعد به فکر خرید یه ساز هم هستم،ولی هنوز تصمیم نگرفتم چی!الویت با گیتار کلاسیک یا کیبرده،شاید هم سنتور!

اول از سیستم عامل شروع میکنم،پی سی خونگی روش ایکس پی نصبه،جوی بوک روش 8.1 نصبه،ولی سر فرصت میخام به اوبوتو مهاجرت کنم :-" البته فقط روی جوی بوک نه پی سی!سیستم عامل اسمارتفونم هم که اندروید جلی بینه(4.2.2)
توی ویندوز مروگر اصلیم فایر فاکسه،ولی برای استفاده از فندق شکن از کروم استفاده میکنم،چون بهتر با قند شکن ست میشه :-" ولی توی اندروید از کروم استفاده میکنم!برای موزیک گوش دادن توی ویندوز از مدیا پلیر استفاده میکنم،توی اندروید هم از موزیک پلیر هوآوی استفاده میکنم،برای ویدیو هم اکثرا km و گاهی گام پلیر روی ویندوز،و برای اندروید هم اکثرا ویدیو پلیر هوآوی و در موارد خاص mx
برای ویرایش و دیدن آفیس توی اندروید از کوییک آفیس و توی ویندوز از آفیسش 2007 استفاده میکنم،برای ویرایش های ابتدایی تصاویر از paint و پیکچر منیجر آفیس استفاده میکنم،بعد دیگه :-" برای دانلود از IDM استفاده میکنم،برای انتقال فایل از پی سی به فون از airdroid استفاده میکنم،به شما هم پیشنهادش میکنم :D بعد از یاهو مسنجر استفاده میکنم برای ارتباطاتو این صوبتا :-" واتس آپ هم دارم روی گوشی بعضی وقتا استفاده میشه!
پ.ن:Dگه چیزی به ذهنم نیمرسه،شاید بعدا کاملتر کردم پستمو :D

zahra AB

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

۱.چه گجت هایی
خب لپ تاپ asus k52 f دارم! نزدیک ۴ساله که باهاش کار میکنم و واقعا کارم رو راه انداخته
یه تبلت asus memopad دارم هنوز وقت نکردم یه رم براش بخرم و رمش اذیت میکنه اما خیلی روونه و باهاش وبگردی میکنم
گوشیم سامسونگ کربیه! :-" جدیدا بیچاره هنگ میکنه و حق هم داره! :-" اینقد میکوبمش زمین! :D ولی خب کار راه بندازه و راضیم ازش!
ساز هم که گفتید یه ویلنی دارم که یه سالی میشه تو کمده و حتی از تو قابش در نیومده! یکی از اولین برنامه هام بعد کنکور اونه!
چراغ مطالعه زرد هم دارم که بسیار می دوستمش! وابستگی خاصی هم بهش دارم چون دست رنج خودمه! ;;)

۲.نرم افزار
لپ تاپم ویندوز ۸ که کاش نصب نکرده بودم! همون ۷ بسش بود!
تبلتم اندروید ۴ به بالاست! دقیقشو نمیدونم :-"
وب گردی که از کروم استفاده میکنم چه تو لپ تاپ چه تبلت و برای رفتن به سایتهای غیر مجاز :-" از فایر فاکس استفاده میکنم!
دیگه فتوشاپ cs5 دارم و word2013
فیلم که با kmp نگاه میکنم و با jet audio تو تبلت آهنگ گوش میدم!
دیگه همینا ;;)
لاین و یاهو مسنجر و idm رو هم اضافه میکنم!

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

لپ تاپمان که msi مدل GX680 خوراک بازیه و حس میکنم تا 4 سال آینده حداقل جوابگوم باشه .
گوشیم فلن nokia N8-00 ِ فلن هم دوسش میداریم :)) تا بعد کنکور یه چی که اندروید بخوره بخرم ، برای استفاده های اجتماعی .
یه فن لپ تاپ م دارم واس اینکه داغ نکنه :-"
یه هارد کاملاً خصوصی 1 تراباید transcend داریَم .
یک عدد هنزفری مدل HQ-80 creative و یکی هم فابریک گوشیم .
از آلات موسیقی دو تا سنتور سل دارم ، بسیار دوسشان دارم ینی دنیا یه طرف سنتور هام یه طرف :-" یه دونه نی سل دارم بازم :)) و قریب 12 جفت مضراب سنتور
از لوازم جانبی مربوط به موسیقی ، یه میز سنتور تحرک ، پای نت ، یک دستگاه مترونوم .
یه ریش تراش موزر آلمانی ، یک تلسکوپ در حال خاک خوردن و یه دوچرخه رالی MT-50 مشکی :))
دو تا فندک ناز یکیش ساچمه ایه ، یکیشم روش عکس خرس داره ، دست دوستمه البته .
یه عینک آفتابیه تقریباً سالم و استاندارد هم دارم که دو ساله نزدم به چشام قیافشو یادم نی .

ویندوز 8.1 و سیستم عامل اوبونتو ، برا کد زدن از G++ و ادیتور هم Gvim خعلی باش حال میکنم .
واسه فیلم و موزیک VLC و KM و واسه نت نویسی musescore .
واسه نت سایت اخلاقی و غیر اخلاقی و نمیدونم مجاز و غیر مجاز کلن با فایرفاکس عزیز و فیلتر شکن هم کریو ، فلن .
:| من یک کنکوریم که از نرم افزار های کانون استفاده میکنم :| اوکی ؟
واسه پیدا کردن زیرنوس هم از زیریاب استفاده میکنم ، واسه وقت گذرونی هم از paint استفاده میکنم >:p
برای کلیه آیدی ها از pidgin استفاده میکنم چه رو اوبونتو چه ویندوز ، فقط یه آیدیم رو یاهو مسنجره ، وایبر هم رو لپ تاپ دارم ، گوشی نمیکشید آنیستال کردم .
رو گوشی هم نرم افزار های پر کاربردم ، همراه بانک های صادرات ، ملت ، ثامنه :)) با حساب های خالیم ، بازی میکنم :))

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

یه پیشنهاد :-" اگه قراره فقط به دیوایس های الکترونیکی محدود بشه منتقلش کنین به سخت افزار یا نرم افزار
ولی اگه میخاین اینجا بمونه به تمام وسائل شخصی وسعتش بدین :-"

0001111

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
خب ، یک لپ تاپ نه چندان به روز اچ پی با رم ۴ یخورده خط و خش افتاده روش یک گوشی هواوی رده میانی و هیچ هارد اکسترنال یا پاوربانکی ندارم از همین فرصت ایجاد شده میخوام که یکی برام بخره :(( یدونه هم هدفون بلوتوث که بیسش خعلی خوبه ب)

اندروید ، ویندوز ۱۰ ، لینوکس که یکم بلدم :/

• لایک
امتیازات: z.a97
بالا