• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

به نظر شما کار زنونه مردونه داره؟؟

به نظر شما کار زنونه مردونه داره؟؟

• نداره

رای‌ها: 76 43.4%
  • داره

رای‌ها: 99 56.6%

• رای‌دهندگان
    175

Nightiingle

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
پاسخ : به نظر شما کار زنونه مردونه داره؟؟

به نقل از mehrdad.parsaii :
این طرز فکر اشتباهه،برخی تغییرات به ضرر آدم هست حتی اگر آدم رو به پول و شهرت و جایگاه اجتماعی برسونه.
دخالتی شد؟ اینجا فقط یه تبادل نظر ساده هستش.

خیر،این معیار هارو خود شخص تعیین می‌کنه اما
هیچکس صلاح خودش رو همیشه نمیتونه درست تشخیص بده.
مثل بچه ای میمونه که میخواد با کارد بازی کنه.

بله،این مورد اگه مطرح می‌شه چون ذات مرد و زن تفاوت زیادی داره و اگر زن چنین شغلی رو داشته باشه خیلی تغییر خواهد کرد.
توسط عوام؟ :))
من هرگز این حرفو نزدم.
شما خیلی مایل هستید میتونید با خود این افراد صحبت کنید.
می‌بینید با این که به خیلی چیزها دست پیدا کردند اما راضی نیستن.

يعني شما واقعن تفاوت بين يه بچه و انسان بالغ رو درك نميكنيد؟ :-?
خيلي جالبه.

اون وقت وقتي كسي صلاح كار خودشو نميدونه، كي ميدونه؟ شما؟ حكومت؟
ببينيد، وقتي كسي 18 سالش ميشه، يعني مسئول اعمال خودشه. يعني مثلا اگه جرمي مرتكب شد، مسئوليتش با خودشه. همين طور در مورد انتخاب هاش. شما نميتونين از يه انسان بالغ توقع داشته باشين كه تمام مسئوليتهاي بزرگسالي رو داشته باشه (كسب درآمد، راي دادن، مسئوليت در برابر جرايم) اما اونو از مزيت هاي بزرگسالي محروم كنيد.

اين حرف شما كه "مردم صلاح كار خودشونو نميدونن" يعني اين كه شما توقع دارين ديگران طبق استانداردهاي شما زندگي كنن. اگه شما فكر ميكنين يه چيزي غلطه، لزوما معنيش اين نيست كه واقعا همين طوره.

شما كاملن محق هستيد كه انتخابهاي خودتون رو بكنين و هركاري كه فكر ميكنين بهتره رو در زندگيتون انجام بدين. اما به هيچ وجه نميتونين اون كاري كه فكر ميكنين درسته رو در زندگي ديگران انجام بديد. همه اشتباه ميكنن. اگر شما در حق خودتون اشتباهي مرتكب شين، معمولن تنها كسي كه ازش صدمه ميبينه خودتونين. ولي وقتي تو زندگي ديگران دخالت كنين، اگه اشتباه كنين، زندگي بقيه رو هم خراب ميكنيد.

saba.e

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد

به نقل از mahdieh seyyedi :
[size=14pt][size=12pt]به نظر من نداره، بستگی داره که خود طرف توانایی یا علاقه ی انجام اون کارو داشته باشه یا نه!!جنسیت نمیتونه تعیین کننده باشه شاید یه زنی واقعا توانایی انجام کاری مثله آتش نشان یا نجات دهنده موقعیت اضظراری رو داشته باشه نمیشه به دلیله این که زنه منعش کرد...
این نظر من بود،شما دوستای سمپادی هم لطفا نظراتتون رو بذارید.ممنون
[/size][/size]

مردونه زنونه نداره بستگی به روحیه خود فرد داره مثلا کسی که روحیه لطیفی داره حالا چه زن چه مرد مسلما نمیتونه قصاب بشه

Phanntom

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
helli
شهر
تهران
مدال المپیاد
سابقه دارم!
دانشگاه
light massage(پیام نور)

به نقل از Nighttingle :
يعني شما واقعن تفاوت بين يه بچه و انسان بالغ رو درك نميكنيد؟ :-?
خيلي جالبه.

