• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چرا مردم ایران مثل ژاپنی‌ها برای کتاب صف نمی‌کشند؟!

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ : چرا مردم ایران مثل ژاپنی‌ها برای کتاب صف نمی‌کش

به نقل از Radical :
به معصومه :

فیلم هم نتیجه عقاید هست نه نوع بینش نسبت به دنیا :)

بعد هم اغلب با دنیای واقعی تفاوت زیادی داره و شما شاهد روند فکر کردن شخصیت های فیلم نیستید، صرفا عمل کرد رو میبینید

اغلب کتاب ها (نه همشون) نوع بینش نویسنده رو به حد فوق العاده ای شرح میدن

بعد هم فیلم ها و سریال های یک منطقه صرفا نمایانگر اینه که مردم اون منطقه اوقات فرغت شون رو با چه نوع فیلمی پر میکنند و چیزی از فرهنگ و سطح فکر و دنیای حقیقیشون به شما نشون نمیده :)

اما کتاب این طور نیست ، در هر جامعه ای کتاب ها بر اساس حقایق همون دوران و نوع نگرش نویسنده نسبت به دنیای حقیقی هست
یا حتی اگر دنیای خیالی هم باشه باز هاله ای از تفکرات نویسنده و نگرش نسبت به دنیا رو داره

:)
بعد شما در خوندن کتاب از قدرت تخیل استفاده میکنید و تصویرسازی میکنید خوب این خودش به درک حالت روحی نویسنده و شخصیت های داستان کمک میکنه :)

گرچه شما میتونید از شبکه های اجتماعی هم داستان بخونید یا کتاب به صورت پی دی اف بخونید واقعا این خیلی عالیه.... من خیلی اژ کتاب هایی که میخونم پی دی اف هست ... اما باید بدونید بیشتر تزریق تفکر صورت میگیره نه تفکر! :)
خیلی روی تزریق تفکر تاکید داری، اگر این قدر شدیده لطفا 5 تا شو که تو فیس بوک رخ داده رو نام ببر.
حالا شما در مورد فیلم اینا رو میگی ولی من به شخصه فیلم نگاه میکنم بیشتر به طرز فکر ادماش نگاه میکنم،،فیلمای تاریخی بیشتر دوست دارم ..کلا یه چیز میگم نخندین ولی فیلم کره ای هایی که من میبینم خیلی هم خوبه خیلی هم در مورد افکار ادماس..شما فیلم ایمان و فیلم 49 روز رو ببین..بعد بیا صحبت کنیم،،

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

ببینید در فیس بوک یک یا چند نفر که همفکر هستند میشینند پشت کامپیوتر و برای شما مطلب میذارن

بستگی داره که شما چه نوع صفحاتی رو لایک کنید که چه مطالبی برای شما بیاد!

در فیس بوک کم اتفاق میوفته افکار شما به چالش کشیده بشه چون اغلب فقط نتیجه افکار یک سری گروه رو میخونید

و اوصولا پیجی رو میخونید که افکارش باهاتون در یک مدل هست :)

یا حتی اگر پیج دیگری رو بخونید چون فقط نتیجه فارغ از نگرش هست تاثیر چندانی روی دید شما نخواهد داشت :)

تقریبا هیچ پیجی وجود نداره که تزریق افکار در اون رخ نده

شما میرید در یک پیج و تماما مطالبی رو میخونید که در جهت تایید هدف پیج هست میتونه دینی یاغیر دینی باشه

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

کتاب هم اگر همسو با افکار ادم نباشه. دو صفحه میخونیم میزاریم کنار..
من واقعا به نظرم شما الکی روی کتاب تمرکز دارید،

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از مازیمون :
دقیقن از اون دسته ادم هایی هستی که باید یه چیزو خراب کنی که یه چیزه دیگرو خوب جلوه بدی!
چه قد قشنگ حرفتو به کرسی مینشونی!برات متعسفم...

