• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فراموش کردن یک شخص

• شروع کننده موضوع

didar

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
parsabad
مطمعنم واسه خیلیا پیش اومده که سعی در فراموش کردن یک شخصی داشتن یا دارن حالا به دلایلی...
من یک دوستی داشتم حالا دختر یا پسر بودنش مهم نیس به دلایلی ازش دوری کردم ولی همش بهش فکر میکنم واین باعث میشه از هدفی که دارم دور شم و نمیتونم رو کارام تمرکز داشته باشم طوری که هر لحظه بهش فکر میکنم لطفا کمکم کنید چطوری میتونم فراموش کنم تا ذهنم آزاد باشه؟؟؟

رهاـbehemoth

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
زیست
پاسخ : فراموش کردن یک شخص

به نظرم عذاب آدمی از ندونستنش شروع می شه، بهترین کاری که می شه کرد اینه که از بعد احساساتی قضیه خارج بشی و شخص مذکور(!) رو مثل یک نقشه بازش کنی و با یک رویکرد منطقی اتفاقات رو بررسی کنی.
1.گفتی به یک دلایلی از شخص مذکور دوری کردی، نکته اینجاست که به چه دلایلی. اگه دلایلت برای دوری کردن از اون شخص متطقی باشه دلیلی وجود نداره که ذهنت رو با فکر کردن به اون آزار بدی. دلایلت رو سبک سنگین کن. این طوری می تونی خودت و اون رو منصفانه قضاوت کنی.
2. قبول دارم که گاهی آدم دلایل منطقی خوبی برای دور شدن از یک نفر داره ولی علاقه به اون شخص باعث می شه که آدم از جدایی ناراحت باشه. به نظرم این یک جور احساس کاذبه و دلیلی براش وجود نداره. البته مشروط به اینکه تو با دلیلی منطقی از اون شخص دورشده باشی.
3.اینکه بهش فکر می کنی یعنی که هنوز برات اهمیت داره. شاید دیگه این اهمیت مثبت نباشه اما باید اینو برای خودت شخص کنی که چرا علی رغم اینکه دیگه ارتباطت رو باهاش قطع کردی باید برات مهم باشه؟ شاید عذاب وجدان داری؟ شایدم هم زود قضاوت کردی و دلیلی نداشته که ارتباطت رو با اون به هم بزنی؟
4.من در اکثریت مواقع دیدم که افراد به خاطر وجهه خودشون و اینکه بعد از تمام شدن یک ارتباط طرف مقابل چه فکری ممکنه راجع بهشون بکنه ناراحتن. مثلا از حرفهایی که پشت سرشون ممکنه زده بشه. این واقعا شایعه. اگه دلیل وسواس فکری ای که پیدا کردی اینه باید به این نکته توجه کرد که مردم حرف اضافی زیاد می زنن و آدم در طول روز در طی مکالمات اونقد حرف می شنوه که جایی برای حرف اضافی نمونه!!!

نکته آخر:به نظرم برای سن ماها خیلی زوده که ادم خودشون در گیر روابط بین فردی کنه.اون کار مامان باباهاست که هی گوشی تلفونو بردارن و پچ پچ کنن :P . بهترین راه برای فراموشی اینه که خودت انقدر به یک کاری سرگرم کنی که وقت پیدا نکنی به طرف فکر کنی! 6 ملیارد نفر توی کره زمین زندگی می کنن، اونم روش!

Bahar.no

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
طهران

اگه پاي علاقه ( :-") وسطه ، يك روش براي راحت تر فراموش كردن شخص ، متنفر شدن از اون شخصه .
ميتوني به خصوصيات بدش فكر كني و يه جورايي طرفو پيش خودت خراب كني .

novanda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6 - فرزانگان امام رضا
شهر
تهران-لاهیجان

مشكل اصلي دخترا اينه ك بجاي اينكه طرف ـرو تـو ذهنشون خراب كنن . با طرف زندگي ميكنن
همين ميشه ك بيشتر بهش فك ميكنن

• شروع کننده موضوع

didar

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
parsabad

به نقل از NOVANDA :
مشكل اصلي دخترا اينه ك بجاي اينكه طرف ـرو تـو ذهنشون خراب كنن . با طرف زندگي ميكنن
همين ميشه ك بيشتر بهش فك ميكنن
آخه هرچقدر هم طرف رو تو ذهن خراب کنیم وقتی دلت با اون شخصه از دست ذهن کاری برنمیاد..