اون وقت وقتي كسي صلاح كار خودشو نميدونه، كي ميدونه؟ شما؟ حكومت؟
ببينيد، وقتي كسي 18 سالش ميشه، يعني مسئول اعمال خودشه. يعني مثلا اگه جرمي مرتكب شد، مسئوليتش با خودشه. همين طور در مورد انتخاب هاش. شما نميتونين از يه انسان بالغ توقع داشته باشين كه تمام مسئوليتهاي بزرگسالي رو داشته باشه (كسب درآمد، راي دادن، مسئوليت در برابر جرايم) اما اونو از مزيت هاي بزرگسالي محروم كنيد.

اين حرف شما كه "مردم صلاح كار خودشونو نميدونن" يعني اين كه شما توقع دارين ديگران طبق استانداردهاي شما زندگي كنن. اگه شما فكر ميكنين يه چيزي غلطه، لزوما معنيش اين نيست كه واقعا همين طوره.

شما كاملن محق هستيد كه انتخابهاي خودتون رو بكنين و هركاري كه فكر ميكنين بهتره رو در زندگيتون انجام بدين. اما به هيچ وجه نميتونين اون كاري كه فكر ميكنين درسته رو در زندگي ديگران انجام بديد. همه اشتباه ميكنن. اگر شما در حق خودتون اشتباهي مرتكب شين، معمولن تنها كسي كه ازش صدمه ميبينه خودتونين. ولي وقتي تو زندگي ديگران دخالت كنين، اگه اشتباه كنين، زندگي بقيه رو هم خراب ميكنيد.

این رفتار سطحی نگر برای چیه؟
شما مفهوم مثال رو درک کن و به حاشیه کاری نداشته باش مثل اون ضرب المثلی میمونه که طرف میگه من چنتا پیرهن بیشتر از تو پاره کردم.
بعد طرف مقابلش بهش میگه تو که ادعات می‌شه چرا لباساتو پاره کردی؟
خواهشا به مفهوم فکر کنید و نه به حاشیه

این اصلا خوب نیست که تا یکم نقطه نظرهای مشترک کم می‌شه شروع به دعوا کرد.
من کاری به حکومت ندارم .شما بهتره یکم آرومتر باشید.

تنها وظیفه من اینه مواردی رو که مطمئنم توش طرف مقابلم اشتباه می‌کنه و اشتباه بودن کارش رو ازش مطمئن شدم بهش تذکر بدم
و سعی کنم اشتباهی مرتکب نشه. بقیه ش با خودشه .دخالتی هم نکردم .

صلاح رو نه من تعیین می‌کنم و نه بقیه، اگر این حرفو می‌زنم به این دلیله که اکثر افراد دنبال لذت های زودگذر هستن و بعضی مواقع از رو احساسات تصمیم می‌گیرن و نمیدونن اون لحظه دارن چی کار ممی‌کنن و فقط میخوان خودشنو خالی کنن.
ولی به عواقب کارشون فکر نمی‌کنن.

در ضمن خواهشا به متنی که نوشتم کمی دقت کنید
من گفتم مردم همیشه نمیتونن صلاح خودشون رو تشخیص بدن و نه این‌که هیچ‌وقت نمیتونن صلاح خود رو تشخیص بدن
صحبت من مربوط به اون زمانه.

خواهشا نادانسته صحبت نکنید .
من هرگز چنین حرفی نزدم
یکم رو حرفایی که می‌زنید دقت کنید (البته اگه تو زندگیتون دخالتی نمیشه :) )

*

کار زنونه مردونه وجود نداره به اون صورت.
فقط در بعضی از کارها مردها بهتر عمل می‌کنن
و در برخی هم زنها

ولی بهتره کاری که فرد انتخاب می‌کنه متناسب با روحیاتش باشه.

sa128sr

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کاشان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه زنجان
رشته دانشگاه
شیمی

خیلی واضحه که در حالت کلی کاذ زنونه مردونه داره
یه سری کارا خاص خانوماس چون ظرافت نیاز داره
یه سری هم خاص آقایون چون یه نوع زمخت بودن خاصی نیاز داره
مثلا یه خانوم هیچوقت نمیتونه تعویض روغنی کار کنه
اما توی کارایی که فرقی نداره ظرافت داشتن و نداشتن
ینی هردو میتونن با جه به فیزیکشون انجام بدن زنونخ مردونه ندارع کار

