• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

رمز موفقيت در امتحانات

• شروع کننده موضوع

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام.به امید موفقیتتون تو امتحانات :)
این تاپیک میتونه برای اونایی که میخوان بدونن چگونه درس ها رو خوب یاد بگیرن خوبه( نظر شخصی بنده است :D)
حالا اونایی که با روش خودشون درسی رو خوندن و موفقیت زیادی رو به دست آوردن میتونن به دیگران هم کمک کنن.
خودم اول شروع میکنم: ادبیات فارسی 1
1-شما میتونین تاریخ ادبیات رو در یک برگه یادداشت کنید.این روش هم باعث میشه که موقع نوشتن دوباره مرور کنین و هم میتونین زود تر مرورش کنین(از ورق زدن کل کتاب بهتره)
2-شاید مورد دوم لغات ستاره دار باشن.شما در حین این که متن درس ها رو میخونین ،میتونین لغات ستاره داری رو که دیدین از واژه نامه آخر کتاب علامت بزنین و برای مرور در هنگام رفتن به مدرسه و هنگام خوردن صبحانه و... بهتره.
3-متن درس ها و شعر ها رو میتونین قبلن با تمرکز زیاذی بخونین که بعدا یادتون نرن.اگه کتابایی مث گلواژه هم داشتین بد نیس.
4-مورد آخری که من یادمه حفظ شعره که شاید زیاد هم آسون نباشه.مرور شعر در اوقات فراغت و یا زمان های آزاد خیلی موثره.

Shayan.Hashemi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان علامه حلي٣
شهر
تهران
پاسخ : برای امتحانات درس ها رو چگونه بخونیم؟

ریاضی1: ریاضی مبتکران باید هر مثال و تمرینش دقیق و کامل حل بشه...

رتبه1كنكور

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
اروميه شهيد بهشتي دو
شهر
اروميه-پاريس ايران-
مدال المپیاد
فعلا فقط كنكور
لذت ببريد :D :D :D :D

رمز موفقیت در امتحان

امتحان چیست ؟
برخی از دانش آموزان معتقدند : امتحان فرصت مناسبی برای سنجش و ارزیابی معلومات و یادگیریهاست و برخی دیگر معتقدند : امتحان ابزاری است که می تواند موجبات آزردگی خاطر و رنجش دانش آموزش را فراهم می کند
حالا تصور شما از امتحان چیست ؟

به کدام گروه از دانش آموزان زیر تعلق دارید ؟
- در ایام امتحانات تا پاسی از شب بیدار و با شتاب هر چه بیشتر مطالب را حفظ می کنید .
- در ایام امتحانات به مرور مطالب درسی و رفع اشکال می پردازید و شبهای امتحان حتما کمی زودتر از شبهای گذشته به خواب می روید.

از امتحان هر گونه تصویری که داشته باشید خواسته شما یک چیز است و آن کسب موفقیت در امتحان می باشد .
این نوشته ها شما را در بهتر درس خواندن یاری می کند ولی فقط خواندن این مطالب کافی نیست شما باید به این مطالب عمل بکنید

قبل از امتحان
1. تعدادی سوالات ساده ، متوسط ، مشکل از کتاب درسی انتخاب کنید . پاسخگویی دقیق به همین سوالات تا حدود بسیار زیادی موفقیت شما را تضمین خواهد کرد
2. با یادگیری نکات مهم و اصلی هر درس و مرور دائمی آنها می توانید همیشه خود را برای امتحان آماده نگه دارید . روش مناسب برای این کار چنین است :
ابتدا عنوانهای اصلی و فرعی هر فصل کتاب را بیاد آورید و به این طریق میزان دقت و یادآوری خود را آزمایش کنید ، سپس هر قسمتی را که فراموش کرده اید و یا برای خودتان اشتباه تعریف کرده اید ، یادداشت کنید تا بعداً با دقت و تاکید بیشتری آنها را بخوانید . بعد جزئیات هر قسمت از کتاب را برای خود بازگو نمایید
یکی دیگر از راههای مرور مطالب درسی ، بازنویسی آنهاست که موجب می شود حتی ترتیب آنها را هم در ذهن خود ثبت کنید
3. در انجام کارهای درسی وقت خود را به گونه ای تنظیم کنید که به اندازه کافی فرصت مطالعه ، استراحت و ورزش داشته باشید .
4. در حین و پس از انجام هر کاری علاوه بر تشویق خود ، این تلقین رادر خود ایجاد کنید که توانایی انجام هر کاری را دارید و می توانید به راحتی به سوالات پاسخ دهید . یا به عبارتی احساس موفقیت را در خود تقویت نمائید .