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از Believe :
منم راسای برات نوشته بودما..الان بحث ما درصد استفاده مفید نیست..من الان دارم در مورد خودم حرف میزنم،

رادیکال: ببین من میگم مثال بزن، منظورم مچ گیری نیست...میگم مثال بزن تا بفهمم منظورت از تزریق عقاید چیه

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

کتاب چه همسو با عقاید باشه چه نباشه انسان رو وادار به خوندن میکنه چون نوع "نگرش" هم در اون دخیل هست

یعنی شما صرفا نتیجه رو نمیبینید و نوع نگرش به دنیا و دلایل و... هم می خونید

و همین خیلی خوبه

ببین من میگم عقیده 'الف' رو دارم ؛تو میگی عقیده 'ب' رو دارم ؛که این عقاید با هم متفاوت هستند

حالا اگر من بیام برای عقیده'الف' یک پیج فیس بوک بزنم صرفا میخوام که عقاید خودم رو به راحت ترین روش ترویج بدم
میام از ۱۰۰۰ تا آدم نقل قول هایی میکنم که در جهت تایید اهدافم باشه

برای مثال میتونید به پیج های سیاسی یا دینی و عقیدتی در فیس بوک مراجعه کنید
.
(البته اشتباه نشه منظورم از دینی همه نوع عقیده ای بود از اسلام و زرتشت و مسیحیت تا بی خدایی و منظورم از سیاسی همه ی احزاب سیاسی بود )

اغلب تزریق تفکر در این نوع مطالب بیشتر و واضح تر هست :)

به علاوه شما به هیچ عنوان نمیتونید با ۳ تا خط نقل قول از یک کتاب ۳۰۰ ص ای ادعا کنید که واقعا به اندازه ی کسی که همه ی ۳۰۰ص رو خونده از لحاظ بینش یکسان باشید

به علاوه خیلی از کتب نسخه پی دی اف ش پیدا نمیشه :)

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

یکی از دلایلی که باید کتاب بخونید اینه که :

به نقل از Believe :

برای مردم متعسف نباشید! متاسف باشید خیلی بهتره! و خب سه نقطه هم توضیح کافی ای نیست !

و خوب حرف به کرسی نشوندن معنی خاصی داره که در مورد من درست در نمیاد! من حرفی رو به کرسی ننشوندم!

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از مازیمون :

برای مردم متعسف نباشید! متاسف باشید خیلی بهتره! و خب سه نقطه هم توضیح کافی ای نیست !

و خوب حرف به کرسی نشوندن معنی خاصی داره که در مورد من درست در نمیاد! من حرفی رو به کرسی ننشوندم!
آره نتیجه شو برای شما میبینیم. .. توهین و تمسخر دیگران...
سقراط میگه شما وقتی میخواید برای چشم دارو بگیرید این چشمه که اهمیت داره نه دارو
اون کتاب وسیله است... مهم خواننده است.. وقتی تاثیری نداره چه فایده..
از قضا سرکنگبین صفرا فزود...

Nightiingle

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان 1
شهر
تهران

به نقل از Hydrus :

حالا درسته که مازیار حرفشو با لحن کنایه آمیز گفت, ولی درعمل حرفش درسته.

یکی از بزرگترین فواید مطالعه گسترش دایره لغات و پیشرفت املا و دستور زبان افراده.

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از Hydrus :

کتاب رو برای فایده نمی خونن. کتاب جزیی از تفریحات محسوب میشه. مردم کتاب می خونن چون کتاب خوندن سرگرم کنندس. حالا گاهی اون کتاب مفیده و گاهی نیست.

و تاثیری که کتاب داره باعث میشه تا شما به چیزی فکر کنید که تاحالا فکر نکردید. همینگوی یه توصیفی از یه فضایی داره که الان من از اون توصیف یه قسمت هاییش یادمه. بارون بود و یه برگ رو اب کف زمین شناور و یه سرهنگ یا افسر با چکمه هاش روی اب می کوبید و صدای برخورد قطره های اب که در اثر برخورد پوتین اون فرد رو اب بلند میشد و به اب برخورد می کرد شنیده میشد.