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نقل از امیرعلی :
خیلی واضحه که در حالت کلی کاذ زنونه مردونه داره
یه سری کارا خاص خانوماس چون ظرافت نیاز داره
یه سری هم خاص آقایون چون یه نوع زمخت بودن خاصی نیاز داره
مثلا یه خانوم هیچوقت نمیتونه تعویض روغنی کار کنه
اما توی کارایی که فرقی نداره ظرافت داشتن و نداشتن
ینی هردو میتونن با جه به فیزیکشون انجام بدن زنونخ مردونه ندارع کار

توی ص قبل پاسخ دادم

بخونید لدفاً

باید به عرضتون برسونم که خیر کار زنونه و مردونه نداره
دلیل هم میارم براتون
کارهایی که برای زن ها منع میشه توسط جامعه :
یک _ کارهای بدنی سخت :
خب برای کارهای این گروه نیازی به منع و تفاوت گذاشتن برای زن و مرد وجود نداره
هر فرد بسته به قدرت بدنی که داره سنجیده میشه و اگه توانایی انجامش رو نداشته باشه رد صلاحیت میشه
آیا واقعا" فکر میکنید که همه ی مرد ها از پس کارهای بدنی سخت بر میان ؟
خب مشخصه که خیر پس معیار سنجش برای کارهای این گروه نباید جنسیت باشه بلکه باید قوای جسمی باشه... که در این صورت نیازی به محدود کردن کار برای مردان و منع زنان وجود نداره

دو _کارهایی مثل قضاوت و سیاست :
کارهای این گروه نیاز به قوای جسمی ندارند و کاملا بی منطقانه زنان رو از انجامشون محروم کردند...
چرا که در دهه های اخیر شاهد حضور فعال بانوان در عرصه های سیاسی و قضایی بودیم ..
و همین حضور و درخشش زنان خودش شاهد این مدعاست که زنان در این کار ها اگر بنا به دلایل قانون جنگل منع شده بودند در عصر تکنولوژی و روشن فکری میتونند جایگاه حقیقی شون رو به دست بیارن...
ـــــــــــــــــــــــــــــــــ
مشاغلی که برای آقایون در جامعه منع میشن :
به طور کلی به دو دسته تقسیم میشن
یک-مامایی :
خب این به فرهنگ غلط بر میگرده و دلیلی برای منعش وجود نداره چرا که در کشورهای دیگه آقایون هم میتونند این شغل رو داشته باشن
شاید اگه این شغل اختصاصی هم نشه مردانی که میان به این رشته خیلی کم باشن اما جامعه نباید به جای فرد تصمیم بگیره...

دوـ کارهای ظریف (مثلا مشاغل مربوط به کودکان ) :
هیچ دلیل منطقی وجود نداره ک یک مرد نتونه مربی مهد کودک بشه
امثال عمو پورنگ یا مجریان برنامه فیتیله! کم نیستند ؛ مردانی که به حق به قلب بچه ها میشینند و بچه ها شاید اون ها رو خیلی بیشتر از خانومها (مثل خاله بهار و خاله شادونه) دوست داشته باشن

aliabedini

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی کامپیوتر
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق

خیلی از کارا هستن که هر دو جنس میتونن انجامش بدن اما باید قبول کنیم بعضی کارا هستن که افراد نمیتونن انجامش بدن
مثلا کار توی معدن یا خیلی کارای دیگه که در ضاهر شاید فکر کنین که کار ساده ای باشه اما خیلی کار سختیه.
بله خانما میتونن برن راننده بشن همونطور که اقایون اشپز و خیاط میشن چون این کارا ویژگی های مشترکو در بر میگیره
اما یه خانم نمیتونه بره کارای سخت و فنی به هر حال روحیه یک فرد چیزیه که نمیشه در نظر نگرفتش نمیخوام بگم جنس مونث روحیه ضعیفی داره میخوام بگم روحیه لطیفی داره و در عوض جنس مذکر روحیه سخت تری داره.
اینا چیزایین که اثراتشو بعد ازچند وقت تو ادم چه مرد و چه در زن نشون میدن

کسی خانم هارو برای شرکت توی سیاست منع نکرده اما بخش هایی هستن که با توجه به رفتار خانم ها نمیشه اونهارو برای اون کار انتخاب کرد مثلا اگه وزیر جنگ یک کشور یک زن بشه اونوقته که اون کشور میتونه توسط یک پنجم توان ارتش زلاندنو تصرف بشه یا اگه یک مرد مربی مهد کودک بشه خیلی زودتر از یک زن حوصلش سر میره و .......