شب امتحان
1. از درگیری و مشاجرات خانوادگی کاملاً بپرهیزید
2. سعی کنید در محلی آرام و بدون سر و صدا قرار بگیرید و از شبهای قبل زودتر بخوابید .
3. قبل از خوابیدن ، وسایل لازم و ضروری ( کارت امتحانی ، خودکار ، مداد و ...) را آماده سازید .
صبح امتحان
1. پس از بیداری نخوابید و به مطالعه مطالب خارج از موضوع امتحانی نظیر مجله و روزنامه و .... نپردازید .
2. حتماً صبحانه بخورید یا بهتر بگم که صبحانه مناسب و مغذی صرف کنید ، زیرا بدون تغذیه مناسب ، مغز شما در انجام فعالیتهای لازم ( حل مسئله ، یادآوری و ... ) دچار مشکل خواهد شد .
3. سعی کنید زودتر از معمول روزانه ، از منزل خارج شوید تا مسایلی از قبیل ترافیک ، باعث نگرانی و تشویش از دیر رسیدن به جلسه امتحان نگردد .
جلسه امتحان
1. سعی کنید نگرانی و اضطراب بی مورد به خود راه ندهید ، با اعتماد به نفس و آرامش کامل در صندلی خود قرار بگیرید .
2. نفس عمیقی بکشید . لحظه ای نگه دارید و بعد به طور کامل و آرام بازدم کنید .
3. سعی کنید هر گونه برداشت نا به جا از امتحانات ، و حالت ناراحتی و نفرت از دیگران را از خود دور کنید
4. به دستوراتی که قبل از امتحان از سوی ناظرین جلسه داده می شود کاملاً گوش کنید .
5. پس از اینکه سوالات در اختیار شما قرار گرفت بلافاصله و با عجله شروع به نوشتن نکنید . ابتدا تمام سوالات را یکبار سریع مرور کنید . سپس جواب سوالات ساده را بنویسید و بعد سوالات مشکل را جواب دهید .
6. برای رفع هر گونه خستگی ، خصوصاً در چشمها ، دستها ، گردن و یا شانه ها کافی است اندکی به استراحت بپردازید .
7. در پاسخ به سوالات تستی از پاسخ دادن به سوالاتی که از جواب آنها اطمینان ندارید جداً خودداری کنید و یا با حدس و گمان پاسخ ندهید .
8. قبل از تحویل برگه امتحانی یک بار نوشته های خود را کنترل کنید و اگر نکاتی را در حین نوشتن فراموش کرده اید ، کامل کنید و سوالاتی را که به آنها پاسخ مبهم و نامشخص داده اید ، بیشتر توضیح دهید .
پس از امتحان
در صورت عدم موفقیت ، سعی کنید که واقع بینانه به ارزیابی این عدم موفقیت بپردازید . قبل از همه بدانید دنیا به آخر نرسیده است و سعی کنید از این شکست درس بگیرید و در بهتر درس خواندن کوشش بیشتری کنید

shaghayegh sh

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
دانشگاه
ایشالا شهید بهشتی
رشته دانشگاه
ایشالا داروسازی
پاسخ : رمز موفقيت در امتحانات

