• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ازدواج طرفين با دين متفاوت

mahsa98

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
تهران
پاسخ : ازدواج طرفين با دين متفاوت

اگر کسی ادعا کرد کسی رو دوست داره فقط عاشق چشم و ابروش نشده مسلما رفتارش رو نه تنها قبول داشته بلکه مورد پسندش هم هست پس از نظر اخلاقی احتمالا مشکلی نخواهند داشت و میزان اشتباه دز انتخاب به خاطر اخلاق با میزان اختلاف در هم دین ها فرقی زیادی نخواهد داشت
وقتی عاشق کسی هستین دینش نباید مانع باشه چون اگر دین تو درست باشد او در زندگی با تو خواهد فهمید کدام دین بهتر است

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

شايد در يك شرايط خاص دو نفر با دو دين متفاوت بتونن با هم كنار بيان...كه اون شرايط خاص اينه كه يكي دين طرف مقابل رو قلباً بپذيره. وگرنه با اختلاف عقيده ي به اين بزرگي نميشه به تفاهم رسيد
به نقل از مازیمون :
چه مسلمون باشی چه مسیحی چه بهایی چه یهودی و بودیسم و کانفشن اب نخوری تشنت میشه، نیاز به محبت داری و بدت نمیاد کسی که دوسش داری بقلت کنه.

مستقیم رو کدوم رفتارش تاثیر میذاره ؟
مثلن مسلمونه و گوشت خوک نمی خوره. یا مسیحیه گوشت خوک می خوره. خب بخوره یا نخوره. ما ها قرار نیست همه از یه مدل غذا خوشمون بیاد یا هممون نوشیدنی یه چیز بخوریم. من کوکا کولا دوست دارم یکی پپسی یکی ناهارشو با شراب قرمز می خوره. قرار نیست هممون یه جور
زندگي مشترك يه چيزي فراتر از يك علاقه ي سطحيه...صرف اينكه طرفت بقلت كنه كافي نيست. تفاهم مهمترين چيزه تو زندگي مشترك. اگه نباشه اون زندگي كم كم به سمت نابودي ميره...من در مورد ازدواج و زندگي مشترك حرف ميزنم نه دوستي هاي موقت و سطحي
دين خيلي فراتر از اينه كه عادت غذايي يك نفر چي باشه. دين يك برنامه است براي كل زندگي يك آدم. حالا اينكه الان اكثراً نگاهشون به دين سطحي شده يه بحث ديگس

نام مرکز سمپاد
چهارراه لشگر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از مازیمون :
اینکه دوست شما در کدوم کشور چه کاری می کنه، مربوط به خودشه و هیچ ربطی به تمام افراد نداره. منم بیشتر از نصفه روزمو با یه ادمی می گذرونم که حتا تا حالا به این فکر نکردم که چه دینی داره.
خوب دقت کن که من چی رو نقل قول کردم!!! شما گفتی که من ندیدم کسی به دین اون یکی کار داشته باشه،برات مثال زدم!!! (;
به نقل از مازیمون :
مستقیم رو کدوم رفتارش تاثیر میذاره ؟
مثلن مسلمونه و گوشت خوک نمی خوره. یا مسیحیه گوشت خوک می خوره. خب بخوره یا نخوره. ما ها قرار نیست همه از یه مدل غذا خوشمون بیاد یا هممون نوشیدنی یه چیز بخوریم. من کوکا کولا دوست دارم یکی پپسی یکی ناهارشو با شراب قرمز می خوره. قرار نیست هممون یه جور غذا بخوریم.
دین توی سبک زندگی تاثیر میذاره!همونطور که سبک زندگی امریکایی داریم که تا میتونی عشق و حال کن بدون اینکه اطرافیات برات مهم باشند،سبکهای زندگی دیگه ای هم داریم! فقط یه غذاخوردنشو چسبیدی؟؟؟ دین روی هدف زندگی تاثیر میزاره ! یه آدم بی دین زنده هست که عیاشی کنه فقط و فقط لذت ببره!! ولی یه آدمی که دین داره زندگی میکنه برا اینکه حداکثر لذت رو با توجه به دستورات خدا ببره! نمیخوام بحث منحرف شه فک میکنم داریم میریم تو خاکی!
به نقل از مازیمون :
اینجا کلاس دینی نیست. و لزومی نداره در حقیقت اصلن خدایی وجود داشته باشه. و حقیقت برای هر فرد بسته به زندگیش فرق می کنه. حقیقت تو لزومن برایه من هم بهترین نیست. پس این حرفا رو بذار تو همون کتاب دینیت بمونه و واسه شبه امتحان حفظشون کن.

ما داریم در مورد چند میلیارد ادم حرف میزنیم. نه در مورد یک کره ی زمین با یک ضریب گرانش ثابت.
منم نگفتم کلاس دینیه! خیلی بده که آدم توی بحث منطقی تیکه بندازه! شما هم شب امتحان برو سیرک!! اونجا دلقک داره میتونی تیکه بندازی بخندی بشون!اصلا صحبت من چه ربطی به وجود خدا داشت؟ :-?? من راجع به حقیقت صحبت کردم!!! کاملا بحثم منطقی بود...چند میلیارد آدم هم دارای ویژگی های یکسان هستند!! نیستند؟ نکنه شما با گوشِت غذا میخوری با مغزت امواج رو تبدیل به چیزهای قابل فهم برای دهانت میکنی و با دهانت تجزیه و تحلیل میکنی ؟ خب اینا هم ثابته!! (; اصولا حقیقت یکیه !! حالا نگاهها متفاوته که باید مستقیم به حقایق نگاه کرد و سعی در کتمانشان نکرد!!