• شروع کننده موضوع

didar

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
parsabad

به نقل از Behemoth :
به نظرم عذاب آدمی از ندونستنش شروع می شه، بهترین کاری که می شه کرد اینه که از بعد احساساتی قضیه خارج بشی و شخص مذکور(!) رو مثل یک نقشه بازش کنی و با یک رویکرد منطقی اتفاقات رو بررسی کنی.
1.گفتی به یک دلایلی از شخص مذکور دوری کردی، نکته اینجاست که به چه دلایلی. اگه دلایلت برای دوری کردن از اون شخص متطقی باشه دلیلی وجود نداره که ذهنت رو با فکر کردن به اون آزار بدی. دلایلت رو سبک سنگین کن. این طوری می تونی خودت و اون رو منصفانه قضاوت کنی.
2. قبول دارم که گاهی آدم دلایل منطقی خوبی برای دور شدن از یک نفر داره ولی علاقه به اون شخص باعث می شه که آدم از جدایی ناراحت باشه. به نظرم این یک جور احساس کاذبه و دلیلی براش وجود نداره. البته مشروط به اینکه تو با دلیلی منطقی از اون شخص دورشده باشی.
3.اینکه بهش فکر می کنی یعنی که هنوز برات اهمیت داره. شاید دیگه این اهمیت مثبت نباشه اما باید اینو برای خودت شخص کنی که چرا علی رغم اینکه دیگه ارتباطت رو باهاش قطع کردی باید برات مهم باشه؟ شاید عذاب وجدان داری؟ شایدم هم زود قضاوت کردی و دلیلی نداشته که ارتباطت رو با اون به هم بزنی؟
4.من در اکثریت مواقع دیدم که افراد به خاطر وجهه خودشون و اینکه بعد از تمام شدن یک ارتباط طرف مقابل چه فکری ممکنه راجع بهشون بکنه ناراحتن. مثلا از حرفهایی که پشت سرشون ممکنه زده بشه. این واقعا شایعه. اگه دلیل وسواس فکری ای که پیدا کردی اینه باید به این نکته توجه کرد که مردم حرف اضافی زیاد می زنن و آدم در طول روز در طی مکالمات اونقد حرف می شنوه که جایی برای حرف اضافی نمونه!!!

نکته آخر:به نظرم برای سن ماها خیلی زوده که ادم خودشون در گیر روابط بین فردی کنه.اون کار مامان باباهاست که هی گوشی تلفونو بردارن و پچ پچ کنن :P . بهترین راه برای فراموشی اینه که خودت انقدر به یک کاری سرگرم کنی که وقت پیدا نکنی به طرف فکر کنی! 6 ملیارد نفر توی کره زمین زندگی می کنن، اونم روش!
من به دلیل منطقی ازش دوری کردم ولی علاقه همه چیز رو بهم میریزه مخصوصا اینکه اون شخص دوست صمیمیت بوده باشهـ..
ناگفته نماند من به حرفای پشت سرم کاملا بی اعتنام و مشکلم این نیس..

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

اصلا فراموش کردن تمکان نداره فقط خاطرات ب مرور زمان کمرنگ میشه، اونم اگه کس دیگه ای جاشو بگیره یا فکرت درگیر موضوعات دیگه بشه

اما نمیشه کلا فراموش کرد

رهاـbehemoth

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
زیست

به نقل از safa :) :
من به دلیل منطقی ازش دوری کردم ولی علاقه همه چیز رو بهم میریزه مخصوصا اینکه اون شخص دوست صمیمیت بوده باشهـ..
ناگفته نماند من به حرفای پشت سرم کاملا بی اعتنام و مشکلم این نیس..
تحت این شرایط به زمان بهترین دوست آدمه. با گذشت زمان همه چیز از یاد جفتتون می ره. پس روی این حساب به نظرم باید به کار خودت بچسبی و زندگی عادی رو ادامه بدی و اجازه ندی فکر و خیال جلوی پیشرفتت رو بگیره. چون این دردی نیست که دوا نداشته باشه (;

*Reihan*

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خوی
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

من فقط فهمیدم بعضی از پسرا ارزش دوس داشتن ندارن.البته دور از داداشای گل سمپادیم...