این توصیف خب باعث نمیشه شما فیزیک نمره کامل بگیرید. ولی یه تصویری در ذهنتون ایجاد می کنه که می تونید همیشه ازش لذت ببرید از صداقتی که تو کلام همینگوی هست و برای توصیف همچین لحظه ای از هیچ کلمه ی سختی استفاده نمی کنه طوری که یه بچه ۱۰ ساله هم بتونه بفهمه و درکش کنه.

و حداقل فایده ی کتاب خوندن اینه که یک فرد بتونه بدون غلط املایی بنویسه.

درسته من هم غلط هایی دارم ولی خیلی کمتر. و یک سری غلط های اگاهانه هم دارم که جزیی از مدل فارسی نوشتنه من هستن.

و شما نمی تونید حتا بلافاصله بعد از تموم کردن کتاب بگید که کتاب فایده داشته یا نه. اون متنی که خوندید همیشه در ذهنتون می مونه و تو زندگیتون و تصوراتتون تاثیر میذاره.

و خیلی وقت ها وقتی متنی رو می خونید که مخالفش هستید بهتون کمک می کنه در مورد نظر های مخالفتون درک بهتری داشته باشید.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از Hydrus :
من کاری به لحن مازیار ندارم که کلا همرا هبا نیش و کنایه هست. ولی شما خودت هم اخلاق جالبی داری. کلا حرف خودت رو می‌زنی و حرف احدالناسی رو حاضر نیستی حتی بهش فکر کنی چه برسه که بخوای قبول بکنی!
نباش اینطوری!
همه‌ی زندگی هم درس نیست در ضمن :) بعد به خدا ما هم تو دانشگاه آزاد واحد علی‌آباد کتول درس نخوندیم که بهمون می‌گی هدف زندگی کار مفیده و تفریح بیخوده و اینا...یه جوری می‌گی انگار ما رفتیم هی داریم واسه خودمون وقت تلف می‌کنیم و اینا بعد فقط شما بلدی درس بخونی :) اینجوری نیست!

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از مهســـــــــــــا :
من کاری به لحن مازیار ندارم که کلا همرا هبا نیش و کنایه هست. ولی شما خودت هم اخلاق جالبی داری. کلا حرف خودت رو می‌زنی و حرف احدالناسی رو حاضر نیستی حتی بهش فکر کنی چه برسه که بخوای قبول بکنی!
نباش اینطوری!
همه‌ی زندگی هم درس نیست در ضمن :) بعد به خدا ما هم تو دانشگاه آزاد واحد علی‌آباد کتول درس نخوندیم که بهمون می‌گی هدف زندگی کار مفیده و تفریح بیخوده و اینا...یه جوری می‌گی انگار ما رفتیم هی داریم واسه خودمون وقت تلف می‌کنیم و اینا بعد فقط شما بلدی درس بخونی :) اینجوری نیست!
شما بزرگتری مهسا جان...

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

دوستان انقدر جبهه گیری نکنید با نیش و کنایه حرف نزنید نیومدیم بجنگیم که :‏|‏

پیشنهاد بدید چی کار کنیم که ملت کتاب خون شن!

جدا چی کار باید کرد؟

من خیلی چند روزه دارم با خانواده بحث میکنم که دقیقا چی کار باید کرد ک وقت مطالعه ی مفید رو افزایش بدیم در کشور؟

به نظرم یکی از دلایل این که همه کم کتاب میخونن گرون بودن هست و دومی این که مردم برای تعداد مانتو ، شال ، توپ و عطر و... ارزش بیشتری قائل هستند تا قفسه کتاب :-?
بعدش هم درس و کتاب در ایران اغلب خیلی خشک هست و همراه با کارای عملی و آزمایش و ... نیست که آدم علاقه مند بشه

به نظرم چینش دروس دردبیرستان و راهنمایی و ابتدایی خیلی خوب هست فقط باید یکم از تئوری درش بیارن و یک قسمت عملی هم بهش اضافه کنن :)

بعد آزمایشگاهای مجهز و کتاب خونه های درست توی شهر بسازند و مردم رو تشویق کنن به مطالعه و کتاب نوشتن و...