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

خوب دقت کن که من چی رو نقل قول کردم!!! شما گفتی که من ندیدم کسی به دین اون یکی کار داشته باشه،برات مثال زدم!!!

ببینید من گفتم برای عموم مردم نگفتم برای دوست شما. حکم کلی صادر نکردم که بتونید با یک مثال ردش کنید.

بذارید راحت تر بگم. من دارم تو کشوری زندگی می کنم که مردمش از چهار نژاد مختلفن. و هر کدوم از این نژاد ها یک دین خاص خودشون رو دارن.

و اینا در کنار هم زندگی می کنن با هم ازدواج می کنن. در نهایت هم یک مالایایی یک مسلمونه. یه چینی بودایی معمولن هست. و اینا کنار هم زندگی می کنن. و تقریبن امار طلاق تو مالزی از ایران کمتره.

یا داریم هندی با چینی ازدواج می کنه. یا کلی مالایایی که با مسیحی هایه خوده مالزی تو شمال شرقی ازدواج می کنن.

و هیچ کس هم دینشو عوض نمی کنه این وسط.

دین توی سبک زندگی تاثیر میذاره!همونطور که سبک زندگی امریکایی داریم که تا میتونی عشق و حال کن بدون اینکه اطرافیات برات مهم باشند،سبکهای زندگی دیگه ای هم داریم! فقط یه غذاخوردنشو چسبیدی؟؟؟ دین روی هدف زندگی تاثیر میزاره ! یه آدم بی دین زنده هست که عیاشی کنه فقط و فقط لذت ببره!! ولی یه آدمی که دین داره زندگی میکنه برا اینکه حداکثر لذت رو با توجه به دستورات خدا ببره! نمیخوام بحث منحرف شه فک میکنم داریم میریم تو خاکی!

شما نمی تونید در مورد زندگی افراد بی دین قضاوت کنید. چون نه دید درستی از این افراد ( که من هم شاملشون میشم‌) دارید نه در مورد روش زندگی این افراد چیزی می دونید.

یه ادم بی دین زندس و مثل بقیه ادم ها زندگی می کنه. از زندگیش لذت میبره. من نماز خوندن و روزه گرفتن و امثالهم رو بی معنی می دونم ولی به هر حال احترام میذارم. یکی می تونه نماز بخونه یا نخونه یا خدا رو قبول داشته باشه یا نداشته باشه.

منم نگفتم کلاس دینیه! خیلی بده که آدم توی بحث منطقی تیکه بندازه! شما هم شب امتحان برو سیرک!! اونجا دلقک داره میتونی تیکه بندازی بخندی بشون!اصلا صحبت من چه ربطی به وجود خدا داشت؟ :-?? من راجع به حقیقت صحبت کردم!!! کاملا بحثم منطقی بود...چند میلیارد آدم هم دارای ویژگی های یکسان هستند!! نیستند؟ نکنه شما با گوشِت غذا میخوری با مغزت امواج رو تبدیل به چیزهای قابل فهم برای دهانت میکنی و با دهانت تجزیه و تحلیل میکنی ؟ خب اینا هم ثابته!! (; اصولا حقیقت یکیه !! حالا نگاهها متفاوته که باید مستقیم به حقایق نگاه کرد و سعی در کتمانشان نکرد!!

خوب من تیکه ننداختم. و خب به هر حال شاید بد نیست بدونید که بحث منطقی شامل حداقل پست های شما که نمیشه!

می تونید یه ذره فلسفه بخونید و ریزنینگ. بعد می تونید در مورد تاریخ ادیان کمی بخونید. و فکر نکنم هیچ کدومش بد باشه. اون موقع با هم در مورد تعدد حقیقت و شیوه زندگی می تونیم بحث کنیم.

و البته بین حقیقت به اون معنی که شما میگید با اون چیزی که توضیحتون میگه خیلی فرق داره.

حقیقت ثابت نیست اون چیزی که ثابته fact هست. و خب اینا متفاوتن.

دلیل اینکه حقیقت فرق می کنه به خاطر داشتن فرض های مختلفه. کسی که اسلام رو دین مناسبی نمی دونه همون قدر دلیل داره که شما اگه واقعن منطقی فکر کنید می تونید برای این بگید که اسلام کامل هست. و هر دوش در صورت نگاه بی نظر شاید منطقی به نظر برسه ولی هر کدوم با فرض های مختلف شروع کردن. و هر دو می تونن منطقی داشته باشن که درست هم باشه.

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

مشکل شما با مازیار اینه که شما در کشوری زندگی میکنید که بعد جمهوریش یک اسلامی وجود داره و ایشون در کشور سکولار زندگی میکنه

به قول افلاطون : حکومت نمودی از مردم کشور هست

حالا اگر نظر شما اینه که دین طرف مهمه به خاطر حکومت دینی هست که دارید میبینید و مردمی که همشون تقریبا هم دین هستند
احتمالا فکر میکنید اگر یکی دین زرتشتی یا مسیحی یا هر دین دیگه ای داشته باشه شما نمیتونید باهاش زندگی کنید

من ۶ ماه با دو نفر زندگی کردم که یکیشون مسلمون بود یکیشون زرتشتی و خودمم دین خاصی ندارم ،هیچ مشکلی با هم نداشتیم و خوب به غیر از مراسم مذهبی تقریبا یک نوع زندگی داشتیم ،

نظر من رو بخواید به طور خلاصه این طور میگم شما حتی با خیلی از ادمای متعصب که دین یکسانی هم باهاتون دارند کنار نمیتونید بیاید چه برسه با یک انسان متعصب از دین دیگه!!!

