• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تنها بیرون رفتن

shaqayeq.m

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
سیستان
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی
پاسخ : تنها بیرون رفتن

من اجازه ی این که تنها برم بیرون رو دارم ولی فقط واسه کلاسام
بازارم که مدرسمون وسط بازاره بعضی وقتا بادوستان میریم
خونه ی دوستام هم با اجازه ی پدر و مادر و شناخت شون از دوستام میتونم برم

sa128sr

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کاشان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه زنجان
رشته دانشگاه
شیمی

کلا من که هر وقت صحبت بیرون رفتن بکنم بابام در مرحله اول بدون برو برگرد مخالفت میکنه {-8
ولی فقط رو.ساعت برگشت حساسه
یاد امسال ماه رمضون افتادم، بابام ساعت 12 زنگ زد بیا دیگه بسه، گفتم یه ربع دیگه میام
ساعت سه و نیم رسیدم خونه :D
از برکت ماه رمضونه که هنوز زندم و.خونمو نریخت :))
البته باید اضافه کنم من چون فقط با بچه های مدرسه خودمون میرم و مطمئنه با اونام و خیالش راحته چیزیم نگفت، وگرنه شب قدر هم بود خونمو میریخت :))

Miraneh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
97

بالاخره پدر و مادر ميدونن تو اين جامعه چه خبره
الكي كه نيست.ماشالله با اين مزاحتما و مسخره بازيا كه ديگه نميشه يه ديقه پاشي بري دم بقالي سر كوچتون پدرت در مياد!
نميشه كه واسه آدمم مهم نباشه.آدم اذيت ميشه
ولي مثلا دوستات دارن ميرن بيرون باهم بعد بابات يا مامانت ميگه نه!خب تو حرصت درمياد كه چرا نه؟مگه چيه كه نه؟و اونموقع همه منطق و استدلالت از بين ميره و تو فقط دنبال يه راهي ميگردي كه خونوادتو راضي كني تا بري بيرون كه اونقد اصرار ميكني كه آرش ميگن:برو آقا اصن تا هرموقع خواستي برو!
ولي نميشه تنهايي رفت بيرون واقعا نميشه مگر اينكه ديگه واسه خودت بزرگ شده باشيو بدوني بايد چيكارا كني.كه البته از نظر من بهتره هميشه آدم با يه همراه بره بيرون!چون اينجور بهتره كسي زياد مزاحمت نميشه
مخصوصا كه الان مزاحمتايي كه واسه دخترا پيش مياد دو دسته ميشن
1- مزاحمت از جانب پسران
2- مزاحمت از جانب دختران(!!!)
واقعا الان جوري شده كه من و دوستام يبار بريم پارك شاهد اين هستيم كه دخترا به دخترا شماره ميدن و مزاحمت ايجاد ميكنن!!!

بله اينه كه باعث ميشه بعضي پدر مادرا به جامعه اعتماد نكننو نذارن بچه هاشون تنها يا حتي با دوستاشون بيرون برن

shokoofe.b

کاربر نیمه‌فعال
رشته دانشگاه
هوشبری

بیشتر موقعها بهم اجازه میدن.اگه بدونن کی،با کی وکجا میرم مخالفت نمیکنن.ولی پدر و مادرا اگه اجازه ندن حق دارن.واقعا بعضی آدما شرورن.من تادوسال پیش فک میکردم تنها بیرون رفتن نشانه استقلاله و همیشه سرش با خونواده دعوا داشتم.تا بهم اجازه دادن تنها برم کلاس.ولی یه روز یکی بد مزاحمم شد.حالا میفهمم نگرایشون به خاطر چی بوده.من چادریم و همیشه حجابم کامله و هیچ کاری نمیکنم که جلب توجه کنه.با این حال بعضیا کرم دارن و مزاحم میشن.از پسرای راهنمایی گرفته تا پیرمردای تو پارک.کاریشم نمیشه کرد.تنها راهش بی محلی کردنه!نباید واستی باهاشون دعوا کنی و جوابشونو بدی یا ازشون فرار کنی.باید سرتو بندازی پایینو راه خودتو بری.انگار نه انگار که کسی چیزی بهت گفته!

