• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

عقاید شما که ممکن است جامعه واکنش منفی به آن نشان دهد

• شروع کننده موضوع

رهاـbehemoth

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
زیست
خب واضحه.
توی این تاپیک شما عقایدی تون رومطرح میکنیدکه جامعه به احتمال زیاد ازاون استقبال نمیکنه ویا حتی شدیدا به مخالفتش بلندمی شه.وعلتش رو هم ذکر کنید که چرا به نظرتون این طوره.

یک توصیحی هم بدیم دوستان.
اینجا قراره در مورد عقایدی صحبت کنیم که اکثریت جامعه باهاش مخالفن. نه یک عده ی خاص یا راس قدرت.
مثلا می شه گفت که اکثریت جامعه ایران که قشر متوسط باشه به آزادی عقیده اعتقاد دارن.حالا با درجات مختلف.
ولی همین قشر متوسط اصلن تحمل اینو ندارن که بچه شون بره هنر های تجسمی بخونه. این فرصتیه که ما بتونیم قشر متوسط تحصیل کرده رو،نه اقشار پایین یا متحجر الزاما نقد کنیم.

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی
پاسخ : عقاید شما که ممکن است جامعه واکنش منفی به آن نشان

شاهین گوش دادن!خیلیا وقتی میفهمن من شاهین گوش میدم میگن منحرفی :| .

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

عقاید مذهبی.....

مردم فک میکنن هرکی خدا و پیغمبر میشناسه خوبه، یکی مثل من بده..

ShAda.Na

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستانِ فرزانگانِ 1
شهر
تهران

به نظرِ من وقتی یکی بهت هنوز توهینی نکرده یا رو نکرده خودشُ، حق نداری نسبت بهش بی‌احترامی کنی یا بدصحبت کنی یا هرچی...! مثل ِ بعضی‌ها که تا یه اس‌ام‌اس از یه شخص ِ ناشناس براشون میاد، چنان گارد می‌گیرن که انگار جنگِ صلیبی اومدن :|
یا یه سری خانوما که وقتی یه آقا ازشون ساعت بپرسه، نصف‌شون که می‌زارن می‌رن، نصف‌شون هم طوری جواب می‌دن که از صد تا فحش دادن بدتره :|
خوب من مخالفم. به نظرم واسه جنبه اجتماعی‌مونم که شده، باید درست رفتار کنیم، نه بی‌حد و مرز، اما نه از جنگ اومده!
حد و مرز و جنگ و دعوا دو تا چیزِ جداست، که هر عقلی می‌تونه تشخصیش بده!
حالا اگه کسی بد رفتار کرد، سوءاستفاده کرد، همونجا می‌تونی با توپ و تفنگ حمله کنی یا اصلاً محلش ندی و هر کار که از قبل دوست داشتی بکنی!

ولی خوب، من تا حالا فقط یه موافق با این حرف دیدم!

به نظرم دلیلشم اینه که مردم ضربه خوردن و یه عمر تو گوش ِ بچه‌ها خونده شده در آدمی گرگه و اینا ، و الان آماده‌ان که هر کس یه قاتل باشه!

ShAda.Na

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستانِ فرزانگانِ 1
شهر
تهران

به نقل از iarsham :
عقاید مذهبی.....

مردم فک میکنن هرکی خدا و پیغمبر میشناسه خوبه، یکی مثل من بده..

مردم فکر می‌کنن دین ِ آدم به چادرشه.
یه بار رفته بودم کلیسا، گفتن عیدِ پاکه، الان فقط مسیحیا رو راه می‌دیم، برو بعدِ سه بیا. تازه هم 12 اینا بود.
رفتم یکم گشتم صدایِ اذان شنیدم، گفتم حالا که کلیسا فعلاً نمی‌تونم برم، برم مسجد. مسجدم از این درست درمونا بود.
وقتی رفتم تو، یه عده زنِ چادری اونجا بودن، چنان نگاهم کردن که از مسجد رفتن به غلط کردن افتادم :|
ولی دلیل ِ نگاهشون و گناهِ من چی بود؟ اینکه مانتوم رنگی بود؟ شالم کیپ نشده بود تا جلو موهام؟ دستبند داشتم؟ نه... بیشتر گناهِ من این بود که شبیهِ اونا و تصوراتشون از آدم خوبا نبودم... (حالا قصدم این نبود که بگم خیلی آدمِ خوبی‌م‌ها، قصدم نقد ِ رفتار ِ ملت بود :|)