اما خوب اگر به عنوان یک مسلمون نمیرید آهنگ فلان خواننده زن امریکایی رو گوش بدید دین نقش مهمی داره براتون و اگر میرید و گوش میدید بدونید که مشکلی وجود نداره با هر دینی که دوست دارید ازدواج کنید!

:))

شاید مسخره بیاد براتون اما اغلب ادما مستقل از دینشون یک روند زندگی دارند
کمتر کسی وجود داره که کارایی که از نظر خودش منطقی میان و دلیل مخالفی براش وحود نداره برای دینش و خداش ازشون بگذره!!!

آهنگ صرفا یک مثال بود

حجاب مثلا اگر ازاد شه خیلی ها رعایتش نمیکنند :)

حتی خیلی از مسلمون ها...

کافیه صرفا ازاد شه... مثلا در زمان محمد رضا پهلوی از کادر یک بیمارستان توی تهران عکس گرفته بودند از ۴۵ تا زن ۴۰ تاشون بی حجاب بودند :-"

و دانشگاه ها هم همینطور بود

تازه در اون زمان اغلب اعتقادات قوی تری داشتند :)

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

یکی از دوستان گفت یک انسان بی دین زنده هست که عیاشی کنه و یک انسان با دین هدف داره از زندگیش و...

یک جمله از بزرگان قبلا ها بانگم گذاشته بودم با این مضمون :

اگر بی خدا و ندانم گرا ها بخوان از امریکا مهاجرت کنند این کشور ۹۳٪ از اعضای آکادمی علوم و تنها ۱٪ از زندانیونش رو از دست میده!!!

جالبیش اینه که درصد بی خدایی در آمریکا ۱۰٪ هست!!!!

قضاوت با خودتون :)

به علاوه یک مرد مسلمون میتونه بره ۱۰۰ تا زن صیغه کنه و هر روز با یکیشون بخوابه و اصلا هم از لحاظ شرعی مشکلی براش وجود نداره و خدا هم راضیه!!!

از نظر یک انسان بی دین به این کار میگن عیاشی شما رو نمیدونم :)

anahita96

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
مدال المپیاد
نقره ى شيمى
دانشگاه
علوم پزشكى تهران
رشته دانشگاه
پزشكى

يه چيز بگم فقط.
تا وقتى كه تعاريف يه عده تون از يه سرى چيزا و واژه ها مثل دين، روش زندگى و شخصيت و رفتار، هدف، خوب و بد بودن و غيره اشتباه يا سطحيه، بحثتون اصلا به نتيجه نميرسه.
بيشتر گير بحثتون همينجاست به نظرم و با اين روند تا بيست صفحه ى ديگه هم ادامه بديد، بى فايده ست.

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

حقیقت یکیه مسلما... مثلا شما میگی یکی قتل میکنه و جزای اخروی داره....بعد یکی دیگه جزا نداره چون فرضیاتش متفاوت بوده...صرفا مثال بود....
بین تمام فرضیات بالاخره یکی درست هست...هر چند هر کی فک میکنه خودش درست میگه
حقیقت یکی بیشتر نیست

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به رومینا :

اگر بی خدا و ندانم گراها بخوان آمریکا رو ترک کنند این کشور ۹۳٪ از آکادمی علوم و ۱٪ از زندانیونش رو از دست میده

در حالی که تعداد بی خدا و ندانم گرا ها در کل کشور ۱۰٪ جمعیت رو تشکیل میده

در کشور کانادا و انگلیس که آمار گیری انجام شده اعداد و ارقام به همین صورت بوده!!!

نتیجه ای که شما گرفتید چیه از این ارقام؟

جدی به این نتیجه رسیدید که یک با خدا کمتر جرم انجام میده؟ :د جدی؟

۹۹٪ افرادی که در زندان هستند در آمریکا به خدا اعتقاد دارند

در حالی که ۹۳٪ دانشمند آکادمی علوم بی خدا هستند!!!!

به طور کلی میشه گفت اعتقاد به خدا و دین خیلی چیزی رو عوض نمیکنه (با این که شاید بشه عکسش رو نتیجه گرفت )

نام مرکز سمپاد
چهارراه لشگر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از Radical :
اما خوب اگر به عنوان یک مسلمون نمیرید آهنگ فلان خواننده زن امریکایی رو گوش بدید دین نقش مهمی داره براتون و اگر میرید و گوش میدید بدونید که مشکلی وجود نداره با هر دینی که دوست دارید ازدواج کنید!
شاید مسخره بیاد براتون اما اغلب ادما مستقل از دینشون یک روند زندگی دارند
کمتر کسی وجود داره که کارایی که از نظر خودش منطقی میان و دلیل مخالفی براش وحود نداره برای دینش و خداش ازشون بگذره!!!
آهنگ صرفا یک مثال بود
حجاب مثلا اگر ازاد شه خیلی ها رعایتش نمیکنند :)
حتی خیلی از مسلمون ها...
کافیه صرفا ازاد شه... مثلا در زمان محمد رضا پهلوی از کادر یک بیمارستان توی تهران عکس گرفته بودند از ۴۵ تا زن ۴۰ تاشون بی حجاب بودند :-"
و دانشگاه ها هم همینطور بود
تازه در اون زمان اغلب اعتقادات قوی تری داشتند :)