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از مهســـــــــــــا :
نباش اینطوری!
کاش قبل از این که جبهه بگیرید مطمئن میشدید از حرفی که من زدم!من نگفتم تفریح بیخوده! گفتم هدف زندگی تفریح نیست... به هر حال تفریح لازمه ولی هدف نیست... مثل اینکه یکی بگه هدف از زندگی خوردنه!
من نگفتم همه ی زندگی درسه. ..
نه من روی حرفا فک میکنم. .. ولی دیگه اینکه یکی بگه هدف از زندگی تفریحه برای من جای فکر نداره..چون هیچ جوره نمیتونم اینو بپذیرم

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

به نقل از Radical :
دوستان انقدر جبهه گیری نکنید با نیش و کنایه حرف نزنید نیومدیم بجنگیم که :‏|‏

پیشنهاد بدید چی کار کنیم که ملت کتاب خون شن!

جدا چی کار باید کرد؟

من خیلی چند روزه دارم با خانواده بحث میکنم که دقیقا چی کار باید کرد ک وقت مطالعه ی مفید رو افزایش بدیم در کشور؟

به نظرم یکی از دلایل این که همه کم کتاب میخونن گرون بودن هست و دومی این که مردم برای تعداد مانتو ، شال ، توپ و عطر و... ارزش بیشتری قائل هستند تا قفسه کتاب :-?
بعدش هم درس و کتاب در ایران اغلب خیلی خشک هست و همراه با کارای عملی و آزمایش و ... نیست که آدم علاقه مند بشه

به نظرم چینش دروس دردبیرستان و راهنمایی و ابتدایی خیلی خوب هست فقط باید یکم از تئوری درش بیارن و یک قسمت عملی هم بهش اضافه کنن :)

بعد آزمایشگاهای مجهز و کتاب خونه های درست توی شهر بسازند و مردم رو تشویق کنن به مطالعه و کتاب نوشتن و...

به نظرم شرایط اقتصادی مردم جامعه خیلی رو این موضوع تاثیر داره...یه واقعیت تلخی هست که باید بپذیریم..دغدغه اکثر افراد جامعه شده سیر کردن شکم اعضای خانواده.....این موضوع اقتصادی به اندازه کافی سبب ناراحتی و بهم ریختگی اعصاب در مردم میشه که تمام انگیزه ها و علایقی هم که میشد با تشویق بالفعلش کرد از بین میره

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از Hydrus :
کاش قبل از این که جبهه بگیرید مطمئن میشدید از حرفی که من زدم!من نگفتم تفریح بیخوده! گفتم هدف زندگی تفریح نیست... به هر حال تفریح لازمه ولی هدف نیست... مثل اینکه یکی بگه هدف از زندگی خوردنه!
من نگفتم همه ی زندگی درسه. ..
نه من روی حرفا فک میکنم. .. ولی دیگه اینکه یکی بگه هدف از زندگی تفریحه برای من جای فکر نداره..چون هیچ جوره نمیتونم اینو بپذیرم

من در مورد هیچ کسه دیگه حرفی نمی زنم. ولی در مورده خوده من. از وقتی یادمه یه سبک زندگی خاصی رو دوست داشتم. حتا الان هم که دانشجو هستم و کاره نیمه وقت دارم و باید به طبع در خرج صرفه جویی کنم سعی می کنم به اون مدل زندگی نزدیک تر باشه. همیشه دوست داشتم تو خونه زندگی کنم دوست داشتم زیاد سفر کنم، عکس بندازم و اهنگ گوش بدم به جایه اینکه ماشین بخرم ماشین اجاره کنم که بتونم ماشین های مختلف رو امتحان کنم.