× ولی کلیسا که رفتم، با همون لباس، یا حتی خیلی‌ها با لباس‌های تنگ و روشن‌تر از من اومدن، باهاشون کاملاً یکسان برخورد می‌شد. درسته که هر جا یه حرمتی داره و نباید با هر لباسی هر جا رفت، ولی حرمتِ خونه‌یِ خدا، بیشتر از این نیست که با نگاهشون بنده‌ای رو بیرون کنن؟

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نظرم باید قوانین مربوط به زن و مرد یکسان باشه

به نظرم باید هر کسی توی انتخاب عقیده ش ، دینش ، پوشش ، همسر آینده ش و مدل موهاش ازاد باشه

به نظرم باید زن شهروند یک کشور حساب بشه نه دختر و همسر!

به نظرم بودجه ای که صرف طلا کردن گنبد ها میکنن باید صرف ساخت کتاب خونه بشه

به نظرم باید کتاب های دینی و عربی رو از سیستم آموزشی حذف کنن

...

ph_pouya

p o u y a
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز (سابقاً :-")

اعتقادات مذهبی نباید به مردم تحمیل بشه، مردم باید بی هیچ ترسی اعتقادات خودشون رو بیان کنن، آزادی مطلق در هر سطحی و در هر زمینه ای باید برقرار بشه،لذت ها فدای مقدسات نشن، اقلیت ها فدای اکثریت ها نشن، در هر سطحی از جامعه مردم باید حق انتخاب آزادانه داشته باشن، یعنی مثلا هرکس به اقتضای نیاز خودش یه درسی رو بخونه نه به صورت اجباری که مثلا همه باید از اول راهنمایی تا سوم دبیرستان عربی بخونن. کلا اجبار نباشه.

ph_pouya

p o u y a
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز (سابقاً :-")

به نقل از ایلیا :
شاهین گوش دادن!خیلیا وقتی میفهمن من شاهین گوش میدم میگن منحرفی :| .

آدما وقتی میبینن چیزی برخلاف عقایدشونه، شروع میکنن به بد جلوه دادن.

Yasaman.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شعبه2
شهر
کـرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

هر کسی ازاده هرکاری که دوست داره انجام بده جز اون چیزی که خلاف قوانین دنیا هست یعنی یه چیز ثابت که بین ادما فرقی نمیکنه ، ما همه ادمیم و همه باید یه قانون مشترک داشته باشیم مثل از چراغ قرمز رد نشدن یا دزدی نکردن چیزایی که هرکسی با داشتن هر مذهبی مجبور به انجامشه..
ولی جامعه میگه اگه هرکسی هر کار که دلش بخواد بکنه جامعه از بین میره و حدااقل تو جامعه ما اینجوریه مثلا اگه هر کی بخواد حجاب رعایت کنه هرکی نخواد بقیه به طبع اون حجاب رعایت نمیکنن! تو خیلی از کشورای دیگه هم هست که چون میخوان همه یه دست باشن مثلا میگن همه باید بی حجاب باشن (توی مراکز کاری و رسمی)
یه چیز دیگه اینکه متاسفانه الان اوضاع اینقد خراب شده که هم بی حجابا مورد نیش کنایه مردمن هم با حجابا .. جامعمون از دس رف