خب منم منظورم اون دسته از کسانی
بود که دینشون براشون مهمه دیگه!! اینجا منظورم از مسلمون کسی بود که واقعا مسلمونه!! نه این مواردی که شما میگی!! :D

به نقل از Radical :
به طور کلی میشه گفت اعتقاد به خدا و دین خیلی چیزی رو عوض نمیکنه (با این که شاید بشه عکسش رو نتیجه گرفت )
نه نمیشه از نظر منطقی این نتیجه رو گرفت!!! میشه این نتیجه رو گرفت که افرادی که بی خدا هستند کمتر از کسانی که اعتقاد به خدا دارند به شرطی که مسیحی امریکایی(مسیحیتی که تو امریکا رواج داره) باشند، مرتکب جرم می شوند و بیشتر دنبال علم می روند! :Dنظر شما چیه ؟

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

آخه این موارد اکثریتن!!

و این جا گفت و شنود هست

وقتی میخوان قانونی رو بذارن باید بر اساس اکثریت باشه نه اقلیت
:)

راجع به مسیحیت امریکایی که گفتید :

اولا قبلا ذکر کردم که کشور های دیگه ام به نتایج متشابهی رسیدند مثل کانادا و انگلیس

از طرفه دیگه تحقیقات گسترده تری راجع به" میزان هوش و دینداری" و همینطور "سطح تحصیلات و دینداری" انجام شده میتونید با یک سرچ ساده در گوگل پیج ویکی پدیا رو در این باره مطالعه کنید(ترجیحا انگلیسی) و منابعش رو چک کنید

من با گوشیم نمیتونم لینک بدم متاسفانه :)

نام مرکز سمپاد
چهارراه لشگر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از Radical :
یکی از دوستان گفت یک انسان بی دین زنده هست که عیاشی کنه و یک انسان با دین هدف داره از زندگیش و...
به علاوه یک مرد مسلمون میتونه بره ۱۰۰ تا زن صیغه کنه و هر روز با یکیشون بخوابه و اصلا هم از لحاظ شرعی مشکلی براش وجود نداره و خدا هم راضیه!!!
از نظر یک انسان بی دین به این کار میگن عیاشی شما رو نمیدونم :)
این متن، متن بدی نیس:
http://islamquest.net/fa/archive/question/fa2339

ببینید من نگفتم که یه انسان بی دین هدف نداره!! چرا داره! مگه میشه نداشته باشه؟؟؟؟ گفتم سبک زندگی داریم...هدف یه انسان بی دین لذت بردنه بدون اینکه ضوابط خاصی داشته باشه ولی ی انسان با دین هدفش لذت بردنه با داشتن ضوابط خاص!! که این قوانین اتفاقا بهش کمک هم میکنه که بیشتر از اون کسی که بی دینه لذت ببره!!
مثلا شما تصور کن یه پسری قیافه هیچ دختری رو تا به حال ندیده باشه! اگه این پسر ازدواج کنه هر چند که دختر زشت باشه ولی عاشقش میشه ولی پسری که لذت برده و همش نگاه کرده دیگه هیچ وقت نمیتونه ازدواج کنه تا لذت بیشتر رو ببره چون به هیچ وجه قانع نمیشه!!

صیغه هم جای صحبتش اصن اینجا نیس!(شایدم باشه) ولی از لحاظ شرعی مشکلی نداره!!چه مشکلی داره کسی که امکان ازدواج براش ممکن نیس این کارو کنه؟؟ کسی نگفته بره 100 تا بگیره ،یکی بگیره صیغه کنه!! اصن مگه میشه 100 تا؟؟ از نظر من محدودیتی که تو روابط دختر و پسر ایجاد شده توسط دین فقظ و فقط برا اینه که جامعه ای سالم و با فرزندانی سالم داشته باشیم!! چیزی که به عینه میشه دید که در جامعه غربی چقد فرزندان بدون پدر به دنیا میاند و کسی مسئولیتشون رو قبول نمیکنه!! البته الان تست ژنتیک اومده ولی آیا با وجود این هم اون مرد مسئولیت بچه رو قبول میکنه؟؟؟ نه!! چون هیچ تعهدی نداده ولی راهی که اسلام بازگذاشته مث جاده خاکی میمونه!!! به خوبی اتوبان ازدواج نیس ولی حداقل از بی راهه که بهتره؟؟

+چرا کسی که هر شب یکی صیغه میکنه فرقی نداره با کسی که هر شب با یکیه!!! :|

به نقل از Radical :
آخه این موارد اکثریتن!!

و این جا گفت و شنود هست

وقتی میخوان قانونی رو بذارن باید بر اساس اکثریت باشه نه اقلیت
:)

راجع به مسیحیت امریکایی که گفتید :

اولا قبلا ذکر کردم که کشور های دیگه ام به نتایج متشابهی رسیدند مثل کانادا و انگلیس

از طرفه دیگه تحقیقات گسترده تری راجع به" میزان هوش و دینداری" و همینطور "سطح تحصیلات و دینداری" انجام شده میتونید با یک سرچ ساده در گوگل پیج ویکی پدیا رو در این باره مطالعه کنید(ترجیحا انگلیسی) و منابعش رو چک کنید

من با گوشیم نمیتونم لینک بدم متاسفانه :)
حرف شما متین :D من مشکلی ندارم و همش هم درست و منطقیه ! +خب میتونیم مسیحیت کانادایی و انگلیسی هم بهش اضافه کنیم :D :-به نتیجه رسیدن!!! +فقط چیزی که تو مورد های خاصی به نتیجه رسیدن رو تعمیم ندیم!!