paniz.zk

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان
مدال المپیاد
اره سابقه دارم

به من اصن زیاد گیر نمیدن چون خب خودم اصن دوس ندارم تنها برم بیرون اما با دوستام تا 9 فوقش ولی اگه با دختر خالم بیرون باشم زنگ میزنن میگن کی میای میگم 9 10 11 اگه دیر شد اصن نمیام شما بخوابین بد میرم خونه خالم:D

anneshirly_ba

boshra
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
برازجان-گناوه
سال فارغ التحصیلی
95

آقا من برعکس دختر مردمم................هرجا میرم مامانم باید باهام باشه...............تابستون خودم تنها میرفتم کلاس خیلی حس افتضاحی بود انگار یه چیزمو گم کرده بودم....

juner

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
helli1
شهر
k.m

برا من که پسرم چه فرقی داره! هر کار دلم بخواد میتونم بکنم :P

دختر باران

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 اهواز
شهر
اهواز
مدال المپیاد
ادبی-زیست

من حجابم کامله کل فامیل میدونن من کسی نیستم که با پسرجماعت حتی با پسرای فامیل بگم و بخندم.ولی مامانم اینا با دوستام3-2خیابون تنها تا در خونه بیشتر نمیذارن تولدارو چرا چون میدونن خیلی حساسم.بیرون رفتن تنهایی خیلی حال میده ولی نمیتونم چون اجازه نمیدن.علت نگرانیشون رو میدونم ولی اینو هم میدونم که یه فرد رزمی کار و محافظه کار کم ممکنه بلا سرش بیارن حتی تا ساعت5-4 که هوا روشنه هم همینه

aliabedini

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی کامپیوتر
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق

به نقل از بیـــــــــ نشونــــــــــــ :
من حجابم کامله کل فامیل میدونن من کسی نیستم که با پسرجماعت حتی با پسرای فامیل بگم و بخندم.ولی مامانم اینا با دوستام3-2خیابون تنها تا در خونه بیشتر نمیذارن تولدارو چرا چون میدونن خیلی حساسم.بیرون رفتن تنهایی خیلی حال میده ولی نمیتونم چون اجازه نمیدن.علت نگرانیشون رو میدونم ولی اینو هم میدونم که یه فرد رزمی کار و محافظه کار کم ممکنه بلا سرش بیارن حتی تا ساعت5-4 که هوا روشنه هم همینه
ببخشین به رزمی کار بودنت نناز
روح الله داداشی رو ندیدی؟
اونم چیزی نیست برو اگاهی طرف مقام جدو استان داره چاقو گرفتن رو گردنش تا یه هفته میترسیده بره بیرون (<

m.n.k

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
مدال المپیاد
یادش بخیر شیمی بودیم...
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شیمی محض

برا پسرا که فرقی نمیکنه .برا دخترا هم قاعدتا نباید فرقی کنه ولی خوب اینجا ایرانه.....

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام

پدرو مادر من نمیذارن پاشیم بریم واسه خودمون تو خیابونا ول بچرخیم اما در حد استخرو پارک و سینما و خونه هم رفتنو اینا موردی ندارن!
براشون مهم بودن که... نمیدونم والا..گاهی میپرسن اما زیاد اهمیت نمیدن!
خب بیشتر پدرو مادرا سختگیریشون بخاطر علاقه ایه که به بچشون دارن و نگرانشن... مخصوصا دختر.. که توی جامعه ی ما خطرای بیشتری تهدیدش می کنه و روحشم لطیفه!.. اونا فقط نمیخوان آسیبی به بچشون برسه!
البته بعضیام با دلایل غیر منطقی جلوی ادمو میگیرن که اون بحثش جداس!.. بعضیا هم ممکنه به بچشون شک دارن که ازادش نمیذارن.. دلایل زیادی میتونه داشته باشه! باید شرایطو در نظر بگیری!