• شروع کننده موضوع

رهاـbehemoth

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
زیست

عقیده من: من دوست دارم سیستم نظام پزشکی کشور مثل ایالات متحده باشه. به این ترتیب که پزشکی رو بلافاصله بعد از دیپلم نشه خوند و شخص حتما باید یک لیسانس علوم پایه بگیره و بعد از اون از طریق یک آزمون آدم ها وارد رشته ی پزشکی بشن.
به نظرم این باعث میشه ارزش علوم پایه بره بالا.
پزشک هامون سواد پایه ای خوبی داشته باشن
چون خیلی طولانی تر می شه پزشکی با این اوصاف تنها کسایی رغبت کنن این رشته رو بخونن که واقعا دوستش دارن نه اونهایی که برای در و همسایه می خوننش.
پزشکی از حالت بالینی به حالت علمی نزدیک می شه.
ریش و پشمش یکم ریخته می شه. دیگه اون رشته عظیم و ترسناک نخواهد بود. می شه مثل خیلی از رشته ها توی مقطع فوق لیسانس. نه این که دشمن جانی پزشکی باشم.ولی بی منطقی و عقب موندگی فکری قشر متوسط به اصطلاح تحصیل کرده نسبت به علم و رشته واقعا نیاز به خونه تکونی داره.

usboy

کاربر حرفه‌ای

بطور خلاصه عرض ميكنم
من عقيده دارم كه اگر قوانين مارو دقيقا مثله قوانين كشورهاي غربي مثله آلمانو ايالات متحده بچينن خيلي خوبه
ولي خيليا هستن كه ميگن من ديوانم :))

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

خلاصه خلاصه خلاصه

رپ گوش دادن

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

یکی از اتفاقاتی که جامعه ی اداره ی اینترنت بهش خیلی واکنش بدی نشون میده اینه که بهشون بگم.

اقا تلفنم رو که فطع کردید نامردا خوب این اینترنت هم که سرعت نداره اخه :((

اینم شد زندگی ؟ برای یک گیگ دانلود باید ادم ۲۰ دقیقه معطل بشه ایا ؟ این درسته اخه ؟

دانشگاهم که یه ساعت طول می کشه خوب من گناه دارم :((

cid

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ،ری
شهر
تهران
رشته دانشگاه
معماری
تلگرام
اینستاگرام

حجاب
دین
سیاست...
هیچی تو این جامعه بی مشکل نی منم اساسن با همشون مشکل دارم:/

سلبچ

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی

تو این جامعه هر عقیده ای داشته باشی همیشه یه نظر منفی پشتش هست!!!!!!

• لایک
امتیازات: Shery
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر خشن
سال فارغ التحصیلی
98
مدال المپیاد
زیستی ناکام
رشته دانشگاه
پزشکی

من می خوام برم تو پارک اسکیت برم مردم یه چپی بهم میان که درجا سکته رو میزنم.

No-Enemy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی 4
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
تکنولوژِی پرتوشناسی

بی دین بودن... جالبه هیچ کس نمیتونه این رو از رو رفتارم بگه و وقتی بهشون میگم تعجب میکنن! انگار به قیافه ـس!
عدم اعتقاد به آرزو، دعا، شانس و چیزایی از این دست.
با بیشتر قوانین قضایی هم مشکل دارم.

اوه، و اینکه انسان هم نوعی حیوانه :D البته باهوش تر و قانون مند تر ولی وقتی اون نظم تو جامعه از بین بره هممون از حیوون بدتر میشیم؛ یعنی کافیه که 1 ماه اقتصاد، سیاست، آب و هوا، تکنولوژی و کلا محیط اطرافمون شدید تغییر کنه. شاید فکر کنید آداپت میشیم ولی من فکر کنم همه میوفتن به جون هم. انسانیت و شاید اعتقاد به یه چیزی، ظریف ترین مانع هایی باشن که اون موقع شکسته میشن...