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

ببین علاقه داشتن یه چیزیه که لزومی نداره خیلی منطقی باشه. ولی در کل مسخرس اگر توقع داشته باشید اولین کسی که باهاش اشنا میشید و معلمولن اگه اشنایی طولانی باشه به روابط عاشقانه می کشه قراره تا اخر کنارتون باشه.

و این تریپ افسردگی بعده دفعه اول هم کاملن طبیعیه. و باید بذارید زمان خودش بگذره و کم کم اون فرد رو فراموش می کنید.

باید قبول کنید که اون ادم تو زندگیتون بوده. بودنشو که قبول کنید به جایه اینکه دنبال دلیل منطقی باشید صرفن لازمه بودنش رو به رسمیت بشناسید و تموم شدن رابطه رو قبول کنید. یه چیز که تموم شد دیگه تموم شده هر چند ممکنه این پایان موقت باشه ولی به هر حال دیگه تموم شده.

راحت تر می تونید فراموش کنید. با خاطره هاتونم نجنگید! خاطره ها برای لذت بردنن. در کل هم هدف اصلی زندگی لذت بردن از زندگیه. شما نمره بگیرید چپ و راستم ۲۰ بشید پول هم داشته باشید اگه لذت نبرید عمرتون و از دست دادین. و این سال هاتون هم دیگه تکرار نمیشه. پس هدف اصلیتون رو هم درست انتخاب کنید.

Sanctum

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز - پردیس
رشته دانشگاه
دندان پزشكي

اصلا علاقه داشتم یعنی چی؟
چی باعث شد بهش علاقه پیدا کنی؟ آیا خوشگل بود؟ خوش تیپ بود؟ اینا که دلیل نیست
چی باعث میشه هنوز هم بهش فکر کنی؟
آیا اصلا طرف تو زندگی برات مفید واقع شده؟ مثلا تو درسا کمک کرده؟ یه هدیه ای خریده و... در غیر این صورت علاقه مفهومی پیدا نمی کنه؟

Bow Girl

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
^___^
شهر
SananDej

به نظر من کسی که ترکت کرد دیگه بیخیالش شو یا اگه خیانت کرد ارزش فک کردن ندارن ادم نباید وابسته ی کسه دیگه ای شه میتونی کسه دیگه ای رو جایگزینش کنی یا تنهاییاتو با تفریح کردن و خوش گذرنی های سالم پر کنی ما فقط یه بار میتونیم زندگی کنیم از تموم لحظه هاش باید لذت ببریم تازه خواهان کسی باش که خواهان تو باشد

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از Sanctum :
اصلا علاقه داشتم یعنی چی؟
چی باعث شد بهش علاقه پیدا کنی؟ آیا خوشگل بود؟ خوش تیپ بود؟ اینا که دلیل نیست
چی باعث میشه هنوز هم بهش فکر کنی؟
آیا اصلا طرف تو زندگی برات مفید واقع شده؟ مثلا تو درسا کمک کرده؟ یه هدیه ای خریده و... در غیر این صورت علاقه مفهومی پیدا نمی کنه؟

بیشترین نیاز های ادم هیچ ربطی به درس یا کادو ندارن.

من نمی دونم چه شکل ادمی هستی. ولی اصلن چیزی که مهم هست مفید بودن نیست. دوست داشتن کفایت می کنه.

خشگل و خوش تیپ بودنم یه امر نسبیه. ادم مامور نیستن کادو بخرن.

و خب وقتی با یه نفر دوست بشید خود به خود از نظر زمانی که با خودتون و به درس خوندن اختصاص میدید کم میشه. و اصلن هم مهم نیست. چون شما چیزی که اینده می برید نمره هاتون نیست. خاطراتیه که داشتید و تجربه هایی هست که کردید. وگرنه دو ساله دیگه اصلن یادتون نمیاد درساتون چیا بودن.