+ من عذر خواهی میکنم !حق باشماس چون تو گفت و شنوده باید راجع به اکثریت حرف زد من اشتباه کردم ;;)

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

ببینید من نگفتم که یه انسان بی دین هدف نداره!! چرا داره! مگه میشه نداشته باشه؟؟؟؟ گفتم سبک زندگی داریم...هدف یه انسان بی دین لذت بردنه بدون اینکه ضوابط خاصی داشته باشه ولی ی انسان با دین هدفش لذت بردنه با داشتن ضوابط خاص!! که این قوانین اتفاقا بهش کمک هم میکنه که بیشتر از اون کسی که بی دینه لذت ببره!! مثلا شما تصور کن یه پسری قیافه هیچ دختری رو تا به حال ندیده باشه! اگه این پسر ازدواج کنه هر چند که دختر زشت باشه ولی عاشقش میشه ولی پسری که لذت برده و همش نگاه کرده دیگه هیچ وقت نمیتونه ازدواج کنه تا لذت بیشتر رو ببره چون به هیچ وجه قانع نمیشه!!

عه چه باحال . من نمی دونستم اینو.
بیا یه کاری کنیم. تو دیگه از خونت بیرون نرو برایه سه سال، بعد یهو از پنجره پرتت کنیم بیرون تا بخوری زمین و ضربه مغزی شی بیشتر از همه ی مردم این زمین خاکی کیف می کنی. باورت میشه ؟ کی فکر می کرد انقد بشه راحت لذت برد تو ۳ ثانیه قبل از مرگ. بعدم این ادم خدا شناس میره اون دنیا پاشو میذاره تو چشمه ی اب!

یا مثلن نرو حموم سه ماه بعد یهو زوری ببرنت حموم نمی دونی چه کیفی داره!

من ۱۰ مین خودمو نگه داشتم این حرفتو مسخره نکنم ولی دیگه نمی تونم.

اخه این چه وعضه دلیل اوردنه ؟

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

نمیدونم چرا این انسان بی دین که هیچ هدفی جز لذت بردن از زندگیش نداره میره و قشر تحصیل کرده رو تشکیل میده ؟

و انسان با دین که هدف هم داره جزو اقلیت علمی در خیلی از جوامع به حساب میاد؟

از فرزندان بی پدر که در کشو� های دیگه به دنیا میان هیچ آمار دقیقی در دسترس نیست
به علاوه �ین همه راه پیشگیری از حاملگی وجود داره(کاندوم ، قرص و...) دیگه بچه ای تشکیل نمیشه که بخواد به دنیا بیاد!!!

اگر هم به فرض حامله شه طرف میتونه بره سقط کنه و این کاملا مجازه

بعدش هم ما اماری از کشور های دین دار نداریم که بتونیم مقایسه کنیم که آيا این امار در این کشور ها کمتر هست یا بیشتر

صرفا طلاق و ازدواج رو میتونیم مقایسه کنیم که من متوجه یک موضوعی شدم و از چند نفر از دوستان و خانواده پرسیدم راجع به طلاق

یک شاهد حاضر مازیار هست که گفت در مالزی اغلب برای سهولت در سفر به کشور های خارجی ازدواج سوری میکنند

من اژ یکی از اقوام که فرانسه بود و یکی دیگه اژ دوستان که آمریکا بود این موضوع رو سوال کردم میگفت این نوع ازدواج ها زیاد اتفاق ميوفته!

اما خوب چون در ایران ما هیچ مهاجری جز افغان ها نداریم خوب کمتر شاهد این ازدواج های سوری هستیم

از اون طرف خیلی اژ کشور های غربی آمار طلاق کمی دارند حتی از ایران کمتر مثل کلمبیا

پس چیزی که موجب کاهش طلاق میشه دین داری نیست :)

به علاوه یک انسان عیاش چه با دین چه بی دین عیاشی ش رو میکنه و دین هم نه تنها نمیتونه کاهش بده ممکنه حتی تشدید کنه و آرامش خاطر هم بده به طرف!!!

مثلا همین صیغه که یک مرد دین دار با آرامش خاطر و بدون احساس عذاب وجدان میره بعد از ازدواج زن صیغه میکنه

در صورتی که برای یک انسان بی دین خیانت ، خیانته و جنسیت توش نقشی نداره :)

به علاوه این حرف شما که گفتید اگر یک فردی هیچ دختری رو نبینه و... بیشتر لذت میبره از لحاظ روانشناسی عیب داره

هر فردی یک انسان از جنس مخالف (در صورتی که دگر جنسگرا باشه) و یا از جنس موافق (در صورتی که همجنسگرا باشه) در ذهن خودش یک ایده آلی داره و اگر یک فردی دیگری رو میبینه و یک هو عاشقش میشه به این دلیله که اون فرد شبیه یار پنهانش بوده :د
مقوله جالبیه دوست داشتید بیشتر براتون توی پ خ توضیح میدم

اما در این حد بگم یک فرد چه فرد دیگری رو ببینه چه نبینه عاشق یک حالت چهره میشه و این طور نیست که با اعمال محدودیت هر دو فردی که کنار هم زندگی میکنند نهایت لذت رو ببرند اتفاقا برعکس ، ممکنه هیچ لذتی از هم نبرن و صرفا برای ارضای جنسی هم دیگه کنار هم باشن یا طبق رسومات ۴ تا بچه بزرگ کنن

