• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خوابگاه و مشکلاتش

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
پاسخ : مشکلات خوابگاه

به نقل از sandra :
بچه ها پارسالم مشکل خوابگاه بود؟
کسی هست ک پارسال دانشگاش تو دفترچه زده بون خوابگاه نمیدیم و الان خوابگاه باشه؟؟؟؟؟؟
سال 89 خواجه نصیر و بهشتی نوشته بودن خابگا نمیدن هردوتاشون هم دادن

Lotfi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان- 92
شهر
قم
مدال المپیاد
يادمه روزگاري شيميايي شدم در حد 6 فصل مورتيمر فقط!
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی قم
رشته دانشگاه
پزشکی

ولی خیلی هم نمیشه ریسک کرد
گاهی اینطور میشه ولی واقعا یه وقتایی ممکنه ندن خب...
مخصوصا برای دخترا

imank92

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مدیریت مالی

به نقل از مهســـــــــــــا :
بچه ها از همه اینا گذشته...
خوابگاه روباید باهاش کنار اومد!
خاطراتش و شیرینیهاش تلخیش رو کمرنگ میکنن و فراموش شدنی...بعد از یه مدت دیگه فقط خاطرات شیرینش به یادتون میمونه...
امروز یکی از بچه هامون تو فیسبوک نوشته بود نمیخوام برم خوابگاه دوباره و خونه میخوام و اینا...و ما هم همه باهاش همدرد...بعد بچه های سال بالاییمون اومدن دلداریمون دادن و بهمون اطمینان دادن که سال چهارم که برسیم 2هفته که خونه ایم دیگه خسته میشیم و بال بال میزنیم واسه خوابگاه!و گفتن که عادت که کنین میشه همه ش واستون شیرینی...

سال اول یه کم سخت میگذره...تحملش کنین...همه چی خوب میشه :)
روزهای اول یا حتی تا حدود عید عده زیادی میخوان انتقالی بگیرن...یه عده هم اینکارو میکنن...اما اگه محکم باشین و در برابر اون حس بد مقاوت کنین،همه چی خیلی خوب میشه :) >:D<

این سختیهاش هم،یادتون میره (;
منم می خوام انتقالی بگیرم :(
از چیه اینجا خوشم بیاد اصن ؟
از خواجه نصیر می خوام برم فردوسی چیکار باید کنم ؟؟
میشه راهنماییم کنین

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

خوابگاه ما مشکل خاصی نداره ! یه سوئیت 2 اتاقه س با حموم و دستشوئی و آشپزخونه ! البته با بچه ها هماهنگ شده واسه بهداشتی بودن از دستشوئی عمومی طبقه پائین استفاده کنیم و توو سوئیت فقط از حموم استفاده کنیم ! خوابگاهمون اتاق کامپیوتر داره اما سرعتش یه خورده پائینه . Wi-Fi رو فقط خوابگاه ارشد ها دارن که باید بریم تو محوطه اونا ولی قرار شده واسه مام بذارن . خلاصه اینکه راضی م و وضعیت خوبه :D

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

من اومدم یه چیز بگم برم فقط!
اگه هم اتاقیهاتون مشکلات خیلی بدی دارن الکی تحمل نکنین برین زودی اتاقتونو عوض کنین.قبل از اینکه به حال و روز من بیفتین و کارتون به بیمارستان و غش و معده درد و اینا بکشه! همین!

sara_naz

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
همدان
مدال المپیاد
...!
دانشگاه
خدا بخواد بهشتی---&gt; خدا خواست
رشته دانشگاه
صنایع شاخه ی کنترل کیفی

حالم از ناظمه های خوابگاه به هم میخوره. اه
:-&

bella_h

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
شهید هاشمی نژاد مشهد
رشته دانشگاه
علوم تربیتی

خوابگاه ما :D
من برای حفظ آبرو سکوت میکنم فقط تصور شرایط سربازی رو داشته باشین خاموشی ساعت 10ونیم و ....

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

اخیرا توو خوابگاه ما اوضاع صرفا به سیگار ختم نشد و به طور باورنکردنی قلیون آوردن توو خوابگاه و تا دم صبح می کشیدن ! سیگاری هم میزدن.
با مسئولین خوابگاه صحبت کردم+کمی پارتی و رفتم یه خولبگاه جدید و تر و تمیز . اوضاع خیلی بهتر شده.
نمیدونم خوابگاه دخترا چطوریه ولی سیگار توو خوابگاه پسرا خیلی متداول شده !