برای اینکار نیاز به پول داشتم. برای کسب درامد نیاز به تخصص و علاقه به اون تخصص.

من یه سال قبل ورود به دانشگاهم مشغول کار شدم تو همون رشته ای که الان توش درس می خونم. و بعله من خونه نمی خوام که پز بدم. خونه می خوام که توش راحت تر باشم بتونم با صدای بلند به اهنگایه بیتلز گوش بدم. بتونم ماشینمو هرجور دلم می خواد پارک کنم. من پول در میارم که بتونم به تفریحام برسم.

درس می خونم که درامد بهتری داشته باشم تا بهتر به تفریحام برسم. این وسط در راه رسیدن به این تفریح کلی هم به اینو اون خیر رسوندم مثلن برای یه پروژه به یه همکار احتیاج داشتم و خب چون اون ادم بیشتر از من به پول نیاز داشت درصد بیشتری از سودو به اون دادم. ولی به هر حال من اگه درس می خونم به خاطر اینه که به زندگی ای که می خوام برسم و تفریحه من هرچه نزدیک تر شدن به اونه.

این وسط کتاب نفش خیلی زیادی داره. من اگه کتاب نمی خوندم هیچ وقت پا از مازیاری که تو دبستان بودم فرا تر نمیذاشتم.
هیچ وقت برام مهم نمیشد که بقیه مردم چطور زندگی کردن یا چطور زندگی می کنن. اگه همین الان امیدی دارم به زندگی که دوست دارم بهش برسم به خاطر تصوری هست که از این زندگی با خوندن کتاب ها رسیدم. نه پدرم میلیاردر بوده نه مادرم و خرج زندگی و تحصیلمم مجبورم خودم بدم، و اگه زندگی خیلی بدی ندارم دلیلش صرفن اینه که سطح زندگی بالاتری رو قبول داشتم و برای رسیدن بهش بیشتر تلاش کردم.

کتاب خوندن هم تو زندگیم خیلی تاثیر داشته. از وقتی که خوندم با عاج فیل دندون هارو پر می کردن تا با نقره و طلا و بعد باز کردن سر برای خارج شدن دود های سمی تا برده ای که یک چشمش کور بود و برای مسترش تبلیغ می کرد تو سینوهه (پزشک مخصوص فرعون ) تا بعد تر که کتاب هایی مثل مزرعه حیوانات و ۱۹۸۴ رو خوندم که با کومونیسم اشنا شدم و به واسطش در مورد روسیه خوندم و زمانی که تو راهنمایی یکی از معلم هامون شمس رو معرفی کرد و کتاب خط سوم رو خوندم تا با تفکرات شمس اشنا تر شم.

قبل تر بیشتر اهل کتاب داستان بودم و بچه های بد شانس که تازه منتشر میشد و همه منتظر جلده اخرش بودیم. و تالار وحشت و کتاب ها دارن شان ( که هر هفته باید چکیده یه دونه کتاب رو به عنوان تکلیف انشا تو اول راهنمایی می نوشتیم )

و خوندن این کتاب ها از سره اجبار نبود. حتا برای اون چکیده نوشتن هم می رفتم و کتاب هایی که دوست داشتم رو انتخاب می کردم. الان هم کتاب هارو برای تفریح میخونم و خب این تفریح با اشنا شدن هم همراهه ولی هدف اصلی علاقه به خوندن اون کتابه.