به خاطر راهنمایی هاتون متشکرم <D=
من هر وقت امتحان دارم معمولا شب امتحان به شدت درس می خونم.اصلا شبها وقت زیادی برای خواب نمی گذارم.حین امتحان به شدت استرس دارم و کمبود اعتماد به نفسم باعث میشه که همیشه خودمو پایین تر از بقیه ببینم و اگر امتحان موفقیت امیزی نداشته باشم بعد از امتحان به خودم میگم من دیگه نمیتونم و ناامید میشم.{کمک کنید} :(( :(( :(( :(( ~X( ~X( ~X(

Marziyeh.banoo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

ممنونم

حتما امتحان میکنم این راهکار هارو [-o<

maria16

Unknown
نام مرکز سمپاد
1
شهر
طهران
سال فارغ التحصیلی
1398

درس خوندن هر روز در همان روز + خواب کافی

nefas

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
راهنمایی فرزانگان 1
شهر
تهران

به نقل از ! شاپرک تنها ! :
درس خوندن هر روز در همان روز + خواب کافی
دقیقا
من خودم امتحان کردم ونتیجه گرفتم دارم میگما

ابوالفضل

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سبزوار
رشته دانشگاه
پزشکی

این چیزایی که گفتید یه خورده خیلی آرمانگرایانس.... البته اگه از اول سال مث آدم :-" درس بخونی میتونی این چیزا رو رعایت کنی وگرنه.... :|

فقط یه نکته: قبل امتحان هر کار کردید(درس خوندید یا کم خوندید یا نخوندید) همه رو بزارید کنار و با اعتماد به سقف :-" برید سر جلسه......نگرانی هیچ مشکلی رو حل نمیکنه......مثلا من خودم امتحان نهایی زمین شناسی رو یک فصلی رو که 3.5 نمره داشت رو اصن نخونده بودم تا شب امتحان و شب امتحان هم وقت نکردم بخونم ولی خیلی ریلکس رفتم سرجلسه و بدون تقلب اون امتحانو بیست شدم <D= <D=

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

حیفه تاپیک به این خوبی نیس خاک بخوره ها. :D

واسه شروع بهتره از یک درس شروع کنیم مثلا همین ادبیات که صاب ( :-") تاپیک مثال زده.

با روش خوندنه تاریخ ادبیاتش زیاد موافق نیستم. به نظرم نوشتن روی یک برگه کاره وقت گیری در حالی که آخر کتاب قسمتی براش در نظر گرفتن. ولی خب اونم ناقصه. توی این مورد بهتره یک کتابه تاریخ ادبیات جامع کلک معلم تهییه کنید که همه رو کامل نوشته و همچنین جمع و جور. ولی خب باید ماله سالی که هستین رو دونه‌دونه پیدا کنید و علامت بزنید. واسه اینکه همیشه حفظ بشیت تاریخ ادبیات رو همیشه اسم کتابارو با یه ترکیبه اضافی که مضاف الیه‌ش نویسندس حفظ کنین. مثلاً «رساله‌ی دل و جانِ خواجه عبدالله انصاری». اینجوری حتما یادتون میمونه.
واسه کلمه ها هم همون کلمات آخر کتاب رو علامت‌گذاری کنید خوبه.

حفظ شعر هم هیچ ارزشی توش نیست پس به نظره من بهتره بزارید شب امتحان حفظ کنید. یکم فشار میاد بهتون ولی خب راحت حفظ میشینو فرداش امتحان میدین و تموم :D ولی یک ساعت بعد از امتحان چیزی یادتون نمیاد دیگه :D

Parissan

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگـان
شهر
بـنـــاب
مدال المپیاد
ریاضی - شیمی - کامپیوتر

به نقل از علی‌سینا :
حیفه تاپیک به این خوبی نیس خاک بخوره ها. :D

واسه شروع بهتره از یک درس شروع کنیم مثلا همین ادبیات که صاب ( :-") تاپیک مثال زده.