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

من تا حالا دو شب رفتم خوابگاه پیش بچه ها..
زیاد وضعش عالی نیست ولی خیلی تو خوابگاه بچه ها مهربون ترن

nikooo

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ƒαяℨαᾔℯℊαᾔ кαṧℌαη
شهر
کاشــــــان
دانشگاه
تهرانـــــــ
رشته دانشگاه
معماری

خوابگاه....
1-اینترنتی معتادکننده ...
2-محیطی شلوغ ... جایی که برای 2نفر طراحی شده و 5 نفر رو توش میگنجونن
3-نا مرتب ... جدن از دانشجو جماعت توقع مرتب بودن میره؟
4-همه خسته کوفته تو تختاشون افتادن و گوشی و لپ تاپشون اجازه نمیده 2 کلمه با هم صحبت کنین
5-کثیف... wc و حمام مخصوصن
و 6- تنها چیزی که میتونه باعث دووم آوردنت بشه رفتن تو اتاقه یه سری دوستای صمیمی و گرمه

ولی با همه ی اینا نباید خوابگاه باعث بشه آدم یه دانشگاه بالاتر رو ول کنه و دانشگاه محل سکونتش رو انتخاب کنه.. بعضی وقتا یه خورده سختی دیدنم بد نیست... نباید که همش راحتی باشه

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

نیکو جان اینقدرام بد نیس والا :-"

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از نیکو ;;) :
خوابگاه....
1-اینترنتی معتادکننده ...
2-محیطی شلوغ ... جایی که برای 2نفر طراحی شده و 5 نفر رو توش میگنجونن
3-نا مرتب ... جدن از دانشجو جماعت توقع مرتب بودن میره؟
4-همه خسته کوفته تو تختاشون افتادن و گوشی و لپ تاپشون اجازه نمیده 2 کلمه با هم صحبت کنین
5-کثیف... wc و حمام مخصوصن
و 6- تنها چیزی که میتونه باعث دووم آوردنت بشه رفتن تو اتاقه یه سری دوستای صمیمی و گرمه

ولی با همه ی اینا نباید خوابگاه باعث بشه آدم یه دانشگاه بالاتر رو ول کنه و دانشگاه محل سکونتش رو انتخاب کنه.. بعضی وقتا یه خورده سختی دیدنم بد نیست... نباید که همش راحتی باشه
به این بدی‌هام نیست ها :-" ساختمان ۷۲ین دیگه؟ البته بزرگترین مشکل همین ۵نفره بودنه اگر ۴نفر باشه تعداد واقعا خیلی خوبه... ما پارسال تو فیض و امسال تو ۷۱ چهارنفریم. راضیم واقعا. البته امسال ۳نفریم درواقع :-"
به نقل از Farz :
نیکو جان اینقدرام بد نیس والا :-"
خوابگاه شریف خیلی بهتر از تهرانه ها :-"

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به این بدی‌هام نیست ها :-" ساختمان ۷۲ین دیگه؟ البته بزرگترین مشکل همین ۵نفره بودنه اگر ۴نفر باشه تعداد واقعا خیلی خوبه... ما پارسال تو فیض و امسال تو ۷۱ چهارنفریم. راضیم واقعا. البته امسال ۳نفریم درواقع :-"

خوابگاه شریف خیلی بهتر از تهرانه ها :-"

بابا ما ۸نفریم، چی میگین شوما؟ :)) :/

خوابگاه شریف چیش بهتره؟ :-" جز اینکه برا هر واحد ی مودم جداگانه گذاشتن؟! :))

معصومه فازت چیه هم ب من لایک میدی هم نیکو؟! :))

F@temeh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـــان
شهر
کاشـــان
مدال المپیاد
مرحله اول ریاضی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار

برید از خدا بترسید، ما 12 نفریم. :))

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از Farz :
بابا ما ۸نفریم، چی میگین شوما؟ :)) :/

خوابگاه شریف چیش بهتره؟ :-" جز اینکه برا هر واحد ی مودم جداگانه گذاشتن؟! :))

معصومه فازت چیه هم ب من لایک میدی هم نیکو؟! :))
مسئله تعداد نفرات نیستش ها!!‌مسئله عدم تناسب مساحت اتاق با تعداد نفرات هست!‌
اتاق‌ای ما واقعا ۴نفره‌ن ولی خب به ۵نفر می‌دن...
البته مال پسرها خیلی خفن‌تره :)) اتاقشون ۴تا تخت داشت بعد ۸نفره بود. ۴نفر روی زمین باید می‌خوابیدن :))