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از مازیمون :

به نقل از مازیمون :
دقیقن از اون دسته ادم هایی هستی که باید یه چیزو خراب کنی که یه چیزه دیگرو خوب جلوه بدی!
یک فرد در حین بحث(بحثی که قراره با منطق و استدلال پیش بره) با حالت طعنه،بدون هیچ استدلالی شخصیت یه آدم دیگه ای رو زیر سوال میبره.]فک میکنم سه نقطه ی من بیشتر از حرف بی دلیل شما ارزش داشته باشه]
قبول اصطلاح "حرف به کرسی نشوندن" کاربردش اینجا درست نبود ولی یادآوری میکنم کتاب هدف دیگه ای هم جز آموزش نکات نگارشی داره که رومیناجان بهش اشاره کردن

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

درسته همه اینایی که گفتی هست ولی در کنار این چیزای خوب چیزای بد هم داره در حالی که کتاب بد خیلی کم پیدا میکنیم.استفاده از اینترنت و همه این شبکه های اجتماعی بستگی به ظرفیت آدما داره. جواب سوالمم ندادی

این حرفو کی زد ؟‌ من ؟‌

شما دارید میگید اینترنت به ظرفیت مردم بستگی داره ولی کتاب نداره ؟
یا نکات بد کتاب کمتر از اینترنت یا شبکه های اجتماعی هست ؟‌

اخه این حرف بر چه اساسیه ؟ همون ازادی ای که در نوشتن یک کتاب هست در نوشتنه یک پست در هر شبکه ی اجتماعی وجود داره. این وسط در کشور ما که بگذریم چون تقریبن هیچ کاری ساده نیست باید از زیر دسته هر ادمی رد بشه تا یک ساله بعدش اگه اصلن اون اثر گم نشده باشه شاید چاپ شه یا نشه!

ولی در بقیه دنیا این اتفاق تقریبن مشابه هست. کتاب ها هم انواع مختلفی دارن و با رده سنی های مختلف عرضه میشن.

پس حرفتون بی اساس هست. و من هم گفتم شما از اون دسته ادم هایی هستید که میاید مثلن بگید A بهتر از B هست و به جای اینکه بگید A چه برتری هایی داره میاید به B ایراد نادرست میگیرید.

مثلن این طوری که اگه به نظره من جان لنون بهتره از پاول مک کارتنی.
من به جایه اینکه بیام بگم لنون شعر های قوی تری می گفته بیام بگم :

پاول صداش خیلی داغونه !!! من به خاطر همین لنون گوش میدم!

من مسخره نکردم گفتم شما در استدلالتون مشکل دارید.

یک فرد در حین بحث(بحثی که قراره با منطق و استدلال پیش بره) با حالت طعنه،بدون هیچ استدلالی شخصیت یه آدم دیگه ای رو زیر سوال میبره.]فک میکنم سه نقطه ی من بیشتر از حرف بی دلیل شما ارزش داشته باشه]

من شمارو زیر سوال نبردم! من استدلالتون رو زیر سوال بردم. (زیر سوال نبردم درواقع گفتم اشتباهه)

مثال دقیق تر شاید اینطور باشه

A != 3
نتیجه نمیده A = 2

فقط نتیجش این میشه که ۳ نیست حالا دیگه چی هست نا معلومه. ما اگه از استدلال معکوس برای ثبت یک موضوع تو ریاضی استفاده می کنیم. به این شکل هست که میگیم یه بازه ی گنده نمی تونه باشه پس اون بازه ی کوچیکه جوابه!

ولی یادآوری میکنم کتاب هدف دیگه ای هم جز آموزش نکات نگارشی داره که رومیناجان بهش اشاره کردن

متن رومینا رو من دوباره ذکر می کنم تو این متن به هیچ حسنی از کتاب اشاره نشده و برعکس رومینا میاد میگه خوندن کتابی که مخالف نظرات خواننده باشه هیچ فایده ای نداره!!