باز میگم تو هر جامعه استسناء وجود داره اما بعضی چیزا هم هست که مشکل از دید ماست مثلا مجریانی مثل عمو پورنگ و عمو قناد صرفا مجری هستن و فقط ساعت مشخصیو صرف کار مشخصی میکنن که با کار مهد کودک از زمین تا اسمون فرق میکنه
+ مامای مرد هم توی ایران داریم
درضمن:
تو هر جامعه استسنائاتی هستن که نمیشه به عنوان کل جامعه ازشون استفاده کرد

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97

به نظر من این موضوعو میشه از دو جهت بررسی کرد:
۱- بعضی کارها هستن که مردا بهتر می تونن انجام بدن(مثل بنا بودن) و یا بعضی کارها که زن ها بهتر می تونن انجام بدن(مثل مربی مهدکودک بودن). معمولا استعداد و علاقه ی مردا و زنا هم به همین ها منتهی میشه و این کارا در جامعه شناخته شده ـست. البته اینا در صورتیه که از اون سری کارهایی که هر دو جنسیت توش توانایی دارن و علاقه هم ممکنه داشته باشن بگذریم (مثال ساده ـش میشه پزشک عمومی)
۲- . موارد بالا این جا هم درستن اما استثناهایی وجود داره. ممکنه مرد یا زنی به کاری که بیشتر برای جنس مخالف رایجه علاقه داشته باشه و استعدادشم داشته باشه اما چون توی جامعه نمی تونه این مسئله روقبول کنه بهش این اجازه رو ندن که در اون شغل شروع به کار کنه.
از این دو مورد میشه این نتیجه روگرفت که کار به طور کلی زنونه مردونه داره اما در این بین استثناهایی هم هست که نمیشه و دلیلی هم نداره که به خاطر بقیه به کار مورد علاقه ـشون نرسن.
یه موضوعی که هست اینه که اگه جلوگیری از کار کردن یه جنس در یک شغل به خاطر منفعت جامعه باشه و خلافش به مردم ضرر بزنه من باهاش موافق بودن اما عملا هیچ دلیل منطقی ای که چرا یه جنسو از یه کار منع میکنن وجود نداره و حتی ممکنه که واسه جامعه منفعت هم داشته باشه.

saraxcen

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
اینستاگرام

عاغا بیاین یه مسئله ای رو قبول کنیم مردا از لحاظ قدرت بدنی سر تر از خانمان و خانما در مسائل احساسی سر تر از مردا همین امر تفاوت بین کارها ی زنانه و مردانه رو نشون میده حالا من نمیدونم چرا خانما می خوان اینو اثبات کنن که اونا همه کارای مردونه هم میتونن انجام بدن و بالعکس

• لایک
امتیازات: A.R.P

lovesky

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از ara$ :
عاغا بیاین یه مسئله ای رو قبول کنیم مردا از لحاظ قدرت بدنی سر تر از خانمان و خانما در مسائل احساسی سر تر از مردا همین امر تفاوت بین کارها ی زنانه و مردانه رو نشون میده حالا من نمیدونم چرا خانما می خوان اینو اثبات کنن که اونا همه کارای مردونه هم میتونن انجام بدن و بالعکس
مسئله اینه که قرار نیست همه مثل تو باشن :)
ممکنه تو خودتُ ببینیُ بگی زنا احساساتی ترن و مثلا مردا قدرت جسمانی بیشتری دارن!و خب بر همین اساس نظرتو بگی،اما تو که همه جامعه نیستی!و همه هم مجبور نیستن مثل تو باشن خب! :)

درسته که بطور معمول مردا قدرت جسمانی بیشتر دارن و اصلا عرف هم اجازه انجام هر کاریُ به زنا نمیده(حالا به هر دلیل مزخرفی :|) و مثلا شما شاید حتی فکرشم نکنی که یه زن بخواد راننده شوفر بشه!
ولی اگه یه روز یه خانم علاقه و توانایی حتی راننده شوفر شدن رو داشته باشه هیچگونه حقی وجود نداره که به ما اجازه بده محدودش کنیم!

melika79

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین2
شهر
اصفهان

به نظر من کار کردن زن در خانواده اصلا چیز خوبی نیست چون اینطوری بعضه از مرد ها فکر می کنن
که بیشتر مخارج زندگی رو باید زن بده وبرای دادن یک 500 تومانی هم باید کلی التماسشون کنن

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نظر من زن باید استقلال مالی داشته باشه

و به دور از خرد هست ک بگیم اگر زن کار کنه مرد خرجی نمیده بهش!!