با روش خوندنه تاریخ ادبیاتش زیاد موافق نیستم. به نظرم نوشتن روی یک برگه کاره وقت گیری در حالی که آخر کتاب قسمتی براش در نظر گرفتن. ولی خب اونم ناقصه. توی این مورد بهتره یک کتابه تاریخ ادبیات جامع کلک معلم تهییه کنید که همه رو کامل نوشته و همچنین جمع و جور. ولی خب باید ماله سالی که هستین رو دونه‌دونه پیدا کنید و علامت بزنید. واسه اینکه همیشه حفظ بشیت تاریخ ادبیات رو همیشه اسم کتابارو با یه ترکیبه اضافی که مضاف الیه‌ش نویسندس حفظ کنین. مثلاً «رساله‌ی دل و جانِ خواجه عبدالله انصاری». اینجوری حتما یادتون میمونه.
واسه کلمه ها هم همون کلمات آخر کتاب رو علامت‌گذاری کنید خوبه.

حفظ شعر هم هیچ ارزشی توش نیست پس به نظره من بهتره بزارید شب امتحان حفظ کنید. یکم فشار میاد بهتون ولی خب راحت حفظ میشینو فرداش امتحان میدین و تموم :D ولی یک ساعت بعد از امتحان چیزی یادتون نمیاد دیگه :D
برای تاریخ ادبیات منکتابچه های نشر الگو رو پیشنهاد میکنم .. ضمن اینکه جامع اس .. باصرفه ترم هس همینطور کلیم تو وقتمون صرفه جویی میشه..

• شروع کننده موضوع

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

سال اولی بودم، الان نظرم عوض شده کمی؛

راجع به خوندن تاریخ ادبیات، که همین نظر رو راجع به همه‌ی درسهای حفظی دارم، استفاده از حافظه‌ي تصویری عالیه! قید‌های زیست، دین و زندگی و ... .

خوندن از خودِ کتاب درسی! فقط! گاهاً برای جمع بندی و جامع بودن شاید لازم بشه که اونم همیشه نه، چون بالاخره کتاب‌های سال‌های قبل/بعد رو که میخونی اسامی آشنا هستند،

خودِ کتاب رو بخون، بعداً لازم بود، خلاصه یا کلیدواژه (؟!)‌ش رو در همون بخش کتاب، زیر اسمش بنویس، برای مرور کردن،

این روش بهترین روش ـه که میشناسم، متکی بودن به خود کتاب و نه کتاب‌های دیگه، ...

Parissan

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگـان
شهر
بـنـــاب
مدال المپیاد
ریاضی - شیمی - کامپیوتر

اتفاقا تو این کتابچه که به 5 بخش تقسیم شده بخش اولش مربوط میشه به حافظه تصویری !! 8->
ینی نویسنده کتاب برداشته هرصفحه رو به یک شاعر،نویسنده و.. اختصاص داده و یه تصویره کارتونی از شخص مورد نظر کشیده بطوری که از روی شکل حتی آثارنویسندم یاد آدم میمونه!! ;))
فصل دومشم تاریخ ادبیاتو درس به درس که شامل ادببات دوم و سوم و پیش و زبان فارسی سوم ینی :))جامع توضیح داده..

Antares

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
رشته دانشگاه
برق

من خ بی دقتی میکنم روی سوالارو اشتباه میخونم
یا سوالارو نمیبینم
یا سوال رو اشتباه متوجه میشم
بااینکه بلدم ب خاطر بی دقتی کم میگیرم!
بعدامتحان هم قبل اینکه ورقه رو بدم کنترل میکنم ولی توهمون کنترل هاهم بازم بی دقتی میکنم!
کمک!!!!!

Potter Harry

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان قـزوین

بچه ها به جز اینایی که گفتین تو مدت زمان کم دیگه چیکار کنیم؟ :( :( :-<

دختر باران

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 اهواز
شهر
اهواز
مدال المپیاد
ادبی-زیست
پاسخ : َشب قبل امتحان

به مرور آموخته هایمان(!)می پردازیم و تا پاسی از شب بیدار نمیمانیم تا صبح سر جلسه خوابمان نبرد.

MoNisH

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان5
شهر
مشهد
پاسخ : َشب قبل امتحان

درس هایی رو که تاحالا تو عمرمون نخوندیم میخونیم :Dخیلی هم عالی :D

sh.kh1377

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1