البته من به این نمیگم زندگی :)

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از !!موذی گنسلا باهش!! :
این متن، متن بدی نیس:
http://islamquest.net/fa/archive/question/fa2339

ببینید من نگفتم که یه انسان بی دین هدف نداره!! چرا داره! مگه میشه نداشته باشه؟؟؟؟ گفتم سبک زندگی داریم...هدف یه انسان بی دین لذت بردنه بدون اینکه ضوابط خاصی داشته باشه ولی ی انسان با دین هدفش لذت بردنه با داشتن ضوابط خاص!! که این قوانین اتفاقا بهش کمک هم میکنه که بیشتر از اون کسی که بی دینه لذت ببره!!
مثلا شما تصور کن یه پسری قیافه هیچ دختری رو تا به حال ندیده باشه! اگه این پسر ازدواج کنه هر چند که دختر زشت باشه ولی عاشقش میشه ولی پسری که لذت برده و همش نگاه کرده دیگه هیچ وقت نمیتونه ازدواج کنه تا لذت بیشتر رو ببره چون به هیچ وجه قانع نمیشه!!

صیغه هم جای صحبتش اصن اینجا نیس!(شایدم باشه) ولی از لحاظ شرعی مشکلی نداره!!چه مشکلی داره کسی که امکان ازدواج براش ممکن نیس این کارو کنه؟؟ کسی نگفته بره 100 تا بگیره ،یکی بگیره صیغه کنه!! اصن مگه میشه 100 تا؟؟ از نظر من محدودیتی که تو روابط دختر و پسر ایجاد شده توسط دین فقظ و فقط برا اینه که جامعه ای سالم و با فرزندانی سالم داشته باشیم!! چیزی که به عینه میشه دید که در جامعه غربی چقد فرزندان بدون پدر به دنیا میاند و کسی مسئولیتشون رو قبول نمیکنه!! البته الان تست ژنتیک اومده ولی آیا با وجود این هم اون مرد مسئولیت بچه رو قبول میکنه؟؟؟ نه!! چون هیچ تعهدی نداده ولی راهی که اسلام بازگذاشته مث جاده خاکی میمونه!!! به خوبی اتوبان ازدواج نیس ولی حداقل از بی راهه که بهتره؟؟

+چرا کسی که هر شب یکی صیغه میکنه فرقی نداره با کسی که هر شب با یکیه!!! :|

حرف شما متین :D من مشکلی ندارم و همش هم درست و منطقیه ! +خب میتونیم مسیحیت کانادایی و انگلیسی هم بهش اضافه کنیم :D :-به نتیجه رسیدن!!! +فقط چیزی که تو مورد های خاصی به نتیجه رسیدن رو تعمیم ندیم!!

+ من عذر خواهی میکنم !حق باشماس چون تو گفت و شنوده باید راجع به اکثریت حرف زد من اشتباه کردم ;;)
ببینید عشق مستلزم شناخت و وقوف به واقعیته. .. این چیزی که میگید عشق نیست بستن چشم رو واقعیته. ..عاشق واقعی کسی هست که انتخاب میکنه....نه اینکه براش انتخاب کنن! آدم که نمیخواد به خودش دروغ بگه!!!! با توجه به این حرف شما همه ی دخترا باید برقع بپوشن که یه وقت کسی که زنش زشته فک نکنه زنش زشته!! چه حرفیه آخه؟؟

صیغه چه اشکالی داره؟؟؟این دقیقا مثل این میمونه که شما بگی خیانت چه اشکالی داره!!
به قول خودتون حقیقت فقط یکیه. ..پس اگه رابطه ی قبل از ازدواج و خیانت بده دیگه صیغه چیه؟؟چه طوری میخواد توجیه شه؟ شما بگید فرق یک مردی که صیغه میکنه با کسی که خیانت کرده چیه! این دو تا عمل در ذات هیچ فرقی با هم ندارن
عوض کردن کردن اسم یک چیز که فرقی حاصل نمیکنه در ذات اون عمل

anahita96

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
مدال المپیاد
نقره ى شيمى
دانشگاه
علوم پزشكى تهران
رشته دانشگاه
پزشكى

تو تعريف لذت جويى خيلى مشكل هست اينجا. :د
يه آدم بى دين لذت جو كه خدا رو نميشناسه رو فرض كنيد كه هيچى رو بالاتر از لذت بردن تو زندگى نميدونه. اين فرد تمام تلاشش رو براى شاد بودن ميكنه و بيشترين انرژى رو صرف همين ميكنه. اما اين «لذت» كه اين همه تلاش ميشه براش چيه از نظر شما؟ آيا هر شب با يكى خوابيدن لذته؟ هر كار مسخره اى و هر حرف مسخره اى و هر پوشش و تفريح مسخره اى لذته؟!
اين بار منفى كه از لذت تو ذهنتون داريد و اين تعاريف كلا اشتباهه! لذت جويى و اين كارا دوتا چيز جدا هستن.
لذت يكى از بهترين حس هاست و لذت و سعادت رو كسى حس ميكنه كه احساس رنج نكنه. درحاليكه اين كارايى كه اسم «لذت» رو روش ميذارين بيشتر رنج ميارن برا يه آدم بى دين ولى سالم از نظر روانى! انسان سالم از روابط خوب، تحصيلات خوب، تفريحاى خوب توام با شيطنت با دوستاش و مفيد بودن لذت ميبره چون اين تو ذاتشه و انسان -چه دين دار چه بى دين- هرجا مطابق با طبيعتش رفتار كنه آروم تر و شادتره. برا همين معمولا آدم سالم لذت جو بيشتر ميره سمت اين چيزايى كه بار روانى مثبتى دارن براش. و خود به خود خط قرمزايى برا خودش تعيين ميكنه كه احساس آرامش و لذتش به رنج و تشويش تبديل نشه.
اين افراطها و عيش گرايى هاى بيمارگونه فقط برا افرادى لذتبخش هستن كه عقده ى روانى دارن؛ از چيزى محروم بوده ن و حالا كه آزاد شده ن، وقتى خودشون رو باهاش خفه ميكنن، احساس پيروزى و غلبه بر عامل محدودكننده و عقده زا بهشون دست ميده كه بازم اين حس، لذت واقعى نيست. اونقدر از حس پيروزيشون كور شده ن كه رنج حاصل از كاراشون رو حس نميكنن.