بعد اینکه من ندیدم خوابگاهاتون رو حتی. ولی خب کسانی که هردوش رو دیدند می‌گند مال ما خیلی بده :-" بعد اینکه مال شما سوئیتی نیستش مگه؟!
من به شخصه بزرگترین مشکلم با خوابگاهمون اینه که حمام‌هاش تو زیرزمینن :)) بعد من طبقه ۴م. ۵طبقه باید برم پایین اگر اشتباه نکنم ۱۲۰ تا پله تا برسم به حمام :))

ولی از نظر تمیز بودن و اینا واقعا خوبه! اصلا قبول ندارم که کسی بگه کثیفه!

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

مسئله تعداد نفرات نیستش ها!!‌مسئله عدم تناسب مساحت اتاق با تعداد نفرات هست!‌
اتاق‌ای ما واقعا ۴نفره‌ن ولی خب به ۵نفر می‌دن...
البته مال پسرها خیلی خفن‌تره :)) اتاقشون ۴تا تخت داشت بعد ۸نفره بود. ۴نفر روی زمین باید می‌خوابیدن :))

بعد اینکه من ندیدم خوابگاهاتون رو حتی. ولی خب کسانی که هردوش رو دیدند می‌گند مال ما خیلی بده :-" بعد اینکه مال شما سوئیتی نیستش مگه؟!
من به شخصه بزرگترین مشکلم با خوابگاهمون اینه که حمام‌هاش تو زیرزمینن :)) بعد من طبقه ۴م. ۵طبقه باید برم پایین اگر اشتباه نکنم ۱۲۰ تا پله تا برسم به حمام :))

ولی از نظر تمیز بودن و اینا واقعا خوبه! اصلا قبول ندارم که کسی بگه کثیفه!

آره ما سوئیتی هستیم :-" سوئیت مزیتش اینه که حموم و دست‌شویی و آشپزخونه برا شماس فقط ولی خب ب تبعش هم مشکلات داره نظافت آشپزخونه و دست‌شویی بر عهده خودمون هست که... :D
بعدشم وقتی سوئیتی میشیم تعداد میشه ۸ :-?? ولی برا اتاق میشه ۴نفر که فک کنم تطابق با ۳نفر خیلی آسون تر از ۷ نفره :D

F@hime

فهـــیمه
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی‌‌شیمی

خوابگاه بسیار کسل کننده و غیرقابل تحمله. :‌دی
فقط برای خواب خوبه. یعنی 8 شب تا 6 صبح. من اگه روز رو توی خوابگاه باشم روانی ام اون روز واقعن. :‌دی

سوییتی خیلی خوبه چون اگه حداقل دو نفر آدم با شور و هیجان توی اتاق باشه به همه کلی خوش می‌گذره. ولی الان اتاق ما پنج نفره‌س ولی شامل یه مشت دختر آروم و افسرده و بی هیجان و معتاد به نت هستیم. :‌دی
من یه شب بیشتر خوابگاه امیرکبیر نرفتم ولی خب همون شب فهمیدم اینا کلی با هم دوستن و کلی با هم بازی میکنن و خوش میگذرونن و تو درسا کمک می‌کنن به هم و این حرفا که یه دونه ش هم توی اتاق ما پیدا نمیشه. ولی واقعا به درد خواب و درس خوندن با تمرکز نمی‌خوره. :D
و اینکه اگه آدم درونگرایی باشی و آدم اجتماعی و زود دوست پیدا کننده‌ای نباشی و با هیچ‌کس یعنی هیچ‌کس از اتاق‌های دیگه آشنا نشده‌باشی و همیشه توی اتاق خودتون باشی واقعن نمیشه تحمل کرد خوابگاه رو.

الان اتاق ما خیلی آروم و مناسب برای درس خوندن و بدون هیچ مشکل و دعوا ایناس ولی بی هیجان و یکنواخت و حوصله سر بر و غیرقابل تحمله. :‌دی

من مشکل دیگه ای ندارم به غیر از فقط حمام که عذاب آوره بخوای این همه راه بری تا زیرزمین!