arez0u

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شاهرود

نه آدما و نه اتفاقایی که بینشون افتاده فراموش شدنی نیستن چون خوب یا بد یه جزئی از زندگی ما هستن اشتباه ما همین جاست که وقتمون رو واسه فراموش کردنشون تلف میکنیم و آخرشم به هیچ نتیجه ای نمیرسیم
چرا بهش این جوری نگاه نکنیم که شاید یه فرصت و یه تجربه بوده تا زندگی الانمون رو بسازیم
و چرا باهاش کنار نیایم به جای این که انرژیمون رو صرف فراموش کردنشون بزاریم؟

cid

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ،ری
شهر
تهران
رشته دانشگاه
معماری
تلگرام
اینستاگرام

کاریست بسی اسون!
فقط خاطره های جالبتر بساز تا اونا دیگه به چشمت نیا :>

• لایک
امتیازات: mRNA

لنگه کفش

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
کرمان

اصن نمیتونم...
به هیچ وجه :-"
ولی سعی میکنم ب روی بقیه نیارم
ولی بازم نمیتونم :-<

ShiNinG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد

باید سعی نکنی که طرف و فراموش کنی!!
باید بزاری زمان بگذره... از اون دوری کن، اما سعی نکن به خودت برای فراموش کردنش فشار بیاری. حتی گاهی آهنگایی که یاد اون میندازنت م گوش بده و سعی کن اون حس بدی که نسبت به خاطره ها و چیزایی که مربوط به اونه و داری از وجودت خارج کنی. آروم باش و حتی بهش فک کن. اما منطقی. با خیال راحت. خودتو به خاطر فکر کردن بهش سرزنش نکن. فک نکن اون یه خط قرمزه. بهترین راه آروم شدن کنار اومدن با قضیه و پذیرفتنشه.
به خودت زمان بده. بعد یه مدت یهو چشماتو باز میکنی و میبینی آدمی که اونقد برای بیرون کردنش از زندگیت و آروم کردن خودت تلاش کردی، خود به خود خارج شده از زندگیت و جاشو به آدمای بهتری داده.

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

افراد جزوی از زندگی ما هستند و خاطرات ما رُ میسازند و فراموش نمیشند به هیچ وجه!پس اینکه دنبال این هستی که فردی رُ که در گذشته بودِ فراموش کنی کلن اشتباست.اصلا" عقلانی نیست واژه فراموش کردن! باید رو خودت کار کنی که برات "مهم" نباشه.اینکه به یه سری خاطرات فکر کنی و باعث شه توجهت به اصلیت زندگیت کم بشه یا باعث بشه اهدافتُ خووب نبینی.حالا برای این باید چیکار کنیم؟!باید اهدافتو بشناسی.باید یه نمودار تو ذهنت تشکیل بدی و بگی الان هدف من مهم تره تو زندگی یا این فرد؟الان مهم اینه که من برای هدفم تلاش کنم یا دراز بکشم و زل بزنم به سقف اتاق و به اون فرد فکر کنم؟و اینکه باز دو حالت هم وجود داره.یا تو ازین فرد خوشت میاد(میومده) یا بدت میاد؟که باز دو حالت متفاوت پیش میاد که مهم نیست زیاد :د

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

فراموش کردن یه شخص ممکن نیست...اما میشه کمرنگ بشه...
مثل یه زخم عمیق...زخم خوب میشه اما اثرش همیشه میمونه...

اما برای فراموش کردن یه شخص وتی خودتو به بیخیالی بزنی و یه مدت با درس یا ورزش و تفریح و...خودتو سرگرم کنی، کم کم کمرنگ میشه، اما اینجوری که بخوای بشینی تو خونه و سعی کنی فراموشش کنی امکان پذیر نیست و خییلی هم اذیت میشی...

شاید بگی حوصله هیچ کاری نداری اما وقتی مثلا با دوستات میری بیرون تو اون لحظات دیگه حوصله داری....بیرون رفتن سخته اما وقتی رفتی، دیگه سخت نیس...

حتی اگه حوصله ی کاریو نداری، وقتی اقدام میکنی و خودتو سرگرم میکنی کم کم راحتتر میتونی کنار بیای...

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام

کلا هیچوقت چیزی ب اسم فراموشی وجود نداره!! مگه اینکه مغزتون اسیب ببینه :-"
فقط میتونین با ساختن خاطرات بهتر یا پررنگ کردن یک شخص دیگه یا سرگرم کردن خودتون با کار دیگه حضور اون فرد رو توی زندگیتون کمرنگ تر کنین!!

بالا