venusi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

زد بازی گوش دادن.... :-s :-[

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

به نقل از ShAda.Na :
مردم فکر می‌کنن دین ِ آدم به چادرشه.
یه بار رفته بودم کلیسا، گفتن عیدِ پاکه، الان فقط مسیحیا رو راه می‌دیم، برو بعدِ سه بیا. تازه هم 12 اینا بود.
رفتم یکم گشتم صدایِ اذان شنیدم، گفتم حالا که کلیسا فعلاً نمی‌تونم برم، برم مسجد. مسجدم از این درست درمونا بود.
وقتی رفتم تو، یه عده زنِ چادری اونجا بودن، چنان نگاهم کردن که از مسجد رفتن به غلط کردن افتادم :|
ولی دلیل ِ نگاهشون و گناهِ من چی بود؟ اینکه مانتوم رنگی بود؟ شالم کیپ نشده بود تا جلو موهام؟ دستبند داشتم؟ نه... بیشتر گناهِ من این بود که شبیهِ اونا و تصوراتشون از آدم خوبا نبودم... (حالا قصدم این نبود که بگم خیلی آدمِ خوبی‌م‌ها، قصدم نقد ِ رفتار ِ ملت بود :|)

× ولی کلیسا که رفتم، با همون لباس، یا حتی خیلی‌ها با لباس‌های تنگ و روشن‌تر از من اومدن، باهاشون کاملاً یکسان برخورد می‌شد. درسته که هر جا یه حرمتی داره و نباید با هر لباسی هر جا رفت، ولی حرمتِ خونه‌یِ خدا، بیشتر از این نیست که با نگاهشون بنده‌ای رو بیرون کنن؟

دوسالِ پیش به اتفاق خانواده رفته بودیم اصفهان، تصمیم گرفتیم بریم کلیسایِ وانک، وقتی رسیدیم اون جا قبل از ساعت 8 بود و اجازه‌یِ ورود نداشتیم، منتظر شدیم ساعت 8 شد..من و مامانم اون موقع چادر به سر داشتیم و وقتی خواستیم وارد شیم با یه برخوردِ به شدت زننده روبه رو شدیم، به طوری که مامانم و برادرِ کوچک ترم کلن برگشتن...

این اعتقادیِ که مربوط به یه عده‌یِ به اصطلاح مذهبی می شه..حالا یکی غیرِ چادری رو گیر می ده و اون یکی چادری رو...
اصلِش اینه که با قضاوت از رویِ ظاهر مخالف باشیم..که متاسفانه همه‌یِ این جامعه رو فراگفته..

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از Mysterious Quéèn :
دوسالِ پیش به اتفاق خانواده رفته بودیم اصفهان، تصمیم گرفتیم بریم کلیسایِ وانک، وقتی رسیدیم اون جا قبل از ساعت 8 بود و اجازه‌یِ ورود نداشتیم، منتظر شدیم ساعت 8 شد..من و مامانم اون موقع چادر به سر داشتیم و وقتی خواستیم وارد شیم با یه برخوردِ به شدت زننده روبه رو شدیم، به طوری که مامانم و برادرِ کوچک ترم کلن برگشتن...

این اعتقادیِ که مربوط به یه عده‌یِ به اصطلاح مذهبی می شه..حالا یکی غیرِ چادری رو گیر می ده و اون یکی چادری رو...
اصلِش اینه که با قضاوت از رویِ ظاهر مخالف باشیم..که متاسفانه همه‌یِ این جامعه رو فراگفته..

بین فرد چادری و غیر چادری تفاوتی هست که شما متوجه نیستید.
افراد چادری نماد مسلمون های متعصبی هستن که تقریبن تمام دنیا ازشون فراری هست.

مسلمون های افراطی بودن که باعث شدن تعداد بسیار زیادی از یهودی ها و مسیحی ها از ایران کوچ کنند در صورتی که همشون ایرانی محسوب میشدن. و تعداد زیادی از بهایی ها از تحصیل محروم بشن و الان خارج از ایران زندگی کنن و از برگشتن به ایران بترسن.

به شکلی نسبت به چادری ها و کسانی که به شکل شبیه یک متعصب مسلمون لباس می پوشن واکنش بدی نشون داده میشه و این به خاطر خاطرات بدی هست که مسلمون ها باعثش شدن.

وگرنه کسی با مادر و برادر شما به طور خاص مشکلی نداره.

بالا