razie95

کاربر فوق‌فعال

ببخشید که من وقت نکردم تموم بحث رو کامل بخونم،اما تا جایی که خوندم دیدم که شماها جوری به دین نگاه میکنید که انگار لباسه
یا اسم
و یا نهایتا کشور!
مثه اینه که بپرسیم آیا دو نفر که رنگ لباسشون فرق میکنه میتونن با هم ازدواج کنن؟
دو نفر که اسمشون فرق میکنه چی؟ یا دو نفر از دو تا کشور؟
این سوالا خیلی مسخرست چون جزئی از شخص نیست ،راحت میشه عوض کرد و فرد بهش هیچ تعهد و وابستگی ای نداره
اما دین خیلی فرق میکنه
دین ،راه و روش زندگی رو به ما میگه و با قانون خیلی فرق میکنه
قانون خیلی کلیه
اما دین در مورد جزئی ترین مسائل هم حرف داره برای گفتن
در مورد سلام کردن ،در مورد سفر ،در مورد درس خوندن .......
حقیقت در دنیا واحده
نمیشه گفت خوب بیاین به نظر هم اخترام بزاریم،2+2 هم میشه 4 ،هم نظر شما درسته ،میشه 5
نمیشه که به بهانه احترام به نظر بقیه گفت خیله خوب،من نظرم اینه که دو دوتا میشه 8 تا،کاریم ندارم تو بگو 4تا ،
همه آدما هم دلشون میخواد بفهمن این حقیقت چیه
با این تفاوت که یه نفر میره دنبالش و پیداش میکنه
و یه نف ر میگه بیخیال،حالا چه فرقی میکنه ،یا اینکه بی هیچ زحمتی و تصمیمی و اصلا هیچ سوالی ،یه چیزی رو که اصلا بهش علم نداره به عنوان حقیقت میپذره
آدما که حقیقت زندگیشو پیدا کرده،براش این حقیقت از همه چیز با ارزش تره
از عشق و خانواده و حتی خودش
اگه اسم این حقیقت زندگی رو بزاریم دین ،دیگه نمیشه گفت دو نفر با دین مختلف میتونند با هم زندگی کنند
چون اصلا بحث تونستن نیست
اینجا صحبت خواستنهمن فکر نمیکنم کسی که خودش دینشو انتخاب کرده باشه حاضر بشه با کسی جز اون دین ازدواج بکنه

razie95

کاربر فوق‌فعال

به نقل از Radical :
به رومینا :

اگر بی خدا و ندانم گراها بخوان آمریکا رو ترک کنند این کشور ۹۳٪ از آکادمی علوم و ۱٪ از زندانیونش رو از دست میده

در حالی که تعداد بی خدا و ندانم گرا ها در کل کشور ۱۰٪ جمعیت رو تشکیل میده

در کشور کانادا و انگلیس که آمار گیری انجام شده اعداد و ارقام به همین صورت بوده!!!

نتیجه ای که شما گرفتید چیه از این ارقام؟

جدی به این نتیجه رسیدید که یک با خدا کمتر جرم انجام میده؟ :د جدی؟

اتفاقا به موضوعی اشاره کردی که ذهن منو هم به خودش مشغول کرده بود
اینکه چرا هر چقدر جوامع پیشرفته تر میشه ،بی دینی بیشتر میشه و مردم بی سواد و روستایی و ... مذهبی ترن؟!
هایزن برگ جمله خیلی زیبایی داره که میگه وقتی یک جرئه از علم رو مینوشی به کفر میرسی ،اما در جرئه بعدی خدا منتظر توئه
من فکر میکنم برای پیدا کردن حقیقت توجه به آمار ،اصلا راه درستی نیست...
نظر خودت چیه؟
فکر نمیکنی با این کار به فکر و عقیده و عقل خودمون توهین کردیم؟