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

قبلا یه دفه تحت تدابیر شدید امنیتی :)) .از 4 راه بهبودی آزادی تا میدون انقلاب تنها رفتم و برگشتم که روهم 45 دقه شد .ولی به طور رسمی و طولانی دیروز برای اولین بار فتم که داستانش توی آخرین پسن ح.ب هست .قبلنا زیاد مخالفت میکردن ولی الان دیگه خیلی کار ندارن .

anneshirly_ba

boshra
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
برازجان-گناوه
سال فارغ التحصیلی
95

من اولین بار با دوستم قرار گذاشتم بریم کتابخونه ولی وقتی رفتیم کتابخونه نوبت پسرا بود منم تو عمرم بی مامانم جایی نرفته بودم با هزار ترس و لرز رفتم کتابخونه کنار دریا ولی خدارو شکر الان خودم میرم کلاسو میام ولی هنوزم به زور مامانم وقتی میریم بازار میفرستم خودم چیزی قیمت کنم.....کلا هیچکدوم از دوستام مث من نیستن بم میگن بچه ننه....

Saghar98

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان مادر
شهر
Sirjan

اما بنظر من اگه پدر و مادر حرفي ميزنن حتما تجربه بيشتري دارن شايد خودمم گاهي اوقات از اينكه بهم ميگن اما بازم اونا تجربه هاشون خيلي بيشتر از ماس

85050093

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین اصفهان

خیلی سخت اجازه میدن.من خیلی وقتادلم میخواسته بادوستام برم بیرون ولی نذاشتن

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر خشن
سال فارغ التحصیلی
98
مدال المپیاد
زیستی ناکام
رشته دانشگاه
پزشکی

مامان و بابای من عمــــــرا اجازه بدن. یعنی عمرا ها.
میگن از روی محبته ولی خُ بنظرم باید کمی فقط کمی ازادی بدن تا در آینده که روزی به آزادی می رسم خودمو گم نکنم.
عُقده دارم تو بیرون رفتن :(

niyayesh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين2
شهر
اصفهان
دانشگاه
ایشالا شریف!
رشته دانشگاه
ایشالا الکترونیک وهوش مصنو

من برا کلاس رفتن بعضی وقتاخودم میرم بعضی وقتا با بابام...
من که بازارنمیرم.... فقطططططططططططططططططط برای خریدن قطعه :D
دلم برا طالقانی تنگ شده :(( :(( :((...... برا آمادگاه هم همینطور میخوتم برم کتاب بخرمممممممممممممممم :( :( :( :(

arez0u

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شاهرود

مامانم اینا اجازه نمیدن تنها برم خرید مثلا ولی همه کلاسام و مدرسه رو خودم میرم بعدشم میرم با دوستام دودور و پارک و بستنی و خرید و هرجا که اجازه ندارم تنها برم بعد میام خونه میگم رفتم :D یکم دعوام میکنن سرزنشم میکنن اخم میکنن قهر میکنن و... آخرش میگن دفه آخرت باشه X-( :-w
و این داستان بار ها و بارها تکرار میشود :D

الدرادو

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه2
شهر
کرمان
رشته دانشگاه
IT

مخام برم :(
ب بهونه این کنکور لعنتی خ وخته تنها بیرون نرفتم
کلی بهم آرامش میده

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

ده صفحه اول رو خوندم "-:
اوه! پس این ـا که پا نمیشن با ما بیان بیرون بهونه نمیگیرن و جدی میگن ؟ "-:
چقد بد ولی "-: یه آدم شونزده هفده ساله دیگه نباید در این حد باشه که اصلا نذارن تنها بره بیرون -___-
ما که آزادیم : >

×ولی جدا چرا نمیذارن؟منظور از "امنیت" چیه؟ از چه بعدش؟
×خداییش فک نمیکردم این همه آدم اینقد از بیرون رفتن بترسن ولی ((((x

بالا