چیزی که وجود داره اینه ک زن ها اگر استقلال مالی نداشته باشند اونوقت جامعه هر روز مرد سالار تر میشه و هر اجباری که بخواد میتونه به زن ها تحمیل کنه ، چون زن ها دیگه خودشون نمیتونن از پس خودشون بر بیان و نیازمند یک مرد میشن یا پدر یا شوهر یا جد پدری و...

اگر الان زنان حق تحصیل دارند تنها دلیلش اینه ک قبل از ما زنانی کار کردن و ثابت کردن که یک شهروند هستند نه یک مادر دختر و... که فقط در بودن یک مرد تعریف میشه هویتش!!!

:‏|‏

arez0u

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شاهرود

یه سری کار ها هست که یه خانوم با تموم علاقه ای که بهش داره نمیتونه انجامشون بده
باید قبول کنیم زن یه موجود ظریف و شکنندست
و واسه کار سخت ساخته نشده
چرا یه زن باید رفتگر یا گارگر ساختمون بشه( از نظر سختی کار میگم)
وقتی میتونه بشینه تو خونه و به ناخوناش رسیدگی کنه؟
یه حتی بره کلاسای مختلف و از زندگیش لذت ببره؟
مطمعنم شاید اولش اون کار واسه یه زن جذاب باشه ولی تا کی؟ بالاخره از سختی کار و تنش هایی که بهش وارد میکنه خسته میشه
شما موافق نیستین؟ :-? :) *-: :)

Rain Man

Monsieur Noir
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
University of Alberta
رشته دانشگاه
Computing Science

به نقل از arez0u :
مطمعنم شاید اولش اون کار واسه یه زن جذاب باشه ولی تا کی؟ بالاخره از سختی کار و تنش هایی که بهش وارد میکنه خسته میشه
کلا هرچی کاره سخته ماله ما پسرای بد بخته!!! شما خانوما مفیدترین کارتون چی میتونه باشه؟
مثلا نهایتش اونم تو کشورایی به غیر از ایران اگر برین تو ارتش!!!
حالا ما پسرا چی؟ بهترین نمونش میشه ارتش و دیگه حالا سخت ترین کارای دنیا ماله ماست... :-w

shaylin

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
khorasan

به نقل از king-kian :
کلا هرچی کاره سخته ماله ما پسرای بد بخته!!! شما خانوما مفیدترین کارتون چی میتونه باشه؟
مثلا نهایتش اونم تو کشورایی به غیر از ایران اگر برین تو ارتش!!!
حالا ما پسرا چی؟ بهترین نمونش میشه ارتش و دیگه حالا سخت ترین کارای دنیا ماله ماست... :-w
شما پسرا کار سخت میکنین درس
تو زندگی بیشتر ممکننه استرس داشته باشین بازم درس
ولی خب اینطوری نگو دگ
در عوض ازادیتونم بیشتره
نمیگم حقتون نیس
مثلن منه بد بخت عقده ای شدم....چرا؟جون تو دلم موند ی بار با 2چرخه برم مدرسه....
ی بار موقع کلاسای تابستونی رفتم با 2چرخه انقد مسخره کردن.....
بیخیال....

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

:| اصلا قبول ندارم،پس یه مردم میتونه بشینه تو خونه از صب تا شب اخبار و تلوزیون ببینه یا بشینه پای کامپیوتر،یا همچین چیزایی،چه دلیلی داره بره کارگری؟

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به همون دلیلی که یه مرد باید بره و اینکارا رو انجام بده :-"
یه نفر یا تحصیلات و مهارت های لازم برای شغل های تخصصی تر داره (یا کسب می کنه) یا کاری که به تخصص کمتری احتیاج داره باید انجام بده مثل کارگر ساده بودن.
خب هدف شغل مشخصه، افزایش کیفیت زندگی. قطعا زنی که بشینه تو خونه به ناخوناش رسیدگی کنه درآمد خانوادش نصف میشه و باید غذا، خونه و ... رو با کیفیت بکمتری داشته باشه.

hich

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
اراک
رشته دانشگاه
الهیات

قطعا زنونه مردونه داره همونطور که پیغمبر اعظم بعد ازدواج مولا علی و حضرت صدیقه طاهره تقسیم کار کردند
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