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از razie95 :
ببخشید که من وقت نکردم تموم بحث رو کامل بخونم،اما تا جایی که خوندم دیدم که شماها جوری به دین نگاه میکنید که انگار لباسه
یا اسم
و یا نهایتا کشور!
مثه اینه که بپرسیم آیا دو نفر که رنگ لباسشون فرق میکنه میتونن با هم ازدواج کنن؟
دو نفر که اسمشون فرق میکنه چی؟ یا دو نفر از دو تا کشور؟
این سوالا خیلی مسخرست چون جزئی از شخص نیست ،راحت میشه عوض کرد و فرد بهش هیچ تعهد و وابستگی ای نداره
اما دین خیلی فرق میکنه
دین ،راه و روش زندگی رو به ما میگه و با قانون خیلی فرق میکنه
قانون خیلی کلیه
اما دین در مورد جزئی ترین مسائل هم حرف داره برای گفتن
در مورد سلام کردن ،در مورد سفر ،در مورد درس خوندن .......
حقیقت در دنیا واحده
نمیشه گفت خوب بیاین به نظر هم اخترام بزاریم،2+2 هم میشه 4 ،هم نظر شما درسته ،میشه 5
نمیشه که به بهانه احترام به نظر بقیه گفت خیله خوب،من نظرم اینه که دو دوتا میشه 8 تا،کاریم ندارم تو بگو 4تا ،
همه آدما هم دلشون میخواد بفهمن این حقیقت چیه
با این تفاوت که یه نفر میره دنبالش و پیداش میکنه
و یه نف ر میگه بیخیال،حالا چه فرقی میکنه ،یا اینکه بی هیچ زحمتی و تصمیمی و اصلا هیچ سوالی ،یه چیزی رو که اصلا بهش علم نداره به عنوان حقیقت میپذره
آدما که حقیقت زندگیشو پیدا کرده،براش این حقیقت از همه چیز با ارزش تره
از عشق و خانواده و حتی خودش
اگه اسم این حقیقت زندگی رو بزاریم دین ،دیگه نمیشه گفت دو نفر با دین مختلف میتونند با هم زندگی کنند
چون اصلا بحث تونستن نیست
اینجا صحبت خواستنهمن فکر نمیکنم کسی که خودش دینشو انتخاب کرده باشه حاضر بشه با کسی جز اون دین ازدواج بکنه

ببینید این حرفتون رو اصلن قبول ندارم. اول اینکه طرز تفکرتون در مورد زندگی مشترک از این موضوع به نسبت ساده یه پدیده ی خیلی پیچیده و عجیب غریب ساخته.

هروقت که فکر کردید ازدواج و زندگی خیلی چیزه عجیب غریب و مهمیه شاید اگه به این فکر کنید که این اولین اقدام بشر برای حفظ بقا بوده به سادگیش پی ببرین.

دو نفر قرار نیست عین هم فکر کنن تا تفاهم داشته باشن. دو نفر قراره بتونن همدیگر رو بپذیرن

و خب کسی که راهشو در زندگی پیدا کرده می تونه راه خودشو ادامه بده. و دنبال حقیقت بوده و بهش رسیده میتونه بره دنبالش و این هیچ مغایرتی با زندگی کردن با ادمی که دینش فرق می کنه نداره.

شما و همسرتون قرار نیست با هم سره اینکه بهشت چه شکلیه دعوا کنید یا اینکه کدوم پیامبر چه حرفی رو زده. چه فرقی می کنه کی چی گفته ؟ مهم حرفیه که درسته هست.

اون قسمتی از دین که شمارو به همسرتون مربوط می کنه به طور کامل در قوانین جامعه معلومه. شما طبق قوانین رفتار کنید و هیچ برخورد ناهنجاری با همسرتون سره دینتون نخواهید داشت. اون قسمت درونی دین مربوط به فقط و فقط خودتون میشه نه کسی دیگه و حتا همسرتون.

razie95

کاربر فوق‌فعال

به نقل از مازیمون :
ببینید این حرفتون رو اصلن قبول ندارم. اول اینکه طرز تفکرتون در مورد زندگی مشترک از این موضوع به نسبت ساده یه پدیده ی خیلی پیچیده و عجیب غریب ساخته.

هروقت که فکر کردید ازدواج و زندگی خیلی چیزه عجیب غریب و مهمیه شاید اگه به این فکر کنید که این اولین اقدام بشر برای حفظ بقا بوده به سادگیش پی ببرین.

دو نفر قرار نیست عین هم فکر کنن تا تفاهم داشته باشن. دو نفر قراره بتونن همدیگر رو بپذیرن

و خب کسی که راهشو در زندگی پیدا کرده می تونه راه خودشو ادامه بده. و دنبال حقیقت بوده و بهش رسیده میتونه بره دنبالش و این هیچ مغایرتی با زندگی کردن با ادمی که دینش فرق می کنه نداره.

شما و همسرتون قرار نیست با هم سره اینکه بهشت چه شکلیه دعوا کنید یا اینکه کدوم پیامبر چه حرفی رو زده. چه فرقی می کنه کی چی گفته ؟ مهم حرفیه که درسته هست.

اون قسمتی از دین که شمارو به همسرتون مربوط می کنه به طور کامل در قوانین جامعه معلومه. شما طبق قوانین رفتار کنید و هیچ برخورد ناهنجاری با همسرتون سره دینتون نخواهید داشت. اون قسمت درونی دین مربوط به فقط و فقط خودتون میشه نه کسی دیگه و حتا همسرتون.

نه اصلا پیچیده و عجیب غریب نیست ،اما خیلی مهمه البته وقنی که داریم در مورد ازدواج دائم حرف میزنیم
هر آدم بیست بار که ازدواج نمیکنه ،فقط یه بار یه نفر رو انتخاب میکنه برای همه عمرش
این پذیرفتنی که میگی لازمه اما کافی نیست...
من اینطور برداشت کردم که دید شما از ازدواج اینه که دو نفر در کنار هم قرار میگیرند،در کنار هم زندگی میکنند اما هر کس زندگی خودشو داره؟
اما دید من متفاوته
من فکر میکنم ازدواج دونفر رو درکنار هم قرار میده ،با هم زندگی میکنند و یک زندگی رو میسازند
پس خیلی مهمه که تفکرشون و اعتقادشون با هم همخونی داشته باشه

بالا