سلام نیکو! میس یو هم اتاقی :‌)) ؛؛)

البته یه لطفی که خدا در حق من داشت همین بود که با نیکو هم‌کلاسی دبیرستانم هم اتاقی شدم وگرنه خودکشی کرده بودم. :‌دی

X R@y

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
المپیادهای ریاضی و کامپیوتر سال اول + زیست سال سوم (همه مرحله اول)
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

ما از سال 2 یعنی ترم پیش منتقل شدیم به خوابگاه جدید! (جدید که نمیشه گفت! واسه ما جدید بود )

اینجا اتاقا واسه سال اولی ها و سال 2 ها سه نفری و سال 3 به بالا میرن اتاقاای دونفری!
مزیتی که داره اینه اولا شامل همه انواع مکان ورزشی در داخل محوطه خوابگاه مثل وجود سالن فوتسال، والیبال، بدمینتون، فوتبال دستی، پینگ پونگ، چمن مصنوعی روباز، سالن بدنسازی هست.
اتاقا و هم اتاقیامونو خودمون انتخاب میکنیم
هر 10 اتاق در یک سالن هستن که هر دو طرف هر سالن یک آشپزخونه با اجاق گاز فر (جدیدا گرفتن اینارو :D که البته چون پسریم زیاد نمیتونیم استفاده کنیم ) و همچنین 3 4 حموم و 3 4 سرویس.
مکانشم نسبتا به دانشگاه نزدیکه

ولی معایبی هم داره مثل تق و لق بودن اینترنتمون!

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از فهـــیمه :
خوابگاه بسیار کسل کننده و غیرقابل تحمله. :‌دی
فقط برای خواب خوبه. یعنی 8 شب تا 6 صبح. من اگه روز رو توی خوابگاه باشم روانی ام اون روز واقعن. :‌دی

سوییتی خیلی خوبه چون اگه حداقل دو نفر آدم با شور و هیجان توی اتاق باشه به همه کلی خوش می‌گذره. ولی الان اتاق ما پنج نفره‌س ولی شامل یه مشت دختر آروم و افسرده و بی هیجان و معتاد به نت هستیم. :‌دی
من یه شب بیشتر خوابگاه امیرکبیر نرفتم ولی خب همون شب فهمیدم اینا کلی با هم دوستن و کلی با هم بازی میکنن و خوش میگذرونن و تو درسا کمک می‌کنن به هم و این حرفا که یه دونه ش هم توی اتاق ما پیدا نمیشه. ولی واقعا به درد خواب و درس خوندن با تمرکز نمی‌خوره. :D
و اینکه اگه آدم درونگرایی باشی و آدم اجتماعی و زود دوست پیدا کننده‌ای نباشی و با هیچ‌کس یعنی هیچ‌کس از اتاق‌های دیگه آشنا نشده‌باشی و همیشه توی اتاق خودتون باشی واقعن نمیشه تحمل کرد خوابگاه رو.

الان اتاق ما خیلی آروم و مناسب برای درس خوندن و بدون هیچ مشکل و دعوا ایناس ولی بی هیجان و یکنواخت و حوصله سر بر و غیرقابل تحمله. :‌دی

البته یه لطفی که خدا در حق من داشت همین بود که با نیکو هم‌کلاسی دبیرستانم هم اتاقی شدم وگرنه خودکشی کرده بودم. :‌دی

عاقا این هیجان و اینام خوب نیس اصن باور کن :)) تو اتاق ما از بس هیجان داریم هرشب یا ی بحثی چیزی داریم یا بزن بکوب :-" هیشکی درس نمیخونه که :)) :/

ما همکلاسی هم نداشتیم :-<

فهمیه ی درصد فک کن ی کنکوری بیاد اینا رو بخونه رسما دیگه منصرف میشه از تهران اومدن یا خوابگاهی شدن :-" تو خودت پارسال اینا رو میخوندی منصرف نمیشدی؟ :د
فرزندان کنکوری خوابگاه خیلی هم خوبه ;;) بشینین درس بخونین، آفرین ;;) :D

F@temeh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـــان
شهر
کاشـــان
مدال المپیاد
مرحله اول ریاضی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار

یه سری از مشکلات خوابگاه رو خود بچه ها با لوس‌بازی و نامرتبی و اینا بوجود میارن. دیگه اینکه موقع خواب یکی به نور لامپ حساسه خیلی چیز مزخرفیه! :| میشه با یه شال رو چشم بستن حلش کرد، چیزی نیست که بخاطرش تو خوابگاه دعوا بشه. که میشه. آدم باید به یه سری چیزا مثل خوابیدن و درس خوندن تو محیطی که سروصدا داره عادت کنه وقتی میره خوابگاه. یه سری از بچه های ما فکر میکنن مثل خونه‌ست که تا هرچی میگن سریع بقیه بگن چشم، در حالیکه خودشون رعایت نمیکنن واقعا.

بالا