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
پاسخ : (بدون موضوع)

به نقل از مازیمون :
متن رومینا رو من دوباره ذکر می کنم تو این متن به هیچ حسنی از کتاب اشاره نشده و برعکس رومینا میاد میگه خوندن کتابی که مخالف نظرات خواننده باشه هیچ فایده ای نداره!!
دقیقا چه جوری از حرف من چنین برداشتی کردین؟؟ :-?
برام جالبه بدونم
در این که خوندن کتاب های خوب سود میرسونن که بحثی نیست...
من گفتم در وهله ی اول اون ذهن آدمه که اهمیت داره. ... کتاب رو به برای ذهن میخوایم پس کتاب به واسطه ی ذهن اهمیت پیدا میکنه...یعنی هدف نیست بلکه وسیله است
یعنی وقتی ذهن به واسطه ی خوندن کتاب رشد نکنه یا چیز مفیدی بهش اضافه نشه در واقع اون کتاب به کار نیامده و مفید واقع نشده

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94
(بدون موضوع)

به نقل از مازیمون :
این حرفو کی زد ؟‌ من ؟‌

شما دارید میگید اینترنت به ظرفیت مردم بستگی داره ولی کتاب نداره ؟
یا نکات بد کتاب کمتر از اینترنت یا شبکه های اجتماعی هست ؟‌

اخه این حرف بر چه اساسیه ؟ همون ازادی ای که در نوشتن یک کتاب هست در نوشتنه یک پست در هر شبکه ی اجتماعی وجود داره. این وسط در کشور ما که بگذریم چون تقریبن هیچ کاری ساده نیست باید از زیر دسته هر ادمی رد بشه تا یک ساله بعدش اگه اصلن اون اثر گم نشده باشه شاید چاپ شه یا نشه!

ولی در بقیه دنیا این اتفاق تقریبن مشابه هست. کتاب ها هم انواع مختلفی دارن و با رده سنی های مختلف عرضه میشن.
من مختص کشور خودمون حرف زدم.تو کشور ما این محدودیت وجود داره.
به نقل از مازیمون :
پس حرفتون بی اساس هست. و من هم گفتم شما از اون دسته ادم هایی هستید که میاید مثلن بگید A بهتر از B هست و به جای اینکه بگید A چه برتری هایی داره میاید به B ایراد نادرست میگیرید.

مثلن این طوری که اگه به نظره من جان لنون بهتره از پاول مک کارتنی.
من به جایه اینکه بیام بگم لنون شعر های قوی تری می گفته بیام بگم :

پاول صداش خیلی داغونه !!! من به خاطر همین لنون گوش میدم!

من مسخره نکردم گفتم شما در استدلالتون مشکل دارید.

مثال دقیق تر شاید اینطور باشه

A != 3
نتیجه نمیده A = 2

فقط نتیجش این میشه که ۳ نیست حالا دیگه چی هست نا معلومه. ما اگه از استدلال معکوس برای ثبت یک موضوع تو ریاضی استفاده می کنیم. به این شکل هست که میگیم یه بازه ی گنده نمی تونه باشه پس اون بازه ی کوچیکه جوابه!

من در جواب معصومه ازین نوع استدلال استفاده کردم.اگه از من مزیت کتابُ خواسته بودن من کاری به خوب یا بد بودن اینترنت نداشتم.
ایشون گفتن همه چیزای مفیدی که کتاب داره،میشه تو اینترنتم پیدا کرد بنابراین ترجیح دادم به جای اینکه همش از خوبی های کتاب بگم تا ایشون قانع شن؛بگم اینترنت علاوه بر چیزای خوبش معایبی هم داره(من حتی از بدی های اینترنت چیزی نگفتم ولازمه بدونین منظورم از بد فقط چیزای زشت و ناپسند نبود.اما قبول دارم منظورمو از بد درست نرسوندم!)

پس ترجیح دادم از معایب نت بگم تا مزایای کتاب!مگرنه مزایای کتاب کاملا مشخصه!

من شمارو زیر سوال نبردم! من استدلالتون رو زیر سوال بردم. (زیر سوال نبردم درواقع گفتم اشتباهه)
بازم حرفتونو نقل قول میکنم

این طرز حرف زدنتون چیزه دیگه ای رو میگه.بیشتر شخصیت منو بردین زیر سوال تا استدلالمو

بالا