Nightiingle

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان 1
شهر
تهران

به نقل از arez0u :

نه موافق نيستم. L-: اين چيزي كه شما دارين توصيف ميكنين "بچه" است، نه يه آدم بزرگسال، حالا چه مرد باشه چه زن.
بله البته، بچه ظريف و لطيفه، شكننده است و بايد بتونه به جاي كار كردن، از كودكيش لذت ببره. ميره مدرسه و مياد خونه بازي ميكنه. كار كردن شايد در ابتدا براش جالب و هيچان انگيز باشه ولي بالاخره از سختی کار و تنش هایی که بهش وارد میکنه خسته میشه
شما موافق نیستین؟ :|
علاوه بر اون، شما اگه سرپرست يه بچه باشين وظيفه دارين تا حد توانتون براي رفاهش تلاش كنين و خوشحال نگهش دارين، ولي هيچ وقت درباره يه تصميم گيري جدي ازش نظرخواهي نميكنين، ميكنين؟

اگه ديد يه زن بزرگسال به زندگي اين باشه، پس عذر ميخوام كه نميتونم يه كلمه از حرفهاش رو جدي بگيرم.

شما نميتونين همه چيزو با هم داشته باشين. اگه ازتون توقع بره تمام روز تو خونه بشينين و خودتون رو باد بزنين و تفريح كنين و خوشگل به نظر برسين، انتظار نداشته باشين كسي كه كار جدي انجام ميده شما رو از همه لحاظ با خودش برابر بدونه.
اگه حقوق برابر ميخواين [nb]هرچند حقوق برابر حق همه ي آدماست، ولي حقيقت اينه كه بايد براي گرفتنش تلاش كنين. [/nb] بايد آماده ي پذيرفتن مسئوليتهاي برابر هم باشيد.

+ مثلن چه كارهايي هست كه "یه خانوم با تموم علاقه ای که بهش داره نمیتونه انجامشون بده"؟؟ ميشه چندتا مثال بزنين؟
هر فردي توانايي انجام يه كاري رو داره ميتونه انجامش بده. مثلن "متقاضي اين شغل بايد بتونه 60 كيلوگرم بار رو جابجا كنه"[nb]يه مثال فيزيكي زدم كه قابل لمس باشه وگرنه لزومن بحثمون درباره قدرت بدني نيست. [/nb]. حالا اگه ميتوني اين كارو بكني بفرما. نميتوني برو بيرون.
من نميتونم همچين وزني رو حمل كنم ولي يه زني كه ميتونه چرا نبايد به اون شغل بپردازه؟ به جنسيتش چه ربطي داره؟

saba.e

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد

به نقل از arez0u :

علاوه بر چبزایی که گفتند شما مثلا تا کی می تونی تنها هم و غمت رسیدگی به سر و وضع و کلاسای مختلف و ار این جور چیزا باشه؟که بعد ار یه مدتی هم خسته کننده و یکنواخت می شه؟ یا تا کی می تونین برای همین خرج های اموری که گفتین از یکی دیگه پول بگیرید؟(حالا هر کی می خواد باشه پدر و مادر شوهر یا ...)
این طوری واقعا ارضا می شید؟ اجساس بی هودگی بهتون دست نمیده؟ احساس سر بار بودن؟
کار کاره می خواد کارگری باشه یا هر چیزه دیگه بله ممکنه یک نفر توانایی یک کاری رو نداشنه باشه اما همون طور که گفتن کسی که توانایی اون کار رو داره دیگه ربطی به جنسیتش نداره.

من نمی دونم بقیه هم با من موافقن یا نه اما یه نظر من همون اجساس مفید بودن و جدی گرفته شدن از هزار تا از چیزایی که شما گفتین لدت بخش ترن...

مهسا 18

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4D
رشته دانشگاه
... :-؟

من واقعا قبول دارم ک بعضی کارارو فقط مردا و بعضی کارارو فقط زنا میتونن(میتونن نه باید) انجام بدن
فیلم کوزی گونی ، شخصیت علی ،وقتی داش تو بازار ..... میفروخت ، چه قد کریه و زش بود ...نه؟
یا مثلا فرض کنین ی زن بخواد بره تو پالایشگاه های نفت جنوب بین کلی مرد کار کنه... نمی شه که..!

بالا